Werken, werken, werken Bonnenliisi van 22 Juli i.m. 4 auq. 1045 1e Jaargang No. 8 Vrijdag 20 Juli 1945 deel ■DEN 524 525 526 527 528 JAK 11\ gen niet met rust gelaten worden een voortdurend beroep op hun verant woordelijkheidsgevoel moet trachten hen in het goede spoor der geregelde arbeid terug te voeren. En als dat al les niet baat dan zullen de parasieten én de lusteloozen beiden door invoe ring van arbeidsplicht gedwongen moeten worden! Daarnaast is er het verschijnsel van de telkens uitbrekende stakingen. We hebben ze gehad in de mijnen en in de havens. Beiden kunnen bij herha ling catastrophaal worden voorde we deropbouw van ons land Twee voor waarden moeten daarvoor vervuld worden voldoende steenkolen en vol doende grondstoffenzonder dat kan onze industrie niet op gang komen en beiden dreigen door deze stakingen volkomen in de war te raken. Wij veroordeelen de stakers niet zonder meer; integendeel, wij begrijpen hun handelwijze. Het leven is duur, hun arbeidskracht hun eenig bezit vaak en die trachten zij zoo duur mogelijk te verkoopen. Zij weten, dat men om hen verlegen is en dat buiten zij uit. Een beroep op hun verantwoordelijkheids gevoel moet noodwendig slechts flau we weerklank hij hen vinden. Heeft men zich in het verleden ooit voor hen verantwoordelijk gevoeld? Dat wreekt zich nu. Het publiek hebbe begrip voor hun reacties. Indien hier aan de verantwoordelijkheid moet wor den geapelleerd dan in de eerste plaats aan die der werkgevers! Daar naast valt het niet goed te keuren, dat van de zijde der werknemers eischen worden gesteld, waarvan men weten moet, dat zij niet ingewilligd künnen worden, omdat de goederen ervoor ontbreken. Ook de stakings- ieiding beseffe hier héér verantwoor delijkheid niet alleen tegenover de groepen, wier belangen zij behartigt, maar voor het volksgeheel. Met chan tage bereikt men hier niets; kleeren, schoeisel e.d. komen niet doordat men ze eischt. Die komen er alleen, wan neer allen aan de arbeid blijven; an ders blijven ze voor allen langer uit dan noodig is. Hoe verward en moeilijk de dingen ook liggen mogen, de eisch blijft voor allen: werken, werken en nog eens werken, opdat het zoo snel mogelijk Par. J. Wallendal, St. Jac. Par. en F. Helfrich, Harlingen. 3e prijs B. Rijp- ma, A. Zoethout en Siebr. de Jong, allen te Bolsward; 4e prijs, K. Post humus, Leeuwarden en P. en H. de Haan, Holwerd. Met een hartelijke toespraak werden door den voorz. de prijzen uitgereikt, terwijl hij tevens dank bracht aan onze bewakers, scheidsrechter, keurmeesters, politie enz. voor hun diensten. En hiermede zijn dan de mooie jubileumdagen weer achter den rug waar met voldoening op terug kan worden gezien. Bolswardsche Belangen Gemeenschap. Dinsdagavond bespraken op een ver gadering bij Timme een groot aantal belangstellenden, voornamelijk afge vaardigden van verschillende vereeni- gingen en instellingen, de mogelijk heid om tot oprichting van een Bols wardsche Belangen Gemeenschap te komen. Na een openingswoord van de Voor zitter van het Initiatiefcomité, de heer Zantman, sprak eerst de heer S. van Tuinen. De boargemaster bigoun syn wirdtsje mei it foarlêzen fen in stikje oer de Harkers op it Bolswerter Nut, in foech 100 jier lyn skreaun troch dr. J. Hal- bertsma, dêr't üt bliken die det Boal- sert in