PINKSTER AANBIEDINGEN 29 19 22|2 9 22'lz 321 271k 16|3 Scheermesleslllegea e.. BRIL? De Bolswardsche Courant en Westergoo 12$ 7 45 15 45 10 5 59 50 79 45 15 .5 25 39 9 75 10 95 4'k 5 Kousen Handschoenen Sjaals Maaswol Schuurpoeder I.’6 4’|2 M. KINGMA Closetrollen 12‘|2 BlILlEflMlIi 1 HOFSTEDE J. BLOK Hzn. Fa. R. P. DE BOER - Tel. 9 - Makkutn Alles wat de Mode beveelt bieden we in groote verscheidenheid van klenren, dessins en kwaliteiten. Stadsnieuws Jaargang No. 42 GROOTE DIJLAKKER BOLSWARD I t 1 Wat aan keus en kwaliteit I Zulk een Zaak, die wordt benijd. Veertig jaar bestaat ze reeds M. 8. EERDMANS is 't nog stééds po 55-39 E. OLDENZIEL Leraar Boekhouden M.O. BOLSWARD Behandeling van alle belastingzaken vaststellen Balans en verlies* en winstrekening Accountantskantoor Vrfjdag 30 Mei 1941 MB—■BgBSBBgBgSSnBPF11! IF 1.1 Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever Fa. A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 451 I per stuk DE 3 reuzen bussen per kaart 12 stuks n g aan e 1. !- 1.25 e SNEEK Wommels Dit no. bestaat uit 3 bladen. Porto Binnenland 3 et. Buitenland 5 ct. Koffiekannen vuurvast nieuwe decors Kop en Schotels prima porcelein nieuwe decors Lepels en Vorken roestvrij metaal W aterkaraffen met dekglas kristal helder ren met mij: waarom moet dat zoo? Kan dat niet anders? Waar om die verdeeldheid te Bolsward? Sport is en blijft toch sport. Sport is verbroedering en geen verdeeld heid. Bij de kaatssport is geen ver deeldheid, waarom kan dat wel? Of wordt hier het woord „Sport” tweeledig uitgelegd? Is ’t niet het- Papierservetten wit en gekleurd 100 stuks Broodmessen in vele soorten vanaf Sjaals Geheel nieuwe collectie. Leuke tafzijden Ruit Unie vierkante Georgette Sjaal zalfde op het kaatsveld of op het voetbalveld, daar zijn toch de spe lers sportbroeders en hun gedach ten concentreeren zich tot de sport met het doel om te spelen en te oefenen tot het hoogste doel is be reikt. Door de Hoogere Autoriteiten is aan het gebeunhaas van partijen bij de verschillende takken van Kamferballen 24 stuks in doos slechts Schitterende „Bayardère" kous Extra fijne kwal, moderne tinten Links geweven Ragfijn Ruitenwissers met prima rubberstrook Enveloppen prima kwaliteit 25 voor Potlooden „Faber” prima kwaliteit Theepotten vuurvast porcelein met mooi decor Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.50 Buiten de provincie f2.-; inn. 15 ct. Voor het Buitenland f7.- per jaar. Leesg. p. looper 40 ct. p. kwartaal. 10 stuks DIAMANT 0.45 alle kleuren 1 punt per kaartje ourant leer 2*1 Reclame Aanbieding prima kwaliteit KOUSEN Fijne waschzflden Kousen e per rsgel: 10 cent 12 cent Theelepeltjes in etui f\jne afwerking Sauslepels prima vlekvrjj metaal Broodzagen roestvrij prima afgewerkt Groentenlepels prima vlekvry metaal Schrijfbloc 100 groote vellen prima kwaliteit Notitieboekjes handig formaat met stevige kaft Schrijfmappen 10 vel postpapier met 10 enveloppen Nótitieblocs 100 vel gelinieerd slechts Dekbekers voor waterkaraf, prima kwaliteit Diepe en'platte Borden 1ste soort IQ Petrus Regout lu Ontbijtbordjes prima kwaliteit aardewerk Mijnheer de Redacteur, Met dezen verzoek ik U beleefd om eenige plaatsruimte betreffende een mogelijke fusie tusschen de beide voetbalvereenigingen alhier. Eenige weken geleden las ik in uw courant een ingezonden schrij ven van den heer R. van der Meu- len over het voorstel om te Bols ward de voetbalsport op een hoo- ger peil te brengen door samen smelting van de beide Vereenigin- gen, hetwelk elk rechtgeaard Bqls- warder tot vreugde zou stemmen, voornamelijk de sportliefhebbers, want kijkt men de Sportrubriek „voetbal” na dan ziet men toch op plaatsen (dorpen met kleiner aantal inwoners, dan Bolsward, in de provinciën Groningen, Drenthe en Gelderland enz.) één voetbal- vereeniging, vermeld in de 2de klasse der N. V. B. en de oude Hanzestad Bolsward, onderaan op de lijst 3e klasse der N. V. B. Nu vraag ik mij af en meerde- 00 05 Vrijgezellenknoopen 12 stuks 1O1I in doos 1“ 12 van schuld en vergeving sprak, wij mogen zien op Hem die tot in alle eeuwigheid een volkomen of ferlam was en leven uit de volheid van Zijn