DOMINE, SALVUM FAC REGINAM NOSTRAM nooit zoo salvum fac Reginam Nos- Heer, wil behoeden onze Oij houdt haar kostbaar de palm Uwer handen. Gij werkloozen verwacht tegen het eind van de komende winter. De Amerika nen vertrouwen er echter op, dat in hun land, waar momenteel de liberale ideeën weer groote aanhang schijnen te heb ben,hetparticuliere initiatief,belichaamd in de particuliere onderneming, wel spoedig een uitweg zal vinden. Een uitdaging aan Engeland, waar de La- veroorlooft zich opmerkingen over de teruggave van Hongkong en over de behoefte aan Amerikaansche steun punten in de Pacific, ook op eilanden tot het Britsche Imperium behoorend. Halifax en Keynes lossen te Washing ton de Gaulle at, die reeds bij Truman op 't matje is geweest. Deze ex-vriend van Engeland die blijkbaar ook al weet waar Abraham de mosterd haalt, heeft in Amerika o.a. de Fransche overname van het momenteel door de Engelschen bezette Ruhrgebied ter sprake gebracht. Het uitstellen van de Bulgaarsche ver kiezingen en het toelaten van journa listen in Bulgarije, hetgeen ondanks de Potsdammer afspraken nog niet was geschied, zou er op kunnen wij zen, dat zelfs Rusland meer onder de indruk is gekomen van de macht van ’t met atoom-bommen gewapende Ame rika, dan in Potsdam zelf nog het ge val was. Z. wirde kinne, mar alia, der stean trije moaije pleatsen... dy’tforhierd wirde. Jo moatte in kénske weagje. Ir. J. Nij- singh sell op syn buro to Zwolle wol tinke, dat hiel FryslAn op him takomt, mar dat is sa net. Hwent der binne yet folie mear jonge en net mear jonge boeren, dy’t nearne oars forlet fen hawwe den fen in pleats. Allinnich yn it gebiet fen West en Süd-West FryslAn, sa forklearre Ir. van der Molen, de LAnbou-konsulint, binne likernóch sa’n fiifhündert jonge boeren, dy’t klear binne om in pleats finder it gat to krijen. En nou kin men bigripe, det it dêr finder Wolvegea wol sa’n foege folksforhuzing liket to wêzen. Ja, men kin der maklik in grapke oer meitsje, mar ho wirdt dit probleem oplost?? Ho mannich boer sit mei bern boppe de 25, dy’t net earder hjar doel hawwe, den dat se seis de leije yn ’e hén krije, in wyfke nei tsjerke en stêdhfis bringe kinne en einlings en to’n lésten seis sizze kinne, hwet stik lAn de hokkelingen yn scille. Dêr wirdt fen beide kanten nei ütsjoen as men de tritich hast of hielendal to pakken hat, dat siz ik jo. En it sit op dit stuit wol sa fêst as in hfis. De hoop fen FryslAn, it Suderleech, dêr wirdt fen sein, dat men de earste seis (SEIS) jier yet net oan pleatse-ütjefte ta is, fenwegen de materialen fensels. Ja, der wier oars sa op tidige. Allinnich dêr, binne nou sa’n trije as fjouwer- hfindert jonge boeren, dy’t hoopje tsjin alle hoop yn. De arbeiders binne üt it wirk roun, mar dlzze jonge boeren steane nou al hast fiif jier as polder jonge yn ’e sleat en scille yetteris jier-*ben het verleden jaar'al gedaan en ren stean moatte foar dat er in kéns het is ons uitstekend bevallen. De is. As men yen dêr goed ynjowt, den bigrypt men winliks net, det er net mear oandrang komt om In leeftlids- grins to stellen oan it boer-wêzen. As it der om giet, weage de bilangen fen in jonge hüshélding mei alles hwet der oan fêst sit, dochs swierder den it idé fen in Aid man, det er net graech fen ’e pleats öfgiet. Dêr is in tild fen kommen en In tiid fen gean en hwer’t sa’n driuwend forlet Is om in sté to finen, dêr meitsje de bilangen fen it kommende geslacht en ek fen in eko- nomysk bidriuw it tige winsklik dat hjir hwet bart. As de boeren boppe de tachtich de leije mar earst ris oerjoe- gen, den kamen der aerdich mear pleatsen frij as nou yn de omkriten Buitenlandsch Overzicht Zaken