In het aangezicht der verschrikking oerpun everde I Ide wol t ie van advi E. OLDEflZ Boekhoui ngconsul 5LSWA1 g. 597). w 1e Jaargang No. 7 Vrijdag 13 Juli 1945 urgerzin en de BOISI YARD ;oede volk wordt gedragen. Met >eeld der verwoesting en ontbe- - of BE bben prit I w« len bij t, d.k. bis rol is nli garena k Stadsnieuws. Zwarthandel. Tegen een zakenman dezer gemeente werd proces verbaal opgemaakt wegens zwarten handel. Hiertegen wordt, zoo deelde men ons ter bevoegder plaatse mede, met de meeste strengheid op getreden. Strafmaatregelen worden ver scherpt. nagaz Uit den Omtrek. WITMARSUM. Uitslag van de op Za terdag, 7 Juli 1945 in de Hertekamp te Witmarsum gehouden kaatswedstrijd tusschen gemeente-, politie- en distri- butiepersoneel van Wonseradeel. Ie prijs, S. Leljenaar te Witmarsum, D. Posthuma de Boer te Wons en S. an der Brug te Arum. 2e prijs, Dj. Wijula te Hartwerd, J. de Wit te Bolsward en H. Reitsma te Lollum. 3e prijs, J. Buikstra te Bolsward, 7. Steiginga te Witmarsum en A. Hor us te Makkum. 3rijs- en premiewinnaars van de af- valwedstrijd waren: Z le prijs: D. Deinum, T. Tjeerdema, beiden te Witmarsum en D. Karsten te Bolsward. 2e prijs, H. Troost te Arum, P. Brune en C. Lemstra, beiden te Witmarsum. De prijs voor de beste opslager werd toegekend aan den heer J. Dijkstra, burgemeester en die voor de meeste bovenslagen aan den heer Dj. Wijnia te Hartwerd. WITMARSUM, 12 Juli. De burgemees ter der gem. Wonseradeel heeft be noemd tot onderwijzer aan de U.L.O. de heer J. Bonnema, onderwijzer aan een O. L. S. te Sneek. ARUM, 7 Juli 1945. Uit dankbaarheid voor de genoten gastvrijheid in de oorlogsdagen alhier ondervonden door geëvacueerde Pingjumers, werd hier door het Pingjumer muziekkorps een concert gegeven onder leiding van den directeur K. Anema te Harlingen. ARUM, 9 Juli. Ds. K. H. Siccama te Arum heeft een beroep, naar Bedum (Gr.) aangenomen. PINGJUM. Zondag nam Ds. W. Feen- stra, Qeref. predikant te Pingjum, af scheid van zijn gemeente. Als tekst woord had Z.Eerw. gekozen Hebr. 13 20 en 21. Namens de gemeente sprak ouderling S. Bakker, waarna den schei denden leeraar Psalm 121 4 werd toegezongen. MAKKUM, 5 Juli. Hedenochtend werd hier met groote militaire eer begra ven het lijk van een bij Zurich aan gespoelde Engelsche vliegenier. Aan wezig waren de burgemeester van Wonseradeel, eenige politieagenten en andere ambtenaren. Een geestelijke van het Canadeesche leger hield een lijkrede, terwijl eenige Canad. muzi kanten treurmuziek speelden. De bur gerij toonde mede groote belangstelling. MAKKUM. Tot leden van het Kies college voor de Ned. Herv. gemeen ten van Makkum en Corn werd zijn Mededeelingenblad vanwege het Militair Gezag, district Sneek Redactieraad: TJ. DE JONQ, Ds J. VINK »n J. VISSER Gedrukt L o. v. M. O. bij de Fa. A. J. OSINOA - Bolsward voorzien. U begrijpt, zij kunnen alles gebruiken, maar vooral is er behoefte aan: kleeren, schoenen, lakens, dweilen, stofdoeken, stoelen, ledikanten, kasten, kachels, kolenkitten, hamers, nijptan gen,, spykers, kookpannen, ketels, melk kokers, emmers, kopjes, schotels, etens borden, vorken en messen. In de komende week zal de actie in het gebied Bolsward, Wonseradeel en Hennaarderadeel worden begonnen. Huis aan huis zullen de karren aan kloppen om iets van 't Uwe voor hen die niets meer hebben. De organisatie berust bij Nederlands Volksherstel (N.V.H.) daartoe door de Regeering uitgenoodigd. Alle steunacties en co- mité’s hebben zich hierbij aangesloten. De Hulp Actie-Roode Kruis, de Aarts diocesane Hulpactie, de Unie van Vrou welijke Vrijwilligers, de Interkerkelijke actie, allen hebben de handen ineen geslagen om deze inzameling zoo te doen slagen, dat met één slag de brug is