ANNEXATIE? aonnenlijsi van 18 aüo. i.m. 1 sepi. 1045 Elk der volgende bonnen van de EXTRA- Noodkaart geeft recht op het koppen van i Brood 24 rant»., no. 114, A 132, B 132, C132 Brood 8 rants. B 133. (Slot) eenss geen innen onze haechstik is for it Regear. Det, men kin it fen tinken wol ha, wy binne tige bliid, det alle organi- searre boeren en arbeiders nou in for- midden hawwe, hwertroch hja in bulte goeds meiïnoar biskreppe kinne. De Minister fen Lénbou hat al tasein, det as dizze dingen in flink skoft yn de praktyk fen it libben foldien ha, det hy ré is om oan dizze organisaesje- boun ek publykrjuchtelike macht to wy de oare kears neijer ütiensette. De earste foarse stap yn de nije tiid is dien en elts dy’t it wol en goed mient mei it plattelftn wirdt oantrune om dit wirk mei krêft to stypjen. Korte berichten. Met ingang van 15 Augustus is voor Friesland de bon BV 44 van de brandstoffenkaart T 509 geldig ver klaard voor een eenheid vaste brand stoffen (ook andere dan turf). De New York Tribune schrijft dat de Japanneezen hun voorraden aan rubber, specerijen enz. aan de Neder landers moeten overhandigen, opdat deze ze kunnen gebruiken ter verhoo- ging van het crediet in de Ver. Staten. 12000 kistjes zilver en goud zijn uit Engeland verscheept naar Nederland. Maklcum, 12 Aug. Hedenmiddag wa ren een drietal jongens alhier met ’n zeer ongeschikt vaartuigje dicht bij den wal in het IJselmeer aan het spele varen. Ze werden door den wind meer naar de diepte gedreven alwaar het vaartuigje kantelde en twee jongens van 8 en 9 jaar aldaar verdronken. De derde kon zwemmende nog de wal bereiken. Predikbeurten. ZONDAG 19 AUGUSTUS 1945. NED. HERV. KERK. Bolsward. Vm. 9.45 uur ds. A. G. v. Wijk. Gaast. Nam. 2.30 uur ds. S. D. Molenaar van Idsegahuizum. Exmorra. Vm. 10 uur ds. M. J. J. Bonting (coll, kerkv.) Kaatsuitslagen Freulepartij 1945. Wommels. Wat de laatste jaren door omstandigheden niet meer vermocht, kon thans in volle overgave weer plaats vinden, nl. het houden van de sinds 1901 door freule C. J. de Vos van Steenwijk ingestelde Freulepartij, de wedstrijd van Jong Friesland, de jonge garde van 13 tot en met 16 jr., uit bijkans ieder dorp uit het „Fryske keatsersgea’’ een partuur. Er waren ditmaal 37 parturen. Het terrein stond weer in de vlaggen, een draaimolen voor de jeugd, fanfaremuziek uit Wei- dum. Ofschoon aanvankelijk menige spannende partij voorkwam, werden de partijen later veelal eenzijdig. De prijzen waren ten slotte voor Leeu warden, Franeker, Arum, St. Anna Par. en Witmarsum. Meester Hiemstra uit Winsum, oud-dorpsgenoot en Hoofd bestuurslid der N.K.B., reikte met een passende speech de prijzen uit. Er waren ruim 3000 toeschouwers. Witmarsum, 12 Aug. D. e. loten, 41 part. Ie pr. P. Lemstra, Witmarsum, Tj. Bokma, Ried en S. Bonnema, Pingjum. 2e prijs: W. v. d. Zee, Kims- werd, P. Tippersma, Wommels en leb Tolsma, Makkum. 3e prijs: W. Jousma, Wommels, B. Rijpma, Bols ward, B. Westra, Harlingen. Tsjom, 10 Aug» Jongeskeatspartij. Ie priis: Joh. de Groot, P. Poortstra en J. Kootstra. 2e priisP. Koopal, H. Kroon en M. Meinsma. 3e priis W. Postma, L. Hannema en A. Wielinga. De fierste boppeslag en de measte bi- helle W. Postma. Hichtum. Vm. 10 uur ds J. v. Leusden (H. A.) Burgwerd. Nam. 2.30 uur dezelfde (Dankz.) Kimswerd. Vm. 13 uur ds. Joh. van Veen van Tzummarum. Kubaard. Vm. 10 uur de heer Laansma van Zuidlaren en ’s Av. 8.30 uur ds. P. H. de Bres (Voorb. H. A.) Oosterlittens. Vm. 10 uur ds. R. Boonstra Parrega. Vm. 10 uur ds. de Loos. Hieslum. Nam. 2.30 uur dezelfde. Pingjum Vm. 10.30 uur ds. L. Tamminga Zurich. Ev. Nam. 2.30 uur de heer Tietema. Schraard. Nam. 2.30 uur ds. D. j. de Reus Spannum. Vm. 10 uur ds. W. Wilman. Lollum. Nam. 2.3C uur dezelfde. Tjerkwerd. Vm. geen dienst en Nam. 3 uur ds van Leeuwen van Koudum. Tzum. Vm. 10. 