DITAX Wij vestigen Uwe aandacht APPELMARKT GEBRS. W0LKE C. J. Uftn DIEPEfl nu Wij doen iets bijzonders BOLSWARD De Bolswardsche Courant en Westergoo Tandarts NUK Tandarts GEES1NK HARLINGEN Spreekuur: 1042.30 uur. Zijden- en ffieversi6le Japonnen Artikelen V 37ajaars-Sfaponnen W- bij ’t Stadhuis Stadsnieuws. Kousen Reclame Gratis Knippatronen P. B. VAN HAM I 30— Jaargang Zaterdag 1 September 1934 No. 69 G ir Een schitterende sorteering kwaliteit van 95 cent, In overtreft onze collectie Uwe stoutste verwachting. De prijzen zijn laag. Wij noodigen U beleefd tot een bezoek uit. r te ontvingen we deze week. 4 extra aanbiedingen Verschijnt Dinsdags- en Vrijdagsavonds. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Dit no. bestaat uit 2 bladen. Porto Binnenland IVs ct. Buitenland 2M ct. Adver t e n 116n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. iek, Ne- Afst. M. 755 760 755 750 745 770 745 790 785 775 770 755 770 740 730 780 730 760 735 750 780 750 735 720 760 735 730 780 720 740 715 720 735 755 745 780 760 755 780 755 745 735 770 1ste prijzen: O. Mol, Holl.str. verg, zilv. medaille. J. Mol, Molenbuurt zilv. medaille. Gerbrig van den Berg bloemtafel. J. van der Schaaf, Elands- laagte Schilderij. Minke Postma schemer lamp. 1-0 1-0 ï-0 1-0 1-0 wij, tam Ik et ig ge dankwoorden tot den ver trokken voorzitter, den heer Bruins en ’n welkomstwoord tot het nieuwe bestuurslid Ds. Kosters. Hierna werden de prijzen uitgereikt. De muziek speel de zoo nu en dan een aardig nummertje; ter afwisseling waren er enkele voordrach ten, zoodat de wensch van den Voorzitter aan het begin van den avond, dat allen een echt prettig Floraliafeest zul len vieren, ongetwijfeld ver vuld is. 2de Prijzen: 7 Ate Klom, Hoog Bolwerk - Klein zilv. medaille. R. Nieuwenhuis, Laag Waterstek el, rd. >e- ke en op ri de en E. Yntema, Tranendal Bus Cacao. S. Zeilmaker, Gr. Kampen 6 kop en schotels. G. Draaisma, Laag - melk- stel. Willem Muizelaar schil derij. J. Knier - Bloemenhanger. Jouke Molenaar Jumper. L. Sieperda, Kerkstraat Schilderij. G. van der Zee, Boterstr. Nest schalen. J. Kijlman, Laag Bolwerk Fl. Limonade. Standplaats gedu rende de kermis TELEF. 35 od- len on lijk Se als en ra- ;an ich ara is- ur ;e- ch ris S- de in >g e- er lij is, n. ZWEMSCHOOL. De temperatuur van het water in de zwemschool is heren 17 graden. Mooie blokje kandy 29 BRANDSMA’s WINKELS IN Najaarsstoffen U staat verbaasd over de groote sorteering en lage prijzen. Uni stoffen Fantasie stoffen Geruite stoffen Zijde stoffen Mantel stoffen Zwarte stoffen HET FLORALIAFEEST. Een keurig versierde Dnele- zaal, waarin op overzichtelij ke wijze de bloemen en plan ten staan gerangschikt. Enkele aardige bouquetten en verschillende vreemde plantjes, een paar mooi ver zorgde hoekstukken door on zen stadstuinier, dat was de indruk, die we Woensdag middag ongeveer 3 uur kre gen bij ons bezoek aan de Floralia-tentoonstelling'. Jon ge dames zorgden voor den verkoop van loten, die voor Publieksprijs (Lycklama A Nijeholt): G. Mol Bloempot. Bloemen ter opluistering. Fuchsia van S. Brinksma Vaas. Prijs voor mooiste collea, uitgeloofd door H. de Bruin: R. Nieuwenhuis plant Clyvia. DE RIJWÏELBELASTING. Vanwege de administratie der belastingen deelt men ons mede, dat bij gehouden contröle inzake de rijwielbe- lasting is gebleken, dat er nog steeds wielrijders zijn die hdt rijwielbelastingmerk tijdens het rijden niet goed zichtbaar op de daarvoor aangewezen plaatsen aan hun rijwiel hebben bevestigd. Een nogal voorkomend euvel is, dat men het belas- tingmerk In den zak heeft. Door de controleerende ambtenaren zal in den ver volge ook voor deze overtre ding bekeuring worden inge steld. 