Kevue van de week. De Oorlog De Bolswardsche Courant en Westergoo 11 Vrijdag 24 April 1942 38gig Jaargang No. 33 Aanstellingsbesluit. Persbericht. Stadsnieuws. Officieel orgaan der gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel Uitgever Faè. A. J. OSINGA, Marktstraat, BOLSWARD a Telefoon No. 451 1. Bi I 11 i tuigd als wij zelf en daarom rest ons 500 356 A d v i j n 11 p r Ij z e n. .1 tot ld M.tn. 100 et. elke m.m. meer 6 et. Tusschen de tekst dubb. prijs. Giro no. 87926. Verschijnt DINSDAGS- en VRIJDAGSAVONDS. Leesgcld fr. p. p. per half jaar f 1.57 Buiten de provincie f 2.10; inn. 15 e. Voor net Buitenland f 7.35 per jaar. Léesg. p. looper 42 ct. p. kwartaal. u Jl- 1 SWARD ro 8792$ g>p- *het [US- 'oor fht- .110- VOETBAL. Nu de 1ste klas ^kampioen Heerenveen Zondag thuis het Amsterdamsche Blauw Wit ontvangt, treffen de spelers van C. A. B. II en III het, dat er voor hen geen wedstrijd op het programma staat. De spelers van het eerste elftal, die uit moeten spelen tegen Ni- cator, zullen van bovengenoemden wedstrijd geen getuige kunnen zijn. Dit is voor de meesten een groote teleurstelling, doch het pleit voor hunne sportiviteit, dat zij hun Vereen, „niet in den steek laten en allen Zon dag van de partij zullen zijn. Nicator kan Zondag kampioen zijn, alleen wanneer C. A. B. wint, kan Rood Geel nog met haar gelijk komen. Vooruit dus C. A. B.ers Zondag a.s. aanpakken en doorzetten tot het einde. De C. A. B. I adsp. vechten Zondag als het ware om het kampioenschap tegen de grootste concurrent L. S. C. I. Dit wordt een zware strijd, dóch wanneer er gespeeld wordt zooals j.l. Zondag en alle spelers met het idee het veld opgaan: we kunnen en zullen winnen, dan kan er inderdaad gewon nen worden. De tanden op elkaar, benjamins, en veel succes. HOOFDREDACTEUR NIEUWMARKT 29, te koopen bij wien men wenscht. Men is volstrekt niet gebonden aan de detail listen bij wie men zijn T of Pbon heeft {^geleverd. niet vergeten, dat dit voor Jonge arbei ders heel wat gemakkelijker gaat dan voor huisvaders. Daarom zuilen nu maatregelen worden genomen, waarbij jongere arbeiders uit de Nederlandsche fabrieken worden genomen en naar Duitschland gezonden om te worden ver vangen door oudere gehuwde werkloo- zen. Wanneer b.v. in een fabriek 50 ar beiders werken van wie 25 ongehuwd zijn, terwijl er voor diezelfde arbeid nog 25 gehuwde werkloozen beschik baar zijn, is het gewenscht dat de eer sten hun plaats ruimen voor de laatsten en over de grens tewerk worden gesteld. De strekking* van dezen maatregel ,is: werkloozen die niet uit eigener bewe ging naar Duitschland gaan, toch in te schakelen in het arbeidsproces. Zoo nu en dan hoort men nog wel eens het argument dat men door in Duitschland te gaan werken men partij kiest in dezen oorlog. Deze opvatting is niet juist, want ipimers alle werk wat hier in ons land gebeurt komt evengoed Duitschland ten goede en tegen dit werk maakt niemand bezwaar. We knoeten ■deze maatregel dan ook meer beschou wen als de mogelijkheid tot opheffing van de werkloosheid en daarvoor mag zeker wel een offer gebracht worden.* lit- |ti- Het '.:en eu 21 S Hoogconjunctuur op de rustkamers der organisatie Todt. Een partij gerepareerde schoenen wordt naar de uitdeelingsplaats gebracht. (V.P.B., I.P. en R.S. Weltbild-s.) UIT HET HOOFDKWARTIER VAN DEN FüHRER. Het opperbevel van de Duitsche weermacht maakt bekend: Gevechtsvliegtuigen plaatsten bij nachte lijke aanvallen bomtreffers op een spring stoffenfabriek in Zuid-Engeland. In het Kanaal ontstonden in den nacht van 21 op 22 April tusschen Duitsche pa- tröuilleformaties en Britsche torpedomotor- booten verscheidene gevechten, waarbij een aantal vijandelijke torpedomotorbooten werd beschadigd. In het zeegebied ten Zuiden van Boulogne werden in denzelfden nacht bij een botsing van Duitsche mijnenvegers met een Britsche