OPRUIMING DAMES=CONFECTIE GROOTE MARKT Speciale lapiilzaah Blauwpoort Eenigefiezangen in gebruik bij de Geref. Kerken in Nederland Handig formaat. fiarneer- siotfen Tandarts NUK De Bolswardsche Courant en Westergoo 1 f0.50 I I t CHINA MATTEN RAADSVERSLAG GEMEENTE BOLSWARD BOEKHANDEL A. I. OSINGA, i P R VAN HAM No. 53 Vanaf ZATERDAG 7 JULI, ruimen we ook onze 30= Jaargang Zaterdag 7 Juli 1934 en 1F de de woningbouw e 1 .f2.85 f2.65 - 3.10 - 3.40 Idem 15 11 en 24 18 ct. n Looperzeil 19 ct. Cocosmatjes 18 ct. Advertentlön per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Verschijnt Dinsdags- Vrtfdagsavonds. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. 14 10 2 3 2 Parkstraat Gysbert Japikstraat Idem Idem Parkstraat Gysbert Japikstraat Vitrages alle breedten 9 ct. 13 ct. 17 ct. 19 ct. 22 ct. 26 ct. - 3.50 - 4.25 -4.75 - 5.50 - 3.20 - 3.60 - 4.00 - 4.50 I I a 1 n DONDERDAG 28 JUNI 1934. 3 deelige Vlok- matrassen 9.25 Kapok Bedstellen de beste Java Kapok 13.75 Wollen Dekens 2.75 Molt. Dekens 45 ct. Tafelkleedea waschecht 130/130 49 ct. 125/155 72 ct. KOOPJES in 16 Els 98 ct. -1.39 - 1.64 - 1.86 geweldige sorteering t, S e DER Voorhanden in BOLISWAR D. Verschenen: r. Blazerstof 140 cM. br. 95 ct. Daouy paKjes 24 ct. Baby jurkjes 35 ct. Witte luiers 14 ct. Prima oogjes voor luiers 16 ct. Wasch h. schoentjes 3 et. DAMES! II bij on» kost een goede Permanent slechts f4. Geheel gegarandeerd. Aanbevelend, G. Monsma, Kapper, Appelmarkt In „het Paard”, het offici eel orgaan van de Neder- landsche Harddraverij- en Renvereeniging, lazen wij de vorige week ’t volgende: VAN EEN ENERGIEKE STAD EN EEN MOOIE BAAN. De zwartgallige pessimist, eene op- of aanmerking voor lattens £.0 ci. 10/4 Bedruit waschecht 29 ct. 5/4 gekl. lingerie Katoen 14 ct. Blauw Bont voor Boezelaars 8 ct. Pyama flanel 9 ct. Grtfze Vaatdoeken 6 ct. 2 pers. Ledikanten 4 90 Staaldraad- matrassen 4.50 Gesloten van half een tot 2 uur behalve Donderdag Mantels j.öo Fraaie moderne Dames Mantels 6.75 Solide regen Mantel 1.95 Zomer Pullovers 80 ct. Costuumrokken 1.75 Prachtige gebord. Lakens 1.45 Bij passende Ku ssen- sloopen 65 ct. Fraaie Nacht zakken 28 ct. Prima Bedspreien extra zwaar 1.85 en Wethouders d.d. aan de gemeente af te Dit no. bestaat uit 3 bladen. Porto Binnenland 3 ct. Buitenland 5 ct. BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workutn) Wolvee gedrukt. Gebruiksvee goede soort goed, overigens kalm. Gisteren aan de N. V. C. 294 varkens en 65 biggen geleverd. andere maar iets te kort te willen doen, met recht de spil ge noemd kan worden, waarom de Vereeniging ter bevorde ring van de Paardesport in Bolsward” draait, hebben wij daarom deze nieuwe draverspiste eens in oogen- schouw genomen. Hoed af! voor wat daar gewrocht is. Mooie rechte einden, met ruime faire, flink opgehoogde bochten, waarin „speed” kan worden gegeven, terwijl de baan- breedte van 12—15 M. va rieert en ’t geheel ongeveer 600 M. lang, zullen de Bols- warder baan ongetwijfeld tot een der mooiste In het Noorden stempelen. De lig ging is geschikt en de en tourage, met het oude bol werk van Bolsward op den achtergrond, geeft een apart cachet, wat men elders te- vergeefsch zal zoeken, ter wijl het publiek, zoowel op de tribune als op de beide Besluit: Vast te stellen navolgende VERORDENING tot wijziging der Verordening tot heffing van keurloon in de gemeente Bols ward. 1 7 t/m 13, 15 t/m 21 15, 17, 19,21,23, 25,27, 29,31 en 33 4, 6 8, 10, 12, 14, 16 en 18 1 t/m 6 20 en 22 13, 35 en 9 en 2 Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD if Telefoon No. 12 j 7, cc. Solide Dames Kousen 35 ct. Witte Dames Kousen 26 ct. Solide Kinder Kousen 15 ct. Dames Skisokjes 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der verordening tot heffing van keurloonen. Het voorstel luidt: Wij doen U hierbij toekomen een schrijven van den keurings- veearts, hoofd van dienst, waarin deze op de daarin aangevoerde gronden in overweging geeft het verschuldigde keurloon voor kal veren 'te herzien. Waar wij ons met den inhoud van dat schrijven volkomen kun nen vereenigen) stellen wij U voor artikel 2 der verordening tot heffing van keurloonen in deze gemeente te wijzigen, zooals in overgelegd exemplaar in rood is aangegeven, en vast te stellen bijgaand ontwerp-besluit. Burgemeester