4’ 387 ANNEXATIE? ropen r.3O u. n „Dt Voot itlitab gbaat ur it Ü6 ’EN “ge iten, jard ge- van i ct. uwi Gaslevering in de gemeente Bolsward Wat te doen en wat te laten. den handel bil den disiritiuiiediensi. 1 :nst 1e Jaargang No. 11 (Vervolg) 'ver tort rer> itri- met kaart T 509 van het publiek in ont vangst hebben genomen, worden van 9 Aug. af tot en met uiterlijk 18 Aug. 1945 in de gelegenheid gesteld, deze bonnen bij den distributiedienst in te leveren, ter verkrijging van aanvul- De inlevering van deze bonnen kan in elke hoeveelheid geschieden. Voorts wordt de aandacht er op ge vestigd, dat de toewijzingen een gel digheidsduur hebben van 10 dagen. Rif 13' ïlectj, Watt Watt K.B. DEI het ïlijk een end die sno ven >dig de en- !ha- trg- on- een zor- een 31gt een ^od- en- Waal jsjaret ijkheidl 8—10 de meter is verwijderd, openen, ter wijl ook de ramen in het vertrek, waar het kraantje zich bevindt, geopend worden. Ook hier geen vuur, licht of lucifers bij gebruiken. Nadat volgens aanwij zing van het literrad ongeveer 60 liter gas door de meter is'gegaan,, verbindt men aan het openstaande kraantje een gummislang en houdt het vrije uit einde minstens een centimeter onder water in een bakje met zeepsop. Ter wijl het uiteinde van de slang onder water blijft, houdt men nu een bran dende lucifer bij de zeepbellen; deze zullen dan al of niet willen branden dit duidt op rookgas of wel zij verbranden met een knal, in welk ge val een ontplofbaar mengsel van gas en lucht aanwezig is, of wel ze ver branden rustig, wanneer nl. alleen gas uit de leiding stroomt. In het laatste geval mag worden aan genomen, dat alles in orde is en kan het komfoor worden aangesloten en aangestoken. Men trachte in geen ge- val buiten de uren, waarop druk ge geven wordt, gas te betrekken. De gasfabriek kan geenerlei verant woordelijkheid dragen voor schade of ongelukken door de levering of het uitblijven van de gaslevering veroor zaakt, evenmin voor de kwaliteit van het geleverde gas. Wanneer het rantsoen wordt over schreden, wordt de meter weggenomen en geplaatst bij verbruikers, die geen gas konden betrekken, omdat hun meter geen gas doorliet. Wanneer de meter bij een verbruiker geen gas doorlaat, kan men ook geen gas betrekken. In dat geval moet men wachten tot het bedrijf in staat zal zijn door plaatsing van een andere meter daarin te voorzien. Geen gas mag verbruikt worden, wan neer geen rantsoen is toegewezen. op 4 Dec. 1944 in werking zou treden, zoodra de regeeringen van beide landen op eigen grondgebied waren gevestigd. België heeft de vorige week op eigen houtje een handelsverdrag met Zwit serland gesloten en ook der^elijke overeenkomsten had men volgens de Belglsche-Nederlandsche plannen ge meenschappelijk moeten aangaan. Of ’is een zoodanige samenwerking weer niet naar de zin van de groote broers? De vóóroorlogsche toenadering tusschen België en Nederland te Ouchy kon toch ook niet Engelandsch goedkeuring wegdragen. Z. Mededeelingenblad vanwege het Militair Gezag, district Sneek. Verschijnt 1 maal p. week RedactieraadTj. DE JONO, Ds J. VINK en J. VISSER -en A Gedrukt I. o. v. M. G. bij de Fa. A. J. OSINGA - Bolsward Vrijdag 10 Aug. 1V45 yn ’t tramstasjon. Beide jounen wier it grötfol. Men hat him tige formakke. 