RD 14 lïlllnheer de Burgemeester fill Zes-jarenplan voor Nederland’s Herstel N nj No. 41 Boliward Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland I.- Wordt vervolgd. n n 30 .15 els Tl] 09 n i* ie ;t H. FEUILLETON SPOOR-NIEUWS. Verbinding met het Noorden opnieuw verbeterd Uit den Omtrek. Gemengd Nieuws. Stadsnieuws. Pas in 1953 zal het vooroorlogsche peil bijna bereikt zijn Uitgave van UruKHerlj Fa. A. J. UölNUA J. s. XIX, »t ’43 en Dinsdag 8 October 1940 42e Jaargang Bolswartls Nieuwsblad 5) - 2.30) M6 waarin beide ogs spe- I- 3 Ie. P. J. Wiersma, i terend 3e. n Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs10 cent per m.a. Giro 87926 gs- s door de reizigers zelf tot een minimum kunnen worden beperkt. De grootste drukte doet zich n.l. nog altijd voor op Zaterdagmiddag, wanneer de treinen □vervol zijn en de spoorwegen alle zeilen moeten bijzetten om het vervoer te ver werken. Wie het dus even kan, vermijde het reizen op Zaterdagmiddag. dur'de opzet voor hadden wij enkele S. :e n ir .1 n e i en isw SA, Fr.) ÏJD llles slijk ter- i, :e D 17.45 8.15 8 55 9 IJ i) :1.18 11.30 12.10 12 30 speelpop; slikscherm van auto; jongens- paardedek; drie koedekken; luier: jongenspetje; één pet; (v. 12.32) - Amsterdam (a. 16.26), Leeu warden (v. 12.09) - Zwolle fa. 14.18), Voorts is ingelegd op werkdagen een trein Amersfoort (v. 16.26- - Zwolle (a. 17.55) en Zwolle (v. 15.40) - Amersfoort (a. 17.07). Ook de verbinding over het Ijsselmeer via den bootdienst Ènkhuizen-Staveren is belangrijk uitgebreid. Het aantal boot treinen in de veiibinding Amsterdam- Leeuwarden is gebracht van 2 op 4 op werkdagen, op Zon- en Feestdagen 3. i zal dit gevolgen hebben, welke echter Dit beteekent één verbinding per 4 uur (Enkhuizen v. 8.08, 12.08, 16.08 en 20.08 Staveren v. 7.15, 11.15, 15.15 en 19.15). De verbinding Amsterdam-Enkhuizen over Purmerend is in verband hiermee gebracht op 6 paar treinen en Staveren- Leeuwarden op 7 paar. Bovendien zijn de treinen versneld van 4 uur 48 min., op Als opvolger van den heer Joh. Jansen, die wegens vertrek naar Assen, als Kerkvoogd der Ned. Herv. Gemeente al hier heeft moeten bedanken is door No tabelen tot Kerkvoogd benoemd de heer C. H Amels, die deze benoeming heeft aangenomen. 4 uur 2 min. voor Amsterdam-Leeuwar- den en van 4 uur 34 min. op 4 uur 4 min. voor Leeuwarden-Amsterdam. Een vers- snelling dus van 30 minuten en meer. in ’t Noorden zelf is een nieuwe volle dige dienst tusschen Groningen en Leeu warden met 9 ritten heen en terug tegen over thans 6 en een nieuwe dienst tus schen Leeuwarden en Harlingen met 9 ritten heen en terug tegenover thans 6. REIST ZOO WEINIG MOGELIJK OP ZATERDAGMIDDAG. Nog steeds beschikken de Nederlandsche Spoorwegen niet over voldoende perso nenrijtuigen om het enorme vervoer te verwerken op een wijze zooals men dat zou wenschen. Het gevolg is geweest, dat men ook goederenwagons voor per sonenvervoer moest gaan gebruiken, doch dit bleef een ongewenschte toe stand, die zoo spoedig mogelijk moest eindigen. Bovendien zijn voor de zich uitbreidende goederenproductie steeds meer wagens noodig. Besloten is dan ook om met ingang van 7 October in normale reizigerstreinen geen reizigersvervoer in goederenwagens meer te doen plaats vinden. Ongetwijfeld