ii De Bolswardsche Courant en Westergoo De Slrlidomanlsalie der S.S. doel een beroep, ook op ll. Haar eigen vonnis geveld. 3 0 Vrijdag 11 Juli 1941 No. 53 37ÏÏS Jaargang Uitgever Fa. A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLS WARD L I n el r 8 is d Uit den omtrek. Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel A Telefoon No. 451 Stadsnieuws. t e s a 9 TJERKWERD. in n ig ift nd de SS-dolk re ILS de y EK mt no. bestaat uit 2 bladen. Porto Binnenland 1J^ cl. Buitenland 2J4 et. It I» 2 Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.57 Buiten de provincie f 2.10; inn. 15 c. Voor het Buitenland f 7.35 per jaar. Leesg. p. looper 42 ct. p. kwartaal. WINSUM. JONGENSKAATSPARTIJ. 8 Juli 1941. Aan de gehouden wedstrijd van jongens uit Baarderadeel namen 16 parturen deel. De uitslag luidt: 1ste prijs: J. Visser, Winsum, C. Span te Beers en G. Bakker te ?Je prijs: G. Lettinga te Oos terlittens, E. Schutte te Jorwerd en P. Greijdanus te Jorwerd. 3de prijs: H. v. d. Weide te Oos- terlittens, K. Toering te Oosterlit- tens en J. Jongsma te Baard. 4de prijs: W.- Brouwer te Win- sum, F. Monsma en G. Klaversma te Jorwerd. :s e if p k e e d INGEZONDEN. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie). Juli 1941. Benoemd tot wijkverpleegster voor de dorpen Tjerkwerd, Burg- werd en Lollum, Zuster N. Beu- kelman te Rotterdam. n !t n 91 ,r- al, e :1 n e K n n !t r it :e F ;e- ;st WITMARSUM. waarin opgenomen 10 Juli 1941. Bij de heeren L. S. Wierda en Zn., agenten voor de Lotisico Lo terij alhier, viel heden een prijs van f 400.—. Adveftenflën per regel’ Dinsdagsnumme? '0 cent Vrljdagsnummér 1? cent Tusschen de tekst dubb. prijs. Giro no. 87926. GESLAAGD. Dezer delgen slaagden voor de acte Nuttige Handwerken onze stadgenooten de dames J. Haitsma en C. Eerdmans. BEVORDERD. Dezer dagen is bevorderd tot Doctor in de letteren en wijsbe geerte onze vroegere stadgenoot, K. Nauta op proefschrift „Die Alt- friesischen algemeiner Busztasen”. ZWEMSCHOOL. De temperatuur van het water is heden 26 graden. Mijnheer de Redacteur, Hiermede verzoeken wij U het volgende in Uw blad te willen op nemen. FEESTEN OP DE D.B.S.BUURT. Voor deze de volgende week te houden attractiedagen bestaat weer groote belangstelling. Op het programma staan kinder spelen, volksspelen, loop door Bolsward, voetbalwedstrijd, ter wijl een draai- en zweefmolen niet zal ontbreken. Verder ringrijderij, concerten en een letterprijsvraag voor de deelnemende winkeliers. Wanneer het weer nu; maar mee werkt, zullen deze attractiedagen voor de D.B.S.-ibuurt zeker sla gen. KAATSEN. Bij de Zondag te Rauwerd ge houden kaatspartij behoorden de volgende Bolswarders mede tot de prijswinnaars. 1ste prijs: J. Stormer. 2de prijs: F. de Wilh. 3de prijs: S. de Jong. 4de prijs: U. Rijpma. AVONDNIJVERHEIDSSCHOOL SNEEK. Nu reeds sedert enigen tijd ook voor het automobiel- en garage bedrijf en voor het Rijwielbedrijf, de eischen voor Vestiging zijn af- gekondigd, is daarmee voor veel jonge menschen de tijd aange broken om zich alvast te gaan voorbereiden voor de daarvoor te houden examens. Naar aanleiding hiervan is het Bestuur der school bereid gevon den, om bij voldoende belangstel ling, een cursus te installeeren met het doel bovenbedoelde jonge menschen op te leiden voor de, voor hen vereischte „Vakbe kwaamheid”. Het onderwijs, dat zal worden gegeven in de wintermaanden, door bevoegde leeraren, omvat niet alleen de theoretische vakken, doch ook zal, zoo mogelijk, één avond worden besteed aan prac- tijkonderwijs. Hetspreekt vanzelf, dat, zal deze cursus slagen, een voldoend aantal leerlingen hieraan moet deelnemen. Ik vestig daarom in ’t bijzonder Uw aandacht