4de Prijzen: Wed. v. Dijk Trekpotje. K. Draaisma, Laag vaasje met lepeltjes. Rein v. d. Schaaf, Boterstr. Trekpotje. Johs. Kooistra, Nannenhof Thermosflesch. S. Kingma, Franekerstraat Koekjesbus. P. Piekema, Landbuurt Vaas. D. Taekema Fruitschaal K. Rauwerda Kop en Schotel. rechterkant van den weg neemt is de wandelaar en ook de fietser aan de meest gevaarlijke momenten bloot gesteld. Dinsdagavond ongeveer 9 uur wandelde de fam. H. ook op de Sneekerweg, ter hoog te van de boerderij van M. de Boer. Uit de richting Sneek komt een vrachtauto en uit de rich ting der stad een fietser. Om deze laatste te passeeren, haalt de chauffeur iets naat rechts, komt daardoor dicht bij de tramrails en ramt de daar loopende echtgenoote van S. H. De vrouw bleet kreunende van pijn liggen, ’t Duurde geruimen tijd voor ’n dokter en politie ter plaatse waren. De vrouw werd ten slotte op een plank gelegd en in ’n vrachtauto naar het stads ziekenhuis vervoerd. De toe stand liet zich ernstig aanzien Elen half uur later is de vrouw dan ook reeds aan de gevolgen van deze aanrijding overleden. jongens steeds minder uit komt, daar deze dikwerf van het geleerde afwijken. Alle dames ontvingen het diploma, waarvan vele met lof en wel: Trijntje Andela, Catharina Albada Jelgersma, Baukje Eekhof, Annie Buikstra, Diny Hendriks, Hedwig Andela, El- sina van der Poll, Feikje de Jong, Cornelia de Boer, Eli sabeth Bangma, Sietske Nau- ta, Aaltje de Jong, Tjitske van der Werf, Dirkje Wou ters, Uilkje Stellingwerf, Baukje der Vries, Rike van der Heide, Ina van der Velde Geertje Pietringa, Akke Vis ser, Betsy Bouma, Fetti de Vries, Lily Zantman, Roosje Buwalda, Sjoukje de Jong. Leida Eisma, Brechtje State- ma en de dames N. van den Oever-van der Werf, O. de Wit-Bonnema en P. Tolsma. en de heeren: Douwe van Wieren, Dou- we Lautenbach, Hendrik Wittevden, Laurens Othmar ten iCatei, Hjenricus Ujfflbem ten Cate, Jonannes van der Schaaf, Dirk Oostinga, Dirk van der Werf, Jan van Het- tema, Jan Praamsma, Oept de Boer, Auke van de Witte, Rein (de Wit, Eduard Hol lander, Michie! Praamsma, Anton Prins, Hessel Eisema, Jacobus Anthonlus Boersma, Jacobus Galerna, Riemer Eekhof, Theunis Prins, Henk Andela en Jitse Kramer. GESLAAGD. Geslaagd voor middelbaar acte Telkenen A, onze stad genoot de heer Max de Vries. HET GEVAAR VAN DEN SNEEKERWEG. ’t Is een lange tijd goed gegaan met ’t drukke verkeer op den Sneekerweg, maar nu hebben we binnen 14 dagen reeds he(t tweede ernstige verkeers-ongeluk. De oude Bolswardsche ge woonte te kuieren op de Sneekerweg wordt bij de tegenwoordige situatie van den weg een beetje te ge vaarlijk. Vooral wanneer men naar de stad toeloopt en de een dubbeltje gretig aftrek vonden. 's Avonds 8 uur de beken de Floralia-avond, waarbij ’t Stejd. Muziekkorps zijn on misbare medewerking ver leende. ’t Was er gezellig vol, niet zoo buitengewoon druk aan andere jaren, maar er heerschte ’n goede stemming. De heer H. R. Kingma opende de bijeenkomst met een woord van hulde aan het Sted. Muziekkorps. De bloe men zijn dit jaar iets minder mooi, of dit ook op rekening van de malaise geschreven moet worden, durft spreker niet beweren, die oorzaak is moeilijk op te diepen. Er zullen daarom dit jaar minder eeirste prijzen komen. Een woord van dankbare herinnering moet gewijd worden aan den