Adverteert in dit Blad. APPELMARKT SI. nicolaas Geschenk is een De blijde inkomste van St. Nicolaas met feestelijk verlichte boot zal plaats hebben op Tandarts NUK BOLSWARD.' Extra lage prijzen voor mantels - Japonnen - Klnderconlecile 8t. Nicolaas Attractie De Bolswardsche Courant en Westergoo Coupon Japonstof met gratis Knippatroon. Vrijdag 30 November 's namiddags 5 uur vanaf LEEUWARDEN aan de ST. JANSPOORT. onze zaak Groote Markt te rijden. Practische ST. NICOLAAS CADEAUX Ook in onze Afdeeling Dames-Confectie P. B. VAN HAM I 30^2 Jaargang No. 93 vanaf 9.75 vanaf 3.95 Falcon Mantels voor 1.50 vanaf 19.75 7.75 ook Stadnieuws. Wollen Japonnen een uitgebreide collectie vanaf 4.95 Warme Kinder Handschoentjes 35 ct. Advortontiön por rogol: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prye. Leuke wollen Kindermutsen 20 ct. Groote Dames Nachtjapon ingestr. flanel 75 ct. in effen flanel 90 Fraaie Dames Pyama’s waschechte flanel 1.60 Zijde Sjaals iets aparts 60 UIVER-ARIA. Zoo zijn ze dan toch eindelijk Weer in ons land terug, We hadden geen geduld meer, Een zeer gewaardeerd Keurige Nachtzakken voor Nachtjapon en pyama’s reeds vanaf 35 ct. Vandaar wordt doorgevaren naar het Kruiswater, waar ST. NICOLAAS in een gereedstaande auto overstapt om naar BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workum) Tandarts, SNEEK, houdt eiken DONDERDAG ZITTING te BOLSWARD in ’tHötel GAARMAN, Marktplein. SPREEKUUR 10-1^ Wacht- en Spreekkamer boven. Kinder Pullovers leuk goed in fantasie en effen Kinder Plooirokjes alle maten maat 50 c.M. Opknoop Rokjes extra ftfne Camgaren in alle maten vanaf 2.50 Kinder Regenmantels van prima wollen lode in alle maten vanaf 6.50 Van harte, hoorgeluk! De rust is jullie wèl gegund Na al die weken strijd, De hulde, hier en overal Was óók geen kleinigheid! De blijdschap in ons land is groot, De Uiver is weer thuis, Maar.’t gróótst zal toch de vreugde wel zijn Bij jüllie daarin huis! Daar, waar op jullie werd ge wacht JAARVERGADERING van de Vereen. Volksonder wijs, afd. Bolsward en Omstreken. De agenda dezer verga dering werd vlot afgewerkt. Een kort welkomstwoord werd tot de aanwezigen ge sproken, waarna de secreta-1 ris 't jaarverslag voorlas, dat onder algemeene goedkeu ring en met belangstelling werd aangehoord. Natuur lijk ontbrak niet een krach tig protest tegen minister Marchant die in ’t afgeloo- pen jaar !t openbaar onder wijs zware slagen had toe gebracht. Ook de opheffing der openb. school te Tjerk- werd werd vermeld, alsmede de pogingen, die gedaan waren door de afdeeling en de oudercommissie te Tjerk- werd om haar«te behouden. Het ledental der afd. is iets achteruitgegaan, grooten- deels veroorzaakt door ver trek van leden. Een 10-tal nieuwe leden was ingeschre ven, zoodat ’t aantal thans 98 bedraagt. Besloten werd door huisbezoek 't ledental op te voeren. Gememoreerd werd, dat de proef met de schoolwerk- tuigen als geslaagd kon worden beschouwd. Ge tracht zal worden uitbrei ding aan dit jeugdwerk te geven. Ook was dit jaar een ont wikkelingscursus ingesteld. Met genoegen werd melding gemaakt, dat de verschillen de raadsfracties zoo warm voor de instandhouding hadden gepleit. Onze afdeeling was dit jaar weer lid van de Ned. Jeugd Herberg Centrale. Met de