op de in- gchrijvings-advertentie in dit num mer; met het oog op de tijd, welke nog rest, is spoedige aanmelding zeer gewenscht. Namens het Bestuur, De Directeur, S. BAKKER. de elftalcommissmie de heer Oos- terbaan en namens de leden de heer Piet Adema. The Three Jolly Boys luisterden de avond op met muziek, terwijl enkele voordrachten ten beste wer-' den gegeven. Twee feestliederen, toepasselijk op R. E. S. en dezen avond, verhoogden de feeststem ming. Om elf uur ging ieder voldaan huiswaarts, bezield met nieuw vuur. onder deze bepaling vallen. Desgewenscht kan men op de inleveringsbureaux deze voorwer pen aangeven op daarvoor bestem de formulieren, welke binnen 8 d na ontvangst, doch uiterlijk 9 Aug. a.s. bij den Burgemeester moeten worden ingeleverd. Indien wij ons op het standpunt stellen, dat Nederland straks in ’t nieuwe Europa een waardige plaats moet innemen en dat wenschen wij toch allen dan is het duidelijk, dat de oorlog tus schen Duitschland en de Sovjet unie ook ons aangaat, omdat het een strijd is tegen het communis me, den aartsvijand van de Wes- tersche beschaving. Immers, Duitschland strijdt tegen de duistere machten, die Europa trachten te vernietigen. Vraagt men ons, hoe wij daar tegenover staan, dan is er maar één antwoord mo gelijk: schouder aan schouder mét Duitschland, mét het nationaal- socialisme, oprukken tegen het communismel Een andere keuze is er niet. En dan geldt inderdaad, zooals de Rijks-commissaris, dr. Seyss In- quart te Amsterdam vaststelde, voor dengene, die niet tegen het communisme en dus niet samen met het nationaal-socialisme dit communisme wil bestrijden, géén plaats meer is in het nieuwe Europa. Vóór of tegen I Ziehier het parool, ziehier het einde van alle pogingen, die ondernomen worden om een beslissing uit te stellen of en dit is beschamend voor een groot deel van ons volk dit moet onherroepelijk het einde zijn van alle sabotage-acties, waaraan dit deel zich dag in dag uit, schuldig maakt. In Amsterdam op het ijsclubter- rein heeft de Rijkscómmissaris ons voor de keuze gesteld en ef den nadruk op gelegd, dat hij van het Nederlandsche volk een jafdoend antwoord verwacht. Wat de Nederlandsche natio- naal-socialisten betreft, Ir. Mussert de leider van de N. S. B., heeft in zijn rede, welke hij hield, direct na den Rijkscómmissaris, dezen :1e verzekering gegeven, dat hij op de Nederlandsche nationaal-socialis- ten kan rekenen. Maar de anderen? Hoe is het standpunt van de Nederlandsche Unie, bijvoorbeeld? In het laatst verschenen nummer van het week blad der Nederlandsche Unie heeft het driemanschap een hoofdartikel geschreven, waarin het zegt geen standpunt te kunnen innemen, om dat dit zonder een eigen Overheid niet mogelijk zou zijn. De Nederlandsche Unie weigert dus daadwerkelijk stelling te ne men. En hiermede laat de Neder landsche Unie het masker vallen, hiermede stelt het driemanschap zich met zijn volgelingen buiten de volksgemeenschap, hiermede bewijst de Nederlandsche Unie, dat zij inderdaad een gevaar kan worden voor ons volk en vader land. Het is duidelijk, dat het drie manschap de consequenties niet aandurft, dat het, wetende, dat honderdduizenden leden slechts een toevlucht in deze vereeniging hebben gezocht een toevlucht tegen het nationaal-socialisme, de kool en de geit heeft willen spa ren. Op echt democratische wijze tracht de Nederlandsche Unie een be'slisising te omzeilen. Maar zij vergeet, dat dergelijke methoden geen succes meer kunnen hebben, omdat deze tijd daden vraagt, dat alleen zij, die de consequenties van hun daden aandurven, het recht hebben mede te bouwen aan de nieuwe ordening. Nogmaals heeft de Rijkscom- missaris een beroep gedaan op ’t nuchtere verstand van ons volk, nogmaals heeft’ hij den weg gewe zen naar een gelukkige toekomst. Met het innemen van zijn stand punt heeft het driemanschap een antwoord gegeven, dat zóó duide lijk In strijd is met de belangen van ons volk, dat de Nederland sche Unie hiermede haar eigen vonnis geveld heeft. 