formatie torpedomotorbooten een vijandelijke torpedomotorboot tot .zinken gebracht en 2 andere zwaar beschadigd. De Britsche for matie trok zich daarop onder de bescher ming van een rookgordijn terug. Onze eigen booten liepen zonder verliezen of beschadi gingen haar steunpunt binnen. Tijdens dit korte gevecht zetten de Brit ten op een afgelegen pldats aan de kust een kleine stootroep aan land, die ó'n middellijk in een vuurgevecht met een Duitsche kust wacht werd gewikkeld en zich ijlings met bloedige verliezen en met achterlating van de geheele uitrusting terugtrok. In den afgeloopen nacht wierpen Britsche vliegtuigen bommen in West-Duitschland. De I. D. OSINOA, BOLSWARD. Een eigenaardig feit heeft zich de laat ste weken voorgedaan bij de aankondi ging van del tabaksdistrifouitie.; Iedere I rooker heeft het in de laatste maanden meermalen meegemaakt, dat zijn winke lier totaal was uitverkocht. Er was let terlijk niets meer te krijgen, maar nu komt voor velen onverwacht de tabaks en snoepdistributie en om nu maar zoo veel mogelijk textielbonnen T en P in de wacht te kunnen sleepen, ziet men het eigenaardige verschijnsel, dat plotse ling verschillende zaken over flinke voorraden beschikken, die worden ge distribueerd bij de inlevering van bon nen. Voor die winkeliers die regelmatig hun voorraad onder de klanten verdeel den, beloofde nu de nieuwe regeling een strop te worden. Immers die zaken, die tot nu toe haar dienende taak ten aan zien van de volksgemeenschap op de juiste, wijze hadden vervuld, zouden bij de nieuwe regeling worden gedupeerd, omdat zij bij eventueele bevoorrading niet zouden beschikken over voldoende T- of P-bonnen. Gelukkig heeft de over- ,-heid ingezien, dat ook de bonafide win kelier tegen hef systeem van deze fok premie voor de textielbonnen moet wor den beschermd. Van officieele zijde' wordt reeds thans medegedeeld dat de noodige correcties op deze distributie niet achterwege zullen blijven. Reeds nu wordt er met nadruk op gewezen, dat men volmaakt vrij Is zijn tabaksproducten of versnaperingen personen, behoorende tot de navolgende drie categorieën: zij, die in de onderneming van ouders of familie e.a. werken en geen loonbe lasting betalen. Inwonende dochters, bin nen de gestelde leeftijdsgrenzen, zijn dus aanmeldingsplichtig; Valide werkkrachten, levend op de verdiensten van inwonende kinderen; zij, wier dienstbetrekking een einde heeft genomen, zonder dat onmiddellijk daarop een nieuwe dienstbetrekking wordt aanvaard. Aanmelding dient dan te geschieden binnen 48 uur na de beëindiging. De hoofden van particuliere en open bare bedrijven en besturen, alsmede de genen, die een vrij beroep uitoefenen, behoeven toestemming, alvorens zij werknemers beneden den leeftijd van 40 jaar aanstellen of tewerkstellen. Verzoe ken om toestemming dienen gericht te worden tot den Directeur van het be voegde Gewestelijk Arbeidsbur'eau. De hiervoor benoodigde formulieren zijn'te gen betaling van 1 cent per stuk ver krijgbaar bij het Gewestelijk Arbeids bureau en zijn bijkantoren. Zij kunnen worden afgehaald of schriftelijk, onder bijvoeging van de kosten, verhoogd met portokosten, worden aangevraagd. Toestemming is niet noodig indien ’t werknemers betreft, die tewerkgesteld zullen worden in den landbouw, den mijnbouw, de zee. en binnenscheepvaart, de huishouding of op het gebied van de gezondheidszorg. Bosch- en tuinbouw wordt niet beschouwd als landbouwar- beid in den zin der verordening. Bij ge mengde bedrijven moet worden nage gaan welk bedrijfsdeel overwegend is. Met nadruk zij er op gewezen, dat geen toestemming noodig is, indien tewerk stelling door tusschenkomst van het Ge westelijk Arbeidsbureau tot stand komt. Deze wijze’van aanneming is, gezien de onbetwist vakkundige bemiddeling, ten zeerste aan te bevelen. Voor werknemers die op 25 Maart 1942 in dienst