Revue van de week. A1 o 11 d De Oorlog ll De Bolswardsche Courant en Westergoo S Volksdienst in Nederlandschen geest. No. 27 38~ Jaargang Vrijdags April 1942 t- I Uitgever Fa. A. J. OSINGA, Marktstaai, BOLSWARD Gemengd Nieuws. Officieel orgaan der gemeenten Bolsvard, Wonseradeel en Hennaarderadeel A Telefoon No. 451 Stadsnieuws. I. i Ward* t 1 i I I I I Advertentieprijzen. 1 tot 1Ö SUB, 100 Ct elke m.m. meer 6 ct. Tusschen de tekst dubb. prijs. Giro no. 87926. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS. Leesgeld fr. p. p. per hall jaar f 1.57 Buiten de provincie f 2.10; inn. 15 c. Voor het Buitenland f 7.35 per jaar. Leesg. p, looper 42 ci. p. kwartaal n- *hc [oor tht- Jho- an- uit- èti- let '.en 'en 21 r HOOFDREDACTEUR NIEUWMARKT 29, J. D. OSINGA, BOLSWARD. langrijk deel van het vettekori .-worden opgevangen. Er kan nog veel grasland worden gescheurd om de oppervlakte bouwland te vergrooten, maar ook de consument dient in te zien dat elke ver meerdering van het rantsoen levensmid delen geput uit de zwarte handel, de algemeene voedselvoorziening in gevaar brengt Gelukkig is het aantal Neder landers, die weten dat de wijze waarop de voortbrenging en de distributie van thans beslissend is voor de toekomst van onze voedselvoorziening, maar er loopen helaas nog al te veel rond die alleen bedacht °P eigen voordeel, het 1 t i nauw nemen en daardoor de moeilijkhe den In niet geringe mate vergrooten. We zullen meer dan voorheen allen doordrongen moeten worden van de ge dachte dat we in deze donkere tijden één moeten zijn, in den vorm zooals dezer dagen een schrijver het uitdrukte, dat onze volksverbondenheid het moet win nen van het kortzichtige egoïsme. Ook; op ander terrein dient die volks- verbondenheid meer beoefend te worden en we denken hier speciaal aan het pro bleem der ouden van dagen. In dit opzicht heerscht er ook tn ons land nog een ^ekere wantoestand en het zal een der eerste taken van de nieu we orde vormen deze verouderde mis standen op te ruimen. Nog duizenden ouden van dagen zijn aangewezen op particuliere of overheidsarmenzorg, of moeten met een veel te kleine uitkeering rond zien te komen. In de nieuwe ge meenschap heeft ieder, die zijn volk zijn leven lang door harden arbeid en door het naar beste weten grootbrengen van zijn kinderen heeft gediend, zonder meer recht op een onbezorgden ouden dag. Het schrikbeeld voor zooveel afgetob de werkers, oud en arm, zal in de nieu we orde voorgoed verdwijnen. Het moet zoo worden, dat het werkende en pro- duceerende deel van ons volk het zich tot een eereplicht rekent om de gene ratie. die gereedschap of oen heeft neer gelegd, te onderhouden. De kosten voor deze verzorging zul len naar draagkracht worden omgesla gen over het geheele werkende volk, maar zij die voldoende middelen bezit ten om zelf de verzorging van hun ouders geheel of gedeeltelijk te bekos tigen, zullen; dat moeten doen, ongeacht het feit, dat zij door hun belastingen en andere bijdragen reeds een deel aan de1 gemeenschap afstaan. De heer Woudenberg, commissaris van het N.V.V., heeft het eens zóó uitgedrukt dat in het Nederland, dat wordende is,- „de ouden van dagen geborgen zullen zijn in eigen volk”. Dit wil zeggen, dat het werkende en produceerende deel van het volk het zich tot plicht rekent, om de generatie, die gereedschap of pen heeft neergelegd, te onderhouden. De keuze van het woord „geborgen zijn’’ wijst er voorts op, dat deze ouder domsverzorging geen minlmumpensloen- tje en geen „steun’-uitkeering zal zijn, doch een zoodanige verzorging, dat de oude werkers een onbezorgden levens avond kunnen gerfieten. DE ENGELSCHE VOORSTELLEN AAN INDÏE. Nog geen beslissing. STOCKHOLM, 1 April (A.N.P.). Reu