Prijsopdrijving lïllinheer de Burgemeester I bij ik iiii im /ard rd ken, janj irten Dinsdag 12 November 1940 No. 51 42e Jaargang Uitgave van Drukkerij Fa. A. J. OSINGA - Bohward Zuidwest Friesland West. Streekblad voor e n Dat kan door de winstmarges der tus- D boven verre te FEUILLETON f Wordt vervolgd. lur sur VERGADERING VAN DE BESTUREN BOND VAN HET C. N. V. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) nieuw 10 15 20 20 25 35 50 Abonnementsprijs t 1.25 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs10 cent per m.m. Giro 87926 tuur J- k sijn. Wil vragen ons af: particu liere bedrijven nebben eveneens oorlogs- i zwaarder dan de P. T. T. Maar wanneer gewor- nadden BENOEMING ONDERWIJZERES. De gemeenteraad van Leeuwarden be noemde in zijn Woensdagavond gehou den vergadering tot onderwijzeres aan de gemeenteschool no. 5 mej. D. Botke, onderwijzeres aan de openbare lagere school te Bolsward. gebracht. meid genomen van Ds. de Stoppelaar, wegens benoe ming als vlootpredikant. De scheidende jastor werd toegesproken door den heer M. Dijkstra namens kerkvoogdij, de teer W. Lanting namens kerkeraad, de heer J. Boonstra namens Evang.commis- sie en de heer R. Smeding een persoon lijk woord, waarna Ds. de Stoppelaar allen dank bracht voor het medeleven. in 33 50 100 33 66 75 100 gewichtsklassen en zijn stijgingen van 50, 100 en zelfs 200 plotseling toegestaan. Meten met twee maten past geen regee- ring. Wie richtlijnen voor allen beveelt, heeft daar zelf In de eerste plaats aan te gehoorzamen. KUNST. SNEEK, Nov. Het Sneeker cantatekoor, onder leiding van Gezinus Schrik, geeft Maandag 18 November a.s. een uitvoe ring In de Groote kerk te Sneek. Naast de Bach-Cantate: „Uns ist ein Kind ge boren”, worden enkele werken voor A capellakoor van Anton Bruckner uitge voerd. zij hun prijzen willen verhoogen (op grond van dezelfde motieven als de P. T. T. nu aanvoertl), wordt dat door de overheid verboden. „Quod licet lovi non licet bovi,” zeiden de Romeinen. „Wat Jupiter vrij staat, staat daarom nog niet aan een rund vrij.” Naar analogie daarvan zegt men thans in Den Haag: wat een staatsbedrijf mag, mag een particulier bedrijf nog niet, ja, dat mag zelfs een gemeentebedrijf niet. Want toen de Amsterdamsche tram, door deportatie van wagens en ander mate rieel zwaar gedupeerd uit den oorlog te voorschijn gekomen, onlangs in Den Haag tariefsverhooging aanvroeg, werd deze geweigerd. De strekking: hier komen wij op mr. Greup’s opmerking terug. Om inflatie te gen te gaan en den Nederlandschen bur ger een ondragelijk hooge levens standaard te besparen poogt de regee- ring het prijspeil niet meer dan 25 te laten stijgen. Maar zoodra het om een staatsbedrijf gaat, wordt deze norm vlot- Stadsnleuwi. BENOEMING. Onze stadgenoot de heer A. J. Heemstra adj. commies ten postkantore alhier werd dezer dagen benoemd tot Commies P. T. T. TOONEELENSEMBLE DICK VAN PEURSEN GESTRAND. Ernstig autobusongeluk. Vrijdag had halverwege Sneek-Bolsward In de bocht, waar de nieuwe weg in de oude overgaat, een luk plaats. Het gezelschap Dick van Peursen, dat r Doele het bekende tooneelstuk „De twee Weezen” op Groningen het slachtoffer geworden van een tegenligger, welke de chauffeur van de autobus volkomen verblindde, waar door deze plotseling voor de afscheiding van de nieuwe weg zat. Onbekend met