BOLSWARD MODEARTIKELEN De Bolswardsche Courant en Westergoo Tandarts NUK Belastingzaken Dl (W Kant. Sneek, Singel58 DLUlY Bolsward alle Donderd k INSCHRIJVING DIENSTPLICHT. Lage prijzen 1.59 1.59 Aangekondigde Vergaderingen biedt U bij het koopen van Speciale koopjes J.A.MOULIJN AANGIFTEN VAÏ GEBOORTE EU VAN OVERLIJDEN. Groote keuze Ontvangen Kalenders voor 1935. KINDER JEKKERS DIM GD DfUlG manchester Kleedlog siert en gnedtnnp COLBERT PANTALON VEST 30= Jaargang Zaterdag 29 December 1934 No. 102 2.98 Ulsters 4.90 2.98 3.98 Bekendmaking. 4.98 Sportpakjes Kinder Ulsters Regenjassen 4.98 Stadnieuws. Op al onze bekende lage prijzen een extra korting van I5°|o Costumes enkele stuks Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD 1F Telefoon No. 12 0 fficieele AdvertentiSn Uit den Omtrek 1F ••iLEVERTR 1 gnap een A dver t en 11 n per regel: Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Levensverzekering Mij. Noord- Brabant te Waalwijk. Maandka- lender in vele kleuren gedrukt. Versch^nt Dinsdags- en Vrijdagsavonds. Popma, tot dusver assistent- directeur. BENOEMING. Aan de school voor Chr. Volksonderwijs te Beetster- zwaag, is als onderwijzeres benoemd onze plaatsgenoote mej. R. Straatsma. NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Bols- ward, bij de Ver. v. Evan gelisatie, door Ds. P. Boer- ma te De Krim. DIPLOMA BEHAALD. Bij de j.l. gehouden exa mens aan de Kon. Erk Mode vakschool te Zwolle behaal de onze stadgenoote mej. B. Pietersma haar diploma voor coupeuse met aanteekenia- gen. gezongen sprekend bleef niet achterwege. Vertellingen naar de Ned. Herv. gemeen te alhier aangenomen. 28 Dec. 1934. Cand. C. J. van Rooyen DRAISMA-vanVALKEMBURG'S-- e A LEVERTRAAN Kennismaking gezocht! Wij bieden aan een zéér goede flesch Bordeaux wijn „Julien Medoc” ter kennis making voor f 1.17^. De normale prijs is f 1.55. BRANDSMA’s WINKELS VOETBAL. F. V. C. I—C. A. B. I Onverminderd de straf op deze overtreding gesteld is niet naleving van dit bevel tot inlevering strafbaar met hechtenis van ten hoogste twiee maanden of geldboete van ten hoogste tienduizend gulden, terwijl de betrokken voorwerpen kunnen worden verbeurd verklaard. Gedaan te Witmarsum den 27en December 1934. De Burgemeester, Hoofd v. Plaats. Pol. vnmd., J. WEERSTRA. Let op BRANDSMA’s BON op pag. 2 onderaan. waarin opfjenomon werden ge daan door den heer J. De Ambtenaar van den burgerlijken stand der ge meente Bolsward brengt on der de aandacht van belang hebbenden de volgende wij zigingen, met ingang van 1 Januari 1935 gebracht in de voorschriften betrekkelijk den burgerlijken stand. Vervallen is ’t voorschrift, dat de aangiften van ge boorten worden gedaan in tegenwoordigheid van twee getuigen. De aangever al leen doet dus thans de aan gifte. De aangifte van overlijden wordt voortaan gedaan door één persoon. Vervallen is dus de bepa ling;, !dat de ijaangji^e; van overlijden geschiedt op de verklaring van twee getui gen. Tot deze aangifte is be voegd wie van het overlij den uit eigen wetenschap kennis draagt. Bolsward, 18 December ’34. De Ambtenaar van den Burgerlijken stand, H. HUISMAN. T- LEEUWARDEN- '1 Robinson’s Schoenfabrieken fa. Hengst, Appelmarkt, Bols ward. Dit is een mooie jongens- kalender, geheel gewijd aan