Feestweek te Bolsward. De Bolswardsche Courant en Westergoo Nieuws van het Oostelijk Front. De Fokveekeuring. Weekkalender. Stadsnieuws Het concours hippique. Vrijdag 19 September 1941 Mo. 72 37*12 Jaargang Uitgever Fa. A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD f Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel xi Telefoon No. 451 STEL NIET UJ.... LAATSTE ORGELCONCERT ZONDAGMIDDAG 4 UUR. DE JONG s NIEUWSBLAD I 1 Advertentiën per regel Dinsdagsnummer 10 cent Vrijdagsnummer 12 cent Tusschen de tekst dubb. prijs. Giro no. 87926. Dit no. bestaat uit 2 bladen. Porto Binnenland et. Buitenland 2J^ et. Rubriek IX. Hokkelingen, éént., geb. na. 14 Jan. '40. Ie pr. Aagje 20, eig. I. H; Boersma, Hartwerd. 2e pr. Kaatje II, eig. dezelfde. 2e pr. Reino XIX, eig. Jac. Stegen ga, Burgwerd. 3e pr. Emma XIII, eig. Johs. Hoek stra, Bolsward. 3e pr., een hokkeling, eig, T. N. de Boer, Burgwerd. Eervol, Athleets Adema, eig. M. Kra mer, Hartwerd. Eervol, Moor L, eig. C. Breeuwsma, Hartwerd. Rubriek X. Stierkalveren, geb. na 30 Sept *40 en vóór 15 Jan. 1941. 2e pr. A, Bonte Simon, eig. wed. de Schiffart, Longerhou. 2e pr. B, Lichte Adema, eig. M. Kra mer Hartwerd. 2e pr. C, Ceres Adema, eig. dezelfde. 3e pr. Leendert, eig. F. Schukken, Tjerkwerd. HOOFDREDACTEUR A.J. OSINGA, JONGEMASTR. 8. BOLSWARD. Rubriek IXa. Hokkelingen (geen stamboek) geb. na 14 Jan. ’40. 3e pr. Hesje, eig. Jitte Huitema, Bols ward. De Woensdagmiddag stond in het teeken van de Paardesport. Zooals van oudsher gebruikelijk was een tuigmid- dag in de stad, nu onder leiding van de Ver. voor de Paardesport in Bols ward. De oude garde C. A. B. III speelt om 12 uur haar eerste competitie wedstrijd op eigen veld tegen H. Z. C. III. Dit kan eveneens een aantrekkelijke wedstrijd worden, waarin we de thuisclub de beste kansen geven. om dan ook een bedrag van f 20. toe als bijdrage in de kosten. Met de woorden: C. A. B. kan, moet en zal weer hooger op! sluit de voorzitter om 11 uur deze ver gadering. MOND- EN KLAUWZEER. Gedurende het tijdvak van 7 tot en met 13 September j.l. waren in de provincie Friesland 6 boerde rijen met mond- en klauwzeer be smet en wel in de (getoeenlten: Weststellingwerf 1, en Wonsera- deel 5. Hierbij zijn de volgende nieuwe gevallen: Weststellingwerf en Wonseradeel 1. NIEUWE TEXTIELKAART. Kan tegen 1 November te gemoet worden gezien.. Naar men ons van officieele zij de mededeelt, kan de uitreiking van de nieuwe textielkaart tegen 1 November a.s. tegemoet worden gezien. Uitvoerige mededeelingen over de nieuwe distributieregeling van kleeding en huishoudgoederen zul len tijdig worden verstrekt waarin opgenomen EEN JUBILEUM. 40 jaar onafgebroken in een en dezelfde betrekking is een gebeur tenis, die niet onvermeld mag blij ven. Dat heuglijke feit herdenkt op 20 Sept, de heer Bouke Veltman, die op dien dag 40 jaar gewerkt heeft op de Hollandia. Als jongen van 13 jaar op de fabriek genomen, is dit werk al leen onderbroken geweest door den militairen dienst. Gedurende al dien tijd heeft de heer Veltman zich een accurate en ijverige werk man getoond, die ook voor het maatschappelijk werk nog veel vrije uren over had. Vermoedelijk zal deze dag voor den jubilaris wel niet ongemerkt voorbijgaan. GESLAAGD. Dezer dagen slaagde voor vak J Gymnastiek, onze stadgenoot, de heer J. Hoekstra, onderwijzer aan de school voor C. V. O. alhier. ZWEMSCHOOL. De temperatuur van het water is heden 15 graden. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS. Leesgeld fr. p. p. per half jaar f 1.57 Buiten de provincie f 2.10; inn. 15 c. Voor net Buitenland f 7.35 per jaar. Leesg. p. looper 42 ct. p. kwartaal. ZONDAG 21 SEPT.: Zon op 7.23 - onder 19.23 Maan op 7.31 - onder 19.56 Ik heb opgemerkt, dat de meeste menschen ongeveer even gelukkig waren als zij wilden zijn. (Abraham Lincoln). MAANDAG 22 SEPT.; Zon op 7.25 - onder 19.39 Maan op 8.52 - onder 20.24 Werkelijk, het (even is het minst van ’s menschen be zit; als hij zijn godsdienst en zijn eer weet te behou den, behoeft hij zich niet te bekommeren om ’t behoud van zijn leven. (Moeiai Ahmed el Raisoeni). DINSDAG 23 SEPT.: Zon op 7.27 - onder 19.37 Maan op 10.12 - onder 20.57 Mijdt de ledigheid en vul de ruimten van uw tijd met ernstige en nuttige bezig heid. „Stel niet uit tot morgen, watge heden nogdoenkunt”, zegt een oud-Hollandsch spreekwoord. Die ouwe-Hollanders wisten het wel en heel wat van hun, moderne nazaten kunnennog wel een lesje van hen leeren. Stel niet uit Hoe dikwijls hebt U zich voorgenomen de Nederland- sche ambulance te steunen En steeds maar weer uitge steld. Neem, wat uw voorvaderen zeiden dan ter harte. Stort dan nu vandaag nog uw bijdrage op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22 ’s-Gravenhage v-'F Onder begunstiging van mooi herfst weer werd Woensdag op de Nieuw- markt deze jaarlijksche veekeuring ge houden. Het was een lust voor het oog de groote inzending keurig verzorgd vee hier bijeen te zien. We behoeven ons voorloopig nog geen zorgen te ma ken over onze Friesche veestapel, wan neer uit deze afdeelingen reeds zoo een keurcollectie wórdt bijeengebracht. Als Juryleden fungeerden de heeren: A. Tjallema, Womtnels. J. Oroenewold, Bolsward. S. Kooistra, Folsgare. R. Schaap, Deersum. A. Hettinga, Corn- jum. J. Altenburg, Roodhuis. De prijzen werden als volgt toege kend: Rubriek I. Enterstferen, geb. na 30 Sept 1939. 2e pr. A, Herbert no. 27120, eig. S. B. v. d. Velde, Bolsward. 2e pr. B, Athlatha Jan, no. 26690, eig. A. L. de Vries, Hichtüm. Eervol, Sep no. 26653, eig. P. Brand- sma, Hichtum. Rubriek II. i Melkekoeien, afgek. vóór 31 Dec. ’40. Ie pr. Rosaline 32, eig. Wed. S. de Schiffart, Longerhou. 3e pr. Rosaline 33, eig. dezelfde. 2 e pr. Leeuwarder Marius, eig. M. Kramer, Hartwerd. 2e pr. Anna 22, eig. Johs. H. Hoek stra, Hartwerd. Rubriek III. Melkekoeien, afgekalfd na 31 Dec. ’40. ie pr. Aaltje J, eig. wed. de Schif fart te Longerhou. Ie pr. B, Rosaline 29, eig. dezelfde. Ie pr. C, Reino, eig. J. Stegenga, Burgwerd. Ie pr. D, Bleeke, eig. I. Ha Boersma, Hartwerd. 2e pr. Reintje, eig. M. J. de Boer en Zn., Ugoklooster. 3e pr. Baukje 18, eig. wed. de Schif fart, Longerhou. 3e pr. Boukje 19, eig. dezelfde. Rubriek IV. Halve koelen, kalftijd vóór 1 Jan. 1942. Ie pr. Anna 22, eig. Joh. H. Hoekstra, Hartwerd. 2e pr. Juweeltje A, eig. M. Kramer, Hartwerd. 2e pr. Reintje 2, eig. M. J de Boer en Zn., Ugoklooster. 3e pr. Tine 15, eig. Cath. Breeuwsma Hartwerd. 3e pr. Jonge Maaike, eig. Jac. Ste genga, Burgwerd. Rubriek V. Melke twenterrieren. Ie prijs A, Juweeltje 23, eig. M. Kra mer, Hartwerd. 3e pr., Dokter 7, eig. dezelfde. Ie pr. B, Bertha IV, eig. J. Stegen ga, Burgwerd. 3e pr. Bertha III, eig. dezelfde. Ie pr. C. Aagje 14, eig. I. H. Boer sma, Hartwerd. 2e pr., Pietje R A, eig. dezelfde. 