en Wethouders van Bolsward. Zonder discussie wordt bij acclamatie overeenkomstig het voor spel besloten en vastgesteld navolgend besluit: De Raad der gemeente Bolsward; Gelezen een schrijven van den keuringsveearts hoofd van dienst, waarin deze in overweging geeft het keurloon voor kalveren te herzien; Gelet op het voorstel van Burgemeester 20 Juni j.l.; hij zich bereid verklaart 35 M2. grond staan, tegen den prijs van f 1.per M2.; Overwegende dat de gemeente de beschikking over genoemde strook grond noodig heeft, in verband met eene verbreeding van Burgemeester en Wethouders van Bolsward. Het voorstel der Commissie voor ’t woningbedrijf luidt: In het advies van 23 November 1933 deelde onze commissie mede, dat, wanneer een huurverlaging van de met Rijkssteun ge bouwde woningen der woningstichtingen in werking zou treden, ook de huren der gemeentelijke arbeiderswoningen aan een nadere beschouwing zouden worden onderworpen. Bij circulaire van 19 Mei 1934 no. 4300 M/P.C. heeft de Minister van Sociale Zaken ter kennis van de gemeentebesturen gebracht, dat de rente van alle uit ’s Rijks kas verstrekte voor schotten voor woningbouw, welke thans meer bedraagt dan 4 tot dat percentage zal worden teruggebracht. In verband daarmede zullen de annuiteiten voor worden verlaagd, welke verlaging voor huurvermindering kan worden aangewend. Bij het nagaan van de huren der gemeente-woningen heeft de commissie haar aandacht geschonken aan de te betalen huren van particuliere woningen ter plaatse, alsmetje aan die van de stich- tingswoningen, opdat het onderling verband niet te zeer zou wor den verbroken. Dat daarbij ook gelet is op de vraag in hoeverre de huren bij de huidige gezinsinkomsten nog door de huurders kunnen worden betaald, behoeft zeker geen betoog. Bovendien en niet in het minst is er mede gerekend, dat bij een eventueele huurverlaging zoo mogelijk een sluitende exploitatie moet worden verkregen. Een mogelijk tekort zou althans tot het minimum moeten worden beperkt. Na rijp beraad is besloten Uw College te adviseeren aan den Raad voor te stellen de volgende wijzigingen in de huren aan te brengen. Zie bijgevoegde situatie-teekening: Burgemeester en Wethouders van Bolsward. Zonder discussie wordt bij acclamatie overeenkomstig het voor stel besloten. 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aankoop van l van S. Veldman alhier. Het voorstel luidt: In verband met eene verbetering van de Sneekerstraat had de gemeente de beschikking noodig over pl.m. 35 M2. grond, deel uit makende van het kad. perceel, gemerkt Sectie B no. 2663, eigen aan den heer S. Veldman, caféhouder, alhier. Deze is bereid, blijkens zijn hierbij overgelegd schrijven, den grond aan de gemeente af te staan, tegen een prijs van f 1per M2. Waar wij deze som alleszins billijk achten, stellen wij U voor, onder overlegging van het rapport van den gemeente-architect, tot aankoop te besluiten en vast te stellen bijgaand ontwerp-besluit. Burgemeester en Wethouders van Bolsward. Zonder discussie wordt bij acclamatie overeenkomstig het voor stel besloten en vastgesteld navolgend besluit: De Raad der gemeente Bolsward; Gelezen een adres van S. Veldman, caféhouder alhier, waarin Art. 1. In artikel 2 der verordening wordt gelezen onder c voor: „een rund, nog geen breede tand f 1.50”: „graskalveren en vette kalveren tot 95 pond slachtgewicht f 1. terwijl bij een zwaarder slachtgewicht f 1.50 verschuldigd is.” Art. 2. Deze verordening treedt in werking met ingang van den datum volgende op de Koninklijke goedkeuring. Aldus vastgesteld ter vergadering van den Raad der gemeente Bolsward, van den 28 Juni 1934. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een staat van oninbare posten, dienst 1933. Het voorspel luidt: Wij doen U hierbij toekomen een door den gemeente-ontvanger opgemaakte staat van oninbare posten, behoorende bij de gemeeiTte- rekening voor de dienst 1933. Aangezien hiertegen bij ons college geenerlei bezwaren bestaan stellen wij U voor aan de over gelegde staat Uwe goedkeuring te hechten. Voorzitter: de heer S. J. Praamsma, burgemeester. Secretaris: de heer H. Haitsma. Aanwezig de h.h. J. Th. Prins, G. C. Eisma, D. B. Eerdmans, P. D. v. d. Klei, S. E. Lunter, D. de Jong, D. J. Steensma, J. J. Reinders, P. Bijvoets, J. Boekema, J. de Haan, S. Hollander en na beëediging de heer H. Radelaar. De VOORZITTER: Is er iemand, die heeft over de ter visie gelegde notulen? De heer PRINS: M. de V.! Op bladz. 