voor spotprijzen Contant Geen zichtzendinp BOLSWARD - APPELMARKT 11=12 Tel. 11 A5 Aduerieeri in mi Blad. Tandarts RUEBE is DINSDAG 16 AUGUSTUS Tandarts NUK Tandarts GEESINK De Bolswardsche Courant en Westergoo en toch prima kwaliteiten Fijne Broderie Kant in wit, voor 25 ct. per el. Breede Feston zeer fijne patroon per el 15 ct. Dames Boezelaars J.A.MOULIJN afwezig. I Schiller Hemden f 1.78 e Vitrage Opruiming Extra aanbieding van een partij Lappen (lengte 6 en 6’|2 el). JAPONSTOF Alle wollen Bébé Goederen Capes, Wollen doeken, worden deze week opgeruimd Heeren Pullovers en Slipovers voor zeer lage prijzen Heeren Sportkousen Bébé Jurkjes Handgeweven Frotté Kleedjes 45 X 45 75 ct. 20 X 20 15 ct. Dames Boezelaars allerlei modellen in betere waar met en zonder mouwen voor zeer lagen prijs Dames Kousen nieuwe tinten 89 ct. Onderjurken Prachtig Ontbijtservet Dames Mutsen 95 ct. Kinder Lumberjacks in hel rood en hel blauw voor f2.05 Geplatteerde Dames Kousen prima soort, moderne kleur van f2.10 nu voor f 1.12 Frisch en fraai als een dauwdrop in de zon wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Zij’’-Crème. P B. VAh HAM Spreektur10-12.30 uur. Te Franeker: Dinsdag en Donderdag van 24.30 Veemarkt Leeuwarden Stadnieuws. ..e Zaterdag 6 Augustus 1932 en A Gesloten tusschen 12 en half twee betere waar voor lage prijzen. f f 6 3 bericht, 75 TASK. Ook in onze Tapijtzaak 1 Januari 2654 Resten Jeager en witte Wollen Kinder Camisoles moderne nieuwe soorten WOLLEN alle fijne soorten voor Spotprijzen Verschijnt Dinsdag! Vrijdagsavonds. f t Nieuwe Kraagjes Ceintuurs Fantasie Knoopjes Gespen enz. 40 9 11 8 60 35 Prima Zijden wit, voor jonge meisjes lang 100 en 90 cM. prima confectie fl.50 Groot 120 X 130 breede rand, in 4 kleuren 92 ct. alle ZOMEKMUTSEN naar keuze GROOTE MARKT Speciaalzaak BLAUWPOORT Groote Oplaag. Wij ontvingen nieuwe zendingen Nieuwe modellen Waschechte kwaliteiten. Ook in extra groote maten Fraaie Fantasie Boezelaars 90 cent Extra wjjde prima Boezelaars 1.65 Leuke Kinderschortjes, alle maten Ons blad is aangesloin bij het Bureau voor Publiceitswaarde en bij den Bond van Adverteer ders (l.B.A.) waardor dus onze adverteerders zich garandeerde gegevens kunnen verchaffen. Advertentiön per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Zouters, minder dan de vorige spel bekwamen, dan zal een week. j Nieuw Bessensap. 7X flesch 28; i/2 fl. 16 ct. BRANDSMA’s WINKEL. pelote-speler zich veel vlug ger als een beste kaatser in eigen spel kunnen ontwik kelen, dan omgekeerd. Dit heeft ons deze internationale geleerd. Van onze spelers heeft Marter) Koopal een behoor lijke dosis bekwaamheden in het pelote-spel getoond; deze was verreweg de beste van ons équipe. De andere spelers bleven beneden peil, terwijl Swart die in de voor- wedstrijden magnifieke ca paciteiten aan den dag had gelegd, nu volkomen faal de. De internationale heeft ons verder ook geleerd, dat wij (hiermede bedoelen we onze spelers) te weinig voor geoefend waren om met suc ces tegen de sterkere Fransche en Belgische équi pes op te treden. Aan het snelle positiekiezen, alsme de aan het plaatsen der op doel van dit schrijven om de Friesche spelers te interes- seeren voor het jeu de pe- lote om bij de volgende In ternationales een beter fi guur te maken dan tot he den, doch ook om het spel peil bij ons eigen spel op te voeren. Dit heeft ons ook deze in terlandwedstrijd geleerd daar het drietal Fransche spelers, dat van het Friesche spel en deszelfs spelregels niets kende, op overtuigende ma nier 2 onzer sterkste par turen wist te slaan. En daarom, kaatsers, oefent u in het jeu de pelote. In de eerste plaats onze jon gere spelers. sidie worden verleend aan scholen, waarvan de levens