M VKKUM, 4 October. Voorheen bestond alhier een afdeeling van de Chr. Nat, Werkmansbond, hoofd- zakeliik uit Ned. Herv. mannen. Daar deze bond tijdens de bezetting Lande lijk Is opgeheven en men de band van de oude garde liefst niet geheel ziet ver breken, is alhier heden avond in beginsel een Herv. mannenvereeniging opgericht met als voorloopig bestuur, de heeren H. L'. Visser, voorzitter; P. Reinsma, secretaris en P. Jorritsma, penningm. die van 1938 teruggebracht kunnen wor den. Door de uitschakeling van luxe goe deren kan vooral de Invoer van con sumptiegoederen gereduceerd worden. De invoer van kapitaalgoederen zal ech ter wel meer dan 80 pct. van 1938 moe ten bedragen. De civiele invoer zal min stens 2.65 milliard moeten zijn, terwijl daar nog 0.33 milliard voor militaire aan- koopen bijkomt. De begroeting van de diensten, aan het buitenland verleend, sluit met een batig saldo van f540 mil- lioen; aangenomen dat het niet verant woord zal zijn het bedrag aan op te ne men buitenlandsche credieten en liquida tie van buitenlandsch bezit hooger op te voeren van f 1.44 milliard, zal in 1947 een minimum bedrag van ca. 1 milliard aan goederenuitvoer bereikt moeten wor den. Daar echter verwacht wordt, dat in 1946 niet meer dan voor f 600 millioen uitgevoerd zak worden, lijkt een raming voor 1947 van in totaal f775 millioen helaas eerder gerechtvaardigd. Woningplan tot I960. Het program tot het aanvullen van de woningvoorraad loopt tot het laar 1960. In hoofdzaak door het beschikbare aan tal bouwvakarbeiders is een eerder her stel niet mogelijk te achten. Opgemerkt wordt verder, dat zich naast het economisch gebeuren, zooals dit door het plan In beeld wordt gebracht, een schaduw-economie afspeelt, n.l. die van de zwarte handel. Ter bestrijding wordt een scherpere contröle aanbevolen, be nevens toepassing van een verzwaarde strafmaat; tevens echter een verruiming van de legale productie en consumptie van bijv, tabaksartikelen. Het tekort op de Rijksbegrooting be draagt voor 1947 f2 milliard. Ook in 1948 zullen de uitgaven van het Rijk de loopende inkomsten met f 0.5 1 milliard overtreffen. Het is echter in hooge mate wenschelijk dat in 1949 een sluitende begrooting wordt verkregen. GEVONDEN VOORWERPEN. Gedurende de maanden Augustus en September 1946 zijn aan het Bureau van Pchtie alhier de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: Vier beursjes met inhoud, vier zilver- bons; twee handtaschjes met inh.twee broches; één kindertaschje met inhoud; twee schoudertaschjes; kindercolbert- jasje met beursje; kinderjasje; twee kin- derkruiwagens; kinder-dubbeltjesarm- band. gabardinajasje; armband; kinder- badpak; kinderoverschoen; één paar kniekousen; halsketting; één paar leeren da meshandschoenen; één bril met hoor nen montuur; binnenband; koningstang met nikkelen dop; dop van autowiel; speelpop, jasje; één Leesboek; ceintuur; kinderkapje; babys'okje, en ver der verschillende sleutels, waaronder één van een rijwielslot. Inlichtingen omtrent deze voorwerpen worden iederen werkdag van 10-12 uur vers rekt aan het Bureau van Politie te Bclsward. toegesproken, sprak Ds. Wilman na mens de Ring en Ds. v. Andel als consu lent, en zong de gemeente haar predi kant Gez. 180 2 toe. Vooral in de middagdienst