79 79 54 25 1.19 15 19 39 29 99 24 70 10 15 15 70 39 19 12 44 Wollen Japonstoffen Garneerstoïfen Wollen Bont Garneering Gebrs. Wolke Velours Chiffon Radio.Centrale I j De Bolswardsche Courant en Westergoo Deze week naar 17.55 gesloten Uit den Omtrek Winkelsluiting te Bolsward Dinsdags l'/2-4 uur TH. VAN BERGEN 3 Stadsnieuws Seizoen o Opruiming H DAMES- en HINDERHOEDEN tegen zeer lage prijzen DAMESHOEDEN in Ve- lour, Nira en Haarvilt met korting. o De grootste sorteering De laagste prijzen ■fr Ook voor een LUXE CADEAU Vrtfdag 10 Januari 1941 37g!£ Jaargang No 3 p. p. DE 2 24 vanaf 17 12 rol Thans Thans Side ■01 In de week van 11—17 Jan. worden de winkels om Vesten Pullovers Dit no, bestaat uit 2 bladen Porto Binnenland ct. Buitenland 214 et. in dit nummer voorkomende ad vertentie en speciaal naar de laat ste clausule daarin vermeld. 3. 4. 5. 6. Droogrekjes zeer soiled flinke maat extra sterk Bedkruiken zeer solied Deze week nog een paar üitzoeken groote keuze Kachelzeiltjes diverse patroons Uitzoeken Holl. aardewerk 6 stuks mooie filmverhaal, waarin liefde en geld een groote rol spelen, had den we een belangrijke ruimte noo- dig. We zullen dat maar niet doen teneindq de spanning, die ontegen zeggelijk in de optknooping zit, niet te verbreken. Ook wanneer de ijsvreugde nog mogelijk blijkt, zal het bezoek aan Vuurcomloren verschillende maten vanaf BOLSWARD MAKKUM DOKKUM PINGJUM ONTWIKKELINGSAVOND. Naar ons wordt medegedeeld, zal er in het laatst van Januari te Bolsward een ontwikkelingsavond worden gehouden. De heer J. Horstmeijer Jr. uit Bloemendaal hoopt dien avond een uiteenzetting te geven van de Eco nomische ideeën van Edward Bel lamy. Het ligt in de bedoeling ge legenheid te geven tot gedachten wisseling. Closetpapier fijn crêpe de Doele zeker nog vrij groot zijn. Deze filmt is dat groolte bezoek waard. GESLAAGD. Voor het diploma Boekhouden van de „Vereen, van Leeraren in de Handelswetenschappen’’ is ge slaagd onze plaatsgenoot, de heer S. Bosma te Bolsward. Hij werd opgeleid door den heer E. Oldenziel, Leeraar M. O., alhier. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS. Lccsgcld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f2.-; inn. 15 ct. Voor het Buitenland f 7.- per jaar. Leesg. p. looper 40 ct. p. kwartaal. Kreukvrij Neem geen Lampenonhcslen 1-1 2-0 2-0 0-2 2-0 3. 4. 5. 6. IJsvereenigingen genieten 10 °/0 korting 3. 5. 6. p. stel Houten stoven zeer solied Hamsterpotten flinke maat prima sluiting Vaseline flinke doos extra groote tube prima kwaliteit 25 in doos Schoenzooltjes alle maten Zie etalage, Schaatsband extra sterk BENOEMD. Onze stadgenoot A. Langenberg, werkzaam aan de K. N. M.fabriek alhier, is dezer dagen benoemd tot controleur aan een der stations van de V. V. Z. M. met standplaats Rotterdam. WITMARSUM. 7 Januari 1971. Begunstigd door mooi winter weer sum” heden haar, eerste rijderij on der jongens,. Een 116-tal /hadden zich opgegeven. De uitslag luidt als volgt: 1ste prijs: K. Bakker, Goingarijp 2de prijs: S. Koudenburg, Fra- neker. 3de prijs: D. de Boer, Gaast. 