De malaria le Boisuiard. 1 i De Bolswardsche Courant en Westergoo k Uit de Raadzaal. Stadsnieuws. Uit den omtrek. Jf 3721SÏ Jaargang Vrtfdag 4 Juli 1941 No. 51 Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever Fa. A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 451 I A HOOFDREDACTEUR A.J. OSINOA, JONGEMASTR. 8. BOLSWARD. f 207.341/2 WOMMELS. werkzaamheden. BAARD. WORK UM. il SNEEK. 4 Juli 1941, te n i- )f ift lg et in in nihil ,r- f 880.42/2 Saldo 1 s* Saldo (batig) 27.52 M! Dit no. bestaat uit 2 oladen. Porto Binnenland 1)4 ct. Buitenland 2)4 ci. OPENBARE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK „BOLSWARD EN OMSTREKEN”. Uitgeleend zijn gedurende de maand Juni in totaal 407 boeken, t.w, 368 uit de eigen bibliotheek, 24 uit die van Sneek en 15 uit de Kanselarij te Leeuwarden. Del leeszaal werd in 'diezelfde maand door 80 personen bezocht, waaronder 15 dames. ZWEMSCHOOL. De temperatuur van het water is heden 21 graden. 5e ORGELBESPELING. Het programma voor a.s. Maan dag vermeldt van O. Thomas ko- raalbewerking over: Von Himmel hoch (Gezang 112); van Handel: Introduction und Allegro A Dur; van Charles Widor: Les jeux des enfants (kinderspelen), bestaande uit 4 deelen. En ten slotte van Bach: Prdludium und Fuge C Moll. Te Delft slaagde voor het exa men civiel-landmeter, de heer J. Loman, alhier. Batig saldo (winst) Kapitaaldienst: Inkomsten Uitgaven Batig saldo (winst) Kapitaaldienst: Inkomsten Uitgaven Ontvangst Uitgaven f 15069.79’/2 f 15069,79'/2 f 38190.77% f 37807.67/2 f51119.80 f51119.80 f 18078.85 f 17198.42/2 A dv t r t e rj i/n per regeli Dlnsdagsnuinmer lü cent Vrljdagsnummer 12 cent Tusschen de tekst dubb. prijs. Giro no. 87926. Ontvangsten Uitgaven 1. g g. el ?- n, g 1 g le Verschijnt DINSDAGS- en, VRIJDAGSAVONDS. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.57 Buiten de provincie f 2.10; inn. 15 c. Voor het Buitenland f 7.35 per jaar. Leesg. p. looper 40 ct. p. kwartaal. Juli 1941. BENOEMING. Benoemd tot onderwijzeres aan gemeenteschool no. 7a te Leeuwar den mej. Y. Nauta, thans alszoo- danig werkzaam bij het openbaar onderwijs te Franeker, voordien te Wommels. g >f :r ii e Is n ir n n 5. :t J1 er S. tn re id i- n in t- 18 te h, ,n le ?t w d .n rf n :e j tn n, d, u ij ;e n r, k I- le •e :r g KORT VERSLAG van de vergade ring van den gemeenteraad van Workum gehouden op 30 Juni 1941. Voorzitter: Mr. W. M. Oppedijk van Veen. Aanwezig alle leden. Bijdrage Borgstellingsfonds. Van het bestuur der stichting Borg stellingsfonds voor Friesland” is een verzoek ontvangen, om wederom voor den tijd van 5 jaren, ingaande 1 Janu ari 1942, op welken datum de thans loopende termijn van 5 jaren afloopt, een bijdrage van 2 cent per inwoner te verleenen. In hun praen-advies schrijven Burge meester en Wethouders, dat de opge dane ervaringen gedurende de be staansjaren van het Fonds en door de jaarverslagen bij het college de over tuiging heeft doen ontstaan, dat het Fonds, althans voor zoover onze ge meente betreft, niet aan de verwachtin gen, welke bij de oprichting -werden gesteld, heeft beantwoord. Zij stellen derhalve voor, het verzoek af te wij zen. De heer Westendorp vraagt, of, wan neer de gemeente nu besluit voortaan geen jaarlijksche bijdrage meer te ver leenen, het door de gemeente als bij drage in het kapitaal gestorte bedrag van f 382.ook wordt terugbetaald. Hierop werd geantwoord, dat bij liqui datie van het Fonds met de herkomst van het vermogen rekening moet wor den gehouden. De heer Jonkman vraagt welke be stemming aan de jaarlijksche bijdrage van de gemeente werd gegeven, wan- neerr toch zoo goed als geen der in gezetenen door het Fonds werd gehol pen. H I n- 3 Juli 1941. Het huis van de wed. G. Obbe- ma werd hedenavond door notaris Ypma te Harlingen verkocht aan den heer A. M. Looienstein te Wassenaar voor f2353. en voorzoover het huispersoneel betreft, over het tweede kwartaal 1941, behoort te worden afgedra gen; en dat de Loonbelastingaan- gifte uiterlijk den 15en Juli 1941 in zijn bezit moet zijn. nihil BURGERLIJK ARMBESTUUR. f 17042.