[Wij mijnheer de Burgemeester I vrouwen en St. Nicolaas Prijsbeheersching I Dinsdag 19 November 1940 No. 53 42e Jaargang Bo 1 s war d Zuidwest Friesland Streekblad voor West» e n n wangen der kleintjes, koevele van onze kleine kinde- !hr. Zangvereen. t t FEUILLETON t t 14). Wordt vervolgd. poogde R. E. S. de achterstand te ver kleinen, maar Vrouwe Fortuna was niet op haar hand. Het einde bracht R. E. S. een onverdiende nederlaag. Scheidsrech ter W. Karsten leidde goed. fabrieken een reputatie mochten genie ten, die er mag zijn, maar niettemin in deze greidestreken nog niet waren inge voerd. Hij maant de aanwezigen veehou ders tot een goede fokmethode op de boerderij en doelmatig gebruik van eigen .producten als hooi, gras, bieten, kuil en van de diverse meelsoorten enz. Betreffende het momenteel zoo urgente grasdrogen werden door den voorzitter nog enkele vragen gesteld, wat nog een vruchtbare gedachtenwisseling tenge volge had. Met dank voor de opkomst en de leer zame beeldenreeks met duidelijke uiteen zetting werd deze alleszins geslaagde bijeenkomst besloten. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) Abonnementsprijs! 1.25 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs10 cent per m.m. Giro 87926 De Co. wilde het woord nemen, maar met 1 Wytmarsum hle dizze wlke twa ütflerin- gen by Hofstra. Spile waerd: „Peaske” fan Canne en „Ingelske thé”. Hoewol It net grötfol wie, Is der tlge spile en ha de oanwêzigen in geselllge Joun hawn. WOMMELS. In de Geref. kerk werd een bijeenkomst gehouden van het Christelijk Blindentehuis „Sonneheerdt” te Ermelo, waar de film „Arbeid bracht beter” ver toond werd. De buitengewoon heldere opnamen kwa men bijzonder goed tot hun recht. Hier werd aangetoond, dat dezulken door het gemis van hun gezicht zeker aanspraak mogen maken op de hulp van hen, die door Gods goedheid gezegend zijn met een goed gezicht. Wat er alzoo omgaat in dit blindentehuis en wat er voor ge daan wordt, konden de vrij talrijke be zoekers ervaren. Besloten werd met dankzegging. ARBEIDSBUREAU. Rondom het Gewestelijk Arbeidsbureau Leeuwarden heeft zich een reorganisatie voltrokken, die een belangrijke wijziging zal brengen in de gebiedsindeeling van dit gewest. Om bezuinigingsredenen worden een aantal bijkantoren opgehe ven. Door intensiveering van den buiten dienst en door het inlasschen van talrijke zitdagen hoopt men te bereiken dat de efficiency van het Bureau niet wordt aan getast. Er zal ernstig worden getracht den gang naar het Arbeidsbureau voor het publiek zoo gemakkelijk mogelijk te maken. De reorganisatie gaat 2 December in, o.m. wordt het bijkantoor te Balk opge heven. De onder Balk ressorteerende ge meenten Gaasterland, H. O. N., Hinde- loopen en Staveren worden toegevoegd aan het bijkantoor Lemmer. De gemeente Workum zal voortaan deel uitmaken van het ambtsgebied van het bijkantoor te Bolsward. Het bijkantoor Bolsward omvat dus dan de gemeenten Bolsward, Wonseradeel en Workum. JUBILEUM. Zondag vierde het R.K. collectanten-col- lege haar 50-jarlg jubileum. De feestviering werd ’s morgens kerke lijk Ingezet, 's Middags had in den Hof van Holland een receptie plaats, waarbij het kerk- en armbestuur en vele oud- collectanten aanwezig waren. Het St. Franciscuskoor gaf eenige zangnummers ten beste. Met een feestavond werd dit jubileum besloten. EXMORRA. Onze