3e pr., Albertje 34, eig. dezelfde. Rubriek VI. Melke enterrieren. Ie pr., Klaske E III, eig. I. H. Boer sma, Hartwerd. 2e pr. Aaltje XVIII, eig. dezelfde. 2e pr. Juweeltje XVII, eig. M. J. de Boer en Zn., Hartwerd. 2e pr. Gelf IX, eig. Cathr. Breeuw sma, Hartwerd. 3e pr. Princes IX eig. J. Stegenga, Burgwerd. 3e pr. Emma IX, eig. Johs. S. Hoek stra, Bolsward. 3e pr. Athleets Adema, eig. M. Kra mer, Hartwerd. Rubriek VII. Overloopers. Ie pr. Bonnie II, eig. I. H. Boersma, Hartwerd. 2e pr. Bertus Adema, eig. M. Kra mer, Hartwerd. 2e pr. Mooie XXII, eig. Joh. Hoek stra, Bolsward. 2e pr. Nette XIX, eig. M. J. de Boer en Zn., Ugoklooster. 3e pr. Bertha VI, eig. Jac. Stegenga, Burgwerd. 3e pr'. Pietje XIX, eig. T. N. de Bóer, Burgwerd. 3e pr. Willy XIV, eig. C. Breeuwsma, Hartwerd. nieuws, maar.wordt ook wel voldoende stilgestaan bij het enor me leed, dat daar aan het front geleden wordt? En nu laten wij buiten beschou wing of U pro of anti voelt, nu gaan wij alleen na of U zich vol doende realiseert dat dit nieuws noodwendig vooraf gegaan is door eetl hel van vuur en staal, die vele geslagen wonden achterliet. Geslagen wonden die geheeld moeten worden; onverschSUig of hij die hulp noodig heeft, vriend of vijand ïs. Zoodra een soldaat gewond ter aarde ligt, houdt hij op vijand te zijn, maar is hij uit sluitend een mensch, die in nood verkeert en hoe dan ook geholpen moet worden. Deze hulp wordt verstrekt door de ambulancès, daar werken deskundigen onder t zeer moeilijke omstandigheden en meermalen met gevaar voor eigen leven. Zij vragen niet, wie is die man die daar wordt binnenge bracht, maar zij. voeren een taaien strijd tegen den dood, die overal rondwaart. Hun doel is levens te redden en wonden te genezen. Vriend of vijand. Voor de ^ambu lances zijn allen gelijk. Ook straks voor de Nederlandsche ambulan ce, als deze zal zijn aangekomen in het Oosten waar de strijd woedt. Onze Nederlandsche ambulance; daaraan wordt hard gewerkt en het ziet ernaar uit, dat deze de beste zal zijn, die- ooit Nederland verliet om op verre slagvelden te getuigen van de offervaardigheid van on§ volk. Maar het uitzenden van deze ambulance is alleen dan mógelijk, wanneer er voldoende kapitaal wordt bijeengebracht. Er is en er wordt door de Nederland sche ambulance aan het Oostfront, geregeld een beroep gedaan. Er is en er wordt geregeld door duizen den geofferd. Maar het is nieti al leen de uitzending, die veel geld kost. Onze ambulance moet ook geregeld haar plicht kunnen blij ven doen, zoolang dit noodig is. Zoolang er nog een gewonde er gens in het Oosten hulp behoeft, zo^lhng moet de Nederlandsche ambulance paraat zijn, want Ne- dérland heeft nu eenmaal de naam en met recht, het land te zijn, waarop nimmer voor een liefdadig doel vergeefs een beroep is ge daan. Nederlanders, er zijn menschen in nood, daar in het Oosten. Het zijn vrienden, het zijn vijanden, ’t zijn zelfs Nederlanders die gered moeten worden. Nieuws van hef Oostelijk front! Als u dit weer leest, bedenkt U dan dat onze ambulance zoo spoedig mogelijk behoort te vertrekken, omdat er duizenden zijn die met smart op haar wachten. En als straks die ambulance vertrekt, zorgt U dan dat U de voldoening kunt hebben aan de inrichting te hebben medegewerkt. Er wordt ’n dringend beroep op U gedaan. Er wordt van U verwacht, juist om dat U Nederlander is, dat U, iets meer dan U eigenlijk missen kunt, zult storten op girorekening 8 7 6 0 0 t.n. van de