De Bolswardsche Courant en Westergoo Weekkalender. V VICTORIA Uit den Omtrek Stadsnieuws 37£*g Jaargang Vrijdag 5 September 1941 Organisatie van onzen voedselvoorziening. No. 68 Officiéél orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever Fa. A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD A Telefoon No. 451 INGEZONDEN. MAKKUM. RIEN. Dit no. bestaat uit 2 bladen. Porto Binnenland et. Buitenland et. Advertentlën per regel: Dinsdagsnummer 10 cent Vrijdagsnummer 12 cent Tusschen de tekst dubb. prijs. Giro no. 87926. ZWEMSCHOOL „BOLSWARD”. Dat het bestuur van bovenge noemde inrichting steeds tracht onder hare leden de zwemsport op te voeren, bewijst het jaarlijks te houden afstand zwemmen over 1000 M., waarvoor een diploma wordt uitgereikt, alsmede de (dit twee plaatsen gebroken 'e andere twee werklieden Duitschland wint voor Europa op alle fronten. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.57 Buiten de provincie f 2.10; inn. 15 c. Voor het Buitenland f 735 per jaar. Leeag. p. looper 42 ct. p. kwartaal. FLORALIAFEEST. Hedenmiddag en -avond wordt wederom het bekende Floraliafeest gehouden. Nu ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan. In de Doele was men reeds druk bezig de bloemén van een rang nummer te voorzien en de beoor- deeling door de Jury vond heden middag reeds plaats. Ook werden reeds enkele bloemstukken door de Bolswardsche bloemisten binnen gebracht. Het belooft weer een echt Flora- lia-bloemenfeest te worden. ZWEMSCHOOL. De temperatuur van het water is heden 20 graden. 4 Sept. 1941. Namens de Kaatsvereen. „Mak- kum” werd alhier op 31 Aug. nog een kaatspartij gehouden, waaraan door een groot aantal spelers werd deelgenomen en waarvan de uit slag was als volgt: 1ste prijs: R. Yetsinga, Arum, J. de Vries Pingjum en J. de Bles, Lemmer. 2de prijs. M. v. d. Weerd, Arum, Cor. Bouma, Franeker en B. Hoge_ veen, Witmarsum. 3de prijs: K. Bosma, Sneek, S. de Wreede, Lemmer en D. Sme- dlnga, Midlum. 4de prijs: G. Hoekstra, Sexbie- rum, R. D. Reitsma, Makkum en J. de Jong, Franeker. 4 Sept 1941. Wellicht nog nooit is de scheep, vaart op Makkum zoo druk ge weest dan tot nog toe in dit jaar. Op Maandag 1 Sept ’s middags ongeveer 3 uur werd het duizend ste schip door de schutsluis gela ten. Door de overslag van wegen materiaal uit de groote Rijnaken welke hun losplaats hier hebben in de haven, komen hier veel schepen naar toe om van deze gelegenheid gebruik te maken. PINGJUM. BURGWERD. 30 Augustus 1941. Hedenmiddag werd alhier de jaarliiksche keuring van geiten van de fokvereenlging Idsegahuizum en Omstreken gebonden. aardappelprikken: le Wiep Ro denhuis; 2e Geertje Timmerman. Jongens, 6, 7 en 8 jaar: talhout- rapen, le Gerrit van der Veen; 2e Rintje Felkers; 3e Lolke de Jong. Jongens, 9 en 10 jaar: houtje happen: le Gerrit Lettinga; 2e Sietse Rodenhuis. Jongens, 11, 12 en 13 jaar, ton netje kruien, le Johan Rodenhuis; 2e Eelke Bos; 3e Markus Walon. Volksspelen: ongehuwde da mes, voetballen, le bej. Tjerkje Wagenmakers; 2e mej. Tj. Broek- stra; 3e mej. Elisabeth de Jóng. Gehuwde dames tot 45 jaar, Bovendien heeft de Friesche bond van Kermisexploitanten tot den Burgemeester het verzoek ge richt eenige kermisvermakelijkhe den te mogen plaatsen. We hopen volgende week nadere gegeven» te kunnen verstrekken. WONINGBOUW. Nog is men druk bezig met de arbeiderswoningen aan het Lange Land en werd ons hedenmorgen van bevoegde zijde medegedeeld, dal ook de vergunning voor