ONDER VERDENKING. I Ijsvermaak txï, ™«w zaakt dikwijls val- en schaafwonden. Men ver zacht en geneest dit met Purol. Doos 30 ct. D. F. J. HOFSTEDE De Bolswardsche Courant en Westergoo llli Tegen GRIEP Official Ford Dealer Bolsward - Telef. 86 Uit den Omtrek. BRILLEK BREUKBANDEN f in BUIKGORDELS Stadsnieuws. Woensdag 1 Februari 1933 29^5 Jaargang Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 Ne. 9 en A Lage tarieven tusschen "’’t L: :e A dve r t e n 11 e n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prjjs. I product. Verder wijst 'eit, dat nu blijkt, dat et Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. jes hebben tal van menschen, soms heele families ten gronde gericht. In wanhoop hebben velen zich gewend tot politie en justitie, tot pastoor of dominé, ja tot de advertentierubriek soms van hun plaatse lijke krant, maar ’t is, of laster en kwaad sprekerij niet meer te achterhalen zijn, zelfs niet meer door de tot inkeer ge komen oorspronkelijke verspreiders. Daarom: uit geen beschuldiging, welke niet waar is. En, als het eenigszins kan, MAAK DAN OOK GEEN GEGRONDE BESCHULDIGING PUBLIEK- Wat nog tusschen partijen geregeld kan worden, breng dat niet naar buiten. We hebben alle maal wel eens een zwak oogenblik in het leven, al behoeft daarmee niet al tijd het stoffelijk bezit van anderen geïn teresseerd te zijn. Straf een ander niet voor heel het le ven om diens ongeluk, dat zijn zwakte U bekend werd, terwijl ge zelf zoo geluk kig waart om eigen fouten verborgen te hebben kunnen houden en te hebben mo gen herstellen zonder dat iemand zich er mee had te bemoeien. Wij verhuren solide 4 en 6 persoons AUTO’S, ook zonder chauffeur. Witmarsum. Tulpen ten toonstelling te Leeuwarden. 29 Januari 1933. Vrijdag 27 Januari had in de Klanderij een tentoonstelling plaat» van getrokken OPT1C1ËN - Telef. 3054 g Grootzand 18 - SNEEK gj SOLIED ADRES voor straat met het daar ter plaatse druk verkeer !-x- - matige vaart aangereden, een onmerkbaar tegen het moderne snelverkeer moeten af leggen. Medelijdende voorbijgangers sleepten de cadavers naar een hoek van de straat in af wachting dat de gemeentereiniging zorgde voor een laatste rustplaats. t Het woonhuis achter de Smeden, no. 12 eigen aan het Woning-Bureau „Bolsward” is onderhandsch verkocht aan den heer Rintje Buwalda alhier. der O. L. en U. L. O. en nog meer ande ren bijgestaan, om dezen wedstrijd van 187 leerlingen te regelen. In verschillen de klassen en leeftijden werd er gereden en een groot publiek was op de bijbanen vertegenwoordigd en bij de strijd der kleinsten werd menigen gulle lach ge hoord, want de een liep, een ander viel een derde nam de verkeerde baan enz., maar allen deden hun best en wie er a.' was kreeg een lekkere reep chocolade. De uitslag is als volgt: Jongens 67 jaar. 13 deeln. 1. Ids Bierma; 2. Hans de Haan; 3. M. Yntema. Meisjes 67 jaar. 12 deeln. 1. Oeke Steinfort; 2. Tjitsche Witteveen; 3. Mina Feenstra. Jongens 89 jaar. 22 deeln. 1. Klaas Reinsma; 2. Doekele Yntema; 3. Simon Elgersma. Meisjes. 89 jaar. 16 deeln. 1. Marijke Bouma; 2. Trijntje Fopma; 3. Gr. van der Honing. Jongens 1011 jaar. 17 deeln. 1. Jelle Posthumus; 2. Jan Smidstra; 3. D. R. Yntema. Meisjes 10-11 jaar. 17 deeln. 1 Marietje van der Zee; 2. M. van der Honing; 3. Joukje Huisman. Jongens en meisjes 1213 jaar. 48 deeln. Estafette. Ie prijs. Andries Osinga, Hidde de Vries en Fransje Feenstra. 2de prijs: Hidde Huisman, Thomas Ob- bema en Corry Kooijenga. 3de prijs: Leo Zeinstra, Rommert Vis ser en Hieke Volbeda. Jongens en meisjes 1415 jaar. 42 deeln. Estafette. 1ste prijs: Martha Bergsma, Sijke Feenstra en Wietze Bangma. 