RAXON GEBRS. WOLKE BOLSWARD. APPELMARKT H.ffl.niJK.Tanmts D. S. KEIZER Tanilarts BOLSWARD JOHS. KOOISTRft Belastingzaken Br. J. A. BRONS De Bolswardsche Courant en Westergoo Voor belangrijk verlaagde prijs JAEGER HEERER OROERGOEDERER iiiinïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimnnnn Wij étaleren ’T BLOMKE Zeer mooi zaterdag io seoiemDer cmrargie en ormopaedie Wollen Jaeger Garens kwaliteit 29cl drukkerij Os in ga M. KINGMA JAN HOOGMA afwezig. P. B. VAN HAM Tandarts, SN EEK, is eiken DONDERDAG te consulteeren. de nieuwe Najaars Japonnen en Mantels In KINDERKLEDING Hotel gaariyiah van 9X— 1 uur Ruitstoffen in katoen Wollen Japonstoffen Mantelstoffen |g. Heeren pantalons (lang model) 75ct 87’|2ct 971|2ct Jg. Hrn. borstrokken (lange mouwen) 80ct 92V 1.05 Jg- Jongens Ondergoederen spotprijzen Stadsnieuws. Jaargang Zaterdag 10 September 1938 No 70 en 1.55 - 1.85 Dijk 29 - BOLSWARD 12. RATTENVERGIF H. lste pr. miiiiimiiiiiii lllllliliiiiiiiiiiiiiliiiiiiii lllllllllllllllllli Dit no. bestaat uit 3 blade Porto Binnenland 3 ct Buitenland 5 ct. in elke prfjslaag brengen we een uitgebreide keuze. A I v e r t e n t i n per regel Woensdagsnummer 10 cent. Zaterdagsnummer 12 cent. Tusschen de tekst dubb. prijs. Giro no. 87926. adresseerd verzonden doir^- d. Zee; 3. Akke de Vries; BOLSWARD M A K K U M D O K K U M brengen we vlotte modellen en degelijke kwaliteiten voor zeer lage prijzen. Alleenverkoop DROGISTERIJ TANDARTS - SN EEK Spreekuur Wommels Dinsdagavonds 5%—8 uur bij BELKSMA. is onze nieuwe collectie HEREN SCHOENEN Alleen gegarandeerde kwaliteit. 0iF* Zie Etalage Kerkstraat 4 BOLSWARD is Spreekuren: 10—1; 4X Vrijdags en Zaterdags 10- 1 Te WITMARSUM: Vrijdags 23 bij HOFSTRA. Te BOLSWARD: 90 cM. breed 35 - 40 - 55 ct. in zuiver wol 90 cM. breed 95 - 1.05 - 1.35 130 cM. breed, uitsluitend ’t beter genre. 1.45 in tweed en effen 140 cM. breed 1.70 - 2.10 - 2.40 - 2.75 GRATIS KNIPPATROON. IK* 10 °/0 korting a contant. "WW Speciaal adres voor Gemakschoenen, Maat schoenen, Steunzolen. Voetbehandeiing. Geen last meer met lik doorns enz. DT niz Sneek, Singel 58 DLUlï Bolsward, Bargefenne 4 DONDERDAGS van 9-1 uur Zitting te BOLSWARD Schildwijk 33 b/d Markt 100 °/o doeltreffend Absoluut onschadelijk voor menschen en huisdieren. Prijs per flacon 50 cent 12 September 1938 vestigt zich te LEEUWARDEN, Westersingel 50 voor Spreekuur 12—2 Bootsma - Tiemersma; 2de G. Atsma - B. Atsma; 3de A. Buma - Joh. Buma; 4de F. Hettinga - F. Gaarmann. Mastklimmen. Hoofdprijs: H. Witteveen; verder de h.h. D. Adema, A. Adema, H. Postma; T. Hoitinga en J. Adema. 9 Fietsen met hindernis: lste pr. Mej. Faber; 2de mej. U. Stellingwerf; 3de mej. Janny Haitsma; 4de mej. G. Piet- ringa. Sprietloopen. lste pr. Eer de Bijlsma; 2de Jelle Feen- stra; 3de Willem Hettinga. Levende Stoelendans, lste pr. Willem Hettinga en mej. Cathr. Brouwer; 2de Piet Adema en mej. T. Wouters; 3de mej. Janneke Jorritsma en mej. Rika Jonkers. Kuipjesteken. lste pr. Piet Altena; 2de G. Foekema; 3de Leo Stomebrink; 4de G. S. Ruiter; 5de Anne Wielinga; 6de Alb. van Dlijk. De wippende wasch: lste pr. mej. Jeltje van Foeken; 2de mej. G. Bouwhuis-Tjep- kema; 3de mej. Jellie Schil- stra; 4de mej. Tinie Jonk mans; 5e mej. Trijntje Jonk mans. l/w familiedrukwerken, als Qeboorlekaarten Verlo vingskaarten Jrouwkaarten enz. worden snel en billijk ge- Blauwe Rozijntjes Krenten, prima soort Californische