25 ct. MODERNE WOLLEN GARENS nieuwste Wolsoorten GEBRS. WOLKE Haweko Razar, Appelm. 5, Bolsward De Bolswardsche Courant en Westergoo Onze Schorten reclame Tandarts NUK BOLSWARD Alleen deze week: Breiwol Stadsnieuws. JAEGER GARENS ZWARTE GARENS Veemarkt Leeuwarden Uit den Omtrek. 1’|2 Liter of 2 Litersglazen compl. m. gummiring voor m P. B. VAN HAM Jaargang Zaterdag 19 Augustus 1933 No. 65 en A Arum Alleen in de 3 f f 35 25 Magere 5 t f 3595.— dajt A dve r te n ti 6 n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. waarin opgenomen Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 12 U wilt wat moois breien en dan natuurlyk van de Verschijnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. CU. Clflakkeu. BCLSWAUD f f op een de in f f f 18 3 15 5 - 4880 den heer D. 18 ct GROOTE MARKT Toonzaal BLAUWPOORT <D Ze zijn beter en goedkooperl Er wordt dit jaar zeer veel nieuws ge bracht, hetwelk wij in een zeer groote sorteering hebben opgenomen, vooral ook in de betere kwaliteiten. Lage prijzen SPELDJESDAG SOBRIETAS De opbrengst van deze speldjesverkoop ten bate der R.K. Drankbestrijding is f56. GESLAAGD. Te Utrecht slaagde voor de acte Fransch (L.O.) onze vroegere stad genoot de heer T. Straatsma, thans te Sneek. 20.48—5.21. 20.45—5.23. 20.43—5.24. 20.41—5 26. 20.39—5.27. 20.37—5 28. 20.35—5.30. Nieuwe Maan deze week (21 Ferwoude Het Chr. Muziekcorps al hier behaalde op het con cours van den Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorp sen, gehouden te Sneek, op 9 Aug., een 2den prijs in dé 3de afdeeling met 132 pun ten. niet groot en ge steunt een zeer gewilde sport die in Bolsward met de totstandko ming van de nieuwe baan zeer zeker een schitterende toekomst tegemoet gaat. Laat de bekende Bolsward sche saamhoorigheid, wan neer het gaat om stadsbe langen ook in deze zaak tot uiting komen. Flinke fantasie Dames Boezelaars Waschechte effen Japon Boezelaars Fraaie gebloemde Japon Boezelaars Witte en gekleurde Kinder Schortjes Waschechte fraaie dessins Schortenbont 17 ct. EEN ENORME SORTEERING. Daarna maal weer schaar allen EEN NIEUWE GROOTE VRACHTAUTO. Als een bewijs hoe het vracht- goederenverkeer zich steeds meer aanpast aan de moderne eischen moge blijken uit het feit, dat de -onze fa. Van der Plaats alhier dezer dagen een groote vrachtauto heeft aan geschaft. f 10 f f 75 ct. 95 ct. 1.85 een flinke knot, alle moderne kleuren Wommels BALDADIGHEID. Aug. 1933. Terwijl eenige opgescho ten knapen zich op het sportterrein achter de open bare school vermaakten, viel hun oog op de kleine ruitjes van het bijgebouwtje der school, welke al spoedig werden bestormd met grind- TE WATER. Op het Oordje waren Woens dag eenige kinderen aan het blin demannetje spelen. Op een gege ven oogenblik liep een jonger broertje die een andere geleide, pardoes de Workumervaart in. De heer van B. die het ongeluk zag gebeuren, sprong direct ge kleed te water en bracht de twee onvrijwillige baders op het droge. Als kinderspeelplaats lijkt ons de situatie daar ter'plaatse met die uitgesleten walkanten minder ge schikt. Gelukkig had dit ongeval letje voor de betrokkenen geen nadeelige gevolgen. f Geslaagd voor het staatsexamen A de heer S. Postma alhier. gingen we alle naar de vier en daar zo'ngen we met het gezicht naar Gysbert Japiks „Ons lied”, ten aanhoore van den Burge meester. Toen we het stadhuis ver