6e ORGELBESPELING. Het programma van a.s. Maan dag vermeldt de volgende num mers: 1. S. Karg Elert, koraalbe- werking over: „Freu dich sehr o meine Seele” (Ps. 42). 2. J. S. Bach: Pral. und Fuge A Moll (VIII no. 7). 3. Ch. Widor: 6e Synfonie. 4. Peterson Berger: Nordische suite (Noorsch doopfeest). ARUM. VROUWENCLUB. 8 Juli 1941. De vrouwenclub uitgaande van het „Dorpshuis”, maakte een elf merentochtje. ’s Morgens vroeg vertrokken 17 dames per 'fiets (naar Bolsward, terwijl 5 dames per brik naar Harkezijl gingen. Vanaf Bolsward ging ’t per motortram naar Sneek. Om ruim 9 uur vertrok de boot uit Sneek. Het weer, dat ’s morgens niet zoo mooi leek, werd steeds beter. Er is dan ook echt genoten. Jammer dat niet alle leden aan dit uitstapje hebben kunnen )leelne- men. Het was de moeite waard en het voornaamste was, dat de kosten allen meevielen. In Sloten ging men aan wal om het oude stadhuis te bezichti gen. Ook bij het paviljoen te Lang weer legde de boot aan. ’s Avonds kwam men in opgewekte stemming weer thuis, na een zeer prettigen dag te hebben beleefd. VOETBALVEREEN. „ARUM”. 8 Juli 1941. Heden had onder voorzitterschap van den heer W. Dijksma de al- gemeene ledenvergadering plaats van de Voetbalvereen. „Arum”. Aanwezig waren 14 leden. De notulen alsmede het jaarverslag van den secretaris, den heer M. R. Hiemstra werden goedgekeurd. Uit het verslag van den penn., den heer P. Park, bleek, dat de in komsten hadden bedragen f 176.81, de uitgaven f 139.26, alzoo een ba tig saldo van f37.55. Er werd besloten de vereeniging te laten voortbestaan. Vier der te genwoordige bestuursleden be dankten. In hun plaats werden ge kozen de h.h. S. F. Huizinga, R. Kooijenga, Tj. Epema en A. Sinne- ma. De functies zullen onderling ver deeld worden. De voorzitter dankte ten slotte de' aftr. bestuursleden voor wat zij voor de vereeniging hadden opgeofferd. HOOFDREDACTEUR A.J. OSINOA, JONGEMASTR. 8. BOLSWARD. BAARDERADEEL. BAARDERADEELPARTIJ. 7 Juli 1941. Door de federatie van Kaatsver- eenigingen in deze gemeente werd te Weidum gespeeld een wedstrijd van afdeelingsparturen, waarvan de uitslag luidt: 1ste prijs: K.V. „Baerd” te Baard met P. Buren, H. Bakker Jr. en U. van Dijk. 2de prijs: K.V. „Onder Ons” te Oosterlittens, met Joh. Heidstra, P. Santema en J. Stellingwerf. 3de prijs: K.V. „Nije Kriich” te Weidum, met S. de Groot, P. Koopmans en W. Schilstra. Bovendien werd nog een wed strijd gehouden van leden uit Baarderadeel boven 46 jaar. Ook deze veteranen gaven meermalen fraai spel te zien, waarbij fül ge streden werd en dikwijls op de meest tactische wijze het mooie „keatsspil” werd gedemonstreerd. De uitslag is aldus: 1ste prijs: Joh. van der Burg te Oosterlittens, Dirk van Deelen te Mantgum en Rein Leen te Jellum. 2de prijs: Rutger Fopma. en Haije Stellingwerf te Oosterlittens en M. Schaafsma te Bozum. 