hersteld, waarover de getroffenen de weg kunnen terugvinden tot een eenigszins normaal bestaan. In vele plaatsen in het Zuiden des lands wordt een „Geef-Week” geor ganiseerd met optochten, muziek en klokkengebeier. Misschien is 't hier beter iets rustiger te werken. Want deze giften kunnen alleen dan in vol doende mate loskomen, als wij uit dankbaarheid en mededoogen onzen Christenplicht verstaan. Reeds in onze naaste omgeving, bijzonderjn Wonse radeel zijn ernstige slachtoffers. Ook zij worden door deze actie ondersteund. De Nederland’iche regeering heeft vol vertrouwen In den o charitas van ons volk. En zij Is vast besloten deze ernstige wonde te helpen genezen. Mocht deze schoone poging niet slagen, dan-zou zij genoopt zijn, goederen te vorderen. Daarom ontvangt iedere gever van het comité een bon, waarop vermeld staat wat er gegeven Is. Mocht onverhoopt het tekort aan goederen niet voldoende worden aan gevuld, dan zal de verplichte levering met deze bonnenhouders ernstig reke ning houden. In een interview met de Noorsche bisschop Berggrav te Oslo sprak deze de volgende heerlijke woorden over ’t Noorsche volk; „Dit was de kracht, de heilige kracht van ons volk het g geloof In geweten en offer 1” Ij Nederlands Volksherstel moge In de komende week ervaren, dat hare be- langelooze en moeltevolle arbeid door ons g< het b ring voor oogen, kan niemand zich aan de ijzeren logica onttrekken van Chris tus' Woord: .Indien gij uw broeder in nood zult zien, maar uw hart voor hem sluit, hoe blijft de liefde Gods In u?” Ziet, het Is voor velen moeilijk, om nog iets te moeten missen, maar 't is een heerlijke gedachte Juist nu 't offer met blijdschap te hebben ge bracht. Niet uit overvloed, maar uit nooddruft, niet als een schoon gebaar, maar als een echte menschlievende daad. God zegene deze actie en de vele goede gevers. Militair Commissariaat te Sneek. De Militaire Commissaris van het Dis trict Sneek, maakt bekend, dat tot en met Juni 1945 de navolgende zuive- ringsmaatregelen zijn genomen: Onderwijs: schorsing, Hfd. O. L. School, Dijkstra Sjouke, Wommels. Staatsbedrijf der Posterijenschorsing, F Gemeentenschorsin distrib. ambtenaar te sma Johs., bewaker distr. Workum, al daar overleden op 22 Mei 1945; Bou- ma J. J., concierge Wommels; Haan Buitenlandsch Overzicht Vóór de oorlog zong men het populaire liedje „Das war nur einmal, das kommt nicht wieder" en als het geen Duitsch was zouden o.a. de Engelschen het met recht opnieuw kunnen zingen, als ze de resultaten van de vorige oorlog vergelijken met die van de huidige. Want ondanks de ellende die de oor log van 1914 zeker ook voor Engeland heeft gebracht, had men toch het luk dat niet alleen de tegenstander Dultschland, maar ook de Rusland, verdween. Inplaats van aan de bond genoot Rusland, die men daarvoor steeds met de grootste moeite van de warme zee verwijderd had kunnen hou den, het beloofde Constantlnopel te schenken, kon men hem door de on afhankelijkheidsverklaring van Finland, de Baltische Staten en Polen juist een behoorlijk eind terug dringen. Ook in het vlak voor 1914 tusschen Engeland en Rusland verdeelde Perzlë (Iran) verdween de Russische Invloed. Rus land had zichzelf door de revolutie uitgeschakeld en Engeland sloeg met recht twee vliegen in één klap. De omstandigheden zijn nu wel anders. Rusland zingt weer zeer dapper mee in het Europeesche koor en velen zijn hierdoor opgeschrikt, waarbij natuur lijk ook de verschillen op maatschap pelijk terrein en de Russische opvat tingen over democratie een rol spelen. Zoo is een Rusland-vrees ontstaan, die weer voedsel heeft gegeven aan fluister en perscampagnes over een a.s. derde wereldoorlog. Speciaal in de U.S.A, heeft de pers zich in dit opzicht zeer