genade, niet al zuchtende over zonde en schuld, maar in ge meenschap met Hem met blijd schap en vrede in het hart. Tijdens de koffietafel en getui genisdienst, welke tusschen de sa menkomsten werd gehouden, kwam uit veler hart en mond de getuigenis wat Jezus Christus in hun persoonlijk leven beteekende. Verschillende personen namen tij- p5 95 A 4 -1 3 t i g - Vrijdagsnummer Tusschen de tekst dubb. prijs. Giro no. 87926. Broodplanken prima beuken hout Haarnetjes prima kwaliteit ook kleine TANDARTS Spreekuur voortaan op Dinsdagavond 8 10 stuks GOUDMERK 0.25 prima crêpe papier ons bekend merk „Zr. ANITA” 12 rol 85 Lokspeldjes 12 stuks op kaart 10 - 1% Kroeskop Shampoo de bekende prima Q kwaliteit v HOOFDREDACTEUR A.J. OSINOA, JONGEMASTR. 8. BOLSWARD. Juist deze kleine artikelen geven fleur Uw toilet. Snkele voorbeelden Handschoenen Opengewerkte ajour hand- OQ schoenen, alle modetinten INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). DE SOCIALE ZORG VOOR DÉ OORLOGSINVALIDEN. De burgemeesters van Bolsward en Wonseradeel vragen de aan dacht voor het navolgende: Het zal velen stellig niet onbe kend zijn, dat de Nederlandsche Vereeniging „Arbeid voor Onvol- waardigen” (A.V.O.) na in het vorige jaar van de Overheid ont vangen opdracht, o.m. door be roepskeuzevoorlichting, arbeids- training, vakopleiding, omscho ling en herscholing, nazorg en het geven van tegemoetkomingen in de kosten van een en ander, werk zaam is de oorlogsinvaliden we derom in te schakelen in het be drijfsleven, opdat zij in staat wor den gesteld onder zoo goed moge lijke voorwaarden zelfstandig den strijd om het bestaan te voeren. Onder oorlogsinvaliden worden niet enkel verstaan zwaar- en lichtverminkten, maar ook de her stelde gewonden of zieken, ja, in het algemeen ieder gewezen sol daat, wien tijdens de mobilisatie iets is overkomen, waardoor hij meer dan een ander is gehandi capt in het vinden van passend werk. Teneinde er toe te kunnen bij dragen, dat de A.V.O. op dit nieu we, zoo belangrijke werkterrein vruchtdragend werk kan verrich ten, is het noodig ten gemeente- huize te beschikken over een volle- Laat men niet in de binnenka mers of in gesloten bijeenkomsten de ziekelijke jongelingen een in jectie geven ter opflikkering, want dat helpt niets, dat kan maar tij delijk zijn. Twee voetbalvereenigingen te Bolsward hebben geen bestaan (wel noodlijdend) wel één Veree niging met een actief bestuur, be staande uit voetballers of oud- voetballers, die weten en kennen de nooden der leden, gesteund door een Supportersvereniging met eenige honderden leden, dat zij het doet Wie neemt het initiatief tot den eersten stap daarvoor? U, mijnheer de Redacteur, dan kend voor de plaatsruimte, J. DE JONG. dig overzicht van de namen en adressen van die ingezetenen der gemeente, welke op bovenbedoel de hulp aanspraak kunnen maken. In verband hiemede wordt een ieder die moet worden geacht oor logsinvalide te zijn in den zin als bovenaangegeven, verzocht vóór 5 EVANGELIE-CONFERENTIE IN HET VOLKSGEBOUW. Zaterdagavond ving in het Volksgebouw de aangekondigde Evangelie-conferentie aan onder leiding van den heer Kits uit Zeist Reeds bij de eerste samenkomst was de bovenzaal geheel bezet ’t Onderwerp voor deze bijeen komst was: „God dienen en Zijn Zoon verwachten”. Op Bijbelsche grond werd de vele aanwezigen aangetoond, wat ’t wil zeggen: God dienen en Zijn Zoon ver wachten. Zondagmiddag en Zondagavond was de opkomst, niettegenstaande de regen, weer zeer groot 't Onderwerp voor die dag was: „Ziende op den oversten Leids man en Voleinder des Geloofs Je zus, die voor de vreugde die Hem voorgesteld was, het kruis heeft verdragen, en de schande veracht, en is gezeten aan de rechterhand van den troon Gods. Dit zeer ernstige onderwerp werd de aanwezigen klaar en dui delijk voor oogen gesteld. Hij de Zoon van God, zou de vreugde genieten om vele kinderen tot de heerlijkheid te leiden. Daar om verdroeg Hij smaad en hoon, en de dood aan het Kruis. Hier door vergaarde Hij een gemeente die alléén op Hem moest zien, want ook zij zou, even als Hij in deze wereld, spot en hoon, smaad en verachting ontmoeten. Garibaldi, de