De Bolswardsche Courant en Westergoo p.a.TEnwiJE.8egaris De Wintercollectie 1931-1932 ZATERDAG 19 SEPT. Tandarts N1JK Tandarts GEESINK Wollen Garens Actueele tinten. Breipatronen Haakpatronen UlOLLEn HAUOUERKEll, Kelim, Smyrna enz. Nu zeer geschikt daar de wol goedkoop is. n Passende Kraagjes bij alle stoffen, vanaf 40 ct. ar Gratis Knippatronen J.A.MOULIJN f 1.25 f 1.25 Wollen Dames Kousen Heeren Sokken Hand Batik Geplatteerde Dames Kousen Nieuwe Koordfluweels Nieuwe Tweedstoffen Nieuwe Serie Peau de Pêche alle kleuren Nieuwe Gebloemde en Geruite Fluweels prachtkwaliteit 1.17 Mantels en Japonnen Groote Markt - Blauwpoort Chenille P. B. VAN HAM Spreekuur: 1042.30 uur. Te Franeker: Dinsdag en Donderdag van 2-4.30 SNEEK, Stationsweg 11. Nachtzak Gummi Kinder Boezelaars Nieuwstijdingen. Bébé Jurkjes Bébé Manteltjes Frotté Garens Bébé Pakjes Veemarkt Leeuwarden Stadsnieuws» 27— Jaargang Zaterdag 12 September 1931 No. 72 en A Breed Lakriem -3.28380 f2.1O I -LEEUWARDEN- Dames Kragen zeer veel nieuws Groote sorteering waarin opgenomen Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 8 c.M. 41/, c.M. Dit no. bestaat uit 3 bladen Porto Binnenland 3 ct. Buitenland 5 ct. 42 ct. 35 ct. Advertentiën per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Verschyrit Dlnsdags- Vrijdagsavonds. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. n. kwartaal. Extra aanbieding. Prima waar gekleurd en zwart zeer veel nieuws in wol en wol met zijde Moderne Dessins Nieuwste tinten. De bekende athleet Hans Siegfried geeft weer verschil lende staaltjes van z’n reuze kracht. Alles bijeen genomen wel de moeite waard eens een f Onze plaatsgenoot de heer D. Harkema, behaalde Woensdag op de bakkerij- wedstrijd te Arnhem in de afdeeling Beschuit, de eerste prijs. Aardige Kindermutsen Randwerk 55 ct 80 ct. Derhalve meer in- gelegd dan terug- en terugbetaald Het aantal nieuw uitgege ven spaarbankboekjes be droeg 7. LAMPDOEKEN met dubbele franje. HAND BATIK per el voor Lamp kappen. Zijden LAMPKAPJE, extra mooie tinten. Dubbele franje Beste Amerikaansche petro leum bij het vat 7% ct. per liter. Bij halen f 1.kor ting. Wij meenen dat U er be lang bij heeft spoedig een vat te bestellen. BRANDSMA’s WINKEL. Let wel op: wij staan voor beste kwaliteit in. Niet doorzichtig. Prima soorten. Moderne tinten. f1.85 25 dessins per El 70 ct. 54 ct., 63 ct, 77 ct, 98 ct. 88 ct., 98 ct., f 1 04 f 31 t 22 LEEUWARDEN vanaf MAANDAG raieconsuiTEEREii DRALSMAvan-VALKENBURG'S*’ e A. ••iLEVtRTRAMI Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteer ders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. f 25 f f t f Voor groote gezinnen. Verleden jaar verkochten wij onze emmers koevet. Dit jaar krijgen wij nog veel meer bestellingen en nabe stellingen. Ook U zal het best vol- kijkje t? nemen, doen en groot voordeel ge ven. BRANDSMA’s WINKEL. Ambachtsteekenschool. Voor de a.s. cursus van de Ambachtsteekenschool alhier hebben zich reeds 46 leer- varieté gezelschap, lingen aangegeven. Voor nieuwe leerlingen in de le klas is nog plaats. Deze kunnen zich, volgens een advertentie in dit num- 'mer aangeven tot a-s. Maan- 1 dagavond bij den Directeur, IN IS COMPLEET Seizoen=Opening OP DEZE WEEK etaleeren wij De nieuwste, rijk met bont gegarneerde Wintermantels Pracht stoffen - Lage prijzen TANDARTS - FRANËKER houdt iederen Vrijdagmiddag Spreekuur te MAKKUM van half 2 tot half 3 in Hotel „De Prins”. Spreekuur te WITMARSUM van half 5 tot half 6 in Hotel „Hofstra”. voor Dames Mutsen. 