lad III. V. 1. UIERFF OFF. FORD DEALER BOLSWARD - TELEF. 86 Reparatie aan alie merken Automobielen TOLSMA’S Voor een prima BRIL HOFSTEDE Dr. A. A. EECEN is afwezig Zondag 24 tot en met Woensdag 27 Jnni a.s. Zomergeuren omzweven ons 3Qg!£ Jaargang Woensdag 20 Juni 1934 No. 48 Groote voorraad Onderdeelen en Banden Postabonné’s! Polo Shirts met korte en lange mouw Zelfbinders Over h emden Fant. Sokken U vindt bij ons steeds 't nieuwste Heeren Modemagazijn Uit den Omtrek JF‘<il| Stadsnieuws. en 1F er des Zondags niet I B. V. C. T I i en toe A dver te n t i n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. I red de ten de- Verschljnt Dinsdags- Vrijdagsavonds. Bespaart incassokosten door het abonnements geld over te schrijven voor of op 27 Juni op onze girorekening no. 87926 Na dien datum geven wij de kwitantie’s af ver hoogd met 15 cent kos ten. S.v.p. vermelden waarvoor het bedrag be stemd is. Speciale inrichting voor VOETBAL. Woensdagavond 8 uur zal op het B. V. C.-terrein een treffen plaats hebben tusschen de B. V. C.-veteranen en het Poiesz-familie-elftal uit Sneek. De op brengst is ten bate van het Groene Kruis alhier. De aftrap zal plaats hebben door den WelEd. Heer H- Beekhuis. Wij twijfelen niet of de belangstelling voor dezen wedstrijd zal groot zijn. Voor de bezoekelrs zijn tevens ver schillende prijzen beschikbaar gesteld. 18 Juni 1934. Op het Concours van Harmonie- en Fanfarerorpsen te Drachten behaalde ons fanfarecorps „Frisia”, Dir. Hoekstra, de 2de prijs in de 2de afdeeling. GESLAAGD. 16 Juni 1934. Heden slaagde voor het onderwijzers examen te Zwolle, de heer St. Veenstra, alhier. II »r 9 vat aar ire. dje ol wil ten ol jrd OPENING CAFé „DE GROENE WEIDE”. Zaterdagmiddag 4 uur werd het nieu we café „de Groene Weide” aan de Sneekerstraat officieel geopend. Verschillende besturen van vereeni- gingen waren uitgenoodigd. Op de ta feltjes prijkten een groot aantal bloem stukken, door belangstellenden toege zonden. Op verzoek van de fa. Veldman opende onze Burgemeester deze bijeen komst. Zeer gaarne, aldus de spreker, heb ik de uitnoodiging aanvaard hier enkele woorden te spreken. Het feit van de opening van dit nieuwe café is wederom een stap in de goede richting, n.l. de verbetering van het verkeer. Alles wat daarmee samenhangt heeft steeds de volle aandacht van het bestuur dezer ge meente. Toen dit vroegere pand in andere Eenigste Speciaalzaak veld oon en iar- idje an- nijn stel ang mi] een aan nis- d u i u >or- end an- ohn en- n S. D Witmarsum UITSTAPJE. 17 Juni 1934. Het Gemengd Koor maakte vandaag het jaarlijksche uitstapje. De reiis ging per autobus naar Paterswolde. Al vroeg ging men van huis om zoolang mogelijk te genieten. En of er genoten isf Met zeilen, in het bosch en in de speeltuin werd veel pleizier gemaakt. Een warm maal ontbrak ook niet. Het weer werkte uitstekend mee. De terugtocht ging over Norg, Beets- terzwaag, Beets, Akkrum en Sneek naar huis. Om 11 uur kwam een vroolijk gezel schap de bus uitstappen en zocht ieder spoedig de slaapstede op. Er zullen nu wel gauw meerdere clubs er een dagje van nemen. KAATSEN. Bij de Zondag j.l. te Zweins gehouden jongenskaatspartij werd de 1ste prijs be haald mede door onze plaatsgenooten J. Pasma en S. Bosma; de 4de prijs mede door A. Dalstra alhier. Het bestuur van B. V. C. ontving van de familie Poiesz onderstaand schrij ven. KAATSEN. De groote kaatspartij van afdeelings- parturen, aangesloten bij den Chr. Frie- schein Kaatsbond en gehouden Zaterdag 16 Juni te Berlikum is uitstekend ge slaagd. Voor deze wedstrijd waren 