ter meldt uit New-Dehli, dat het dage- lijksch bestuur van het Congres tot Woensdagavond over de voorstellen van Cripps heeft beraadslaagd en vervol gens uiteen is gegaan zonder een be slissing te nemen. De besprekingen zou den Donderdagmiddag worden hervat. De Indische nationalistenpartij heeft, naar de Britsche berichtendienst uit New-Dehli meldt, verklaard, dat „de eenige weg, die den nationalisten over blijft is, de voorstellen van Cripps te verwerpen.” De Sikhs zijn tegen. STOCKHOLM, 1 April.' (D.N.B.). De Britsche berichtendienst meldt uit Indië dat de vertegenwoordigers van de Sikhs in totaal 4.5 millioen inwoners, zich te gen de voorstellen van Cripps hebben verklaard en hun negatief antwoord aan Cripps hebben medegedeeld. Cripps stelt zijn vertrek uit LISSABON, 2 April. (A.N.P.). Naar de Engelsche berichtendienst uit New-Dehl meldt, heeft Cripps verklaard, dat hi ■zijn vertrek uit India zal uitstellen. BETALING INKOMSTENBELASTING^ De Ontvanger der directe belastingen te Bolsward maakt bekend, dat vervolging is te wachten indien niet voor 11 April HA is voldaan: <4> aanslagen Inkomstenbelasting 1941, g»> dagteekend in December 1941, minstens de helft; op aanslagen Inkomstenbelasting 1941 ge- dagteekend in Februari 1942, nijnstens 1/5 gedeelte. (X) cent 1 7 cent tcntieS Nog veel te weinig wordt het door de groote massa onder ons Nederlandsche volk begrepen, dat we leven in een an dere tijd en dat deze tijd van ons arbeid en offer vraagt Arbeid in dienst van het geheele'volk, arbdidi vóór het geheele volk en niet minder offers ten bate van het geheele volk. Wé denken niet in de eerste plaats aan offers in geld, maar meer aan ons offer van medeleven; onze bijdrage aan de opbouw, die soms ook offers zal moeten kosten. We hebben in de voor-oorlogsche tijd zooveel volkswaarden verwaarloosd en tot een der meest belangrijke punten mogen we zeker rekenen de onvoldoen de zorg voor de kern van ons Neder- landschq volk: voor moeder en kind. Daarin ligt ook voor ons volk de toe komst Jammer genoeg is dit te véél vergeten. Men is roekeloos omgespron gen met al de mogelijkheden die er in het huisgezin lagen opgesloten. Men heeft aan ontelbare gezinnen de ar beidsvreugde ontnomen tot schade van land en volk. Hier ligt een groot arbeidsveld voor den Ned. Volksdienst. Steunend den strijd van het huisgezin, moeder en kind, bedoelt de Volksdienst leiding te geven in den opgang van ons volk naar een nieuwe en betere toe komst. In dezen tijd van ïneenzlnking, passi viteit, van arwachten en sftin den kant _.o----- staan, dienen alle krachten opgeroepen Baad wordt gaeaaid, kan nog een bs- gebundeld os tot arbeid in staat gestald UIT HET HCDFDKWARTIER VAN DEN FüHRER, 2 April. Het opperbevel der Duitsche weemacht deelt mede: In hef Oosten eed de vijand bij zijn aanvallen, die in verscheidene sectoren van he jtfront tyortdurenj evenals bij eigen aanvalacties wederom zware ver liezen. Zware artillerie nam Installaties, die van belang zijn toor de oorlogvoering, in- de voorsteden van Leningrad met waargenomen uitverking onder vüur. De bolsjewistische luchtmacht verloor gisteren in luchtgevechten en door ver nietiging op den beganen grond 45 vliegtuigen. In Noord-Afrika werden vliegvelden en tentenkampen in de Marmarica, als mede de wöestijnspoorweg en Britsche auto-colonnes in het Egyptische kustge bied met succes gebombardeerd. Aanvallen in opeenvolgende golven van sterke formaties gevechts- en jacht vliegtuigen werden overdag en des nachts ondernomen op militaire doelen op het eiland Malta. Voltreffers in vlieg- tuiglpodsen, onderkomens en tusschen geparkeerde vliegtuigen veroorzaakten felle branden en ontploffingen. Luchtaf- weerbatterijen werden buiten