ODhlaD-BEODEII Se6r. QDolfie I Tandarts NUK UIOLULOK inmsEn 3/3 matrassen, gevuld met prima Wolvlok Koor 15 mu- Uw Veeren Bedden Matrassen, hier by is de nieuwe thijk in begrepen. Staaldraad Matrassen De Bolswardsche Courant en Westergoo *2)am es Japonnen S Wol- Zijden Voorjaarsstoffen en ïïe st anten Sfames Japonnen 6 stel extra zware WOLVIOK MATRASSEN met prima linnen damast, geheel com pleet met 2 Kapok Kussens a 19 80. rk Kapok-Matrassen uitsluitend vervaar digd van de prima onvermengde JAVA KAPOK vanaf 22.50 Stadsnieuws. Uit- den Omtrek. VEEREN MATRASSEN 9.80 VEEREN BEDDEN 2280 LEDIKANTEN ft» Zaterdag 10 Februari 1934 Jaargang No. 12 hof 2 HL. miiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM 1 P. B. VAN HAM BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workum) WITTE WEEK P. LUNTER Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD S. Telefoon No. 12 en A 0-2 1-1 2 11-9 I K Parrega Dr. ===§8 LICHT OP. f 1.90 VAN Achlum Wij ontvingen zeer veel nieuws en etaleeren deze week de nieuwste modellen, welke Uwe bewondering zullen trekken door de fraaie modellen, de smaakvolle garneering en mo derne stoffen. De prijzen zijn laag. Nu de nieuwe Japonnen geregeld binnen komen, wenschen wij de restanten finaal op te ruimen. Dit kan natuurlijk alleen tegen extra verlaagde prijzen. Deze no- teeren wij dan ook. prima zuiver Wol James Japorj fl.öö. Adver ten tien per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prys. ninïstei de be- iele af. Twee sen lo- :e frcs. aar de g, een n ver- rediet- Abbe- torven al, een von Verscbynt Dinsdags- Vrijdagsavonds. BRANDSMA’s koffie en thee voldoen best. en landen te gepot 109 X 0-2 2-0 «regen oesten 'aarop rmeld. deegd. atuur- jn lijk 198 rdt FEESTAVOND. „V. A. R. A.” organi- op Donderdag a.s. in 17.32—6.55. 17.34— 6.53. 17.35— 6.51. 17.37—6.49. 17.39—6.47. 17.41—6.45. 17.43—6.43. week is het maan- De sorteering die wij in deze afdeeling brengen Is in een woord af. Hetzij U wenscht Reversible, Perletta, Uraversible. Crêpe Satin of andere Uni en gewerkte Wol of Zijden Stoffen, in Zwart zoowel als in kleuren. U kunt te kust en te keur gaan. GRATIS KNIPPATRONEN. 0-2 1-1 2-0 Arum DRANKBESTRIJDING. 8 Februari 1934. In het Dorpshuis vergader de de afd. der N.V. tot afsch. van Alcoholh. Dr. onder lei ding van den voorzitter, de heer Joh. van Zandbërgen. De seer. mej. A. Sinnema, Makkum DAM WEDSTRIJD. Febr. 1934. De te N.-Bergum gespeel de damwedstrijd (comp. F. D. B.) tusschen Noord-Ber- gum en Makkum, werd met 2 punten verschil door N.- Bergum gewonnen. *AR \RD 84 :izen huur Tandarts, SN EEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’t Hötel GA ARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10—IX Wacht- en Spreekkamer boven. Bestaande uit 3/3 Matrassen, peluw en 2 Veeren Kusseus, uiterst solide vanaf 29 90 Profiteert van deze lage prijzen in onze BEDDEN- en MANUFACTUREN-AFDEELING Als extra Reel am e bieden we gedurende 14 dagen aan e win- litie er arres- )g aan huld'g Ons Reclame Bedstel 2 pers, gevuld met 50 pond dubbel ge stoomde Veer, kost geheel compleet FEESTVERGADERING. De R.K. Bouwvakarbeiders afd. Bolsward heeft Woens dagavond haar jaarlijkschti feestavond gehouden in het Werkl.gebouw. Na afhandeling van enkele huishoudelijke vereenigings- zaken werd een tooneelstukje opgevoerd. Verder werd een verloting gehouden en gaven enkele leden voordrachten ten beste. Na afwerking van het programma werd nog een half uurtje gedanst. Een echt gezellige avond, die bij de deelnemers wel in de smaak viel. Zuidvruchten voordeelig: Blanke Appels Pruimen zoete Abrikozen Rozijnen De seert „De Doele” een