BOLSWARD APPELMARKT 11-12 Tel. 11 Even aandacht Wollen Garens Prima Damast servetten 60X60 hetzelfde patroon 34 ct. 1 Prima Damast Tafellaken groot 130X160 f1.52 De Bolswardsche Courant en Westergoo joh ah rueb. Tanüar is Tandarts NUK extra lage prijzen. Fraaie Pullovers Advertentiën Zaterdag 20 Augustus J932 28= Jaargang ALLE Witte Dameskousen SCHOORSTEENLOOPERS Gesloten tusschen 12 uur en halftwee CONTANT GEEN ZICHTZENDING Stadsnieuws. '/A Dames Kousen, wol Dames Directoires Slipovers, allerlei soorten Coupons Stoffen Resten Kanten en Entredeux Soiré Doeken Zakdoeken, Sachets allerlei aardige soorten voor zeer lage prijzen Eau de Cologne 90 °|0 flinke flacon 34 ct. Uit den Omtrek. Solide Heeren Zakdoeken met mooie bonte randen 15 ct. Eau de Cologne 90 °|0 groote flesch 45 ct. A. J. OS1NGA, Tandarts GEESINK HARLINGEN afwezig tot 24 Aug. J.A. MOtILIJN TANDARTS - FRANEKER houdt lederen Vrijdagmiddag Spreekuur te MAKKUM van half 2 tot half 3 in Hotel „De Prins”. Veemarkt Leeuwarden Vrijdag 19 Aug. 1932. Dames Kousen, extra „Keizer”kousen nu f1.56 Witte Zomersokjes Salon Kussens f 2.75 en f 3.25 Heeren Schillerhemd Heeren Fantasie Sokken Dames Kousen, zijde prima, 4 tinten 89 ct. Dames Directoires P B. VAN HAM Spreekuren te SNEEK: BOLSWARD is van 14 tot 24 AUGUSTUS AFWEZIG. No. 65 en 83 ct. solide soorten deze week voor 94 ct Fil d’ecosse 2 f f f 7 f f 80 voor onze het want ze zijn het waard. Het Bestuur. GROOTE MARKT Speciaalzaak BLAUWPOORT Vele nieuwe soorten Moderne tinten Lage prijzen Enorme sorteering Handwerkboeken Lama5 tinten en zwart 87 ct. prima zyde, 3 maten, 92 ct. Solide waar, vanaf f1.75 A dve r te n ti n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. 325 Vette koeien 288 Stieren Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. 38 4 40 9 12 8 65 35 5 5 5 5 Voor één stuiver: Blanke gort, per pd. Bruine boonen, per pd. Hagelslag, per ons Honing’s pudding BRANDSMA’s WINKEL. Resten zeer laag geprijsd. voor allerlei doel zeer goedkoop. met lange franje voor spotprijzen menschen wordt bezocht. De twee uur pauze was daar mee afgeloopen en de reis werd verder voortgezet door de allermooiste streken van Friesland, n.l. over Don kerbroek, Olterterp, Drach ten en zoo naar Leeuwarder» Hier werd in hotel Spoor- zicht de koffie genuttigd met het noodige er bij en de jon ge dames met enkele chauf feurs maakten even gebruik van de dansvloer, want een cabaret van een zestal dames zorgden voor opgewekte mu ziek. Dit uur was veel te vlug om, maar het uur van Witmarsum. 18 Augustus 1932. Begunstigd door prachtig zomerweer had heden de 5e autotocht van ouden van da gen plaats. Precies om 12 uur werd afgereden en het geheele ge zelschap, chauffeurs en be diening inbegrepen, bestond uit 70 personen, verdeeld over 17 auto’s, w.o. 3 van Arum, 1 van Kimswerd en 1 van Pingjum. De reis ging via Bolsward, Sneek naar 't Oranjewoud, WOLLEN GARENS allerlei mooie tinten 2-draads 50 gram kluwen 25 ct. WOLLEN GARENS nieuwe tinten, donker beige voor Kinderkousen 1 ons knot 53 ct. i denkt men ’s een bijeenkomst te in de Oeref. kerk, waar alsdan ’n herdenkings rede zal worden uitgespro ken, terwijl verder de avond met muziek en zang zal wor den gevuld. Wij belasten plaatsen van in alle bladen Groote Markt 12 Bolsward f We herinneren ons in het be gin van deze warmte-periode op zekeren dag een sproeiwagen door onze stad te hebben zien rijden. Zou dat een proefrit geweest zijn? We hebben na die tijd deze zeer noodzakelijke verfrissching van onze gloeiend heete straten nog niet weer aangetroffen. Misschien zou onze gemeente- reiniging deze proef nog eens wil len herhalen? Mogelijk dat er dan stemmen opgaan, dat de gemeente een dergelijk onmisbaar instru ment voor de warme dagen zou willen aanschaffen. Aan de Veemarkt alhier waren heden aangevoerd Bij beschikking van den Minister van Defensie is aan Douwe Wieling, dienstplich tige der lichting 1926 uit de gemeente Wonseradeel, uit stel van opkomst voor her halingsoefeningen verleend tot 16 Februari 1933. 