6 Aug. Uitslag volksvermaken. Meisjes 6-8 jaar vlaggetjes steken. Ie pr. Evi de Boer, 2e pr. Minke de jong. Talhoutrapen jongens van 6-8 In het vorig nummer zeiden wijhet probleem der annexatie heeft een eco nomische en een politieke kant. Eco nomisch is er alles voor te zeggen, dat wij door toevoeging van geëva cueerd Duitsch gebied, worden scha deloos gesteld voor de nadeelen, die ons Duitschland door oorlog en be zetting heefttoegebracht. Deze an nexatie zou tijdelijk kunnen zijn, fei telijk niet meer dan de opneming van een stuk Duitsch grondgebied binnen ons economisch bestel in een grootte en voor een tijdsduur als voor ons volksherstel noodzakelijk blijken zal. Maar, gelijk wij zeiden, de zaak heeft ook een politieke kant. Niet alleen het probleem der schadeloosstelling, ook dat der veiligheid is aan de orde. En het is zeer de vraag of economische en politieke wenschelijkheden in dit opzicht elkander dekken. Immers waar de veiligheid aan de orde komt in verband met annexatie, daar zal allicht blijken, dat over omvang en duur dier annexatie van politiek standpunt an ders gedacht moet worden dan van economisch standpunt uit. Zullen over wegingen van veiligheid niet een an nexatie van grooter gebied en voor langer tijd noodzakelijk doen schijnen dan van de economische gezichtshoek uit het geval zal zijn? Stellig loopen economische en politieke overwegingen dürin evenwijdig, dat voor beiden evacueering van het te annexeeren gebied gelijkelijk onvermijdelijk zal geldengeen Duitsche minderheid bin- nep ,onze grenzen, ongetwijfeld oor sprong van veel onrust en agitatie in ons politieke leven; geen Duitsche bevolkingsgroep, die over korter of langer tijd de leu§ aanheft: heim ins Reich. We hebben in dat opzicht in de houding van Duitsche minderhe den in Sudetenland en Polen voor 1939 een waarschuwend voorbeeld. Maar de vraag blijft, of niet, gezien de Duitsche gevoeligheid op dit punt, ook geëvacueerd Duitsch gebied een bron van politieke onrust zal 'blijken te worden! De politieke zijde van het annexatie- vraagstuk wordt door het veiligheids probleem bepaald En dat is welbe schouwd geen nationaal, maar een in ternationaal probleem. Dat beteekent, dat wij niet alleen in dit verband over omvang en duur der annexatie zullen hebben te beslissen. Hier ligt de eigenlijke oorzaak van de ingewik keldheid van de annexatiekwestie: niet alleen, dat zuiver nationaal beschouwd economische en politieke wenschelijk heden hier kunnen blijken te botsen, ook internationaal kunnen zich hier overwegingen geldend maken, die zich met onze nationale belangen, hetzij economisch, hetzij politiek, mogelijk ook in beide opzichten, moeilijk ver dragen. Internationaal bezien kan een annexatie wenschelijk worden in een omvang en voor een tijdsduur, die wij moeilijk in ons nationaal belang kunnen achten. Misschien maken inter nationale veiligheidsoverwegingen de toevoeging van een Duitsch gebied bij ons land gewenscht met bevolking en al, die uit nationaal oogpunt met an ders dan bedenkelijk, ja gevaarlijk en dus schadelijk geacht moet worden. Reeds voor deze oorlog verklaarde de Engelsche premier Baldwin, dat En- gelands grenzen aan de Rijn lagen. Frankrijk streeft ernaar een zoo groot mogelijk deel van de Rijn onder zijn macht te krijgen. Van de Rijn een zui ver Frinsche rivier te maken is se dert lang een oogmerk van de Fran- sche politiek. Men denke aan het ge heim verdrag tusschen Nicolaas II en Poincaré van voor de eerste wereld oorlog; nu na1 de tweede wereldoor log heeft men daar het heele Rijnland opgeêischt tot aan Nijmegen, later, bescheidener, tot de lijn Keulen Aken. Ook België heeft in veiligheids- opzicht zijn eischen en de omvang van de onzen worden mee door die der anderen, Engeland inbegrepen, bepaald. Het vraagstuk verkrijgt zoo een inter nationaal aspect. Het kan alleen in onderling overleg en met inachtne ming van de economische en de poli tieke zijde worden opgelost. Overwe ging verdient o.i. in dit verband de guggestie van een deskundige in deze als