was er groo- te be; mgstellin g. VEEKEURJNG TB WOMMELS, WOMtELS, 28 Sept. De afd. Hennaardera- deel tier Friesche Mij. van Landbouw hield de gr ote veekeuring op en bij de ’’41de terp Over 26 rubrieken waren niet minder dan 260 inzendingen. De jury bestaande uit de heeren F. Wassenaar, Leeuwarden, A. J. Hibma, Wommels, I. de Boer, Tims. J. Was- senaar., Jelsutn, L H. Boersma, Hartwerd, H. P. Sie; erda, IJsbrechtum, B. D. Schouwstra, Ooster wierum en Tj. H. Pasma, Tjerkwerd, kende ie volgende bekroningen toe: Twenter- en oudere stieren. Piet, Stb.no. 29419, eig. M. Viersma, Waaxens, 3de pr. Enterstieren, geb. na 30 Sept 44. Klaske’s Eduard no. 31815, eigen. L. S. Nijdam, Wom mels le pr.; Boukjes Sikkema no. V. 30383, M. 137663, eig. J. S. de Schiffart, Wommels 2e pr. Piet no. 31969, eig. A. B. Galema, Wefsrijp 3e pr. Melkekoden, te keuren op exterieur, Klaske LXVIII no. 138786, eig. S. Nijdam, Wom mels, 2e pr. Hiltje V no. 129800, eig. M. H. Heeg, Spannum, 2e pr. Ytje VI no. 124641, eig. dezelfde 3e pr. Reitsma XVII no. 136972 eig. F. H. Kingma, Wommels leb. Antje II no. 128849, eig. Th. Jonkman, Itens, 2e pr. Hinke XXXXIIII no. 131483, eig. D. M. Rieg- stra, Oosterend, leo. Jetske IX no. 128750, eig. J. R. Hiemstra, Itens le d. Wietske Rooske II no. 123509, eig. dezelfde Be pr. Hil da III no. 138952, eig. Y. Faber, Wommels, 3e pr. Adema’s Mina no. 131504, eig. Wed. Y. P. van der Valk, Oosterend 2e pr. Eekes Adema no. 126406, eig. dezelfde 2e pr. Ber tha’s Adema no. 123753, eig. dezelfde le a. Meindertle XXV no. 137168, eig. G. P. van Dijk, Cubaard, le b. Sip XXXVÏ no. 133940 eig. G. J. Dijkstra, Oosterend, 2e pr. Geen stamboek. Wiepkje II eig. H. van der Meer, Itens, 2e pr. Kalve koeien, geb. voor 1 Nov. 4 jaar tevo ren en drachtig van een sprong voor 1 April 1946. Hendrikje 16 no. 133188, eig. Tj. Dijkstra, Wommels 3e pr. Anna 43 no. 121)015 eig. G. IJ. Heeg, Cubaard 2e pr. Andrin ja’s Roosje no. 138690. eig. Jac. Faber, Wom mels 2e pr. Trijnt e XXX no. 120287, eig. O. P. van Dijk, Cubaard 2e pr. Pietje XLVII no. 127007, eig. Th. Jonkman, Itens le b. Rooske XLVI no. 128921 eig. E. Jellema, Hij daard 2e pr. Klaske XII no. 102837, eig P. T. Kooistra, Cubaard le a. Grietje XIII no. 109808, eig. dez. le c. Klaske B lil no. 128596 eig. dez. 3e pr. Sietske XIX no. 121756. eig. M. H. Heeg, Spannum le d. Sietske XX <>lg. dez. 3e pr, Kalve iKMfaa op 1 Nar. 1946 longer (tea 4 egoïstisch. „Dat zal wel losloopen met dien naam," antwoordde Tulleners, wijzend op een file In de hal. „Ze willen nog wel komen daar zou Ik me maar niet ongerust over maken.” „Vereenlglngszwemmen vanavond u mag wel voortmaken.In gewone om standigheden was u al lang uit het water gefloten.” merkte de chef op. De man gaf een toeken, d; i de vereen! jlngszwer’- mers doorgelalen konden worden. L' vreemde stilte In het groote gebouw CUBAARD 6 October ’46. Na een vaca ture van 4 maanden kreeg onze ge meente vandaag weer een nieuwe herder en leeraar. De consulent Ds. v. Andel van Span num bevestigde Ds. Nieuwpoort in zijn werk. Hij sprak naar aanleiding van Amor 7 vers 15 en wees op de roeping en op de boodschap die de predikant heeft te brengen, ’s Middags verbond Ds. Nieuwpoort zich aan onze gemeente en ging in zijn prediking uit