4 verschillende soorten p.p. 53 en 58 ct. Allerlei fijne soorten Zwemschool De temperatuur van het water bedroeg heden 24 gr. t De opbrengst der speld jes verkoop „Zonnegloren”, deze week Donderdag is f 106.35. Een woord van dank aan de ijverige collectrices. prima matting f1.78 3 tinten, nette kleuren 29 ct. Uitvoering. 16 Aug. 1932. De Zangvereen. „Helje op” gaf hedenavond onder lei ding van haren wakkeren di rigent de heer J. Faber van Bolsward een openlucht-uit- voering in de muziektent op de „Terp”. In zijn kwaliteit van zang- directeur had de heer Faber op de laatste repetities nog eens de puntjes op de I ge zet, waardoor de verschillen de partijen, zoomede de so lo’s er goed inzaten. Zoo doende kon het programma, hetwelk vroolijke liederen als meer ingewikkelde composi ties bevatte, tot groot genoe gen van een enorm aantal belangstellenden worden af gewerkt, en derhalve steeds met luid applaus beloond. Hitzum. Augustus 1932. Zoo behooren de beide feestdagen weer tot het ver leden. Van de kaatspartij op Zondag j.l. maakten we reeds melding in het vorige num mer. Maandagmorgen werden eerst de kinderspelen gehou den. ’s Middags begon men di rect met de ledenkaatspartlj waaraan door 27 kaatsers werd deelgênomen. Het was een zeer geanimeerde wed strijd en er werd met vuur gekaatst. De 1ste prijs werd behaald door W. Bruinsma, S. Kam- stra en G. L. Dijkstra. De 2de prijs door: P. Hid- ma, Tj. Alkema en J. Hof stra, terwijl de 3de prijs ten deel viel aan D. Rodenhuis, S. Hellinga en S. Tadema. Inmiddels was men ook begonnen met de Volksspe len, waaraan door ongeveer 70 personen werd deelgeno men. Met spanning en dik wijls onder groote hilariteit werden de spelen door het publiek gadegeslagen. Het verloop was als volgt: Meisjes 13 tot 16 jaar: le prijs: Jantje Vlaskamp. Jongens 13 tot 16 jaar. le prijs: J. Alkema; 2de prijs: J. Oosterbaan. Dames 17 tot 30 jaar: 1ste prijs: mej. J. van der Meer; 2de prijs: Mej. Postumus en 3de prijs: Mej. G. Poortstra. Heeren 17 tot 30 jaar: le prijs: Lammert Dijkstra en 2de prijs: Gelf Dijkstra. Dames boven de 30 jaar. 1ste prijs: Uled van der Meer; 2de prijs: Mej. Terp- stra en 3de prijs: Mej. Enne- ma. Heeren van 31 tot 40 jaar: 1ste prijs: Dirk Rienstra es 2de prijs Dirk Rodenhuis. Heeren boven de 40 jaar. 7 f 8 f 4 f f 10 f Wommels. 60-jarig bestaan. De volgende week hoopt de Chr. Schoolvereen. op Geref. grondslag alhier, haar 60-jarig bestaan te vieren. Ofschoon het grootst aan tal dier jaren het onderwijs werd gegeven in de oude school aan den Bolsw.weg, de laatste jaren kan zij met voldoening bogen op hare nieuwe school aan de Span- numerweg met zijn ruime, frissche lokalen en centrale verwarming, waar tevens mulo-onderwijs wordt gege ven. Niettegenstaande de ernst der tijden, meende men dit feit niet onopgemerkt te moeten laten en werd be sloten op Woensdag 24 Aug. a.s. een schoolfeest te organiseeren, waarbij het Chr. muziekkorps „Eupho- nia” hare medewerking reeds heeft toegezegd. T evens avonds houden i vertrek was aangebroken en naar Witmarsum getelefo neerd. Met nog een klein opont houd lieten we om den tijd Harlingen liggen en namen we de kortste weg over Hit zum en kwamen ongeveer 9 uur thuis, opgewacht door de fanfarecorpsen „Frisia” en „Oranje” en door een haag van menschen werd zeer langzaam naar het café van den heer Q. Steensma gere den, waar de leider publiek en