overleden oud-voorzitter en eveneens ’n woord van deelneming met ’t ernstige doodelijke ongeval, dat een der trouwste inzend sters op onze Floraliaten- toonstelling, mej. Hofstra, is overkomen. Spreker richt hierna eeni- DE FILM. Welte’s Bioscoop Onder neming -komt dit jaar met een viertal filmen, die alle een gunstige pers hebben. „Zijn vader gewroken” is spannende Wild-West film, waarin Tom Tyler de hoofd rol speelt; „De twee Wee- zen”, een verhaal dat steeds weer boeit en dat velen ook thans zullen willen zien. Verder „Fra Diavolo”, een humoristische film, die 9 weken lachlustig Amsterdam vermaakt heeft. Laurel en Hardy laten zich hier van hun allerbeste kant zien. Ten slotte noemen we „De Witte Non”. Een film met een ka tholiek gegeven, dat de „Maasbode” niet weerhoudt om te schrijven: „De katho lieke liturgie is ditmaal geen steen des aanstoots”. Ook het R.-K. Dagblad „De Tijd” is vol lof, terwijl de „Telegraaf” de film in zijn genre een prachtig volmaakt stuk werk noemt. Ijzersterke Fill d’ecosse KOUS, zeer fijne nu voor 50 cent per 3 paar 1.25 Oersolide geplatteerde matzijden KOUS, in de moderne tinten van 1.25, nu voor 90 ct. per 3 paar 2.50 Extra fijne mat zijden KOUS, zuiver zijde van 1.35, nu voor 1.00 per 3 paar 2.70 Zeer solide matzijden KOUS, extra fijn geplatteerd van 1.40 nu voor 1.10 per 3 paar 3.00 EEN ZELDZAME AANBIEDING „Stormlooper” „Anlezy” „Quick Boy” „Vorst Wanfried” „Athleta” „Loblied” „Pandora” „Clara Bascom” „Fatima” „Petition” „Oostar” „The Harvester H” „W. Pretosia” „Betsy” „Windekind” „Rentinus” „Willy D” „Nicky Henri” „Niretha” „Meleeze” „Sir Kerrigan” „Kapt, de Bruane” „Vaz Diaz” „Xanteene” „Ulaan O” „Xitty Scott” „Winnefried Scott” „Ago Kan” „Waltrude S” „Violette M” „Yankee” (3 jaar) „Wilda” „Frank” „Chileene” „Wanda Scott” „Rolls Roijd” „Franccamaij” „Remulus” „Bertha E” „Forscherin” „Roulette” „Uitlooper” „Wanfried” op onze geheel naar maat vervaardigde Onze Coupeuse geeft U gaarne b(j het uitzoeken van model en passende gar neering vakkundige voorlichting. Garneering Mode Het behoeft wel geen betoog het groote voordeel dat U de garneering direct bij de stof kunt uitzoeken. DE HARDDRAVERIJ. Ten Tweede male in dit seizoen zullen binnen enkele dagen de poorten van de nieuwe renbaan te Bolsward geopend worden. Na de uitstekend geslaagde openingsdag op 19 Juli j.l. zullen Dinsdag 4 September oi.s. de snelle dravers elkander opnieuw bekampen op de Bolswardsche baan. Het Kampioenschap op de 300 M. baan, dat op Donderdag 6 September a.s. elders wordt ge houden is oorzaak geweest dat Bolsward een anderen dag heeft moeten kiezen. Kermis-Donder- dag is de traditioneele draver-dag te Bolsward, doch de Dinsdag daaraanvoorafgaande zal een niet minder geschikte dag zijn. Noch het feit, dat door haar dit jaar reeds een draverij werd ge houden, noch de vorenbedoelde breuk met de traditie hebben de Paardensportvereeniging van het oude stadje er van kunnen weer houden om andermaal de draver- eigenaren op te roepen, teneinde hun dieren nogmaals de strijd op de mooie baan te doen aanbinden. Het prachtige resultaat van den eersten dag, mede te danken aan de buitengewone hoedanigheden van den nieuwen baan, zullen wel niet vreemd zijn aan deze tweede onderneming. Trouwens het zou vermoedelijk velen ten zeerste hebben verbaasd indien het Bestuur na zijn eersten „Schlager” niet den moed gehad zou hebben om nogmaals den lief hebbers een draverij aan te bie den. Het blijkt immers meer en meer, dat de Bolswardsche