2de prijs: Corr. de Boer, Akke Postma en Gerlof Huisman. 3de prijs: Vries en Mt Na afloop werden de i waarschool door meester gereikt die allen dankte, in het bijzonder het bestuur der IJsvereen. „Witmarsum” die de prijzen voor dezen wedstrijd be schikbaar had gesteld en deze attentie moet op grooten prijs worden gesteld. tulpen van deelnemer» aan de keuring van Friesche klei-tulpen te velde. In de groote achterzaal stonden dé toonder» der bloeiende tulpen in bakken van 20 stuk» van verschillende soorten en kleuren in groepen uitgestald. ’t Was wel een groote tegenstelling deze groote bloemenweelde met de win- tersche natuur buiten. ’s Middags om ruim 2 uur werden de aanwezige leden van den keuringsdienst van de Afd. Friesland, van de Alg. Ver. bloembollencultuur en enkele belangstel lenden welkom geheeten door den voor zitter, den heer L. Joh. Hilarides, dié wees op de ongunstige omstandigheden; dat deze dag samenviel met het ijsver maak en dit het bezoek zeer zeker be ïnvloedde en op de mooie resultaten van de trekproeven met tulpen. Daarna gaf hij het woord aan den Rijkslandbouwconsulent voor diens in leiding over het punt: „Trekken van tul pen in verband met de keuring te velde”. Deze interessante Improvisatie werd met groote belangstelling gevolgd. Z.Ed. wees op het trekken als hoofddoel der tulpenteelt, op de moeilijkheden, waar mee de chefs van de proeftuinen te Leeu warden en Berlikum te kampen hadden gehad om de bloemen terzelfder tijd klaar te hebben, daar de tijd van het ontvangen dèr bollen op verschillende tijden had den plaats gehad en ook doordat het een nieuwigheid was, waren natuurlijk enkele fouten begaan, doch Z.Ed. komt tot de conclusie, dat de Friesche kleibol abso luut best is voor het trekken ook wat kleur en glans der bloem betreft. Verder hadden deze proeven geleerd, Ingezonden Mededeelingen K. Jagersma. P. Tjeerdema. Tj. Kamstra. H. Kooijenga. R. van der Veen. Er werd zeer vinnig gekampt. De prij zen bestonden in geld. Door haar ziektekiemdoodende eigenschap, tiaar hoeststillende werking, haar gunstigen invloed op borst, keel en ademhalingsorga nen is het beproefde middel in griep-tijd AKKERS Abdijsiroop dat verschillende soorten ook verschillen de tijden hebben om in bloei te zetten; Ook de voorbehandeling van de bollen is van groot belang en voor de trekkers van groote waarde voor het verkrijgen van een regelmatig Z.Ed. op het fe verband bestaat tusschen de mooie uni forme bloemen en de hoogere cijfers bij de veldkeuring. In verband hiermede meende inleider, dat de veldkeuring van tulpen verder moet worden voortgezet en tot meerdere uitbreiding moet worden opgewekt. Ook de trekproeven moeten worden herhaald, zoo mogelijk op grootere schaal, om aan Leeuwarden, ja aan heel Friesland te laten zien, wat men heeft bereikt. De vele vragen naar aanleiding dezer inleiding gedaan, werden door den heer Van der Slikke naar genoegen be antwoord, waarna hem door den voor- aitter een woord van dank werd ge bracht voor deze leerzame bespreking en aan de beide chefs bovengenoemd voor hunne medewerking. Na de mededeeling, dat in de maand Februari nogmaals een demonstratie zal vorden gegeven, met de latere soorten, luit de voorzitter deze bijeenkomst 30 Januari 1933. Een zeer goed geslaagde prijspandoer- partij werd door de leden van het Roomsch- Catholieke vereenigingsgebouw gehouden. Ie prijs: Michiel M. Obbema, Gr. Kat, o.d. Arum. 2de prijs: Rintje P. Obbema, Witmarsum. 3de prijs: Pieter G. Obbema, Witmarsum. 4de prijs: Th. Reinen, Witmarsum. Na afloop werden de prijzen door den voorzitter met een gepast woord uitgereikt en dankte allen voor de zeer gezellige avond. Arum. Hardrijderij van ingezetenen. 