21 partu ren ingeschreven. Over het geheel genomen waren de parturen aan elkaar gewaagd en bleel de spanning er in. De drie afdeelingen welke voor prijzen in aanmerking kwamen, waren Franeker, Berlikum en Bolsward. Franeker, hoewel zij goed partij gaf, kon het niet bolwerken tegen Berlikum. De slotpartij Berlikum-Bolsward was nog een schitterend einde. Tot 5 eers ten gelijk werd gespeeld, daarna werd het laatste eerst door Berlikum ingepikt, dat welverdiend gewonnen had. 1ste prijs: S. Brouwer, L. Brouwer en J. Kramer, afd. Berlikum. 2de prijs: R. Conradi, H. Conradi en W. Stellingwerf, afd. Bolsward. 3de prijs: W. Hobma, Joh. de Boer en H. van der Meulen, afd. Franeker. De prijzen bestaande uit medailles luxe voorwerpen, werdeln door den heet O. B. Eerdmans als bondsvoorzitter uit gereikt. Voor deze wedstrijd was nog een medaille geschonken door den bonds voorzitter voor de meeste bovenslagen welke met 6 door den heler J. Zaag- mans van Achlum gewonnen werd. Ten slotte werd nog een aandenken aangeboden aan den heer S. de Haan voor zijn leiding als scheidsrechter. L. Hollander, (aanvoerder). J. Oppeidijk Joh. Vellinga. Y. de Vries - J. Meijer - K. v. Gosliga. E. J. Dooper - P. Bruggenkamp T. Zijlstra - Y. Balta - H. Vlagsma. Reserves: Vogelzang, Schaper, Laagland 16 Juni 1934. In de hedenavond gehouden vergade ring van de Permanente Commissie al hier, onder leiding van den voorzitter, den heer P. Ypeij, werd zonder hoofde lijke 'stemming besloten tijdens de tra- ditoneele volksvermaken weder kinder en volksspelen te organiseeren. Het bestuur werd opgedragen de voor bereidende maatregelen te nemen om na eenigen tijd met een uitvoerig program ma ter tafel.te komen. Voor een en ander zal machtiging van hoogerhand worden aangevraagd. 16 Juni 1934. Achter Bondga-State werd heden een voetbal oefenwedstrijd gehouden tus schen W. V. C. alhier en Harlingen. Stand met rust 2-1. Eindstand 6-1. NED. CHR. VROUWENBOND. Maandagavond j.l. vergaderde de afd. Bolsward van den Ned. Chr. Vrouwen bond in de gebouwen aan de Gasthuis- ONS STED. MUZIEKKORPS. Op het Zondag j.l. te Drachten gehou den Muziekconcours werd door het Ste delijk Muziekkorps in de 1ste afdeeling een edrste prijs behaald, met 150 punten. Een mooi succes, waardoor deze ver een., doordat de 2de eerste prijs in deze afdeeling behaald is, nu overgaat naar de afd. Uitmuntendheid. Ter eere van dit heuglijk feit, werd gister Maandagavond een optocht dooi de stad gehouden. is GROOTZAND SNEEK van ouds het aangewezen adres OOR-, NEUS-, KEELARTS LEEUWARDEN Wij brengen de laatste snufjes in 'singel. Onder het maken van zwachtels wer den de ingekomen stukken en de a.s. Woensdag in Oranjewoud te houden Landdag besprokeln. Verder werd nog door een der leden een gedicht voorge lezen. POSTDUIVENNIEUWS. 1 Zondag 10 Juni had de wedvlucht plaats vanaf Orleans, afstand 628 K.M. De vogels warden gelost om 6 uur met Noordenwind. Daar deze wind steeds sterker werd, nadat de vogels wa ren gelost, deed ons weer een zware vlucht vermoeden, doch het was niet zoo guur en koud als een week geleden. De eerste vogel arriveerde om 6.37.55 ’s avonds wat een snelheid beteekent van 831 M. per minuut, eigenaar A. Bangma Arum TENTOONSTELLING. 