geweerd, hetgeen voor Staatssecretaris Ickes al eens aanleiding is geweest - ongetwijfeld ter genoegdoening van Russische protesten hier officiéél tegen te protesteeren. Men kan er ook gerust over zijn, de oorlogsmoeheid en uitputting van de volkeren is te groot, na een strijd die reeds 14 millioen gesneuvelden heeft gekost en waarbij ontzaggelijk veel is vernield, om direct weer tot oorlog over te gaan. Het gaat er nu maar om de oorlog zoo lang mogelijk en liefst voorgoed uit te bannen en hiervoor zal de a.s. con ferentie te Potsdam, waarheen presi dent Truman j.l. Maandag is afgereisd, van zeer groot belang zijn. Men krijgt de indruk dat Truman alles in het werk heeft gesteld, om deze conferentie in een stemming van wederzijds vertrou wen te laten beginnen, zonder welke ook geen zaken doen mogelijk is. Zaken doen in letterlijke zin, want laten we ons ook niet te veel dood staren op de verschillende strategische en poli tieke geschillen en daarbij de econo mische problemen vergeten. Rusland heeft voor alles behoefte aan kapitaal, d.w.z. aan machines e.d. en nu komt Uncle Sam wiens „zaak” geen oorlogsschade heeft opgeloopen, met offertes. Ropes, de Rusland-ken- ner van Uncle Sam’s Departement van Handel, heeft gezegd, dat er in de dat ieder, die ze wel verstaat en wel met hen kan spreken zoo goed en zoo kwaad als 't dan gaat de sol daten eens moeten uitnoodigen in de huiselijke kring, eens met hen moet spreken over wat hun interesseert, over wat ze beleefd hebben, over hun idealen en ideeën voor de toekomst. Want onze gasten, die lang vochten, hebben nu een nieuwe harde taak: wachten op de stoomboot, die hen naar HeitelSn, Heit, Mem, vrouw en kinderen terug brengt. De schepen moeten in de eerste plaats gebruikt worden voor het troepenvervoer naar het Verre Oosten, een ook sterk Ne- derlandsch belang. En daarom moeten de Canadeezen hier wachten. Ik doe een beroep op iederen dankbaren burger van Bolsward, om, waar hij den Ca nadeezen het leven kan veraangenamen en gezellig maken, ook door ze uit te noodigen in een huiselijken kring, dat te doen. Doe ik ook een beroep op de burge ressen, jong en oud Ja zeker. Doch hier blijft een zekere reserve. Reserve is steeds een sterk wapen en machtige aantrekkingskracht van Eva’s dochteren tegenover de Adams-zonen, tuk op verovering. Hoe die reserve zich moet uiten, het oordeel daarover laat ik gaarne over aan dé wijsheid en zorg van de ouders, en aan het eergevoel en de hartelijkheid der vrouwen en meisjes. Doch zij moet er zijn. Vergeet niet de plicht tot dankbaar heid en beoefent de aloude Friesche deugd der gastvrijheid. De waarn. Burgemeester van Bolsward, drs. S. VAN TUINEN. gekozen A. de Jong te Cornwerd, F. Tijmstra en J. Tijmstra te Makkum. SCHRAARD, 4 Juli. Hedenavond werd in de Ned. Herv. kerk alhier een in terkerkelijke jeugdsamenkomst gehou den. Uit wijde omtrek waren de jongens en meisjes opgekomen, zoodat de kerk stampvol was. Met groote aandacht werd geluisterd naar de ernstige en bezie lende woorden van de sprekers Ds. Bonting van Exmorra en Ds. Knoppers van Lollum. Een- driestemmig dames koor zong op keurige wijze eenige liede ren ter afwisseling, op het orgel bege leid door Mevr. Terpstra-Wiersma. TZUM, 9 Juli ’45. Verleden Woens dag maakten de kinderen van de be waarschool met de juffrouw en de moe ders een uitstapje naar Oosterbierum naar zee, onder gunstig weer. De heeren N. v. d. Schaar en S. Terpstra hadden paarden en luchtwagens beschikbaar gesteld. Er is veel genoten. OOSTERLITTENS. Benoemd tot brug wachter bij de basculebrug alhier, de heer H. Riemersma. 7 Juli. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Ophemert (N.B.) de heer J. de Vries, thans als zoodanig werkzaam aan de Chr.Nat. School alhier. BAARD, 9 Juli. Benoemd tot hoofd der openbare school te Berlikum de heer J. Okkinga, H. d. S. te Baard. nderen 4 jaar 1, 442/ 9, 501. D558, 558 195, D e 560 !IES jstinrichtl 3LSWAI lillende 175. Jan ng van t portjasje Zooals het dit echtpaar ging, zoo is ’t duizenden vergaan, die sinds de be- vrljdlng een kijkje hebben genomen In de zwaar geteisterde gebieden. Och, de meeste menscheh meenen, dat zij op 't oogenblik zelf aan de beurt zijn om allerlei dingen te krijgen. Zoolang al heeft dè aankoop stil gestaan, zoo vele maanden gaat het reeds met de- zelfke kleeren, schoenen en meubelen. Het is alles waarl Vergeleken met d^n toestand van voor den oorlog kunnen wij niets meer missen. Maar die ver gelijking gaat niet op, wanneer wij gaan staan bij, neen naast de slacht offers In Gelderland, Limburg en Zee land. Als wij daaraan denken, als wij die arme stakkers zien worstelen met 't leven op zoo deerniswaardige wijze, als wij bedenken huls en hof, kleedlnp en meubels gespaard te hebben en zij alles hebben verloren, neen, dan mo gen wij oprecht dankbaar zijn. Maar daarbij kunnen wij ’t niet laten. Onze landgenooten, onze medemenschen daar hebben recht op directe, krachtige hulp. Niemand onzer zou die hulp weigeren, als hij met eigen oogen ’t leed en de ontbering van de zwaar geteisterde gebieden had gezien. Wij allen, ge spaarden, moeten steun bieden aan hen, de getroffenen. Dat hebben we de laatste jaren steeds gedaanpakken en pakjes naar Holland, kinderen uit de hongergebleden opgenomen, dui zenden geëvacueerden met welwillend heid verzorgd. Het is dringend noodig, dat de geteisterde gebieden vóór den winter van het allernoodigste worden Het vorig jaar, toen de voedselnood in het westen van ons land onrust barend werd, gingen tallooze menschen de boer op om wat eten. Bij de groep boeren, die 't hart op de goede plaats hadden, dus hooger dan hun beurs, werden ze zoo goed mogelijk gehol pen. De stroom bezoekers werd echter steeds grooter en daarmee kwam'de vraag bij menige goedwillende gever op: „Waar gaat het op deze manier naar toe, waar is ten slotte de grens?" Het gebeurde bij een veehouder in deze omgeving, dat de boer tegen de vrouw zeide: „Dou moast ophélde, fanke, wy hélde sa neat oer!” De vrouw deed het zwijgen er toe, maar toen nieuwe bezoekers het hiem opgingen, zei ze kalmweg: „Siz dou it dan mar efkes, det wy neat mear jaen kinne.” De bezoekers waren een paar stads dames en de boer ging er moedig op los. Het eerste verzoek sloeg hij met nadruk af, maar toen kwam er zwaar der geschut. Ze toonden hem zooveel bewijzen van hun diepen nood, dat hij de zware gang naar binnen toch aanvaardde, en heel verlegen vroeg: „Hofolle büter hast noch?’ „Sahwet oardel poun,” zei de vrouw. „Scille wy det den mar jaen?” De vrouw knikte, maar toen hij met het pakje de kamer uitging, glimlachte ze even tjes. „Vrouwenlist, zei Vondel, „is menigvoud, sijn se jonek of sijn se oud 1” eerste na-oorlogsjaren wel eens voor 600 millioen dollar aan Rjusland ge leverd zou kunnen worden. Zonder twijfel een order om van te watertan den in een wereld, die er ten slotte nog niet zoo heel gerust op is of de kanker van de werkloosheid nu wel voor altijd bezworen zal zijn en waarin men zelfs berooide landen al weer hoort spreken van exporteeren als levensvoorwaarde. In leder geval zien velen te Washington in een bloeiend zakenleven en een groeiende voorspoed over de geheele wereld de beste waar borg voor een duurzame vrede. Evenwel „voor wat, hoort wat” en Rus- lands tegenprestaties zullen niet alleen moeten bestaan in de leverantie van grondstoffen, doch ook in zekere po litieke en strategische waarborgen, dat het verstrekte kapitaal niet binnen af- zienbaren