27 Januari 1933. Heden had hier een hardrijderij plaats van mannen zonder onderscheid. Er wa ren 20 deelnemers. De prijzen vielen ten deel aan de hee- ren: 2. 3. 4. 5. Een paar recente betreurenswaardige gebeurtenissen van ongeveer gelijke strekking hebben ons dezer dagen bij zonder getroffen. Het eene drama speelde zich af in het dorpje Gothen, dat aan den Krommen Rijn ligt, tusschen Doorn en -Wijk bij Duurstede. Een paar jonge menschen al daar scheen het moeilijk te kunnen vin den met de dienstbode, welke ze in hu.1 huishouden blijkbaar niet konden ont beren. De eene meid ging, de andere kwam, laatstelijk was een 25-jarige Duitsche er in betrekking. Ook zij zegde den dienst spoedig op en ze zou thans in Den Haag in betrekking komen. De resteerende dagen schenen moeilijk te verloopen voor beide partijen. Op een dag kwam ze zich bij den veld wachter beklagen, dat mijnheer haar had geslagen. De veldwachter kon met zijn onderzoek niet tot een resultaat komen, omdat getuigen of aanwijzingen ontbra ken. Den anderen dag ging mijnheer naar den veldwachter, wien hij zijn verdenking mededeelde, dat de dienstbode hem be- stal. De dienaar van het gerecht ging op onderzoek uit en achtte een huiszoeking noodig. In het handtaschje van den dienstbode vond hij tenslotte een paar snuisterijtjes, welke mevrouw als haar eigendom herkende. Een paar uur later werd het meisje vermist en weldra vond men haar lijk in den Krommen Rijn, achter het huis. De bevolking van Gothen heeft het hare over de gebeurtenis gedacht, en het huis van het jonge echtpaar met steenen gebom bardeerd, zoodat geen ruit heel bleef. Mijnheer en mevrouw zijn het dorp uit gevlucht; zij hebben op zich genomen om de kosten te dragen van de begrafenis van het meisje, dat op het einde der vo rige week ter aarde werd besteld. Op Maandag lazen we in de kranten een bericht waarin werd vermeld dat in het dorpje Lutten aan de Dedemsvaart de 17-jarige Regina Gewald werd ver mist. Sedert Woensdag 4 Januari reeds. Het meisje was door enkele voorvallen overstuur geraakt. Het meest heeft ze zich aangetrokken, dat ze beschuldigd werd in haar dienst een paar kousen te hebben gestolen, kousen, welke inmid dels in een koffer van haar mevrouw werden teruggevonden! „Men vreest het ergste”, zoo luidt het bericht. „Ook het rijwiel is niet terecht gekomen.” We halen beide gebeurtenissen eenigs zins uitvoerig aan om te doen uitkomen, welke verschrikkelijke gevolgen ondoor dachte uitingen van verdenking kunnen hebben. De meeste menschen beseffen dat niet altijd ten volle en daarom waar schuwen we. Een beschuldiging is soms zoo gauw en gemakkelijk geuit. Degene, die de verdenking koestert, vindt ’t ge val dikwijls niet eens zoo bijzonder erg, voor zich niet en ook niet voor den be schuldigde. Men moet zich werkelijk goed In de plaats van een betichte weten in te denken of zelfs eens in de positie van verdachte geraken, om te beseffen, hoe Iemands karakter en gevoelen, heel zijn zieleleven geschokt kan raken door een valsche betichting Passen we toch op, dat we nlemands goeden naam tekort doen. Arm als de menschen kunnen zijn, toch stelt een leder prijs op de onverbleekte straling van zijn kroon van eere. Juist in kleine gemeenschappen zaait een woord van beschuldiging vaak on noembaar en schier niet te beëindigen leed voor de betrokkenen. Een volledig eerherstel blijft altijd onmogelijk, omdat nimmer alle paden kunnen worden her vonden, langs welke een mare zich ver breidde. En als tenslotte een ieder het gebeurde vergeten is, dan drukt de her innering er aan nog zwaar