vatbaarheid niet is gebleken. Welke scholen onder deze laatste categorie vallen, kon men te bevoegder plaatse niet mededeelen. In dit verband kunnen we thans mededeelen, dat de nieuwe school voor Bols- ward is toegestaan en dus eerlang met aanbesteding en bouw een begin zal worden gemaakt. We hebben ons ter beves tiging van dit bericht nog gewend tot den heer Hoek stra, Groot Aequard, de voorzitter der commissie, die ons zeer welwillend eenige bijzonderheden mededeelde. We geven dit vraaggesprek in ’t kort weer. Acht u Bolsward ker? slagballen ontbrak nog te veel. Eén der Belgische pers vertegenwoordigers ver klaarde desgevraagd voorts, dat de Nederlandsche re presentanten als regel te laat slaan; echter erkende hij, dat ons équipe een bete ren indruk maakte dan in Bussel (1930) en Valen ciennes (1931). Van de Belgische be roepsspelers (het Belgisch équipe bestond thans enkel uit amateurs) ziet men trik- trakslagen van soms 10 12 keer. Zooiets moesten wij Frie zen eens kunnen zien; hoe zou ons publiek op dergelij ke slagen reageeren? Wij gelooven stellig, dat er één roep zou opgaan: det spil moatte wy hjir ek ha. En het is niet alleen het INGEZONDEN De Internationale wedstrijden te Leeuwarden. Een les voor eigen spelers. Het driedaagsch interna tionaal kaatsfournooi be hoort thans weer tot het ver leden. Zooals bekend mag wor- beschouwd, ging het er hier in de eerste plaats om, welk der drie aangesloten landen Frankrijk, België en Neder land na afloop aanspraak kon maken op den kampi oenstitel Jeu de Pelote, het internationaal kaatsspel, welk spel in België zeer po pulair is, doch hier tot he den nog te onbekend is om er een juist oordeel over te vellen. Zeer zeker zullen er velen reeds zijn, die het jeu de pelote naar waarde we ten te schatten, doch om ons eigen Friesch spel tegen het jeu de pelote in te ruilen, daarvoor zal men zeker nog wel niet rijp zijn. En toch, wil men zich in het Friesche Uitgesproken faillissementen. N.-Holland (exl. Amsterdam) 49 Amsterdam 54, Z.-Holland (excl. Den Haag en Rotterdam) 57, Den Haag 20, Rotterdam 51, Utrecht 22, Gelderland 17, N.-Brabant 22, Lim burg 15, Zeeland 4, Friesland 9, Groningen 21( Drenthe 4, Over- ijsel i8. Totaal over Juli 363 faillisse menten. Totaal vanaf faillissementen. Totaal zelfde tijdvak vorig jaar 2037 faillissementen. Zwemmen. Aan het jaarlijks plaats hebbende afstandzwemmen 1000 M. bekend onder den naam van Tocht over de Groote Wielen, gehouden j.l. Woensdagmiddag 2 uur, waaraan door 300 personen uit vele plaatsen werd deel genomen, namen uit Bols ward ook deel 23 leden van onze Bad- en Zweminrich ting, welke allen de over tocht volbrachten en hier voor als aandenken allen ’n speldje ontvingen, n.l. de dames: Femkje Bijlsma, Sjoerdtje van der Schaaf, Maria Witteveen, Akke Hooghiemstra, Geertje Hooghiemstra, Trees Hoog hiemstra, Pietje Appeldoorn Zwaantje Bangma, Tjepke Vallinga, Hilly Haagsma, Yttje Hoitsma, 11 jaar, Grietje Oosterbaan, Siepi Qerkema en Grietje Velt- man en de heeren Klaas Overzee, Piet van der Wou- de, Hendrik Elzinga, Klaas Brandenburg, Piet Bran denburg, Lambertus Hol lander, Bouke van der Vel de, Albertus Radema en Yzak van Goslinga. Na volbrachten tocht wer den allen door het bestuur der zweminrichting „Groote Wielen” onthaald op thee en biscuit, wat zeer in den smaak viel. Aan de drie der eerst aan komende dames en heeren van de overtocht werden medailles uitgereikt. Geen onzer deelnemers mocht het gelukken op deze beslag te leggen, hoewel er prachtige tijden werden gemaakt. Zeer voldaan en in opge wekte stemming het be stuur der Bad- en Zwem inrichting „Bolsward” had zorg gedragen voor tracta- tie tijdens de reis per bus arriveerde te ongeveer 8 uur ons