van Joh. 1 6 tot 8. Hij wenschte ook getuige te zijn van het licht dat in de wereld kwam, vol van genade en waarheid. was nu verbroken. Onophoudelijk knet terde het Ijzeren tourniquet als er weder iemand, met handdoek en badpak gewa pend, werd toegelaten. In de gangen, achter de kamertjes was het een hollen en draven van je welste deuren wer den toegeslagen zitbanken klapten neer. „Zes-en tachtig,” bedacht Harry, terwijl hij in de richting van zijn kamertje ver dween. „Zes-en-tachtlg?” Had hij dan toch het gordijn teruggeslagen? Zes-en- tachtig, hij wist het zeker - het huis nummer van den ouden heer. Hier had hij zijn kamertje gehad nu stond de deur open. En.geen kleeren. Vergis sen was uitgesloten of.... er moesten twee nummers zes-en-tachtlg zijn. Nee, dat was te gek hier had hij zich uit gekleed. hij zag duidelijk, dat dit zijn kamertje geweest was. Nummer vijfen tachtig déér was de haastige mijnheer in geweest.Dat was juist achter dien pilaar. Het gordijn van vijf-en-tachtig stond nog open.de kleeren van ,,den haastige” waren er nog. Helder wit plekte de handdoek op de bank Waar ter wereld was die kerel? .Al meer dan een kwartier was er niemand in het water.Waar waren Harry’s eigen kleeren? Waar was zijn handdoek? Het geluid van de dichtslaande deuren kwam dichter bij. Met een sprong was Harry In het leege kamertje zes-en-tachtlg. Ja, net wat hij dacht het stukje sigaret, dat hij van het splegelplankje op den grond gescho ven had, lag er nog. Dit was zijn kamer tje geweest I Donderdag 3 October 1946 werd in hotel des Pays Bas te Utrecht de jaarl. Algemeene vergadering gehouden van „Groningen”. Alg. Onderl. Maatschappij tot verzekering van Paarden en Rund vee, gevestigd te Utrecht. De Directeur, de heer B. L. Leopold, bracht verslag uit over de jaren 1943 tm 1945. De reserve be ’roeg per 31 December ’45 f 171.281.94 De aftr. commlMarlesen werden herko zen. BOLSWARDSCHE ZAKENMENSCHEN VERBETEREN HUN BEDRIJVEN. Onlangs hebben de heeren Wijma hun geheel gemoderniseerd kappersbedrijt heropend. Door beperkte ruimte was het ons toen niet mogelijk hier verdere aan dacht aan te schenken. W: willen hierop thans nog gaarne even te: tg komen. Deze oude kapperszaak is eheel gemoderniseerd, maar doet ge lukkig niet koud en strak zakelijk aan. Inn gendeel, het is een smaakvol en za kelijk interieur geworden. Voor de wach ten'le klanten is een knus hoekje inge- rickt De apparatuur is vanzelfsprekend van vele nieuwigheden en verbeteringen voorzien. En thans is het weer een geheel ander be L ijf dat opnieuw de deur voor de klai ten heeft geopend. Na een groote verbouwing, die altijd langer duurt dan mei oorspronkelijk op rekent, heeft de fa. B. J. Zantman Zaterdag haar ver bouwde winkel- heropend. Dit is een ge- Bolsward. Eigenlijk jaren geleden niet kmnen dro"omen, nog eens zulke winkels in Bolsward te zullen zien. Maar geluk kig zijn er nog zakenmenschen, met een vast vertrouwen op de toekomst van on ze oude stad. Na een riante entree, met groote eta lages stapt men de smaakvol ingerichte winkel binnen. Naar links komt men in de afdeeling confectie, waar goed ge zorgd is voor een ruime en gemakkelijke zitgelegenheid, voor de familie of ken nissen van de klant die mee de keus moeten bepalen. Naar rechts