op het ge moed van degene, die eens werd beticht. In alle onaangenaams, dat hij of zij in het leven van anderen mochten onder vinden, wordt steeds gedacht vaak ten onrechte aan de nawerking van de eens geuite beschuldiging. Valseh» beschuldigingen tn kletspraat- t De gecostumeerde rijderij op Zaterdag avond had niet een buitengewoon druk be zoek, waartoe misschien het mistige, onaan gename weer ook wel een weinig toe mee- 27 Januari 1933. De IJsvereeniging „Witmarsum” hield heden een hardrijderij van vrouwen om prijzen van f30, f20 en f 10 of 2 X f5 Aan de wedstrijd werd deelgenomen door de volgende rijdsters: Akke Huizin ga te Hitzum, Reinte Hemminga te Beet- sterzwaag, Tietje Pagels te Wommels, D. van der Meer te Giekerk, Marie de Boer te Heidenschap, Minke Smidstra te Witmarsum, G. Waterlander te Zurich, Com. de Boer te Arum, T. Althof te Witmarsum en Afke Broersma te Mak- kum. De 1ste prijs van f30 werd behaald door D. van der Meer te Giekerk. De prijs van f20 door Tietje Pagels te Wommels. De 3de prijs van f 10 door Marie de Boer te Heidenschap. Deze laatste, een meisje van 15 jaar, belooft zeer zeker veel In de toekomst. Prijs en premie werd in twee ritten afgedaan, met nogal een groote voor sprong. De wedstrijd werd welwillend en be langeloos opgeluisterd door het fanfare corps „Frisia”. Op de bijbanen was het een gezellige drukte, mede door het groote aantal personen van buiten. De heer Reinder Yntema, als plaatsv.- voorzitter reikte de prijzen met een ge past woord uit en dankte allen, die mede hadden geholpen en in het bijzonder het fanfarecorps „Frisia” voor zijne onmis bare hulp. Het was een zeer geslaagde wedstrijd, van het begin tot het einde. 28 Januari 1933. Het bestuur der ijsvereeniging „Wit marsum” organiseerde heden een hard rijderij van schoolkinderen. De Chr. Nat. school, de O. L. school en de U. L. O.- school waren door hen uitgenoodigd, daaraan deel te nemen. Het bestuur werd door het personeel Fokje Bosch, Ysbrandy de ,urk Egersma. prijzen in de be r T. de Vries uit werkte. De prijzen voor dezen wedstrijd, be staande uit luxe voorwerpen, werden gewon nen door: Dames. 1ste prijs: Friezin, mevr. Geerlings, Hommerts. 2de prijs: Zigeunerin, mevr. Steensma— Hofmeester. Heeren. 1ste prijs: Indiaan, G. Lammers. 2de prijs: Clown, A. Hoekstra. Groepen. 1ste prijs: Indië-Holland. Mej. v. d. Meij en de heer Nijdam. 2de prijs: Matroosjes, gez. Zijlstra. De jury bestond uit de heeren P. D. van der Klei, F. van der Spoel en L. B. Plan- tinga. De Ned. Vereen, van Fabrieksarbeiders afa. Bolsward organiseerde Maandag een filmavond in de Doele. Het bezoek was groo- ter verwacht. De heer Radeiaar opende met een kort welkomstwoord de bijeenkomst en wijst op het propagandistisch karakter van dezen avond. Hiem awerd een aanvang gemaakt met '1 voorprogramma. We kunnen hier onmiddel lijk constateeren, dat het gebodene op hoog peil stond. De beelden op het doek waren bijzonder duidelijk en de synchronisatie uit stekend verzorgd. Na afwerking van het voorprogramma werd' door ’t hoofabestuurs- lid, de heer de Vries, uit Amsterdam, een propagandarede gehouden. Deze spreker wijst vooreerst op de moei lijke economische toestanden, mede veroor zaakt door de opbloei van het kapitalisme. In deze provincie is er een boerenstand, die zucht onder veel te hooge pachten, zoodat ei voor arbeidskracht geen geld meer over blijft. Het leger der werkloozen wordt steeds grooter. Op dit oogenblik zijn reeds ll/2 mil- lioen menschen, vrouwen en kinderen meer rekend, aangewezen op ondersteuning en dat op een bevolking van 8 millioen. Ook in het buitenland is de toestand zeer slecht. Er