30 uur ds. P. ten Have van Oosterend en Nam. 2.30 'uur ds. Nieber (H.D.). Westhem. Vm. 10 uur ds. H. Gordeau. Wolsum. Nam. 2.30 uur dezelfde. Winsum. Vm. 10 uur ds. S. Postma, Witmarsum. 's Av. 8 uur ds. Tamminga. Witmarsum. Ev. Nam. 2.30 uur de heer Lammertsma van Oosterend. Wommels. Vm. 10 uur en Nam. 2.30 uur Ds. C. Aalders. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Bolsward. Vm. 9.45 uur ds. E. H. Boer. Makkum. 's Av. 7 uur ds. G. de Groot van Workum. Wij komen thans tot onze conclusies inzake dit ingewikkeld vraagstuk. Wij zagen, dat er een economische en een politieke kant aan dit probleem zit en dat economische en politieke wen- schelijkheden hierbij niet persé sa menvallen. De eischen der billijkheid inzake de schadeloosstelling van de door Duitschland gebrandschatte ge bieden en die van de beveiliging van West-Europa tegen nieuwe Duitsche agressie kunnen blijken nogal uiteen te loopen. Met Dr. Bartstra,, wiens woorden wij de vorige maal aanhaal den, zouden wij willen pleiten voor een oplossing, waarbij beiden zooveel mogelijk van elkander worden losge maakt door een regeling, als hem voor de geest stond. De veiligheidsgrens kan dan verder oostelijk komen te liggen dan die der te annexeeren ge bieden. Over beiden zal echter door de betrokken West-Europeesche mo gendheden overleg dienen te worden gepleegd. Wat nu het annexatievraagstuk betreft, voor zoover het als een zuiver Neder- landsche aangelegenheid kan worden beziep, het volgende: Voorop sta, dat Duitschland ons zal hebben schadeloos te stellen, vergoe ding zal hebben te geven voor de enorme ons toegebrachte nadeelen. Dat is een eenvoudige eisch van recht vaardigheid. Als Duitschland in geld en goederen niet betalen kan of wan neer zulks om economische redenen niet wenschelijk blijken mocht, dan zal vergoeding door landsafstand de eenig overblijvende mogelijkheid zijn. Ons land is onvoorstelbaar verarmd; de verwoesting van groote deelen van ons grondgebied en de industrieele ontwrichting maken het probleem van de overbevolking nog nijpender. Ge biedsuitbreiding ais middel tot com pensatie ligt dan min of meer voor de hand. Wij betoogden reeds, dat het in aanmerking komend gebied door de daar wonende Dultschers zal moeten worden geëvacueerd. Nog Duitsche minderheden b grenzen I Er blijft ook dan nog een vraag te Japan geeft zich overl De geheele wereld heeft eenige dagen in een geweldige spanning geleefd nu het er omging of Japan zou capitu- leeren ja of neen. Gelukkig is dan eindelijk het verlossende woord ge sproken. De oorlog wordt gestaakt. Er komt weer vrede over het geheele wereldrond. In de nacht van 14 op 15 Augustus is het Japansche antwoord via Zwit serland ontvangen. Verwijzende naardemededeelingvan 10 Aug. betreffende aanvaarding van de ver klaring van Potsdam eri het antwoord der regeeringen van Amerika, Oroot- Brittanië, China en Rusland op 11 Aug. verzonden door Byrnes, heeft de Ja pansche keizer thans geantwoord, dat hij bereid is de voorwaarden te aan vaarden, gesteld bij het ultimatum van Potsdam en de regeering van Japan volmacht en bevel te geven de voor waarden en verklaringen van Potsdam uit te voeren. Ook is hij bereid zijn land-, zee- en luchtstrijdkrachten te bevelen de strijd te staken met bevel de wapens aan de geallieerden uit te leveren, terwijl