feestavond, waarbij als spreker zal op treden G. Grimm van Am sterdam. Febr. 10- 11 11- 12 12- 13 13- 14 14- 15 15- 16 16- 17 Deze licht van geen beteekenis. Nieuwe maan 14 Febr. te 1.03 uur. beiders in het land-, tuin bouw- en Zuivelbedrijf hield Woensdagavond een feeste lijke propaganda-avond. De heer J. Ytsma hield een korte toespraak tot de aan wezigen over de beteekenis van de organisatie in dezen tijd, wees er o.m. op, dat het nu meer dan ooit de tijd is zich te doordringen van het besef dat de organisatie daar niet slechts is als mid del om uitkeeringen te be machtigen, maar een verder strekkende beteekenis heeft, n.l. het middel tot het stre ven naar een socialistische maatschappij. Na een opwekking, speci aal tot de vrouwen, eindigde spreker zijn in het Friesch gehouden betoog. Hierna trad op het beken de paar Barend en Martsje van Huizum met de stukken „Hjar kostgonger” en „De silveren tabaksdoaze” welke zeer bijzonder in den smaak vielen. Onberispelijk werd er ge speeld en het was zeker niet onverdiend dat de voorzitter hen een hartelijk woord van dank en tevens +ot weerziens toeriep. Het „bal na’’ was een ge zellig slot van deze welge slaagde avond. iann. «eert, ngen N.-Bergum—Makkum. W. Jelsma-H. ^Bruinsma E. Jager-Jac. Falkena H. v. d. Meulen- Y. Tilstra J. van der Meulen D. Blanksma G. Kinsbergen- B. Bruinsma J Nicolai-W. Wieling J. Dijkstra-P. Reinsma P. Pietersma-D. Wieling 2-0 F. Visser-J. Wieling 2-0 H. Rinzema-D. Posthuma 1-1 2 pers, geschilderd 4 95 - 6.25 - 8.75 2 pers, massief eiken 15.80 17.75 22.00 at, ui geor- ioch- I we- j mij F DE N, S. B. Woensdagavond werd op de bovenzaal van hotel Slip pens een vergadering gehou den van de N. S. B. de be kende Natoinaal Socialisti sche bond in Nederland. Ongeveer 50 belangstellen den waren opgekomen om naar de uiteenzetting van de beginselen van dezen bond te luisteren. De spreker de heer Bakker van Groningen, gaf eerst een overzicht van het 1 program, van deze partij, waarna hij in een eenigszins critisch be toog de tegenwoordige re- geeringsvorm onder de lou pe nam. Volgens dezen spreker kan alleen de N. S. B. de zoo noodzakelijk geachte econo mische en politieke verbete ring brengen, omdat de N. S. B. is de zuivere democratie, evenals het fascisme dat in Italië geweest is. Na afloop van deze rede werd de gelegenheid open gesteld tot het indienen van schriftelijke vragen, waar van een druk gebruik ge maakt werd. De beantwoording van de ze vragen door den spreker gaf nogal eens interuptie van den kant der vragenstellers. Zelfs in die mate dat enkelen het woord ontnomen werd, die dan ook onder protest de vergadering verlieten. rijzen I verschillende subsidies is LAKENS prima gefeston* neerd 1.35 - 1.10 SLOOPEN idem 42 - 39 2 Febr. 1934. Gisteren was het 25 jaar geleden dat de heer S. Mo lenaar alhier als besteller iu dienst trad bij de Posterijen. Dat de heer M. de laatste 7 jaren als zoodanig in Ach lum had gewoond, was voor vele Ingezetenen voldoende motief dit jubileum niet on gemerkt te laten passeeren. Namens de burgerij werd aan den jubilaris een fraai gouden horloge met inscrip tie aangeboden. Tevens maakten velen van de gele genheid tot gelukwenschen gebruik. Van de omliggen de dorpen en uit Harlingen waar de heer M. voorheen in dienst was en waaronder Achlum ressorteert, waren verschillende collega’s over gekomen. Voor den jubilaris een on- vergetelijken dag. BADDOEKEN 49 45 en 19 ct. EEN EXTRA ZWARE LUIER gezoomd 19 ct. LAKEN KATOEN 160 cM. breed 54 49 - 38 Sloopen Katoen 80 cM. breed 22% 18 15 las de notulen voor die on veranderd werden goedge keurd. De heeren G. Epema en O, Broersma, brachten verslag uit, dat de boeken en kas in orde waren bevonden. De secretaresse werd benoemd tot afgevaardigde naar de F. P. C.