gevecht gesteld. In de haven van La Valetta kre gen duikbooteri en torpedojagers van den vijand bomvoltreffers. In luchtge vechten werden 3 Britsche vliegtuigen neergeschoten. Italiaansche bommenwerpers vielen met goede resultaten de Britsche vesting Gibraltar aan. Storingsaanvallen van Britsche bom menwerpers waren in den afgeloopen nacht op het Westelijke rijksgebied ge richt De burgerbevolking leed eenige verliezen. De economische schade is ge- xing. Nachtjagers en afwecigcochut schoten 11 der aanvallende bommenwer pers neer., De strijd tegen de’ ravitailleerings- scheepvaart van Groot-Brittannië en de V. S. levérde in Maart groote successen Op. Marine en luchtmacht brachten 105 vijandelijke koopvaardijschepen v. teza men 646.900 brt. tot zinken. Hiervan zijn door Duitsche duikbooten tot zinken ge bracht 91 schepen van telamen 584.900 brt Bovendien werden nog 39 koop vaardijschepen van den vijand door tor pedo- of bointreffers beschadigd. ITALIAANSCH WEERMACHTS- BERICHT. ROME, 1 April. (Stefani). Het weer- machtbericht luidt: Een onzer afdeelingen, die op verken ning was, ontmoette ten Oosten van Mekili pantserafdeelingen, die door ar tillerie gesteund werden en bond met succes den strijd aan. De vijand verloor enkele pantserwagens. De bemanning van één hiervan waaronder een ófficier werd gevangen genomen. Duitsche jagers schoten boven Mar- toeba 2 Curtiss-toestellen neer. Bij een geslaagden aanval op een con- vool in het Oostelijk deel van de Mid- dellandsche Zee hebben onze torpedo- vliegtuigen een groot stoomschip tot zinken gebracht. Eten onzer duikbooten ,die op haar basis is teruggekeerd, heeft bevestigd, dat zij den 23en Maart in het Oostelijk deel van de Middellandsche Zee een vijandelijken kruiser getorpedeerd en stellig beschadigd heeft, van welke ac tie in een vorig weermachtbericht mel ding is gemaakt. KAATSVEREEN. BOLSWARD. Woensdag hield onze kaatsvereen. „Bolsward” een druk bezochte jaarver gadering. Voorzitter Brrandenburg opende de. bijeenkomst met een woord van welkom. De proef met het C. A. B.-terrein het vo rig jaar genomen, is goed geslaagd. Spreker hoopt dat de reisgelegenheid dit j^ar het bezoek aan de verschillende wedstrijden niet zal beïnvloeden. Notulen werden gelezen en goedge keurd. De secretaris de heer K. Oosterbaan, las hierna een uitvoerig wedstrijdver- oiaK, waamir blijkt, dat de Bolsward- sche kaatsers weer verschillende prij zen hebben gewonnen. Ook de hier gehouden kaatswedstrij den zijn goed geslaagd. De voorzitter bracht namens de vergadering een har telijk woord van dank aan den secretaris voor dit uitvoerig verslag en eveneens aan den heer K. Galama, die belange loos gezorgd heeft voor een waarborg fonds voor de Gysbert-Japiks-partij. Uit het financieele verslag stippen we aan: Ontvangsten in totaal f 1248.80 w.o. 341 gulden voor de Gysbert Japikspartij en 401 gulden voor de Hof van Holland- partij. De uitgaven bedroegen, met in begrip van een nadeelig saldo ditzelfde eindbedrag. De Gysbert Japikspartij heeft gekost f459.de Hof van Hol- landpartij f457.Er is een nadeelig saldo van groot f50. Deze rekening, nagezien door de h.h. F. van der Spoel en R. Hoekstra, is in orde bevonden en zoowel aan secr. als penningm. wordt een woord van dank gebracht. Het aftr. bestuurslid, de heer K. Oosterbaan wordt met algemeene stemmen herkozen. De Gysbert japiks partij is voorloopig vastgesteld op 13 Juli. De beschrijvingsbrief geeft geen re den tot veel opmerkingen. De rondvraag bracht enkele persoon lijke kwesties en een vraag van den heer K. Galama, waarom de Bondswedstrijd steeds in Franeker wordt gehouden. Zijn inziens zullen ook andere plaatsen deze wedstrijd graag willen financieren. De voorzitter antwoordt, dat deze kwestie reglementair is vastgelegd. Hierna slui ting der vergadering. VOETBAL. Met goedkeuring van den N. V.