— f 17018.48 STADSBURGERWEESHUIS. f 1436.12% f 1228.78 2 Juli 1941. Te Heerlen slaagde voor het eer ste gedeelte van het vroedvrou wenexamen mej. C. van Dijk al hier. Saldo ELECTRICITEITSBEDRIJF. Gewone dienst: Baten Lasten )f f 383.10 wusteloozen toestand werd hij op genomen. Dr. Nammensma van Wommels, die spoedig ter plaatse was, achtte overbrenging naar ’t ziekenhuis noodzakelijk. De toestand, die zich eerst ern stig liet aanzien, bleek later, naar men ons mededeelde, iets mee te vallen. Tolsma had een der armen gebroken. We zullen hopen, dat dit ongeval geen nadeelige gevol gen voor hem zal meebrengen. DRIE D. B. S.-FEESTDAGEN. Blijkens de in dit blad voorko mende advertentie zullen op Dins dag, Woensdag en Donderdag, 15, 16 en 17 Juli a.s. door het bestuur der D(ijkstraat), R(argefpnne) S(childwijk) buurtvereeniging drie feest-attractie-dagen worden geor ganiseerd. Dit drie-daagsche feest wordt gehouden teneinde uitdruk king te geven aan de groote waar- deering der vereeniging voor de in dit jaar gereedgekomen nieuwe Saldo (batig) De rekeningen worden voor onder zoek in handen van een tweetal com missies gesteld. Oninvorderbare posten. Met de door Burgemeester en Wet houders overgelegde staten van onin vorderbare en nog te verhalen posten gaat de raad accoord. Rondvraag. De voorzitter deelt, naar aanleiding jan de door den heer Boersma in de vorige vergadering gestelde vraag be treffende ’t verschil in de basisuurloo- nen voor de Workumer arbeiders in de werkververschaffing en de arbeiders die uit de gemeente Haarlem zijn te werkgesteld mede, dat het onderzoek in deze zaak, dat de burgemeester den daarop volgenden dag heeft ingesteld, heeft uitgewezen, dat deze aangelegen heid in een zoo ver gevorderd stadium van herziening verkeert, dat het niet wenschelijk was daarin thans stappen te ondernemen. De heer Boersma brengt den voor zitter voor dit antwoord en diens be moeiingen dank. De heer Visser had verwacht, dat in deze vergadering een adres ter tafel was gekomen, dat door de scharhuur- ders-koemelders is ingediend en waar in verbetering wordt gevraagd van de op den zeedijk bestaande gelegenheid om koeien te melken. Spreker dringt op een spoedige behandeling van dit ver zoek aan. De voorzitter zegt, dat inderdaad vandaag een verzoek van de koemel kers is ingekomen, dat ongetwijfeld de aandacht van burgemeester en wethou ders zal hebben, welke het verdient. Indien na onderzoek blijkt, dat verbe tering noodig is, dan acht het college zich gerechtigd daarin te voorzien. Hierna sluit de voorzitter de verga dering. ZURICH. INBRAAK. MAKKUM. In het Tehuis voor hulpbehoe venden alhier, is benoemd tot ver- pleegster-assistente Mej. M. Fok kema te Wijnaldum met ingang van 1 Aug. a.ss. GESLAAGD. Aan de St. Ludgerus-kweek- school te Hilversum slaagde dezer dagen onze stadgenoot Sj. de Jong Azn., voor onderwijzer. Te Venray slaagde dezer dagen voor het einddiploma Gymnasium A onze stadgenoot Johan R. Bruin- sma. straataanleg inclusief trottoir en niet te vergeten de nieuwe Blauw- poortsbrug, hetgeen voor de ge- heele stad in het algemeen een verbetering, tevens verfraaiing ge noemd mag worden, maar in het bijzonder voor de D.B.S.-buurt. Dinsdagsavonds vindt de ope ning plaats te 8 uur, waarna een wedstrijd van jongens op bakfiet sen. Woensdagsmiddags beginnen te 2 uur diverse leuke kinderspelen; des avonds 7.45 uur: loop door Bolsward, eindpunt het C. A. B.