Nederlandsche ambulance voor het Oostfront, Ko ninginnegracht 22, Den Haag. VOETBAL. Zondag a.s. gaat ook voor C. A. B. 1 hef competitierad weer draaien, en wel een thuiswedstrijd tegen het taaie Harlingen 1. Dit is voor C. A. B. steeds een moeilijk probleem geweest, de Har- lingers laten nooit met zich spot ten en houden steeds vol tot het laatste fluitsignaal. Denk er dus om C. A. B.ers, pak direct ener giek aan, en laat geen moment los, alleen door steeds maar weer door te zetten, is er kans op de over winning. In de laatste oefenwedstrijd j.l. Woensdag tegen de 1ste klasser Sneek 1 is er goed gespeeld. Bos ma op de backplaats voldeed goed, de beide kanthalfs zagen we echter wel eens beter. Wat de spil betreft, deze is aanvallend uitste kend, doch het valt de laatste tijd steeds op, dat hij de achterhoede verwaarloost, d.w.z. dat hij zich na een aanval niet weer vlug herstelt, door mee terug te komen. Dit is een groote fout, daar de beide backs hierdoor dikwijls voor te moeilijke problemen komen te staan. De titanenstrijd die in het Oos ten gestreden wordt, die worste ling tusschen millioenenlegers, wordt door een ieder met spanning gevolgd. Daar in het Oosten wordt een strijd uitgevochten, waarvan de uitslag beslissend is voor de toekomst van geheel Europa. En het is geen wonder, dat er niets is dat met zooveel spanning tege moet wordt gezien dan: „Nieuws van het Oostelijk front”. En als dat nieuws er is, dan worden behaalde resultaten be sproken, dan komen de landkaar ten te voorschijn, worden hierop met behulp van gekleurd potlood en 'vlaggetjes, de nieuwe stellin gen aangegeven. Met voldoening of met berusting, al naar gelang men meent dat de een of andere partij “recht heeft op sympathie, worden de verdere mogelijkheden onder de loupe genomen Dit al les is de reactie van het verkregen (Jer. Taylor). WOENSDAG 24 SEPT.: Zon op 7.28 - ondêr 19.35 Maan op 11.31 - onder 21.32 Een zekere vastheid heeft de mensch noodig, ook in de gelukkigste omstandigheden des levens. (Von 'Humboldt). DONDERDAG 25 SEPT.: Zon op 7.30 - onder 19.33 Maan op 12.46 - onder 22.13 Zeg nooit tegen het moge lijke: ik kan het niet; zeg nog liever: ik wil het niet. VRIJDAG 26 SEPT.: Zon op 7.31 - onder 19.30 Maan op 13.58 - onder 23.01 Mijn herte is krank en broos en onstandvastig in ’t ver blijden; maar als ’t hem wel gaat eenen stond, ’t kan dagenlang weer honger lij den. ZATERDAG 27 SEPT.: Zon op 7.33 - onder 19.27 Maan op 15.00 - onder 23.56 Eerste kwartier 22.09 De ware liefde openbaart zich eerst in .benarde om standigheden. Het Leeuwarder Strijkorkest on der Salv. Sterck zal met het orgel uitvoeren ’t 9e Ofgelconcerto van Handel. Voor oricest afzonderlijk- vermeldt het programma eenige klassieke werken zooals het Con certo grosso no. 1 van Corelli (1653-1713), Pièce van César Franck (1822-1890),. Thema met variaties van A. Vivaldi (1680- 1743) en l’Ange gardiens (de Be schermengel). De orgelsoli bestaan uit: 1. Ko raal. „Von Himmel hoch da komtn’ ich her”, J. S. Bach. 2. Regeaudon v. Francois Couperin (1668-1733) en dan het 9e Concert van Handel met orkest. Wegens de lichtbejperking kan deze laatste uitvoering niet meer op den gewonen Maandagavond plaats hebben, zoodat Zondagmid dag 4 uur de eenige mogelijkheid is. De entree is wegens de meer dere kosten op f0.20 gesteld. JAARVERGADERING C. A. B. Dinsdag j.l. hield C. A. B. haar jaarvergadering in hotel De Groe ne