Dr. J. S. Bartstra in het nummer van Vrij Nederland van 21 Juli j.l. dat mogelijk een verzoening van econo mische en politieke overwegingen be vat. Hü schrijft: „persoonlijk hebjk wel eens gedacht, dat de volledige oplossing van het veiligheidsprobleem voor Weit-Europa zou wezen: de handhaving van een militaire grens ergens in West-Duitschland, waarvan de Amerikaansche, Britsche,Fransche, Belgische en Nederlandsche contingen ten onder geallieerd opperbevel zou den blijven ook in vredestijd. Daar achter zouden dan zoowel Duitsche provincies liggen, die burgerlijk van uit het overige Duitschland werden bestuurd, alsook die afgestane gebie den, welke door Nederland, België en Frankrijk zouden zijn geannexeerd. Die te annexeeren gebieden zouden dan zoo klefh mogelijk kunnen blij ven: enkel wat de betrokken landen voor hun schadeloosstelling en hun economischen wederopbouw volstrekt noodig zouden hebben.” Inderdaad, op deze wijze zou men de bezettingszöne met het oog op de vei ligheid zoo ver naar het oosten kun nen verplaatsen als voor de veiligheid wenschelijk blijken zou (dat is een militaire kwestie) en de annexatie- grens in onderscheiding daarvan zoo ver oostwaarts vaststellen, als econo misch noodzakelijk zou blijken. Dus: toch annexatie? Onze conclusie geven wij in een derde (slot)artikeltje. gaven toe dat het van groot belang was, verbeteringen te brengen In de arbeidsvoorwaarden, opdat arbelds- schuwheld worde voorkomen. Aange nomen werd om Zaterdag 18 Aug. met de vrije Zaterdagmiddag te be ginnen. Hynste-fokdei. D,r is hwet nijs ónder 'e sinne. De LÊnl. Rydforien. „De Water-Poorters” to Snits hat doel om bigjin Sept, in fokdei to hfllden for hynsders fen it boppolSnske skaei t. w. merje- en hynstefoallen,. inters, twinters, 3- en 4-jierrigen, 5 jier en Sldere merjes, alles yn klassen en hwet oangiet stam- boekbisten. Om it spil folslein to meitsje ek oanwizing fen len ef mear kampioeneit De net-stamboekfokkers wirde ütnoege mei merjefoallen, inters en twinters. Nei üs bitinken is it stribjen fen de for. to priizgjen, de fokkerij fen boppe- ISnners scil der mei tsjinne wirde. Kaatsuitslagen Witmarsum, 5 Aug. '45. Begunstigd door schitterend zomerweer hield de Kaatsvereeniging Witmarsum haar jaar- lijksche kaatspartij (vrije samenstelling) 13 parturen. Ie pr. K. Wassenaar, F. v. d.Vlieten Tj. de Jong. 2e pr. M. v. d. Weerd, J. Ferwerda en R. Reinalda. 3e pr. F. Hiddinga, C. Langerak en Sj. Hel frich. 4e pr. R. Bergsma, S. Olivier en D. Yntema. ‘s Avonds gaven de muziekkorpsen Witmarsum, Pingjum, Kim' verd een openluchtconcert in de Hertekamp. Uitslag ledenkaatspartij 7 Aug. Jongste klasse. Je pr. P. Lemstra, E. Kooistra.en A. Adema. 2e pr. B. de Vos, j. Zijlstra en P. Herrema. 3e pr. S. Lemstra, B. Steen- sma en D. J- de Boer. 4e prijs D. R. Lntema, H. Poortstra en D. Poortstra. Oudste klasse. Ie pr. Sj. Bróersma, Lr. de Jong en P. Stallinga. 2e pr. B. Sieswerda, E. Goslinga en P. v d. Witte. 3e pr. R. Yntema, R. Reitsma en-H. Hoogeveen. 4e pr. D. S. Lem stra, B. Hoogeveen en Tj. de Vries. Itens, 3 Aug. De K.V„Itens e o.’’ hield de jaarlijksche door elkaar loten partij met 36 parturen. Ie pr. K. Laagland, Sneek, P. M. Santema, Oosterlittens, S. Nauta, Franeker. 2e pr. K. Bosma, Sneek, P. Zwaagstra, Bolsward, F. Winkler, Itens. 3e pr. S Travaille, Sneek, D. Dijkstra, Franeker, E. Brou wer, Mantgum. Oosterlittens, 5 Aug. Kaatsver. „On der Ons”. Jongenskaatspartij met 21 parturen. Ie pr. W. Hiemstra, Menal- dum, J. Zijlstra, Kimswerd en G. de Haan, Franeker. 2e pr. T. Hellinha, Hénnaard, J. v. d. Wal, Roordahui- zum en M. Nicolai, Baard. 