waren, behoeft geen aanstellingsvergunning te worden aangevraagd. Het niet nakomen van de verplichtin gen dezèr beide verordeningen is straf baar gesteld. Mep wende zich bij moeilijkheden in zake de juiste naleving' van deze veror deningen steeds tot het arbeidsbureau en neme niet eigenmachtig'een beslissing. De ambtenaren van het Arbeidsbureau en zijn bijkantoren zijn gaarne tot voor lichting bereid. burgerbevolking leed enkele verliezen. Ge ringe materieele schade werd vooral aange richt in woonwijken. Nachtjagers en lucht- doelartillerie schoten vijf per aanvallende bommenwerpers neer. HOR! WAARSCHUWT TEGEN LICHT VAARDIG OPTIMISME. TOKIO, 22 April. (A. N. P.). In een ra- dio-rede heeft de woordvoerder der regee- ring, Hori, het Japansche volk tegen een lichtvaardig optimisme gewaarschuwd. Hoe gunstig ook de wereldtoestand Voor Japan op het oogenblik is toch kan een ver andering in de situatie ontstaan. Daarom mag Japan in geen geval van uitwendige om standigheden afhankelijk zijn. Bij de beoor- deeling van de tot nu toe door Japan in den oorlog behaalde resultaten moet ook de on voldoende strijdkracht van Engeland en Amerika in oogenschouw worden genomen. Het Japansche volk moet er echter op be dacht zijn, dat de oorlogsvoorbereidingen van den tegenstander voortdurend vorderingen maken.. Ofschoon in Engeland en de Vereen. Staten hevige aanvallen op \dq regeering zijn gedaan, zijn tot nu toe nog geen stem men opgegaan tegen een voortzetting van den oorlog. De missie van Japan bestaat in den op bouw van een Oost-Aziatisch gebied. Hoe verder de operaties zich uitbreiden, des te noodzakelijker is het, dat het Japansche volk dagelijks den wil hernieuwt om met zelf verloochening al zijn krachten aan den hei ligen oorlog te wijden. DE STRIJD IN BURMA. Olievelden ten Noorden van Magwe in Japansche handen. SJANGHAI, 22 April. (D.N.B.). Het leger- bericht van Delhi meldt, da de terugtocht van de Britsche troepen ten Noorden van Magwe in het gebied der “Britsche olievelden van Genangjaung wordt gedekt door Chinee- sche troepen. Nader wordt gemeld: De ten Noorden van Magwe gelegen petroleumvelden in Burma, zijn naar de militaire woordvoerder van Tsjoenking mededeelde, door de Japansche troepen veroverd? ZWARE STRIJD AAN HET FINSCHE FRONT. Sedert 9 April meer dan 15Ó aanvallen op de landengte van Aunus afgeslagen. HELSINKI, 22 April. (D.N.B.). Omtrent de militaire operaties op de landengte van Aunus wordt vandaag officieel medegedeeld. Onze troepen hebben op de langengte van Aunus sedert 9 April meer dan 150 aanvallen afgeslagen, waarbij de vijand zes divisies vier brigades, een r.egiment pantserwagens en verscheidene ski-bataljons en andere troepeneenheden in den strijd had geworpen. In het centrale deel van het front drongen sterke vijandelijke strijdkrachten in het een zame gebied tusschen onze stellingen door. Zij werden echter ingesloten en tijdens he vige tegenaanvallen verslagen. Het overschot van deze aanvallende formaties ter sterkte van ruim een regiment werd op den 21 sten April vernietigd. Onder de 2000 gesneuvel den bever® zich o.a. de bevelhebber van ’t 536ste bolsjewistische regiment infanterie met zijn staf. De operaties werden op een zeer moei lijk begaanbaar terrein, bedekt met natte sneeuw uitgevoerd en eischten van onze troepen en de ravitailleering alsmede van de leiding hevige inspanningen en een onbuig- zamen wil. Behalve infanterie en artillerie hebben ook luchtstrijrjkrachten en luchtdoelaxtillerie met bijzonder' succes aan de gevechten deelge nomen. De vijand .moest deze, vergeefsche aanval len, waarbij hij zijn troepenmassa’s zonder pardon ons vuzir tegemoet zond, met groote verliezen betalen. Alleen aan gesneuvelden werden ongeveer 14000 man geteld. Daarvan behoorden tot de 114de Sovjetdivisie, die in het centrale deel van het front aanviel, on geveer 5600 