95 75 Radio*Centrale Theeservies met 12 Kop en Schotels modern model Reclame prjjs m Onlblllserules De Bolswardsche Courant en Westergoo Als u mesDim heen 25 9 29 95 45 15 79 10 14 j2 5 5 65 Tafelservies 14‘k 16 j2 12$ 7$ 7'|2 221 12$ 221 AARDEWERK kwam deze week nog binnen voor geschikte prijzen. 4$ 12$ 3.25 3.9B 16$ 19.15 gesloten Winkelsluiting te Bolsward Uit den omtrek. Stadsnieuws. 3751S Jaargang Vrijdag 21 Februari 1941 No, 14 BOLSWARD 1 WIJ LATEN ONZE KLANTEN HIERVAN PROFITEREN Advertentiën per regel: GROTE DIJLAKKER 17^ - 5 Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever Fa. A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 451 sf -aol er 2 25 vanaf I In de week van 22—28 Febr. worden de winkels om Dit no. bestaat uit 2 bladen Porto Binnenland IK ct. Buitenland 2K ct. Boterhambordjes prima kwaliteit effen wit Diepe Kinderborden Maastrichts Aardewerk Velpon lijmt alles Speelkaarten prima kwaliteit Kamferballen (voor kachel aanzeiten) 24 stuks Turfbakken grote maat fijn gelakt Kastpapier moderne patronen 12 vel Wasknijpers 24 stuks in doos Theelichten prima kwaliteit VERANDERDE BUSLICHTING POSTKANTOOR. De buslichtingen zullen met in gang van Zaterdag als volgt zijn: 8 uur, 9.45 uur, 13.55 uur, 15.10 uur, 16.45 uur speciaal voor de richting Harlingen; 17.45 uur, laat ste buslichting voor de poststukken die met de nachtsneltreinen wor den verzonden. Het is nog niet ze ker dat deze stukken in alle plaat sen in Nederland in de eerste be stelling kunnen worden opgeno men. Laatste buslichting dan nog om 19.55 uur. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS Leesgeld Ir. p. p. per half Jaar f 1.50 Buiten de provincie f2.-; inn. 15 ct. Voor het Buitenland f 7.- per jaar. Leesg. p. looper 40 ct. p. kwartaal. Neem geen Reparatiekosten 17-2-’41. Onder voorzitterschap van den heer Jac. Deinum hield de Chr. be- 24 deelig, effen crème aardewerk modern model BEDANKT. Cand. K. Jansma, voorganger der Herv. Evang. alhier heeft voor het beroep naar Wagenborgen be dankt. Soep- of Groentenzeef diverse maten Brood- en Fruitmandjes gevlochten riet ^5 Theestoven extra zware kwaliteit prima gelakt Kachelhaakjes fraai gelakt Nootmuskaatrasp stevig en prima afgewerkt Kaasraspen extra stevige soort 19 Spaarcomforen voor gas, branden uiterst zuinig, vanaf Hooikisten diverse soorten vanaf WITMARSUM. Diepe en platte Borden prima kwaliteit 161!, IETS NIEUWS! Vuurvaste glazen pannen en schotels, te gebruiken op gas of In de oven. ZIE ONZE ETALAGE I voor 6 personen effen crème aardew. moderne uitvoering Dlnsdagsnummer Vrijdagsnummer Tusschen de tekst dubb. prijs Giro no. 87926 gelen, ook voor het boerenbedrijf. Afgewacht moet worden in hoe verre deze maatregelen ten voor- deele van het bedrijf zullen zijn. De notulen werden gelezen en goedgekeurd. In het jaarverslag werd met en kele woorden gememoreerd, dat de korte oorlog in materieel- en maatschappelijk opzicht veel heeft verwoest. Verschillende nieuwe ac ties en bepalingen hebben ook in het boerenbedrijf hun sporen ach tergelaten. Het veranderde grond bezit, de paardenvordering, de hooilevering en ten slotte de vee- levering. Door de gunstige weers gesteldheid is het gewas vrij goed geweest. Wat de afdeeling betreft bleef het ledental gelijk; de fokveekeu- ring is zeer goed geslaagd, de landbouwcursussen goed bezocht. Spreker hoopt, dat het jaar 1941 voor den boerenstand een bevredi gend jaar moge worden. Beide verslagen werden met een woord van dank aan den secretaris den heer de Boer, goedgekeurd. Het financieel verslag vermeldde aan inkomsten en uitgaven f724.49, met een batig saldo van f102.56. W aterkaraffen met beker kristalhelder Wondpleister (snelverband) zeer handig Rubberpleister (1 meter lang) i prima kwaliteit Verbandwatten Dr. von Brunsche zig-zag verpakking Verbandzwachtel 5 meter lang, 4 cM. breed Goud- en Zilverbrons de beste kwaliteit *|Q Vuurtangen prima kwaliteit grote maat Vuurcomforen alle maten en soorten vanaf 10 cent 12 cent Koffiekannen effen crème grote maat Nesten Schalen 6-delig moderne décors Kop en Schotels mooi model OOH eften crème XÏJt |2 Scheermesjes „WEGEA ZILVER”, prima kwal. «g per 10 stuks lU Scheerkwasten prima kwaliteit vanaf Melkkannetjes met moderne bloemdécors FRIESCHE