3e pr. F. v. d. Veer, Rien, S. Fopma, Roorda- huizum, Q. Hoekstra, Oosterwierum. 4e pr. S. R. Zondervan, Mënaildum, D. Zwart, Franeker en S. J. Huisman, Witmarsum. Publicatie. De Militaire Commissaris in het dis trict Sneek maakt bekend, dat tegen de navolgende personen maatregelen zijn genomen, t.w. Kerknieuws. Wommels, Aug. Bij de Ned. Herv. gem. Wommels c.s. is beroepen Ds. de Stoppelaar van Zevenhoven (Z.H.) In het lokaal werd een kerkelijke bij eenkomst gehouden ter kennismaking met de nieuw beroepen predikant. Ge heel in de geest van gemeente-op- bouw waren de beide richtingen Vrij zinnig en Orthodox saamgekpmen. Benoemd tot Hoofd van de .Pal las Athene school te Amersfoort de heer P. Talsma, thans hoofd der O.L.S. alhier. Tzum, 2 Aug. Uit de omliggende dor pen Wommels, Welsrijp, Hitzum, Ku- baard waren de knapenvereenigingen alhier saamgekomen, om hun sport- rnddag te houden, onder leiding van Ph. v. d. Meulen alhier. Kaatsen, le pr. Pr. Oosterhaven, H. en J. Koppe, Hitzum. 2e pr. J. de Groot, Tj. Tacoma en P. Poortstra, Tzum. Volksspelen. Etafette, le pr. Welsrijp, 2e pr. Wommels. Levende kruiwagen, Wommels le, Tzum 2e pr. Touwtrekken, Kubaard le en 2e pr. Fopbril, H. Koppe, Hitzum, le, J. Hoekstra, Tzum, 2e. Een prachtig ge slaagde middag voor de knapen. Baard, 4 Aug. Alhier werd in de be waarschool een druk bezochte ouder avond gehouden van de openbare school, wegens a.s. vertrek van mees ter J. Okkinga, h. d. S., naar Berli- kum. Toespraken werden gehouden door de heer K. Pheiffer namens on derwijzend personeel en K. Faber voor oudercommissie. Door de leerlingen werd het scheidende „hoofd’’een blijk van waardeering aangeboden. Benoeming. Oosterlittens. Benoemd tot onder wijzer aan de Chr. Nat. school alhier de heer P. de Waard, thans tijdelijk onderwijzer te Vrouwenparochie. Folsgare. Benoemd tot onderwijzer a. d. Kon. Wilhelminaschool te Sneek onze vroegere dorpsgenoot en tijd, hoofdonderwijzerde heer Henny Grond man. De brandstoffennood is een dwingende reden om zoo spoedig mogelijk met de gaslevering te beginnen. Het is daarom, dat er van wordt afgezien uitsluitend vanwege het bedrijf de lucht uit meters en binnenleidingen bij de verbruikers door rookgas te verdrijven. Bij opening van de hoofdkraan, nadat hiervoor door de Directie van de Gas fabriek toestemming is verleend, kan dus nog in de meter en in de binnen leiding een ontplofbaar gasmengsel worden gevormd. Men doet daarom verstandig de hulp van zijn gasfitter in te roepen om de zaak weer op gang te brengen. Dit kan echter alleen op de uren, waarop gas gegeven wordt. Wil men evenwel zelf zijn binnenlei ding in gébruik nemen, hetgeen geheel op eigen verantwoordelijkheid zal moe ten geschieden, dan is daartegen van de zijde van het bedrijf geen bezwaar, mits men zich stipt houdt aan het on derstaande voorschrift. Men gaat uit van den beginstand, waarbij alle kraantjes in de binnen leiding, zoomede de hoofdkraan, ge sloten zijn. Men neme daarna de stand van de meter op, daarbij vooral let tende op die van het literrad. Daarna opene men de hoofdkraan. Blijkt bij de verbindingen van de meter, uit de meter zelf of waar ook gas te ont snappen, hetgeen met een kwastje met zeepwater is te controleeren, of ruikt men, terwijl de kraantjes in de leiding gesloten blijven, gas, dan moet de hoofdkraan weer gesloten worden en toch de hulp van ean gasfitter of van de gasfabriek worden ingeroepen. In geen geval zoeke men met vuur of licht of lucifers naar een lek. Dit is ten strengste verboden. Ruikt men na eenigen tijd geen gas en staat ook het literrad van de meter stil, dan kan men een kraantje, zoo mogelijk dat, hetwelk het verst van