„ B. heeft de tweede plaatselijke ontmoeting R. E. S. I-C. A. B. n op het C. A, B.- terrein plaats. Het is moeilijk een derge lijke wedstrijd te bespreken. Vast staat dat de spelers slecht overwinterd heb ben. Ondanks de groote nederlaag te Sneek tegen Black Boys geven w.e R. E. S. de beste kansen. Meer willen we niet op dezen wedstrijd vooruitloopen. Wel hopen en vertrouwen wij 'dat ’t een sportieve wedstrijd worat, iets waaraan ook de supporters van beide vereenigingen veel kunnen bijdragen. Daarvoo rspeelt C, A. B. III tegen R. E. S. III, en wij gelooven in een over winning voor de roodbroeken. R.E.S. II is de gast-van Renado, een gelijk spel ligt in de lijn. R. E. S. I adsp. krijgen bezoek van L. S. C. I adsp., de beide puntjes zullen ,wel naar Sneek gaan. Ten slotte speelt R. E. S. II adsp. in Sneek tegen L. S. C. III adsp. en hier kan toch zeker wel één puntje mee naar huis worden genomen. GESLAAGD. J Vóór het diploma electr. en autogen.- lasschen aan de ambachtsschool t? Sneek slaagden onze stadganooten H. Burna en P, Verburgi. te worden om on land opnieuw omhoog Cripps had oorspronkelijk Maandag zul te stuwen. De Nederlandsche Volks dienst roept alle Nederlanders, die het ernstig meenen net de toekomst van land en volk; hij geeft het parool: „Op voor een sterk v>lk. Een volk van ar beid. Een volk van vreugd.” Steunt daarom den Nedelandschen Volksdienst. „VOOR HET VOIK/tlOOR HET VOLK” len vertrekken. Op grond van de nieu we ontwikkeling hoopte hij echter, naar de Engelsche berichtendienst meldt, „de volgende week nog nuttigen arbeid in Indië te kunnen verrichten.” PAASCH-RADIO-PROGRAMMA. Zondag le Paaschdag. Hilv. L 19.10. Omroeporkest, Nico Treep. Hilv. n. 9.15. Paaschgeluiden voor de jeugd. 14 uur. Gedeelte uit ’t muziekdrama Parci- faL Maandag 2e Paaschdag. Hilv. L 9.15. Speciaal jeugdprogramma. 12.15. Om- roep-strijkorkest. 19.10. Nederland viert- Paschen. Hilv. II. 14. Paaschgedach- ten. 16. De Heer is waarlijk opgestaan. 17.20. le Concert van een nieuwe serie van de N. O. Dinsdag 7- April. Hilv. I. 14.00. Am- hemsche orkestvereen.Hilv. n. 15.30. Zonnestralen in ziekenzalen. Woensdag 8 April. Hilv. II. 20 uur. Residentie-orkest. Hilv. I. 18 uur. De veldtocht van generaal Aardappel. Donderdag 9 April. Hilv. I. 19.15. Om- roep Symphonle-orkest. Hilv. II. 18.30 Ir. van /der Vegtei spreekt ovter: „De Nederlandsche techniek in het nieuwe Europa”. Vrijdag 10 April. Hilv. H. 20.15. Rot- terdamsch Philharmonisch orkest, 13 uur Amusements-programma. Zaterdag 11 April. Hilv. II. 14 uur. Stëdelijk orkest van Maastricht 18.30. Ernst Voorhoeve over* de N. S. B. Hilv. I. 14.20 en 19.30. Amusementsmu ziek. 13 uur. De Landstand aan ’t werk. ZURICH. Men deelt ons uit Zurich mede*, dat heden door den visscher S. Kuipers de eerste haringen zijn gevangen. SERVIEZEN VAN AARDEWERK DP DEN BON. Verkoopverbod van 3 t-m. 23 April Ter voorbereiding van een desbetref fende distribueering is het koopen, vér- koopen en afleveren van thee- tafel- en ontbijtserviezen van aardewerk en por selein of onderdeden daarvan, geduren de het tijdkvak van Vrijdag 3-April tot en met Donderdag 23 April verboden, tenzij hiertoe door den directeur van de sectie ceramische industrie van 't Rijks- bureau voor verwerkende industrieën (Juliana van stolberglaan 27-20, Den Haag) schriftelijk vergunning is ver leend. Dit verbod geldt voof een reder, dus eveneens voor die ondernemingen, die thans beschikken over een vergunning tot verkoop en aflevering van laatstge noemde instantie. DE GASDISTRIBUTIE. Gaslooze uren voorloopig opgeheven. Met ingang