TOTAAL-ÜITVERKOOP BOLSWARD - APPELMARKT 11-12 Tel. 11 De Bolswardsche Courant en Westergoo JOH Ad RllEB. ïaiidaris Tandarts NUK Tandarts GEES1NK MORGENJAS f 1.12 PYAMA f1.32 J.A.MOULIJN I i 1 Zaterdag 27 Augustus 1932 No. 67 28= Jaargang Buste houders Dames Kousen Solide Heeren Sokken Heeren Pantalons De Kermis. Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Heeren Binders Slipovers Solide Heeren Sokken in moderne kleine werkjes 48 ct. Méridian Camisoles wit - als hemd te dragen 86 ct. Spreekuren te SNEEK: Eiken Dinsdag van 91 Mindergegoeden van 910 Adres Witte Ski Sokjes Dames Kousen zijde - nieuwe kl. donker grijs Wit Tricot Flanel Wollen Camisoles P B. VAN HAM Stadnieuws. BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workutn) Spreekuur: 1042.30 uur. Te Franeker: Dinsdag en Donderdag van 24-30 en A prima gepiatteerd f 1.24 solide tricot elastiek 66 ct. 64 ct. EXTRA VOORDEELIG 16 ct. Ontbijtkleeden en Stellen rest voor spotprijzen 50 ct. fijn zwart-wit geruit 44 ct. 27 ct. f 1.02 kort sportmodel f 1.02 Zeer lage prijzen JU’ - - t'; waarin opgenomen Wol geweven Nog iets in prima Fijn crème Kant met zwarte tule per El 10 ct. Fijne witte Broderie Kant per El 25 ct. Breede Feston prachtig patroon per El 15 ct. Reuk Sachet voor de linnenkast 19 ct. Theedoeken 40 X 60 met roode rand 8 ct. Heeren Pantalon Riemen rest allen A dve r t e n t i n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Resten Wollen Garens groote knotten naar keuze 25 ct. „Louise B”; „Infanterist”; „Cemunos”; „Hollandia”; Vaatdoek 60 X 70 grijze blok Modemagaiijn „DE ZON” Suupmarkt 2. Verschijnt Dinsdags- Vrjjdagsavonds. solide met dubbele boord 38 ct. GESLOTEN tusschen 12 uur en halftwee. CONTANT GEEN Z1CHTZEND1NG KERM1SWEEK ’s avonds 7 uur GESLOTEN Heeren z. mouw 29 14 23 18i/2 met tres geboord rose f 1.03 van aardige gebloemde stof. Tandarts, SNEEK, noudt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t HOtel GAARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10—1'/3. Wacht- en Spreekkamer boven. Ons blad is aangesloten bij het Bureau voor Publiciteitswaarde en bij den Bond van Adverteer ders (I.B.A.) waardoor dus onze adverteerders zich gegarandeerde gegevens kunnen verschaffen. DE AUTOCHT voor ouden van dagen op Zaterdag 27 Aug. Onder een strak blauwe lucht en een heerlijk zonnetje schrijven we de laatste be richten over deze autotocht. Wanneer het weer morgen ook zoo is, dan belooft de tocht weer goed te worden. Al de voorbereidende werk zaamheden zijn nu verricht. In totaal gaan er 29 luxe wa gens en 4 autobussen mee. Eau de Colognes 90 °/o alcohol 24 38 89 ct. De harddraverij. Voor de op Donderdag Sept uitgeschreven harddra verij, zijn tot heden reeds 22 paarden ingeschreven. Hoewel de aangifte pas Za terdagavond a.s. wordt geslo ten, is dit reeds een mooie deelname. De volgende dravers zijn reeds ingeschreven: „Atletha”; „René”; „Quail”; „Dronte” „Snel”; doening aan ’t ijverig pogen van het bestuur van „Paar densport”, temeer daar ook de plaatsing van aandeelen best is geslaagd. Klein Artis. Hedenmorgen is alhier bij café „de Groene Weide” ’n merkwaardig schip aange komen, „Klein Artis” gehee- ten. Aan den naam hoort men al direct dat hier dus een verzameling dieren is onder gebracht. Reeds eerder bracht dit drijvend museum een be zoek aan Bolsward, n.l. in 1927, doch wie toen de Koffie per pond Thee, per ons Kandy, per pond Suiker, per pond BRANDSMA’s WINKEL/ Friesch droog spek per y2 pond 11 cent. Smakelijke kaas. BRANDSMA’s