INDIE VRIJ! zal, Doodstraf geëlscht. In de eerste zitting van het Bijz. Ge rechtshof te Den Haag heeft de Proc.- gen., Mr. J. Zaayer, Dinsdag de dood straf geëischt tegen D. v.Wijk,Pijnacker, die groepscdt. was van de Ned. Land wacht en alszoodanig jacht had gemaakt op onderduikers en radiotoestellen, en tegen J. Breedveld uit Delft wegens verraad. sariaten opgeheven en de officieren, die in deze districten werkzaam wa ren, zijn thans weer verbonden aan het Provinciaal Militair Commissariaat. Dit P.M.C., gevestigd aan de Span- jaardslaan 168, blijft voorloopig nog doorwerken. Weliswaar hebben reeds eenige secties van dit Commissariaat hun werkzaamheden beëindigd, zoo- als de sectie Arbeidszaken en de sectie Handel en Industrie, maar ove rigens werkt het Commissariaat nog gewoon door en het zal wel eind September worden, vóórdat de depar tementen in den Haag de regeling kunnen overnemen van al, wat het Militair Gezag op het oogenblik be handelt. Het Provinciaal Militair Commissariaat neemt echter slechts bij groote uit zondering nog nieuwe zaken in be handeling. Alleen daar, waar zijn in grijpen absoluut noodzakelijk is of waar de bevoegdheden van de civiele autorireiten nog mochten tekortschie ten, treedt het nog op. 1905 hieraan een einde maakte. Het woord „belang” Is echter misplaatst, want Mandsjoerlje was Chineesch ge bied en bij diefstal pleegt men toch niet over de belangen van den dief te spreken. Het is nu maar de kwestie In hoeverre de andere kapers op de kusten van het Hemelsche Rijk, n.l. feestweek hoopt men deel te nemen met een eigen praalwagen, die het werk van het R. K. zal uitbeelden. Willen alle dames, die zich voor le denwerfactie en alle jonge meisjes, die zich voor de collecté beschikbaar stel len ter vergadering komen, die het voorloopig bestuur houdt op Maan dag 27 Aug. a 8. ’s av. 7 uur in het Convent? Als allen op tijd zijn kan de bijeenkomst zijn afgeloopen vóór het Kerkconcert van die avond! De jaarlijksche buurtkaatspartij van de z.g. nieuwe buurt is Zaterdag j.l. weer gehouden. Bij de prijsuitdeeling deelde de heer van Dalen mee, dat plannen in voorbereiding zijn tot op richting van een buurtvereniging. Klasse A, le pr. C. de Way (koning), H. Vlagsma J. Peters Jr. 2e pr. P. Zwaagstra, W. en H. van der Zee. In de B-klasse le B. van der Meer. U. Wassenaar en Sj Tolsma (koning). 2e pr. D. Adema Jr., D. Bangma, J. Zijlstra. 3e pr. J. Ferwerda Sr., W. Adema en R. Vallinga. Uitslag kaatspartij C.A.B. en de Supportersvereeniging. le pr. M. Bijlsma (koning), J Wijma Jr. en H. Grunstra. 2e pr. W. Bosma, K. Vellinga en Alb. Hoekstra. 3e pr. S. Frijling, B. van Dalen en D. Haagsma. 4e pr. C. de Waij, W. Hoekstra en L. v. d. Meer. In het kader van de bevrijdings feesten houdt de v.v. C.A.B. op 26 Aug. een jeugdtournooi. Er wordt in twee klassen gespeeld, klasse A tot 21 jaar, klasse B tot 18 jaar. Wegens vertrek van den tegen- woordigen, dhr. B. de Boer, is met in gang van Sept, benoemd tot dirigent van de Chr. Zangvereen. „De Lofstem” alhier dhr. S. Hoekstra Jr. van Nijland. Inlichtingen voor Oorlogsvrijwilligers. Naar aanleiding van vele vragen aan diverse instanties gericht door adspi- rant Oorlogsvrijwilligers of geïnteres seerde bloedverwanten omtrent de be zoldiging en vergoeding, welke Oor logsvrijwilligers genieten en omtrent de wijze van uitbetaling, wordt door het Hoofd C.V.B. hierbij bekend ge maakt, dat alle inlichtingen terzake zijn te verkrijgen bij elk Aanmeldingsbu- reau voor Oorlogsvrijwilligers. Uit den Omtrek. Wommels. Aangenomen naar de Ned. Herv. gemeente Wommels cs. Ds. de Stoppelaar van Zevenhoven (Z.H.) Ferwoude, 20 