bestuursverkiezing was men spoedig klaar, daar de beide aftredende leden, de heeren E. Statema en J. v. d. Poll bij acclamatie werden herkozen en hun be- benoeming aannamen. De rekening en verant woording van den penning meester werd onder dank zegging voor ’t nauwkeurig beheer, nagezien en accoord bevonden. Het eindbedrag gaf een saldo van 50 gld. Bij de rondvraag werden nogal belangrijke zaken be treffende ’t onderwijs be sproken; o.a. kwam de ver houding van de uitgaven voor ’t openbaar en ’t bij zonder onderwijs te dezer stede tersprake. De wen- schelijkheid werd betoogd, om zich per adres tot den Raad dezer gemeente te wenden, om te trachten ver laging der renteuitkeering van ’t bijzonder onderwijs te verkrijgen. De heer A. de Vries van Costuum Rokken zeer voordeelig vanaf 1.95 FILMAVOND. Wij willen de aandacht van de lezers vestigen op de Woensdag 28 dezer te hou den propaganda filmavond van de Afdeeling Bolsward der Nat. Christen Geheel- onth. Ver. in „Uns Gebouw” (Zie advertentie in dit blad). Het is zeker van algemeene bekendheid, dat deze Ver- eeniging komt met films, die het aankijken dubbel waard zijn en waarvoor wij een be zoek ten zeerste kunnen aanbevelen. De entreeprijs is zeer laag gesteld en be hoeft derhalve voor niemand een bezwaar te zijn. UITSLAG VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris F. J. Bruinsma werden finaal verkocht: Woensdag j.l. te Blauw huis: een burgerhuis aldaar, in huur bij R. Geyers. Koo- pers daarvan werden de "h.h. Feite de Zwart te Sneek en Corn. A. Dijkstra te Wor kum voor de som van f 1799. Donderdag j.l. bij Galama alhier: de Sate en Landen op Aaksens onder Tjerk- werd, groot 45.3 X 36% are in huur bij den heer P. Op- pedijk. Dit vast goed b.d. beschr. ingezet op f23.805.95, werd bij samenvoeging, na vele verhoogingen, voor de som van f 25.735.55 toegewezen aan den heer J. H. Flierman te Bolsward voor nader ie noemen lastgever. Als nérgens zóó intèns, Niet slechts als strijders voor ons land Maar ook vooral als... mensch! Want dèpper, ja, is de piloot, Geen die ’t ontkennen zou, Maar dapperdèr is dikwijls nog De vliegenier z’n vrouw!!! (Nadruk verboden). zaal voor dergelijke krachti ge muziek niet bij uitstek geschikt blijkt, hebben we toch met genoegen naar de verschillende nummers ge luisterd. No. 2 van het pro gramma werd het meest cor rect uitgevoerd, behoudens een klein déraillement in de 20e tot 15e maat vanaf het slot. Overigens zeer be schaafd van toon, mooie ccescenffo, een clarinet-solo met begeleiding. No. 4 was leuk bedacht, ’n aardig effect vanuit de zaal bezien. Als karakternummer viel no. 7 „de Fremersberg” zeer in de smaak van het pu bliek. Dit nummer werd door het corps met veel ambitie gespeeld. We hebben gemeend in deze muziek te beluisteren de tocht van een mensch, komende uit het drukke jachtgewoel bij den berg, daar overvallen wordt door Laten daarom alle violisten in Bolsward, die belang stel len in een goed strijkorkest, zich bij deze vereeniging aansluiten. Een gezellig bal besloot deze goed geslaagde muziek avond. Onze St. NICOLAAS-ATTRACT1E valt weer zeer in de smaak Linnen, Halflinnen en Katoen Damast Tafelgoederen Groote sorteering Moderne Pullovers een prachtsorteering Nieuwe modellen Vesten voor oudere dames