5 mode kleuren. Prima qualiteiten. Per streng 50 meter 65 ct. 2 voldoende voor 1 muts. Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t Hotel GAARMAN, Marktplein. SPREEKUUR lO-l'/a- Wacht- en Spreekkamer boven. joünn hues. Tandarts De Spreekuren te SNEEK zijn Dinsdags van 91 Voor mindergegoeden van 910 Adres OOMES, Schoenwinkel, Suupmarkt. BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Worüum) Spreekuren 10 3 uur. Dinsdags 93 uur. Woensdags 24 uur. Geborduurd en gefestoneerd, prima afwerking, extra aanbieding f 1.25 KLEEDJE 85 c.M. rond met zware lange franje. Écru kleur fl.65 Ongeluk door verblindend autolicht Te Delft is Donderdag avond omstreeks half elf ’n van Rotterdam komende au to nabij de Zweth op drie wielrenners ingereden, toen de bestuurder'werd verblind door de verlichting van een tegemoetkomende auto. Een der wielrijders, Van Tongeren uit Den Haag, werd omhoog geworpen en kwam op zijn hoofd terecht. Hij bekwam een schedelfrac- tuur en zijn toestand is zorg wekkend. Iemand uit Rijswijk werd minder zwaar gewond. Bei den zijn door de politie naar het Ziekenhuis vervoerd en ter verpleging opgenomen. De derde wielrijder, de hr. Wijnands uit Den Haag, die eveneens werd aangereden, bekwam geen letsel. De be stuurder van de auto Weef ongedeerd. Een vreemd gevat Donderdag is het parket hit Leeuwarden naar Akker- woude vertrokken, waar dr. Mieremet uit Groningen op dracht had gekregen tot het houden van sectie op het lijk van P. Postma, die ongeveer een jaar geleden in een sloot verdronken werd gevonden; Er zijn nl. vermoedens ge rezen, dat de man tengevol ge van een misdrijf om het leven is gekomen. De politie heeft de gangen nagegaan van twee broeders, groenteventers te Zwaag- westeinde, die vroeger met den ouden man, die er fi nancieel goed bijzat, be vriend zijn geweest. Het was opgevallen, dat de mannen zich uitgaven veroorloofden, die zij In gewone omstandig heden niet zouden hebben kunnen doen P. Postma, een 70-jarige petroleumventer, stond in het dorp bekend als een zonder ling den heer J. P. Postma. De lessen beginnen Dins dag 15 Sept, ’s avonds half zeven. Onderwijs wordt gegeven in lijn- en vakteekenen voot de diverse ambachten, hand en decoratief teekenen, wis kunde, natuurkunde, werk tuigkunde, Ned. Taal, am- bachtsrekenen en boekhou den. Jongens, die de 6 klassen der lagere school met goed gevolg doorloopen hebben en een vak gaan beoefenen, kunnen hier hun verdere op leiding ontvangen. Zwarte zijden Franje 10 c.M. breed per el 15 cent. 2e pr. D. Houben 3e pr. R. Postma 4e pr. M- Andela 5e pr. H. Jonkers De prijzen werden na af loop der wedstrijd in het ca fé Van Rossum, met een toe passelijk woord door den hr. J. P. Westerbaan uitgereikt. VOETBAL. C. A. B. I—H. Z. C. I. (Comp. 3e klasse K.N.V.B.) Zondag a.s. begint het competitierad weer te draaien. C. A. B. I speelt haar eer sten wedstrijd op eigen ter rein tegen H. Z. C. 4 van Harlingen. De vele