GEBRS. WOLKE Tandarts GEES1NK HARLINGEN Spreekuur: 1042.30 uur. m. KinoniA Tandarts JDHAI! RllEB, Tandarts Tandarts NUK 1" it ik A. J.A.MOULIJN Advertentiên De Bolswardsche Courant en Westergoo Pullovers Stadsnieuws. 12 Wagenkleedje Heeren Hemden Uni Cachenez Bedden-Matrassen-Dekens Wollen Tafelkleedje Handweefstoel Artikelen van Frotté gearbeid Kussenzak met franje f 3.50 Kleedje 90 X 90 Schoorsteenlooper 43 X 150 Linnen Kleedjes Nieuw! Dames Handschoenen A. J. OSINGA, Aangekondigde Vergaderingen P. B. VAN HAM Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t Hotel GAARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10—1*/,. Tricot Kinderpyama’s voor Jongens en Meisjes leeftyd 4 A 5 jaar f 1.75 3 tinten, zalm, groen, bleu in verschillende maten Zaterdag 13 Februari 1932 No. 12 ER Te FranekerDinsdag en Donderdag van 2-4.30 D” SNEEK, Stationsweg 11. Spreekuren 10 3 uur. Dinsdags 93 uur. Woensdags 24 uur. Spreekuren te SNEEK: BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workum) Nieuwe wollen Sjaal P. D. C rsets 28gg Jaargang Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 a en A Wit wolletiftOnderblouse f 1.95 Wit wol Camisole, ronde hals f 1 95 f4.75 f 17.50 pij ge er. ng ny. ek it party monsters allerlei betere soorten per paar 95 cent DMC Hanwerkboek Kruissteek prachtige uitvoering 30 ct. Jarretelles prima elastiek rose per paar 20 ct. Groote Markt Speciaalzaak Blauwpoort DrSlle Lavendel Toiletzeep extra prijs zeer groot stuk 22 ct. Jarreteldrager van glad Satyn met 4 hangers 75 ct. en de ge eft, les te en zal der f5.00 f5.00 17.50 35.00 5.85 5.90 4.25 A dve r t e n t i n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. gehaakt van rose en witte torpédowol afgewerkt te zien Neemt 2.30 aan wol tte ;ar al Tremola stoffen nieuw grissaille patroon f 4.75 passende gryze binder -1.40 passend Pochet damassé85ct. passende grissaile Sokken f 1.45 met holzoom prima waschzyde in wit - grjjs - beige prijs f 2.40 - f 2 75 zan ge- >mt en- det en kel em en, ju. 10e ar- oe- be- lak I is dei ;in- )0i( rug ant len te :els het vraagt onze FEBRUARI-AANBIEDING >or ef- t Het Ned. Verbond tot Kerkherstel had Woensdag avond een bijeenkomst be legd in de Broerekerk, waar bij als spreker optrad Ds. Oskamp van Harlingen. Het kerkgebouw was zeer matig bezet De bijeenkomst die was be- AjR. Kiesvereniging „Neder land en Oranje”. Dinsdagavond vergaderde in de zaal aan de Gasthuis singel de A.R. Kiesvereni ging „Nederland en Oranje”, onder voorzitterschap van den heer O. B. Eerdmans. De heer D. B. Eerdmans hield een inleiding over: „Het belangrijkste van de hande lingen in den gemeenteraad te Bolsward over 1931.” Daarna sprak de heer D. Algra over: „De gemeentebe- grooting van Bolsward over 1932.” Er volgde op beide inlei dingen een zeer uitgebreide bespreking, waaraan vele le den deelnamen. Door den tweeden voorzitter, den heer Joh. Praamsma, werd de ver gadering gesloten. 18 cent 55 f2 75 Wit wol Camisol met schou- derbandje f 1.40 2 persoons Vlokmatras, Sch. Peluw, 2 Kapokkussens 19.75 2. pers. Kapok Bedstel (Bed, Peluw, 2 Kussens) 2 pers. Veer Bedstel (Bed, Peluw, 2 Kussens) 2 pers. Staaldraadmatrassen, roestvrij 2 pers. Ledikanten, P. P. of eiken gesch. 