Aug. Beroepen bij de Ned. Herv. Gemeente Gaast—Ferwoude Cand. Gelderman van Badhoevedorp. Hindeloopen. Geslaagd voor Costu- mière de dames Grietje Stallmann, Aag Zweed, Marie Gras en Pietje Sikkes. Hoe staat het met het Militair Gezag? Men weet, dat het Militair Gezag in Friesland werd uitgeoefend door een Provinciaal Militair Commissaris, on der wien drie districtscommissarissen, Russisch-Japansche oorlog van 1904 ressorteeren, n.l. de Militaire Commis saris voor het district Noord-Friesland, Majoor D. Humalda, met zetel te Leeuwarden, verder Majoor Dr. D. H. Okma, districtscommissaris te Sneek •n Majoor L. Bosch districtscommis saris te Drachten. Thans zijn deze drie dlstrictscommis- Buitenlandsch Overzicht „De Atchynder mag wat wupsteerten, stoffen en blazen, te synder tyt moet hij er ook aan”, schreef Coen eenmaal over den Atjeher. Momenteel had hij hetzelfde kunnen schrijven over den Japanner die onverbiddellijk onder het Caudijnsche juk van de volledige ca pitulatie door moet, al tracht hij door het rekken van de onderhandelingen de indrük te wekken, dat de overgave niet onvoorwaardelijk is, om zoodoende nog eenigszins z’n „gezicht te redden.” Het directe belang van de geheele we reld en speciaal van Europa bij de snelle Japansche nederlaag, is de rui mere voorziening van eerste levensbe hoeften die er het gevolg van zal zijn. Door de bevrijding van Nederlandsch- Indië zou bijvoorbeeld stellig binnen zeer korten termijn rubber (banden) en palmolie (vet) geleverd kunnen wor den. Wellicht ook petroleum, want op Tarakan zijn b.v. al weer een groot aantal olie bronnen in bedrijf. Voor de voornaamste andere Indische producten als thee, kinine, tabak en suiker is de verwachting minder gunstig of onzeker. Al mogen we geen wonderen verwach ten, toch bestaat de hoop dat de ge noemde invloed van Japan’s capitula tie nog vóór het begin van de winter merkbaar wordt en zoodoende een dreigende chaos in Europa kan wor den vermeden. De algemeene opinie, ook van de deskundigen van de U.N. R.R.A. (United Nations Relief and Re habilitation Administration) die zich momenteel te Londen met deze kwestie bezig houden, is toch dat de komende winter ons nog een laatste ernstige beproeving zal brengen nu bij alle voorname voedingsmiddelen de we reldvraag grooter is dan het wereld aanbod. Wat de laatste oorlogshandelingen be treft, zijn de Russen er nog in geslaagd zoo goed als geheel Mandsjoerije te bezetten. Denken ze een knap man die er ons weer uit krijgt De liberale Manchester Guardian die er zich tegenwoordig op schijnt toe te leggen de politieke kwesties eens uit ’n andere dan de traditioneele En- gelsche gezichtshoek te bekijken, heeft over het „historisch belang” van Mand sjoerije voor de Russen gesproken. „Historisch”, want de Russen hebben sedert 1895 de ijsvrije haven Port Arthur en vanaf 1900 geheel Mand sjoerije in hun bezit gehad, totdat de wilden de meer gematigden en naar wij gelooven ook van meer zin voor de werkelijkheid blijk gevenden. Indië los van Nederland moge op den duur de niet te ontkomen consequentie blij ken der ontwikkeling, voor het oogen blik lijkt een status van zelfstandig en gelijkberechtigd gebiedsdeel het meest wenschelijke, juist voor Indië zelf. Maar reeds erkenning daarvan zal van het Nederlandsche volk onbaatzuch tigheid, zelfverloochening vragen; die erkenning eischt, dat wij begrepen hebben, dat wij geen recht op Indië meer hebben, hoogstens een plicht, een dienende taak: Indië zoo ver te brengen, dat het in staat wordt zich zelf te besturen en dus volkomen vrij om uit te maken, of het uiteindelijk op zich zelf of met ons verbonden existeeren