Weide. De opkomst was uitstekend, bij na 80 leden waren aanwezig, w.o. zelfs de 2 leden uit Koudum. In zijn openingswoord heet de voorzitter allen hartelijk welkom, en memoreert de prachtige club geest die er momenteel heerscht, zoowel tusschen de leden onder ling, als tusschen C. A. B. en de wakkere Supp. Vereen. Notulen en jaarverslag worden onder dankzegging goedgekeurd. Ook de penningm. wordt dé charge verleend voor zijn keurig en accuraat beheer. De inkomsten bedroegen pl.m. f 1300, voordeelig saldo f 80. Het bestuur wordt opnieuw bij acclamatie benoemd, t.w.: R. van der Meulen, voorz.; K. Huisman, sec?., S. Boschma, penjn.,, D, S. Keizer en( G. Schuurmans, com missarissen. Door het aftreden van Schuur mans in de elftalcommissie wordt benoemd H. Kroontje. In de elftal commissie hebben nü zitting. B. Brouwer, voorz., W. K. Hoekstra, secr., en H. Kroontje, j. Wijma Sr. en K. Huisman. Voor de Adsp. commissie wor den benoemd. J. Wijma Jr„ A. van de Witte, G. Schuurmans en D. 3. Keizer. Aangaande punt Training houdt de voorzitter een gloedvolle rede, brengt hulde aan de spelers voor hun trouwe opkomst en spreekt te vens een woord van waardeering aan ’t adres van trainer Dalhuij- sen. Tot slot deelt spieker mede, dat het bestuur, (ondanks de groo te financieele offers besloten heeft,- de trainingsduur nog met 2 maan den te verlengen. Hij vertrouwt, dat de spelers dit weten te waar- deeren en ook deze twee maanden hun uiterste best zullen doen. Nu de uitgave van het clubblad verboden is, zal getracht worden meer clubavonden en dergelijke te organiseeren. Bij de rondvraag deelt de voor zitter der Supp. Vereen, mede, dat de verlenging van de training hun volledige instemming heeft, het be stuur der Supp. Vereen, zegt daar- GEZELSCHAP TEUN KLOMP IN DE DOELE. Nog zeer kort geleden hebben we aan dit gezelschap feen meer uitvoerige bespreking gewijd en kunnen dus nu volstaan met een kort resumé. De goede indruk van de vorige uitvoering is ook deze keer door dit gezelschap volkomen gehandhaafd. De opkomst van het publiek was beide avonden zee; bevredigend en de stemming was uitstekend. Her haaldelijk klonken de lachsalvo’s door de zaal, wel een bewijs dat de diverse schetsen en liedjes in de smaak vielen. mer, Hartwerd. Rubriek XVIII.. Verzameling Koekalveren. Ie pr. A, verzameling van Jac. Ste genga, Burgwerd. le pr. B, idem van M. J. de Boer en Zn., Ugoklooster. 2e pr. idem van C. Breeuwsma, Hart- werd. 2e pr. idem van I. H. Boersma, Hart werd. 3e pr. idem van M. Kramer, Hart werd. 3e pr. idem van wed. de Schiffart, Longerhou! Rubriek XIX. Verzameling uit 1 beslag. le pr. A, verzameling van I. H. Boer sma, Hartwerd. le pr. B, idem van wed. de Schiffart, Longerhou. 2e pr. A, idem van Jac. Stegenga, Burgwerd. 2e prijs, idem van M. F. Kramer, Hartwerd* 2e pr. idem van M. J. de Boer en Zn., Ugoklooster. Rubriek XXL Tweetallen schapen en ramlammeren. le pr. tweetal ramlammeren van Auke A. de Boer, Burgwerd. le pr., tweetal enterschapen van de zelfde. 2e pr. een tweetal enterschapen van dezelfde. 2e pr. een tweetal ramlammeren van K. J. Hettinga, Burgwerd. Rubriek XI. Stierkalveren geb. tusschen 14 Jan. en 15 Febr. ’41. 2e pr. Setske’s Adema, eig. A. R. de Boer, Hichtum. 2e pr. Roosje’s Adema, eig. M. J. de Boer en Zn., Ugoklooster. Rubriek XII. Stierkalveren, geb. na. 14 Febr. 1941. le pr. Wilfried, eig. M. J. de Boer en Zn., Ugoklooster. 