lieten, stapten we weer in de auto en reden met mooi weer over Tjerkwerd en Workum naar Gaasterland. We kwa men in het eerste hotel aan en daar kregen we eerst een verfrissching. Na dit laatste gingen de meesten in een tent waar een groote ronde schijf was, die draaide. Als je er op sprong, dan werd je er nog harder afgeslingerd. Dat was wel een van de mooiste dingen uit die speel tuin. Voordat we naar de tweede speeltuin <eden, wer den we eerst op de foto ge zet. Daarna reden we naar de andere speeltuin. In het tweede hotel begonnen we met de spelen. Eerst werd er gespeeld het kaatsspel. De winnaars hiervan waren: A. Bakker, J. Mulder en P. Foe- kema. Daarna werd er hard geloopen. Hiervan waren de winnaars: F. Jorna, P. Post ma en H. Jorna. Bij een verfrissching wer den de prijzen uitgedeeld. De drie kaatsers kregen elk een mes. Van de hardloopers t Donderdagmiddag werd j stad bezocht door de reclame-locomotief van den Oranjetrein. We veronderstellen, den en toen reed deze nog een beetje harder. Maar wij hebben het toch nog gewon nen. Toen we in Bolsward wa ren aangekomen, reden we naar het Marktplein, waar al eenige vaders en moeders stonden te wachten. En we gingen allemaal naar bed met de gedachte: We hebben toch mooi weer en een mooie dag gehad. K. J. V. Dinsdagmiddag had na ’n optocht door de stad in de St. Martinuskerk de oprich ting en bevestiging plaats van de leden der K. J. V. (Kath. Jeugd-Vereeniging). De afd. Bolsward is opge richt met 11 leden. ’t Was een aardig gezicht gedurende de optocht, die stemmige uniformen, gemas keerd door kleurige banieren. Vertegenwoordigd waren de afd. Leeuwarden, Sneek, Joure, Harlingen en Frane- ker. Kimswerd Aan de kaatswedstrijd van 30 uitgenoodigden op a-s. Zondag zullen de volgende parturen, door het lot ge- formeerd, deelnemen. I J. Vlietstra, K. Kuiken en K. de Jager. Y. de Jong, J. van Dijk en Sj. Helfrich. J. Heeg, K. van der Heide en A. Koster. T. Zijlstra, C. de Waij en W. de Vries. I. Roukema, R. Werkhoven en B. van der Veen. G. Jellema, P. Helfrich en M. van der Molen. G. Zaagmans, L. Seerden en S. Stelpstra. H. Knol, S. A. de Haan en A. de Haan. Y. Bouma, H. Bogaard e® D. van der Heide. R. Yetsinga, D. de Jong sa N. Koopmans. kreeg T. J. een spaarpot met een globe er op. P. P. kreeg een portemonnaie, en H. J. kreeg een fluit. Om ruim 4 uur werd er gedineerd. Na het diné gin gen we het bosch in naar zee. Daar mochten we pootje- baaien. Dat was ook een z.g. verfrissching. We liepen een heel end de zee in. Maar dat wou meester niet hebben en hij zei: Jullie mogen niet zoo ver. Daarom keerden we nu weer om en gingen een beetje dichterbij. Eindelijk moesten we er uit komen. Nadat we onze kousen weer aangetrokken hadden gingen we naar den speeltuin. Om ongeveer 7 uur vertrokken we over Balk en Woudsend naar Sneek. In Sneek gingen we nog bij Ringnalda aan, waar we al lemaal een portie ijs kregen. Om kwart over 9 verlieten we Sneek en toen we op de helft waren van den Snee- kerweg stapten we uit en verdeelden alles wat nog overgebleven was. Toen we weer in gestapt waren kwam de motorwagen net achter ons aan en we zeiden tegen den chauffeur, dat de motorwagen ons niet mocht inhalen. De motorwa gen scheen te bemerken, dat wij harder begonnen te rij- VERSLAG van het zangers- reisje op 1 Augus tus 1933. ’s Morgens gingen we om 8 uur naar de kerk Toen deze