den bouw van de 30 woningen in het verlengde van de Chr. Huishoud school is afgekomen, zoodat eerst daags de aanbesteding kan plaats hebben. We mogen in dit geval 'n woord van hulde brengen aan het door tastende optreden van onzen bur gemeester, wie geen moeite te groot was dit mooie resultaat voor Bolsward te bereiken. Tevens is het Z.EdelAchtb.ge lukt nu, wat de benoodigde mate rialen betreft, Bolsward een be voorrechte plaats te kunnen geven. We hebben er in een vorige be schouwing reeds op gewezen dat deze woningen meer geschikt zijn voor de grootere gezinnen. FESTIVITEITEN. De( plannen om in de tweede helft van deze maand in Bolsward een najaarsfeest te organiseeren, nemen vastere vormen aan. Als voorloopige datums zijn ge kozen 17, 18 en 19 September. Op den eersten dag zal ’s mor gens de veekeuring plaats hebben door de Friesche Mij. van Land bouw en ’s middags een concours hippique in dé stad, georganiseerd door de Vereen. Paardensport. De tweede dag zorgt de Kaats vereen. „Bolsward” voor een groote kaatspartij van 36 van on ze beste kaatsers, terwijl de P. F. C. voor de derde dag de toestem ming tracht te krijgen van hoogere autoriteiten. ZONDAG 7 SEPT.: Zon op 7.onder 20.15 Maan op 20.58, onder 8.46 Wij ouders hebben het recht niet om onze kinderen onzen wil op te dringen, alleen om dat wij hun het léven hebben gegeven en hen groot hebben gebracht Dat is een begrip uit den ouden tijd en dat is bet groote verschil tusschen ons geslacht en dat van onze goede ouders. (Jo van Anuners-Küller). MAANDAG 8 SEPT.: Zon op 7.01, onder 20.13 Maan op 21.21, onder 9.52 De ware rust is alleen in den hemel te vinden. DINSDAG 9 SEPT.: Zon op 7.03, onder 20.11 Maan op 21.44, onder 10.58 Zelfs in de diepste vernede ring kan een zegen liggen en een voorbereiding voor een betere toekomst. (Groen,van Prinsterer). WOENSDAG 10 SEPT.: Zon op 7.05, onder 20.08 Maan op 22.11, onder 12.01 Rust der ziel is het eenlgst geluk, dat wij gedurende on zen pelgrimstocht kunnen ge nieten, waarbij vergeleken de roem weinig-beteekent. (F reder ik de Groote). DONDERDAG 11 SEPT.: Zon op 7.07, onder 20.06 Maan op 22.40, onder 13.03 Denk er om, dat de helft van het geluk In geduld bestaat en de ander helft in het ver geten van zichzelf, maar niet in een stormachtig begeeren en onophoudelijk verlangen naar hooger en beter. (Carmen Silva). VRIJDAG 13 SEPT.: Zon op 7.08, onder 20.04 •Maan op 23.14, onder 14.03 Een afgunstige benijdt ook een populaire balletdanseres, alts hij ook zelfs professor in de zedenkunde. «SATERDAG 13 SEPT. Zon op 7.10, onder 20.02 Maan op 0.04, onder 14.59 Laatste Kwartier 21.23. Al wat een mensch aan goed heid uitgeeft, werkt door op de harten en op het denken der menschen. (Prof. Alb. Schweitzer). DE VOETBAL ROLT WEER. Zondag a.s. wordt het seizoen weer definitief geopend, en speelt C. A. B. een vriendschappelijke wedstrijd tegen de oudste Friesche club Frisia van Leeuwarden. Aan vang 3 trar. Voetbalminnend Bolsward is na tuurlijk benieuwd, wat C. A B. dit seizoen zal presteeren. Vorig jaar bengelde C. A B. on deraan en werd de publieke be langstelling, zooals dit steeds het geval Is, gaandeweg minder. Thans echter hopen we op het tegenovergestelde, in de eerste plaats is het 1ste elftal ongetwij feld sterker dan vorig jaar en bo vendien is den geheelen zomer door allen serieus getraind, onder leiding van den bekenden Heeren- veen- en Be Quick-trainer Anton Dalhuysen van Leeuwarden. Ook de spelers