man. Onze troepen maakten groote hoeveelheden wapens en munitie buit. Met h^t tellen daarvan is men nog niet ge reed gekomen. niets anders dan deze conclusie te trek ken, dat al de berichten over een mo gelijk groot offensief slechts beoogen de Engelschgezinde bevolking in de bezet te gebieden wat moed in te spreken door kleinere plaatselijke acties. Dit kan voor vele plaatsen in ons land groote gevaren met zich meebrengen, maar veel geyaarlljker is, dat misschien door deze acties de anti’s die er nog heel wat onder ons volk leven,, de kans krijgen bepaalde elementen onder ons volk op te hitsen tot daden die voor onze volksgemeenschap de meest wran ge vruchten zullen afwerpen. Er kan niet genoeg en met nooit te veel klem wor den gewaarschuwd tegen het drijven van dergelijke ophitsers. In de meeste geval len blijven ze zelf achter de schermen, maar de goedgeloovigen en de impulsie ve mensch wordt het slachtoffer. Dit nü willen we zeggen met het 'bovenaange haalde spreekwoord. Laat iedere Neder lander zich terdege realiseeren dat iedere actie reactie schept en de bezettende macht heusch wel over de middelen beschikt eventueele hulp aan, den vijand gevoelig te straffen. Vooral dient men te bedenken dat we als Nederlanders geen deel meer hebben aan dezen oor log; elke vijandige daad dus niet alleen ons eigen leven in gevaar brengt, maar ook dat van anderen, een gewaarschuwd man geldt daarom voor twee. 4 00 cent T cent ‘entiett fvard. W.Z.S. I-R.E.S. 1. Dit wordt een lastige uitwedstrijd. De voorhoede van R. .E. S. ge ven wij echter meer kans te doelpunten dan de onproductieve voorhoede van W. Z. S., indien tenminste de achterhoede der gast- heeren dit toelaat. Wij verwachten een gelijk spel. Het tweede elftal van R. E. S. gaat een bezoek brengen bij Lemmer II en wij kun- nen niet anders dan door een donkere bril zien wat de uitslag betreft. De 4-2 over winning van Lemmer op Renado doet ons 't ergste vreezen. Öf vergissen wij ons? De adspiranten hebben tevens een zware wedstrijd voor den boeg, n.l. tegen Ooster- littens, terwijl het tweede adp.elftal thuis tegen Sneek IV adsp. moet spelen. GESLAAGD. Geslaagd voor Examen Kostprijsdi- ploma B voor het boekdrukkersbedrijf de heer S. P. Terbraak. i GEVONDEN VOORWERPEN, over de maanden Januari, Fe- o bruari en Maart 1942. Eenige beurzen met inhoud, een wit bont,’ eenvge handschoenen, leen 'witte ijsmuts, bovenstuk van een electrische lamp met koord, èenige vulpennen, eeni ge zilverbons, een riem, schropzaag, gouden ring, lipsleutel, sjaal, ceintuurs, horloge met ketting, armbandhorloge m. armband. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen aan ’f bureau Nog altijd blijkt bij velen niet voldoen de klaarheid te bestaan omtrent de juiste draagwijdte van de jongste bepa lingen op het gebied van de verorde ning van het arbeidsbestel. Daarom kan het zijn nut hebben enkele dezer bepa lingen nog eens onder de loupe te ne men. In de eerste plaats komt hiervoor in aanmerking de zoogenaamde aanmel dingsplicht. Wie vallen hieronder en wie zijn hiervan vrijgesteld? De betreffende verordening bepaalt dienaangaande, dat mannen en onge huwde vrouwen van Nederlandsche na tionaliteit of zonder nationaliteit, in den leeftijd van tenminste 18 en ten hoogste 40 jaar, die hun woonplaats of gewoon verblijf in Nederland hebben en die niet of niet volledig in staat zijn uit eigen middelen in hun levensonderhoud te- voorzien, verplicht zijn zich bij het voor hen in’ aanmerking komende Geweste lijk Arbeidsbureau aan te melden. De* algemeens verplichting is hierme de duidelijk amschreven. Die door arbeid geheel in zijn levens onderhoud voorziet, behoeft zich niet aan te meldep, ten minste, wanneer het weekloon niet minder, dan f4.of de arbeidstijd niet minder dan 24 uur per week bedraagt. Is dit laatste het geval, dan moet men zich wel aanmelden. Voorts