WINKEL. prachtige collectie’s heeft ge zien, kan nu gerust weer eens een kijkje gaan nemen omdat de tentoonstelling ontzettend uitgebreid is, vooral wat de afdeeling levende dieren be treft. Het schip blijft tot Woens dag hier en is dan voor een ieder tegen een geringe en treeprijs te bezien. Wat er alzoo in Klein Artis aanwe zig is? Veel te veel om dat in één courantenartikeltje te kunnen vermelden. Men moet niet vergeten dat in een ruimte van 60 vierk. Meter meer dan 2000 dieren en voorwerpen zijn opgesteld. We noemen slechts een 20- tal aquariums met de meest zeldzame tropische visschen, eenige terrariums met slan gen, hagedissen, schildpad den, ja zelfs een krokodil, welke geregeld met vleesch en visch wordt gevoederd. De apen mogen zich ook overal in een groote belangstelling verheugen, evenals de spre kende papegaai. Verder nog eenige kooien met prachtige tropische vogels, een slan- gendooder, eekhoorns en een vos. Al deze dieren zijn uiterst mak en mogen gevoe derd worden. Langs de wan den ziet men nog vlinders, I schelpen, koralen enz. Geen wonder dat de scho len overal in groote getale naar dit interessante schip gaan om de keurige verza meling te bezichtigen en dan tevens de leerrijke verklaring te volgen welke door den leider wordt gegeven. Omdat de meeste scholen I thans nog vacantie hebben, I wekken we nu de ouders op I om ook eens met hun kinde- I ren een kijkje te gaan nemen. I Ook voor de grooteren is in I Klein Artis nog wel wat te I genieten. Niemand verzuime I dus een bezoek. TANDARTS - FRANEKER houdt iederen Vrijdagmiddag Spreekuur te MAKKUM van half 2 tot half 3 in Hotel „De Prins”. Het aantal oudjes bedraagt ongeveer 150, benevens de heeren chauffeurs en de jon ge dames bedraagt het to taal aantal pl.m. 190. De afrit heeft plaats vanaf de Gasthuissingel (vanwege de kermis is de Nieuwmarkt niet beschikbaar) dan langs Kade, Dijkstraat, Groote Markt, enz. Vertrek 's mid dags ongeveer kwart over één. Terugkomst 's avonds on geveer 8.15 ook dan trekt de stoet weer langs Jongema- straat, Gr. Markt, naar de Kade (Gasthuisbrug) alwaar ■de stoet ontbonden wordt. Na onze vorige opgave zijn nog de volgende giften in na- tura ingekomen: Coöperatie „Ons Belang” voor elke deelnemer 2 luxe krente broodjes een zeer gewaar deerde bijdrage waarvoor een bijzonder woord van dank. Bovendien nog van ’n milde gever een tractatie bon bons voor alle deelnemers. de aldaar toegesproken den heer H. Eisma. Des namiddags om 2 uur hebben de kinderspelen plaats op het sportterrein, onder leiding van den heer E. Statema Jr. De commissie verzoekt de medewerking van de burgerij door het personeel zooveel mogelijk vrijaf te geven en de vlaggen uit te steken. In het volgende nummer zullen wij nadere mededee- lingen doen omtrent de rou te van den optocht. Wanneer Maandagmorgen om 8 uur het traditioneele klokje de kermis inluidt, de geur van de versche oliebollen onze reukorga nen streelt, de jeugd in opgewon den stemming in het vooruitzicht van de komende pret naar school gaat, dan weten we, dat het ker mis is. Gedurende vijf dagen zul len de liefhebbers de bloemetjes eens buiten kunnen zetten. Laten we vertrouwen dat de vreugde binnen normale perken blijft en we na Vrijdag ons zelf niets an ders behoeven te verwijten dan een ledige portemonnaie. We willen vandaag eens een kleine rondgang maken door de stad en U vertellen welke amuse menten er zooal zullen komen. We beginnen met de groote festi viteiten. Maandag organiseert de buurt- commissie