de vliegtechniek, vanaf Blériot in 1909 tot de F 36 in 1934. Natuurlijk koopt U toch uw Brandewijn, Jenever, Cognac, Likeuren enz. bij BRANDSMA, want daar ver dient U op alle soorten 10% korting. Oude Klare Bol’s en Pollen 15 BOLSWARD. Concertavond in de Doele op Dinsdag 3 Jan. 1935 ’s avonds 8 uur. SPANNUM. Muziekuitvoering Chr. Fanfarecorps op Dinsdag 1 Januari 1935 in. de Ned. Herv. Kerk, 's av. 7.30 uur. NIJLAND. Muziekuitv. Chr. Mu- ziekvereen. op Dinsdag 1 Jan. 1935, in de Ned. Herv. Kerk, ’s avonds 7.30 uur. SCHRAARD. Groote Reciteerwed- strijd op Nieuwjaarsdag in de Ned. Herv. Kerk, ’s av. 7.30 uur. RIEN. Toanielütfiering op Nijjiers- dei by Smeding, jouns 7.30 üre en Tongersdei 3 Jan deselde stikken to Ytens. MAKKUM. Evang. Samenkomst op Donderdag 3 Jan. 1935 in de Bapt. kerk ’s av. 8 uur. f Gaarne verwijzen wij naar de in dit blad voorko mende advertentie van de Commissie ter bestrijding van de jeugdwerkloosheid. t Naar men ons mede deelt zal de heer S. J. de Boer, Dir. der Condensfa- fabriek te Bolsward van de N.V. Hollandia, VlaarcBngen, wegens gevorderden leeftijd per 1 Januari a.s. de actieve leiding der fabriek neder- leggen. Hij zal worden op- gevolgd door den Heer N. J. van Utrecht heeft het beroep BOLSWARD Spreekuur: 10—2 Zaterdags tot 12 uur. (Vrijdags te Workum) TANDARTS FRANÉKER houdt iederen Vrijdagmiddag Spreekuur te MAKKUM van half 2 tot hali 3 in Hotel „De Prins”. 25 Dec. 1934. Na een diensttijd van ruim 30 jaar heeft de heer A. Pie- kema met ingang van 1 Jan. a.s. bedankt als organist bij de Doopsgez. Gemeente Wit- marsum-Pingjum. De kerkeraad benoemde in zijn plaats de heer M. Bierma te Witmarsum. daan door den heer J. van Slageren en mej. A. Zijlstra. Af en toe tot afwisseling werden liederen gezongen, waarvan sommigen 2-stem- mig. Afgaande op de stralende gezichten der kinderen kun nen we zeggen, dat ook dit feest goed geslaagd is. Het hoogtepunt was, zooals al tijd, het uitreiken van boekje en een cadeau. Met dank aan allen die hadden medegewerkt, werd dit feest door den leider ge- slotenj. GESLAAGD. De heer F. P. Branden burg alhier, is dezer dagen geslaagd voor het examen Engelsche Handelscorres- pondentie voor de Vereeni- ging van leeraren in de Han- delswetenschappen te Am sterdam. DE KERSTFEESTVIER1NO. Evenals voorgaande jaren was ook dit jaar de Kerst- feestviering in de Nederl. Weekkalender, uitgegeven met medewerking van de Vereen, van Huisvrouwen, uitgegeven door J. Storm te Amersfoort. Door Je verschillende afdeelingsbesturen zijn plaatselijk stukjes gegeven van folkloristischen aard. Zoo vonden wij ook iets over Bolsward geschreven. Deze kalender is een sieraad in de huiskamer. Maandkalendertje van de firma Jansen en Bierens, Stoomververij „De Regenboog”, te Tilburg. Friesche Coöp. Zuivelexport Vereeniging te Leeuwarden. Een pracht maandkalender voor de zuivelproducten uit het Friesche landbouw- en veeteeltbedrijf. De Burgemeester der ge meente BOLS W ARD brengt ter kennis van belangheb benden, dat in Januari a.s. voor de dienstplicht moe ten worden ingeschreven de mannelijke personen, die geboren zijn in het jaar 1916. Voor de aangifte ter in schrijving zal in het bij zonder gelegenheid worden gegeven ter gemeente secretarie op Donderdag 3 en Vrijdag 4 Januari a.s. des namiddags van 21/, 5 uur. Voor verdere bijzonder heden omtrent de inschrij ving wordt verwezen naar de ten stadhuize aange hechte openbare kennis geving. Bolsward, 24 Dec. 1934. De Burgemeester voornoemd, S. E. LUNTER L.