wil. Steeds meerderen in ons volk hebben dit zedelijk recht der Indische bevolking begrepen en erkend, ook zij, die de doldriftige leuze der vooroorlogsche communisten niet aan vaardden: Indië los van Nederland, nu, onmiddellijk, omdat zij begrepen, dat men het Indische volk daar geen dienst mee deed, als men het los zou maken op een oogenblik, dat het aan zelfbestuur nog niet toe was. Maar dat dat volk daartoe zoo snel mogelijk moest worden opgevoed, hebben allen erkend, die verstonden dat ook hier recht boven macht had te gaan en dat historische rechten het afleggen moe ten tegen moreele verplichtingen. In die verheven en idealistische zin wer den onder de bezielende leiding van de onvergefelijke prof. C. van Vollen hoven in Leiden de aanstaande Indi sche bestuursambtenaren opgeleid. Dat er in ons volk ook nog andere ge dachten leefden werd pijnlijk duidelijk door de stichting eener Indische be- stuursopleiding in Utrecht, waartoe In dische belanghebbenden de stoot gavtn die bezwaren hadden tegen het zedelijk idealisme der Leidsche opleiding. Wie de teekenen der tijden verstaat voor wie het woord onzer Koningin het program voor Indië in de naaste toekomst beduidt, hij zal kiezen voor de geest van Leiden boven den geest van Utrecht. Moge dat de houding zijn van het overgroote deel van ons volk: wij hebben in Indië niets te halen, er wèl veel te brengen; wij hebben Indië dienend behulpzaam te zijn, opdat het ten volle tot zich zelf kome. Alleen bij die houding zullen èn Indië èn Nederland wèl varen op den duur! Engeland dat Hongkong en Frankrijk dat o.a. Indo-China veroverde in de 19de eeuw, bereid zijn hun buit weer aan den rechtmatigen eigenaar en te genwoordige bondgenoot China terug te geven. Of dit gebeuren zal is zeer twijfelachtig. Churchill zou al eens als antwoord op een toespeling over de teruggave van Honkong, gegromd heb ben slechts over „my dead body” en Bevin heeft nu de Engelsche herbe zetting van Honkong openlijk aange- kondigd. In dit geval heeft Rusland dus ook een zeker „Recht” om Mand sjoerije te behouden. De wereldgeschiedenis pleegt zich ech ter nog altijd meer te bewegen langs de banen van macht dan van recht en over macht gesprokener is hier nog ’n zeer machtige en zeer geïnteresseerde mogendheid in 't geding n.l. Amerika. Amerika staat nu van ouds op het standpunt van ’n „open deur” politiek tegenover China en dat men dit land niet mag verdelen in „invloedssferen,” waardoor de Amerikaansche haridel kan worden belemmerd. Door het op treden van Amerika kon Japan zich in 1905 tot z’n groote woede niet in ’t bezit stellen van Mandsjoerije en zag zich zoodoende het voornaamste voordeel van z’n overwinning ontgaan. Mandsjoerije werd aan China terug gegeven. In 1931 wist Japan, dat in die tusschentijd zooveel sterker was geworden, echter Mandsjoerije te ver overen, omdat Amerika geen steun kon krijgen van Engeland. Nu is echter Japan verslagen en zou Amerika, dat hier dus ook „historische belangen” heeft, dan toch Mandsjoerije aan Rus land laten? Het is een kwestie die eenigszins te vergelijken is met de Poolsche. Met dit groote verschil ech ter, dat hier in ’t Verre Oosten de Amerikanen verreweg de grootste of fers hebben gebracht en dan dus met recht voor ’n ander de kastanjes uit ’t vuur zouden hebben gehaald. En dit is wel het laatste wat we van Uncle Sam mogen verwachten. Uit de rede van den Engelschen mi nister van Buitenlandsche Zaken Bevin, van Maandag, blijkt dat er werkelijk heel weinig verschil zal -zijn tusschen de buitenlandsche politiek van Labour en die van de Conservatieven, zooals de Engelschen zelf bij de verkiezingen