inteekenaren hartelijk dank bracht bracht voor hun me dewerking aan dezen tocht. Binnen was alles tip-top in orde, bloemen prijkten op de tafels en de koffie met een paar sneedjes brood met kaas en ham stonden voor 't gezelschap klaar. Hierna bracht de leider ’n woord van hartelijken dank aan de eigenaars der auto’s en verder aan allen die had den meegewerkt om dezen tocht te doen slagen in het bijzonder de jonge dames, die zich zoo verdienstelijk hebben gemaakt; vooral de auto-eigenaars uit Arum, Kimswerd en Pingjum werd dank gebracht en hij hoopte, dat, als hulp voor ouden van dagen van elders gevraagd wordt, ook Witmarsum klaai zal staan. Hiermede was zijn taak als leider afgeloopen en bracht dank voor het vertrouwen in hem gesteld. Een der oudjes, Marten Strikwerda, dankte uit naam van de oudjes voor deze ge notvolle tocht. waar we door een opont houd van een half uur, ver oorzaakt door een lekke band, om half drie aankwa men. De tafels stonden reeds gereed in hotel Tjaarda en door de zeer vlugge bedie ning had ieder gauw een kopje thee en onze jonge da mes zorgden voor een ge bakje. Daarna werd door onze eigen fotograaf een paar kiekjes genomen, waarna al len naar de doolhof met zijn lachspiegels gingen, een at tractie, die door duizenden 3 f t f 22 Bokk.enGeitenf 48 Pinken f 30 f Ossen f f Totaal 3636 stuks. Vette koeien zeer gedrukt Stieren, beste iets vaster, overigens prijshoudend Pinken sleepend Vette kalveren, beste vaster, overigen prijshoudend Nuehteren kalveren minder Varkens onzeker. Zouters van 80100 Kg. gedeeltelijk voor 15 ct. p.pond verkocht, rest moei lijk of niet te plaatsen, in ver band met de varkenswet Wolvee gedrukt Gebruiksvee zeer gedrukt. ons met Maco-zijde 3 maten Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Feestviering 31 Augustus. De verjaardag van onze Koningin nadert reeds en daarmede ook de viering van het Kinderfeest. De feestcommissie, die weer is onderverdeeld in verschillende sub-commissies is met de voorbereiding wel bijna gereed gekomen. Vele kinderen en hunne ouders zijn nu nog bezig iets moois te maken voor de op tocht en wekken wij nog gaarne allen op om voor de ze optocht een of andere ver siering te maken. De bedoeling is dat de op tocht ’s morgens gehouden zal worden, terwijl ’s mid dags op het Sportterrein de spelen voor alle kinderen plaats hebben. De regeling van de feest viering met vermelding van de uren waarop de festivitei ten plaats hebben, w^den in dit blad wel nader cekend gemaakt. Degenen die nog niet bij droegen of hun bijdrage nog willen verhoogen, vragen wij vriendelijk deze te bezorgen bij den penningmeester, den heer A. H. van der Ven, Schildwijk. 274 M.enK.koeienf 70 tot f210 f 90 ,xfl90 f 60 f270 44 Vettekalveren f 12 f 133 Nucht. kalv. f 320 Graskalveren f 12 f 98 Weide schapen f 192 Vette schapen f 229 Lammeren 1267 Vette varkens f 58 Magere Vette biggen f f 307 Kleine 31 Paarden Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteer-', ders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen-verschaffen. Tandarts, SNEEK, noudt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t HOtel GAARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10—1*/3. Wacht- en Spreekkamer boven. Eiken Dinsdag van 91 Mindergegoeden van 910 Adres Modemagazijn „DE ZON” Snupmarkt 2. FRITS OOSTERBAAN n GEBRS. WOLKE I Leesgeld fr. p. p. per half jaarf 1.50 Buiten de provincie f 2 inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Spreekuur te WITMARSUM van half 5 tot half 6 in Hotel „Hofstra”. DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen Dit no, bestaat uit 3 bladen Porto Binnenland 3 et. Buitenland 5 ct.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1