Voorraad Stoffen Onze uiterst lage Pinksterprijzen der Lyberty Agency Groote en lijne soneerino Japon-, Blouse- en Zliueslonen «n RUEB. Tandarts Tandarts NUK landarts GEESINK De Bolswardsche Courant en Westergoo GROOTE MARKT Reclame Kous ijzersterk katoen met zijde Kous, moderne tinten 86 cent Advertentiën J.A.MOULIJN 3J5 Heeren Schiller Hemden Stadsnieuws. •x Mutsen Kousen Handschoenen Onderjurken Ki Baddoeken Schilderijtje op Strenim Waschechte Tafelkleeden A. OSINGA, Zijden Tricot Onderjurken voor kinderen - solide maat 40 - 60 cent Wagendekjes gewatteerd zijde beschilderd f 4.75 Broché zyde gewatteerd f3.00 P. B. VAN HAM De Spreekuren te SNEEK zijn SNEEK, Stationsweg 11. Spreekuur: 1042.30 uur. Te FranekerDinsdag en Donderdag van 24.30 Veemarkt Leeuwarden TH. v. BERGEN Dames Pullovers Aan onze Clientèle buiten de stad. <1 Zaterdag, 16 Mei 1931 27^ Jaargang i en A t Prima pluche Kapstokkleed f 7.50 Wandkleed f7.25 Schoorsteenlooper f3.50 wit f 3.00 Extra lange fil d’ecosse Kousen per paar f 1.95 het De bijzonder fijne stoffen onzer Mantels doch De fraaie modellen en prima kwaliteiten De enorme keuze in Japonnen vragen Uwe bijzondere aandacht r. beige f 3.50 Ameriqan Shirt met binder f 4.75 De vlugge modellen onzer Kinder-Confectie Exclusive kleuren en patronen Alleen Coupons niet hoog van prijs Patroon gratis Schuin gesneden Blaislinten in toile de soie en Crêpe de Chine Coty Odeurs L’aimant of Chypre 75 ct. Patronen modeblad „Smart” alles in maten in voorraad 50-jarig bestaan Stedelijk Muziekkorps. Te ruim half twaalf werd door het jubileerende corps 48 ct. 65 ct. 35 ct. de groote mode een passende muts voor groot en klein in keurige tinten Nieuwe kleuren en modellen, passend bij Mantel of Japon f Ds. J. van Kuiken te I Exmorra heeft bedankt voor het beroep naar de Ver. voor Evangelisatie alhier. Fraaie Blouses 2 90 Leuke Tweedrok 3.50 VRAAGT ONZE extra voordeelig roode randen 60 X 110 blauwe bonte kleuren 50 X 90 f De voetbalvereeniging C. A. B. hield deze week een feestelijke vergadering in de 1 van Hotel „de Advertentiën per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prns. 22 ct. groote flanel Stofdoeken, 70 c.M. 28 ct. Groote stang Zeep Groot stuk Lavendelzeep geruite flanel Stofdoeken te bewerken zeer mooi werk rond en vierkant 30 ct. 130 X 130 f2.25 gebloemd of ruiten frissche kleuren woord, die enkele feiten uit de afgeloopen 50 jaar memo reerde. Allereerst drukt de secre taris er zijn spijt over uit, dat de eerste notulen op onver klaarbare wijze zijn zoek ge raakt. Vermoedelijk in de tijd toen de Belgische vluchtelin gen het repetitielokaal in ge bruik hadden genomen. De eerste stap om te ko men tot een muziekkorps is indertijd uitgegaan van den Comm. der Schutterij den heer P. H. Kingma. Tot de oprichters behooren de heeren P. H. Kingma, J. R. A. Donker, U. Hannema, H. W. Albada Jelgersma, W. H. Nederhoed, A. Brussen, W. van der Meulen, J. P. Fennema, H. J. de Vries, K. J. Mobach, T. Visser, S. de Witte, G. M. Markelbach, W. Propstra, J. Albada Jel gersma, C. van der Werf, A. C. Draaisma, W. Plantinga, D. Hoekstra, J. C. Cuperus, H. L. Faber, Th. H. van der Meulen, W. J. Nauta, A. L. Hansma, S. Dijkstra, B. S. van der Meer en T. Lammert- sma. De heer A. Brussen was de eerste directeur. Veel heeft deze heer voor het jeugdige corps gedaan. In 1894 werd tot Directeur benoemd de heer T. Kroning, die slechts één jaar deze functie heeft Wij belasten plaatsen van in alle bladen Groote Markt 12 Bolswan 10 ct. verhooging per maat 1235M.enK.koeien f 180 tot f 395 385 Vette koeien 283 Stieren 75 Vettekalveren f 45 349 Nucht. kalv. f Graskaiveren f Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde in bij den Bond van Adverteer- Bers (l.B.A.) waardoor dus onze uiverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. f De reeds eerder aange- kondigde bezichtiging van de nieuw verbouwde zwem school is nu bepaald op Dinsdag 19 Mei tusschen 4 en 8 uur nam. De openstelling der zwem school heeft plaats op Woensdag 20 Mei. Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. r een rondegang gemaakt door de stad, waarbij op verschil lende punten de zeer beken de kleppermarsch werd uit gevoerd. Een groote menigte menschen was om en bij de verschillende uitvoeringen te genwoordig. Deze kleppermarsch Is al tijd een zeer leuke attractie. Jammer, dat het Sted. Mu ziekkorps niet meer jongens had gerequireerd, voor de begeleiding der marsch; het klonk nu zoo erg dun. Over het algemeen werd deze uit- Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in 'tHotel GAARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10—1'/3. Vacht- en Spreekkamer boven. Dinsdags van 91 Voor mindergegoeden van 9—10 Adres DOMES, Schoenwinkel, Suupmarkt. BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workum) HiffwarTs Spreekuren: 10-3 uur. Dinsdags 93 uur. Woensdags 24 uur. TANDARTS - FRANEKER houdt lederen Vrijdagmiddag De spreekuren te Franeker zjjn: voering door het publiek wel Dagelijks van 10—12 en 1—3 Vrijdag 15 Mei 1931. Aan de Veemarkt alhier waren heden aangevoerd j- Op de a.s. Bondskaats- partij op Pinkstermaandag te Franeker zal voor de Kaatsver. Bolsward uitko men het patuur: KI. v. d. Heide, C. de Wa j o.e.a. en P. Oord. Terwijl voor de Kaatsver. M.E.T.O. aan deze wedstrijd zal worden deelgenomen door het partuur: B. Wolthuizen, S. de Jong en J. Hoitsma o.e.a. We wenschen deze kaaz- sers veel succes toe. vervuld. In 1896 werd benoemd de heer Wubbenus Jacobs, die zich ook een harde werker voor het corps getoond heeft. In 1907 is benoemd tot ka pelmeester de heer J. H. de Rook, die ook weder het corps tot groote bloei bracht. Ook onder de leiding van kapelmeester Spitter zijn door het corps verschillende successen behaald. Toen deze in 1925 zijn ontslag vroeg Is benoemd de heer B. H. Vastennout die ook thans nog het corps met zeer veel ambitie leidt. Bij zeer veel gelegenheden is door het corps zijne zeer gewaardeerde diensten ver leend. Het woord was nu vervol gens aan het jubileerende corps voor het afwerken van het programma. Lustig klonken de tonen van de marsch door de zaal. Voor zaalmuziek wel eens iets te sterk, was toch het opgekomen publiek zeer gul en hartelijk met zijn applaus. No. 3 van het programma werd o.l. zeer goed gespeeld. No. 4 was zeer correct en zuiver, Ook no. 5 was het beluisteren waard, alhoewel hier de clarinettist niet ge heel tegen de technische moeilijkheden was opgewas sen. No. 6, kindersymphonie, voor strijkorkest met bege- leiding van verschillende kin- bovenzaal derinstrumenfen, klonk ver- Wijnberg”? In zijn openingswoord wees voorzitter Hendriks op de belangstelling voor de voetbalsport (C. A. B. telt momenteel 70 leden) be spreekt het nut van goede speelbare terreinen en het groote belang eener geregel de training. Nu, wat het eer ste betreft worden we in Bolsward niet verwend. „Hoop doet leven" zegt *t spreekwoord en dat zullen we ook maar van toepassing brengen op het ongezellige sportterrein aan den Snee- kerweg. Op deze feestelijke verga dering bracht vervolgens een Jazz-band de noodige stem ming en werden door voor drachten en zangnummers de gezelligheid verhoogd. Voor Pinkster-Maandag zijn door C. A. B. weer groo te plannen beraamd. Alsdan zullen hier spelen: Friesland en Frisia uit Leeuwarden 2 clubs uit de le kl. K.N.V.B.; Sneek en L. S. C., 2de kl. K.N.V.B. en de Ver. Watergraafsmeer te Amsterdam en C A. B. L Wegens de enorme drukte kunnen wij U niet voor Pinkster be zoeken. In de Pinksterweek geven wij daarom Extra Korting aan de Buiten-klanten die van nu af hun inkoopen doen. Opnieuw hebben wij daarom aangevuld een flinke keuze, ook in groote maten. 64 Magere Vette biggen 452 Kleine 43 Paarden Ossen 22 Bokk.enGeitenf 205 Pinken Totaal 6743 stuks. Vette koeien, vlugger, afwijkende soort kalmer. Stieren, iets beter Pinken, vlugger. Vette kalveren, duurder Nuchteren kalveren, duurder. Varkens en zouters, iets minder Wolvee, kalm. Gebruiksvee, iets vlugger we gens korter aan voer. Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 gewaardeerd. Om 1 uur was er receptie in „de Doele”. In de aardig aangekleede Doelezaal, versierd door ver schillende bloemstukken werd achtereenvolgens door verschillende sprekers woord gevoerd. Door onderscheidene cor poraties werden heilwen- schen toegezwaaid. De heeren P. D. van der Klei en J. Slot voor ijsclub k,Bolsward”. J. <P. Wester- baan als oud-lid; Wiarda S. Vormeer en A. C. Draai sma, idem; Inspecteur D. van Vliet, zangver. Harmonie (schriftelijk). Mevr. M. van der Zee-de Vroede, en de heer H. F. van der Werf, voor Groene Kruis; D. Banning, B. Falkena en J. Bierman, voor Kaatsver. „Bolsward”; Friesche Bond van Harmo nie- en Fanfarecorpsen, (schriftelijk); F. Branden burg en P. Brouwer, Voor muziekver. „Andante”; Althof Radelaar en Schuurmans, voor Hollandia muziekkorps; van het St. Franciscuskoor, schriftelijk; voor het Gem.- Bestuur onze Burgemeester, weth. Lunter en secretaris Haitsma; de heeren H. Els ma en S. N. Feddes, voor Handel en Nijverheid; mevr. Nijk-Terhenne, Ds. Kossen en Dr. Beekhuis, voor Flora- lia”; De heer Ph. Hendriks, voetbalclub C. A. B.; Van der Berg, Harlingen en Bu rna, Santgum (schriftelijk). Bloemstukken waren inge komen van het Gem.-Be stuur, Mij. Hollandia, de heer A. J. Osinga, Het Groe ne Kruis, Andante, Ver. Flo- zonder mouwen zeer mooie nieuwe soorten f2.75 - f3.25 - f3.50 nog, dat door den Edelacht- baren heer Burgemeester aan het corps een verguld zilve ren medaille als een blijven de herinnering aan dezen dag werd aangeboden. Om half zes werd door ’t corps nogmaals een ronde gang gemaakt door de stad. Een en ander bracht ook nu weer heel wat volk op de veen. ’s Avonds 8 uur begon de officieele feestavond in „de Doele”, Jammer dat de zaal maar matig was bezet. Voorzitter Brandenburg opent de bijeenkomst met ’n hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en vraagt eenige oogenblikken stilte ter herdenking van de over ledene leden en kapelmees ters en oud-leden van het corps. Een tijdsverloop van 50 jaar is niet elke vereeniging gegeven. Tot instandhouding van deze vereen, heeft in niet geringe mate medege werkt de subsidie telken jare door het gemeentebestuur verleend. Spreker hoopt en ver trouwt dat die belangstel ling van onze vroede vade ren voor het corps ook In de toekomst zoo moge blij ven. Thans kwam de secretaris de heer Bouwmeester aan ’t f 34 f 12 f 18 970 Vette varkens f 35 f 100 f 20 f 35 f - f f ’7 f 12 t - f - f - f - f - f 95 f175 ons met bazend aardig. Ook het opgevoerde too- neelstuk viel bijzonder in de smaak. Het gezelschap Bouwmeester (zooals het door den voorzitter in zijn openingswoord genoemd werd) leverde zeer goed werk. De muzieknummers na de pauze, waaronder oude be kenden, werden door het corps met veel ambitie uit gevoerd en ten slotte bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. Het Sted. Muziekkorps met z’n ambitieuzen directeur, kunnen met genoegen terug zien op de viering van het 50-jarig jubilé. Eén ding heeft ons bij deze feestviering verwonderd (en we hebben ons met zorg af gevraagd of de oude organi- satiegeest in Bolsward zoek geraakt was) dat rondom dit feit zich niet verschillen de festiviteiten hebben saam gegroepeerd teneinde stad en neringdoenden van het dan te verwachten vreemdelingen bezoek te doen profiteeren. f190 f380 f 120 f450 f 110 6 f 10 - f - 162 Weide schapen f 20 f 30 297 Vette schapen f 25 2261Lammeren f Heeft U feest? BRANDSMA doet iets „extra’s”. No. 39 Sigaren in gratis droog- flesch tijdelijk uitverkocht. Wij wachten nieuwe voor raad. Alle sigaren met „hoo- ge” korting. BRANDSMA’s WINKELS. ralia. Het was er gezellig en leuk Vermelden we ten slotte i Frits Oosterbaan BflW-flgDelmarmii-i2-Tei.il n F3* maar vooral hei 1 r Dit no. bestaat uit 4 bladen Porto Binnenland 3 ct. Buitenland 5 ct. I i Gratis Knippatronen, geheel naar maat vervaardigd 16 ct. 16 ct. - Leesgeld fr. p P. Per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f2-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. HARLINGEN Spreekuur te MAKKUM van half 2 tot half 3 in Hotel „De Prins”. Spreekuur te WITMARSUM van half 5 tot half 6 in Hotel „Hofstra”. Woensdags en Vrijdags van 1012. Fijne Jon^edameshoed groot model met CA lakleder garneering w.JU Moderne randlooze 4 AA Hoedje’ vanaf Keurige Zwarte Dameshoed, mooi gegarneerd Aardige gespikkelde Kinderhoeden 1 AC nieuw model 98 ct. Reuze sorteering Zijden Kousen, allerlei 70 kleuren vanaf «O Directoirs, vele £C „4. kleuren vanaf Kerkstraat 18-20 Bolsward de jong s nieuwsblad waarin opgenomen i i

Bolswards Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1