3de prijs: Minne Kuipers te Baard met Klaas Koning en G. v. d. Plaats te Winsum. De prijzen bestonden uit kunst voorwerpen. Het bolsjewisme, De vriend van de goddeloosheid de vijand van elke beschaving moet vernietigd worden. Europa is tegen hem opgestaan. Nederland mag niet ter zijde staan. Meldt u aan bij de Centrale van de Waffen S.S., Bureau Nordwest, Den Haag, Stadhouderslaan 132. INLEVERING METALEN. In afwijking van hetgeen omtrent de inlevering van metalen is ge publiceerd kan thans worden mee gedeeld, dat fabrikanten, gros siers en winkeliers van en in tech nische producten, zooals appenda ges, kranen, fittings e.d., behoe ven deze artikelen niet in te leve ren, voorzoover het hier gaat om artikelen, waarvan de vervaardi ging niet in strijd is met de bepa lingen der toepassings-verboden voor Non-Ferro-metalen 1941. Hiermee is dus de verplichting voor bovengenoemde personen en bedrijven tot opgave van hun voorraad aan het rijksbureau voor verwerkende industrieën, alsmede het verbod van verkoop zonder vergunning, vervallen. Als verdere richtlijnen geldt, dat voorloopig niet onder de werking van de verordening vallen: 1. z.g. Wellner, „Wemef” of „Gero”-artikelen e.d., verzilverd, verchroomd of vernikkeld, enz., welke voor regelmatig tafelgebruik noodig zijn (hieronder vallen vor- keh, lepels, messen enz.). 2. Verzilverde kleine artikelen. Hieronder vallen b.v. kleine kande laars, -rgq'bakschalen, -suiker strooiers, -lepeldoozen, -bekers; voorts alle kleinere artikelen, die regelmatig op de eettafel worden gebruikt en vanzelf sprekend de kleine gebruiksartikelen, als si garenaanstekers, briefopeners, ser vetringen, lucifersdoosjes; derhalve niet groote presenteerbladen, groote kandelaars e.d. Voorts behoeven niet ingeleverd te worden die artikelen, waarvan het onder de verplichting tot inle vering vallende metaal de helft of minder weegt dan het geheele ar tikel, b.v, borstels, tafelschuiers, electrische apparaten. Volgens art. 4 der verordening zijn van inlevering vrijgesteld alle voorwerpen, welke bij voortduring gebruikt worden en welker onmid dellijke vervanging onvoorwaarde lijk noodig zou zijn, voorzoover deze vervanging niet kan geschie den door voorwerpen, welke niet ingeleverd. Bij verschillende personen zal of bij hun in bezit zijnde voorwerpen VOETBALVEREEN. R. E. S. Dinsdagavond hield de R.-K. Voetbalvereen. R. E. S. een fees telijke vergadering in het R.-K. Werkliedengebouw ter viering van het eerste lustrum. Bij de opening gaf de voorzitter een overzicht van de 5 afgeloopen jaren. Met de terreinmoeilijkheden heeft de vereen, nog steeds te kam pen, mobilisatie en oorlog zijn oor zaak, dat dit nog steeds niet op gelost is, maar ondanks dit steeg het aantal leden gestadig en zijn thans de 80 leden gepasseerd. Hij dankte de R.-K. Sportcen- trale voor de verleende steun in <Je eerste jaren. Dat de goede sportgeest er heerscht, blijkt voldoende als men weet, dat de strafcommissie aan geen enkel R.E.S.-lid straf heeft behoeven op te leggen. Financieel staat de vereeniging er gezond voor. De voorzitter wees nog op de ramp, die R. E. S. in het begin van dit jaar trof, door het overlij den van 2 jonge sportmakkers Leo Stornebrink en Henk Kuipers en bedankt de leden nogmaals voor de wijze waarop zij hun overleden sportmakkers eerden door het la ten lezen van 20 H.H. Missen. De Eerw. Adviseur feliciteert be stuur en leden met dit eerste' lustrum en wekt de leden op de goede clubgeest en kameraadschap te bestendigen. Namens de Sportcentrale spreekt de heer Tjebbe de Jong, namens geloof in den nationaal-socialisti- schen Staat en den Führer. Aanmeldingen kunnen ge schieden bij de Centrale van de Waffen-SS, Bu reau Nord-West, Stad- houdersl,aan 132, Den Haag. GYSBERT JAPIKS-PARTIJ. Aan de Zondag alhier te houden Gysbert Japikskaatspartij nemen de volgende parturen deel: K. Koldijk, Jorwerd, J. Stelling werf, Oosterlittens en R. Reinalda, Winsum. E. Zijlstra, Witmarsum, A. Paas- sen, Huizum en G. Groen, St. Anna. K. Kuiken, St. Anna Par., J. de Groot, Weidum en S. Helfrich, Wijnaldum. F. Hiddenga, Weidum, C. Kam- minga, Arum en J. van Dijk, Har lingen. K. Falkena, Bolsward, J. Wal lendal, St. Jac. Par. en