de situatie ter plaatse, meende hij voor een water te zitten, rem de met alle kracht, met het noodlottige gevolg, dat de autobus In de berm te recht kwam en In de sloot kantelde. Twee der inzittenden werden zwaar ge wond, de rest van het gezelschap kwam er met lichtere verwondingen af. Bil de boerderij van Bootsma werd eerste hulp verleend, onderwijl werd een boodschap naar Nljland gestuurd om doktershulp en werd een ziekenauto uit Sneek ontboden Twee leden van het gezelschap moesten in het ziekenhuis worden opgenomen, de rest kon, na verbonden te zijn, de reis naar Bolsward voortzetten. Ondanks deze handicap werd besloten de voorstelling te laten doorgaan. Na deze reis kwamen evenwel de zenuwen los en toen tot overmaat van ramp ook nog een der spelers bewusteloos werd, kondigde de Directie het publlekj dat Inmiddels de zaal reeds gedeeltelijk gevuld had, aan, dat deze voorstelling jammer genoeg geen doorgang kon vinden. Na wat bekomen te zijn is het gezelschap ’s avonds weer naar Groningen vertrok ken. de heer Kruithof van Kampen voor de besturenbond van het C. N. V. Eerst gaf de spreker in groote lijnen de gang van zaken tijdens de bezetting weer. Na de bevrijding ging de groei snel. Had het C. N. V. voor den oorlog 114000 leden, men was thans reeds over de 115000. Toch kan men hiermee niet tevreden zijn. Allen die Christelijk denken behooren bij het C. N. V. Daarvoor dient men in eigen kring propaganda te maken. Tijdens de bezetting waren de richtlij nen vastgesteld voor de na te streven be drijfsorganisatie. Dit moest niet zoo als minister Vos wil de van boven af, geheel geregeld door de Overheid, maar van onderen op, met re- geeringsvertegenwoordigers als mede be stuurders. De spanning tusschen loonen en prijzen had alle aandacht van het C. N. V. Twee loonronden hebben we gehad, en we voelen mee met de regeering, aldus spreker, dat het In dien mogelijk, daarbij moet blijven met het oog op mogelijke inflatie. Dit toch zou de arbeiders het meest treffen. Maar dan zullen de prijzen om laag moeten. schenhandel, die spreker veelal te hoog acht, te verminderen. De voorgestelde verbetering der kinder toeslag acht hij, evenals het consumen- tencrediet, lapmiddelen. Het eerste dreigt gevaarlijk te worden voor het grond- loon; althans in de toekomst. Hij ontraadt gebruikmaking van het tweede, indien niet beslist noodzakelijk. Nadat de heer Hiemstra een voordracht ten beste gaf spreekt ds. Hagenaar een slotwoord. Hij zegt, dat er een groot pessimisme over de menschen gekomen is, dat de meening is: De wereld heeft geen toe komst meer. Voor zoo’n pessimisme is bij een Chris ten geen plaats. Wij hebben tot taak als medearbeiders van Christus te werken aan de opbouw van het Koninkrijk Gods. Dit kunnen we niet verwezenlijken, maar dit ontheft ons niet van de opdracht. Christus zal bij zijn komst het werk vol eindigen. Wij vragen ons af of bovenbedoeld pes simisme zich ook gelegd heeft over de bewoners van onze stad, gezien de ge ringe belangstelling voor de belangrijke vraagstukken van dezen tijd. De opkomst op dezen avond was be schamend klein. dege een taak is voor de vereeniging. Enkel die categorie, welke in de oorlogs dagen het doel hadden de vijanden te verdrijven en meer niet, voor hen is na 5 Mei 1945 het doel bereikt, hun werk is afgeloopen. Maar zij, die het