tijd zijn rente, In den vorm van bommen en granaten, afwerpt. Ook Ruslands deelneming aan den oorlog tegen Japan zou eventueel een voor uitbetaling kunnen zijn. Al wijst het bezoek van den Chineeschen premier Soeng en van den minister-president van Buiten-Mongolië aan Moskou er wel op, dat Rusland In dit geval ook nog weer een eigen extra rekeningetje zal presenteeren. Is het uitgeplunderde Rusland nu niet gedwongen van Amerika’s hulp gebruik te maken Neen, het kan zich tenslotte als groot land in een voorloopig wel is waar ongevaarlijk, maar voor de toekomst toch allerlei onheil in zich bergend isolement terugtrekken. Zie daar dus de kansen en de gevaren die er momenteel in de wereld bestaan en zooals gezegd, Truman zal onge twijfeld „try to make the best of it”. Het ontslag van opvallend veel voor aanstaande personen de laatste tijd in Amerika wordt bijv, wel in verband gebracht met een meer pro-Russische koers. Gebleven is dan ook de voor malige Amerikaansche ambassadeur te Moskou Davies, die als zeer pro- Russisch bekend staat en van wlen een Engels Parlementslid onlangs nog opmerkte, dat hij Rusland beschreef als „being peopled by saints and geniuses” (bewoond door heiligen en genieën). Ook zal Truman vooraf geen bezoek aan Engeland brengen, onge twijfeld om bij Stalin niet de indruk te wekken, dat de beide „kapitalisti sche" bondgenooten van te voren hebben gekonkeld. Indien deze ver onderstellingen Juist zijn, welke plaats blijft er dan nog voor Engeland over, ingeklemd tusschen de Big Two? In hoeverre zal Engelands vrees voor een Rusland aan de warme zee bij Amerika nog weerklank vinden Rus- lands elsch om steunpunten aan de Dardanellen en deelneming aan de besprekingen over Tanger, bewijzen hoezeer men zich daar weer als van ouds interesseert voor de toegangen tot de „oude Wereldzee” die inder daad ook toegangen zijn op weg naar Rusland zelf. zijn vaderland. Doch ze deden meer, die Canadeezen. Ze verlieten hun ge boortegrond om onze grond vrij te maken van de tyrannie. En ze ver leenden gastvrijheid aan onze Prinses en de Prinsesjes. Die Canadeezen zijn nu onze gasten. U zult 't met mij eens zijn: we moe ten dankbaar zijn en die dankbaarheid ook toonen, waar we kunnen. Dat is dikwijls moeilijk. Immers het groote contactmlddel in de wereld, de taal, maakt ook scheiding. Velen onzer ver staan de gasten niet. Dat beteekent, BURGERS VAN BOLSWARD Onze stad heeft meer buitenlandsche gasten tegelijk, dan ooit tevoren in haar geschiedenis, veronderstel ik. Meer ook dan in de gelukkig zeg het nog eens duidelijk met mij: gelukkig achter ons liggende „Duitsche tijd”. Dat wij een nieuwe tijd en een nieuwe toekomst beleven, is voor een aan zienlijk deel te danken aan het leger, waarvan onze gasten een onderdeel vormen. Daarom zijn deze'gasten ons welkom. Hoe zouden we kunnen vergeten, dat duizenden Canadeezen voor onze vrij heid zijn gevallen. Let welduizenden Canadeezen, die nooit „ons dierbaar plekje grond” hadden gezien, die ons volk niet kenden, die zelf veilig in eeh ver land woonden, waarvan ze zingen: O Canada, our home our Native Land 1 True patriot love thou dost in us command. Ze zingen in hun volkslied ook, dat ze op wacht staan ter be scherming van hun Canada. Een lof felijk ideaal, doch zoo’n vaderlands liefde is een internationaal verschijnsel; iedere patriot staat op de bres voor De Martini-kerk. Een van de belangrijkste kerken in onze provincie, de Bolswarder Mar tinikerk, wel het grootste monument van geschiedenis en kunst in het Frie sche land, wordt thans gerestaureerd. Een groep Friezen die het als een eereplicht gevoelde ons uit oude tij den nagelaten monumten ook aan het nageslacht zooveel mogelijk in hun oude luister weer