Peren Californische Abrikozen 29 BRANDSMA’s WINKELS. waarin opgenomen Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD Telefoon No. 12 Zeeppoeder Edelweiss 3 pak Zeeppoeder 8 pond Soda Stijfsel per pond 4 stukken Huishoudzeep 10 45 Waschknijpers 10 BRANDSMA’s WINKELS. Mooie prijzen te winnen. Dinsdagmorgen om 8 uur koraalmuziek op den eersten omgang van den stadhuisto ren en daarna om half negen klokgelui. Omstreeks half tien stelden vele vereenigingen zich reeds op bij de Hollandiafabriek. De défilécommissie had de regeling prima in orde, zoo- dat op tijd kon worden ver trokken. Het was een gewel dig lange stoet en veel ver- eenigingsvaandels gingen in den stoet mee. Het Dag. Bestuur van onze gemeente sloeg vanaf het bordes van het stadhuis den stoet gade. Een drietal particuliere auto’s werden in de Jonge- mastraat gedwongen achter uit te rijden. Wel toevallig dat een van deze wagens een gedeputeerde als bestuurder had, die zich niet direct met deze geste van de politie kon vereenigen. Na een rondgang door de stad werd de stoet op de Nieuwmarkt ontbonden. On derwijl had ’t R.K. Kerkkoor zich voor het stadhuis opge steld, waar gezongen werd het bekende Domine Salvum fac. Deputaties van de verschil lende vereenigingen kwamen nu op het Stadhuis ten einde den Burgemeester te compli- menteeren, onderwijl een mu ziekkorps voor het Stadhuis er de fleur inhield. ’s Middags om twee uur werden op Bargefenne, Marktplein en Marktstraat de volksspelen gehouden, die wat het aafital deelnemers betrof, nog zeer bevredigend genoemd mocht worden. Ook de publieke belangstelling was zeer groot. De uitslag van deze spelen is als volgt: Ringrijden. 32% sec.; 2. Piet Kramer 29% sec.; 3. Pier Visser 25 sec.; 4. Sytze Heeres 24% sec.; 5. S. Burggraaf 24% sec.; 6. Douwe Deinum 22% sec. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f2.-; inn. 15 ct. Voor het Buitenland f 7.- per jaar. Leesg. p. looper 40 ct. p. kwartaal. JONGENS. 6 jaar Halterrapen. 1. Wil lem Bakker; 2. Wout Mulder; 3. Sjoerd Galama; 4. Rinke Hendriksma; 5. Piet van der Zee; 6. Anton Teuling; 7. Paul van der Werf; 8. Lau rens Jorritsma; 9. Corrie Hollander; 10. Rense Ouden dag; 11. Corrie van der Wal 12. Rein Mulder. 7 jaar. Zakjekruipen. 1. Piet Dijkstra; 2. Jan Wester- hof; 3. Melis van der Sluis; 4. Henkie Ketelaar; 5. Cor rie van der Veer; 6. Jan Fok- kema; 7. Anton Swart; 8. Ru dolf Dijkstra; 9. Gerard van der Zee; 10. Jan Nawijn; 11. Sybrandus Toussaint; Ruurd Teerenstra. 8 jaar. Zakjeloopen. 1. Ja- ring Jorna; 2. Jelle Yntema; 3. Rudolf Huisman; 4. Jan Bles; 5. Bertus Bachofner; 6. Kees Bakker; 7. Dorn. Ette- ma; 8. Hette Kroontje; 9. Okke Huitema; 10. G. Ybe- ma; 11. Broer Eekma; 12. Maurits Huitema. 9 jaar. Autopedracen. 1. Henk Breeuwsma; 2. Thijs Eerdmans; 3. Corrie Flame- IRng; 4. Jan Eddendorf; 5. Jan Nota; 6. Julius Visser; 7. Herman Plantinga; 8. Dirk Bosma; 9. Wiebren van der Spoel; 10. Hans Wlerdsma; 11. Klaas Stevens; 12. Frans van der Zee. 10 jaar. Pop ophangen. 1. Oerlof van der Veen; 2. Theo Gerritsma; 3. Bart Lan gen- berg; 4. Hanhie Spijksma; 5. Jan Gorter; 6. Jan Jorna; 7. Tjerk Boekema; 8. Ype Terp- stra; 9. Eelke de Jong; 10. Frits Linck; 11. Bokke de Vries; 12. Klaas Halma. 11 jaar. Haalt den trein, 1. Fetze Mobach; 2. Leo Beke- ma; 3. Theo Lotstra; 4. Com. Ebbendorf; 5. Kees Brand- sma; 6. Bontie Visser; 7. Henkie Mulder; 8. Jopie Har- tog; 9. Jentje Breeuwsma; 10. Piebe de Vries; 11. Homme de Jong; 12. Piet R. van der Wai. 12 jaar. Pophijschen. 