zijn zaken en geen dag langer dan noodzakelijk werd geacht ja zelfs, terwijl het hier en daar nog tot gevechten kwam heeft Amerika de leen- en pachtwet willen handhaven. Amerika nam zich daarbij niet eens de moeite om de betrokken staten vooraf even te raadplegen. Speciaal de arme bloedverwant Engeland heeft zich dit nogal aangetrokken. Het heeft blijk- bour-regeering juïst een bescheiden baar bij Truman geen enkel streepje meer voor, vergeleken met de rest van de wereld. Wél mocht Churchill des tijds de dood van Roozevelt als een nationale ramp voor Engeland betreuren. Het over en weer lenen van „tuin slangen” en ander „blusmateriaal” om de terminologie van Roosevelt te gebruiken zonder daarb^ over be taling te spreken, omdat tenslotte door de bestrijding van de „brand” inbuur- man’s huis ook het eigen pand wordt beschermd, een daad van welbegrepen eigenbelang dus, behoort zoodoende weer tot het verleden, nu officieel het laatste vuur is uitgedoofd. Waarom beschouwen de Engelschen, afgezien dan van de beleefdheidskwestie, dit nu als zoo’n groote tegenslag? Ook zij heb ben toch niet zooveel nieuw oorlogs materiaal meer noodig. Directe ver- nietigingsmiddelen in de vorm van bommen, kanonnen en dergelijke zaken zeker niet, doch de leen- en pacht- leveranties van Amerika bestonden voor bijna 50 °/0 uit producten die ook in vredestijd benut kunnen worden, zoo- als benzine, olie, voedings- en tran sportmiddelen en de behoefte hieraan ook in Engeland, kunnen wij Neder landers ons maar al te goed voorstellen, eerde landingsleger naar Japan. Amerika Amerika wil deze goederen wel blijven leveren, doch nu weer tegen behoor lijke betaling en indien Engeland daar voor te slecht bij kas mocht zijn, is Amerika nog wel zoo goed het op ge makkelijke voorwaarden crediet te wil len verleenen. Halifax en Keynes gaan deze week naar Washington om die kwestie te bespreken. De Britten geven het spel echter niet,bij voorbaat ge wonnen en dreigen, wanneer ze toch gedwongen zijn om te koopen, naar goedkoopere adressen te zullen om zien dan Amerika. Ze wijzen er op, dat zoodoende in Amerika wel eens groote werkloosheid zou kunnen ontstaan. Men maakt de Amerikanen hiermee echter nog niet bang. Amerika rekent er toch op, dat de moeilijke overscha keling van oorlogs-op vredesproductie tijdelijk een groote werkloosheid zal veroorzaken. In verband hiermee wor den zelfs niet minder dan 8 millioen begin wil maken met staatsexploitatie en aan het geheel gesocialiseerde Rus land. Ook om deze reden moest de leen- en pachtwet, waarin een belang rijke staatsbemoeiing lag opgesloten de staat toch plaatste de orders voor het oorlogsmateriaal zoo spoe dig mogelijk worden opgeheven. Bo vendien beteekent het intrekken van de leen- en pachtsteun aan 't buiten land toch nog ’n belangrijke indirecte hulp van de overheid aan ’t Ameri kaansche particuliere bedrijf, omdat nu een toekomstige concurrent, als bij voorbeeld Engeland, niet zoo vlug weer op de been wordt geholpen. De Ame rikaansche ondernemers, met ongeha- vendefabrieken en overvloed van grond stoffen, beseffen, dat zij momenteel een voorsprong bezitten in de strijd om de wereldmarkt, die zoo dadelijk in alle hevigheid zal ontbranden en deze kans willen zij zonder scrupulus uitbuiten. Ja, Engeland heeft nog steeds reden te over om zich op de machtsverschui vingen in de geschiedenis te bezinnen. Een geweldige Amerikaahsche vloot, waartusschen ook nog 'n enkel Engelsch schip is verdwaald, brengt het gealli- fen Wolvegea. Earlik sein, bigryp ik einliks net, ho’t men it forantwirdzje kin om it jonge geslacht salang syn kéns to finthfllden.. It bilang fen de kommende generaesje