-vergadering. Op de feestavond, die in t laatst dezer maand zal wor den gehouden, treedt op als spreker Ds. Zeilstra van Pingjum, verder tooneel en voordrachten door de leden. Mej. Sinnema gaf een bij drage uit de Gouden Poort. Van de 'rondvraag maakte niemand gebruik. De voor zitter sloot deze vergadering waar maar een 19-tal leden aanwezig waren, nadat men nog gezamenlijk had gezon gen. NEN. ninklijk Huis, waarvoor een woord van zeer grooten dank. 2 Februari. Door de begrafenisver- eeniging van Parrega en Hieslum werd hedenavond de jaarvergadering gehou den bij H. Bergstra. De voorzitter, de heer B. J. Couperus, heette de vele aan wezigen, er waren 68 leden ter vergadering, welkom en sprak een kort openings woord. Uit het financieele verslag bleek, dat de inkom sten a f832.87, door de uit gaven a f 852.39 met een nadeelig saldo werden over troffen van f 1952. Na af trek van een spaarbank boekje A f 10.26 bleef het tekort f 9.26. Uit het jaar verslag van den secretaris kwamen wij te hooren, dat de vereeniging in het afge- loopen jaar 12 keer dienst had gedaan. Bij de bestuursverkiezin gen werden de heeren J. G. v. d. Wal, IJ. Rodenburg en M. Zijlstra herkozen, terwijl in de vacature B. Haanstra werd gekozen J. Kliuwstra. Van de aandeelen in het graftoestel werden de laat ste 4 n.l. n’s. 11, 18, 24 en 30 uitgeloot. Enkele nieuwe leden ga ven zich op, terwijl zich voor Hieslum, waar het aantal dragers te gering is, iemand alszoodanig aanmeldde. Kimswerd De afdeeling Kimswerd van den Ned. Bond van Ar- Dames Hemden 85 - 67 X - 58 Nog een klein partijtje met pas 49 ct. Witmarsum 8 Febr.. 1934. De jaarlijksche vertoeving van leden der Doopsgezinde Gemeente Witmarsum Pingjum werd hedenavond alhier gehouden. De notulen en het jaar verslag werden door den secretaris I. Bierma uitge bracht en onveranderd vast gesteld. Boekhouder Kooi- stra bracht daarna het fi- Oosterend 6 Febr. 1934. Hedenavond sprak voor de Vrouwenkrans alhier Mevr. Buizer van Sneek over „Doel en Grondslag van den Ned. Chr. Vrouwenbond. Op innemende wijze sprak de begaafde spreekster tot ’n 70-tal belangstellende vrou wen en meisjes, over het werk van den Christen Vrou wenbond over de geheele wereld. Vrij van politiek streeft de ze organisatie naar het Ko ningschap van Jezus Christus op aarde. Tjerkwerd Februari 1934. Bij de te Bolsward gehou den reciteerwedstrijd van den Bond van Staatspensio- neering, behaalde onze plaatsgenoot de heer J. Heins in de afd. Ernst de derde prijs. GROENE KRUÏS-BAZAR. Woensdagavond 8 uur werd in tegenwoordigheid van een groot aantal genoodigden en belangstel lenden de bazar van het Groene Kruis geopend. De Voorzitter, Dr. ten Cate, sprak een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en ver heugt zich in de groote belang stelling voor het Groene Kruis werk. Bijzonder mogen we vermelden, aldus de voorzitter, de groote be langstelling betoond door ons Ko lt zij staat, chtei rloop huis iger- nief be- aak- ame. i ge- a, ik milie voor este- na- :r te :her- 5 g’j rou- aren ister Qroote f/Iarltf Speciaal Tapijtzaak Blauwpoort E= BRANDSMA’s WINKELS. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiu persoons, 2 deelig vanaf 5.40 met 5 jaar garantie 6 75 10 15 20 8.55 9.45 10.80 Extra maten worden zonder prijsverhoo- ging geleverd. Blauwhuis Ten overstaan van nots. Feitsma te Bolsward, werd Woensdag j.l. alhier finaal verkocht: De sate Greonterp, 36% are, in huur bij den heer G. Brouwer. Kooper van de perc. 1 t.m. 13 boerenhuis met 86 X 36% are weiland, de heer C. A. Dijkstra te Workum voor f 38253.60 onder voor behoud zijn lastgever nader te noemen. Kooper van perc. 14, 4.6 X 36% are weiland, Mr. Servatius te Assen voor f 1849.20. Kooper van perc. 15, 6 X 36% are de heer B. Was senaar te Franeker c.s., voor f 1164. Kooper van perc. 16 en 17 12.2 X 36% are weiland, de heer J. Bosma te Oosterlit- tens voor f3981.20. Totaal f45248.