2e pr. Rudolf, eig. dezelfde. 2e pr. Bertha’s Bertus, eig. Jac. Ste genga, Burgwerd. - 3e pr. Bertha’s Adema, eig. dezelfde. 3e pr. Kool van Adema, eig. A. R. de Boer, Hichtum. Rubriek XIII. Koekalveren (ééntallen) geboren na 30 Sept. 4940 en vóór 1 Jan. 1941. le pr. Aagje XX, eig. II. H. Boersma, Hartwerd. 2e pr. A, Rosa LX, eig. wed. S. de Schiffart, Longerhou. 2e pr. B, Rosaline XLIV, eig. de zelfde. 3e pr. Leeuwarder Marius III, eig. M. Kramer, Hartwerd. Rubriek XHIa. Koekalveren buiten stamboek geboren na 30 Sept. 1940 en vóór 1 Jan. ’41. Eervol, Joukje, eig. S. B. v. d. Velde, Bolsward. Rubriek XIV. Koekalveren (tweetallen) geb. na 31 Dec. ’40 en vóór 15 Febr. ’41. le pr. Lucie XLV en Marie III, eig. M. J. de Boer en Zn., Ugoklooster. 2e pr. Amalia III en Antje XXV, eig. C. Breeuwsma, Hartwerd. 2e pr.' Anna 31 en Athleta IV, eig. M. J. de Boer en Zn., Ugoklooster. 3e pr. Een tweetal, volbl., eig. M. Kramer, Hartwerd. Eervol, Setske en Emma, eig. Joh. S. Hoekstra, Bolsward. Rubriek XV. Koekalveren (tweetallen) geb. na 14 Febr. ’41. le pr. A, Verwachting X en Reintje IV, eig. M. J. de Boer en Zn., Ugo klooster. le pr. B, Reino XXI en Adema’s Lena, eig. Jac. Stegenga, Burgwerd. 2e pr. Een tweetal, volbl., eig. I. H. Boersma, Hartwerd. Eervol, een tweetal, volbl., eig. de zelfde. 3e pr. Ciampie B en Ciampie H VIII, eig. C. Breeuwsma, Hartwerd. Rubriek XVI. Productiedieren. le pr. Rosaline XXXII, eig. wed. de Schiffart, Longerhou. 2e pr. Rosa, eig. dezelfde. 2e pr. Bertha IV, eig. Jac Stegenga, Burgwerd. 3e pr. Bertha lil, eig. dezelfde. 3e pr. Reino XII, eig. dezelfde. Rubriek XVII. Rubriek XVII. Familiegroepen. 2e pr. Familiegroep, eig. M. F. Kra- Als Juryleden fungeerden de heeren J. Oroenewold, S. B. Yntema'en Nic. v. d. Werf. In de rubriek A, onbekroonden zijn er 18 deelnemers. Mooie, echt Friesche paarden, die het vooral voor de hooge krompaneelen sjees heel goed doen. De prijzen werden toegekend aan: le prijs, Piet, van A. Frankena, Heeg. 2e pr., Redia, van Tj. H. Pasma, Tjerkwerd. 3e pr., Athletha van C. Breeuwsma, Hartwerd. 4e pr., Gelria, van A .Gaastra, Wor- kum. Bestuursprijs: Emma, van S. J. Land man Wolsum; Taetsche, van M. Het tinga, Bolsward; Olde, van Mevr. Wed. De Boer, Wolsum; Tine, van Mevr. Wed. Hettinga, Burgwerd. In klasse B, Friesch ras, 7 deelne mers. le prijs, Haitske van K. Jansma, Heeg. 26 pr., Oetske van Mevr. Wed. Het tinga, Burgwerd. 3e pr., Rinkje, van S. Huitema, Tjerk werd. 4è pr., Siema, van N. B.’ Lettinga, Lekkum. Bestuursprijs en beste fokmerrie, Tj. kleedij dragen, maar dat de heeren de Bestuursprijs en schoonste geheel, T. Popma, Gaast. Betreffende dit laatste, n.l. het schoonste geheel, moet ons een opmer king van het hart, dat over het alge meen de dames de zuiver Friesche kleedij draagt, maar dat de heeren de meening zijn toegedaan, dat een ouder- wetsch zwart jaquet en een moderne hooge hoed voldoende is. Deze opvat ting is ten eenenmale onjuist. Ook het Friesche heerencostuum, de korte broek met witte kousen en gespschoe- neri, de jas, een rokmodel met breede rever en hooge kraag, de hoed iéts plat en breed gerand hoort naast het mooie Friesch damescostuum. Dan pas mag men spreken van een schoon ge heel. Zooals deze heeren waren uitge dost, lijkt het meer op een begrafenis ondernemer. Hierna volgt klasse C, bovenlandsch ras, ook 7 deelnemers.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1941 | | pagina 1