sekere tradysje hie op it ge- biet fen mienskipssin. Dêrnei wiisde spr. der op, det wy as boargers el- koar fine moatte, hwer’t it mar kin. Derom den in B.B.G., dy’t konsin- traesjepunt wirde moat fen alle Boal- serter formiddens op maetskiplik ge- biet (net tsjerklik, net polityk en ek net it hiele sosiale terrein), hwer’t alle mienskiplike saken bispritsen wirde, hwer’t wy mekoar wirdearje scille, bi- gripe en den faeks ek helpe. Det kweekt boargersin en dêr haw wy forlet fen yn üs rüzige tiid. Hierna sprak de heer J. Visser, dir. Amsterd. bank, die in een helder en duidelijk betoog het doel van dezen avond en de bedoeling van het comifé uiteenzet Wij zien de groote armoe de, waarin wij leven maar moeten ook zien de mogelijkheden waarover wij beschikken indien wij eendrachtig en met enthousiasme samenwerken. En dan is er nog zeer veel te bereiken. De voorwaarden daartoe zijn: a. een geest van saamhoorigheid b. waardeering voor een ieder, die zijn aandeel in het werk neemt, van hoog tot laag, van welke kleur of richting hij ook zij. nen. Det wier sa slim det it Regear op it lést mei in hiele „steunregeling” komme moast, omdet oars gjin boer „boer” bliuwe koe. It liket party min- sken nou raer ta, mar mei in bytsje geheugen scille sy hjarren dizze tiid dochs noch wol tobinnen bringe kin- ne. len wichtige konklüzje moat üt it boppesteande fêstlein wirde. Sell boer, arbeider, feint en faem, sell ek de eigner in reedlik diet fen de op- bringst hawwe, den kin it net oars as de prizen fen de agraryske produkten bliuwe op in peil, det bilangryk heger lizze moat as foar de oarloch. As men nou mar ynsjocht, det de han- nen ynmekoar moatte om det forinoar to krijen en to hélden, as winkelman en fakljue ynsjen wolle, det it plattelén oars gjin keapkrêft héldt en wer we- romfélt yn earmoede en sloaijerij en dos ek for hjarren de kaert forjown is, den wirdt dizze saek it greate eko- nomyske probleem for üs allegearre hjir yn Fryslén. It boerebidriuw is en bliuwt hjir de wichtichste welle for woltier en ekonomyske bloei. As dy nmeli rs 1 L OER Xkkrutu Op de noodzaak van harde arbeid, op de plicht tot werken voor ieder, die werken kan, kan niet genoeg gewezen worden. Ons land is onvoorstelbaar ver armd en alleen door de ingespannen arbeid van allen kan het weer een nieuw welvaartspeil bereiken. Onze arbeidskracht is vrijwel het eenige dat ons nog is overgebleven. Dat we er dan mee woekeren. Geen man, geen vrouw, die werken kan mag zich aan de opdracht tot arbeid onttrekken. Ledig gang is een misdaad jegens ons volk. En nu zijn daar twee dingen, die in dit verband de aandacht trekken; de klaarblijkelijke arbeidsschuwheid en de herhaaldelijk uitbrekende stakingen. Beiden beduiden een nationaal gevaar. Arbeidsschuwheid, het zich onttrek ken aan de plicht tot werken, het op zettelijk de gelegenheid tot werken voorbij laten gaan. Het komt voor. Daar zijn de slampampers, die in de zwarte handel genoeg verdiend heb ben om zich de weelde van de werk loosheid nog eenige tijd te kunnen permitteeren. Men Kan soms de op merking hooren: we maken eerst het geld, dat we hebben maar op; anders wordt het ons straks toch afgenomen en daarna zullen we wel weer zien. Van deze a-sociale individuen, die zich in de tijd der ellende verrijkten aan de nood van de