- voetbalterrein, waar te 8 uur een vriendschappelijke voetbalmatch gehouden zal worden tusschen ’n elftal van de D.B.S.buurt en een elftal van de buurtvereen. Groote Markt-Appelmarkt. Voetballers, die op dit gebied hun sporen reeds verdienden, nemen aan dezen ti tanenstrijd deel. Prijs een beker. Donderdags te 3 uur (bij genoeg zame deelname) groote ringrijderij van dames en heeren met paard en chais en te 7.30 uur gymnastiek- demonstraties (goede wijn behoeft geen krans) met als slotnummer te 8.30 uur estafette van autopeds bestuurd door dames en heeren. Het Stedelijk Muziekkorps ver leent zijn gewaardeerde medewer king des Dinsdagsavonds en des Woensdagsavond bij de voetbal match. Bovendien wordt een letterprijs- vraag gehouden, waarbij uit 32 letters, in de D.B.S.-etalages voor komend, een slagzin moet worden geformuleerd. Verder wordt gelegenheid gebo den om te raden naar de totale lengte van de spelers van het D. B. S.-team en van die van het Groote Markt-Appelmarkt-elftal, van ieder elftal dus afzonderlijk. Voor al deze wedstrijden etc. worden waardevolle prijzen uitge loofd. Verdere bijzonderheden betref fende deze drie D.B.S.dagen zullen nog per advertentie en per bulletin worden bekend gemaakt. Vermeldenswaard dient zeker nog de komst van de prachtige draaimolen tevens zweefmolen van den heer Wallon, een attractie zoo wel voor de jongeren als voor de ouderen. PAARDENSPORT. De voorloopige plannen van het bestuur der Paardensportvereeni- ging hebben een meer vasteren vorm gekregen en zoo kunnen wij thans mededeelen dat deze sport dag is vastgesteld op Donderdag 31 Juli a.s. De toestemming der overheid is reeds verkregen. Het programma luidt als volgt: ’s Namiddags 2 uur de A-dra- verij. Ongeveer 3 uur concours- hippique in 2 klassen (Friesch en Bovenlandsch ras) en direct daar na de B-draverij. Met het oog op de beperkte reisgelegenheid hoopt men dit pro gramma omstreeks half zes afge werkt te hebben. Nadere bijzonderheden zal men in de advertentie- en nieuwskolom men onzer volgende nummers kun nen lezen. WITMARSUM. VLEESCHDISTRIBUTIE. Een inwoner uit Witmarsum schrijft, dat deze week de bel door het dorp ging om aan te kondigen dat er gelegenheid bestond vleesch aan de volksslagerij van den heer Deinum af te halen. Verschillende liefhebbers kwa men, toen reeds alles verkocht was. De grief van sommigen hunner is nu, dat reeds met den verkoop wordt begonnen, voordat ook de verstaf-wonenden in het dorp hier van kennis hadden. Bedoelde inwoner vraagt nu of men in het vervolg deze verkoop onder politie-toezicht wil houden en op een vooraf bepaald uur met den verkoop kan aanvangen, waar door geen voorkeur voor de dichtst bijwonenden ontstaat. We geven deze vragen graag ter overweging aan de bevoegde auto riteiten. 3 Juli 1941. Als een bijzonderheid kan wor den gemeld, dat op de boerderij van, den veehouder Leijendejcker een paard gestorven is van 41 jaar oud. Naar men zegt het oudste in Nederland. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer Age de Boer slaagde voor het eind examen 5-jarige cursus (B) H. B. S. te Harlingen. Geslaagd te Amsterdam voor het prop.-examen theologie, de heer J. H. de Boer te Makkum. ONGEVAL. Toen de melkrijder F. v. d. K. met zijn melkwagen terugkeerde van den veehouder P. K., tusschen Winsum en Baard, moest het voer tuig bij den steilen weg op, om den hoofdweg te bereiken. Bijkans midden op den hellenden weg ge komen, bleef het paard een oogen- blik staan, wat den melkrijder noodlottig werd. In een ommezien was de wagen in de bermsloot beland,meenemende de kostbare inhoud der melkbussen, waarvan nogal iets verloren ging. Verder liep een en ander nog zonder per soonlijke ongelukken af. Later is de wagen met eenige moeite weer op den wal gebracht. OOSTERLITTENS. GESLAAGD. 