gezelschap, onder lei ding van onzen badmeester, weder in Bolsward. Dat hadden wij voor jaren niet gedacht. Voor één stuiver kan U koopen bij BRANDSMA: Bruine boonen, per p. 5 ct Blanke gort 5 Honing’s pudding, p. p. 5 Hagelslag, p, ons 5 Tandarts, JNEEK, noudt eiken DOIDERDAG I ZITTING te B)LSWARD in ’t HötelGAARMAJ, Marktplein. SPREEKUUJ 10—1’/3. Wacht- en Sprekkamer boven. I te SN E E K BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te WorKum) TANDARTS - FRANEKER houdt lederen Vrijdagmiddag Spreekuur te MAKKUM van half 2 tot half 3 in Hotel „De Prins”. Vrijdag 5 Aug. 1932. Aan de Veemarkt alhier waren heden aangevoerd 355 M.enK.koeien f 70 tot f220 375 Vette koeien f 90 f 200 365 Stieren f 50 f270 62 Vettekalveren f 12 f 36 165 Nucht. kalv. f 285 Graskalveren f 85 Weide schapen f 155 Vette schapen f 277 Lammeren 886 Vette varkens f 55 Magere Vette biggen f 249 Kleine 20 Paarden 15 Bokk.enGeitenf 64 Pinken f Ossen f Totaal 3413 stuks. Vette koeien kalm, ongeveer prijshoudend. Stieren goedsoortige tamelijk, overigens langzaam. Pinken (Graskalveren) flauw. Vette kalveren flauw. Nuchteren kalveren iets beter. Vette varkens prijshoudend. Wolvee zeer slecht. Gebruiksvee kalm, ongeveer prijshoudend. 28^£ Jaargan, Zaterdag 6 Augustus 1932 No. 61 Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Menschelijkerwijze ge sproken, ja. Ik denk nu niet dat er nog meer moeilijkhe den zullen komen. En de richting van dit on derwijs? Voor alle gezindten, staat uitdrukkelijk in onze voor waarden. Is het aantal leerlingen voldoende? Zeer voldoende zelfs. We beginnen met 2 klassen, die beide geheel bezet zijn. En de leiding der school? Als hoofd dezer school is, zooals U misschien wel weet, een Bolswarder benoemd, de heer Tj. de Jong, voorheen hoofd der school te Stegger- da. Is het terrein, waar de school zal komen, reeds be paald? Zeer waarschijnlijk zal dit worden het stuk grond tus schen de nieuwe Ger. kerk en de waschinrichting „Floren ce” aan de GasthfjissingeL De teekening voor de school en de woning is reeds lang klaar en we hopen binnen kort de aanbesteding te kunnen houden. We hebben den heer Hoek stra geluk gewenscht met dit behaalde resultaat en hem de verzekering gegeven dat Bolsward de actie van het comité zeer zeker zal waardeeren. Wanneer voor de industrie voor Bols ward verloren is, kunnen we ons er over verheugen, dat er een -nieuwe onderwijsin richting bij komt die zeer ze ker mee beipen zal Bolsward in de belangstelling der landbouwende bevolking te plaatsen. De lagere landbouwschool te Bolsward. Zooals men weet heeft de commissie-Welter voorge steld op de begrooting der afd. Landbouw f420.000 te bezuinigen door alle lagere land- en tuinbouwscholen op te heffen. De gezamenlijke boeren- en tuinders-organi- saties hebben de regeering verzocht dit advies niet te volgen. Naar „De Maasbode” ver neemt, heeft minister Ver schuur thans aan de land bouworganisaties dat de bestaande scholen niet zullen worden opgehe ven. Er zullen echter geen nieuwe scholen worden ge sticht (ook niet die, waar voor reeds geld was uitge trokken) en er zal geen sub- 2 f4.— 12 f 7 f 8 f 4 t 15 f 10 f - f n f f f 30 f f de school voor nu absoluut ze- FRITS OOSTERBAAN lom UITUERKÜOP Goedkoop koopen GEBRS. WOLKE .y* - - Leesgeld fr. p. p. per half jar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; innig 15 ct. Voor het Buitenland f7.-»er jaar. Leesgeld per looper 40 ct. o. wartaal. Dit no. bestaat uit 2 laden. Porto Binnenland h ct. Buitenland 214ct. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. in Prijzen van 20—30—45 en 75 cent. HARLINGEN Spreekuur te WITMARSUM van half 5 tot half 6 in Hotel „Hofstra”. JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1