de keizerlijke regeering zich stellen zal onder het oppertoe zicht van het geallieerde opperbevel. Generaal Mc Arthur is benoemd tot geallieerde opperbevelhebber voor het in ontvangst nemen der overgave van de Jepansche strijdkrachten. Aan de geallieerde strijdkrachten is bevel ge geven de offensieve acties op te schorten. Admiraal Nimitz gaf aan de geallieerde strijdkrachten ter zee het bevel de offensieve operaties te staken. De onderteekening van het capitulatie- protocol zal waarschijnlijk midden vol gende week plaats vinden De Jappen hebben nog niet alle oor- logsacties opgegeven. In eenige secto ren schijnt het capitulatiebesluit nog niet te zijn doorgedrongen. Japansche vliegtuigen vielen Woensdag nog geall. vlooteenheden aan. Ook. in Mandsjoe- rije werd de strijd nog voortgezet. De Russen rukken nog steeds snel op. In de Ver. Staten zullen binnen één jaar 5 millioen soldaten worden gedemobiliseerd. Het Ned. Roode Kruis neemt maat regelen om met de hulp aan Ned. Indië onmiddellijk een aanvang te kun nen maken. 15 Augustus 19^5 It hat seis jier lang oer ris lAn en yn 'e wréld stoarme. Mar God hat de stoarm bistille. De oarloch is oer en alle Nederlénske lannen scille aenstens frij wêze. Mof en Jap ha forlern, hjar ryk is üt. De frede is yn it sicht. f Der giet hwet yn üs om. De oarloch oer; de kügels scille net mear fljeane en deadiik reitsje. De minsken hoege nou net lang mear te suchtsjen yn de wrede kampen. Us jongerein hoecht net syn bloed te jaen. UtYnje scille de forlofgongers einlings wer weromkomme. De boaten scille op alle séen farre, for retourreizen nei patria. Min scil wer rinne en ride en reizgje kinne yn alle lannen aenstens en farre oer alle séen sünder det min altyd loere moat: is der ek gefaer? Frede scil dale oer alle lannen. Nou bigjint de nije takomst. Scil it allinne roazen en fanjelieren snije? It andert op dizze frage is net slim. Sjuch yn jins eigen hert. Wy libje hjir yn frede; ken jou hert allinne mar frede? Ef ek striid, ef ek sönde, ef ek swak moed, ef ek ünleauwe? Dêrom God de tank for de kapitulaesje fen Mof en Jap. Dêrom God bidde, det wy nou rounom oer de wrAld kapitulearje for Gods wollen. Dêrom bidde: Skepper en Underhélder fen dizze wréld; rêd üs en skep üs in nije takomst fen frede en gerjuchtichheit om de wille fen Him, dy’t stoarn is for dizze wr31d. Hjoed geane wy in nije takomst yn. Litte wy det biwust en tankber en moedich dwaen. Moed is nedich. En fral plichtsbisef by elts fen üs, ek as boargers fen üs stêd. Ik freegje jim, allegear, doch jim plicht, sljucht en rjucht, op it plak dêr’t jim steld binne. It giet om it libben, om rjucht, om libbensmüglikheit, om de stêd, om üs folk en ryk, om in kristlik en hillich libben, om de Tsjerke. De wrnd. Boargemaster fen Boalsert, drs. S. VAN TUINEN. Stadsnieuws. SOCIALE BIJSTAND AAN HET SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL Toen Radio Oranje op 17 Sept. 1944 des avonds 7 uur het bevel aan het Spoor- enTramwegpersoneel gaf, om het raderwerk stil te leggen, waren het ongeveer 1800 spoor- en tramweg- mannen in Friesland, die dit bevel spontaan opvolgden en grootendeels des avonds nog met hun .gezinnen onderdoken naar plaatsen, welke door de ondergro.idsche bewegingen van het spoorwegpersoneel waren voorbe reid. Den volgenden ochtend volgden d« anderen. De gevolgen van deze staking bleven niet uit. Niet minder dan 4ö0 woningen van dit personeel weiden door de Dultschers totaal leeggeplunderd. Daartegenover staat de klap, welke de Duitschers werd toegebracht. Om één voorbeeld te noemen: De Hoofdstation, chef te Leeuwarden had kort vóór de staking van de Duitschers de opdracht gekregen, dat hij maatregelen moest treffen, om elke week 3000 koeien te vervoeren. Deze dieren bleven dus in onze provincie. De edelmoedige houding van hetspoor- en tramwegpersoneel heeft velen in de provincie Friesland er toe gebracht, dit niet alleen met woorden te waar- deeren, maar aan de getroffenen onder hen een rusthuis, annex sanatorium aan te bieden, tot welk doel zich in alle gemeenten van Friesland comité’s hebben gevormd. Om tot de oprichting en instandhou ding van dit rusthuis te geraken, zal in alle gemeenten een collecte worden gehouden in de week van 20—25 Aug., zooals ook op de raambiljetten is ver meld. Het comité rekent er dan ook op dat de collectanten(trices) ruime giften van U in ontvangst mogen nemen, waar door U tevens een bewijs geeft van Uw waardeering voor hun moeilijke werk in de bezettingstijd. Het afd.comité der gem. Bolsward, K. FALKENA. J. J. A. ROELANTS D. SANDSTRA. Ontoelaatbare praktijken. Door de politie werd tegen eenige per sonen procesverbaal opgemaakt we gens het ruilen van goederen, meest wijn of sterken drank, met Canadeezen tegen cigaretten, welke handelingen strafbaar zijn bij verordening van het M.G. Ook komt het nog veelvuldig voordat onverantwoordelijke elementen voor dit doel spiritus verkoopen of ruilen. Het behoeft geen betoog dat zulks als misdadig moet worden ge kwalificeerd. bespreken over: moet dit gebied, waar van de uitgebreidheid door economi sche overwegingen moet worden be paald, blijvend of slechts voor een be paalden tijd, n.l. zoo lang als voor ons economisch herstel noodzakelijk blijken zal, worden bezet? Voor het eerste zouden wij zeer huiverig zijn; ook geëvacueerd Duitsch gebied zal een bron kunnen worden van gevaar lijke wrijvingen tusschen ons land en een zich herstellend Duitschland. Het meest zouden wij voelen voor een tij delijke opneming van een stu,k van Duitschland binnen ons economisch bestel. Welk gebied dat zijn moet, een landbouwstreek of een industrie gebied met kolen- en ertsgebieden, daarovsr mogen onze economen zich uitspreken. En de bestuursregeling zouden wij het liefst zien naar het voorbeeld van het Saargebied na den vorigen oorlog, d.w.z. in dien zin, dat een internationale instantie het gebied voor den duur van de inschakeling in ons economisch bestel besturen zou. Dus toch annexatie? De vraag rijst, of een dergelijke regeling nog annexatie heeten mag. Immers volkenrechtelijk wordt onder annexatie verstaan: in lijving van vreemd gebied met inbe grip van de daarop levende bevolking. Van het laatste is bij de regeling die ons voor de geest staat, alvast geen sprake, van eigenlijke Inlijving even min. Men spreke daarom liever niet van annexatie. Wij zouden niet verder willen gaan dan tijdelijke inschakeling van een zeker deel van Duitsch grond gebied ten behoeve van ons econo misch herstel. Met de veiligheids- kwestie blijft het dan iets anders Men bezie het heele vraagstuk nuch ter en zakelijk; men sluite iedere ge dachte aan wraak en vergelding uit, ook Iedere overweging van nationaal grootheidsstreven; geen imperialisme! Dit alles wreekt zich vroeg of laat; men late zich uitsluitend leiden door overwegingen van recht en billijkheid. Alleen zoo kan men tot een zuiver oordeel komen en tot een beslissing, die voor heden en toekomst verant woord blijken zal. Fen de Martiny-toer. Wichtige dingen binne nel de oarloch bard op it mêd fen de organisaesjes. In moanne as trije hat it nou yn de mounle west, mar nou is it