4de prijs: A. S. Bruinsma, Ping- jum. we reeds bij het begin verplaatst in de echt Indische sfeer. Zoo gaat het ook bij deze film. De vroolijke noot van het Indische leven ont breekt evenmin als de tragische, ernst, die ook onafscheidelijk aan het tropenleven schijnt verbonden.! Wanneer we een korte beschrijf vig zouden willen geven van dit Dinsdagsnummer Vrijdagsnummer Tusschen de tekst dubb. prijs Giro no. 87926 Advertentie n per regel: 10 cent 2de klas: R. Broersma-E. v. d. Kooij E. v. d. Laan-D. Lemstra E. v. d. Kooij-D. Lemstra R. Broersma-L. A. Euwe G. Visser-Y. Tolsma K. v. d. Eems-E. v. d. Laan FRIESCH DAMSPEL. Op 6 Januari werd door 26 per sonen aan een wedstrijd deelgeno men, gehouden in het gebouw Wipstraat, Bolsward. Winnaars werden: Hoofdklas, le prijs met wissel- beker KI. Tigchelaar, Parrega; premie J. van Dijk, Bolsward. le klas: prijs S. Rauwerda, Sneek; premie H. Jansen, Witmar- sum- 2e klas: prijs H. Postma, Sand- firdsterrijppremie J. Bootsma, Tjerkwerd. 3e klas, prijs T. Reitsma, Par rega; premie D. Boontje, Bols ward. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) BEWAAR GEBRUIKTE POSTZEGELS. Hiermede betuig ik mijn har- telijken dank voor de meer dan 3000 rijwielplaatjes, die ik in mijn bezit heb gekregen. Ook namens EerdmanshierenEerdmansdaar: Eerdmans levert Uw sigaar, Eerdmans zorgt voor Uw tabak, Eerdmans is de man van 't vak I Eerdmans heeft voorU Cigretten Wilt op het adres goed letten: EEROM ANS, Bolsward, Marktstraat 1 Grote keus spoedt U er heenl H - - i l. vanaf Lichtgevende Speldjes onmisbaar Uitzoeken TRADITIONEELS KINDER- HARDRIJDERIJ OP DE MARKTGRACHT. Onder groote belangstelling werd Woensdagmiddag deze altijd leuke kindermiddag gehouden. De buurtcommissie Marktstraat- Appelmarkt had alle eer van haar initiatief, doordat 140 paartjes zich hadden aangegeven. Het koste heel wat zorg alles vlot en vlug te doen verloopen. Een dergelijke groote kinderschaar is net een wriemelende bijenkorf, geen oogenblik stil en juist wan neer men meent de volgorde te pakken te hebben,, zijn ze weer verdwenen. De belooning in den vorm van chocola en koek, die elke verlie zende partij deèlachtig werd, zorgde mede dat men op tijd aan de start verscheen. Daar zitten reeds heel wat goe de rijdsters en rijders onder dit jonge volkje. Niet altijd bleef de juiste volgorde gedurende de ge- heele baanlengte gehandhaafd en vooral wanneer de „zij” iets meer uithoudingsvermogen had dan de „hij”, was de volgorde bij start en aankomst wel eens geheel verschil lend. Er werd over het algemeen sportief gestreden en de Commissie die na afloop in de Wijnberg de prijsuitdeeling hield, mocht met genoegen constateeren, dat het een prettig ijsfestijn is geworden. De buurtbewoners hadden spon taan gezorgd door bijdragen in geld en natura, dat er heel wat mooie prijzen werden verdiend en elk kind bovendien kon worden getracteerd. De uitslag is als volgt: 89 jaar: Piet Dijkstra, Klaasje Mulder. Jaring Jorna, Geertje Haitsma. Jan v. Vliet, Tieny Schaper. Klaas Ferwerda, Janny de Jong Arie Ykema, Cilie Posthuma. Roel! Jonker. 10—11 jaar: I. Idsinga, Sieske Bosma. Jacob v.d. Werf, Nelly Lunter. P. Boekema, A. Wiersma. Frans v. d. Zee, Sietske Visser. Dirk Bosma, Claartje v.d. Zee. Thijs Eerdmans, Henny Boon tje. Lucifers ons bekend merk Speciaal Verduisteringskapjes voldoen aan gestelde OE eischen. 3 stuks A w I het Bestuur der T.B.C.-vereeni- ging, moest ik U bedanken voor de goede diensten, die U dit jaar ook weer aan onze vereeniging hebt gedaan. Gij weet, dat het in de tijd, waarin wij nu leven, dringend noodig is, onze zwakke landge- nooten hulp te bieden. Zij voelen nu des te meer wat het waard is, gezond te zijn, en door Uwe me dewerking kon daaraan iets wor den gedaan. Dat iets bestaat uit Uwe post zegels die U misschien wegwerpt in een vuilnisemmer of zoo iets. Voor enkele duizenden van die ze gels wordt er weer een zwakke landgenoot na geruimen tijd, ge zond en wel in de samenleving te ruggebracht. En daarvoor zullen zij U dankbaar zijn. En