vindt men de stukgoederen, stoffen enz. De ruime trappenhal wijst de weg naar de le en 2e etage waar men de meubelafdeeling vindt. Hier zijn een groot aantal ameublementen overzichte lijk tentoongesteld. Van deze plaats wenschen wij deze Bols- wordsche zakenmenschen veel succes. VOETBAL. R. E. S. haalt de eerste puntjes binnen, terwijl CAB voor de 3de maal in suc cessie, een nederlaag krijgt te incas- seeren. CAB trok Zondag j.l. naar Rood-Geel te Leeuwarden en boekte reeds na 5 min. spelen een 2-0 achterstand, die vóór rust nog tot 4-0 werd vergroot. Na rust met den wind tegen gaf CAB uhstekend partij, doch ondanks de vele mooie kansen werd er niet gedoelpunt. Daar ook RG na rust geen kans meer kreeg, kwam de eindstand met 4-0 in ’t voordeel der Leeuwarders. RES-Harlingen was een matige wedstrijd waarin beide partijen beneden het mid delmatige bleven. RES had eerst de wind mee en wist een 2-0 voorsprong te ver overen, alvorens de Harlingers er aan te pas kwamen. Langzamerhand echter kwamen de gasten er beter in, doch door gebrek aan een goede schutter blevvt, doelpunten uit. Een kwartier voor rust viel van der Werf uit en nam Brandenburg zijn plaats in. Toen laatstgenoemde echter 10 min. voor rust de Harlinger midvoor ongeoorloofd aanviel, wisten de havenbewoners uit dat Ds. Nieuwpoort de gemeente had de toegestane penalty de achterstand te verkleinen. Na rust waren de Harlingers sterker, doch het afwerken was en bleef primitief. Wel werd het 2-2, doch hierbij bleef het en het was ten slotte RES die vijf min. voor het einde uit een plotselinge aan val de leiding wist te veroveren en be houden.. Zondag a.s. de plaatselijke ontmoeting CAB-RES. Wie zal de sterkste zijn, aan voorspellingen zullen we ons maar niet wagen, doch wel spreken we de hoop uit, dat de ongetwijfeld vele bezoekers van een sportieve strijd getuigen zullen mogen zijn. Het Centraal Planbureau heeft aan de leden van de Volksvertegenwoordiging de Eerste Nota toegezonden over het Centraal Economisch Plan 1947. De opzet en indeeling van deze nota ko men in hoofdzaak overeen met die van de Eerste Nota over het Nationaal Wel- vaartsplan 1947. Nieuw Is echter de in voeging van een z.g. „raamplan”, een zesjaren plan in zeer groote trekken, dat betrekking heeft op de geheele herstel periode. Het plan stelt welbewust de hoogste eischen aan productie, uitvoer en het be trachten van de uiterste soberheid door de Nederlandsche bevolking. Uit de cij fers zal namelijk blijken, dat de weder opbouw van Nederland en het toekom stige welvaartspeil der bevolking be dreigd worden. Slechts door de uiterste krachtsinspanning van volk en regeering zullen deze dreigende gevaren afgewend kunnen worden. De te bereiken resultaten zullen in sterke mate afhangen van de prestaties van het Nederlandsche volk zelf. De arbeidsproductiviteit is slechts twee-derde van voorheen, verwacht wordt dat dit pas in 1950 op het peil van 1938 zal zijn. Het plan houdt rekening met een steeds verder gaande industrialisatie en met ’n grooter gemiddeld product per arbei der. Uiteraerd kunnen wij het niet zonder bui tenlandsche hulpbronnen stellen. De cre dieten mogen echter niet te groot wor den, omdat rente en aflossing te hoog zouden worden. Wat de consumptie betreft, deze