15 Juni 1934. Hedenmiddag en avond werd er een tentoonstelling gehouden van voorwer pen vervaardigd op de clubs in het Dorpshuis, gedurende ’t afgeloopen win terhalfjaar. (Er waren 5 kinderclubs, ’n timmerclub en een vrouwenclub). Op deze tentoonsteling kon men een expositie van de nieuwste modellen zien zooals uitzaag- en houtsnijwerk, magda- kunst, plak-cartonage en allerlei keurige handwerken. Er was geen entree geheven, zoodat het een geroezemoes van belang was langs de uitgestalde werkstukken, die dan ook werkelijk het bezien waardig bleken te zijn. De leiders en leidsters kunnen met genoegen op hun taak terug zien, evenwel ook de cursisten. Vele aan gename uurtjes zijn er doorgebracht deze winter onder het ijvrige werk waarmee men bezig was. Dat het zoo voort mag gaan en het Dorpshuis en het nutswerk blijft bestaan. Rozen, rozen in deze Junidagen.De weilanden staan vol bloemen, de rijpe, dikke grasstepgels hangen zwaar van le venssappen omlaag.Dan komt de zeis en gras en bloemen worden met één zwaai der armen neergeveld, opgestapeld en bijeengeharkt.Juni is de maand der rijpheid, maar Juni is tevens.de maand van vernietiging. Vernietiging van het jonge, volle leven, dat daar op die weilanden ontloken was.Dat hee- le bonte, veelkleurige, vroolijke leven dan bijeengehoopt op het kale, gekort wiekte veld en verdonkert daar tot één vale kleur, grijsgroen en alleen één herinnering blijft er van het vroegere, bonte tafereel ovejr: de geurt Hooi lucht bezwangert de weilanden, zoet en gekruid Op warme Juniavonden vliegen de kevertjes over de weiden en de donkere boschperceelen, glimmen torretjes als edelsfejenen in het gras.En in de vochtige streken van ons land, daar cir kelen de kevertjes, die men „glim wormpjes” noemt. Overal waar het vochtig is, voelen zij zich thuis, steken zij hun lantaarntjes aan, trekken lich tende strepen door de lucht, als vallende sterren. De, langste dag is ook het eigendom van Juni.dan vieren wij Johannes- dag, het schoone, trotsche hoogtepunt van den Zomer.En op het land ont steekt men de vuren en danst de jeugd om de flakkerende vuurtongen, dan wordt de vlammenspreuk plechtig uitge sproken. Oud is nieuw geworden. En de korenvelden beginnen teekenen van leven te vertoonen! Het voorjaar met zijn begeleidetj, de zon, heeft e# haast achter gezet! Misschien is de oogst dit jaar iets vroeger. En in de Juniwind golven de graanvelden, vol weeke be koorlijkheid, in deinende maat iedei jaar hetzelfde oude wonder, dat steeds nieuw blijft: het gouden koren, dat in de aarde werd verborgen en dat daaruit ontsproot tot een nieuw bestaan, een bestaan, dat wederom zooveel toekomst- kiemen in zich heeft. Bloedrood gaat de zon reeds onder aan de kimme.Belooft zij ons een goede oogst en mooie vruchten? Zwaar beladen met hun heerlijkheden staan de vruchtboomen in de gaarden, reeds lang kregen de kersen hun frissche roode kleur, reeds lang zijn appels en peren uitgegroeid tot een sappige rondheid. Niet lang zal het meer duren totdat de Natuur ons deze gaven in den schoot werpt. Maar dan verkorten zich de dagen, dan keert de zon zich weer van ons af.En dat rijpen, dat nieuwe leven moeten wij betalen met het verdwijnen van den bloemenpracht en de zonne gloed van den zomer! Zoo is het in de Natuur; zoo is het ook in ons leven! Ter wijl de dagen aan ons voorbijtrekken, ondergaan ook wij verandering op ver andering; wij rijpen, wij dragen vrucht, en tenslotte vergaan wij langzaam, ne men wij afscheid, en lossen wij op in het Alles, dat zijn voortgang reeds lang ge- Hoewel wij besloten hebben ons als familie-elftai niet meer beschik baar te stellen voor eventueele voet balwedstrijden, willen wij toch aan het verzoek van B. V. C. voldoen, temeer waar het hier betreft het mooie doel om de kas van Het Groe ne Kruis te stijven. Hieronder de samenstelling der beidé elftallen. Poiesz-elftal: Jac. Poiesz. Th. Poiesz