en dos fen fis folk freget in oare hel ding. Dit kin sa langer gjin kant mear üt. Nu er geen zout beschikbaar kan worden gesteld voor de inmaak en de vooruitzichten voor den winter van dien aard zijn, dat een reservevoorraad groente zeker van pas komt, publi- ceeren wij het volgende recept, dat met een minimum hoeveelheid zout toch het gewenschte doel bereikt. Recept voor het inmaken van snijboonen. Voor 1 Kg. snijboonen: 12 gram zout en 1 lepel karnemelk. De gesnipperde boonen met het zout zoo lang kneeden tot pekel gevormd wordt. Dan de boonen overdoen in een Keulsche pot, stevig aandrukken en zoo nu en dan een scheutje van de karnemelk toevoegen. Op dezelfde manier als bij zoute snijboonen afdek ken met een schoone doek, een plankje en een steen. Boonen in karnemelk verliezen minder aan vitaminen dan boonen in zout. Uit de Heerenveenster Koerier van 24 Augustus 1945: Een lezeres schrijft, dat z(j de snij boonen droogt; dan behoeft men hee- lemaal geen zout te gebruiken. Velen meenen, dat zij dan niet zoo lekker zijn, maar wij schrijft zij heb- smaak komt heel dicht-bij die van versche snijboonen. De boonen worden nagekeken en die eenlgszlns vuil of zanderig zijn, moet men met een doek afvegen, niet was- schen. Dan malen en bij den bakker op de oven of in de zuivelfabriek or de ketel laten drogen. Degene die zelf een oven heeft, kan het ook thuis doen. Men moet er echter om denken, dat de boonen niet al te heet liggen, dan worden ze bruin en gaat de lekkere smaak er wat af. In een bus of trom mel bewaren. Als men ze later wil eten, worden zij eerst gewasschen en dan een nacht in water geweekt. In hetzelfde water koken en dan zijn ze na ruim een uur wel gaar. Mededeelingenblad vanwege het Militair Gezag, district Sneek. Verschijnt 1 maal p. week <11 kl «jl Redactieraad i TJ. DE JONG, Ds J. VINK en J. VISSER o- «Aas Te Jaargang No. 14 Gedrukt l. o. v. M. o. bq de Fa. A. J. OS1NOA - Bolsward Vrijdag 31 Aug. 1945 Het drama van Pétain, de lugubere historie van Mussolini, de tragiek van koning Michaël dwingen ieder welden kend mensch tot nadenken over de grilligheid van volksgunst en de ge ringe soliditeit van donderend applaus en juichende menschen. Hoe fel ook begeerd, hoe zoetklinkend ia de ooren van een ijdel mensch, de lof van tijd- genooten, de lachende pracht van pa rades en vlaggen, zij zeggen zóó wei nig, zóó bitter weinig, over de waar achtige liefde van volk tot leider, van onderdaan tot vorst. Wellicht is in de comtemporaine histo rie geen mensch zoo hartstochtelijk bejubeld als bevrijder van zijn volk, als afgod van de jeugd, als „Duce” van het Koning- en Keizerrijk: Oroot- Italie dan de man, die weinige maan den geleden, met gescheurde kleeren, als een groteske dode vogel hing aan de galg. Hoe wankel staan de tronen van hen, die gevestigd zijn op de felle begeerte van het „béte humaine”, op de chauvinistische drang naar roem en eer voor eigen land, op de gunst en ongunst van groote mogendheden... en hoe zeker en rustig staat de troon van Maar, die voortbouwde op een traditie van vier eeuwen, die voorging in trouwe plichtsbetrachting, die liefde gaf en liefde wekte, gevend en ont vangend steeds meer en steeds inniger. Doch, al Is dit zeer veel en zeer kost baar, het is niet het domlneerende in het leven van Haar, Wier blijde ge boortefeest wij vieren. Onze Koningin heeft haar roeping als Vorstin der Nederlanden ontvangen van Hem, Die alle levens stuurt. Zij heeft als acht tienjarige Vrouwe de Kroon der Ne- nerlanden en Overzeesche Gebieden aanvaard, omdat Zij tot in het diepst van haar hart overtuigd was, dat God de Heer deze last op hare schouders wenschte te leggen. Dit