van Vrijdag 3 April om 15 uur zullen de gaslooze uren zoowel des middags als des nachts voorloopig worden opgeheven. Dit beteekent echter niet, dat het publiek nu meer gas mag gebruiken. De handhaving van de rant- soenéerlng zal absoluut vereischt zijn, zoodat overschrijdingen der toegestane rantsoenen onverbiddelijk zullen worden gestraft met boete-oplegging of afslui ting. UTSTALLING FEN FRYSKE KINST. Der wirdfr üs skreaun. Utstallingen fen Fryske klnst binne wol earder hélden, op mear as ien ter rein, mar d/t nou -Snjeon 4 April iepene wirde scil en oan 11 April ta dürje, yn it gymnastyklokael fen gemeinteskoalle 4 oan ’e Wissedwinger to Ljouwert, is oats fen opset. Yn ’e earste pleats scil der wirk fen mear as ien kinstfak to sjen wêze: skil- derijen, boukindige Antwerpen, folkskin- stige foarwerpen, muzykhénskriften, boeken. De foriening dêr’t it fen ütgiet: it Boun fen Fryske kinstners, hat dêrfor den ek de meiwirking krige fen ’e For iening for Fryske Folkskinst en it Frys ke boek. En yn ’e twadde pleats wirdt it diskear, lyk as oars wolris, net sa lyk socht yn greatte en folsleinens, mar mear yn ’e kar en it karakter. H doel i$ dat it ütstalde wirk safolle müglik in byld jaen scil fen it eigen Fryske ka rakter fen ’e kinst yn FryslSn. Safolle rrtCtgHkï hwent d$ ütstaljingfckommisje forbyldt hjar net dat soks in ienféldige en njaklike opjefte is, noch for de yn- stjfirders noch for hjarsels. Dêrfor wit hja to goed dat it Fryske karakter yn alle kinsten net like düdiik ütkomt, dat FryslSn op önderskaet terrein.fen kinst yette mear siikjende is as dat it al foun hawwe en himsels wirden wêze scoe, dat dy swiere groei net forsearre wirde kin of mei. En dêrom scil hja tofredén wêze as de ütstalling In byld jowt fen ’e eigen foarmjowing fen ’e Fryske kinst yn dit stadium mei al hjar ünsuverheden ea önfolsleinheden, mar ek, mocht it wtea, met hjar bilofte» for de takomet LANDBOUWWÏNTERCURSUS BOLSWARD EN O. Op 28 Maart j.L werd de eindles gehou den van bovengenoemde cursus. Aanwezig was de WelEd. Heer Ir. J. Middenveld, te vens als commissie van toezicht bestuursle den. De volgende leerlingen werd door A. L de Vries met een toepasselijk woord een di ploma uitgereikt, tw.: Simon Sijbrandij te Exmorra, Jan D. de Boer te Gaast, Auke Lootsma te Dedgum, Simon Brunia te Com- werd, Auke Attema te Greonterp, Wiebe Bakker te Makkum, Hotse Brouwer te Greonterp, Dirk Brunia te Cornwerd, Fekke Fekkes, Jacob Heeres, Simon de Jong Bouke Rijpma en Wiebe Zijlstra te Hieslum, Sjoerd van der Duim te Oosterend, Yme Gietema tf Dedgum, Th&mas de Groot te Witmarsum, Rein J. Miedema te Greonterp, Herre van der Meer te Tjerkwerd, Douwe Osinga te Barrega, Broer Attema te Greonterp en Thijs van der Goot te Allingawigr. De lessen werden gegeven door den heer W. J. Dokkum landbouwonderwijzer te Ijlst Na een dankwoord tot hem te zijn gericht werd bij monde van W. Bakker uit naam van alle cursisten een wandbord van Mak- kumer aardewerk vereerd, vergezeld gaande van een woord van waardeering voor de ontvangen lessen. De afgeloopen strenge winter heeft ook naast ’t probleem der kolenvoorzie ning, de stagnatie in het -verkeer, ook een spaak in het wiel der voedselVïwrziening voor ons land gestoken. Het in het vorig jaar uitgegeven pa rool: „Nederland voedt zich zelf’ heeft wel voldoende weerklank gevonden bij’ de landbouwende bevolking, maar tegen de natuur valt niet te vechten. v De ongewoon strenge wlnte» is oor- zaak, dat van het wintergraan en het met de distributiebepalingen niet Zoo koolzaad een zeer aanzienlijk deel is uit- gevroren. Dat beteekent dat zaaizaad en arbeid verloren is gegaan en dat even eens van Invloed is op de verbouw van zomergraan. Voor