door te geven, heeft gemeend in het feit van onze bevrij- ding een welkome aanleiding te vin den om de dankbaarheid van het Friesche volk op passende wijze tot uitdrukking te brengen, door bij te dragen tot verfraaiing van deze kerk. Om te beginnen ligt het in de be doeling om gelden byeen te brengen voor de plaatsing van een gebrand schilderd raam, dat de gebeurtenissen der laatste jaren mede zal levendig houden. Een uitgebreid comité van aanbeve ling is ingesteld, terwijl onderstaande heeren het werkcomité vormen. A. M. Sustring, voorz. Leeuwarden, Mr. A. N. Duintjer, penn., Leeuwarden, J. W. Koopmans, Leeuwarden, H. Hal besma, Sneek, J. D. Osinga, Bolsward Giften voor dit doel worden voor Bols ward en omgeving gaarne in ontvangst genomen door J. D. Osinga, Nieuw- i.iarkt 29, Bolsward. Openbare Leeszaal. Over de maand Juni werden in totaal 1216 boeken uitgeleend, waaronder 6 uit de bibliotheek te Sneek. Het aantal bezoekers bedroeg in dat tijdsbestek 44, t.w. 15 dames en 29 heeren. Liefhebbers van muziek en zang. Er is weer een nieuwe commissie ge vormd. Stellig niet zonder reden. Nu, om onze stad in de toekomst te ma ken tot een muzikaal centrum. De eer ste stap is de vorming van een flink koor, dat onder leiding van mevr. Gerretsen belangrijke klassieke mu ziekwerken, als o.a. de Mattheus pas sion, zal instudeeren. Wie zingen kan en wil uit de klassieke muziek van alle eeuwen in onze tijd van geeste lijke armoede en stuurloosheid, doe mee. Dit moet in een stad als Bolsward kunnen slagen, als wij weer de oude samenwerking van alle groepen der bevolking kunnen krijgen. Door kolenaanvoer heeft deze week weer een bekend Bolswarder bedrijf haar werkzaamheden, zij het beperkt, kunnen hervatten, n.l. de Florence. Ongetwijfeld voor veel huismoeders en boordendragers een uitkomst. Uitslag 3e vischwedstrfjd O.V.C J, Molenaar, P. de Jong, Joh. v. d. Schaaf, Tj. v. d. Hauw, A. Nieuwen huis, R. v. d. Schaaf Sr., Tj. Buma, Q. v. d. Zee, S. de Jong, J. v. d. Zee. Tegen enkele per onen uit deze gemeente is door de gemeentepolitie procesverbaal opgemaakt w’gens dief stal van hout, afkomstig n walbe- schoeiïngen. Het blijkt ons dat de politie thans strenger optreedt tegen het euvel dat het publiek van onze goede stad zich tot een gewoonte heeft gemaakt, voor wat betreft het staan op stoepen, zit ten op vensterbanken en het leunen tegen kozijnen en andere voorwerpen aan den weg. Jubileums. Zaterdag 14 Juli heeft de bekende Bolswardsche zaak, de C.V. K. Plan- tinga Zn., 75 jaar bestaan. Onge twijfeld een datum, die voor dit be drijf niet onopgemerkt mag blijven. De Kaatsvereeniging „Bolsward” herdenkt haar 60-jarig bestaan met op Zaterdag 14 en Zondag 15 Juli Jubi- leumkaatspartijen te houden. Moge het deze oude vereeniging gelukken in de naaste toekomst in Bolsward de kaats- sport weer op hoog peil te brengen. d „vriend” van het politieke tooneel Sjouke, Postert Bollema Leeuwke, besteller Workum. ig, Abma Klaas, Wommels; Boor- V c rervoeg *n niet g ?end v< dienstt 11e inlic :n wordi utiedien live Zate a te nem te word rten en n. 2. A voor m enen vo ipt, in ingeleve 4de, al teders e en er gaai behoev te lever, jmmels A t/m r Kubaa tor Oost, 9—12 u Q t/m r Welsr -12; vo n. 2-3‘j lm. 3‘/a- uli voor s op Do is en He -12 vo g 13 ll Tel. it kunt U* bruik SNEE >9 BOLSWARD’s NIEUWSBLAD el ijas I 27.75 repen ars, l en aai nserade en zullen i om de :len te ngelevei uitreiki leid, wel ii - Makk ren-. Kim ing. De levn ■enige ma en de fah a of ele< öaarhebi :ns nog 7o ontvd 1 iren. Kli Jwart. DE BO im, Akkr itfiËT pril, kunl Wij zoi ering. AN 9LSWA ikkers, sl log niet kunnen :eei bepe uik, vers Uw ort en met logelijk d van Jas»

Bolswards Nieuwsblad nl | 1945 | | pagina 1