Schorsing. J. Bróersma, Parrega. Amb tenaar afd. Soc. Zaken te Wonseradeel. Staking. J. Grasdijk, Witmarsum. Amb tenaar, wnd. Gem. Secretaris te Won seradeel. De handelaren, die in de periode van 5 Aug. tot en met 11 Aug. 1945 de bonnen B V 43 van de brandstoffen- Buitenlandsch Overzicht te kampen heeft met ,de vloek van de overvloed”. Voorzoover de Duitsche industrie blijft, zal die alleen mogen dienen om de Duitschers zelf een eenvoudige levens standaard te verschaffen en niet voor export. Geldt dit laatste ook voor die fabrieken, welke in het bezit van ge allieerde fabrikanten zijn overgegaan? Zoo is bijv, het enorme chemische concern „1. G. Farbenindustrié”, wel licht de meest grootsche prestatie van de Duitschers op technisch gebied in •handen van particuliere Engelsch- Amerikaansche ondernemers gekomen. Deze fabrieken zouden, merkwaardig genoeg, heel weinig van de bombar dementen geleden hebben. De bondgenooten hebben zonder twij fel getoond genoeg gezond verstand te bezitten om het Duitsche gevaar voor altijd te bezweren en zich niet door onderlinge ruzie de winst van den oorlog voor zoover we dan bij een oorlog van winst mogen spre ken te laten ontglippen. Er rijst echter de vraag: vergeten ze hierbij echter ook te veel hun kleine strijd makkers, die naar verhouding evenveel hebben geleden en gestreden en daar aan het goed recht ontleenen op hun deel van de schadevergoeding. Aan welke conferentie zullen zij ook weer eens mogen deelnemen? Óf Is alleen San Francisco voor hen goed geweest? Het wordt tijd dat de kleine overwin naars, wier zelfgevoel door de verne derende Nazi-bezetting wellicht te veel heeft geleden., zich nog eens bezinnen op onderlinge samenwerking, nu in deze wereld blijkbaar alleen „grooter” en „grootst” een rol spelen. Waarom hooren we bijv, niets meer van de Bplgisch-Nederlandsche tol-unie, die Stadsnieuws. Hulp aan de Betuwe. De oproep van Nederlandsch Volks herstel tot hulp aan de geteisterde ge bieden in het zuiden des lands heeft weerklank gevonden in de harten van Bolswards ingezetenen. Bij de door N.H. gehouden inzameling van goederen is zeer royaal gegeven. Er is bijna 200 ton scheepsruimfe aan goederen ingeza meld, o.a. 1000 stoelen, 120 tafels, theemeubels en waschtafels, 50 ledi kanten met toebehooren, diverse dres soirs, kachels, linnenkasten, divans enz., 2000 vorken, lepels en messen, een groote partij poicelein, w.o. 1000 borden, 500 kop en schotels, een flinke partij ketels, pannen, te veel om op te noemen. Ook is Ingezameld een ruime sortee- ring textielgoederen, w.o. 200 dekens. De ingezamelde goederen zijn alle van uitstekende kwaliteit. Een gedeelte van deze goederen is reeds verscheept, terwijl zoo mogelijk de volgende week de rest zal worden verzonden. Een woord van groote dank is hier op zijn plaats voor al de gevers en geefsters, als ook aan hen, die geheel belangeloos het comité bij de inzame ling terzijde hebben willen staan. Zooals meermalen is voorgekomen heeft de politie ook vorige week hier ter stede weer een zwervend minder jarig meisje aangehouden en aan de ouders te Amsterdam teruggebracht. Uit den Omtrek. Wytmarsum. Op 6 en 7 Aug. joech De eeuwige stad Rome is, pleegt men te zeggen, niet op één dag gebouwd en hetzelfde geldt zeker ook voor het eeuwige ideaal van een wereld zonder politieke conflicten. De Potsdammer conferentie waarvan we nu in eens de volledige oplossing van alle hangende kwesties hadden verwacht, heeft ten slotte alleen een éénstemmige behan deling van de verslagen vijand opge leverd. Tenminste voor zoover we op het officiëele communiqué kunnen afgaan. De oorlogsverklaring van Rus land aan Japan