doel hoo- ger hadden n.l. herstel van het Neder- landsche volk in zijn geheel van de vrij heid en het recht, deze hebben nog ter dege een taak. De werkwijze der vereeniging in het ver leden was niet goed; was niet democra tisch, maar dictatoriaal. In Leeuwarden werd door het hoofdbestuur te veel zelf standig gewerkt. Dit wordt nu anders. De afdeelingen zelf moeten aan het werk. Hiervoor werd een uitgebreid schema gegeven. Met beide sprekers werd nog van ge dachten gewisseld over verschillende zaken. Het ligt in de bedoeling van de afd. Bols ward om binnen afzienbaren tijd een ge zellige avond te beleggen, waarop alle oud-illegale werkers met hun dames ver wacht worden, om zoodoende de oude banden weer aan te halen en zoo samen te werken aan het doel der vereeniging. Uit den Omtrek. VERG. LANDBOUW EN VEETEELT. WITMARSUM, 11 Nov. De voorzitter, de heer Joh. Hoogland heet allen welkom in het bijzonder de heeren Ir. van der Molen en Ir. Meijer. De heer Ir. van der Molen hield een in leiding over een bedrijfsvereeniging dat ten doel heeft om de landbouw en vee teelt op een hooger peil te brengen. De heer Ir. Meijer sprak over het loof- trekken, om onzen goeden naam van ons pootgoed in het buitenland hoog te houden, en als het kan uit te breiden. In deze vergadering werden terdege de voor- en nadeelen tegen elkaar uitge meten. Na de rondvraag dankte de Voorzitter de inleiders en de leden. de hear R. Reitsma in koart wurd fan lokwinsk. Dernel kamen ek noch inkelde Ald-learlingen foar it fuotljocht, werby J. Adema fan Den Helder de earnstige en frou Bakker-Deinum de koartswilige toan hearre lieten. Yn ’e Grifformearde tsjerke wie yntusken in brea- en kofjetafel ré makke foar de bütenlju en doe loek it al gau tsjin heal- wei achten, werop de feestlike gearkom- ste mei Sld-learlingen helden waerd. Nou dy is slagge, hear! Jonge, jonge, hwat in stik wurk is derfoar forset, yn ’t bisünder wol troch de hearen A. Oosterhoff en G.“ Miedema, dy’t togearre in revu ynelkoar set hiene oer de skoalle-skiednis, ünder de titel: „Skoalle en Hüs”. Meiwurkers deryn wiene Önder oaren: Rake Timen en Beppe Janke (de Mdèr- dom) Jan en Tryn (de heit en mem üt dizze tiid) Timen en Janke (de bern fan tsjintwurdich) Jabek-om (in «Lid skoalle- kammeraet fan pake en beppe) Harm Ro byn en Jan Fekkes (skieppekeaplju). In sjongkoar wurke kreftich mei om de forskate stimmingen, dy’t yn, /.dit stik pasten, ünder oargelmuzyk wer to jaen. Fierder kamen noch in foardrager en in foardraechster nei foaren, hwerfan f’ral de lêstneamde üs tige foldien hat. It wie al fier nei hynstemiddei, doe’t dizze gear- komste sluten waerd, ek al, omdat der noch al it ien en oar oars to forhakstük- jen wie. Ald-learlingen hellen stikjes en fiten üt it forline op, de film waerd noch- ris sjen litten en sa mear. Mar de joun wie tige moai, lyk as ek de beide oare jounen; sjongers en harkers koene har hert ophelje en it is ien mei al in weardich bitinken west fan Qods goeden» tsjinoer sündige minsksbern, ek en dat net it minst op it paed fan it skoalle-libben. den. Door al deze dingen zullen we op den duur onze vereeniging gaan begraven. Terstond hierna kreeg de heer Duurse- ma van Heerenveen het woord. Deze spreker zet uiteen hoe er nog ter- I BITINKING FAN IT 75-JIERRICH BI- STEAN FAN ’E KR1STLIKE SKOALLE TO WYTMARSUM, DE 