G. Poiesz. W. Poiesz - G. J. Poiesz - I. B. H. Poiesz W. L. Poiesz - L. Poiesz - Joh. Poiesz Tj. Poiesz - W. J. Poiesz. vonden heeft in de vruchten, die wij na gelaten hebben, vruchten van materieele waarde zoowel als geestesvruchten. Maar in dat leven, gedurende dien tijd van rijpheid en blijheid, staan wij eeni gen tijd op den top der levensberg en van dezen tijd moeten wij bewust genie ten! Ook het leven heeft zijn Juni, die ons den langsten dag, de fraaiste zon neschijn en de hoogste genieting ver schaft. Dan bloeien ook voor ons de rozen op alle wegen, dan plukken wij die rozen, laten hun geuren en die van het hooi ons omzweven.en dan, dan hooren wij de kreten van den laatsten koekoek, d,ie door de rtefeds buigende kronen der boomen schallen; niet altijd is het Juni om ons heen. Ook onze le- vensjunie neemt een einde. Niet steeds zal het ons vergund blij ven, in de zon te mogen leven en in de zon te mogen spelen.heit levensspel. De ernst komt.Op die Juni volgt de arbeidzame Julimaand, de oogst maand en daarin moeten wij de han den uitsteken, willen wij ons leven de stempel verschaffen die eir waarde en beteekenis aan geeft. Dan zullen wij niet onder de zeis van den maaier vallen, zooals de weidebloemen.die hun eer ste bloembladeren nauwelijks ontplooid en nog geen vruchten gedragen hebben. Maar dan dringt het des te beter tot ons door, dat de Junimaand een tweede taak heeft, een taak, die men niet mag en kan onderschatten: ons voor te berei den op en te leiden tot onze grootere, gewichtiger levenstaak! handen overging, hebben B. en W. on- middeillijk contact gezocht met den te- genwoordigen eigenaar en dank zij diens spontane medewerking is een regeling getroffen di;e in alle opzichten bevre digend genoemd mag worden. Het doet spreker leed, dat de ontwer per van dit plan de architect van der Zee niet aanwezig kan zijn, maar hoopt, dat hij spoedig de uitvoering van zijn teieke- ning zal kunnen aanschouwen. Collegi aal heeft de heer Goodijk van Sneek het opzicht overgenomen. Burgemeester feliciteert hierna de fa. Veldman, het stemt aangenaam dat er zooals op deze wijze door de burgerij wordt medegewerkt aan de verbetering van het verkeer. In het vroegere pand is steeds een bloeiend café-bedrijf uitgeoefend, maat de veranderde tijdsomstandigheden eischen een geheel andere outilage, waaraan dit nieuwe café met zijn ruimé garage ten volle voldoet. De heler Banning, voorzitter van V. V. V. wenscht eveneens de familie geluk met dit nieuwe pand. Het is een stap in de goede richting en een woord van hul de voor dit initiatief is hier zeker op zijn plaats. Hierna spreekt de heer Veldman Jr. woorden van dank tot den heer Burge meester, genoodigden en architect en uit voerders. We hebben hierna rustig de nieuwe omgeving eens opgenomen. Het bene- den-interieur ziet er gezelig uit, de lichte zoldering en de groote glasramen weer kaatsen een overvloed van licht, wat op de donker gevlamde panelelen een apar te indruk maakt. Deze kleurencombina tie is zeer goed gekozen. Het buffet, rustig en sober is geheel ingericht op het meest nuttig effect. Ook bij avond zal dezei zaal zeer zeker een gezellige indruk maken. Vanuit de hal) loopt een breede trap naar boven. Op deze bovenzaal heeft men een buitenge woon mooi uitzicht over ’t land, de stad en de Sneelkerweg. Op dit steeds drukke punt een werkelijk gezellig zitje. De rui me garage beneden biedt plaats aan tal rijke autobussen, terw’jl het terras, voor al wanneer er eens een paar zonnescher men geplaatst worden, heel gezellig kan worden. Vermelden we ten slotte, dat zooals reeds gezegd, het ontwerp is van onze architect van der Zee, aannemer was de heer H. Jorritsma, alhier. Het schilder werk werd verzorgd door een zoon van den heer Vejdman. Waterleiding enz. geleverd door fa. van der Heide, electriciteit door de fa. Nieuwland en vloerbedekking door de fa. Tolsma, allen alhier. EEN DRIETAL. Ter benoeming van een secretaris-ont- vanger van het waterschap „De Lemstelr- sluis" heeft het bestuur de volgende Voordracht opgemaakt: 1. M. E. Bakker te Lemmer. 