—-. ;ezel- zeet maar I commissie, mej. Magendans, onder I wiens leiding deze bazar is tot j stand gekomen. Het Bestuur van het Groene I Kruis zegt U hartelijk dank voor I lal het werk door U en uwe dames- I commissie verricht. Als een bewijs van sympathie biedt spreker na mens het Groene Kruis aan mei. Magendans het mooie porceleinen bordje, waarvan indertijd ’t Groe- ne Kruis een klein aantal heeft la ten vervaardigen en dat alleen uit- gereikt wordt aan diegenen die zich tegenover het Groene Kruis nanciëel verslag uit, dat ge controleerd werd door de br. W. v. d. Wal en S. v. d. Veen en eerstgenoemde met een woord van dank een gunstig rapport uit. Br. C. Blanksma werd met overgroote meerderheid als diaken herkozen. Daarna hield onze Leer- aar een lezing over het Hei lig Avondmaal en zijne be teekenis en zuster L. Ynte- ma-v. d. Sloot en Mevr. Golterman vergasten ons op eenige voordrachten. Br. Piekema bracht in herinnering het 4de Eeuw feest van Menno Simons. Ook van Z. E Minister Slotema- ker de Bruine is een waardeerend schrijven ontvangen met bijvoe ging van het portret van Z. E. Vooral het onderschrift op dit portret zijn woorden die spreker fciet genoeg kan herhalen, n.l.: f Alleen met vereende krachten kun nen wij het mooie werk, dat opge bouwd is, in stand houden. De bedoeling van deze bazar is de kas der vereeniging van het I Groene Kruis weer iets te vullen. I Door het telkens verminderen van U een der- rkïrït gelijke versterking dringend noo- dig. We ontvangen nu reeds ruim f900 minder subsidie. Dit tekort moet worden aangevuld, zal de Vereeniging haar zegenrijke arbeid blijvend volhouden. Wanneer straks de stands in de Doelezaal zullen worden bezich- tigd, zal het ieder opvallen, met NJL I hoe groote liefde er in deze stad gewerkt is voor deze bazar. Hoe opste onnoemlijk veel arbeid is aan al de handwerkjes verricht en juist dat vertegenwoordigt een onschatbare waarde aan sympathie, niet allen u lö kunnen op dezen avond bedankt nt J worden, daarom brengt spreker in |het algemeen een woord van har- telijken dank aan allen die hebben medegewerkt, tot deze bazar. Er is veel aan deze bazar ge schonken, maar dit bezit wil dc commissie thans omzetten in klin kende munt, daarom wordt een be roep gedaan op allen in deze da gen de bazar te bezoeken. Ook de verschillende attracties geven elk wat wils. Wanneer we uit al die goede gevers en werkers ten slotte een naam afzonderlijk moeten vermelden, dan is dit de voorzitster van de propaganda- bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt. De kernachtige spreuk op het bordje luidt: Houdt moedig stand in den strijd. Hierna werd de Bazar voor ge opend verklaard. We hebben eens I een kijkje in de zaal genomen, die r aardig met een tiental stands was I ingericht. Ook verschillende aardi ge en nieuwe attracties zullen heel I wat bezoekers trekken. Het bezoek I was de eerste avond reeds vrij goed. 25 19 15i/2 12’/2 d. age- Jols- 'Ogen Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 et. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Dit no. bestaat uit 3 bladen. Porto Binnenland 3 ct. Buitenland 5 ct. ÏAND Maat 1933 jwste BBER éi sen, erk- aaf ons EN” DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1