zijn niet tot aanmelding ver plicht: Zij, die zich reeds vóór 1 Maart 1942 als werkzoekende hebben laten inschrij ven; zij, die wegens wetenschappelijke of vakstudie niet of slechts gedeeltelijk in eigen levensonderhoud voorzien, tenzij de leeftijd van 24 jaar is bereikt. Wie uit eigen middelen, doch op an dere wijze dan door arbeid, volledig in zijfe levensonderhoud kan voorzien, is evenmin tof aanmelding verplicht, doch hierbij moet worden opgemerkt, dat in dit verband als eigen middelen slechts worden beschouwd Inkomsten uit eigen vermogen, waarover de betrokkene reeds op 1 Maart 1942 de beschikking had. Zij, die over andere inkomsten be schikken, zooals toelagen van ouders en andere familieleden, schenkingen na 1 Maart 1942 en wat dies meer zij, gelden eveneens als aanmeldingsplichtig. Voorts dienen zich nog aan te melden Het probleem van de 400.000 Neder landsche werkloozen is in deze oorlogs jaren met kracht aangevat, maar toch behoeft het niemand te verwonderen, dat in een tijd van economische neer gang niet een radicale oplossing op korten termijn kon worden gevonden. De Statistiek van de laatste maanden heeft uitgewezen, dat er thans nog 110.000 werkloozen zijn, plus de 60000 arbeiders in de werkverruiming en de 110.000 ar beiders van wie de helft wachtgelders die in het geheel niet werken, in bedrij ven die daar geen volle dagtaak heb ben. Met elkaar zijn dit 280.000 men- schen, die niet in het volle arbeidsproces zijn opgenomen. Dr. Böhning, een der verantwoordelijke leiders van dezen tak van dienst, heeft dezer dagen betoogd, dat deze werk loosheid geen blijvende toestand mag worden. Wie in twee Jaar niet heeft ge werkt, Is niet meer bruikbaar voor len arbeid. Men kan dit feit in de groo te steden regelmatig constateeren. De j oplossing zou kunnen worden gevonden door al deze arbeiders naar Duitschland over te hevelen, maar men moet daarbij BILJARTWEDSTRIJD 45-2 CADRE IN DEN HOF VAN HOLLAND. Het was gisteravond gezellig druk in het Hoffie, dit in verband met de biljartwedstrijd Solién-van Eymeren. Deze heeren hebben gisteren ons vergast op een partijtje biljart, wat zelden wordt gepresteerd. Dit was kunst met een groote K. Onder arbitrage van den heer Veltman begon Solien met een sublieme serie van 60. Van Eymeren antwoordde hier op met 206. Toen begon Solien weer, zou hij deze serie verbeteren? De eerste honderd waren gauw gemaakt, toen de ballen in het middenvak belandden volgde de tweede hon derd en tien minuten later werd onder don derend applaus de 300 carambol gemaakt. Toen werd het spel door een korte pauze onderbroken. Na de pauze ging Solien weer verder doch door het pauzeeren was het maatgevoel weg en werd de serie beëindigd met 304. De stand was toen 364-206, doch hij strandde op een gemakkelijk trekballetje. Toen was het pleit beslist, want Solien maakte met een schitterende slotserie van 136 de 500 vol, waarna van Eymeren nog een nastoot had. Zou hij nog gelijk spelen? Hij begint van acuit tien tallen caramboles vliegen uit zijn keu, 58 de ballen komen in zeer moeilijke positie, het is muisstil in de zaal, een massé raak, onder daverend applaus gaat hij ver der. 89, weer een lastige bal, doch cjeze moeilijkheid werd weer opgelost met een piqué, het worden er 90, de honderd volgt en de spanning stijgt, doch een slordigheidje op de losse band ontneemt hem de kans om gelijk te maken. De uitslag is: Soliefi Van Eymeren DE JONG s NIEUWSBLAD waarin opgenomen Het oude spreekwoord „een gewaarschuwd man geldt voor twee” mogen we in dezen abnormalen tijd nog wei voor* een zeer ibijzonder punt in herinnering brengen. Wanneer nien de gesprekken aan koffietafel of in kleine bijeenkomsten waarbij de menschen zich z.g. ondér el kaar voelen beluistert, dan frappeert het iedere onbevooroordeelde luisteraar hoe lichtvaardig er over een mogelijk offensief