29 Juni 1941. Geslaagd te Den Haag voor de Nijverheidsacte (N.A.) 1ste ge deelte, theorie leerares naaldvak- ken de dames KI. Dijkstra alhier en K. J. Kooistra te Baard, beiden leerlingen van de Leeuwarder In dustrie- en Huishoudschool. De Inspecteur der Registratie alhier brengt ter kennis dat voor 10 Juli e.k. de ingehouden Loonbe lasting over de maand Juni 1941, De voorzitter kan niet precies aan-1 geven op welke wijze de gelden van het Fonds worden beheerd, maar uit de jaarverslagen, die geregeld aan den Raad werden overgelegd, wordt men hierover voldoende ingelicht. Z.h.st. wordt hierna besloten na 1 Januari 1942 geen jaarlijksche bijdrage meer te verleenen. Voorschot exploitatie vergoeding blzondere school Heidenschap. Daar de vergoeding per leerling bij beschikking van den Secretaris-Qene- f raai van het Departement van Onder wijs voor de bijzondere school in het Heidenschap voor het jaar 1941 is vastgesteld op f 11.50 door den ge meenteraad indertijd vastgesteld op f 10.39 wordt het door Burgemees ter en Wethouders redelijk geoordeeld dat ook het voorschot dienovereenkom stig wordt herzien en vastgesteld op f 610.—. Aldus wordt besloten. Automaten. Blijkens een mededeeling van den Officier van Justitie doen zich bij de vervolging van een door den burge meester in Augustus 1940, op grond van artikel 12 der luchtbeschermings- wet afgekondigde gedragsregel, vol gens welke het verboden is door mid del van automaten waren te verkoopen of daarin aanwezig te hebben geduren de den tijd dat verduisterd moet wor den, bezwaren voor. De officier geeft derhalve in overwe ging deze gedragsregel in te trekken en krachtens het bepaalde in artikel 220 der gemeentewet een soortgelijke be paling uit te vaardigen, waartoe de burgemeester, ter voorkoming van ver storing van de openbare orde, bevoegd is. De burgemeester deelt den raad mede, hieraan gevolg te hebben gege ven, en op 27 Juni 1.1. een algemeen voorschrift van politie, op deze aange legenheid betrekking hebbende, te hebben uitgevaardigd. Dit voorschrift wordt thans door den burgemeester ter bekrachtiging aan den raad aangebo den, hetwelk z.h.st. wordt verleend. Wegruimen van sneeuw en ijs. Blijkens een schrijven van den Heer Secretaris-Generaal van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken wordt het, naar in den vorigen winter opge dane ervaringen nuttig geoordeeld, in de plaatselijke politieverordening bepa lingen op te nemen regelende het weg ruimen van sneeuw en ijs. De commissie voor de Strafverorde ningen stelt den raad daarom voor, een aantal bepalingen in de politieverorde ning op te nemen, volgens welke ver boden is, sneeuw en ijs, afkomstig van gebouwen of erven, naar den openba ren weg over te brengen, terwijl bij sneeuwval of gladheid, de hoofdbewo ner of eigenaar van een gebouw of erf verplicht is, de sneeuw en het ijs weg te ruimen van het openbaar voetpad gelegen voor dan wel langs het door hem bewoond of bij hem in gebruik zijnde of aan hem toebehoorende ge bouw of erf, zoomede dat weggedeelte op voldoende wijze met zand of asch te bestrooien. Voorts is hij verplicht te zorgen, dat de sneeuw of het ijs van den openbaren weg wordt verwijderd, dan wel wordt gebracht op den uiter sten rand van het openbaar voetpad, zoodanig, dat voor het voetgangersver keer voldoende ruimte overblijft. Ver der wordt het verboden, voor het van een openbaren weg verwijderen van sneeuw of ijs gebruik te maken van zout of andere bijtende stoffen, of sneeuw en ijs op andere plaatsen te storten dan die, welke bij openbare be kendmaking daartoe door burgemees ter en wethouders zijn aangewezen. Zonder hoofdelijke stemming ver- eenigt de raad zich met dit voorstel van de commissie. Aanbiedingen rekeningen 1940. Aangeboden worden de rekeningen over 1940 van het gas- en electriciteits- bedrijf, het