-B, N.V. Douwe Egberts. Practi- sche maandkalender in meerdere kleuren gedrukt, voorzien van posttarieven, afstandstabel, ver- keersteekens enz. welke wordt be schikbaar gesteld voor afnemers tegen inzending van 50 punten, welke verpakt zijn bij Douwe Eg berts Koffie en Thee. 5-4. Zooals verwacht heeft C. A.B. Zondag geen der winst punten mee naar Bolsward genomen. Gezien het spel- beeld had ze hier wel recht op gehad. De' Huizumers zijn ons tegengevallen, lang geen kampioensploeg. De Wedstrijd: F. V. C. brengt de bal aan ’t rollen, direct ’n pittige aanval, echter geen resul taat. Dan krijgt Tjerk in vrije positie de bal, doch zijn schot gaat naast. Beide ver dedigingen worden om beur ten aan den tand gevoeld, waarbij de F. V. C. backs vaak raar staan te schutte ren. Onze achterhoede her stelt zich na ’n wat weife lend begin, spoedig, vooral Schuurmans speelt op zijn best. Huisman valt wegens spierverrekking al gauw uit en wordt vervangen door M. Roode, voor de rust speelt deze een beste partij. Bij een aanval van links schiet de F. V. C. midvoor hard in 10, doch onze rechtsbin nen zorgt even later voor de gelijkmaker. We noteeren een corner van links en di rect daarop één van rechts op 't F. V. C. doel, maar ’t succes komt aan de andere kant, Dolstra doelpunt on bereikbaar voor onze keeper De Heer S. J. de Boer zal zich echter niet geheel uit het actieve leven terugtrek ken, daar hij als adviseur blijft fungeeren. müglik to dwaen. De Doeleseal wier gnap biset. Wy binne det sa al by de Krite wend. It nije stik fen Noorden bos hjit „Kameraten” en jowt üs in byld fen in Fryske boer dy’t yn syn jonge jier- ren yn Dütsklén west hat, dêr goed jild fortsjinne en dêrmei yn Fryslan in lyts gernierkerij oprjuchte. Dizze lytse boer en syn wiif haw- we wrotten om foarüt to kommen en mei troch de oarlochstastén hawwe hjar in skoan kaptael oerlein. De frou hat dit ezel jen net fol- hêlde kinnen en is forstoarn en de boer libbet nou mei syn twa bern op in greate pleats. Dizze binne fen in oar slach en witte mar al to goed ’t jild to brüken. Ek letter, as de twa bern troud binne moat heit alle jierren ’n slompe jild bypasse. Det rint safier det nei for- rin fen tiid de boer net ge- nöch mear oerhSldt om fen to libjen en ’t troch it mei- libjen fen ’e hüshSldster en de widdou fen de soan Theunis it noch müglik is Herv. Kerk op de le Kerst dag en in de Broerekerk op de 2e Kerstdag. De met on telbare lichtjes bezaaide Kerstboomen maakten een fantastische indruk niet al leen voor de groote schare kinderen, die aandachtig luisterden naar het aloude Kerstverhaal, maar ook voor de grooteren, die zelve ver vuld van de Kerstvreugde, bij de beschouwing van deze glinsterende kinderoogen zich opnieuw voelen ver jongd en vervuld met een vrede die alleen ons de Kerstgedachte kan geven. DE BOALSERTER KRITE De twadde Krystdei jowt üs krite stéfêst in toaniel- joun. It wier dit jier hwet bi- sünders. In nij stik fen Noordenbos, for ’t earst yn Boalsert spile en den ek noch