2. mr. C. J. Bakker te Lemmer. 3. D. Bruinsma te Bolsward. verder kwamen meer thuis. De tweede werd Maandagmorgen ge constateerd 6.51.1 welke een snelheid had van 601 M. per minuut (de tijd tusschen ’s avonds 10 uur en ’s morgens 5 uur wordt niet mee geteld daar dit onder nachturen worden verstaan), eigenaar Th. de Jong. Te 7.32.18 constateerde de heer I. Geirritsma, snelheid 518 M. per minuut. Dan volgt nog A. Bangma om 9.25.47, I. Gerritsma om 9.46.2, P. van der Zee 9.55.38 uur. Th. de Jong 11.20.7 uur en D. Ruiter 5.51.57. Verder is nog de rest van de vogels in die week teruggekomen, welke ech ter buiten de punten vielen. Dit is de vijfde maal dat dit station met tegen wind gevlogen werd, zoodat we hoped dat het volgend jaar ook eens de wind van den anderen kant mag komen. Op dezelfde Zondag had de 2de wed vlucht plaats vanaf Roermond, 2e tour. De loslating had plaats om 7 uur, ook met Noordenwind. De eerste vogel werd geconstateerd om 10.49.52, snelheid 917 M. per minuut, eigenaar D. Hoeben. 2. Th. de Jong, constat. 10.50.10 uur, snelheid 916 M. per minuut. 3. Dezelfde, constat. 10.50.35 uur, snelheid 914 M. per minrut. 4. D. Bangma, constat. 10.50.35 uur snelheid 913 M per minuut. 5. Dezelfde, const. 10.59.00 uur, snel heid 907 M. per minuut. 6. D. Hoeben, constat. 11.4.34 uur, snelheid 862 M. per minuut. 7. Th. de Jong, constat. 11.4.51 uur, snelheid 861 M. per minuut. 8. D. Hoeben, constat. 11.06.24 uur, snelheid 855 M. per minuut. 9. I. Gerritsma constat. 11.9.40 uur, snelheid 842 M. per minuut. 10. Dezelfde constat. 11.13.55 uur, snelheid 828 M. pelr minuut. No. 11 dezelfde; 12 R. Postma, 13 A. Bangma, 14 en 16 D- Hoeben, 15 van dei Weide, 17 en 18 D. Bangma. Zondag a.s. wedvlucht vanaf Maas tricht, afstand 246 K.M. Inkorven Vrij dagavond 6 uur tramstation. DE FEESTEN TE BOLSWARD. Nog eens de Kinderoptocht De laatste termijn voor aangifte is nu nog Woensdagmiddag van 3 tot 5 uut bij mej. Postma, Nieuwmarkt. De aangifte is bevredigend, maat mocht gerust iets grooter zijn. Misschien dat verschillende moeders niet op een aardig idee kunnen komen. Daarom wil len we enkele gedachten naar voren brengen. Wat denkt U bijv, van ’n leuk groepje matroosjes, met lange witte broek, blau we bies, wit kieltje en matrozenkraag? Enkele sprookjes, als bijv, „de Gelaar sde Kat”, zijn ook wel tafereeltjes uit te beelden. „Klein Duimpje” is er ook nog niet. Wie maakt er een aardige kleine kano op een paar wielen met een ped delend joggie in costuum? Dobbelsteienen imiteeren, of kaarten, harten, schoppen, enz. Tijl Uilenspiegel, Charlie Chaplin of andere filmsterren. Nietwaar, de ideeën liggen voor het grijpen. We veronderstellen dan ook, dat het Woensdag a.s. druk zal loopen met de aangifte. Ook dit onderdeel van de fees ten zal weer in alle opzichten slagen. I V ide- I I i OP oeg Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen De Bolswardsche Courant en Westergoo Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD tr Telefoon No. 12

Bolswards Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1