bewijst echter genoeg, dat er onder de roos zeker veel meer besproken is. Al heet de geschiedenis dan te leeren, dat ze niets leert, zoo zien we toch in de bepalingen van Potsdam een duidelijk streven om de fouten van 1918 te vermijden. Men zal in deze tijd van steeds verschrikkelijker oor logswapens niet wederom de Duitsche generaals laten blijven en de Duit sche democratie maar zijn gang laten gaan. Eerst zal het Duitsche volk tot de ware democratie (de Westersche of de Russische?) moeten worden opgevoed Nog niet zulk een eenvou dige taak als we hooren, dat zelfs de Wiskunde-boeken voor het Duitsche M.O. onbruikbaar zijn, wegens de Nazi-ptopaganda die er in verwerkt is. Een centraal bestuur zullen de Duit schers dan ook niet mogen vormen, waardoor hun tevens de allerlaatste kans wordt ontnomen, niet tusschen de bondgenooten te stoken. Verder zal bij alles niet zoo overijld te werk worden gegaan, als veelal na 1918 gebeurde. „Eile mit Weile” zeg gen de Duitschers zelf. Potsdam regelt dan ook alleen nog maar voorloopig de hoofdzaken. De Poolsche grens langs Oder en Neisse is bijv, nog niet volgens de radio-rede van Prof. Kaag definitief. Een ministerraad van de .groote vijf” zal alles straks te Londen, nog nader uitwerken en tenslotte komt dan de definitieve vredesconferentie met on- dertusschen misschien nog weer een conferentie van de „groote drie” te Washington. jaar. le pr. Gerrit Steensma, 2e pr. Fokke Ypma. Zakloopen jongens van 12-14 jaar. le pr. Brucht Beiker en Aukje Kooistra. 2e pr. Lieuwe Stein- fort en Ytske Ypeij. Meisjes Estafette- loopen. le pr. T. v. Popta, 2e pr. R. Anema. Jongens estafetteloopen. ,1e pr. R. Ypeij en G. v. d. Witte. Makkum, 31 Juli. Voor de Neder landsche Volksbeweging sprak ds. C. Aalders van Wommels hedenavond in „De Zwaan”. Spr. gaf een zeer dui delijke uiteenzetting van het ontstaan en streven van de N.V.B. Een aantal vragenstellers werden naar genoegen beantwoord. Ds. Van Drooge sloot deze bjeenkornst met dank aan spre ker en aanwezigen. 4 Aug. Een groote collectie dege lijke en goede gebruiksartikelen, waar onder kleeding, schoeisel, textielgoe deren, wit en gekleurd aardewerk en honderden huishoudelijke benoodigd- heden zijn verzameld in het gym nastieklokaal van de O.L. School, alles ten behoeve van de zwaar getroffen gebieden. Hieruit blijkt dus dat ook de burgerij heeft getoond: weet mede te leven en hulp te verleenen aan hen die deze hulp zoo dringend noodig hebben. Tjerkwerd. Beroepen aan de Ned. Herv. Kerk alhier cand. E. J. v. d. Brug van Lettelbert-Enumatil. Burgwerd, 6 Aug. 1945. In het lo kaal alhier werd hedenavond een ver gadering gehouden van vertegenwoor-, digers van de Landarbeiders met de Werkgevers uit het Veehoudersbedrijf. De vrije Zaterdagmiddag in dat be- - drijf werd eenstemmig door de aan- de Fryske Krite in lepenbiere ütfiering wezige werkgevers aangenomen. Deze Alleen de Duitsche herstelbetalingen worden niet als de laatste keer over een lange termijn in geld vastgesteld, maar onmiddelljk in de vorm van goederen. Momenteel hebben vele landen die immers broodnoodig en wie weet hoe spoedig de wereld weer 2RO' 'oe- i de tafs ucht- ani eleefd stellet ERG, ariun SSEN vov j niet nleuv Ook ndeffl 10 B. 2- 130- Aus. 2. R -9.30. -79 10-1 illand, i de iopt gen j.m. iaat Heet', asten, tinnen n. leb- oor ige- de oor St >nt- onder repa- :ukke» en wil i ingei poedij 1945, - plus F 30. -X tUGS 5DAG avont uperul <UG. pond!’ D. R uur. BOLSWARD’s NIEUWSBLAD ammwmi v t v» vu j svi v v n. inlevering van bonnen huisbrandiurl door lingstoewijzingen. len de •reikte le Ge paald, zulle»

Bolswards Nieuwsblad nl | 1945 | | pagina 1