wol for de kriich fen it Fryske Toanielboun. Den kin men forwachtsje det alle war dien wirdt it sa goed Raad van Arbeid te Leeuwar den. Een prachtige in Rotogravu- re-druk uitgevoerde maandkalen der. Op elk maandblad een re productie van interieurs uit ver schillende groote fabriekswerk- plaatsen naar schilderijen uit het Museum van Arbeid te Amster dam. De Burgemeester van Won seradeel, Hoofd van Plaat selijke Politie aldaar; Gelet op artikel 9, le lid der Vuurwapenwet 1919; BEVEELT aan alle personen, die zon der daartoe gerechtigd te Zijn, vuurwapenen, munitie of alarmpistolen voorhanden hebben, deze voorwerpen vóór den zesden Januari 1935, aan de gemeente in bewaring te geven, waartoe gelegenheid bestaat op iede ren werkdag van 9 tot 12 uur des voormiddags ten Gemeentehuize te Witmar sum, bureau van den Chef- veldwachter, aldaar. Onder vuurwapenen wor den nu mede verstaan alarm pistolen en andere soortge lijke voor bedreiging of af dreiging geschikte voorwer pen, met uitzondering van die, welke geen loop of een kennelijk verkorten geheel gevulden loop hebben, en welke zoodanig zijn inge richt, dat zij enkel losse pa tronen van' een kaliber niet grooter dan 6 mM. kunnen bevatten, terwijl de ligplaats van die patronen en de gas- uitlaat loodrecht staan op den loop of op de lengte richting van het voorwerp. 26 Dec. 1934. De 2de Kerstdag hielden ook de kinderen van de Zon dagschool (uitg. van de Ev.- Vereen.) haar Kerstfeest. Een 50-tal kinderen had den zich in het lokaal bijéén vergaderd met njog vele be langstellenden, zoodat het lokaal in alle hoeken was bezet en onder leiding stond van Ds. Kloek van Longer- houw. Nadat de leider eerst de Kerstgeschiedenis had ver teld, werden eenige liederen en ook vanzelf de tractatie de Side man in ünbisoarge Aide dei to jaen. De titel „Kameraten” 1 slacht op ’e innerlike oerien- stimming dy’t er oer forska- I te dingen bistiet twisken de hüshaidster en de boer en ek de aide bolrinner, dy foar- hinne yn Dütsklan mei de boer arbeide hat. Hot hat de Krite dit nije stik spile? scil er wol frege wirae. As er for de kriich spile wirdt jowe wy trochstrings gjin krityske sköging. Wy wolle det dizze kear alris dwaen. Swaegstra (de boer) hat in moaije ütbylding sjen lit- ten. In swiere rol, mei inner like oertsjüging spile. ’n Bytsje flotter yn inkele tafrielen scoe ’t gehiel ta’n goede komme. Theunis en Saep wierne goed, mar mis ten de gloede dy’t for dizze rollen nedich wier. It wier nou allegearre sa kald en gewoan. Beitske hjar lytse rol wier goed spile. Jakkele koe fen dizze rol net folie meitsje. Sjoukje, de hüs haidster, oars sa’n goede krêft by it Kritetoaniel, wier jammer genóch fiersto sêft. Lokkich wier dit yn de oare bidriuwen hwet better. In sterker bilibjen fen hjar rol, forheftiger yn hjar eangstme for de minsken, dy’t rabje wolle, scoe dizze rol better ütkomme litte. Det léste bi- driuw, Sjoukje, yn jo petear mei Saep, sa hie ik ja ek ris sjen wollen yn ’t twadde bi- driuw. Westra, de bürman, wier det miskien in domeny ef in abbekaet? Dêr wier net folie heareboer oan en den Okke, de koerkerinder, ’n „prachttype fen bigjin oant ein yn ’e selde toan. Mei boer Swaegstra net al- linne kameraten yn ’e geast fen it stik mar ek yn toaniel- ütbylding. It