MAATSCHAPPIJ VAN LANDBOUW. Afd. Bolsward. Woensdagmorgen vergaderde genoemde afdeeling in de boven zaal van de Groene Weide. Voorzitter de Vries opende deze eerste bijeenkomst in 1941 met een woord van welkom en wees op den strengen winter van 1940, die nog al eenige last aan 't bedrijf bezorg de en' veel zorg gaf betreffende de voedering; daarna kwam in Mei de oorlog en nadien vele maatre- Verschillende ingekomen stukken werden gelezen en op voorstel van het bestuur ter nadere afdoening aan de afgevaardigde opgedragen. Van de vereeniging „Ons Zuivel- belang” was een schrijven ingeko men met verzoek een feestavond die 27 Maart zal worden gehouden door de leden der afdeeling met hunne dames bij te wonen. Daarna hield de heer Ir. Vonde ling een causerie over den Noord- Oost-polder. De tijd, waarin wij leven, aldus deze spreker, is niet gemakkelijk. Over veel dingen kan niet worden gesproken, maar wat we wel kun nen en mogen bespreken zijn de groote werken van neutraal karak ter. Daaronder behooren in de al lereerste plaats de inpolderingen, die van de oudste tijden de be langstelling van de Nederlanders gehad hebben. Wanneer we in Ne derland de dijken zouden wegden ken, dan werd ongeveer van ons land weer water. Spreker wijst op de oude inpol deringen in ons land, die noodza kelijk bleken om het uitbreidend inwonertal op te nemen. Onze dichte bevolking vraagt naar le vensmogelijkheid en daarvoor is vraagstuk, de indeeling der dorpen en den voorlichtingsdienst. Uit de selectie, in de Wieringermeer toe gepast, blijkt, dat alleen de goede onderlegde boeren een redelijke kans krijgen. Ook de exploitatie van den Noord-Oostpolder zal aan vele jonge boeren een plaats bie den. Spreker wekte zijn toehoorders op de landbouwkennis te vermeer deren en de cursussen, die ter voorlichting (gegeven (worden, te bezoeken. De voorzitter bracht hierna een woord van bijzonderen dank aan den spreker voor zijn leerzame en actueele voordracht. Het verdere deel van de agenda werd nu in vlot tempo afgewerkt. JOHNNY EN JONES IN DE DOELE. Het was jammer, dat de ook hier heerschende griep mede de oor zaak was, dat de Doelezaal slechts gedeeltelijk bezet was. Het was een leuke, gezellige avond. De clown-imitator wist de lach lust van het publiek op te wekken door zijn goed geslaagde dieren imitatie. DOOR DE GLADHEID. Hedenmorgen gleed een vracht wagen van den dienst Bolsward- Sneek op de Appelmarkt, ongeveer bij de brug juist tusschen de hoo rnen door in het water. Gelukkig kon de bestuurder het paard bij tijds uit het gareel krijgen, zoodat dit voor een onvrijwillig bad be hoed werd. Voor de ondernemers beteekent dit ongeval een strop, daar ver schillende goederen, die reeds inge. laden waren, door het water be dorven zijn. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). Aan de ingezetenen van Bolsward. Uit onze advertentie blijkt, dat wij een ledenwerfactie voor onze Algemeene OnderlingeJSegrafenis- vereeniging zijn begonnen. Tot 1 April behoeft men geen entree geld te betalen. Wij stellen dus nogmaals een ieder in de gelegenheid om lid te worden. Onze vereeniging werkt voor rijk en arm, voor Katholiek en Protes tant, zonder onderscheid des per- soons. Trouwens onze naam zegt in de zen reeds voldoende. Wij verwach ten, dat thans velen zullen toetre den. Immers er zijn bij ons drie mogelijkheden. Wordt U lid volgens tarief A, dan verzorgen wij Uw begrafenis en die van uw huisgenooten tegen kostprijs. U betaalt dan 50 cent per jaar per gezin. Wordt U lid volgens tarief B dan betaalt U 10 cent per week en verzorgen wij de begrafenis van man en vrouw en kinderen beneden de 16 jaar, en U ontvangt dan het zelfde als onze A-leden, maar U betaalt niets, omdat U veel meer contributie aan ons afdraagt. Zoo is het ook met tarief C. Het is dus geen klasse-systeem. Ons streven is een sociaal ele ment in een tastbaar feit om te zetten. Immers, bij een begrafenis zijn ar zooveel (onvoorziene) uitgaven en om deze stoffelijke nooden nu eenigszins te lenigen, hebben wij B tarief. De stoffelijke nood van een lid, wordt dan door alle leden gedragen. En welke Bolswarder wil de ge legenheid om zijn medemensch eenigszins te steunen, voorbij laten gaan? Geeft U daarom op als lid, of win inlichtingen in bij onzen bode, den