zelf zijn zeer, enthousiast gestemd, en we twijfe len dan ook niet aan een goed re sultaat! Een wooüd van lof komt het C. A. B.bestuur toe, dat niet ge aarzeld heeft, ondanks de groote financieele offers, alles te doen om te trachten hier in Bolsward het spelpeil op eeri hooger plan te brengen. Natuurlijk kan in één zo mer niet bereikt worden, wat het publiek zoo gaarne wil zien, n.l. een elftal dat sluit als een bus en geen zwakke plek meer vertoont, neen, hierover moeten eenige jaren van Jserieuze training verloopen» doch hoofdzaak is thans, dat C. A. B. in haar afdeeling weer van zich zal doen spreken. Voetbal-enthousiasten, Zondag dus allen naar C. A B.-Frisia. Aangezien het kaatsseizoert* nog dieft ten einde is, kan nog niett over alle spelers worden beschikt. Het elftal voor Zondag zal binnen kort dan ook nog wel eenige wij zigingen ondergaan. Het is nu als volgt samengesteld: R. van der Zee S. Bangma - J. Stormer G. Draaisma - P. de Vries - C. Westenborg E. Ruiter - A. Hoekstra - S. Bosma H. v. d. Meer - Jetze de Jong. Reserve: B. van Dalen. JUBILEUM. Maandag 1 Sept was het 25 jaar geleden, dat onze plaatsge noot de heer H. Hobma als weg werker in dienst trad bij de ge meente. Thans dreigt zich hetzelfde ver schijnsel ten aanzien van de groentevoorziening voor te doen. Het weer, dat eenige weken gele den onze aardappelvoorziening bedreigde, heeft nu voor een ze kere schaarschte van groenten ge zorgd. Onmiddellijk heeft weer een deel van het publiek zich la ten verleiden, fabelachtige bedra gen voor versche groenten neer te leggen buiten den gewonen han del om, terwijl bovendien voorra den worden Ingeslagen, welke het in verband met de hooge kosten) normale verbruik verre overtref fen. Gaat men hier mee door, dan zal het natuurlijke gevolg weer zijn, dat het aanmerkelijk langer zal duren alvorens de groente voorziening weer normaal werkt. Men dient te bedenken, dat pas als alle beschikbare groenten weer op de veilingen worden aange voerd en dus niet door de door een paniekstemming aangegrepe- nen reeds op het land of bij de grossiers tegen veel te hooge prij zen worden weggehaald de groente-voorziening zich gemak kelijk kan herstellen, terwijl dan de prijzen voor ieder betaalbaar zijn. Men dient er van doordrongen te zijn, dat de Nederlandsche overheid alles doet om ons volk een 1 te garandeeren. Niet altijd kan dat even vlot gaan, tengevolge van de weersomstandigheden. Doch juist dAn is het de plicht van het pu bliek om te zorgen, dat niet door willekeurige aankoopen tegen iedere prijs deze moeilijkheden kunstmatig worden gerekt. En dat is toch het eenige gevolg van deze sabotage van de overheidsmaatre gelen. De eenige methode om den hon ger tegen te houden is medewer king te vérleenen aan de overheid. Doet men dit niet dan schaadt men de meest vitale belangen van ons volk en dus ook die van zich zelf. Aan het welslagen ervan dient ook de bevolking volledig mede te werken. Het Handelsblad schrijft, dat de aardappelvoorziening van ons land, nadat zij in de laatste weken tengevolge van hei uitermate on gunstige weer min of meer ernstig gestoord was, weer geheel nor- maar is geworden, hetgeen tot uit drukking komt in de toewijzing van een rantsoen van 4/a kilo gram voor de komende week Dit feit brengt opnieuw duide lijk naar voren hoe onverstandig het is van een deel van het publiek om onmiddellijk geloof te schen ken aan talrijke zinlooze geruch ten, welke door onrustzaaiers worden