draver-dag geschaard kan worden onder de dagen, waarop de paardensport bij uitnemendheid hoogtij viert. Voorheen reeds waren er weinig draverijen, waar de publieke be langstelling met die van het Bols- wardsch festijn vergeleken kon worden; de opening van de nieu we „piste” heeft al dadelijk aan getoond, dat deze belangstelling er nog steeds op vooruit gaat. Hoe kan het ook anders. Een baan, die kan bogen op een schit terende ligging en in snelheid ver moedelijk aan de spits staat van de noordelijke 800 M. banen, ter wijl deelnemers uit alle draver- centra gemakkelijk de oude Han- ze-stad kunnen bereiken, zoodat het aan strijd nooit hoeft de ont breken men kan zich niet beter denken. Als een van de oudste steden van Friesland, verknocht aan de paardensport, behoeft het dan ook In geen enkel opzicht verwonde ring te wekken, dat Bolsward tel ken jare een groot bezoek trekt. De menschen van het land, waar de harddraver de oorsprong van zijn bestaan vindt, waar cracks als Walter Dear, Hazleton, onze Henriot, Judge Scott, Rentinus en zoovele andere grootheden de geboorteplaats van hun voor ouders zouden kunnen vinden en waar nog heden de draver-sporl en -fokkerij een belangrijke plaats Innemen, willen ook indien zulks maar eenigszins mogelijk is, hun belangstelling toonen voor de Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD ir Telefoon No. 12 strijd van de edele trotters, waaraan zij allen zoozeer zijn gehecht. Deze laatste overweging zal mede aanleiding zijn ge weest tot het organiseeren van de tweede Bolswardsche draver-dag en we gelooven dat het Bestuur van de Paardensportvereen. met groot vertrouwen dezen dag tegemoet kan zien. Dat deze verwachting be waarheid moge worden en een massa-bezoek het ter rein tot in den uitersten hoek mag vullen. Niemand blijve thuis. De volgende paarden zijn voor deze harddraverij aan gegeven. VOORWEDSTRIJDEN OM HET SCHAAKKAMPIOEN SCHAP IN FRIESLAND. District Bolsward: D. Hokwerda-P. Oord 1-0 W. Vlietstra-D. Hokwe'rda V2-V2 D. Hokwerda-J. Wouters 1-0 W. Vlietstra-P. Oord J. Wouters-P. Oord W. Vlietstra-J. Wouters E. Wouda-W. Vlietstra E. Wouda-J. Wouters In dit district moeten nog twee partijen gespeeld wor den n.l. Hokwerda-Wouda en Wouda-Oord. Alleen de heeren Hokwer- da en Wouda hebben kans in de finale te komen, welke dit najaar wordt gehouden. ZWEMSCHOOL BOLSWARD. Woensdagmiddag had in onze zwemschool plaats het jaarlijks te houden klein di- ploma-zwemmen, hetweïk na afgelegde zwemproeven de candidaten in vervolge recht geeft in het diepe bassin (de Sneekervaart) te mogen zwemmen. Aangenaam was het voor het bestuur dat zoovele ouders hierbij tegenwoordig waren om de prestaties hun ner kinderen zelf te aan schouwen. Evenals vorige jaren was het aantal candidaten, dank zij de goede opleiding van onzen badmeester, vijf etn vijftig. Wat het zwemmen der da mes betreft, dit was schitte rend, vooral de correcte uit voering der zwemslagen was opvallend, hetgéen bij de 3de Prijzen: Arjen v. d. Zee, Looiers- buurt Koekjesbus. Jaan v. d. Zee, Hoogstraat Nest schalen. F. van den Berg, Cnossen- laan Fruitschaal. Wed. Tuinstra, Pater Brugmanstr. Kleedje. Wed. H. Huitema, trek pot BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workum) Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’tHötel GA ARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10-1^ Wacht- en Spreekkamer boven Te Franeker: Dinsdag en Donderdag van 24.30 FLUNTER. DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1