wat is het dan mooi voor U, om met een waardeloos stukje papier een zwakkeling te helpen. Twee onzer stadgenooten zijn door Uwe ze gels geholpen. „Postzegels, bij vrachten, schen ken nieuwe levenskrachten”. Hopende dat deze woorden, re sultaten tot gevolg mogen hebben. En stuur dan Uw zegels naar on- dergeteekende, en die zorgt er wel verder voor. Bij voorbaat hartelijk dank. H. POEPJES. Hooghuistersteeg No. 8 Sneek. rijdbaar. Er was flink publiek aan wezig. ’s Avonds om 7 uur off. tijd zou de feestelijke prijsuitdeeling plaats hebben, dit werd echter 8.15 uur. deels door het late komen van den penningm. en door een der prijs winnaars, die nog later verscheen. De tijd van wachten werd ech ter gekort door dansen, dank zij de 12-jarige R. Waterlander, die er de slag van heeft om moede rij ders en rijdsters los te krijgen. Hierop vond de prijsuideeling plaats door twee bestuursleden, daar de voorzitter zich zelf liever niet een prijs uitreikte. De secre taris, ook een prijswinnaar, prees den voorzitter om zijn prestatie, terwijl de voorzitter hetzelfde deed ten opzichte van den seer., die be wezen heeft, dat hij op Noorsche schaatsen eerder een prijs weet te bemachtigen dan op Friesche. De voorzitter sprak vervolgens woorden van dank tot KI. Thijsma vereen.baanveger, tot de spiksplin ternieuwe starter O. Elgersma, wat een aanwinst voor de vereen, bleek :r Jhiield |de 'ijlsclub ,}Wtitmar- te zijn en ten slotte nog tot den hodon hoor oorc Q riS^ri! hCCr Van Jef MCUlCU V3H Haringen opzichter bij het waterschap, die alle mogelijke tnedewenking ver kend had om deze rijderij te doen plaats vinden. De avond werd besloten met een gezellig bal, waarbij de muziek verzorgd werd door de „First Fri sian Band” uit Pingjum. MAKKUM. 8 Januari 1941. Namens de examencommissie is aan onze plaatsgenooten de heeren Y. Hoeksema en A. van der Meer het diploma uitgeriikt als kantoor- typisten volgens het tienvingersy- 1 steem. Zij ontvingen hun lessen van mej. Hillie de Jong te Bols ward. HARDRIJDERIJ VAN PAREN. 8 Januari 1941. 1ste prijs: D. de Boer en Stien- tjq Popma, beiden te Gaast. 2de prijs: A. Jongstra en P. Poepjes-Faber, beiden alhier. 3de prijs: J. Haitsma en A. Ja- gersma, beiden te Gaast. Tevens werd nog ’n hardrijderij gehouden op verzoek en met me dewerking van eenige aanwezige liefhebbers door de uitgevallen pa ren, waarvan de uitslag luidt: 1ste prijs: Wiebe Bakker en Siep Jellema, beiden alhier. 2de prijs: Joh. Hilt en Trijntje Ellinga, beiden te Wons. Wat de fraaiheid en ruimte der ijsbanen betreft, zal men het wel nergens zoo aantreffen als hier, en bovendien is er voor liefhebbers 'n mooie gelegenheid eens een lange en vertrouwbare rit te maken op het Ijsselmeer. DAMCLUB. 8 Januari 1941. 1ste klas: J. Wieling-D. Wieling J. Tijmstra-B. Westendorp T. Smid-D. Blanksma Eringa-A. Jongstra In spannende striid waerd levere troch de hast 70-jierrige Eringa, tsjin ien fen de bésten fen üs klub Jongstra. Op ’t lést foei de bislis- sing yn ’t foarjdiel fen )dö &lde baes. 8 stuks in pak Thans GESLAAGD. 21 December j.l. werd een exa men gehouden, uitgaande van de Ver. van Lèeraren in Steno- en Dactylografy „Speed”. Namens het Centraal Bureau slaagden voor Typist(e): de dames J. G. de Boer en M. Grouwstra (met lof) en de heeren o P. de Boer, J. W. van Hettema, H. de Jong (met lof), /E. Ruiter, P. W. Schermer en P. Visser, allen te Bolsward; Y. Hoeksema en A. H. van der Meer, beiden te Makkum; U. Hiemstra te Arum en Ch. Hil- verda te Workum. Allen werden opgeleid door Hil lie de Jong, Gedipl. leerares Ty pen en Steno „Speed”, Hid-Hero- plantsoen 4, Bolsward’ gelakte steel solied DE FILM RUBBER. Zondagmiddag en ’s avonds gaat in de Doele de mooie film „Rubber” naar het bekende boek van mevr. Székely-Lulofs. Een film van een buitengewone spanning. Wanneer we enkele bladzijden uit deze bekende roman van mevr. Székely lezen, worden Bontvellen neering, Fluweelen Barets. t Restanten Sjaals. 