vrijheidsheld van Italië, trok eenmaal zijn land door om jonge menschen op te roepen voor de vrijheid van hun land te strijden, maar als zij Garibaldi vroegen, wat biedt gij ons, dan sprak hij: wat ik u bied is geen schitterende positie, eer en aan zien, geen rijkdom en weelde, in tegendeel ontbering en ellende, verdrukking en vervolging, ja mis schien de doodl Maar daardoor de vrijheid van Italië. Welnu zoo wordt door ’t Woord van God aan getoond, de taak en toekomst van een ieder die in het geloof ziet op Jezus Christus als de eenige naam die onder de Hemel gegeven is, waardoor zondaren zalig worden. Maandagmiddag en Maandag avond werd het onderwerp behan deld: „Eenige betere dingen uit de Hebreënbrief”. Vooral dit onderwerp is van groot belang voor de geloovigen. Zij die éénmaal gelooyen, dat Je zus Christus hun schuld op ’t kruis droeg, hebben thans te zien op Hem, als hun eenige hoogepries- ter, zittende aan de rechterhand Zijns Vaders. Hadden de Hebreërs moeten zien op wet en ceremoniën, de ge loovigen van thans hebben zoo veel meer. Zag men voor ’t Kruis sport een einde gemaakt, zoo ook bij de voetbalsport en de indeeling van alle verenigingen in één com petitie geeft voldoende aanwijzing daarvoor. Bij de opening van het seizoen 1940-1941 heeft men kun nen zien en lezen hoe verschillen de verenigingen, die ook geen bloeiend bestaan hadden, gecom bineerd werden en dan als een Phoenix verrezen en nu aan het einde vati het seizoen een flinke plaats op den ranglijst innemen. Heeft men dan niet gezien en gelezen, dat de saamhoorigheid veel verbeterd is onder de spelers van de verschillende Bonden, die thans een grooten Bond, de N. V. B„ vormt. Leest men dan niet, dat spelers als Kick Smit e. a. thans weer broederlijk spelen in het Na tionaal Zwaluwen-elftal, enz. voor de eer van den N. V. B. Waarom te Bolsward de handen niet ineen geslagen om te komen tot één flinke voetbalvereniging, die kan groeien en bloeien en door het spel zich kan ontwikkelen tot een club, die in de hoogste regio nen worde ingedeeld, dat is de (op wet en offer, die telkens weer oude Hanzestad waardig. -*"’J --•-•- Laat ’t niet blijven bij aflhaesie- betuigingen, door het zenden van het naamkaartje, maar stel een Commissie vast van personen (voetbal-enthouslasten), die buiten de beide vereenigingen staan en dat deze confereren met de bei de besturen, totdat het doel: één Vereeniging voor allen, is bereikt. Laat men eerst vergeten en ver geven alle dwarsdrijverij en wat er nog meer is voorgevallen, dat alles moet voorbij zijn. naar Grootzand 18 - SNEEK Ieder® bril in elke prijs le klas werk Depót Zeiss Punctal glazen Leverancier Ziekenfondsen Aangifte voor de Inkomsten- Vermogens- en Omzetbelasting Inrichten en bijhouden van boekhou*dingen. Accountantskantoor SNEEK BOLSWARD Donderdagsmorgens zitting te Bolsward, Schildwijk 33, bij de markt. Soeplepels ▼lekvrij prachtig afgewerkt Ontbijtmessen, roestvrij, moderne uitvoering Q 40 6 stuks in etui 4. Juni a.s. zijn naam en adres ter gemeentesecretarie op te geven, met vermelding of hij reeds arbeid gekregen heeft of nog geheel of ten deele werkloos is. S. W. DE JONG, Bugemeester van Bolsward. J. WEERSTRA, Burgemeester van Wonseradeel. Fotostanders met geslepen glas prima afgewerkt Fotolijsten in alle maten en «oorten <V71| inlijsten gratis |2 Gang- en Keuken- spiegels CQ prima afgewerkt vanaf uv Verstelbare Raamhor- ren goede afwerking flinke maat waarin opgenomen Zeemsponsen spons en zeem tegelijk OQ zeer practisch vu Kopjeskwasten met goede katoen vulling Bordenkwasten prima gevuld goede kwaliteit Gasaanstekers met 4 vuursteentjes zeer practiseh W erkboenders goed gevuld, diverse soorten, vanaf Aardappelmesjes (spaarschillers) zeer handig Aardappelmesjes fabrikaat 19H „Herder” |2 Nootmuscaatraspen extra stevig goed afgewerkt 14 |2 Kaas- en Rauwkost* raspen, extra stevige uitvoering Velligheidspelden „Roestvrij” Limonadeglaasjes kristal helder 6 stuks 12 25 5 Westarslngel 33 I VAN DEN OEVER i» 1.40 tl 0 I 60 MARKTSTRAAT 121 - Telefoon 425 Bargefenne 4 DE JONG s NIEUWSBLAD

Bolswards Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1