medemensch, kan men moeilijk een andere houding verwach ten. Zij zullen zich ook nu niet met hun volk verbonden voelen en para- siteeren liever nog wat door. Bah over hen. Maar er zijn ook anderen, die om an dere redenen tot werken niet komen. Het is zoozeer geen opzet. Zij zijn het werken ontwend in de jaren die ach ter ons liggen. Daar is iets in hen verknoeid; de natuurlijke arbeidslust en arbeidsdrift zijn in hen verloren gegaan, gelijk zij in de jaren voor de oorlog verloren gingen door de lang durige gedwongen werkloosheid. En zoo liggen de dingen nu weer: de velen, die tijden lang zijn ondergedo ken geweest en daardoor uit hun ge wone doen en werk, de vele anderen, die gevangen gezeten hebben en nu onwennig staan in hun pas verworven vrijheid. In velen van hen is iets ka pot gegaan. Jegens hen moet onze houding anders zijn, ons oordeel mil der, wijl begrijpend. Maar ook zij mo-1 voor éllen beter worde. mei Frysléns takomst. Dêrom is it gjin boeresaek, mar in great algemien folks- bilang: reedlike prizen for de agra ryske produkten. Dy’t it oars wier meitsje kin, kin de leije oer krije. Sa net, den farre wy de oare kear fierder. Uit den Omtrek. Witmarsum, 13 Juli. Hedenavond werd in de Geref. kerk alhier een openbare vergadering gehouden, waar in de heer Mr. Dr. P. B. Wind van Leeu warden sprak over het onderwerp: „Naar een chr. Volkspartij.” Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd ruimschoots gebruik ge maakt. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van de contact commissie voor Wonseradeel-Noord, den heer A. Oosterhoff. In tegenstelling tot het reeds eer der vermelde bericht, dat op de Ker- mis-Zondag een Juniores-wedstrijd zou worden gehouden, kan het bestuur thans mededeelen, dat er toch nog een Vrije Samenstelling Senioresparty wordt gehouden. 17 Juli. Hedenavond stond ons dorp i-n het teeken van de kaatssport. De muziekvereen. „Frisia” maakte met de prijswinnaars van Zondag j.l. een rondgang. De prijswinnaars waren de Junioressen B. de Vos, D. Rienstra en Herm. Nota, die in Achlum de wissel- bal met een afd. medaille veroverden. In Berlikum waren het de jongens A. Yntema, H. Zijlstra en W. v. d. Honing met eveneens een afd. me daille. Arum, 13 Juli. Mej. L. Gros alhier is benoemd tot Kinderverzorgster te Leeuwarden, in een nog te openen huis voor Kinderverzorging. De N.V. afd „Arum’’ kwam 12 Juli bijeen. Het ledental verminderde met 4. Het saldo bedroeg op 1 Jan. 1945 f 33 55. Er zal worden gecollecteerd. De heer Joh. v. Zandbergen gaf eenige bijdragen tot slot. Makkum. Als opvolger van wijlen den heer D. Zijlstra, die bij het bom bardement op 18 April alhier het le ven verloor, is tot Kerkvoogd der Ned, Herv. gemeente te Makkum benoemd de heer J. Jansen. Burgwerd. Op de landerijen van den heer A. Galama alhier is de gevreesde colorado-kever' in een tamelijk groot aantal aangetroffen. Wommels Onze vroegere plaatsge noot, de heer A. D. Risselada, thans onderwijzer aan de Chr. Mulo te Bo degraven, is benoemd tot Directeur van het Chr. Oratorium te Groningen en tot organist der Geref. kerk aldaar. De Militaire Commissaris van het District Sneek, maakt bekend, dat als nog geschorst zijn in de uitoefening van hun functie: H. J. Bachofner, onderwijzer, te Bols ward, J. F. Maij, Hoofd O. L. school no. 