Gr. Dij lakker, Kerk straat, enz. een kinderfeest, wat telken jare veel belangstelling trekt. Dinsdag is de groote kaatsdag uitgeschreven door de kaatsver. „Bolsward”. Deze partij is nog steeds een der grootste attracties, vooral nu er 30 van de beste Frie- sche spelers elkaar zullen bekam pen. De uitgeloofde prijzen, gou den, zilveren en nikkelen horloges zijn die strijd ten volle waard. We verwachten dan ook dien dag een druk bezoek van kaatsliefheb- bers. Uitgenoodigd zijn: Opslagers: K. Kuiken, H. Knol, G. Jellema, Ids Roukema, M. v. d. Hem, J. Heeg, R. Yetsinga, B. Blom, G. Zaagmans en J. van Dijk. Voorin: S. A. de Haan, C. de Waij, K. v. d. Heide, L. Seerden, H. Boo gaard, P. Helfrich, B. Wasse naar, R. Werkhoven, D. de Jong en J. Althof. Achterin G. Kracht, W. Bosma, J. M. v. d. Leij, Sj. Helfrich, W. de Vries, F. v. d. Vliet, N. Koopmans, K. de Jager, G. Meijerhof en A. A. de Haan. f Een droevig ongeval had Donderdagmorgen op de Hichtumerweg plaats. Een fietser zag juist voor het grenspaaltje der ge meente Bolsward. een man tel en hoed aan den kant der Harlingervaart liggen. Hij gaf hiervan onmiddellijk kennis aan de politie, die spoedig op onderzoek uit ging en tot de treurige ont dekking kwam dat de echt- genoote van de heer M. al hier door verdrinking een einde aan haar leven had gemaakt. Per brancard werd de vrouw naar Bolsward vervoerd waar Dr. Beekhuis de dood constateerde. Het was algemeen bekend dat deze vrouw in vrij erge mate zenuwpatiënt was. ZwemschooL De temperatuur van hef water is heden 20 gr. f De uitslag van het toe latingsexamen voor de Rijks- zuivelschool is als volgt: Geslaagd: J. de Boer, Midsland, (Tersch.), J. A Brunsting, Zwolle; D. Jan- sma, Leeuwarden; A. H. Maas, De Bilt; M. J. Oos- terkamp, Grouw; H. Panjer, Zwolle; J. van Zeelem, Bo degraven; J. Smit, Huizum; A. Som, Didam; C. R. Tuin der, Amsterdam; R. R. v. d. Valk, Oosterend. Afgewezen 3. Overgegaan naar de 2de klasse: K. van den Berg, D. H. Braak, W. F. Broersma, J. Eleveld, W. J. P. Gelans, K. J. Jansma, P. J. C. Kuiper, A. Schokker, P. A. L. de Vries, A. G. Zoethout. Niet bevorderd 6. Woensdag staat in het teeken van de feestviering voor kinderen. Het Koning- innefeest. Dit zal dit jaar gevierd worden door de kin deren van alle scholen. Aan de optocht wordt heel wat werk verricht, ’s Middags kinderspelen op het Sport terrein en ’s avonds het van ouds bekende vuurwerk. Donderdag is het de dag van de paardensport. We hopen dat deze dag nu eens begunstigd mag worden door mooi weer, Meer bizonderheden over deze twee dagen vindt U el ders in ons blad. Wanneer we dan begin nen met een opsomming van de eigenlijke kermispret be ginnen we maar bij de Blauwpoort. Waarschijnlijk even over de brug de schouwburg van Bakker. Een oude bekende, die on getwijfeld weer veel bezoek trekken zal. Een nieuwe at tractie is de Auto-skooter op de Bargefenne. Nu de be kende stoomcarroussel dit jaar niet komt, zal dit wel de jeugd-attractie vormen. Verder komen op de Barge fenne verschillende kramen. Het theater van Reindorp. Ook dit blijkt nog steeds een gewild amusement, vooral wanneer er ’s avonds vooraf parade voor de tent is. Dan verder op het Schildwijk draaimolen, hoepla’s, olie- koekenkramen, suikerwer ken, speelgoederen, mis schien nog wel een zweef. Ook op de Nieuwmarkt staan enkele kramen. Op het Marktplein staat de wafelkraam van De Bruin. Goede waar behoeft geen krans, niet waar. Daarnaast de bioscoop van Welte. Deze bioscoop is dit jaar ingericht met