2 pers. Wollen Dekens in blokpatroon, zeer modern maat 100 X 100 Ronde Pluche Tafelkleeden 150 middellyn t Woensdagavond J.l, hiel den de Meisjesver. „Lydia” en de Knapenvereen. „Wil lem Lodewijk” hun jaarfeest in de zalen Gasthuissingel. Het programma was als uitwendige organisatie steeds, rijk voorzien en bij zonder varieerend. Zeer ge noeglijk werd de avond door gebracht. Ook vele ouders waren tegenwoordig, om te genieten van hetgeen was in- gestudeerri. Vooral de tableaux kwa men bijzonder tct hun recht. Etergolven patroon 30 X 30 60 X 60 130 X 160 reeds afgewerkt te zien Groote Markt 12 Bolsward Afscheid en intrede. Ds. A. D. R. Polman, die 't beroep naar de Geref. kerk alhier aannam, neemt Paasch- Maandag afscheid van de Geref. Kerk te Roden om Zondag 3 April d.a.v. alhier intrede te doen, na bevestigd te zijn door zijn schoonvader ds. S. Idema van Winsum (Or.) en hierdoor bouwt de kerk op en breidt zich uit op aar de. De kerk is als een moe der, waaruit volgt dat zij niet minderwaardig Is. Zij moet worden bemind en ver zorgd. Zij is een ware moe der die aanspraak maakt op liefde en toewijding. Daarom zijn we ook als leden der kerk niet vrij, als we niet in alle dingen meewerken voor onze kerk om haar op te hef fen. Daartoe is noodig om de praktijk van ons kerkelijk le ven in overeenstemming te brengen met de theorie der prediking. In de inwendige en der kerk zal het eenig karak ter moeten uitkomen. De kerk is geloofsgemeenschap In Christus. Het gaat nu thans om de groote reëele nood der kerk welke alleen kan worden op geheven, wanneer allen die de kerk om Christus wil liefheb ben, elkander vinden en kun- eigen kerk. Die zelfkennis is in onzen tijd dubbel noodza kelijk. Spreker richt enkele woorden van dank tot Ds. Oskamp die ons hedenavond de beteekenis van het Ver bond zal uite?n zetten. Ds. Oskamp het woord ne mende zegt, dat ook in onzen tijd het woord: Wat dunkt u van den Christus? nog van alles beheerschende invloed is. Onze moderne samenle ving met zijn enorme ontwik keling is nog altijd doortrok ken van een zeer groote leeg heid. De schuld van de ver keerde levensbeschouwing moeten we echter veelal in ons zelf Roeken. Achter al die jammer van onze moder ne wereld ligt de oude waar heid die is de Christus en die gekruist. De kerk is een organisme, maar ook een instituut; daar door heeft de kerk zijn amb- TANDARTS - FRANËKER houdt iederen Vrijdagmiddag Spreekuur te MAKKUM van half 2 tot half 3 in Hotel „De Prins”. Verg. Maria Vereenlging. De algemeene ledenver gadering van bovenstaande vereeniging (Kath. vrou- wen-drankbestrijdsters) was goed bezocht. De verslagen vermeldden o.a. dat de af- deeling 74 leden telt, en dat de ontvangsten bedroegen f 123.02/2, de uitgaven f 52.1314, alzoo een batig saldo van f 70.89. nen besluiten elkander te vertrouwen en met elkaar te arbeiden voor den opbouw der kerk. Eens zal de wereld worden overwonnen, maar ook alleen door Hem, de is de Christus, de Zoon des Allerhoogsten. Na het zingen van Ps. 15 het 1ste en laatste vers, sluit Ds. Oskamp met dankgebed. Eet nu BRANDSMA'8 erwten en boonen! Wij belasten ons met plaatsen van in alle bladen Geslaagd. Voor het examen costu- mière en coupeuse slaagde dezer dagen te Apeldoorn onze piaatsgenoote mej. M. Rosier, leerlinge van de mo devakschool Wipstraat, leer- ares mej. G. Woudstra Slo ten. Wacht- en Spreekkamer boven. Eiken Dinsdag van 91 Mindergegbeden van 910 Adres Modemagazijn „DE ZON” Suupmarkt 2. tip