1 te Sneek. Predikbeurten. Mededeelingenblad vanwege het Militair Gezag, district Sneek Redactieraad: Tj. DEJONG, Ds J VINK en J. VISSER Gedrukt i. o v. M. G. bij de Fa. A. J. OSINGA - Bolsward Personen geboren in 1826 ol uroeger A 576, A 577 16 rantsoenen brood. A 580 2 rants, is 140 gram bloem A 581 250 gram peulvruchten A 583 50 gram koffie (voor-inlevering) A 586 125 gram boter Pers. gen. In de laren 1927 t.m. '30 Pers. geb. In 1931 t.m. 1940 1UEEH SION ÜLÏ r ijen Het Initiatief comité beoogt nu een z g Top- of Contact commissie te vormen, waarin afgevaardigden van alle vereenigingen en organisaties die zich op maatschappelijk of cultureel gebied bewegen, terwijl ook indivi- dueele leden kunnen worden toegela* ten. Een Centrale dus, waar alle dra den van maatschappelijke en cultu- reele actie samenkomen. Spr noemt verder reeds een aantal objecten die aangepakt kunnen en behooren te worden ten algemeenen nutte eri ver betering van onze stad en omgeving. Slaat de handen ineen 1 Tot heil van stad en burgerij. Van de gelegenheid om vragen te stel len werd flink gebruik gemaakt. Het idee werd algemeen toegejuicht. Ver schillende organisaties en burgers gaven zich direct op tot samenwerking. Bin nenkort zal een tweede vergadering worden gehouden ter verdere uitwer king der plannen. Het voorloopig comité is er zich van bewust verschillende organisaties en particulieren te hebben vergeten. Aller medewerking wordt verzocht om dtt^ welle_ forsakket en forsliket is it dien te herstellen door opgave van overge- f lagen vereenigingen. De voorz. sluit daarna deze goede bij eenkomst met een woord van dank voor de sprekers en de wensch dat de te vormen organisatie tot meerdere glorie van Bolsward mag worden. Naar wij vernemen zal er Maan dagavond in de Martinikerk een con cert gegeven worden met medewer king van den „Pipeband”. Zaterdagmiddag zullen de terug gehaalde Mannen- en Vrouwenklok in de Martinitoren, hun eerste klanken na een langdurige deporteering, weer laten hooren. Bolsward is de eerste stad waar de klokken weer kunnen worden geluid. Over vier weken gas 7 Volgens een mededeeling van de di recteur der Gasfabriek is er voor Bolsward een toewijzing kolen ont vangen en mag er volgende week be gonnen worden met het opstoken van één oven. Als er zich geen storingen meer voordoen kunnen wij dus in de loop van Augustus gaslevering ver wachten. Fen de Martiny-toer. Mei det it libben linkendewei wer yn mear normale banen bigjint to rinnen, komme ek de élde problemen wer oansetten. De swarte hannel is nou forgoed forbean, de molkehellerij is dien, de prizen scille stadichoan wer regele wirde, mei troch ekonomyske omstannichheden en konkurrensje-bi- tingsten. En dermei komme de trije greate machten wer oan bod. Foarst de boer seis; ek nei de oarloch wol die jerne in reedlik bistean hélde mei in fatsoenlike kéns op in rêstige élde del en takomst for de bern. Den de arbeider, feint en faem. Men kin fen tinken wol ha, det as yn alle fakken en bidriuwen, forlet fen folk wêze sell, omt er rounom in great tokoart yn de produksje üntstien is, it arbeids probleem yn de agraryske bidriuwen net maklik wêze scil. Gelokkich haw we party boeren de eagen derfor iepen. Sünder goede bitingste t komt it platte- lén sünder folk to sitten, de bou moat