Fraaie Korte Manteltjes een pracht St. Nic. Cadeau 6.90 Bontkragen enorme sorteering vanaf 1.75 Gratis opzetten GEMEENTE VISCHAFSLAG MAKKUM. Aangevoerd: 19 Nov. 9 tal haring f 3f 3.90 per tal. 220 pond bot f 15f 15.50 per pond. 300 pond spiering f0.04fO.071/^ per pond. 30 Nov. 4 tal kamerharing f 3f 3.30 per tal. 400 pond zijden netten bot f 16f 16.50 per 100 pond. 200 pond spiering f0.05f0.06’/2 per pond. 21 Nov. 300 pond Fuikaal f 0.20 p. p. 400 pond zijden netten bot f 15f 16.50 per 100 pond. 30 pond Baars f 9. 8 tal kamerharing f 2.60f 2.80 per tal 900 pond spiering f 4f 5.50 per 100 pond. 3 kisten sprot fl.50f 1.80 per kist v. 80 pond. Im. Bont Jasjes in bruin en zwart IETS NIEUWS 1 „Kletter Vesten” Leuke Sportjasjes in zwart, blauw, groen en bruin 4.75 een zwaar onweer, om ten slotte te belanden binnen de veilige muren van een kloos ter, waar de monniken hun avond-oefeningen houden. Wanneer deze indruk juist is, dan is dit het beste be wijs voor de uitstekende wijze, waarop dit nummer door het corps gespeeld is. Het strijkorkest „Andante” speelde eveneens een 5-tal nummers, waarvan ons no. 5 van het programma ’t meest bevredigde. Zeer zuiver en beschaafd van toon, heel wat beter dan no. 6. Wat ons opviel is de over- heerschende klank van en kele blaasinstrumenten. Meerdere keerfcn krtpeg men den indruk, dat ’t solo- werk was met begeleiding van strijkorkest. Wil de vooruitgang, die we bij dit strijkorkest constateeren, blijvende waarde hebben, dan dient de afdeeling violen zoo mogelijk verdubbeld. Zijden Japonnen ruime keuze uit zeer aparte collectie vanaf 6.75 Dames Pullovers en Vesten zeer aparte en sportieve modellen vanaf 135 Wij verkoopen véél cho colade letters, daarom 15% tot 20% korting! BRANDSMA’s WINKELS CHR. FILMAVOND IN DE DOELE. We hebben ons verwon derd over de geringe belang stelling voor deze film. Naar schatting zaten ongeveer 60 personen als verloren in de Doelezaai en toch hebben de thuisblijvers veel gemist. Een goed verzorgd voor programma, waarbij prach tige opnamen van het oude en nieuwe Rome, dan de schitterende begrafenisstoet van H. M. de Koningin Moe der Emma.zelfs de tradi- tioneele teekenfilm ontbrak niet. Het hoofdnummer van het programma was de film: „Met het vangnet door Afri ka". Een brokje natuurschoon, zooals men zelden op een film te zien krijgt. Echte Afrikaansche wildernis met alles wat er nog aan roofdie ren leeft. Men krijgt respect voor de durf en ondernemingsgeest van de artisten die deze film hebben opgebouwd. Winter Mantels met wyde bontkragen Regen Mantels Al ging het nog zoo vlug. Zoo zijn ze dan toch eindelijk Behouden dus weer hier, In heel ons land davert het Van jubelend pleizier. De Uiver is gearriveerd, En Schiphol bleek te klein, Eén juichend-blijde massa was ’t Daar op het vliegterrein 1 De Uiver is gearriveerd, De tocht die is volbracht, Men zal er over spreken nog Tot in ons nageslachtl Ze zijn er weer, de Uiver-vier Met leider Parmentier, Héél Nederland vloog dagenlang De route met hen meel Heel Nederland zat m den nacht Als ’t ware hand in hand Te wachten tot de mare kwam De Uiver is geland! Heel Nederland heeft eventjes Voor Alburygebeefd, En ’t avontuur bij storm en nacht Daarginder meegeleefd! En onze dankbaarheid gaat uit Naar 