voetbal- enthousiasten zullen dus ein delijk hun hart weer eens kunnen ophalen. Echter één raad aan en kele voorhoedespelers, houdt het spel open, speel in vre desnaam niet op eigen houtje, dit is steeds een mis lukking. Aangezien H. Z. C. een zware concurrent is en daar bij het geheele jaar door ge traind heeft, dienen we ons dus geheel te geven en tot het uiterste vol te houden. Laat in dezen eersten wedstrijd zien wat jullie kunt, jongens; er moet ge wonnen worden. Het spreek woord zegt niet tevergeefs: waar een wil is, is een weg. Het elftal is als volgt: Doel: K. v. d. Heide. Achter: C. de Way, G. van Doesburg. Midden: H. de Vries, H. Huisman, G. Kooi- ker. Voor: W. K. Hoekstra, A. Hoekstra, J. Roode, G. Schuurmans, Tj. v. d. Hauw. Naar we nader vernemen, bestaat er een kleine kans, dat het elftal nog eenigs- zins gewijzigd wordt. Zoo ja, dan verhuist de Way weer naar z’n oude plaats, terwijl Kooiker naar de rechtsbinnenplaats verhuist. Afwachtein is dus de bood schap. Eerste soort Kaas. Belegen, dus smakelijk. Best te snijden. Ook nog Meikaas. Prijzen zijn laag in BRANDSMA’s WINKEL. f Het Ringfietsen bij Van Rossum j.l. Vrijdag, heeft de volgende uitslag gehad: le pr. G. Bruinsma, Arum, f5.— f2.50 f 1.50 f 1.50 f0.50 Uitvoerige beschrijving gratis. Openb. Leeszaal en Biblioth. Bolsward en Omstr. Over de maand Augustus zijn uitgeleend 279 boeken; terwijl 64 bezoekers t.w. 12 dames en 52 heeren de in richting hebben bezocht. Nieuwe „snert”. 11, 9’/2 en 7i/2. BRANDSMA’s WINKEL. Auto botsing Donderdag is op den Hee- renweg te Heemstede bij de Van Merlelaan een auto-on- geval ontstaan. De bestuur der van een personenauto uit Amsterdam wilde een voor hem rijdende auto passeeren. Bij het passeeren kwam juist een auto aangereden van de tegenovergestelde richting. Een botsing was onvermijdelijk. Beide auto’s werden zoo goed als gebed vernield. De bestuurder van den eersten wagen en zijn zuster, die eveneens in de auto was gezeten, werden zwaar ver wond. Zij werden per zie kenauto naar het Mariazie- kenhuis te Haarlem overge bracht. De bestuurder van de an dere auto, iemand uit Haar lem, kon na verbonden te zijn, naar zijn woning wor den overgebracht. Circus RobertL Op het sportterrein, zgn. Langeland, is het Circus Ro bert! gearriveerd. Reeds he denavond wordt de ope ningsvoorstelling gegeven. De tweemasttent maakt ’n royale indruk. Volgens ons -toegezonden recensie beschikt dit circus over een zeer goede staf me dewerkers en moet vooral de paardendressuur een groot deel van het programma be vatten. Een echt circus dus en niet zooals heel vaak gebeurt meer een 1 Mevr. Amanda Roberti als Parforce Amazone oogst overal een dankbaar applaus, evenals mej. Lucien, die de wild west act met veel durf en bravour uitvoert. Wit wol met rose f 1.25 Wit wol fantasie fl.55 Wit wol fantasie f1.30 prima soort. 