zal in 1953 nog slechts 96 pct. van die van 1938 kunnen bedragen. Volgens de plan nen zal zij oploopen van 73 pet. in 1946 tot het juist genoemde percentage. Voor de periode 1946 tot en met 1952 zijn aan netto-investeeringen totaal f 11.7 milliard geprojecteerd. De Overheidsbe- hoeften zijn per jaar vastgesteld op 2.2 milliard, behalve in 1947 (2.7) en ’46 (2.4). De structuur van onze industrie zal moeten worden aangepast aan de veran derde internationale verhoudingen om een maximum aan deviezen op te bren gen. De moeilijkheden zijn hierbij niet gering. Bij het overnemen van Dultsche export-industrie bijv, zullen wij te kam pen hebben met een gebrek aan vakbe kwaamheid en ervaring. Minder moeilijk Verse lijnt DINSDAGS en VRIJ \ÜS Redaetie en Administratie Marktstraat 13 - Bolswara Telefoon 451 (K 5157) breiden; de aan deze industrieën verbon den wetenschappelijke staf is voor deze taak berekend. Bij vele andere initiatie ven echter zullen belangrijke risico’s on vermijdelijk zijn. Het Plan voor 1947. In 1947 zal voor de consumptie.een be drag van f6.1 milliard beschikbaar zijn. De consumptie van voedings- en genot middelen zal, vergeleken bij 1946; per hoofd slechts met 3 pet. kunnen stijgen. Voor duurzame consumptiegoederen is voor 1947 een lager bedrag opgenomen dan voor het vorige jaar, daar de extra- vraag der oorlogsslachtoffers zal dalen. Verwacht wordt, dat de steenkolenpro ductie in 1947 10.5 millioen ton zal be dragen, tegenover een schatting van 8.5 millioen voor 1946. Bil een toewijzing van gemiddeld 15 eenheden huisbrand zal aldus een toewijzing aan de industrie mogelijk worden ter grootte van een steenkolen-aequivalent van 6.5 millioen ton, waarmede het peil van 1939 weer bijna zal zijn bereikt. Hierbij bedenke men echter, dat bij een grooter wordende grondstoffen-voorzlenlng ook de behoef te aan energie zal stijgen, Buitenlandsche handel. in verband m<i de geraamde productle- omvang zal de Invoer tot op 80 pct. van -inrrj ti r. iii rsrmn-r~r- UIT HET POLITIERAPPORT. Het blijkt nog telkens weer, dai veel rijwieleigenaars zeer nonchalant met hun karretje omgaan, en het dikwijls onbe heerd laten staan, zelfs ’s nachts. Vindt de politie zulke vergeten vehikels dan zijn ze wel in vertrouwde handen, die bergt ze wei tijdelijk op, maar ze kun nen op die manier ook gemakkelijk in verkeerde handen komen en dan is leiden in last. Weest dus gewaarschuwd. Het 21e vouwblad der Nederiandsche Spoorwegen, dat 7 October is ingegaan, bevat een aantal belangrijke verbeterin gen in den treinenloop. Aan de verbin dingen met het Noorden is wederom een sneltreinpaar toegevoegd, n.l. Amster- dam-Groningen-Leeuwarden over Zwolle met directe aansluiting te Amersfoort van en naar Rotterdam-Den Haag- Utrecht. Hierdoor is de verbinding tus schen Holland en het Noorden via Zwolle gebracht op zes treinenparen op werkda gen en vier op Zondagen, vijf tusschen Zwolle-Leeuwarden-Groningen. ingelegd zijn Amsterdam (v. 10.25) Groningen (a. 14.18), Zwolle (v. 1^30) - Leeuwarden (a. 14.23) en Groningen (v. 12.32) - Amsterdam (i warden (v. 12.09) - Zwolle v. 16.26- - Zwolle (a. 2). „Dokter dacht aan een hartverlamming hij is al weggebracht,” antwoordde de zal het zijn onze groote'industrieën uit te Aangesproken chef, wel