AL Bijlsma, Bolsward M. van der Hem, Huizum, A. Pascal, Harlingen en C. Langerak, Franeker. B. Wiersma, Berlikum, Y. Kupe- rus, Wijnaldum en F. v. d. Vliet, Witmarsum. T. Zijlstra, Witmarsum, L. Seer. den, Franeker, W. Bosma, Bols ward. Th. Grendel, Menaldum, W. Kloosterman, Franeker, Th. Mie- dema, Peins. S. Kuipers, Leeuwarden, L. Vo gels, Tzummarum, M. van der Weerd, Arum. J. Hoekstra en P. Hoekstra, Sex- bierum, D. Hijlarides, Marssum. W. Buikstra, C. de Waij en Tj. van der Ha'üw, Bolsward. A. Zoethout, S. Frijling en U. Rijpma, Bolsward. G. Swart, Huizum,. G. Braak- sma, Harlingen en R. Keizer, Leeu warden; J. Rodenhuis, Huins, F. de Jager en F. Helfrich, Harlingen. 9 Juli 1941. Behoudens goedkeuring zullen de Chr. Zangvereen. te Makkum, Wons, Arum en Witmarsum onder Baard, leiding van den directeur, den heer J. R. Blanksma, gezamenlijk in al de bovengenoemde dorpen een openbare uitvoering geven De eerste uitvoering zal plaats hebben op 17 Juli te Wons. Mochten de weersomstandighe den gunstig zijn, dan kan het heel wat publiek trekken. N.V. INTERCOMMUNALE WATERLEIDING GEBIED LEEUWARDEN. De Directie der N.V. Intercom munale Waterleiding Gebied Leeu warden heeft zich genoodzaakt ge zien, nog eens per advertentie uit drukkelijk onder de aandacht van het publiek te brengen, dat het verboden is om zonder voorkennis en vergunning van de Directie lei dingwater, af te staan, onverschil lig of dit afstaan gratis of tegen betaling geschiedt en onverschil lig of men het water al of niet over een meter ontvangt. Het moge hard schijnen, dat men bij de heerschende droogte aan zijn medemensch eep> emmertje wa ter niet zonder meer mag afstaan, dit is nu eenmaal het noodzakelij ke gevolg van het feit, dat in de meeste gemeenten van Fridsland geen algemeene verplichting tot aansluiting aan de waterleiding bestaat. Tal van personen op het platte land zijn inderdaad niet in staat om van de waterleiding te profi teered omdat hun woning ten eenenmale buiten het bereik van het buizennet valt. Door dergelijke personen wordt1 echter als regel niet tevergeefs een beroep op het bedrijf gedaan. Zij ontvangen ver gunning om water te halen op een nader door het bedrijf aan te wij zen plaats. Vele personen zijn reeds op deze wijze geholpen. Geheel anders staat het echter met de bewoners van perceelen, die wel in de gelegenheid zijn om hun woning aan te sluiten. Indien aan dergelijke personen water zou worden verstrekt, zou zulks een normale bedrijfsontwikkeling in ernstige mate belemmeren. Tégen dit euvel dient niet alleen het be drijf, doch dienen ook de reeds aangeslotenen zich te keeren, aan gezien het er op neerkomt, dat de niet-aangeslotenen water ontvan gen op kosten der aangeslotenen. In tijden van groote droogte dient het bedrijf er bovendien op bedacht te zijn, dat in alle deelen van het verzorgingsgebied vol doende bluschwater ter bestrijding van branden beschikbaar is. Dit wordt bemoeilijkt door de omstan digheid dat in dergelijke tijden steeds een abnormaal groot wa terverbruik plaats vindt, hetgeen door de verboden waterafgifte nog wordt geaccentueerd. Wie om water verlegen zit vra- ge dus zelf een aansluiting aan. Ook als dat niet mogeüjk is, kan men nog op eerlijke wijze aan lei dingwater komen, mits men zich maar met het waterleidingbedrijf in verbinding stelt. Zooals steeds in perioden van droogte, zijn er thans weer ver schillende gevallen van verboden afgifte van water ter kennis van de Directie gekomen. Hoewel on gaarne, ziet de Directie zich ge noodzaakt, hiertegen met alle haar ten dienste staande middelen op te treden. N.V. Intercommunale Waterleiding, Gebied Leeuwarden. In den strijd tegen de