31STE FAN WYNMOANNE 1946. In stik wurk fan it boppeste plankje! Sa wie de miening fan mannich tahearder en siker dy fan skriuwer dlzzes oer al it- jinge, dat in hiele dei, en trlje jounen oanien foar de fuotljochten kaem, hjlr yn Wytmarsum, dêr’t 31 Oktober 1871 de Krlstlike skoalle iepene waerd. Der wie Woansdeltojouns al In, mear foar de jongerein blstlmde glnnerale rip- petysje west, mar Tongersdeitomoarn soe’t hevel De skoalle gnap forslerd, de flagge üt, ek op Ünderskate plakken yn üs doarp en earst noch droech, mar skrousk waerl Dizze moarn wie foar de skoallebern, dy’t harren yn ’e skoalle tige formakke hawwe mei alderhande spul- tsjes en iten en drinken. Der waerd krêf- tlch songen en oan ’e eln krige elts bern in treftlch preslntsje ta oantlnken oan dit barren. Middels earst In fllmfoarstelllng yn It Evangelisaesjegebou foar de bern. De fild-learllngen hawwe melinoar safolle jlld byinoar brocht, dat derfan in prach- tich filmtastel oanbean wurde koe en de ouns Is soks dan ek offlsjeel bard. De middels 3 üre waerd It jubileum of- isjeel bitocht, sawol yn de Grifformear de tsjerke as yn it Evangelisaesjegebou. Ds. M. P. Pel sprlek earst in wurdman- nich, wernei Ds. J. Fokkema, ófkomstlch fan Arum, de eigenlijke feestrede üt- spriek, Ünder it motto: „Heilige strijd, Koninklijke overwinning”. It foltallich kolleezje fan boargemaster en wethülders wie bywêzich en nel Ds. Fokkema spriek dan ek de boargemaster FRIESLAND 1940’45. weg en zonder aarzelen overboord gezet Woensdag 6 November is hier een ver gadering belegd door de afd. Bolsward van de Vereeniging Friesland 1940-’45. Daar de voorzitter de heer Folkerts ver hinderd was, stond de vergadering on der leiding van den heer C. P. de Jager. De opkomst tot deze vergadering was gering, niettegenstaande de agenda zeer urgent was. De onderstaande vragen zouden worden beantwoord door de heeren S. Havinga (Peter) en J. Duursema, zeer bekende oud-illegalen. Moet de vereeniging ’40-’45 blijven voortbestaan? Wat doet de vereeniging? Wat doet ze voor rechtsherstel? Wat wordt gedaan voor dé nagelaten betrekkingen der gevallen illegale wer kers? Zijn wij tevreden, wat moet er gebeuren? Als eerste spreker begon de heer Havin ga met terug te grijpen op het ontstaan der vereeniging, zooals ze is gegroeid in de moeilijke jaren der bezetting. Dat I was een prettige tij/d, niet omdat we i verdrukt werden, maar om de geest, die j er toen was onder de strijders voor vrij heid en recht. We waren een en verston- i den elkaar en in die tijd is er de afspraak ernstig autobusonge. I gemaakt om na den oorlog voor de volle 100 te zorgen voor de slachtoffers uit de illegaliteit ook na den oorlog. Spreker wijst er dan op hoe de toestand zich heeft ontwikkeld en wat er den Is van al hetgeen wij ons voorgesteld. In felle critiek wijst hij op de verschillen de misstanden, welke gevonden worden In de berechting en zuivering van poli tieke delinquenten. Hij spaart In deze critiek ook niet de illegale werkers van voorheen, die zich thans meenen ge roepen te voelen om op te komen voor menschen, welke zich tijdens de donkere dagen slecht gedragen hebben en staaft dit met enkele voorbeelden, waaruit blijkt, dat ook deze menschen niet ver staan waarom het gaat, dat hierdoor geen rechtsherstel kan verkregen wor- Met hetzelfde élan, waarmee