model, moderne streepen f 1.25 Tricot Blouse met wollen ruches, chique model, 5 tinten f5.50 f Naar wij vernemen zijn door het bestuur onzer plaat selijke voetbalvereeniging C. A. B. nederlaagwedstrijden georganiseerd, waaraan elf tallen uit Leeuwarden, Hee- renveen, Joure, Sneek, Mep- pel en Steenwijk zullen deel nemen. Als prijs voor deze wed strijden is vastgesteld een fraai in zilver uitgevoerd doel met net en keeper. De organisatie dezer wed strijden, vereischt buitenge wone kosten en het is dan ook te hopen, dat een talrijk publiek het streven van het C. A. B.-bestuur om liefheb bers van goed voetbal te la ten genieten, zal weten te waardeeren. Inmiddels verleende de K. N, V. B. reeds zijn toestem ming tot het houden dezer wedstrijden. ïn ons Dinsdagnummer ko men wij nader op deze wed strijden terug. Conferentie voor rüet-Katbo- Keken, Voor een stampvolle kerk hield pater Wijnands Sluijs zijn laatste conferentie, over het ondérwerp: „Het leven der verdoemden in de hel.” In het eerste gedeelte be handelde de Eerw. spreker: De redelijkheid van een eeu wige straf. Hoe God in Zijn I oneindige rechvaardigheid de deugd moet bekronen en de zonde straffen. God is ook oneindig liefde vol en barmhartig en geeft leder gedurende het gansche leven op aarde de gelegen heid om zich met Hem te ver zoenen. Volgens de Katho lieke kerk gaan alleen Zij verloren die vrijwillig in vij andschap met God sterven. In het tweede gedeelte be spreekt de Eerw. Pater den aard der eeuwige straf. Spr. wil uitdrukkelijk meedeelen, dat de Kath. kerk als geloofs punt, als dogma, alleen te gelooven voorhoudt dat er ’n eeuwige hel bestaat, meer niet Wel hebben verschillende Kerkvaders aan de hand der H. Schrift studie gemaakt boe die eeuwige straf moet worden voorgesteld. In gloed volle taal geeft de Eerw. spreker ons deze opvatting weer en schildert ons de Ka tholieke opvatting over de eeuwige straffe Gods in de hel. Spreker wekt leder op zoo te leven en te werken, dat ons geen eeuwige straf, maar een eeuwige zaligheid wacht hiernamaals. Spreker besluit met de be de der Kath kerk: „Spaar Heer, spaar uw volk.” Parca Domine, paree populo tuo. De aanwezigen luisterden met groote aandacht. Stokvisch 39-29 Lengvisch I 1.15 BRANDSMA’s WINKEL, Ontspanning voor jeugdige werkloozen. Zooals meerdere onzer le zers ontvingen ook wij deze week een circulaire van de voorloopige commissie voor het ontspannings- en ontwik kelingswerk voor jeugdige werkloozen. We hebben ter onzer orien teering hedenmorgen eens ’n bezoek gebracht aan het Volksgebouw, Wipstraat, waar op de bovenzaal gele genheid tot ontspanning ia ingericht Wanneer de Commissie door het daarstellen van deze gelegenheid er in zou slagen de jeugdige werkloozen van de straat te houden, dan was dit succes alleen reeds de moeite waard. Maar er is meer. De com missie zoekt ook naar gele genheid tot ontwikkeling, waarvoor door eenige onder wijzers reeds medewerking is toegezegd. We kregen bij ons bezoek aan het Volkskgebouw den indruk, dat hier zeer nuttig werk verricht kan worden, wat aller medewerking ver dient. We bevelen daarom bij dezen de U toegezonden cir culaire in aandachtige lezing aan. geveer half negen door den leider, Ds. van Kuiken van Exmorra, geopend, die aller eerst liet zingen Ps. 73, 13e en 14e vers, waarna voorle zing volgde uit Jesaja, het 62e hoofdstuk. In