safier det it kin wol yn ’e krante, det de trije greate boerenorganlsaesjes en de trije boerenarbeidersorganisaesjes binne ek yn Fryslfin byinoarstapt om meiïnoar to dwaen hwet meimekoar dien wirde kin. Det is in wichtich bislüt. It sprekt wol fensels det dizze seis organisaesjes net yn ien organisaesje foroare binne, mar hja hawwe it sa sjoen, det de technyske en ekonomyske kanten fen hjar wirk safolle meimekoar oerlen- kamen, det hja it oandoare in stifting yn it libben to roppen, dy’t foarme troch fortrouwensljue fen hjarren sei zen, dit technyske en ekonomyske wirk ütfiere scille. It is to hoopjen, det de boeren en arbeiders dit nije’ Ifld goed forstien hawwe, hwent it is sa mar to sjen, eet hja elkoarren folie tichter oan- 1 rüpe moatte as dit oant nou ta barde. Ii lênfolk heart byinoar sa folie en sa ticht mügllk Den alllnnlch scille hja by steat wêze, hjarren strlid for in rjuchtfeardich lean fol to hélden.... ek as it gjin oarloch is. It is ek hege tiid, det de arbeiders en boeren organisatorysk it wichtige pro bleem fen it wirk en it lean «n alles hwet dêr oan fêst sit, go 1 regelje. Sa as it nou giet, is it kompleet in wyldeboel. Elts docht mar sa as it for him noch it béste is, mar men moat net freegje ho’t it op ünderskate plak ken tagiet. Om in bytsje roai to jaen, hat it Mi litaire Gezag in leanregeling fêststeld, dy’t op himsels net sa forkeard wier, mar foart dêrnei gyngen de leanen fen de fakljue ek wer omheech en siet men wer mei forkearde forhéldingen. Nou wirde de leanen op dy plakken hwer't tige krapte fen folk is, troch dizze en jinge mar wer forhege. Men sit yn need en men moat der üt en den docht men kromme sprongen. Mar de komt op sa’n wize glêd yn it to sitten en it slimste is, det it fen it libben al mar omheech Voor de lange en kortebaandrave- rijen te Bolsward op Donderdag a.s. zijn de volgende paarden ingeschreven 1 Jac. Smiling, 2 Jeanne d’ Arc, 3 Hannover Gregor, 4 Johanna N, 5 Fa- ray Brewer, 6 Fanfara Nefabeewer, 7 Jacob Diamant, 8 Don Pedro, 9 Jerena Gregor, 10 Janneke, 11 Jacqueline, 12 Hallegheny, 13 HannekeScott 14Humpie Scott, 15 E Lady G, 16 Qerarden, 17 Hollandea Hanover K, 18 Ipie Gregor, 19 Douglas, 20 Xipheas, 21 Gonnie Z, 22 Drommelaque, 23 Wladimir, 24 Boy Scott, 25 Clemente, 26 Dictator, 27 Edda, 28 Bruno, 29 Fellow, 30 Hea Scott, 31 Eppo Ooststar, 32 Bartenus, 33 Gruno’s Gregor, 34 Diadema, 35 Gonde Scott. 36 Qelukslooper, 37 Gre gor Axwortl y Q, 38 Allricht, 39 Ab dullah Sc'itt. 40 Buziau KW. De course wordt opgeluisterd door„De Pipe Band van de Cap-Breton-Highrs”. Het op Woensdag 29 Augustus te houden Chr Nat. muziekconcours be looft een waar muziekfestijn te worden. Niet minder dan 22 korpsen hebben zich voor deelname opgegeven. Zaterdag j.l. .is er na een lange rustperiode weer een aanvang ge maakt met de parkconcerten. Het Hol- landia- en Stedelijk muziekkorps wis selden elkaar af. Er was veel belang stelling. Woensdagavond zong het R.K. mannenkoor. Jo Vincent zong Maandagavond in de Martinikerk met orgelbegeleiding van Qezinus Schrik. Voor de zeer tal rijke aanwezigen een kunst- en genot volle avond. A.s. winter 7 brandstoffenbonnen. Medegedeeld is, dat voor de komende winler naar schatting 7 bonnen voor huisbrand zullen worden geldig ver klaard. De kans bestaat, dat op enkele bonnen slechts bruinkolenbriketten te verkrijgen zullen zijn. Uit den Omtrek. Witmarsum, 12 Aug. Vanwege de gebeurtenissen van den laatsten tijd wenscht de kerkeraad der Ned. Herv. gemeente de verantwoordelijkheid, niet langer meer te dragen en heeft zij besloten in