van Engelsch-Amerikaansche kant wordt gesproken. We hebben reeds meermalen trachten aan te toonen dat voor een grootsch opgezet offensief aan geallieerde kant ten eenenmale de scheepsruimte ontbreekt. Veronderstel len we eens dat bij een dergelijke on derneming toch minstens een half mil- lioen man moet deelnemen, dan is het toch voor ieder duidelijk dat de aanvoer van deze soldaten, de kanonnen, tanks, munitie, geweren, mitrailleurs, hand- granaten enz. enz. geweldige scheeps ruimte ntoet vergen. Bovendien de ver zorging van dit geweldige leger met al le» wat voor het dagelijkse!) onderhoud ook eten ën drinken noodig is. De situ atie is, om maar eens bij ons eigen land te blijven, geheel anders dan in 1940 bij de bezetting door het Duitsche leger. Dit vond op zijn weg door ons land ge vulde schuren, groote voorraden op elk gebied, die mede door de bezettende le germacht kon worden gebruikt. Bij een eventueele Engelsche landing zal alles, tot de kleinste kleinigheid, over zee moe ten worden aangevoerd. Onze eigen voorraden zijn dermate geslonken, dat we niet nog eens de duizenden vreemde lingen kunnen voeden en huisvesten. Van dit feit is de overkant evengoed over- 1902. KRITE BOALSERT. 1942. Yn Maerti>1902 kaem it Grouster Kritetoaniel nei Boalsert om dêr „lt fyf- te Gebot” op to fieren. Det wier de oan- rin ta it pprjuchtsjen fen de Krite Boal sert, hwerfor foaral de hearen v. d. Spoel en Piekema hjarren tige ynspan- den. Oprjuchte mei 53 leden, sette de jon ge Krite foars üt ein en is altyd warber bleauwn. Yn de Fryske toanielwr&ld hat de Krite Boalsert in goede namme for- mastere. Yn .mannich kriich waerd hja oerwinster; it greate oantal eareteikens oan hjar findel tsjüget derfen. If Krite toaniel spilet yn ’e earste klasse fen it Frysk Toanielboun. Wier der yn Boalsert hwet to rédden, nea waerd der forgees ’n berop dien op ’e Krite. Troch hjar tadwaen waerd op 12 Aug. .1908 yn ’e mürre fen it berte- hüs fen Gysbert Japicx, in tinkstien set. Greate histoaryske optochten en feesten gongen hjirby mank, dy’t tüzenen Frie zen nei Boalsert litsen. Like it for in pear jier wol, det it gre'atóte nijs hwet fen ’e JKrite öfgong, de léste jierren is de tarin greater den ea. Ek it ledental giet foarüt en lükt nei de hündert. Fenöf de oprjuchting is de bear v. d. Spoel bistjürslid west; earst as ponghél- der, nou al lange jierren as skriuwer. De Krite1 en v. d. Spoel binne den ek ien! Op 29 April wirdt it 40-jierrich bistean betocht yn in gearkomste mei de frou- Ijue. Der leden scille grif as len man op- komme, om op waerdige wize efkes by dizze mylpeal stil to steanl brt. h.Serie Gemid. 3 304 166.66 3 206 118.66 Hierna volgde een partij 3 banden en tot slot vergastten de profs ons op kunst en fantasiestooten. De heer Solien dankte de aanwezigen voor de belangstelling en com plimenteerde de Hospes met zijn eerste klas biljart. Wij hopen het volgend seizoen de heeren weer te zien voor een revanche-partij. FILMAVOND IN DE DOELE. De film, welke Zondagavond in de Doele draait zal bij de bezoekers wel in de smaak vallen. Het geheele circusleven trekt aan ons oog voorbij en het zijn niet alleen menschen maar ook dieren die hun bijdrage leveren tot een sensationeel geheel. Liefde en jalouzie spelen in deze film een groote rol; maar wor den door deze filmartisten op menschelijke wijze vertolkt. Het zou te veel plaatsruimte vragen ook maar een kort resumé van den inhoud te geven. Het beste is, dat u zelf gaat zien. DE VODDENRAPER VAN PARIJS. Nog even willen we de aandacht vestigen op deze uitvoering op Dinsdag 28 April in de Doele door het gezelschap Gerlach, waar bij de bijna 80-jarige actrice mevr. V;nk de rol van madame Pothard vervult. Men dient er rekening mee te houden dat de besproken plaatsen in de maand Februari vervallen zijn. KJ e- n-

Bolswards Nieuwsblad nl | 1942 | | pagina 1