het koolzaad is de situatie nog een graad erger. Immers, dit gewas moet in den herfst worden ge zaaid en nu van vele ingezaaide hecta- ren bouwgrond niets terecht komt, kan dit niet worden overgezaaid. Juist hgt koolzaad vormt bij gebrek aan andere vetbronnen, een belangrijke bijdrage voor de vetvoorziening van ons volk. De directeur-generaal van den land bouw, de heer O. J. Ruiter, heeft ge meend in een radio-rede het Nederland sche volk te moeten waarschuwen tegen elk optimisme inzake onze voedsel voorziening. Ook voor de vroege groentenvoorzie ning en de melkveehouderij zal, aldus de heer Ruiter, deze barre winter ernstige gevolgen hebben. Er is dezen winter te veel vee aangehouden en daardoor heb ben vele veehouders reeds nu hun voor raad. hooi opgebruikt. Getracht wordt nu het voorjaar te halen met het bijvoe ten van stroo, totdat de grasgroei voldoende is om het vee het land in te sturen. Een dergelijke toestand is na tuurlijk In de allereerste plaats schadelijk voor de melkproductie en juist deze melkproductie is van buitengewoon be lang voor onze vetpositie. We kunnen gerust zeggen dat het melkvet momen teel de grootste bron is voor onze vet voorziening en wanneer door de. hierbo ven geschetste oorzaken die melkop- brengst vermindert, gaat automatisch ook het beschikbare melkvet achteruit. Er Is deze ftaand nog een andere fac tor waardoor de melkleverlng beïnvloed wordt en wel de opfok van de kalveren. Ongeveer twee liter volle melk per dag Is het rantsoen, waarmee jonge kalveren worden opgefokt en juist betreffende die voederkwestie doet de heer Ruiter thans een ernstig beroep op de veehouders om geen enkel kalf meer op te fokken dan voor de instandhouding van zijn veesta pel noodzakelijk is. Laten we hopen, dat de natuur ong dit voorjaar en dezen zo mer wat beter gezind is dan in den af geloopen winter, dan kan er nog heel wat terecht komen van wat nu duister én zorgelijk ons toeschijnt De distributie Is door de ongewoon strenge winter tn de laatste maanden op een harde proef gesteld en we mogen wel eens met waardeering denken aan de mannen en vrouwen die ïn deze moeilijke tijd zor gen, dat we elk ons deel van de beschik bare voorraad krijgen. Reeds In het na jaar waren door de verantwoordelijke (nsXnties voorzorgsmaatregelen geno men om reserve voorraden levensmidde len aan te leggen, maar op twee maan-’ den onafgebroken strenge vorst had nie mand kunnen rekenen. Het vervoers- apparaat liep natuurlijk ook in de war. Om slechts één voorbeeld te noemen van de vele moeilijkheden waarmede de dls- tributiediënst te kampen had. Op een gegeven moment toen de öpgeslagen voorraad aardappelen niet konden wor den aangesproken, omdat door de stren ge vorst de geheele partij zou verliezen, werd een weekrantsoen aardappelen vervangen door peulvruchten. Dit betee- kende dat binnen één week niet minder dan 9 millioen kilo erwten en boonen over het geheele land tot in de verste uithodkjen moesten6 worden gedistribu eerd en dat met een beperkt vervoers- apparaat. Dat desondanks de zaak pog goed draait, is van zeer groot belang en een woord van hulde van onze kant i» zeker niet misplaatst. Wanneer we de vraag zouden stellen: wordt door alle Neder landers wiel voldoende Ingezien het groote belang van een zoo eerlijk moge lijke verdeellng der beschikbare voe dingsstoffen, dan kunnen we deze vraag jammer genoeg niet bevestigend beant woorden. z Dat begint bij den boer en eindigt bij den consument. Wanneer inplaats van ’t cdtgevroren koolzaad thans blauwmaan- ViJ M I I if 1 I t I i L I J 1 s 3 i 8 f I I r ►o e- n- et SWARD ro 8792$ s- en l- DE JONG s NIEUWSBLAD waarinopgenotnen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1942 | | pagina 1