om half negen afgeloopen was, stapten we in de Reis wagen van de wed. Zwaag- stra. Daarna reden we door de stad en haalden hetgeen we noodig hadden, onderweg bij meester Van der Ven op. Om negen uur was het nog een beetje nattig en daarom zei meester: „We gaan naar het Stadhuis, om alles te zien. Toen reden we naar het stadhuis. Boven op de trap zongen we het „Wil helmus van Nassouwe”. Daarna gingen we de vier schaar binnen, waar de heer Van der Spoel reeds klaar stond om ons te begeleiden. Deze leidde ons door het ge- heele gebouw en lei ons al les uit. Toen we op den to ren waren gekomen, kon je ver zien. De heer Van der Spoel zei ons, dat, als het helder weer was, je dan Leeuwarden kon zien liggen. Van de toren af zag je o.a. Sneek, Witmarsum, Ylst e.a. de meesten onzer lezers wel zullen weten wat hiermee bedoeld wordt. Ten over vloede willen we echter nog wel even vermelden, dat met deze Oranjetrein bedoeld wordt een in Oranjekleur ge schilderde trein, waarin een tentoonstelling van Nederl. Fabrikaat is ondergebracht. Deze trein bezoekt een 70-tal aan het spoor gelegen plaat sen en komt nu morgen, Za terdag, te Sneek. Een groote reclame-cam- pagne zorgt voor de noodige belangstelling en we twijfe len er dan ook geen oogen blik aan of deze tentoonstel- lingstrein zal zich te Sneek in een druk bezoek mogen verheugen. PAARDENSPORT. De Paardejispoijtvereeni- ging alhier wil dit jaar op 31 Aug een handicap-draverij organiseeren. Voor deze sport bestaat in Bolsward en vooral in onze omgeving steeds veel belangstelling. Ook vanuit zakelijk oog punt bezien moeten we met elkaar deze poging van het Bestuur der Paardensport- vereen. steunen, opdat deze van oudsher zeer gewilde sport voor onze stad niet verloren gaat. Naar wij van het bestuur vernemen is de grootste helft der benoodigde 200 aandee- len voor het waarborgfonds reeds geplaatst maar... de laatste loodjes wegen het zwaarst. Daarom is het goed dat we een opwekking plaatsen tot alle paardensportliefheb- bers en vooral zakenmen- schen om een aandeeltje, groot 5 gulden in dit waar borgfonds te nemen. Practisch geredeneerd heeft het ons nog geen en kele keer de volle entree- Tjerkwerd Aug. 1933. Evenals voorgaande jaren maakte ook dit jaar de C. J. V. alhier per autobus van de wed. Zwaagstra haar jaar lijks uitstapje. In vroolijke stemming ver lieten ze ongeveer half acht het dorp om koers te zetten naar Gaasterland, waar de speeltuin van Jans werd be zocht om daarna van het mooie bosch te genieten. Vandaar werd gereden in de richting Oudehaske, waar ze met genoegen op het Nan- newijd de zeilsport hebben beoefend, om vervolgens dé de aldaar aanwezige zwem inrichting te bezoeken, dat voor velen hunner een ge zonde ontspanning was. Nadat de inwendige mensch was versterkt, werd naar het mooie Oranjewoud gereden. Ook daar werd ruimschoots genoten van de speeltuin met de zeer vele attracties. Belvedère Voor de kaatspartij van schoolkinderen uit de ge meente Wonseradeel op a.s. Maandag hebben zich elf parturen aangemeld, t.w. uit Arum 2, Pingjum 2, Wit marsum 1, Cornwerd 2, Mak- kum 2, Kimswerd 2. Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t Hötel GA ARM AN, Marktplein. SPREEKUUR 10— Wacht- en Spreekkamer boven Spreekuur: 10 2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workum) Vrijdag 18 Augustus 1933. Aan de Veemarkt alhier warer heden aangevoerd 291 M.enK.koeien f 85 tot f 185 75 f175 f240 f - f 55 f 6 f 38 f 10 f 13 t 6 LICHT OP. Voor rijwielen, motorrijtui gen en andere voertuigen. Aug. 20- 21 21- 22 22- 23 23- 24 24- 25 25- 26 Daar midden Aug. 6.48 uur) valt, geeft zij geen licht. Witmarsum 15 Aug. 1933. Bij beschikking van den Minister van Defensie is aan Rients Sijbrandij, dienst plichtige der lichting 1930 uit de gemeente Wonsera deel, met ingang van 15 Nadat men de en Grot bezocht had, was het tijd om huis waarts te keeren. Met een flinke gang werd dan ook gereden in de rich ting Tjerkwerd. Zeer voldaan Vette biggen f f 201 Kleine 23 Paarden 15 Bokk.enGeitenf 102 Pinken f 30 f 80 Totaal 3071 stuks. Vette koeien goede soort tame- PrUs gekost. De risico is dus lijk, overigens prijshoudend. Stieren vrij goed en prijshou dend, afloop minder. Pinken (Graskalveren) voor den dood prijshoudend. Koekalveren zeer kalm. Vette kalveren iets duurder. Nuchteren kalveren ongeveer prijshoudend. Varkens kalmer. Gebruiksvee traag. keerden ze om halftien in onze woon plaats terug. DE NIEUWE RJC KERK. De muren van deze nieu we kerk zijn nu ongeveer op de hoogte en is men thans reeds bezig het bintwerk voor de bovenkap te plaat sen. Zeer waarschijnlijk komt men met dit werk de volgen de week klaar en kan zooals gebruikelijk is de bekende „Mei-boom” opgezet wor den. We hopen binnenkort en kele bijzonderheden over deze nieuwbouw te kunnen mededeelen, maar meenen reeds nu te mogen consta- teeren dat het geheel een zeer massale indruk maakt en eenmaal klaar zijnde, het aspect van de stad zal ver- hoogen. 16 Aug. 1933. Heden kwam bij den heer O. Broersma alhier een post duif aanvliegen. Aan de rechterpoot was het beestje geringd waar een sterretje en twee liggende (streepjes op voorkwamen, benevens de cijfers: 3 A 15267. Augustus 1933, voor zoolang hij in Amerika gevestigd blijft, vrijstelling van den dienstplicht verleend, we gens aanwezigheid van een bijzonder geval. GEREF. JEUGDDAG. Woensdag a.s. wordt het Sportterrein alhier Gereformeerde Jeugddag ge houden. Als sprekers zullen optreden: Ds. A. D. R. Polman, Bols ward; Ds. H. Steenhuis, Sneek en Ds. H. J. Hoek, Gaast. Indien het weer meewerkt zullen zeer zeker velen deze jeugddag komen bezoeken. De muziekvereen. „Asaf” van Lollum en een zangkoor zorgen voor muzikale afwis seling. 336 Vette koeien 334 Stieren Ossen 42 Vette kalveren f 95 Nucbt. kalv. f 394 Graskalveren t 105 Weide schapen f 244 Vette schapen f 5 308 Lammeren 556 Vette varkens f 20 K f 68 f 14 d C y (D z UITSLAG AANBESTEDING van het aanleggen van lichtinstallatie in de nieuwe RJK. kerk. D. v. d. Berg Exmorra H. J. v. d. Oever Bolsward - 3657.79 Hoffman, Bolsward -3996.50 H. Jonkers, Bolsward Gegund aan v. d. Berg, Exmorra. O Q. o Co o -o o <w Werden tot nu toe een groot gedeelte der te verzen den goederen per kar of vrachtwagen naar het station der N. T. M. vervoerd, thans zal vermoedelijk deze groote vrachtauto dat vervoer wel aan zich trekken, met als onvermijdelijk gevolg een strop voor de toch al zoo moeilijk rendeerende N.T.M. dkrv glasscherven naar beneden 60 n n Dit no. bestaat uit 2 bladen. Porto Binnenland ct. Buitenland 2H ct. r v n n n Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Q. O HAUJEKQ lirniAAKGLAZEII KOOPT K 0 19- 20 DE JONG s NIEUWSBLAD tr jé o c N V) c

Bolswards Nieuwsblad nl | 1933 | | pagina 1