1. Klaas Brandsma; 2. Piet van der Veer; 3. Jan van der Eems; 4. Gerrit Gerritsma; 5. Auke Leen; 6. Marten Praam- sma; 7. Wouter Zijlstra; 8. Rein Yntema; 9. Sybrand Westbroek; 10. Sybolt No ta; 11. Foppe Damstra; 12. Piet D. van Wieren. 13 jaar. Hindemisloop. 1. Corrie, Bijlsma; 2. Theo Laagland; 3. Herman van der Meulen; 4. Willem van der Zee; 5. Wim Tijsma; 6. Wie be Brandsma; 7. Harmen Dijkstra; 8 Harmen Tuil; 9. Anton Kamsma; 10. Sies Veltman; 11. Herman Wolke; 12. Jan Beswerda. 14, 15, 16 jaar. Langzaam fietsen. 1. Jan van Hettema De Zandcommissie heeft de Woensdagmiddag en -avond nog benutAvoor een speciaal buurtfeest, dal cok in alle opzichten geslaagd is, zoowel de kinder- als de volksspelen vielen buitenge woon in den smaak en des avonds was het er met de muziek van „Andante” ge zellig druk. De uitslag van de verschil lende spelen is als volgt: Meisjes 6 en 7 jr. Vlagje- steken. lste pr. Annie de Jong; 2de Agatha de Jong; 3de Catriene Bosma en 4de Trijntje Visser. Meisjes 8 en 9 jr. Letter opzetten, lste pr. Jenny de Jong; 2de Tjitske van der Rest; 3de Annie v. d. Veer. Meisjes 11-14 jaar. Haal den trein, lste pr. Antje van der Zee; 2de Sjoerdje Groe- newold; 3de Jantje van der Veer. Jongens 6 en 7 jr. Talhout rapen, lste pr. Willem Draai- sma; 2de Jan Oord; 3de Jo pie v. d. Veen; 4de Leo Ade ma. Jongens 9-11 jr. Met de autoped, lste pr. Lammert v. d. Veer; 2de Jan Bles; 3de Homme de Jong. Jongens 12-14 jr. Skiloo- pen. lste pr. Johan de Jong; 2de Cido Siemonsma; 3de Fokke Siemonsma. Dames 16-18 jr. Kegel- fietsen. lste pr. J. Adema; 2e D. Visser; 3de Ch. Siemon sma. Voor de ouderen. Dames. Kegelen, lste pr. Groenewold; 9. Truus Sy- brandi; 10. Dirkje Klom; 11. Jettie Nota; 12. Tite Deinum. 12 jaar. Bal over twee lij nen. 1. Grietje Zelle; 2. Hillie Kuperus; 3. Truus Nota; 4. Jantje van der Veer; 5. Sie- pie Mulder; 6. Aukje Oppe- dijk; 7. Neeltje Zellej 8. Ber- na Nota; 9. Grietje Jorrit sma; 10. Pietertje van der Wal; 11. Lammie van Dijk; 12. Annie de Groot. 13, 14, 15, 16 jaar. Stoe lendans. 3 series. 1. Annie Gerritsma; 2. Tine Huitema; 3. Lena de Groes; 4. Gretha van der Weide; 5. K. Jelle- ma; 6. Jetsche van Dalen; 7. Tonia Mulder; 8. Aaltje van der Zee; 9. Agnes Hettema; 10. Reinsche Hartog; 11. Hinke Visser; 12. Siepie Ybe- ma. werden deze banden opnieuw verstevigd. Spreker zag in ’t werk van dezen held niet in de eerste plaats een gods dienstig streven, maar meer een politieke doelstelling. Noemde men Hem de Vader des Vaderlands, onze Ko ningin Wilhelmina kunnen we gerust de Moeder van 't volk noemen. Na deze aandachtig be- luisterde rede volgde samen zang en enkele orgelnum- mers en zang van het Vrij zinnig Kerkkoor. In de stad bleef het nog geruimen tijd druk, waartoe natuurlijk de stratenversie ring heel veel bijdroeg. In aansluiting met ons oordeel over de straatversielring en verlichting moeten we nog even vermelden de Groote en Kleine Dijlakker, die bij avond een buitengewoon kleurig schouwspel boden. Tusschen 7 en 8 uur muziek in de stad en daarna was ’t wachten op het vuurwerk. Ook hiervoor bestond zeer groote belangstelling, maar doordat zoowat alle dorpen feest vierden, was het bezoek van buitenmenschen veel minder dan gewoonlijk bij ’n vuurwerk hier het geval is. In vlot tempo werden de verschillende nummers