verklaart óók, voor hen, die de vaste gang in het leven van onze Koningin bewonderend beschouwen, Haar mannelijke moed en Haar ongebroken trouw. Onze Ko ningin Is een oprechte Christinne, die In Haar Geloof het richtsnoer heeft en houdt van Haar leven en daden, die zich gezonden weet en beschermd, gedragen en behoed', gelouterd en be- Stadsnieuws. Paardensport, Donderdag 23 Augs. zijn in Bolsward goed geslaagde lange en kortebaan- draverijen gehouden. Voor de lange baan was ingeschreven voor 13 paarden waarvan er 12 aan de start verschenen. Na een prachttijd passeerde het eerst de finis „Janneke” pikeur P. Kramer, no. 2, E Lady G, pikeur T. A. v. d. Veen, no. 3, Ha nover Gregor, pikeur G. Mannes, no. 4, Hanneke Scott, pikeur B. H. de Jong. De prijzen waren resp. f500, f250, f150 en f100. Voor de Heatprijzendraverij waren in geschreven 20 en verschenen aan de start 14 paarden. Door het groote aan tal werd deze heat gesplitst en in tweeën gereden met voor elke heat als prijzen f 1000, f 500, f 300 en f 200. De earste heat werd gewonnen door Hea Scott, rijder K. Kramer, gevolgd door „Fanfare Nefabreuer”, rijder G. W. v. d. Veen, „Clemente” rijder K. Hoisma en „Bruno rijder Siderius. De tweede heat door „Gonni Z”, rij der J. Wagenaar met als 2e „Edda” rijder P. Kramer, 3e „Gonda Scott’’, rijder A. T. v. d. Veen en 4e „Fel low”, rijder K. Kramer. De zilveren Doele-wisselbeker kwam thans defi nitief in het bezit van den eigenaar van „Gonni Z”, den heer J. Pijl te Amsterdam. Voor de kortebaan A (800 M.) waren Ingeschreven 33 paarden waarvan er 24 startten. De uitslag hiervan was: no. 1 „Gonni Z", no. 2 „Hollandia Hanover”, no. 3, „Hanover Gregor”, terwfll no. 4 „Ipie Gregor” wegens onzuiver draven werd gediskwalificeerd. De prijzen bedroegen resp. f400, f 150, f 100 en f 50. Met uitzondering van de eersteprijswinnaar liepen alle paarden opnieuw in de B-draverij met als resultaat, dat eerste prijswinnaar werd „Gonda Scott” f250, 2e „Al right”, f 125, 3e Buziau K W f75 en 4e „Diadema” f50. Het weer hield zich nog al goed en er was buitengewoon veel belangstel ling. Het bezoek was nog nooit zoo talrijk. Op Donderdag 27 Sept, wordt ar nog een slotcourse gegeven met vr|e deelname van alle Nederlandsche paarden zonder beperking van het ge wonnen prijzenbedrag. 40 jaar voetbal. Op 7 April j.l. was het 40 jaar ge leden dat de voetbalver. F. C. A.werd opgericht C. A. B. is hieruit voortge komen en herdacht derhalve dit jaar haar 40-jarig bestaan. Dinsdag 28 Aug. werd bij Timme klanken, opgeweld uit het dankbare hart van ons gansche Nederlandsche Volk. Domine, salvum fac Reginam Nostraml een receptie gehouden, waarvoor zeer veel belangstelling was. Talrijke fraaie bloemstukken werden tijdens de re ceptie binnen gebracht en gaven de de zaal een echt feestelijk aanzicht. Voorzitter J. van Dijk memoreerde enkele punten uit de geschiedenis van de voetbalsport. Het Bestuur werd toegesproken door de heeren Meijer v. d. Sneeker Scheids- rechtersver.; de waarn. burgemeester drs. van Tuinen; Dijkhuis van L.S.C.; H. A, J. Alma van de Gem. Comm. v. Lich. Opv.B. J. Zantman van de B. B. O.; W. Brandenburg van de Kaatsver.K. Faikena van de gymna- stiekver. L.-W., R. v. d. Meulen, eere- voorz.; J. Altenburg van R.E.S.; H Zijsling als aanvoerder le elftalJ. van Dalen v d. Supportersver., die een fraaie clubvlag aanbood. Uitslag C.A.B.-jeugdtournooi. Klasse I C.A.B.R.E.S. 30. Black- boys—R.E.S. 1-1.C.A.B.-Blackboys2-0. Klas A II L.S C.-Harlingen 1-2. L.S.C.- Sneek 0-1. Harlingen-Sneek 0-1. Eindstrijd C.A.B.-Sneek 3-0. le prijs C.A.B 2e prijs Sneek. Kias B C.A B.-R.E.S. 3-1. C.A.B-Sneek 0-3. Sneek-RES. 3-0 le prijs Sneek. 