ook steeds nadrukkelijk hebben be weerd. Een rede die dus te denken moet geven aan de buitenlanders, o.a. hier tn Nederland, welke desondank» bij de Labour-overwinning groote ver anderingen in de Europeesche poli tieke constellatie voorspelden. Er is nu eenmaal een politiek van de pro pagandistische leuze en een van de verantwoordelijke daad. Predikbeurten. ZONDAG 26 AUGUSTUS 1945. NED. HERV. KERK. Bolsward. Vm. 9.45 uur d«. J. Vink (extra coll. Diaconie). Bolsward. Broerekerk. Er. Vm. 9.30 uur en Nam. 5 uur ds. Q. D. A. Oskamp. Burgwerd. Vm. 10 uur en Nam. 2.30 uur ds. J. van Leusden. Allingawier Vm. 10 uur ds. M. J. J. Bonting Ferwoude. Vm. 10 uur cand. Gelderman van Badhoevedorp. Gaast. Nam. 2.30 uur ds. H. O. Molenaar van Halfweg. Itens. Nam. 2.30 uur ds. Wagenaar van IJs- brechtum. Kimswerd. Vm. 10 uur ds. Sj. Bfileveld (coll, kerkvoogdij). Kubaard. Vm. 10 uur en 's Av. 8.30 uur ds. P. H. de Bres (H. A. en Dankz.) Lollum. Vm. 10 uur ds. W. Wilman. Waaxens. Nam. 2.30 uur ds. W. Wilman. Longerhouw. Vm. 10 uur ds. G. van Hoeven van Wons. Lutkewierum. Nam. 2 uur ds. W. A. Dekker van Scharnegoutum. Oosterlittens. Vm. 10 uur ds. R. Boonstra Piaam. Nam. 2.30 uur ds. S. D. Molenaar (Frlesche dienst). Schraard. Nam. 2.30 uur de heer P. Tietema van Zurich. Fen de Martiny-toer. De nije Organisaesjeboun bistiet tit de organisearre boeren en boerearbeiders yn Fryslén. It is net hwet nijs sasear, it is mear. It wol mei krêft stribje nei bettere forhéldingen op it plattelén. Net troch ienheit, hwent dy is er net, mar troch iendracht twisken it bi- steande to bifoarderjen. Yn de Dtitske tiid waerd alles twongen yn it ien- heitswoast-systeem. Dat wier fen hjar kant ek logysk. Hwent der wier yn hjar eagen mar ien goede libbens- leare, dy fen de Nasjonael-soasialist. Op in ienheit fen libbensleare kin men in oare ienheit bouwe. Mar op min- sken, dy’t in hiel oare grounslach hawwe yn de djipste prinsipen fen hjar bistean en takomst, kin men al- linnich komme ta iendrachtich op- arbeidzjen, dat rekken héldt mei el koars mieningen en tinken. It is dêrom in tige wichtich bisltit, dat de nlje organlsaesje for boeren en arbeiders net boud is op de inkelin- gen, mar op hjar organisaesjes. Det is it goede founemint, hwent dêrtroch kriget men fen de meidoggers de for- trouwensljue yn de bistjüren, sawol boppe-oan as fierder nei finderen. Op dizze wize hélde de groepen hjar fortrouwen yn de mienskiplike saek en hoecht men net bang to wêzen, dat de iene of oare tofolle oerhearsket. It giet om wichtige dingen, it Regear wachtet erop, hwet de boeren en ar beiders meimekoar kinne. Hwent dy krisis- en oarlochsmaetregels, dêr wolle se yn De Haech wol ris in kear óf wêze. Dy tellerij, dy merkerij, dy for- ginningen en biperkingen, det moat sa gau mdglik wer normael wirde. Mar oan de oare kant kin It Regear allin- nich dan de hannen tobek lOke, as der in oar llchem is. det de lieding oernimme kin. Dêrom sit er efter dy organisaesjeboun folie mear. De Heders wolle der meidertiid fen meitsje it greate lichem, det de tech- nyske en ekonomyske dingen fen de boeren en arbeiders selsstannich re- gelje kin. En dan wol sadanich, dat as hja it regele hawwe, dat eltse lén- brtiker him deroan to hélden hat. Twa dingen scille dan yet komme moatte. Alderearst it forplichte lidmaetsklp fen in boeren- of arbeiders-organisaesje en dêrtroch automatysk lid fen it greate mienskiplike Boun. Twad, de macht om op to treden as in publyk lichem sa as in gemeinte, provinsje, wetterskip, sadet de bislu- ten fen de korporaesje de krêft hawwe fen in Wet. Men neamt dit in publyk- rjuchterlike bidriuwsorganisaesje. Dit