plaatselijke zangvere niging „Zanglust behaalde deze week in Leeuwarden in de eerste afdeeling een eerste prijs met 225 punten. EXMORRA. Deze week reed een vracht auto uit Gelderland nabij ons dorp door onbekende oorzaak in een bermsloot. De jongste inzittende kreeg een lichte her senschudding en vrij ernstige glaswon den. NIJLAND, 14 Nov. De Chr. Zangvereen. „Looft den Heer” dir. de heer S. Hoek stra Jr. behaalde bij het priissjongen van den Frieschen Bond van Chr. Zangver te Leeuwarden een 2de prijs in de afd. Uitmuntendheid. verblind is. De auto is tegen een boom gereden en nogal zwaar beschadigd.” „Dat is minder,” bromde Derksen. „De burgemeester zelf?” Weer trof het den heer Zilver, hoe be zorgd de aannemer was voor het lot, dat den inzittende getroffen had. „De burgemeester is ernstig gewond,” antwoordde hij. „Dokter Diemel, die na tuurlijk dadelijk gewaarschuwd werd, vermoedt een hersenschudding. Burge meester was door glasscherven van de voorruit geraakt.daardoor doet het geval zich ernstiger aanzien dan het mis schien is. „Bloed lijkt dadelijk zoo erg.bloed verspreidt zoo, hè. Snij je maar eens in je vinger. Als het een flinke jaap is, denk je al, dat je je heelen vinger er af ge haald hebt,” zeide Co. op den toon, die meneer Zilver zoo hinderde. „Praat toch niet zoo onverschillig,” snauwde Derksen. „Jij altijd met je non sens, Is de burgemeester dadelijk naar het ziekenhuis vervoerd?.Naar welk? Kon hij niet thuis worden verpleegd?” Derksen had zijn vragen nu te zakelijk gesteld en een beetje wantrouwend keek de secretaris Zilver hem aan. Wat een belangstelling.Wat had die man toch met den burgemeester?. „Ik zou toch meenen, dat iemand als me neer Poortmans beter thuis verpleegd kan worden, dan in een ziekenhuis,” liet Derksen zoetsappig volgen. „Dokter Diemel vond het noodig, een ziekenauto te laten komen. Een zieken huis is altijd beter ook al zou men thuis den patient alles kunnen geven er gaat niets boven een ziekenhuis. Bo vendien wist dokter niet, of er nog iets gebroken zou zijn. Hij durfde het niet aan en liet dadelijk om een ziekenauto uit de stad telefoneeren.” „Mag de burgemeester bezoek heb ben?7’ uit van de verrichte werkzaamheden. Hieruit Vernam men dat er verschillende hardrijderijen hadden plaats gehad en in het bijzonder werd gewezen op het be- vrljdlngswlnterfeest op 21 Jan., waarbij een maskeradeoptocht door de plaats en WITMARSUM, 15 Nov. De Ned. Volks beweging hield Vrijdagavond een open bare vergadering. Ds. S. Bijleveld van Kimswerd sprak over ,d,e N. V. B. en het militairisme”. Zoolang, aldus spreker, er menschen ge weest zijn, zoo lang is er ook een oorlog geweest. Vroeger ging het van man tegen man om Vrijheid en Recht; nu in de eer ste wereldoorlog kwamen er technische mogelijkheden bij en al ging het dan om Recht en Vrijheid, nu ook om de macht der wapenfabrikanten. Tot de 18e eeuw merken we niers van Anti-militairisme. Na T4-T8 kwamen er groepen die fel tegen oorlog opkwamen. Men wilde geen nieuwe oorlog meer. Toch hebben die groepen zich te veel afgezonderd in plaats te staan midden in de werkelijkheid. Het vorige Anti-mil. streven zagen geen nuchtere feiten. De N. V. B. wil een opbouwend leger waar kameraadschap heerscht, geen militaire gezindheid. We hebben het gezien in het Duitsche leger (militair) en het Canadeesche (ka