heer J. van der Meer. Namens het Bestuur: S. HIBMA, 2e Secr. Prof. Caroli trad op als gooche laar met voor het meerendeel oude re nummertjes. Zeer veel succes oogstten John ny en Jones met hun koddige liedjes. Nog eens, het was jammer, dat deze uitvoering zoo slecht bezocht was. landvermeerdering noodig. Neder land heeft deze landaanwinst op vredelievende wijze bewerkt. Onze bevolking is in de laatste 50 jaar met ongeveer 100.000 per jaar vermeerderd. De droogmaking van de Zuiderzee zal er voor moe ten zorgen, dat in de eerste jaren die landhonger bevredigd wordt. We moeten hierbij bedenken, dat jaarlijks een groot gedeelte van ons land voor bouwgrond beschik baar gesteld moet worden. Van den nieuwen Noord-Oost polder zal dit jaar een groot ge deelte droogvallen. Dan komt het in cultuur brengen. Ongeveer 60 van de droog te maken grond is uitstekende bouwgrond. Het tempo van dit in cultuur brengen was ge baseerd op 3 jaar, maar zal nu door de bijzondere tijdsomstandig heden wel op langer termijn ge steld moeten worden. Voor het meerendeel zal verbouwd wordgn gerst, tarwe en haver. De afmetingen van de diverse bedrijven varieert ongeveer tot 12, 24, 36, 48 bunder. Er zullen 1600 A 1800 boerderijen in dezen polder gesticht kunnen worden. Spreker behandelde hierna de grondgesteldheid, het arbeids- vanaf 10 Papier Servetten prima kwaliteit OOH 100 stuks 4C |2 Kachelpotten diverse modellen *|CI flinke maat IwJ VERGADERING van den Raad der gemeente Bolsward op Za terdag 22 Febr. 1941, ’s na middags 3^ uur ten Stad- huize. 1. Voorstel van B. en W. tot het verleenen van reductie aan de kerkvoogdij der Ned. Herv. gem. te Bolsward op de vergoeding voor gebruik klok Martinitoren. 2. Idem tot het verleenen van reductie voor gebruik grond voor benzinepompen. 3. Idem tot het aangaan van ’n overeenkomst voor destructie met de N. T. F. 4. Idem tot wijziging van de politieverordening. 5. Idem tot wijziging van de verordening op de winkelsluiting. 6. Idem tot verhuur van de z.g. Bokke Acht 7. Idem tot verhuur perceel tuingrond bij stadstimmerwerk plaats en Hichtumerweg. 8. Idem tot verpachting van de St. Jansbrug. 9. Idem tot verlenging van de ontruimingstermijn van een onbe woonbaar verklaarde woning. 10. Idem tot wijziging van de verordening op de heffing van een hondenbelasting. 11. Idem tot vaststelling van de kosten van het openbaar vak onderwijs over 1940. 12. Idem tot het verleenen van een tijdelijke toelage aan het lager bevoldigd gehuwd personeel en verhoging der kindertoelage. 13. Idem tot wijziging van de gemeente-begrooting, diensten ’40 en ’41. 14. Idem tot benoeming van ’n brugwachter van de Blauwpoorts- brug. 15. Idem tot het benoemen van twee leden in de commissie van toezicht op het lager onderwijs. Vac. Onvlee, aanbevolen worden 1. J. Onvlee. 2. J. de Jong. Vac. Pbstma: aanbevolen wor den: 1. G. S. Postma; 2. H. Sme ding. Roerzeef met fraai gelakt handvat, vanaf Ov flinke tube 10 Closetrollen prima crêpe "ril 12 rol 0.85, perstuk |2 2 75 35 Vaseline prima kwaliteit flinke doos Potloden „Wegea” prima kwaliteit ^1| Sauskommen met goud-rand Wg slechts Theepotten met diverse fraaie décors w OO Botervlootjes helder glas goed afgewerkt Appelraspen (rauwkostrasp) AA zeer practisch Drinkglazen diverse soorten vanaf p Waxine-glaasjes ’t goede model "^1| Theepotten effen crème fxCI modern model Ow Kop en Schotels klein model mooi porcelein Eierlepels, fraaie kleuren, bestand tegen kokend ^g water, 6 stuks w Jam- en Strooplepels leuke moderne kleuren, slechts Etenstampers prima met gelakte steel Keukenzeefje eenvoudig maar stevig Penhouders nieuw model fraai gelakt Schrijfinkt prima kwaliteit vanaf IU Kaarsen „Gouda” de besten gg per pak vü Kaarsenblaker in moderne OOM kleuren Zinken Emmers diverse maten 28 cM. middellijn Aluminium Pannen diverse maten Rrg vanaf O gaat U er niet mee naar den bakker, Want die is op dit gebied natuurlijk 'n grote stakker. Zo moet U bijvoorbeeld, indien U lekker wilt roken, Even bij EERDMANS, Marktstraat, aanlopen, ’t Is nu eenmaal een zeer bekend feit: EERDMANS verzet de bakens op tijd U vindt ddiir nog alles, in elke prijs Trek daarom op naar het Rokerspaleis 1 e EEN WAGON 9.85 VAN DEN OEVER DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1