een toestel voor sprekende films. Het programma is zeer goed verzorgd. We noemen o.a. Ranga, een film uit Tropen- land, het leven der wilder nis, Monte Carlo, een zeer bekende Paramount-film met in de hoofdrol Jeanette MacDonald, dan de beken de Maurice Chevalier in de film Ein Walzertraun en de Lubitschfilm: Ik heb een mensch gedood. Op het Hengstepad, voor heen het meest gebruikte kermisterrein komt dit jaar niets. Op de Dijk staat een oliebollen en wafelkraam. Bij de Sneekerpoort komt weer de danstent in een zeer rustige omgeving en daar mee hebben we de speciale kermistenten besproken. De verschillende café houders hebben ook gezorgd voor diverse attracties. Nu we toch bij de Sneekerpoort zijn, beginnen we eerst maar met „Het Park”., de heer S. Oosterbaan. Gedu rende de kermis zal aldaar optreden de zeer bekende humorist en zanger Louis Contran. Een humorist met zeer goede reputatie, die de bezoekers zal weten te amu- seeren. Bij den heer Hamburg, De Dijk, komt de Hambur ger Stimmungs Kapelle. Het succes bij vorige gelegenhe den is een waarborg voor een gezellige avond. In De Doele komt Bordi- ni met een non stop pro gramma. De heer Bordini zal alleen op verzoek zijn bekende experimenten ten beste geven. Als zanger be schikt de heer Bordini over een mooi geluid. Medewer king van een soubrette en The Happy Band. Een at tractie die vooral door de jongeren zeer op prijs ge steld zal worden. Café Centraal, Nieuw markt, heeft geëngageerd Koos Yperna, een komiek en humorist die er slag van heeft de bezoekers aange naam bezig te houden. Hotel Gaarmann heeft ook een strijkje en noodigt de liefhebbers van een een dansje uit. Hotel de Hof.van Holland heeft The Rumbah and Jasz Ladies, een zang-, dans-.en stimmungscapelle. De titel zegt reeds genoeg en zal ongetwijfeld veel nieuws gierigen lokken. Hotel Slippens heeft „die vier Heiratslustigen” en Groot orkest onder leiding van Max Kloos. Rest nog Café „De Drie Kronen” waar de humorist Michel Swaap (bekend bij vele luistervinken) zal op treden en de drie welbeken de accordion-virtuozen hun beste beentje zullen voorzet ten. Wanneer U dan na deze opsomming nog durft te zeggen, dat er gedurende de kermis niet voor elk wat wils is, dan gelooven we dat de echte kermisstemming nog niet in U gevaren is. Voor één stuiver: Blanke gort, per pd. Bruine boonen, per pd. I Hagelslag, per ons I Honing’s pudding BRANDSMA’s WINKEL. Kinderfeest op 31 Aug. a.s. De regeling voor het kin derfeest op 31 Aug. a.s. is thans geheel vastgesteld. Des voormiddags 9 uur zal een groote optocht door de stad worden gehouden door alle kinderen (circa 900) Vanaf het stadhuis zullen de kinderen worden toege sproken door den burge meester, waarna een twee tal coupletten van het Wil helmus zullen worden ge zongen onder leiding van den heer A. H. van der Ven. De optocht wordt hierna voortgezet naar het sport terrein. Na opstelling worden kinderen en aanwezigen door „Tamboer”; „Sir Kerrigan”; „Jeenge Nizza”; „Queen Antonia”; „Rentinus”; „Piet Hein”; „Don Juan”; „Ster”; „Silberschille”; „Nicky Henri”; „Marie P”; „Pandora”; „Neretha”. Dus reeds 22 harddravers, w.o. de besten. Deze groote deelname geeft ruime vol- DE JONG s NIEU WSBL A FRITS OOSTERBAAN 1 o Dit no. bestaat uit 3 bladen. Porto Binnenland 3 ct. Buitenland 5 ct. 5 5 5 5 Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. HARLINGEN Spreekuur te WITMARSUM van half 5 tot half 6 in Hotel „Hofstra”.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1932 | | pagina 1