meraadschap). We zijn een klein volk en juist tegenover dit volk en haar nage slacht zijn we verantwoording schuldig. Discipline is noodig, maar als mensch. Spreker achtte het noodig dat onze le gers naar Indonesië moeten gaan. 300 jaar is dat door Nederland gebruikt. Veel goeds is er verricht, veel ook op geeste lijk gebied verknoeid. Indië heeft recht op Vrijheid en Sociale gerechtigheid. Het le ger moet daar alleen politiediensten ver richten, anders niet. Wie onderduikt kent zijn plicht niet tegenover zijn mede- mensch. Het ideaal stelt spreker zoo: een internationaal hof, waar in een machts apparaat bepaalt wat door alle volkeren moet worden aanvaard. Het leger zal dan tot taak hebben alleen politiediensten te verrichten. Wij hebben met elkaar ver antwoording te dragen voor onze naaste, ook in dit opzicht. FILMAVOND JONGEREIN. WOMMELS, 14 Nov. Heden werd in hotel Gerbens een filmavond gehouden van de Koudijs veevoederfabrieken Rot terdam-Barneveld, welke speciaal geor ganiseerd was voor de Jongerenbewe ging in Hennaarderadeel. Naast vele leden der Jongerein waren o.m. aanwezig de adviseur de heer de Boer van Wommels, directeur Koudijs, vertegenwoordiger in dit rayon de heer H. Sikkens te Sneek, filmoperateur Yde- ma van Beetsterzwaag enz. ,Na een kort welkomswoord van voor zitter Wiersma en een inleiding van dir. Koudijs, werden de verschillende opna men „Waar de boer belang in stelt” ach tereenvolgen* op het witte doek ge bracht. Eerst het pluim veebedrijf te Bameveld, geëxploiteerd door de firma Koudijs, waarbij vooral het comfortabele van de huisvesting der verschillende kippen- soorten, de contröle op de leg, het pul- lorumonderzoek enz. sterk de aandacht trok. In verband met de voedering van Beka- gras (Beka, het fabrieksmerk der fa. Koudijs) werd aanschouwelijk voorge steld, het ondermelkvraagstuk, opgeko men in de abnormale tijd, waarin de Beka-oplossing een gewild voedsel bleek te zijn, waarbij het vee in de beste con ditie kwam en inderdaad robuste exem plaren vielen te aanschouwen, zoodat B. K alzoo in dien zin propageerde. Verder een kijkje op enkele Friesche boerderijen te Kollum en IJsbrechtum, de bedrijvigheid der Leeuwarder veemarkt, een hengstenkeurlng te Eist en ’s Herto- genbosch, waar de zware Belgische hengst „De kampioen” als geregelde Beka-gebruiker een toonbeeld van goede verzorging was. Hoogst interessant waren bovendien de kleurrijke opnamen bij Nijmegen, de Rot- terdamsche haven, boschbrand op de Ve- luwe, alsook het Burgers dierenpark. Na eenige flitsen uit Oostenrijk, buiten gewoon in haar soort, het 56000 ton me tende stoomschip „Nieuw Amsterdam” der Holland-Amerikalljn, de 26 M. hooge graansilo’s verscheen op het doek het groote voederbedrljf der N.V. Koudijs te Rotterdam, uitgerust met de modernste machines, als verdeelapparaten voor de percentische samenstelling der voeders, automatische weegschalen, de diverse loopende bands in de zeven verdiepingen hooge fabriek, waar de elevators de enorme hoeveelheden graan uit de sche pen zuigen, wat door doelmatige behan deling door de firma Koudijs in 60 soor ten meel in den handel wordt gebracht ten behoeve der veehouders. In de causerie van den heer Koudijs werd voornamelijk gewezen op het feit, dat de verschillende veevoeders van Koudijs ig van den 2den voorzitter, de heer J. Attema. Deze deelde mede