Sovjet unie, den strijd tegen de aanran ders van de Europeesche bescha ving en Westersche cultuur, den strijd tegen de vernietigers van ’t i Christendom, hebben talloozen zich reeds aanéén gesloten om een front te vormen, dat opgeworpen wordt als een stalen muur tus- i schen het Nieuwe Europa en de Bolsjewistische horde. Uit alle deelen van het contingent zijn zij gekomen, deze jonge strijders en zij trekken thans op achter de va nen der Waffen-SS. Ook in ons land hebben velen zich gemeld, die thans met de wapenen en met terdaad hun leven inzetten om Europa te redden van het Bolsje wistische gevaar. Wat is deze Waffen-SS? De Waffen-SS, aanvankelijk een klein corps, de SS genoemd, van strijdbare mannen, aan wie de be scherming van den persoon van den Führer werd opgedragen, groeide na de machtsovername uit tot een elite-corps. Haar taak werd het bewaken van de nationaal- socialistische staatsorde. Langza merhand groeide zij uit tot een keurcorps, dat thans de belicha ming van de nationaal-socialisti- sche wereldbeschouwing genoemd kan worden. Naast deze SS werd de Waffen-SS opgericht, die tot taak kreeg de Groot-Germaansche volkerengemeenschap te bewaken en te verdedigen. Slechts de bes ten, de flinksten en de meest ras zuiveren werden in dit elitecorps toegelaten. De hoogste eischen, lichamelijk, zoowel als geestelijk, worden den SS-man gesteld. De -ken*nerkende Germaansche deugden dragen deze organisatie en haar devies luidt overeenkom stig het gebod van den Führer: „Mijn eer heet trouw”. Naast de trouw .staat de gehoorzaamheid, een vrijwillige gehoorzaamheid, die bereid is ieder offer voor den Führer en de nationaal-socialisti- sche wereldbeschouwing te bren gen, die bereid is ieder bevel zon der aarzelen en onvoorwaardelijk op te volgen. Vi ijheidswil en ontembare strijd- geest vervullen den SS-man en nooit aarzelt hij zich met zijn leven voor zijn ideaal en den Führer in te zetten. Over de plaats, die de SS ten opzichte van den Godsdienst in- neerrtt, is door criticasters veel boosaardigs gezegd en geschre ven. Deze vraag heeft Reichsführer Himmler met de volgende duide lijke woorden beantwoord: ..„Wij zouden dit vast aaneengesmede corps niet kunnen zijn, wanneer wij niet de overtuiging en het ge loof in een almachtigen God beza ten, Die ons behoudt, Die ons en ons’ vaderland, ons volk en deze aarde geschapen en ons onzen Führer gezonden heeft.” Dat de SS-mannen als politieke soldaten geheel en al in het na- tionaal-socialistisch denken en handelen opgevoed worden, spreekt vanzelf. De sportopleiding en de scholing zorgen voor de li chamelijke ontwikkeling van den SS-man. Ook wat de sport betreft, wor den de hoogste eischen aan hem gesteld. Jaarlijks moeten zij proe ven van bekwaamheid afleggen en het SS-sportinsigne is voor iede-err SS-man verplicht. De eer van den SS-man is hem heilig. Hij heeft het recht en den plicht, zijn eer met de wapens te verdedigen. Daarom wordt hem, nadat hij zijn arbeidsdiënstplicht en militairen dienst vervuld heeft, op één en twintigjarigen leeftijd het wapen de SS-dolk uit gereikt. Eerst dan, en wanneer hij den eed op den Führer heeft afgelegd, wordt hij als volwaaidig SS-man in de organisatie opgenomen. Zoo marcheert de SS volgens onveranderlijke wetten/ als één nationaal-sociapstische orde van mannen van het Noorsche ras, als een gezworen gemeenschap van sun sibben, vastbesloten op, naar de toekomst. Zoo marcheert thans deze uitge lezen schare van jonge Germanen naar het Oosten, waar zij der strijd .aanbinden tegen de Sovjet unie, gedragen door onwankelbaar 1 n- ids in ig cel is. DE JONG s NIEUWSBLAD o *7

Bolswards Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1