2e prijs C.A.B. Klas C C.A.B.-R E.S. 1-3. lep. R.E.S. De prijzen bestonden uit wimpels en tegels als pers, prijs. Muziekconcours. Woensdagochtend 29 Augustus ruim halfnegen werd het groote Chr. Mu ziekconcours op het terrein aan het Oordje geopend door den heer L. Zittema, die voorging in gebed. In zijn openingswoord sprak de heer Zittema van het verheugende feit dat de corpsen nu weer vrij mogen spelen in de vrije Friesche luchten zonder last te hebben van Duitsche verorde ningen en kultuurkamer. Dat het Chr. muziekcorps „Oranje” dit groote mu ziekconcours heeft georganiseerd ge tuigt van durf en activiteit. Moge het in alle opzichten de naam Chr. Muziekconcours waardig zijn en als zoodanig een geslaagde dag worden. Hartelijk welkom worden o.m. geheeten de jury, de heeren Van Leeuwen en Zonderland. Direct daarna werd begonnen met de concert-wedstrijd. 21 muziek-korpsen zijn hiervoor ingeschreven, verdeeld In 5 afdeelingen. De jury wacht dus een zware taak. Leek het weer in den ochtend vrij goed, later op den dag kwamen grauwe wolken opzetten, waaruit af en toe een regenbui neerviel. Dit heeft ongetwij feld menigeen weerhouden naar het Oordje te gaan. Doch ook de hooge entréeprijzen bleken voor vele men schen een bezwaar te zijn In ons volgende nummer hopen wij de uitslag bekend te maken. Bevrijdingsfeesten. Bolsward fieri feest op. de laatste drie dagen van Augustus en op den le September. Maandagochtend is men allerwege in de stad begonnen de straten te ver sieren. Als er een schaap over den dam is volgen er meer. Zoo is het hiermede ook gesteld. De één steekt den ander aan. Hoewel er practisch in ’t geheel geen materiaal te krijgen was, wisten vindingrijke burgers met verbmden, zoolang behulp van nog aanwezig oud mate riaal toch aan de stad een aardig feestelijk aanzien te geven. Niettegenstaande het weer wat buiig was, was et toch flink drukte in de stad op den eersten feestdag. Op de Bargefenne was het een ge zellige drukte met de kinderspelen. Verschillende muziekcorpsen maakten een marschje door de stad en brachten zoo dus heel wat fleur en beweging. Donderdag is de dag van de kaats- sport en ’s middags worden er op de Marktstraat kinderspelen gehouden, terwijl voor ’s avonds de loop door Bolsward wordt georganiseerd. Vrijdag is de officieele feestdag. Dan heeft practisch iedereen vrij. Het programma voor deze dag luidt: 8 uur, Koraalmuziek van den toren. 9 uur, Klokluiden. 10 uur Dankdiensten in de kerken. 11.30 uur, Officieele plech tigheid op het Stadhuis. 2.30 uur Kin- deroptocht. 7 uur optocht van groepen en praalwagens. 9 uur Volksdansen op de Bargefenne. Zaterdag 1 Sept, 's Mid dags om 1 uur: Ringrijden met paard en wagen op de Marktstraat. 3.30 uur: Herhaling kinderoptocht. 5 uur: Her haling optocht v. groepen. 7 uur: Zang uitvoering in het Park 9-11 uurVolks dansen op de Bargefenne. Voor elk wat wils dus. Een ieder werke mee dezefeest- dagen zoo goed mogelijk te doen slagen. Uit den Omtrek. Makkum, 24 Aug. Hedenmiddag kwam schipper de Vos, schip „Pax” varende van Tiel naar Leeuwarden, Kornwer- derzand binnen. Bij het overslaan van het zeil, werd de vrouw (er was geen knecht aan boord, alleen eenige jonge kinderen) met de giek overboord ge slagen en is jammerlijk verdronken. Op 26 Aug. nam Ds. van Baaien, Ned. Herv. predikant alhier afscheid van de gemeente. Wegens aanhoudende ongesteldheid, heeft Ds. van Baaien zijn ambt binnentijds moeten neerleg gen en om dezelfde reden heeft de consulent Ds. de Reus van Schraard, de laatste preek van Ds. van B. uit gesproken. Na de preek beklom Ds. van Baaien den kansel en zeide met weemoed in het hart, afscheid van zijn ruim 