Burgerlijk Armbestuur en van het Stadsburgerweeshuis. Deze rekeningen wijzen de volgende cijfers aan: GASBEDRIJF. Gewone dienst: Baten Lasten 2 Juli. Onder leiding van de voorzitter, Ds. K. H. Siccama kwam het be stuur en de leidsters van het Dorpshuis bijeen ten huize van de scheidende secretaresse, Mevr. G. Danes-Brouwer. Besloten werd dat 5 leidsters naar het week-end te Bakkeveen zullen gaan om daar weer nieuwe ideeën op te doen. In een speech van den voorzitter werd de secr.esse dank gebracht voor het vele wat ze voor het Dorpshuis had gedaan. Een klein aandenken werd haar geoffreerd, wat in dank werd aanvaard. Het nieuw gekozen bestuurslid, mevr. H. Gros-Havin^a werd het wel kom toegeroepen. Na nog even prettig bijeen te zijn geweest, vertrok men „huis- toe”. BURGWERD. ONGEVAL. 3 Juli 1941. De arbeider W. Tolsma, werk zaam bij den veehouder Tj. van der Meer op Hiemert, onder Burg, werd, had ’t ongeluk in de schuur van een blok hooi te vallen. In be- RAADSVERGADERING Hindeloo- pen op 30 Juni 1941 namiddags 7.30*11^ ten gemeentehuize. Met kennisgeving afwezig het lid W. S. de Boer. Voorzitter: de burgemeester. De notulen van de vergadering van 29 April 1941 worden na voorlezing on veranderd vastgesteld. Ingekomen zijn enkele goedkeurings besluiten van Ged. Staten. Het verzoek van de Slagersvereeniging „De Zuid westhoek”, om de slagerswinkels op Maandag, na 13.00 uur te doen sluiten voor het publiek, wordt ingewilligd. Besloten wordt, de gemeentebegroo- ting, dienstjaar 1941 te wijzigen in ver band met de verlaging van de raming werkloosheidsuitgaven 1941. Het verzoek van de Stichting „Borg stellingsfonds voor Friesland” d.d. 3 Mei 1941, om toe te treden tot het Fonds, wordt afgewezen. Naar aanleiding van het verzoek dd. 8 Mei 1941 van Ged. Staten van Fries land betreffende toekenning kinderbij slag en duurtetoeslag aan de burge meesters, secretarissen en ontvangers, en het daarmede verband houdende schrijven van de afdeeling Friesland van den Ned. Bond van Gem. ambte naren d.d. 27 Mei 1941, wordt beslo ten, Gedeputeerde Staten te berichten, dat naar het oordeel van den raad de tijdelijke toelage op 1 December 1940 behoort in te gaan en ten aanzien van de kinderbijslag, dat deze als volgt ware te regelen. 3 pct. per kind per jaar van het der de kind af beneden 18 jaar met een minimum van f 60.(tijdelijk opge voerd tot f 75.en een maximum van f205.per kind per jaar. Hierna heeft de wijziging plaats van begrootingen, dj. 1940. Voor het nazien van de gemeente- en andere rekeningen over 1940 worden tot leden van de commissie benoemd de heeren Glashouwer, Blom en Mei nes, die hiermede instemmen. Besloten wordt verder tot vast stelling van de pensioengrondslagen per 1 Januari 1941 van P. Roosje en Tj. Dikkes. Vergoedingen in de kosten van ver voer, als bedoeld in artikel 13 der La- ger-Ónderwijswet 1920 worden toege kend aan R. Paauw, J. IJpma, C. Fa- ber, Joh. Bosma tot een bedrag van f 17.50 per jaar, en aan H. Bosma, be rekend naar f 15.per jaar. De ver goeding, die laatstgenoemde reeds ge noot terzake van het schoolbezoek van zijn zoontje Meije, wordt verhoogd van f 12.50 tot f 15.per jaar. Het verzoek van L. Steigenga wordt pftrpxve/PT Op grPn4 -a .