verspreid, zoodra er zich maar één enkel feit voordoet, dat niet in den normalen gang van za ken past In een clandestien ge schrift is bijv, geschreven, dat de geheele aardappelenaanvoer op de Naaldwijksche veiling in de afge- Joopen week in beslag is genomen, "y ioezeer dit in strijd is met de waarheid wordt wel overduidelijk bewezen door het vergroote rant soen voor deze week Zeker zijn er in de afgeloopen weken incidenten geweest, die echter voornamelijk moeten wor den toegeschreven aan de pogin gen tot het verwekken van onrust; de hiervoor verantwoordelijke ele menten schijnen nog niet voldoen de te beseffen, hoe zij hierdoor slechts hun landgenoten en jich zélf benadeelen, omdat zij de voor ons land zoo vitale voedselvoor ziening dreigen te verstoren. Zelfs heeft de overheid in de af geloopen week tot de bewoners van eenige groote steden de waar schuwing moeten richten geen aardappelen zonder bon te betrek ken van landbouwers in de onmid dellijke nabijheid van de steden, en tal van ambtenaren hebben daartoe aan de toegangswegen van die steden moeten controlee- ren. om de 2 jaar te houden 2000 M. tocht, waaraan verbonden, voor de heeren een verguld zilveren draag- medaille en voor de dames een verguld zilveren broche, benevens een diploma. Dit jaar hebben aan de 1000 M. 40 en aan de 2000 M. 57 leden deelgenomen. J.l. Zaterdag, 30 Augustus had het examen plaats voor het klein diploma, 't welk aan 49 leden, waaronder velen met lof, zal wor den uitgereikt. Dezen zullen in het vervolg als geoefend zwemmer in de Sneeker- vaart mogen zwemmen. Uit een en ander blijkt, dat er onder leiding van den badmees ter Postma ernstig geoefend wordt en dit wordt door leden en bestuur behoorlijke voedselvoorziening ten zeerste gewaardeerd. Van de dames ontvangen het diploma: Hennie de Boer, Berendtje v. d. Meer, (m. lof), Geertje Sandstra (m. lof), Fokeltje Sandstramet lof), Afke de Haan (m. lof), Jan tje van der Zee, Okje van Dalen, Sientje Bijlsma, Jetske van Dalen, Jantje Zoethout, Margje Meijnen (m. lof), Stijntje de Wit (m. lof), Ali Dijkstra (m. lof) Jeltje Wou ters, Richtje Hibma (m. lof), Elly Viser, Dieuwke Hendriksma (m. lof), Hieke Postma (m. lof), Aal tje de Jong (m. lof), lena Hiem- stra (m. lof), Jantje Hoekstra, C. M. Siemonsma (m. lof), H. C. Sie- monsma (m. lof), Siebertha Fran- VAN EEN STEIGER GEVALLEN. De heer H. Vlagsma, stucadoor, wonende Pieter Tanjéstraat alhier, was Dinsdagmorgen met een twee tal werklieden bezig met stuca- doorswerkzaamheden in een graan loods te Roordahuizen. Op een gegeven moment begaf zich de stelling, en stortten de drie mannen van 4 meter hoogte op de steenen vloer. De, heer Vlagsma kreeg bij die val een kuip met cement op een der beenen waardoor dit lichaams deel op werd. Di kwamen er met lichte kwetsuren af. Vlagsma werd zoo spoedig mo gelijk naar het ziekenhuis te Sneek vervoerd. Naar wij hedenmorgen vernamen lijkt de toestand van den patiënt thans bevredigend. HOOFDREDACTEUR A.J. OSINGA, JONGEMASTR. 8. BOLSWARD. H. Blomhof, Melis v. d. Sluis (nu lof), Gerben Zelle, Wiebe Schuur mans. Gerrit Klaas Roek (m. lof), Cornells Bijlsma, Douwe Jetse Steensma, Willem Heslinga, Melis Houben, Siets Nieuwland, Aif- dries Peterus de Jong, Folkert Mol en Theodoor Gerritsma. Daar dien dag de temperatuur van het water 16 graden was en stroom en wind erg hinderlijk wa ren, heeft het Bestuur besloten voor diegenen die nog aan het klein diploma zwemmen, wenschen deel te nemen, hiervoor a.s. Zater dagmiddag 3 uur, na uitreiking van alle deze zomer behaalde di ploma’s en onderscheidingen, ge legenheid te geven. Nog kan. worden vejrmeld dat ve len uit de omliggende dorpen dit jaar lid waren van onze zwem inrichting. 