89 van de notulen staat, dat de heer Boekema heeft gesproken „ook van de diaconie van Uw richting”. Ik meen verstaan te hebben, dat hij zei „van uw richtin gen.” Mocht dit 't geval zijn, dan zou ik dat gaarne veranderd zien. De heer BOEKEMA: Ik heb gezegd „richting”. De notulen worden daarna onveranderd vastgesteld. De VOORZITTER deelt mede, dat zijn ingekomen de navol gende stukken, die hij voorstelt voor kennisgeving aan te nemen: 1. Resolutie van Gedeputeerde Staten van Friesland d.d. 7 Juni 1934 no.'3, waarbij wordt bericht dat de mededeeling van de toelating van het raadslid H. Radelaar alhier voor kennisgeving is aangenomen. 2. Idem d.d. 23 Mei 1934 no. 2, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 9' Mei j.l. tot aan- en verkoop van eenige per- ceelen grond aan de Dijkstraat en de Franekerstraat. 3. Idem d.d. 13 Juni 1934 no. 176, 2e Afdeeling W., waarbij machtiging wordt verleend tot uitvoering in eigen beheer van verbetering van de Franekerstraat. 4. Idem d.d. 6 Juni 1934 no. 23, 2e afdeeling, houdende goed keuring van de getroffen gemeenschappelijke regeling betreffende de toelating van kinderen tot de openbare school voor u.l.o. te Sneek tusschen de gemeenten Ylst, Bolsward en Sneek. 5. Idem d.d. 20 Juni 1934 no. 67 2e afdeeling F, waarbij vast gesteld zijn de gemeente- en bedrijfsrekeningen over het jaar 1932. 6. Adres van de Broederschap van Ontvangers van gemeenten in Nederland, waarbij is gevoegd een afschrift van het aan den Minister van Binnenlandsche Zaken gericht adres inzake centra lisatie van het rekenplichtig beheer van de gemeentebedrijven en diensten. Bij acclamatie aldus besloten. 1. Beëediging van het nieuw-benoemde raadslid H. Radelaar. De VOORZITTER: Mag ik de heeren Steensma en Hollander verzoeken den heer Radelaar binnen te leiden? Nadat hieraan voldaan is, zegt de VOORZITTER: Mijnheer I 35 M2. grond Radelaar! Vóór ge hier zitting neemt, ben ik verplicht U te ver- zoeken de vereischte wettelijke verklaring (waaraan gij, naar ge mij zeidet de voorkeur geeft boven den eed) af te leggen. Nadat de heer Radelaar hieraan voldaan heeft, vervolgt de VOORZITTER: Mijnheer Radelaar! Thans kunt U als lid van den Raad zitting nemen. Ik wil U hartelijk welkom heeten. De ontstane vacature is spoedig vervuld, daar in de voorlaatste verga dering Uw voorganger afscheid nam. Uit de toen gesproken woorden moge U gebleken zijn, dat 't aan wederzijdsche waardee- ring hier niet heeft ontbroken. Ik acht ’t een voorrecht, da't men, als regel, elkander hier weet te waardeeren, ook bij verschil van inzicht. Ik hoop, dat dit ook met U 't geval mag zijn en ook gij Uw gaven en krachten moogt aanwenden tot bloei der gemeente en wij met elkander vruchtbaar werk mogen verrichten ‘tot heil der ge meente. Ik feliciteer U met Uwe benoeming en verzoek U den voor U bestemden zetel te bezetten. bestuursleden ook de Sneekerstraat; dat de bedongen koopsom alleszins aannemelijk is 'te achten; Gelet op het rapport van den gemeente-architect, alsmede op het voorstel van Burgemeester en Wethouders d.d. 20 Juni j.l.; Besluit: behoudens goedkeuring van heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, aan te koopen van S. Veldman, caféhouder alhier, 35 M2. grond a f 1per M2., deel uitmakende van het kadastraal perceel gemeente Bolsward, Sectie B no. 2663. Aldus vastgesteld ter vergadering van den Raad der gemeente Bolsward, d.d. 28 Juni 1934. 5. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verlaging der huren van de gemeentewoningen. Het voorste luidt: Wij leggen U hierbij over een voorstel van de commissie van het woningbedrijf alhier tot verlaging der huren van de 46 ge meente-woningen. Daar wij ons met den inhoud van dit advies geheel kunnen ver- eenigen, stellen wij U voor overeenkomstig den inhoud daarvan te besluiten. 1 Straatnaam Nummers GEBRS.WOLKE FLUNTER .1 e i i Aantal Woningen Oude huur per week Voorge stelde huur per week it VAN uö ureorgeite ui. Moderne ruitstoffen 23 ct. i 3 I 11 lt - -- -*■-i-1-i- VI, DE JONG s NIEUWSBLAD wunrln opgenomen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1