is te veel geproduceerd en daardoor is de ar beidersklasse thans werkloos en dat in verschillende streken van de wereld hon ger geleden wordt. Thans zet men de fabrie- waarin opgenomen I Hier is maar één conclusie mogelijk. Het kapitalistische stelsel loopt vast De heer- schende klasse in de industrie is niet bij machte te voorzien in de nooden van hel volk. In vroeger jaren hebben we ook magere jaren meegemaakt, maar onder geheel andere verhoudingen. Thans is de arbeidersstand hecljt aaneen gesloten. Zij vraagt niet meer, maar eischt een menschwaardig bestaan. Breedvoerig belicht spreker de veranderde toestand in de organh itie. Thans wordt niet alleen meer in het k? ’toor van de Directie, maar ook wel in het kantoor van de vak organisatie beslist of ef al dan niet aan een fabriek gewerkt zal worden. Verschillende uitlatingen van vooraan staande personen in de politieke en econo mische orde passeeren de revue. Speciaal wijst spreker op de brochure, indertijd uit gegeven onder leiding van prof. Aalberse, over de achturendag. Spreker wijst er ten slotte op, dat zonder uitzondering allen zich thans bij de vakor ganisatie moeten aansluiten. Wanneer deze sterk blijft zal ook het algemeen loonpeil in Nederland in stand kunnen worden gehouden en dan kan ook in Bolsward de fabriek Hol- landia het loonpeil niet beneden normale ver houding brengen. Na deze rede werd de bekende film „Ka- meradschaft” vertoond. We hebben over deze film reeds eerder een zeer uitgebreide recensie gegeven, zoo dat we nu kunnen volstaan met te vermel den, dat deze film op elke toeschouwer een diepe indruk maakt en door zijn suggestieve beelden en verbroederingsgedachte op zijn manier bij draagt tot een betere gezindheid tusschen de volkeren onderling. Het ijs. Hoewel het in de vorige week flink ge vroren had, blijkt toch op sommige plaatsen de kwaliteit van het ijs niet bijzonder sterk. Dit ondervonden j.l. Maandag de heeren B. F. en P. die per schaats de Worku- mervaart uitgereden waren, dichtbij Tjerk- werd plotseling door het ijs zakten. Geluk kig wisten ze vr ijspoedig weer vasten grond onder de voeten te krijgen. Een jubileum. Naar wij vernemen zal het 2 Februari a.s. 30 jaar zijn geleden dat de heer J. Koch beurtschipper werd op het beurtveer Bols wardAmsterdam, w.i. in 1919 het veer WorkumAmsterdam werd opgenomen. Als een typische bijzonderheid mogen we zeker vermelden, dat dit veer reeds vanaf 22 Januari 1822 dus 111 jaar door de familie Koch is bevaren. Een ongeluk. Ze speelden en stoeiden vanmorgen dal het een lust was. Onbewust van het gevaar, dat met het moderne snelverkeer altijd weer op de loer ligt. Krijgertje over spelen in den vroegen morgen is in de smalle Jongema; straat met het daar ter plaatse druk verkeer altijd iets gevaarlijk. Een vrachtauto komt in matige vaart aangereden, een onmerkbaai schokje en..twee hondenlevens hebben ’1 t leggen. Mede’"' oL cadavers naar een hoek"van de straat in af- Hardrijiderij van schoolkinderen. 28 Januari 1933. Hendennamiddag werd hier een hard rijderij gehouden van kinderen der Open bare school. Hiervoor bestond veel animo zoowel bij de jongeren als bij de ouderen. Vier en negentig kinderen waren voor dezen wedstrijd ingeschreven. De prijzen werden gewonnen als volgt: Meisjes 5, 6 en 7 jaar. 1. Tite Epema. 2e. Trijntje Trijntje Jagersma. 3e. Beitske G. Faber. Meisjes 8 en 9 jaar. Ie. Liesbeth Hoitinga. 2e. Froukje Epema. 3e. Liesbeth G. Faber. 4e. Geertje Kuiper». Meisje» 10 en 11 jaar. Ie. Ruurdtje Hoekstra. 3a. Dina Munetermaa. Het jubileum der St. Elisabeth Vereeniging alhier. 