20 kleuren Effen tinten 45 ct. Gevlamde tinten 55 ct f De begrafenis van Doe de de Way trok Woensdag middag heel wat belangstel ling. Het stoffelijk overschot was voor het laatst in de kerk gebracht, waar Ds. Nie- meijer eenige treffende woor den sprak. Toen het lijk de kerk uit gedragen werd, speelde de organist de Marsche Funèbre van Chopin. De korte plechtigheid maakte op de aanwezigen diepen indruk. Solide qualiteit. Maten 45 - 50 - 55 - 60 Prijs 60 ct. 70 ct. 80 ct. 90 ct. Wit wol met rose f1.55 Wit wol fantasie f1.95 BÉBÉ DOEK rose wol met zijde. Prachtige exemp. f 3 90 Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende ’t post kantoor Bolsward over de maand Augustus 1931. Aan bovengenoemd kan toor werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd f6.170.13 enterugbetaald - 3.283.80 f 55 f 7 B f 12 f - f - f - Vrijdag 11 Sept. 1931. Aan de Veemarkt alhier waren heden aapgevoerd 372 M.enK.koeienf 150 tot f 350 325 Vette koeien f 150 f 330 212 Stieren 52 Vette kalveren f 35 36 Nucht. kalv. f 1026 Graskalveren f 25 210 Weide schapen f 15 f 24 287 Vette schapen f 23 570 Lammeren f 15 1197 Vette varkens f 30 f 110 70 Magere Vette biggen 805 Kleine 30 Paarden Ossen 57 Bokk.enGeitenf 40 Pinken f 90 f150 Totaal 4883 stuks. Vette koeien traag en lager. Stieren redelijk goed, afloop iets stugger. Graskalveren traag en lager. Vette kalveren kalm, vrijwel prijshoudend. 1 Nuchteren kalveren kalm. Vette varkens prijshoudend. Wolvee zeer stug, alleen naar vette lammeren iets meer vraag. Gebruiksvee gedrukt, alleen naar geschikte kalikoeien iets meer vraag. Marktdag te Bolsward. Een geweldig stijgende belangstelling is er voor de brol te Bolsward. Vooral de koopman bij de Wijnberg had 2/„ van het marktbezoekende publiek tot zich getrokken. De spullen die hij verkocht waren dan ook werkelijk goedkoop. Potlooden en schriften werden voor niets tusschen ’t talrijke publiek gestrooid. Ook de verkoop ging goed. We hebben reeds eerder in ons blad de verschillende marktdagen en deszelfs kooplieden beschreven, steeds levende in de veron derstelling dat deze markt bezoekende kooplui een at tractie voor onze weekmarkt vormden en ’t gekochte niet veel afbreuk deed aan de bona fide winkelier ter plaatse die van meerder ver tier op de markt allicht zijn voordeel kan hebben. Wan neer deze verkoop evenwel vormen gaat aannemen zoo als hedenmorgen bij de bo venomschreven koopman, dan lijkt ons de vraag ge wettigd of deze vorm van verkoop wel geoorloofd is. Dat deze koopman een bekende zaak in Bolsward telkens in zijn artikel betrok, door den uitroep: „We zul len je wel klein krijgen”, la ten we aan het oordeel der politie over, of deze uitdruk kingen op de openbare straat wel toelaatbaar zijn, maar dat er boelgoed ge houden wordt, loopt zeker de spuigaten uit. We hebben zelf geconstateerd, dat 6 al- pacca lepels, 6 theelepeltjes, broodmes en misschien nog iets werden ingezet op f 1 telkens met een dubbeltje verhoogd kwamen deze goe deren op f 1.30, waarna voor f 1.35 een juffrouw on der den uitroep van den koopman „niemand meer dan f 1.35” de eigenaresse werd. Het tweede door ons ge signaleerde feit was een étui met 6 Alpacca lepeltjes, in gezet op 25 cent, werden de ze telkens met 5 cent ver- hooging geveild voor 45 ct. Is dit toelaatbaar? Wanneer de brol In dezen vorm ontaart, dan, gezien van het standpunt van den middenstander, hebben we maar liever geen brol. f 150 f130 f400 f 80 7 f 12 f 75 DE JONG s NIEUWSBLAD Frits Oosterbaan Bolswarn - AoneMl 11-12 -iel. 11 n n n I GEBR.WOLKE i HARLINGEN

Bolswards Nieuwsblad nl | 1931 | | pagina 1