5 Sept 1941. Aan de op Zondag a.s. te hou den kaatspartij van afd.-parturen seniores, nemen niet minder dan 20 parturen deel, n.l. Harlingen 3, Bolsward 3, Makkum 2, Sexb.- Pietersbierum 2, Weidum 1, Tzum- marum 1, Witmarsum 1, Peins 1, Winsum 1, Arum 1, Wijnaldum 1, Huizum 1, Leeuwarden 1 en Ping jum 1. WOMMELS. VOLKSVERMAKEN. Sept Op de vroeger in gestelde ker misdagen (de kermis behoort ech ter reeds meer dan 20 jaar tot het verleden) denkt de vereeniging voor Volksvermaken wederom haar jaarlijksche feesten te orga niseeren, en heeft in de laatst, ge houden vergadering op Maandag j.l. een programma samengesteld, dat ondanks de hoogst ernstige en buitengewoon moeilijke tijdsom standigheden aan een ieder drie prettige dagen kan bezorgen. Vol gens de traditie valt er weer drie dagen van de mooie kaatssport te gemeten, n.l. een groote partij, jongenskaatsen en ledenwedstrijd der K.V. Wommels. Voorts zullen er op bescheiden wijze volks- en kinderspelen plaats Vinden en zal de voor de school jeugd en evenzeer voor 't jongvolk onmisbare draaimolen weer pre sent zijn. Weder dienende zal zeer zeker Wommels weer prettige da gen meemaken. HTNDELOOPEN. BEROEPEN. De keer Wouda, tkeol. eand. te Hellendoorn, heeft toezegging van beroep ontvangen naar det Next Haw. gamaeoÉfl elMee. Voor de registers keurden de h.h. S. E. de Groot, inspecteur van den Fr. Bond van geitenfokvereen. en Alderkamp, ass.-Rijksveeteeltcon- sulent. Van de 22 aangegeven die ren werden 15 in de registers in geschreven van 72 tot 80 punten. Verder werd een premiekeuring gehouden in 6 rubrieken met 37 geiten. Hiervoor keurden de h.h. J. Hellinga en J. Stegenga. Eerste prijzen verwierven: S. Canrinus te Idsegahuizum met Do ra II 245-6; A Lanting te Wom mels met Margaretha 246-0; J. L Boersma te Hartwerd met Juliaan- tje 016-1; Th. W. Wiersma te Witmarsum met Klaske; E. Viseer te Bolsward met Dora 8 (volbl.); A Veninga te Schettens met Griet V 1-348. Tweede prijzen verwierven: S. Jorritsma te Wommels met Dora 246-8; Th. Wiersma te Witmar sum met Bertha 1-1; A. Lanting te W’ommels met Sietske 1-346. Derde prijzen verwierven: H. Jansen te Dedgum met Feikje 617-1; P. Poelstra te Dedgum met Boukje 618-1; A Leijendekker te Witmarsum met Anna 619-1; H. Canrinus te Bolsward met Trijntje; J. L Boersma te Hartwerd met Beatrix 1-342; S. Jorritsma te Wommels met Dora I 1-350. Wiaselikrans voor oude; geiten werd gewonnen door Margaretha 246-0 eigenaar A Lanting te Wommels en voor jonge geflten door Dora 8 (volbloed) eigenaar E. Visser te Boleward. OOSTERLITTEN& VOLKSFEEST. 3 Sept Heden werd alhier een geani meerd volksfeest gehouden, waar voor goede belangstelling bestond. Op het plein waren opgesteld een draaimolen, schiettent, krachtma- chine, nog een kraam enz., alzoo voor elk wat wils, hetgeen voor het dorp een fleurige aanolik vertoon de en voor de dorpsjeugd vanzelf sprekend een plaats om moeilijk van te scheiden. De verschillende spelen zijn gehouden op een wijze dat ieder dorpsgenoot het genot kon hebben zijn belangstelling te toonen. Zonder dat er wanklan ken zijn gehoord, is het program ma afgewerkt. De uitslagen zijn als volgt: Schoolkinderen, meisjes tot en met 9 jaar: talhoutrapen, le Betty Hiemstra; 2e