75 jaar lang in alle eenvoud en stilte de naaste te dienen, te helpen in vaak moeilijke omstandigheden van het leven, niet alleen door het woord, maar meer door de daad. 75 jaar lang den arme en behoeftige die- - - nen zonder eigenbelang of zonder dat men ken stop omdat daardoor voor de oude voor weet, dat de gave goed besteed of ontvan- raden nog een loonende prijs te maken is. gen wordt dat is de Charitas beoefenen in de mooie volle zin van het woord. Dat is alleen mogelijk voor degenen onder ons die zich geheel en al geven aan de be oefening van die heerlijke taak. Die geven en weldoen uit liefde tot den naaste en omdat God het wil. Het is de St. Elisabeth vereeniging alhier die 1 Febr. dit 75-jarig bestaansfeest her denkt. Een kleine, bijna onbekende Vereen, be staande uit een 9-tal dames opgericht in het jaar 1858. Het doel van deze Vereen, was en is nog steeds behoeftige kraamvrouwen niet alleen versterkend voedsel te doen toekomen, maar ook indien noodig te zorgen voor een uitzet voor moeder en kind. Of dit nog wel eens noodig is? zult ge misschien vragen. De zeer sobere aanteekeningen die deze Vereen, bezit laten een vrij nauwkeurige schatting toe. Niet minder dan 763 keer is in die jaren versterkend voedsel en kleeding verstrekt. De oprichtsters van deze Vereen, zijn geweest: Mevr. A. H. van der WerfOostra; Mevr. J. van der WerfRoorda; Mevr. M. Wartna— Van der Velde; Mevr. E. StockmanDeter- meijer; Mevr. T. SchoonhoffBruinsma; Mevr. L. van den Oever-van der Werf; Mevr. H. HettemaYntema; Mevr. G. de Boer—1 van der Velde Mevr. I. FeitzRinkes. De tegenwoordige leden zijn: Mevr. Van den OeverSchrage; Mevr. Brandsma-v. d. Oever; Mevr. A. v. d. Werf Jelgersma; Mevr. Tr. Luntervan der Werf; Mevr. C. van der WerfWartna; Mevr. Jo Bruinsma—de Boer; Mevr. A. Jorna-Wartna. Dit jubileum zal, zooals het geheele werk van deze Vereen, in alle étilte en eenvoud gevierd worden. Maar we kunnen er vast en zeker van overtuigd zijn, dat vele moeders op dezen feestdag nog eens dankbaar zich zullen herinneren de goede gaven die zij van deze bescheiden vereeniging ontvangen heb ben; en in hun hart een zegenbede zal op- stijgen voor hen die het werk van deze op- richtsters hebben overgenomen en in stand gehouden. Ook Katholiek Bolsward zal zich volgaar ne bij deze heilwensch aansluiten. Door de Commissie Groote en Kleine Dijlakker was Vrijdag een hardrijderij voor 1 jongens van 13, 14 en 15 jaar en idem voor nüisjes van diezelfde leeftijd georganiseerd. De deelname was zeer groot en de wedstrijd trok veel belangstelling. ’t Is dan ook altijd een leuk gezicht vanaf de walkant de rijderscapaciteiten van de deelneemsters en deelnemers te bewonderen i en natuurlijk ontbreekt het nu en dan niet aan de noodige aanmoedigingen. Het ijs in aanmerking nemende werd er goed gereden. Van de meisjes werden de prijzen gewon- i nen door: 1ste prijs: Tiete Apeldoorn. 2de prijs: Agatha Hoeben. 3de prijs: Wietsche Bosma. Van de jongens: 1ste prijs: Hendrik Ruiter. 2de prijs: Hidde Bijlsma. 3de prijs: Sijbe Bosma. Maandagmiddag werd door dezelfde Corn1- missie nog eens een hardrijderij gehouden. Nu van jongens van 10, 11 en 12 jaar en meisjes van diezelfde leeftijd. De uitslag is: Voor de meisjes: le prijs: Janneke Jorritsma. 2e prijs: Dinie Hendriks. 3e prijs: Pietje Kramer. Voor de jongens: 1ste prijs: Jopie Bosma. 2de prijs: Herman Witteveen. 3de prijs: Siebren Radeiaar. De prijzen bestonden telkens uit nuttig, gebruiksvoorwerpen voor de winnenden. Dc Commissie, gesteund door vele giften, kan met genoegen op haar succesvol werk terug- DE JONG s NIEUWSBLAD J ie I UI.U.U.M Auto noodig? t 1.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1