ierapels, biten, flaeks en sa mear wêze litte en scoe it lén hast h lendal yn ’e striefruchfen lizze moatte, de greid- boer komt ta weidzjen en droechset- tenen sa scoe it glêd de for- kearde kant ütgean. Dos scille de po- sysje en it lean fen arbeider, feint en faem as in wichtich ünderdiel fen it lanbouprobleem oan de oarder bliuwe. As trêdde man, dy’t yn de oarloch neat to tortellen hie, komt den de eigner, de lénhearre oan bod. Alder- earst omdet er dêr rjucht op hat. Mar ek al scoe men miene, det eryn dizze omstannichheden mei det rjucht mar hwet wachtsje moast, den noch scil men der forgoed rekken mei hélde moatte. Jierren efterien is der oan in bulte pleatsen neat bard. Nije pleatsen Uinne net boud, hiel hwet büthüssou- cers, hénskutten en al sa mear kinne i et langer wachtsje, de bilêstingen scille tanimme, de libbensstanderd yn jild heger wirde, it moat den op it lést doch ek hjir ef dêr op lykje. De eigners hawwe fen de oarloch op gjin inkelde wize profyt hawn, de hieren mochten net omheech, men siet oan hannen en foetten boun, mar de rek- kens fen timmerljue, ferver en oare fakljue gyngen wol omheech, net in bytsje! Dizze ,big three” hawwe dos alle gearre rjucht en reden om billike yn- komsten üt It boerebidriuw to krijen. En hja binne net fen doel om mei minder ta as foar de oarloch. Freegje hjarren mar nei! Foar de oarloch lyk- wols hat it Nederlénske folk jierren oanien de reedlike priis for de fruch- ten fen eigen groun net bitelie. It bütenlén levere it goedkeaper en wy kochten derom in bulte yn oare lan- Stadsnieuws. Zulvelheeren zoeken Bolsward bezit een Zuivelschool, de eenige in gansch Nederland. Een Zui velschool met leerlingen die.... een plaats moeten vinden waar ze kunnen studeeren, eten en slapen. Ik doe een beroep op die burgers, die een ,,zui- velheer” kunnen herbergen, om te hel pen. Vroeger wilde een hospes alleen zichzelf helpen; ’t was te begrijpen. Burgers die helpen kunt, denkt ook eens aan ons stadsbelang, een Zui velschool met zulvelheeren, onze trots en ons belang. Geeft u na zoo’n meditatie op aan den Seer, van V.V.V. alhier, den heer J.D. Osinga. Bolsward, Juli ’45. De wn. Burg. Kaatsver. Bolsward 60 jaar. Vrijdagmiddag hield het bestuur van de jubileerende Vereen, receptie in café Timme, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Het stedelijk en Hollan- dia Muziekkorps brachten een sere nade. De zaal was gezellig gemaakt met de vele aangeboden bloemstukken. Ter eere van dit jubileum werd Za terdag een door elkaar loten partij gehouden, waaraan niet minder dan 43 parturen deelnamen. Er werd ,fül” gekaatst. Na menig spannende partij werd de eerste prijs gewonnen door E. Brandenburg en R. de Boer, Bols ward en E. Bootsma, Sneek; 2e prijs P. v. d. Molen, Bolsward, J. de Boer en G. Krikke, Franeker3e prijs C. d« Waij, Bolsward, G. Zaagmans, Witmarsum en R. Brandsma, Sneek. Aan de groote partij op Zondag van beperkte vrije samenstelling, werd deel genomen door 16 parturen. Om 12 uur werd begonnen onder leiding van scheidsrechter J. Heeg, Oosterend. Het spel stond over het algemeen niet op hoog peil, daar er te veel ballen wer den buiten geslagen. Alleen de slot- partij bracht hierop een uitzondering. Dit was wel de mooiste van de dag. Toen de stand 5 eersten gelijk werd, was de spanning