Dieuwke Tolsma. sen, Johanna Groenewold, Jeltje I Bootsma, Batje Ybema, Trijntje De zomer spoedt ten einde. Va- Bles en Anna Gosliga. cantie, met zijn genoegens, uitstap- £n de heeren: jes enz. behooren weer tot het ver- Hendrik Anton Bosman, Hendrik leden. Het leven staat weer voor Bles, Siemen Wildschut (m. lof), ons in al zijn werkelijkheid en on- Marten Praamsma, Ids Idsinga, visschen, le. mevr. KL Rodenhuis; 2e mevr. A Buisman; 3e mevr. D. Olivier. Dames boven 45 jaar, balgooien le mevr. S. Wagenmakers; 2e mevr. P. Leijenaar; 3e mevr. Jac. Bouma. Stoelendans, le mej. D. v. d. Meer; 2e mej. Tjaltje v. Asperen; 3e mevr. B. Osinga-Ooetra. Bovendien had men voor de kleine kinderen een soort tombola, waardoor ieder een prijsje kreeg, terwijl ze ook nog op versnaperin gen werden onthaald. Verder werd een kaatspartij gehouden van in gezetenen in twee klassen met resp. 10 en 18 parturen. Deze uit slagen zijn: Klas 1, le prijs Jacob Toefing en Chris v. d. Burg; 2e pr. Hen drik Jepma en Minne Lettinga; 3e pr. Jacob Annema en Wijbe de Jong. Klas 2, le prijs Jartng Bosma en Sijtze Hilverda; 2e pr. Willem Osinga en Evert Rodenhuis; 3e pr. Jan Boelens en Evert Bruinsma. De prijsjes voor de meeste en ver ste bovenslagen eerste omloop verwierven Joh. Heidstra, J. Stel- Meisjes, 10, 11, 12 enJ3 jaar, Hngwèrf en J. Boelens. _j i ur wercj Op de bovenzaal van café v. d. Meen een gezellige prijsuitdeeling gehouden, waarbij de voorzitter der P. C. de heer J. Toering de fraaie prijsjes in den vorm van ïuxe voorwerpen aan de winnaars uitreikte. Deze dag is dan ook alleszins geslaagd. leden. Het leven staat weer voor Bles, Siemen Wildschut (m. lof) -_i -l.-cn.L-:j -- - - - - - der niet bepaald gunstige om standigheden. Allicht zal van ons allen veel gevraagd worden in de eerstkomende tijd, veel aan in spanning, veel aan offers. Vooral de rijpere jejigd zal geen gemak kelijke taak hebben in het opbou- ,wen van een levenspositie. Een belangrijk steunpunt hier voor is een degelijke kennis, want kennis is macht. Om zich in de Handelsvakken te bekwamen is de Middelbare Han- delsavondschool met haar gunstige reputatie een uitgezóchte gelegen heid. Deze cursus leidt tevens op, dit zal nu voldoende bekend zijn, voor het Middenstandsdiploma. Jonge menschen van Bolsward en omstreken, benut Uw tijd in de komende lange winteravonden tot het verkrijgen van die kennis wel ke gij «oodig zult hebbea ia de nabije toekomst Meldt U aan bij. onzen secretaris den heer A de Jong, Hoogstraat alhier. Het bestuur der „Hanze”: F. B. v. d. MEER, Voorzitter. 13e ORGELBESPELING. As. Maandag 7.15 zal weer me dewerking worden verleend door Jacoba Rienstra van Stuyvesande, een sopraanzangeres, die door haar fraai geluid en eenvoudig, on opgesmukt zingen ons publiek al tijd bijzonder wist te boeien. Zij zal zich thans doen hooren in 1. Lofzang der Cherubim (naar Openb. 4 8) van Joh. Wolfg. Franck (1618-1677) „Auf, Aufl zu Gottes Lob”; 2. „Geistliches Volks lied” uit 1638 (comp. onbekend). 3. „Altes Mailied” van Erk-Böhme. Voorts drie liederen van Franz .Schubert (1797-1828) n.l. „Geloof, Hoop en Liefde”; b. „God in de i lente” en c. „De Goede Herder” i (naar Psalm 23). De orgelnummers zijn koraal- bewerking: „Schmücke dich o He be Seele” (Gez, 106 avondmaals- koraal) van Joh. Brahms 1833^- 1897. b. Orgelfuga in Gis Moll van dezelfde, en Fantasia G Dur van Joh. Seb. Bach (1685-1750). 1 i f t i DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1