een weinig ver- baasd, nog iemand in zwemcostuum aan te treffen. Harry, die het verwonderde gezicht van den cnef zag, lichtte hem in. „Ik had nog niet lang gezwommen toen ben ik zoo vrij geweest, een douche na te nemen. Zwemmen gaat niet meer, hé?” „Gelijk had u,” zei de chef. „Weten ze al, wie het is?” „Ja, dat is bekend ze doen nu moeite de familie te waarschuwen. Ik heb den naam gehoord.zoo’n vreemden naam. Het vervelende van zoo’n geval is, dat er een bericht van in de kranten komt. Ongeluk in overdekte zweminrichting. Ik zie het al staan. Die meneer had over al zijn hartverlamming kunnen krijgen nu deed hij er den naam van onze in richting schade mee,” verklaarde de chef egoïstisch. at zal wel losloopen met dien naam,” file in de hal. jarr en drachtig van een sprong voor 1 April 1946. Brandsma’s Roland VI, eig. A. P. Stegenga, Wommels 2e pr. Klaske B V no. 144771 eig. P. T. Kooistra, Cubaard 3e pr. Klaske XVIII no. 145744, eig. dez. le b. Grietje XXIV, no. 145746, eig. dez. 3e pr. Tietje XV1I1 eig. dez. 3e pr. Lieske IV no. 145884, eig. J. R. Boschma, Hennaard 2e pr. Alida Vil eig. Th. G. Heeg, Wommels 2e pr. Baukje 73, eig. Joh. Tullner, Lollum le a. Buiten stamboek. Wiepkje III eig. H. van der Meer, Itens, 2e pr. Jantje XXIII eig. H. I. Piersma, Cubaard 2e pr. Moeder met minstens 2 directe afstammelin gen. Klaske Xll met dochters Klaske XV en Klaske XVIII. eig. P. T. Kooistra, Cu baard, le a. Frida VI met dochters Frida IX, XI en XIII, eig. Th. Jonkman, le c. Sietske XIX met dochters eig. M. Heeg, Sp; 2e pr. Matsje XVIII met dochters eig 3e pr. Hilda met dochters, eig. J. Fi Wommels 3e pr. Trijntje XXX met dochters, met dochters éig. K. Tjallema, Wom- Melke twenterrieren, geb. na 30 Sept ’42 en voor 1 Okt '43. Sietske XXI, eig, M. Heeg, Spannum, le a. Sijke II, eig. W. H. de Jong, Oosterend, le b. Geiske 36, eig. D. M. Riegstra, Oosterend 2e pr. Boukje X, eig. P. H. Bonnema, Oosterend 3e pr. Marie II, XIX met dochters eig. M. Heeg, Spannum - dez. 3e pr. Hilda met dochters, eig. J. Faber, eig. G. P. van Dijk, Cubaard le b. Anna xxix i mels, 3e pr. r en voor 1 Okt '43. Sietske XXI, eig, Heeg, Spannum, le a. Sijke II, eig. W. de Jong, Oosterend, le b. Geiske 36, eig. D. .’.1. Riegstra, Oosterend 2e pr. Boukje X, eig. P. H. Bonnema, Oosterend 3e pr. Marie II, eig. G. Y. Heeg, Cubaard le c. Son a Puck XIV B eig. dez. 3e pr. Betje XXV eig. de Schiffart, Wommels 2e pr. Jant e eig. H. J. Piersma, Cubaard 3e Mjclke enterrieren, geb. na 30 voor 1 Oct '44. Afke CLXX, eig. Th. Jonk man, Itens le e. Frida M, eig. dez. 2e pr. Alt V van dez. 2e pr. Tjeerdje VIII, eig. C. S. Nijdam, Wommels 2e pr. Klaske LXXV, eig. dez. 3e pr. Astrid VIII, eig. J. Faber, Wommels le d. Akke XXIX eig. A. P. Ste- ginga, Wommels 3e pr. Brandsma’s Roland ei;dez. 2e. Sjoukje VII, eig. R, Postxna, Spannum 3e pr. Treffer XXVin, eig. dez. 3e pr Adema CLX1I, eig. Jan Heeg, Oosterend le c. Trijntje IXL, eig. Q. P. van Dijk, Cu baard le b. Hinke V eig. Q. J. Dijkstra, Oosterend, le a. Hiltje X, eig. M. Heeg, Span num, le f. Roosje Corrie IV, eig. dea. le g. Hokkellngen bij tweetallen, geb. na 30 Sept. '44 en voor 1 Oct '45. Roosje Corrie VI en Marie, eig. M. Heeg, Spannum 2e pr. Brand sma’s Rooske XX en Brandina IIXX, eig. Jan