hoog. Er werd aan beide kanten best werk geleverd. Tenslotte werd de le prijs gewonnen dpor F. Hiddinga, Weidum, Sj. Hel frich, Wijnaldum en C. Langerak, Fra neker. Hiddinga werd koning van de partij en opnieuw houder van de Hol- landia wisselbeker, terwijl hij tevens een medaille ontving, aangeboden door ons eerelid A. L. Oosterbaan, Harlin gen. 2e prijs J. Rodenhuis, St. Anna Officieele mededeelingen md, iel. p van 535 C585 rorkufl ietje« in I. olsward geen stvol- arten. is het euws- hraard ngjum •urn hetteol akkuffl agjutn urn 'ommeli irgweri n ge ul! a.s. lemde inning leend, hoog- hoog- MAR- kerk jer*. an de etj in- egen- i. van en de 945. kelen, vindt ts. lienst. radeel nog- gvan: ;le en g. alle nzoolen choenen rekkers, breeden p. paar E1CHT 4EKER I5 uur ie Uvr ar rook- in voor idragen. ol, en ilraap- >i| 4IDMA Arum „NieuvJ J mede- wollen re niet en e.d. /orden). ol- en ZONDAG 22 JULI 1945. NED. HERV. KERK. Baard. Vm. 10 uur Ds. S. Postma. Bolsward. Vm. 9.45 uur Ds. A. G. v. Wijk. Bolsward. Broerekerk. Ev. Vm. 9.30 uur en Nam. 5 uur Ds. G- D. A. Oskamp. Exmorra. Vm. 10 uur Ds. M. J. J. Bonting (Bed. H. Doop, extra coll. Kerkvoogdij). Cornwerd. Nam. 2.30 uur Ds. M. J. J. Bon ting te Exmorra. Qaast. Nam. 2.30 uur de heer F. Faber van Bolsward. Hichtum. Vm. 10 uur Ds. J. van Leusden (H. Doop). Burgwerd. Nam. 2.30 uurDs.J. van Leusden. Itens. Nam. 2.30 uur Ds. Boonstra van Oos- terlittens. Kubaard. Vm. geen dienst en Nam. 2.30 uur Ds. P. H. de Bres. Oosterlittens. Vm. 10 uur Ds. K. Boonstra (extra coll. N H. kerk te Pingjum). Parrega- Vm. Ds C. C de Loos (Voorben H. A en Nam. 2 30 uur dezelfde. Piaam. Vm. 10 uur Ds. S. D. Molenaar. BOLSWARD’s NIEUWSBLAD 536 537 Groentebon 9e periode 538 Fruitbon 9e A 587 300 gr. vleesch zonder been of 3 rant soenen vleeschwaren A 590 4 kg nieuwe aardappelen A 591 2 kg B576. B577 16 rantsne»-?n brood B5?8 8 rantsoenen b: B580 2 rants, is 140 gram bloe;.. B 581 250 gram peulvruchten B 583 50 gram koffie (voor-inl.) B586 125 gram boter B 587 300 gram vleesch zonder been of 3 rants, vleeschwaren B 588 3 1. gestandaardiseerde melk B 590 4 kg nieuwe aardappelen B591 2 kg C576 16 rantsoenen brood C578 8 C580 2 rants, is 140 gram bloem C 581 250 gram peulvruchten C585 1 r.. is 2 tabl. is p.ltn. 112 gr. choc. C583 50 gram koffie (voor-inl.) C586 125 gram boter C 587 300 gr. vleesch zonder been of 3 rant soenen vleeschwaren C588 3 liter gestandaardiseerde melk C590 4 kg nieuwe aardappelen Pars. geb. In ds laren laai of later D, E 578 8 rants, brood D, E 580 250 gram kindermeel D, E 581 250 gram rijst D, E582 150 gr. kinderbiscuits (voorinl.) D, E583 125 gram peulvruchten D, E 584 250 gr. suiker (voor-inl.) D, E585 1 r. is 2 tabl. is pl.m. 112 gr. choc. D, E586 100 gr. vleesch zonder been of 1 rantsoen vleeschwaren D, El 587 8 1. gestandaardiseerde melk D, E 591 2 kg nieuwe aardappelen Toelichting op de bonnenlijst van 22 Juli—4 Augustus 1945. De bonnenlijst voor deze periode werd voor het eerst sedert de bevrijding weer centraal in Den Haag vastgesteld. Uiteraard wordt thans getracht zoo spoedig mogelijk de beschikbare voorraden gelijk matig over het geheele land te verdeelen en op deze wijze tot een billijke verdeeling daarvan te geraken. Iedereen in elk deel van ons land behoort hetzelfde rantsoen te kunnen