2 BOLSWARD o 5-’'Tfl UITSLAG HARDRIJDERIJ VAN SCHOOLKINDEREN. 9 Januari 1941. Meisjes 6, 7 en 8 jr.: 1. Liesbeth Smit; 2. Tiny van Popta; 3. Anna Yntema. Jongens, idem: 1. Jan van der Eems; 2. Anne van der Meer; 3. Reinder Ypeij. Meisjes 9 en 10 jr.: 1. Y, Ypeij; 2. S. Faber; 3. J. Smid. x Jongens idem: 1. J. v. d. Honing; 2. Johs. Rienstra; 3. S. van der Eems Meisjes 11, 12 en 13 jr.: 1. Freerkje Broersma; 2. Fokje Wij- benga; 3. Geertje Werkhoven. Jongens 11, 12 en 13 jr.: 1. Jelle Lemstra; 2. Ane Yntema; 3. Henk Posthumus. Estafetterijderij: DISTRIBUTIE NIEUWS. Roggebrood niet 800, maar 1000 gram. Het afhalen van de bonnen. Doordat we regelmatig ons dis tributiekantoor bezoeken, kunnen we ons telkens overtuigen van de vlotte behandeling van de diverse distributie-aangelegenheden. Dat men evenals in andere plaat sen geruimen tijd moet wachten soms in een lange file, komt hier gelukkig niet voor. Toch kan de medewerking van het publiek wel iets grooter zijn en speciaal bij ge legenheden als deze week, wan neer de nieuwe bonnen worden uit gereikt. Wanneer ieder op het juiste tijd stip zijn bonnen afhaalt, loopt de dienst vlot, maar teveel komt het nog voor, dat men die juiste tijd vergeet. Het is voor de distributie-ambte- naren ondoenlijk telkens een on derbreking van de volgorde uit te voeren. We verwijzen nogmaals naar een ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦O Een kleine voorraad Nog eenige Bontmutsen, o Bontvellen voor gar- o 11'5 cM. lang Thans Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever Fa. A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No.,451 12—13 jaar: Tj. Haitsma, O. Haitsma. Jan Bles, Thea Zijlstra. KI. Radelaar, J. v. d. Zee. Tj. Huitema, W. Bosma. Joh. de Jong, Jo Postma. De wedstrijd werd begunstigd door mooi weer en opgeluisterd door muziek. Veel publiek bevond zich op de wallen. ZURICH. HARDRIJDERIJ. 7 Januari 1941. De ijsclub „Zurich” hield van daag haar eerste wedstrijd onder de leden, voor mannen. Er werd in 3 klassen gereden. Er is in alle klassen vinnig gereden, zoodat ook werkelijk de snelste rijders met de prijzen gingen strijken. 1ste en jongste klasse, leeftijd 17 t.m. 35 jaar: 1. J. C. Blanksma; 2. J. S. Al- gra; 3. M. v. d. Heide, Harlingen. 2de klasse, leeftijd 36 t.m. 45 jaar: 1. P. de Jong, Cornwerd; 2. D. de Vries. 3de klasse leeftijd 45 jaar en ouder: 1. J. Kingma; 2. G. Karsten; 3. G. W. de Boer. De baan was in goede conditie, een der bijbanen was echter onbe. Speelkaarten pracht kaart 33 in spel U 10 meter op rol O (Tl 120 cM. breed Ow Jan de Vries, Afke Ypeij en Tjerk Tuinstra. 2. W. Hoogeveen, Annie de Boer en Job de Vrij. Bovengenoemde wedstrijd werd belangeloos door het muziekkorps „Frisia” opgeluisterd. I ■I HAWEKO I 1. 2. Kolenschop Kachelplaten Handbeschermers Melkbekers 2-0 2-0 2-0 2-0 1-1 1. 2. HAWEKO 1. 2. Vuurtangen en Poken Tandpasta Vuuraanmakers 1 1 12 cent m. Kinoiïift - landaris spreekuur te wommeis Thermosilesschen Kaarsen Kachelhaakjes 1. Ijsstokken DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen Verduisteringspapier

Bolswards Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1