Heeg, Oosterend le a. Frida X en Jankes Adema eig. Th. Jonkman, Itens 3e pr. Frida XI en Akke XXI, res. Frida XII eig. dez. le b. Rika XV en Geertje II, eig. F. H. King ma Wommels 2e. Hokkelingen bij ééntallen, geb. 30 Sept. '44 en voor 1 Oct ’45. Janke 111, eig, J, Faber, Wommels 2e. Augje, eig. J. W. Andela, Waaxens 2e. Stierkalveren, geb. na 30 Sept '45 en voor 16 Jan. '46. Leentje’s Adema, eig. S. A. Jacobi, Oosterend, 3e, Jopi, eig. J. R. Hiem stra, Itens, 3e. Johannes één oog, eig. A. J. Bouma, Oosterend le. Stierkalveren, geb. na 15 Jan. en voor 1 Maart '46. Blanco, fokker M. Heeg, Span num, eig. Joh. van der Veen, Welsrijp 3e. Bleskes Adema, eig. D. Y. Sjaarda, Ooster end 3e. Jeltjes Adema, eig. w. H. de Jong, Oosterend 2e. Bernhard, eig. G. P. van Dijk, Cubaard, 2e. Jifkes Adema II, eig. Th. Jonk man, Itens le b. Leentjes Nede, eig. S. A. Jacobi, Oosterend le a. Stierkalvenen, geb. op oi na Maart IB45. Karel, eig. S. A. Jacobi, Oosterend, 2e. Fri da’s Gafsche Adema, eig. Th. Jonkman, Itens le. Sikkema Aloert eig. Wed. Y. P. van der Valk Oosterend 2e. Schuurmans Majoor, eig. Tn. Postma, Spannum 3e. Sjou- ke, eig. R. van Beem, Itens 3e. Piet Hein, eig. J. Twijnstra, Waaxens 3e. Koekalveren, bij 2-tallen, geb. na 30 Sept ’45 en voor 1 Fébr. '46. Fokje XI en Johannes LIL eig. P. H. Bonnema, Oostend 1 e. Rolands Pef en Lutske Petrus X, eig. F. Rienstra, HIJdaard 2e. Akke XXX en Aafke CIV, eig. A. P. Steginga, Wommels 3e. Koekalveren bij 2-tallen, geb. in Febr. '46. Grietje VI en Anna LXII, eig. K. Tlallema Wommels 3e. Sjoukje IX en Sjoukjes Rooske eig. F. L. Rienstra, HIJdaard 2e. Suze XVIII en Leentje XX, eig. S. A. Jacobi. Oosterend 3e. AuLje VIII en Suze XdX, eig. dez. 2e. Frida XIV en Dirkje IV eig. Th. Jonkman, Itens 2e. Koekalveren bi] 2-tallen, geb. op of na 1 Maart '46. Eeke en Catharina XIII, eig. M. Heeg, Spannum 2e. Wiebrigje XIII en Gelfke XIII, eig. R. Jonkman, Itens le a. Juliana IX en Juliana Xl, eig. S. A. Jacobi. Oosterend le b. Suze XX en Fokje II, eig. dez. 2e. Fokje XII en Boukje XX eig. P. H. Bonnema Oosterend 3e. Annie Sikkema III en Bertha A S, eig. Wed. Y. van der Valk, Ooster end 3e. Koekalveren bij 1-tallen (voor hen. die min der dan 10 H. A. land gebruiken), geb. in Febr. '46. Hilda VIII, eig. J. Faber, Wom mels le pr. Coll, koekalveren ten getale van minstens 1/5 deel van het aantal melkekoeien van den inzender. Th. Jonkman, Itens 6 kalveren le a. S. A. Jacobi, Oosterend. 7 kalveren en 1 ren. le b. P. H. Bonnema, Oosterend, Wed. Y. P. van der Valk, Oosterend en F. L. Riegstra, HIJdaard, ieder 2e pr. A. P. Steginga, Wom mels 3e pr. Ramlammeren, bij 2-tallen. 2-tal Texelsche eig. D. Y. Sjaarda, Oosterend le. 2-tal Texelsche van dez. 2e. Varkens. N. L. Ras. Stamboekbeer na 1169 eig. J. R. Kingma Hennaard le. Opluistering. Kalf rier Suzanna V, eig. Th. G. Heeg/Wommels 3e. Kalf Trijntje IVL, eig. G. P. van Dijk, Cubaard 2e. Een geit- lam Joukje, eig. P. J. Wiersma, Oosterend 2e. Collectieve Inzending. M. Heeg, Spannum le. P. J. Wiersma, Oosterend 2e. Th. Jonk man, Itens 2e. Wed. Y. van; der Valk, Oos terend 3e. Kampioen werd Bertha’s Adema no. 123753 (melke koe) eig. Wed. Y. van der Valk, Oosterend.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1946 | | pagina 1