ontvangen, dit is gewoon een eisch van billijkheid. De ge lijkschakeling is begonnen, maar nog niet geheel voltooid. De voornaamste wijzigingen, welke ons rant soen in verband daarmede voor de komende periode ondergaat, zullen wij hieronder na der bezien. Het melkrantsoen voor personen boven 18 jaar is teruggebracht op 2 L.; de noodzake lijkheid hiervan is reeds eerder betoogd, om dat de melkproductie van ons land als één geheel genomen, dit rantsoen van 2 L. ter nauwernood toestaat. Daartegenover staat een verhoogmg van het vetrantsoen tot 250 gram boter of margarine of de daarmede overeenkomende hoeveelheid vet. Ook het vleeschrantsoen ondergaat een gun stige wijziging, ofschoon dit op het eerste oog misschien anders lijkt. Tot nu toe werd verstrekt een rantsoen vleesch van 250 gram met inbegrip van been, thans wordt gelijk geschakeld met het geheele land en een rantsoen van 200 gram vleesch zonder been gegeven, overeenkomende met circa 270 gram vleesch met been. Het rantsoen nieuwe aardappelen is ver hoogd tot 3 kg per week, oude aardappelen voor zoover nog aanwezig, zijn vrij van bon. Deze periode wordt ook weer het gebruike lijke zeeprantsoen verstrekt. Overigens is het rantsoen betrekkelijk on gewijzigd gebleven. De bevoorrading met een betere kwaliteit bloem zal nu wel zoover voortgeschreden zijn, dat overal de kwaliteit van het brood belangrijk verbeterd is. FEMA, orkuni rïË“ igezel Zn., alsward ken be- vorige geven CHT n Sneek irloopig derdagt 12 uw ur v.mj\ igs 5.5(4 ur n,m. j om i« mg koot ■ing vat i andere leiding xretset. 1 mede- :ht zich Ier vol- gaarne levr. P. I- D. Oever, ■n. burg. Pingjum. ’s Av. 8 uur Dg. van Wijk. Zurich. Ev. Nam 2.30 uur de heer P. Tietema. Schettens. Vm. 10 uur en Nam. 2.30 uur cand. L. Brink van Wassenaar. Schraard Vm geen dienst en Nam. 2.30 uur de heer Lammertsma van Oosterend. Edens. Vm. 10 uur Ds. Hoogenkamp (H.A Spannum Nam. 2.30 uur dezelfde (Dankz.)- Tzum Vm. 10.30 uur en 's av. 8 uur Ds. Nieber. Witmarsum. Vm. 10 Ds. G. van Hoeven. Wommels. Vm. 10 uur en Nam. 2.30 uur Ds. C. Aalders. Wons. Vm. 9 uur de heer Faber van Bols ward en Nam. 1.30 uur Ds. G. v. Hoeven. Workum. Vm. 8.30 en 10 uur Ds. J. v. Veen en Nam. 5 uur Ds. J. Loos. Heidenschap. Nam. 2. 30 uur Ds. v. Veen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Makkum. Vm. 10 uur Ds. A. H. v. Drooge. Workum. 's Av. 7 uur Ds. Boer v. Bolsward. GEREF. KERK. Arum. Vm. 9 uur en Nam. 1.30 uur Ds. Y. van der Woude. Hindeloopen Vm. 9.30 uur en 's Av. 8 uur Ds. Wouda. Makkum. Vm. 9.30 uur en Nam. 2.30 uur Ds G. van Doornik te Oosthem. Tzum Vm. 10 uur en Nam 2.30 uur Ds. Colenbrander. Workum. Vm. 9.30 uur Dr. D. S. Attema (Voorber. H. A. en openb. belijdenis) en Nam. 2.30 uur dezelfde. BAPTISTE GEMEENTE. Workum. geen dienst en Nam. 2.30 uur lezen. Elk der volgende bonnen van de Noodkaart V geeft recht op het koopen van Alle leeftijden 16 rants, brood 250 gram grutterswaren 250 gram suiker. 100 gram zout. 125 gr. jam of stroop. 529 100 gram aardappelmeelproducten 530 V2 rants, is pl.m. H2‘/a gr. Engelsche huish.zeep en 1 doosje lucifers (v.inl.) 532 100 gram kaas 533 250 gram boter 534 125 gram boter 100 gr. vleesch zonder been of 1 rant soen vleeschwaren 4 1. gestandaardiseerde melk 9e

Bolswards Nieuwsblad nl | 1945 | | pagina 1