vijf Jaar lang de onmiddellijk van kracht worden de Verordnungen als donderslagen uit de Germaansche hemel op onze verbijs terde hoofden neervielen, heeft het Staatsbedrijf der P. T. T. thans zijn ne gen millioen klanten aangezegd, dat zij voortaan dieper in de postzegelkas moeten tasten. De motiveering luidt, dat de P. T. T. tijdens de bezetting 17 millioen verlies heeft geleden. Met de jongste tariefs verhooging hoopt men per jaar 13 a 14 millioen extra te ontvangen. Als de zaken zich volgens de calculatie der Posterijen ontwikkelen, moeten de oorlogsverliezen dus in ruim een jaar zijn goedgemaakt. Maar hoe wordt deze ingrijpende en ri- goreuze maatregel door het publiek ont vangen? Het was 1 NOVEMBER en de nieuwe ta rieven waren pas enkele uren van kracht, toen wij den algemeen secretaris van de hoofdstedelijke Kamer van Koophandel opbelden, mr. G. M. Greup. Zijn er stemmen uit handelskringen opgegaan? Merkwaardig genoeg: nog niet! Er zijn wel enkele menschen op de Beurs, die er mij hoofdschuddend over hebben gesproken en die er heel boos over zijn, maar een algemeen protest, neen, daar is men blijkbaar te apathisch veer ge worden. i - Is de Kamer van Koophandel van plan stappen te ondernemen? Wij zijn met andere Kamers In ge sprek en het is alleszins aannemelijk, dat hieruit een protest zal voortkomen. Wat is uw persoonlijke meening? Vooral de tariefsverhooging voor 't verkeer met het buitenland van 12>/2 op 20 cent is naar mijn meening belachelijk. Wanneer de regeering wil vasthouden aan een prijsverhoogingsmarge van 25 dan gaat dit alle perken te buiten! MEN VREEST.... Een dagbladadminstrateur zei: „Ik vrees, dat onze extra-lasten weinig minder zul len zijn dan tien mille. En zoo bout portant". Een Boekverzendhuls: „Wij hebben maanden met f 2000.portokosten, maar ook met f 6000.—. Er gaan bij ons post- zendlngen de deur uit van f 500. soms." Neemt men een gemiddelde aan van f3500.per maand en een verhooging van vijftig procent, dan kost de nieuwe maatregel dit bedrijf dus meer dan f 20.000.— per jaar. Een verzekeringsmaatschappij haalde er haar postzegelboek bil„Dit is een dag, die beneden het gemiddelde ligt: bijna 500 postzegels van 5 tot 40 cent. Wil hebben regelmatig poststukken met vijf of zes gulden port te verzenden. Een brief naar Sjanghai kostte ons dezer da gen, vóór de verhooging nog f24.65”. Ook daar dus extra lasten van vele dui zenden per jaar. SPREKENDE CIJFERS. Een rekensom leert, dat de tariefsver- GEMEENTE-AVOND. WOMMELS. Alhier werd gehouden een goed bezochte gemeenteavond der Ned. Herv. kerk, waar door de pastor loei, ds. J. D. de Stoppelaar, eenige gedeelten uit het Evangelie werden behandeld. Verder kwamen verschillende kerkelijke aangele genheden ter sprake, wegens het aan staand vertrek van de plaatselijke predi kant. Een regeling werd getroffen voor de leiding der Jong Hervormden, die de heer H. W. Kuipers op zich nam, ter wijl het op te voeren leekenspel geleld zal worden door mevr, de Vrles-Cnossen en de heer H. Scheffer, terwijl de geza menlijke kerstfeestvlering eveneens werd geregeld. Voorts werd nog besproken „de kerkrestauratie” diejioewel nog toe- komstdroomen geleidelijk vasteren vorm aanneemt. Door het Vrijzinnig Kerkkoor „Helje Op” werden op verdienstelijke wijze een drie tal liederen ten gehoore gebracht. Ten slotte