-f dat «Leus oon niet meer leerplichtig is, hetgeen o.m. eisch voor de toekenning van deze vergoeding is. De Raad besluit, gezien de adviezen van den ambtenaar van het bouw- en woningtoezicht in deze gemeente, de plannen m.b.t. de woningbouw voor- loopig uit te stellen, doch een plan van Juni. ïn den nacht van Vrijdag op Za terdag is ingebroken in de ijssa- lonwagen van den heer Fr. raber op den hoek Afsluitdijk (Friesche kust). Door indrukken van een ruit heeft de dief zich toegang ver schaft. Er is voor f2.ont vreemd, terwijl de verkooper ook nog de schade van de ruit had te betalen. Dit is reeds de 3e keer, dat in deze wagen ingebroken is. Het is wel treurig, dat een ouden man op die manier van zijn ver diensten beroofd wordt, die eiken dag van ’s morgens 8 tot ’savonds 10 soms 11 uur, daar is, om een boterham te verdienen. Nog steeds is de malaria in Bolsward een veel voorkomende volksziekte en blijken sociale volkshygiënische maatregelen en voorzieningen meer en meer noo dig om deze plaag te bestrijden. Op initiatief van den Inspec teur voor de Volksgezondheid, Dr. P. Muntendam, werd de vroe gere malariacommissie dan ook uitgebreid en opnieuw in actie ge zet. Onder voorzitterschap van den burgemeester zullen hare werkzaamheden, ondersteund door den wetenschappelijken ar beid van Dr. A. de Buck, lid van de malariacommissie uit den Gezondheidsraad, naar de nieuwe re inzichten ten aanzien van de malariabestrijding worden voort gezet. De commissie zal daarbij zeer waarschijnlijk nog worden ge assisteerd door den muggen expert voor het Ysselmeergebied, den heer van der Torren en heeft zich de medewerking verzekerd Van den plaatsgenoot Ir. S. L. Fokkema. Ook is samenwerking gezocht met andere instanties die de Volksgezondheid behartigen n.l. de plaatselijke ziekenfondsen en het Groene Kruis. Nu de malaria op de B-lijst van de besmettelijke ziekten is ge plaatst en verplichte aangifte daaruit voortvloeit, kan een beter overzicht over de frequentie van de ziekte worden verkregen. Het komt er nu maar op aan, dat alle malariagevallen bekend worden aan de commissie, dat de malarialijders zich zoo volledig mogelijk door den medicus laten behandelen en dat de patiënten de adiviezen van medicus en muggen expert zoo volledig mogelijk op volgen. Teneinde ook niet uitgesproken gevallen van malaria te doen con troleren, wordt aan apothekers en drogisten verzocht, aangifte bij de centrale te doen van hun bekende of twijfelachtige gevallen. Dit geschiedt alleen, wanneer de vermeende malarialijder zijn toestemming daartoe heeft gege ven. Het voordeel hiervan is, dat aan dezen vermoedelijken malaria- patiënt de hulp der commissie wordt aangeboden. De commissie zoekt nog naar een methode om bepaalde catego rieën op goedkoopere wijze van kinine te kunnen voorzien, zonder daarbij belanghebbenden te scha den. Wij hebben wel den indruk ge- kreg n, dat deze nieuwe poging van de commissie met de hulp en steun van de Bolswardsche bevol king tot een succesvolle bestrij ding zal leiden. T(-n slotte geven wij nog de sa menstelling van de malariacom- misHe: Dr. P. Muntendam, Inspecteur v. d Volksgezondheid. S. W. de Jong, Burgemeester van Bolsward. Dr. A. de Buck, Lid v. d. mala- riacr nmissie uit den Gezond heidsraad. N van der Torren, idem. Mug genexpert voor het IJsselrrieerge- bied. S. Andela, arts. I. L. de Bos Kuil, arts. M. ten Cate, arts-voorzitter Groe ie Kruis. L. L. van Geuns, arts-Vertegen- woordiger van het ziekenfonds Frieslands Z.W. hoek. M. Yssels, vertegenwoordiger v. het „Onderling Ziekenfonds Bols- wara”. D. van Vliet, Inspecteur van Po litie. Ir. S. L. Fokkema. N. Popma, directeur Hollandia- fabriek. W. Ph. Hendriks Apotheker, Secretaris. re KAATSEN VAN SCHOOL JONGENS. 3 Juli 1941. De uitslag is als volgt: Jongens lagere school. 1ste; prijs: Seerd Elgersma, Klaas Hofstra en Jaap Werkman. 2de prijs: Tjerk Tuinstra, Dirk Steinfort en Eli Zijlstra. Jongens u. 1. o. 1ste prijs: Douwe Vos, Wietze Vos en Pief Tadema. 2de prijs: Huite Zijlstra, Rintje Bonnema en Job de Vrij. ARUM. DORPSHUIS. IJTENS. BENOEMD. 29 Juni 1941. Aan de openbare school te Gor- redijk werd als onderwijzeres be noemd, mej. F. Zwier, onderwijze res aan de o. 1. school alhier. I ig f A 1- 1- Jf S- it I- Is 1 i- i- 1- »r n e n k I DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1