30-jarige ambtsvervulling, waar van 8 jaren in Makkum te moeten nemen. Vervolgens werden Ds. de Reus, de Kerkeraad, de Koster, de Organiste en de Gemeente toegesproken. Ds. de Reus sprak namens de ringpredikan- ten. Ouderling Op de Hoek, sprak na mens de Kerkeraad en de Gemeente en liet Ds. toezingen Ps. 121 4. Arum, 26 Aug. In een overvolle kerk nam Ds. K. H. Siccama afscheid van de Ned. Herv. Gem. te Arv <i, wegens zijn vertrek naar Bedum (Gr.) Na de preek sprak de scheidende leeraar verschillende colleges, kerkelijke be dienden enz. toe. Verder voerden nog het woord Ds. Tamminga van Ping- jum, de heeren H. Helfrich en J. Broersma, beiden alhier en ten slotte nog Ds. Boerlijst consulent te Achlum. Fen de Martiny-toer. Jonge, jonge, hwet in üttocht wier det de léste wiken, dy kant fen de Stel lingwerven üt. De fytsen mei kusje- bannen en dfibele lapen, oaren mei it tramke, in inkelde mei it reau op 'e dyk, mar allegearre nei det stik fen de Wélden ta, hwerfen men mient, det it sa’n bytsje by Frys- lén oanhinget. Plichte men earen net to sizzen: in peal en in prikke is in wéldboers hikke” hinneboerkes en wéldpiken, en sokke smeulske praetsjes mear? Mar, hwet wier der den to heljen? Ik scil it jo sizzetrije pleatsen wirde der to hier oanbean, trije nije pleatsen, ja, it spil kin bisjen lije. It giet üt fen de Domeinen, dos fen de Steat, deselde eigner as fen de Wieringermar en it Suderleech. Dy hat in goede namme yn boere-earen, dat kin jo bigripe. Dos der wier wol flecht op ’e koail Nou foargoedl Sa rfichwei telde ik fen de Toer Of liker- noch fjouwerhfindert en fyftich solli- sltanten. Dat liket derop, hwette! It lln, dat Is nou just net earste klas, it hat in moai skoft finder wetter stien, de rusken groeije al aerdich de grep- pelskanten üt, der binne ek Inkelde plakken mei kwadernaet yn to finen, de kinstmestsek scil der net mist proefd door denzelfden Heer en Be stuurder van Koningen en Onderdanen, van Vorsten en Volkeren. En daarom staat Zij sterk en daarom gaan hare schreden zoo voornaam en beheerscht door der jaren stroom. Om Haar heen hebben de koude golven van onver schilligheid gestroomd, heeft de bran ding der revolutie heftig gespat, heb ben orkanen van nood en verschrik king, vooral in deze oorlog, getour menteerd doch Nederland en Ko ningin Wilhelmina, zij bleven elkander trouw, zooals man en vrouw hunne levens voor God tot God hen scheiden zal. Door de rijen der vorsten en aardsche machthebbers gaat thans een storm. Slechts enkelen van hen, die tien jaar geleden daar stonden, zijn gebleven. Onze Koningin regeert de Nederlan den nu reeds 47 jaren. En welke troon in de wereld zou de Hare kunnen evenaren in verworven liefde, in ver kregen hoogachting, in waarachtig respect 7 „Domine, tram Koningin. Leven in waart haar vaste Burcht en sterke on- verwrikbre Steun. Behoed haar vooral nu op de kentering dezer zware tijden. Verlicht Haren Geest en beweeg Haar Wil, opdat Zij moge voortgaan onze Geliefde Landsmoeder te zijn. „Et exaudi nos in die”En verhoor ons op dezen dag, den dag, waarop Gij aan Haar het leven hebt geschon ken tot een groote weldaad voor Haar en ons geheele Volk. Op dezen dag, waarop in duizenden harten dank wordt gebracht aan Haar, Die ons zooveel heeft gegeven, maar, nog die per, innigen dank aan Hem, Die onze Koningin heeft behoed en geleid, ge geven en bewaard. Op dezen 31 Augustus van het won derbare Bevrijdingsjaar, moge in heer lijke harmonie, onze natuurlijke en godsdienstige gevoelens zich vereenl- gen tot een zuiver accoord van heerlijke Voorlichting van Militair Gezag in Friesland. BOLSWARD’s NIEUWSBLAD

Bolswards Nieuwsblad nl | 1945 | | pagina 1