afge stoken. Het Sted. Muziekkorps zorgde voor de muzikale om lijsting van dit altijd mooie slotnummer van een feest. Tot aan middernacht bleef het druk in de straten. De muziekkorpsen hielden bij hun rondegangen de fleur er stevig in en zoo mogen we aan het slot van dit verslag conc’udeeren, dat Bolsward op waardige en gepaste wij ze het Regeeringsjubileum van onze Koningin gevierd heeft. De bijeenkomst in de St. Martinikerk om 's avonds 8 uur was buitengewoon druk bezocht. Zelfs de paden ston den vol en dan weet ieder wel hoeveel menschen deze Groote Kerk kan bevatten. Machtig klonk bij den aan vang het Wilhelmus door deze gewelven, waaraan zich het orgelnummer van den heer Alt „De groet aan de vaandels” waardig aansloot. Het Vrijz. Kerkkoor zong daarna: „Blijf één”, tekst van Nic. Beets. Feestredenaar was de Z. Eerw. Pastoor J. Albada Jel- gersma te Franeker met het onderwerp: „Het 40-jarig re- geeqingjubilepm van H. M. de Koningin In gloedvolle woorden schilderde de feestredenaar de bijzondere verdiensten van het Huis van Oranje. Zoowel stadhouders als Koningin stelden zich gaarne boven de partijen. De ban den, welke Oranje en Ne derland samenbindt, zijn reeds vele eeuwen oud. On der het bestuur van Willem I kochten wij aan de fabriek een partij en hooger en hooger DE HERDENKINGS FEESTEN TE BOLSWARD. In vervolg op het reeds ge publiceerde omtrent deze feestviering in ons nummer van Maandag j.l. beginnen we nu met de Kinderspelen op het sportterrein. Zeer groote ^belangstelling, mooi weer en een goede organisa tie, dat zijn de hoofdkenmer ken van deze Kindermiddag. j Het was een aardige atten tie van de Hollandiafabriek I alhier, om voor deze feest middag gratis de chocolade melk beschikbaar te stellen. De uitslag van deze spelen is als volgt: MEISJES. 6 jaar. Vlaggetjesteken. 1. Marietje Visser; 2. Foekje Jansen; 3. Jaike Koomen; 4. Foekje Prins; 5. Wilma Brandsma; 6. Truusje Jorna; Voetsp. - Pedicure 7. Hieke de Jong; 8. Ber tha Elgersma; 9. Anna de Jong; 10. Akke v. d. Burg; 11. Nellie Hoogma; 12. Lenie Veltman. 7 jaar. Flesschen plaatsen. 1. Ita Polman; 2. Anna Yke- ma; 3. Cathr. Bosma; 4. Pauli Jelgersma; 5. Jetske Bangma, 6. Trijntje de Vries; 7. Lucie Buikstra; 8. Dinie Nota; 9. Geertr. Vrieswijk; 10. Mintje Velzen; 11. Agnes Mulder; 12 Wieke Stallinga. 8 jaar. Wasch ophangen. 1. Fientje Gerritsma; 2. Geer tje van Wieren; 3. Suz'ie Homminga; 4. Ali Scheffer; 5. Sjoukje Bosma; 6. Hennie de Boer; 7. Annie Faber; 8. Suzie Kramer; 9. Minke van der Zande; 10. Tini Schip pers; 11. Thea Kingma; 12. Marietje van Hettema. 9 jaar. Flesch op pen ste ken. 1. Hieke Groenewold; 2. Sippie de Vries; 3. Julia Bouwmeester; 4. Ali de Boer; 5. Akke Zuiderhof; 6. Mar- rietje Palstra; 7. Annie v. d. Veer; 8. Siepie Homminga; 9. Julie Ettema; 10. Liasje Visser; 11. Dinie Mobach; 12 Cilie van der Zee. 10 jaar. Bal over een lijn. 1. Bertha v. d. Meulen; 2. Feikje v. d. Berg; 3. Ali de Boer; 4. Janke van der Zee; 5. Nellie Lunter; 6. Okje van Dalen; 7. G. Adema; 8. Gre tha Mulder; 9. Trees Wolke; 10. Geesje v. Besuyen; 11. Corrie Eekma; 12. Hitje Na wijn. 11 jaar. Landmeten. 1. Ittie leverd en desgewenscht - van der Schaaf; 2. Marietje i v. d. Zee; 3. Akke de Vries; 4. Bertha Nijk; 5. Fokje de Jong; 6. Marietje Oaarman; 17. Annie Bangma; 8. Sjoerdje DE JONG s NIEUWSBL T PLUNTER 16 19 22/2 3'/2 10 10 H'/2 I

Bolswards Nieuwsblad nl | 1938 | | pagina 1