is it greate doel hwet de mannen, dy’t de leije nou yn de hannen hawwe, foar eagen stiet. Hwent den kinne hja de eigen dingen seis yn oarder bringe en hélde. It sprekt fenseis dat it Regear wol taforsjuch on dit spil hélde scil, en dat dizze F yske kor poraesje wer in diel titmeitsje scil fen in nasjonale lénboukorporaesje, mar tige bilangryk en tige wier is it utgongspunt: lit alles safolle mfiglik dwaen troch de minsken seis, meitsje fen de Steat gjin „almachtige heit” mar doch seis hwet jo seis kinne, doch mei jou bürren hwet jimme dwaen kinne en doch as boeren en arbeiders meiinoar hwet jimme yn iendracht dwaen kinne. Sa wirdt de boel net oerwichtich en bliuwe de saken ticht by de groun. Dit ideael is foart net klear. Earst scil bliken dwaen moatte, dat men elkoarren weardearje kin ek as hjar opfettingen oars binne as uzes, dat men rekken hélde wol mei hjar bitinksten en sa fierder. Hwent as de Aide baesspilerij wer boppe driuwt, as elk dy’t it net mei jou iens is, healwiis ef fanatyk hjit, dan is it mei gauwens dtidlik, dat wy yet net ryp binne for in iendrachtich meiinoar gean. En dat scoe for de wichtige dingen, hwer’t it om giet, tige, tige spitich wêze! De oorlog in het Verre Oosten is nu voorbij. Dat is een meevallerI Men had op een langeren duur Van den oorlog daar gerekend. De schattingen varieerden van een half tot twee jaar. Dat Japan de wapens zooveel eerder strekte, beteekent, dat het wereldher- stel zich zooveel vlugger kan vol trekken. Menschen komen vrij, schepen komen vrij, materialen komen vrij en fabrieken kunnen eerder van oorlogs- op vredesprodüctie worden omgescha keld. Voor ons beteekent het bovendien, dat Indië vrij gekomen is, dat nu het ge heele rijksgebied weer onafhankelijk is geworden. En daar kunnen wij niet dankbaar genoeg voor zijn, het aller meest om Indië zelf, welks bewoners nu bevrijd werden van een druk en een terreur, die, indien dat mogelijk is, de Duitsche hier nog in hardheid en wreedheid overtrof. Het rijke Indi sche land uitgemergeld, de bewoners uit gebuit, Inlanders en Europeanen beiden. En met onze blijdschap gaat verbon den een gevoel van angst. Hoe erg zal het blijken geweest te zijn? Van hoevelen zullen we bericht ontvangen, dat zij de druk niet hebben overleefd? Wie onzer heeft geen familie of ken nissen in de Oost? Nu begint ook daar het werk van de wederopbouw. En ook daar als hier is het een vraag van fundamenteel belang, - langs welke richtlijnen die wederopbouw zich voltrekken zal, politiek en soclaal-economisch. Op dat eerstgenoemde willen we hier wat nader ingaan. In haar beroemd geworden radiorede van December 1942 heeft H. M. de Koningin gezegd, dat na de bevrijding de verhouding van het koninkrijk tot de overzeesche ge- bledsdeelen een radicale verandering zou ondergaan, dat de beide Indiën voortaan gelijkwaardige deelen van het rijk zouden zijn. Dit beteekende het loslaten van de koloniale gedachte; Indië is geen wingewest meer, dat er alleen maar was ter wille van Neder land, ten voordeele van Nederland. Langzaam maar zeker Is die gedachte doorgebroken. Het ontwakende Oosten zelf nam haar niet meer; de drang naar vrijheid en onafhankelijkheid had ook daar steeds breeder scharen aan gegrepen. Alleen verschilde men over de vraag, of die onafhankelijkheid ver wezenlijkt worden moest binnen of bulten het Nederlandsche staatsbestel. Indië los van Nederland wilden de ra- dicaalsten. Indië vrij en zelfstandig binnen de organisatie van het koninkrijk Mededeelingenblad vanwege het Militair Gezag, district Sneek. Verschijnt 1 maal p. week M 4 0 Redactieraad i Tj. DE JONG, Ds. J. VINK en J. VISSER l/..i *a A 4fME le Jaargang No. Ij Gedrukt t. o. v. m. g. bij de Fa. a. j. osinga - Bolsward Vrijdag 24 Aug. 1945 Stadsnieuws. Stichting eener ajdeeling Bolsward en Omstreken van het Ned. Roode Kruis. Er worden pogingen aangewend om ook hier te komen tot de oprichting van een afd. Bolsward en omstr. van het Ned. Roode Kruis. Een voorloopig Bestuur is daartoe reeds gevormd. Het bestaat uit: Ds. J. Vink, voorz., Ds. G. D. A. Oskamp, vice-voorz., Mevr. G. Andela-Ruiter, secretaresse, Mej. C. A. v. d. Hoven, 2e secr., F. J. v. d. Berg, penn., L. Sijtsma, 2de penn., Dr. I. L. de Bos Kuil, medisch leider en C. P. de Jager, leider van transport. Al wie bekend is met het vele zegen rijke werk, dat het Roode Kruis ook weer gedurende deze oorlog heeft verricht zal deze pogingen van harte toejuichen. Ter illustratie halen we hier een korte zinsnede aan uit het verslag van een politiek gevangene van zijn verblijf in Duitschland. Hij schrijft: ,De Roode Kruispaketten, die we 1 of 2 maal per week ontvingen, waren dan ook een welkome aanvul ling van onze lage rantsoenen. Ja, zoo’n pakket was söms een ware ver rassing. Verbeeldt U, geachte lezer, dat we uit zoo’n pakket enkele sne den roggebrood met spek, ja zelfs een zachtgekookt eitje te voorschijn haal den, en dat kwam nog al eens voor. Wij hebben dan ook het groote nut van het werk van het Roode Kruis leeren Inzien, welk werk ons nog steeds in dankbare herinnering blijft.'' Dit is één geval uit honderdduizenden. Wie zou dan dat Roode Kruis niet gaarne willen steunen door ook zelf lid van de plaatselijke afdeeling te worden? De lage contributie van f 1. per jaar minimum kan toch voor nie mand een bezwaar zijn! Het voorloopig bestuur hoopt binnen kort tot een ledenwerfactie over te gaan. Het roept daarvoor de mede werking in van verschillende dames In onze stad. Ook het houden van de zgn. Jullana-collecte ten bate van het Ned. R. K. wordt voorbereid. Deze zal op een nader te bepalen datum worden gehouden. Ook hiervoor roept het bestuur de hulp in van jonge meisjes. Aan de groote optocht In de komende Tjerkwerd. Vm. 10.30 uur ds. C. C. H. de Loos van Partega. Dedgum. Nam. 3 uur eand. Hottinga van Amersfoort. Tzum. Vm. 10.30 uur cand. Sluiter van Har lingen en Nam. 2.30 uur lezen. Winsum. Vm. 10 uur ds. S. Postma, Witmarsum. Vm. 10 uur ds. K. H. Siccama (bev. kerkeraadsleden). Witmarsum. Ev. Nam. 2.30 uur ds. Bonting van E/morra. Wolsum. Vm. 10 uur ds. H. Gordeau en Nam. 2.30 uur de heer F. Faber van Bols ward. Hijdaard. Geen dienst. Wommels. Nam. 2.30 uur Ds. C. Aalders (Afscheid). Workum. Vm. 8.30 en 10 uur Ds. v. Veen en Nam. 5 nur ds. J. Loos. Heidenschap. Nam. 2130 uur ds. J. v. Veen. Zurich, 's Av. 8 uur ds. J. Vink. Pingjum. Ev. ’s Av. 8 uur de heer P. Tie tema (mnd. coll. Ev.) DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Bolsward. Vm. 9.45 uur ds. L. Bonga van Leeuwarden. Itens. Vm. 10 uur ds. J. Wieringa van Ter schelling. Baard. Nam. 2 uur dezelfde. Witmarsum. ’8' Av. 7.30 uur ds. W. Mesdag van Sneek. Workum. ’s Av. 7.30 uur ds. G. de Groot. Koudum. Vm. 10 uur ds. O. de Groot. QEREF* KERK. Arum. Vm. 9 uur en Nam. 1.30 uur Ds. Y. -v. d. Wonde Bolsward. Vm. 10 uur en Nam. 5.15 uur dr. A. D. R. Polman. Makkum. Vm. 9.30 uur en Nam. 2.30 uur ds. H. Kakes van Bedum. Tjerkwerd. Vm. 10 uur en Nam. 2.30 uur lezen. Tzum. Vm. 10 uur ds. Colenbrander en Nam. 2.30 uur lezen. Wommels. Vm. 10 uur en Nam. 2.30 uur ds. W. J. Meister. Workum. Vm. 9.30 uur en Nam. 2.30 uur dr. D. S. Attema. BAPTISTE GEMEENTE. Workum. Vm. 9.30 uur en Nam. 2.30 uur ds. F. E. Huizenga. BOLSWARD’s NIEUWSBLAD

Bolswards Nieuwsblad nl | 1945 | | pagina 1