zijn openingswoord wees Ds. van Kuiken er op, dat deze avond staat in hel teeken van kerkherstel. Me nigeen zal zich afvragen: is dit we! noodig? Alles lijkt zoo rustig, de nood der kerk dringt nog niet, maar zij die verder zien, weten, dat er is een groote strijd, zij weten dat er zelfkennis moet ko men over de fouten ook in ten en bedieningen ontvangen Koopt thans nu de pryzen zoo laag zijn iets moois. BOLSWARD. Jaarverg. Groene Kruis op Dinsdag 16 Febr. in de Doele ’s av. 8 uur. BOLSWARD. Openb. Verg. Com. v. Actie tegen ’t Wetsont werp Terpstra op Donderdag 18 Febr. in het Volksgebouw. BOLSWARD. Openb. Vergad. op Vrijdag 19 Febr. in de Broe rekerk ’s av. 8 uur. TJERKWERD. Uitv. Chr. Zang- vereen. op Dinsdag 16^ en Donderdag 18 Febr. in de Harmonie 's av. 7.30 uur. LEEUWARDEN. Openb. Verg, van alle groentehandelaren op Woensdag 17 Febr. in Café „De Groene Weide” ’s av. 5 uur. ARUM. 4e Chr. Winterlezing op Donderdag 18 Febr. in de Geref. Kerk ’s av. 7 uur. WOMMELS. Ledenverg. Groene Kruis op Woensdag 17 Febr. bij Frölich ’s av. 7 uur. PINGJUM. Feestavond afd. Ping- jum Ned. Ver. t. a. v. Ale. Dr. op Donderdag 18 Febr. bij J. v. d. Zee ’s av. 7 uur. WONS. Prop. Verg. B. V. L. op Donderdag 18 Febr. in de Geref. Kerk ’s av. 7 uur. zonder mouw flotte Heerendracht Handwerk f 4.75 - f 6.00 Superoe banden Corselets - Bustehouders Goed passende soorten, in alle maten j- Dinsdag 9 Febr hield de N. C. V. B. alhier haar eerste jaarvergadering in „Ons Gebouw”. Al direct bij ’t binnenkomen deed ’t ge zellige zaaltje ons in feest- stemming zijn, daar alles er paald op 8 uur, werd te on even knus uitzag. De gebruikelijke werk zaamheden werden verricht, ook moest er in twee vaca tures worden voorzien. Mevr. Ds. v. Kuiken van Exmorra werd als Pres, ge kozen en Zuster Wolthuis als bestuurslid, welke de be benoeming aanvaarden. De dames De Boer-Hait- sma en v. d. Veen-Dijkstra zongen een paar liederen voor ons, begeleid door Mevr. Bakker-Visser. Daarna sprak Ds. Van Kuiken van Exmorra nog een kort woord voor ons over Priscilla, een vrouw uit de Heilige Schrift en stelde ons haar ten voorbeeld, dat er van de Christenvrouw ook een stille kracht mocht uitgaan tot opbouw en steun voor elkander. Mocht de afd. beginnen met 23 leden, thans mogen we 42 leden melden. Ho pende dat er nog meer da mes zich bij ons mogen aan sluiten, gaan wij met ver nieuwde moed de toekomst tegemoet. 3 Maart hoopt Mevr. De Wit van Sneek een lezing met lichtbeelden voor ons te houden over de zending. Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde hét en bij den Bond van Adverteer- en- ders (I.B.A.) waardoor dus onze is adverteerders zich gegarandeerde je” I gegevens kunnen verschaffen. en. uw >olt ml- ve- sn- er- •oit ste waarin opgenomen Frits Oosterbaan ;nd lat iet hei en ige Dit no. bestaat uit 3 bladen Porto Binnenland 3 ct. Buitenland 5 ct. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. IU- vet :ht >ke im- ?ns eid tri ms en jar Aei yn Belangstelling Boisuiam - flDDeimarmii i2 - Tel. n Spreekuur te WITMARSUM van half 5 tot half 6 in Hotel „Hofstra”. Voor bijzonderheden leze men de be treffende adv. in dit no. Belangstelling vragen wy ook voor onze Speciaalzaak met zijn fraaie sorteering Moderne Vitrages Moderne Karpetten DE JONG s NIEUWSBLAD

Bolswards Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1