't gindsche stadsbestuur Dat trouw ons land terzijde stond In dit zoo bange uur Maar nü is alles weer voorbij, De Uiver is gedaald, En in triomf, met feestgeschal In Holland ingehaald. JVa wenschen ’t kranig viertal dus, Die helden, stuk voor stuk, Met hun behouden thuiskomst hier MODERNE STRALEN THERAPIE. Zooals uit een advertentie in dit nummer blijkt, zal a.s. Maandagavond een zeer in teressante lezing gehouden worden over de bestralings- geneeswijze. Deze lezingen, welke in alle plaatsen gehou den worden trekken altijd zeer veel belangstelling; hetgeen niet te verwonderen is, daar de bestralingsge- neeswijze tegenwoordig wel in het brandpunt der alge meene belangstelling staat door de buitengewone resul taten welke daarmede blijk baar bereikt worden. Wij raden een ieder aan eens te gaan luisteren, te meer daar de toegang ge heel kosteloos is. Tijdig aan wezig zijn is natuurlijk wel aan te raden. ari een propaganda-verga- dering te houden. Met een woord van dank aan de niet talrijk bezochte vergadering 'sloot de voor zitter deze jaarvergadering. Voor 1935 bestaat 't be stuur weder uit de volgende personen: E. Statema, voorzitter. F. Bakker, secr.-penn. J. v. d. Poll. A. J. Poelstra Mej. A. J. Nieuwenhuis. CONCERT STEDELIJK MUZIEKKORPS en ANDANTE. Voor een behoorlijk bezet te Doelezaai werd Dinsdag avond door bovengenoemde Vereenigingen een concert gegeven. De eerste vier nummers van het programma werden uitgevoerd door het Stedelijk Muziekkorps. Hoewel het 1 dat de Doele- Zaterdag 24 November 1934 N 93 Verschijnt Dinsdags- en Vrijdagsavonds. Solide Kinder Directoires 17'/, Kinder Pyama’s prima effen flanel met leuke garneering 977, Bij aankoop van minstens f 1.00 een leuke kinderverrassing Bij aankoop van minstens f 2,00 een mooi leesboek Bij aankoop van minstens f 4.00 een fraai kleedje Bij aankoop van minstens f 7.50 een prachtige zijden sjaal Bij aankoop van minstens f 10.00 een fraai Tafelkleed groot 120X150 deze CADEAUX mogen desgewenscht voor iets anders worden geruild. Fraaie Dames Mutsen 421/, Prima Dames Onder jurken iets moois 1.65 waarin opgcnomcn Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD en Hennaarderadeel Telefoon No. 12 Hichtum sprak zijn verwon-1 krachten in de maand Janu- dering er over uit, dat niet1 meer onderwijzers op deze vergadering aanwezig wa ren. Deze opmerking werd door de vergadering krach tig onderstreept. De heer N. F. de Boer van Tjerkwerd bracht ’t bestuur van Volksonderwijs een warm en hartelijk woord van dank voor de krachtige steun, die de oudercommis sie van Tjerkwerd had ge had, tijdens en na de ophef fing der openbare school te Tjerkwerd. Nog werd door den heer N. de Boer opgemerkt, dat hij in ’t orgaan van Volks onderwijs een neiging bij ’t Hoofdbestuur meende te be speuren om bijzondere neu trale scholen op te richten. Hij oordeelde, dat het zeei gewenscht was dat ’t Hoofd bestuur vast hield aan de idee van de openbare school, .hux.ick.avipo- Besloten werd met eigen bezwaar blijft PLUNTER I Dit no. bestaat uit 4 bladen. Porto Binnenland 3 ct. Buitenland 5 ct. GEBR. W0LKEHE DE JONG s NIEUWSBLAD Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. St. Nicolaas bezoekt onze zaak

Bolswards Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1