werd nog afscheid genomen komt dit op f2.25, een verhooging van bijna 70 De kosten van aanteekenen hebben zich evenmin aan de officieele 25 gehou den: met een stijging van 10 op 15 cent per zending bedraagt de verhooging hier 50 Met de afkondiging van al deze prijsstijgingen wordt ons tevens de mo gelijkheid van expressebestelling in uit zicht gesteld. Die zal dan echter van 10 op 30 cent worden gebracht, een toeslag van liefst 200 procent dus! TWEE MATEN. Er zijn drie bezwaren tegen deze P.T.T.- maatregel, die elkaar volkomen aanvul len. Zij richten zich: le. tegen de wijze van afkondiging; 2e. tegen de motivee ring en 3e. tegen de strekking. De wijze van afkondiging: het P. T. T.- bedrijf, dat menigmaal in harmonieus contact met het Nederlandsche bedrijfs leven werkte, heeft thans datzelfde be drijfsleven volkomen genegeerd. Niet het minste overleg heeft plaats gevonden met de diverse Kamers van Koophandel, die daarvoor toch de aangewezen instanties zijn. Is men, bewust of onbewust, bij de P. T. T. bevreesd geweest voor de zeer sterke argumenten tégen deze maatre gel? De motiveering: bij monde van den heer Van Houweningen, waarnemend direc- teur-generaal der P. T. T. hebben wij vernomen, dat zijn bedrijf oorlogsverlie zen van 17 millioen moet dekken. Dat moet dan blijkbaar in ruim een jaar ge beurd zijn, wij vragen ons af: particu liere bedrijven hebben eveneens oorlogs schade geleden, soms naar verhouding WOMMELS, 8 Not. Hedenmorgen ge raakte het vierjarig dochtertje van den heer Joh. de Jager alhier spelenderwijs in de trekvaart en dook terstond onder. De 13-jarlge Tjalllng Kuipers die het ongeval zag gebeuren, sprong direct ge kleed te water en bracht de kleine onge deerd op het droge. Een woord van hulde aan de jonge red der is wel verdiend. gaat: tot 20 gram 20— 100 gram 100— 200 gram 200— 300 gfam 300—1,500 gram 500—1000 gram 1000—1500 gram Verzond men van alle l één brief, dan betaalde men f 1.32i/2- Nu hij moest onverwacht naar het zieken huis in de stad en hij vroeg mij, of ik u de boodschap even brengen wou. Ik ben er bij geweest, ziet u.” „Ik moet u zeggen, dat het mij niet bij zonder duidelijk is,” zei de burgemees tersvrouw. Het angstzweet brak Wouters uit. Lieve deugd nog aan toe hoe moest hij haar dat nu vertellen, zonder dat ze er te erg van schrok. Na een korte stilte begon hij opnieuw. „Er is een ongeluk gebeurd... een on geluk met de auto.” Nou zou ze toch wel begrijpen 1 Was de burgemeester niet de eenige automobi list van Harrelaar?.Wouters keek de dame tegenover hem aan en constateer de, dat zij helder blauwe oogen had. „Eien ongeluk met de auto? U wilt toch niet zeggen, dat mijn man een ongeluk heeft gehad?” Wouters knikte. Nu zou die kalm-strakke uitdrukking van haar gezicht wel veran deren. nu zou ze een sc’ne maken. nu viel ze misschien wel flauw dat hadden die dames toch voor gewoonte? „Vertelt u maar heeft u het ongeluk gezien? Zei u dat niet?” Wouters verwonderde zich er over, dat zij de Jobstijding zoo kalm opnam. „De Burgemeester is tegen een boom gereden, bij ons, van den dijk af,” zei hij. Rustiger, nu hij merkte, dat die vrouw geen malle dingen deed, doch kalm af wachtte wat er meer zou komen, ging hij verder: „dokter Diemel vond het noo- dig, uw man naar het Zonnehoeve-zie- kenhuls in de stad te laten brengen." „Dan was het nogal aangekomen dokter Diemel adviseert niet zoo spoe dig ziekenhulsopneming,” sprak de bur- gemeestersche. „U heeft het gezien, niet waar?.Vertelt u mij eerst, hoe het on geluk precies gebeurd is!’ WOMMELS. Dat hjlr yn dizze omkrlten in bulte hazzen tahülde, wie juster wer to sjen, de middels kaeiYl üs bitüfte jager Teake Bootsma mei net minder dan tol- ve langearen nei, hüs. 1TENS. Donderdagavond hield de afd. „Itens en O.” van den Ned. Protestanten bond een. winterlezing in café Faber. Als spreker trad op de WelEerw. Heer Ds. Smit, Ned. Herv. predikant te Hui- zum met als onderwerp „De humor in het leven”, hetwelk op duidelijke wijze naar voren werd gebracht en ook goed in de smaak viel bij de aanwezigen. Jammer dat door net slechte weer het bezoek gering was. IJSCLUB. WLNSUM. Onder leiding van den heer Sj. Runia kwamen de leden der ijsclub „Winsum en Omstreken” in jaarverga dering bijeen. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten over het afgeloo pen jaar f 974.84 bedroegen, de uitgaven f 464.35. Er was dus een batig saldo van f510.49. In de vacature F. Hooghiemstra werd als bestuurslid gekozen de heer W. Rei- nalda. In de vacature K. Jepma werd als keurmeester gekozen de heer K. Hooger- huis. Als keurmeesters werden herbe noemd de heeren L. de Jong en A. Roor- da. Aantal en soort der te houden wed strijden werd overgelaten aan het bestuur De heer S. Runia werd de gelukkige winnaar van het paar verlote schaatsen. De vergadering was goed bezocht. 12). De man bedacht, dat hij haar na het cir- cusgeval immer zonder groeten, stug en stijf, voorbij liep. De anderen namen al tijd onderdanig en beleefd, diep de pet ten af voor de vrouw van den burge meester. Het schoot hem plotseling te binnen, dat hij er eens op gesnoefd had dat hij, Wouters, „dat mensch” zoo maar Vrijdagavond sprak in „Ons Gebouw” voorbij liep. „Dan kun je iedereen wel gedag zeggen”.... „Dat kun je ook,” had van Dalen gezegd „Je moet de goede dorpsche gewoonten in eere houden en het is niet meer dan een staaltje van je plicht, de vrouw van onzen burgemeester goedendag te zeg gen.”. Van Dalen had nog van die ouderwet- sche begrippen. Maar Wouters had hem uitgelachen. „De vrouw van dien ke rel?”. Een fijne burgemeester, dien we hebben ik zag haar net zoo lief. Dat schoot hem nu te binnen, terwijl hij een beetje bedremmeld met zijn pet te draaien stond. „U wilde mij spreken?” Met een ruk hield Wouters de draaiende pet stil. Nu moest hij het zeggen nu moest hij met zijn bericht voor den dag komen. Hij was er zich helder van be wust, dat hij een dwaas figuur zou slaan, als hij nu niet flink voor den dag kwam. Hij zou zich niet door een vrouwmensch uit het veld laten slaan. De pet klemde hij nu stevig In een hand, terwijl hij met de andere op de tafel leunde. „Ja, me vrouw, Ik had een boodschap.van dokter Diemel." „Van dokter Diemel?” vroeg zij ver wonderd. „Dokter Diemel kan zelf niet komen op weg was naar Bolsward om In de te voeren, is, komende van Bolswards Nieuwsblad is Q- n O f: 3 ii- ii. noet niet r. it g O de et Q- ie ï- n- 16 r» XLcn rckCIiöUni iCCi ij uai UV kuwotw hooglng bijv, bij het blnnenlandsche briefverkeer over de heele linie de alge meen geldende 25 oud 7>/z 10 10 15 15 20 25 IV cl 11 UUUI Ut W1 lidLlUdl^Uö ULI lUO-'

Bolswards Nieuwsblad nl | 1946 | | pagina 1