zijn geheel te moeten af treden. Door het kiescollege zijn ge kozen als ouderling W. Boersma, S. Menage, Tj Jellema en als diaken H Hiemstra, Th. Tjeerdema en B. Wal- sma. De bevestiging zal plaatsvinden in den dienst van 26 Aug. 14 Aug. Benoemd tot registrator jaen. Hwet det krekt ynhéldt, wolle bij het Registratuurbureau der Ver. v. Ned. Gemeenten voor de provincies Friesland, Groningen en Drenthe, de heer T. Tjeerdema, thans adj. commies ter secretarie van Wonseradeel. Mededeelingenblad vanwege het Militair Gezag, district Sneek. Verschijnt 1 maal p. week kJ Redaetieraab: TJ. DE JONG, Ds. J. VINK en J. VISSER w-J 4T A 4OAK le Jaargang No. 12 Gedrukt i. o. v. m. g. du de ra. a j. osinga - BolswardVrijdag 17 Aug. 1949 boel izen peil giet. Hwet is derfen de ein? Men moat der net om tinke, hwet greate warreboel der üt foart komme kin mei de wearde fen it jild, det dochs al sa’n noedlik QEREF. KERK. Arum. Vm. 9 uur en Nam. 1.30 uur Ds, Y. v. d. Woude (H A. en Dankz.) Bolsward. Vm. 10 uur en Nam. 5.15 uur dr. A. D. R. Polman. Tzum, Vm. 10 uur en Nam- 2.30 u"r ds. Colenbrander. Wommels. Vmi 10 uur lezen en ’s Av. 8 uur ds. F. Colenbrander van Tzum. Bloem 2 rants, is 200 gram A 134, B 134. C 134. Kinderbiscuits 2 r. is 150 gr. D 131 Rijst of Kindermeel 500 gt. D 132 Grutterswaren 250 gram no. 115 Peulvruchten 250 gram A 135, B 135, C 135 Aardappelmeel aardapp.meelprod. 100 gr. no, 116 Suiker 400 gram no. 117 Suiker 100 gram D 134 Jam of stroop 125 gram no. 118 Chocolade 1 r. is 2 tabl. is pl.m. 112 gram C 133 ea D 133 Zout 100 gram A 136, B 136, C 136, D 136 Engclsche huishoudzeep 2 r. is pl.m. 112 gr. A 137, B 137, C 137, D 137. Koffie 50 gram A 138, B 138, C 138 Kaas 100 gram A 140, B 140, C 140, D 140 Boter V, r. is 125 gram A 141, B 141, C 141 Margarine 1 ‘/3 r. is 375 gr. A 142, B 142 Boter PA r. is 375 gr. C 142, D 142 Versch vleesch zonder been 200 gr. of 224 gr. vleesch of visch in blik of 2 rants, vleeschw. A 144, B 144, C 144 D 144 idem A 145, B 145, C 145 Melk 4 liter A 146 Melk 7 liter B 146, C 146 Melk 12 liter D 146 Aardappelen 6 kg A 147, C 147 8 kg B 147 2 kg D 147 Aanvulling bonnenlljst. Er zullen nog bon nen worden aangewezen voor eipoeder. Ver moedelijk kan deze bon over een week be kend worden gemaakt. Toelichting. Voor de eerste maal sinds lan gen tijd komen in de bonnenlijst geen voor- inleveringsbonnen meer voor. Op alle bon nen mag direct worden afgeleverd, waarmee winkelier en klant belde zeker zullen zijn ingenomen. Voor verscheidene artikelen zijn nog enkele wijzigingen in de rantsoenen aangebracht. Voor de kinderen van 14 tot 18 jaar Is het broodrantsoen verhoogd tot 2800 gram per week. Volwassenen en kinderen van 4 tot 14 jaar krijgen 2400 gram per week, de kleine kinderen 1200 gram per week. De beschikbaar gestelde hoeveelheid bloem voor de A, B en C groep Is verhoogd tot 100 gram per week, terwijl het suikerrant- soen voor deze personen van 125 gram op 200 gram per week is gebracht. De bonnen voor aardappelmeel enz. en En- gelsche huishoudzeep zijn geldig tot 1 Sept. De volgende bon wordt echter pas op 16 September aangewezen. Boter, margarine en vet wordt dezeveertiea dagen als volgt verstrektt pers, boven 14 jaar 125 gram boter en 375 gr. margarine, kinderen van 4 tot 14 jaar 500 gram boter, kinderen van 0 tot 4 jaar 375 gr. boter. Het vleeschrantsoen is niet gewijzigd, van de A, B en C-kaart zijn twee bonnen aan gewezen, elk voor 2 rantsoenen, van de D- kaart is één bon voor 2 rantsoenen geldig. v i BOLSWARD’s NIEUWSBLAD

Bolswards Nieuwsblad nl | 1945 | | pagina 1