wier al let do’t men mei it neistikje „Estafette” bi- gjinne koe. Det fen dizze fleurige ienakter fen Brol- sma genoaten is kin men wol bigripe en do noch efkes de foetten fen de flier. Tot de rust blijft de stand zoo, ondanks veldmeerder- heid van C. A. B. Na de thee is ’t spoedig 41 voor F. V. C., hierin had hun spil ’n groot aan deel en we denken reeds aan ’n debacle, ’t Komt anders uit. Tjerk benut een mooie pass van onze rechtsbuiten en ’t is 42. Zelfs is het even later 43. Bij ’n aan val van F. V. C. brengt de linksbinnen de stand op 5-3. C. A. B. zet de tanden nog eens op elkaar, Kooiker gaat naar voren. Tjerk maakt er 54 van. Groot is de druk op ’t F. V. C doel. Geregeld wordt de bal door de Huizu mers onnoodig out getrapt. In de stand komt echter geen verandering meer. ’t Is jammer jongens, jul lie hebt je best gedaan, maar we moeten weer eens een paar puntjes hebben, 't Kan. C. A. B. m—L. S. c. 5-0. In een vlot gespeelde wed strijd heeft C. A. B. III haar eerste thuiswedstrijd gewon nen en verdiend. Er werd met animo gevoetbald door de C. A. B.-ers. Het plaat sen, aangeven en doorvoeren was zoo nu en dan beslist af, waartegenover L. S. C. een zeer stuntelig spel ver toonde. Dit elftal heeft in deze opstelling dan ook iets weg van een veteranenclub. Zoo nu en dan kwam de oude techniek even boven, maar dit strandde telkens op de vluggere spelers van C. A. B. III. Wanneer de voor hoede nog iets beter de on telbare kansen had weten te benutten, was de score heel wat grooter geweest. De jongere garde, Adspi- ranten II speelden ’s mor gens tegen L. S. C. IV van Sneek en wonnen deze wed strijd met groot puntenver- schil. 90. Witmarsum 25 Dec. 1934. Benoemd tot commies ter gemeente-secretarie van Ambt-Hardenberg de heer K. Edens, thans in gelijke betrekking ter gemeente secretarie van Wonseradeel. EEN OUD-BOLSWARDER DE HEER K. MOL OVERLEDEN. We lezen in het Leeuw. Nieuwsblad: Na een korte ongesteld heid is in den ouderdom van 68 jaar overleden de heer K. Mol, hulpprediker in de Ned. Herv. kerk te Jubbega aan de vaart. Gedurende zijn bijna 40- jarige werkzaamheid in deze streek heeft de heer Mol zich doen kennen als een ijverig werker in den wijngaard des Heeren, een man met een zacht gemoed en een opge- ruimden geest. Alle plaatselijk-christelij- ke vereenigingen hadden in hem een grooten steun en hij wist zijn gemeentenaren te bezielen tot veel goeden ar beid. Zoo was hij o.m. voorzit ter van de chr. jongel. ver. „Andreas”, in welken kring hij tot rijken zegen is ge weest; voorzitter der Chr. muziekvereen. „De Bazuin”, voorzitter van de afd. Jub bega van den Chr. Nat. Werkmansbond. Ook was de heer Mol ge durende de jaren 1923-1927 lid van den raad der voorm. gemeente Schoterland voor de Chr. Hist. Unie. BERVOETS' 0FRII11M Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f 2.-; inning 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesgeld per looper 40 ct. p. kwartaal. Voor bijzonderheden leze men de be treffende adv. in dit no. r. HoerenKinder en Weeding groote voordeelen Dit no, bestaat uit 2 bladen. Porto Binnenland Ct. Buitenland 2H ct. Spreekuur te WITMARSUM van half 5 tot half 6 in Hotel „Hofstra”. DE JONG s NIEUWSBLAD

Bolswards Nieuwsblad nl | 1934 | | pagina 1