dat er van den Isten voorzitter, de heer J. F. Bergsma, die zijn militaire dienstplicht vervult, bericht van verhindering was gekomen om de verga dering bij te wonen, en men nu aan hem (Attema) de leiding heeft opgedragen. De seer., de heer H. Brulnsma, leest nu Ingezonden POSTDUIVENNIEUWS. Voor de eerste maal na de bevrlldlng komen ook wij met bovengenoemd op schrift terug in dit blad. Zeker, we zijn lang weg gebleven. De oorzaak is geweest dat wij ons geheel hebben moeten toeleggen op het kweeken en de wederopbouw In de postduiven sport. Hierin zijn we dan nu ook volko men geslaagd, leder beschikt weer over een behoorlijk aantal vogels. Ook is ons opgedragen de tentoonstelling te organl- seeren van afd. K. Friesland van den Nieuw-Ned. Bond van postduivenhou ders. Hier zult u 6 tot 700 vogels kunnen be wonderen. Zij, die vlogen vanaf plaatsen diep in Frankrijk o.a. Bordeaux, St. Se- bastiaan, Dax en zelfs Rome. Dit is ech ter voor het volgende jaar. De tentoon stelling wordt gehouden in het St. Jozef werkliedengebouw. Er werden ons reeds vele eereprijzen geschonken. Verder vra gen wij nog even de aandacht van de le zers dat voor alle inlichtingen betreffen de opgevangen of aangevlogen postdui ven ons secretariaat gevestigd is bij Th. de Jong, Groot Kerkhof te Bolsward Zulks om te voorkomen dat onze duiven in kippenhokken worden achtergehouden wegens onkunde. Geef dus bij voorko mende gelegenheid een bericht aan hem door. U zult daardoor de vogels weer bij de rechtmatige eigenaars terecht doen kómen. Bij voorbaat dank voor plaatsing. Bestuur P.V. Luchtpost. HET HOOGELAND. WOMMELS. De vereen. „Het Hooge- land” organiseerde op de bovenzaal van Gerbens een filmavond, waar de film „Redding” werd gedraaid. Het doel en strekking van dezen avond werd door den operateur naar voren ge bracht in een tragedie van een jongeman, die tenl slotte door het reclasseerlngswerk tot een flinke werker in de maatschappij terugkeert, derhalve een werk dat ieders belangstelling en hulp verdient. De kin dervoorstelling, waar bovendien nog aar dige teeken- en kleurfilmpjes werden ge draaid, had flink bezoek. In een Donderdagavond te Sneek gehou den persconferentie hebben het hoofd van den opsporingsdienst van 't directoraat generaal van de prijzen, de heer Vrolijk en de heer G. Verheul voorlichtingsamb tenaar van dien dienst een en ander mee gedeeld over de actie, welke thans wordt gevoerd om het prijsniveau werkelijk te doen overeenstemmen met de geldende prijsvoorschriften. Deze actie op groote schaal Is ongeveer 6 weken geleden te Amsterdam begonnen, later gevolgd door die te Den Haag, terwijl thans tegelijker tijd in verschillende gedeelten van ons land groepen ambtenaren geconcentreerd zijn. Lang kan men er over praten of verlaging van het prljzenpeil noodig is, maar allen zullen het er wel over eens zijn dat de prijsvoorschriften over het al gemeen nog niet behoorlijk worden na geleefd. Dat blijkt uit het feit dat zelfs met een handvol ambtenaren meer dan 4000 prljsovertredingen per maand wor den geconstateerd in het geheele land. Ze komen voor in elke branche en in elke schakel daarvan, zoowel bij fabrikant, grossier als in den kleinhandel. In protestvergaderingen van den midden stand wordt wel beweerd, dat wij alleen Zilver hem het zwijgen op. „Laat meneer vertellen,” verzocht ook Derksen. „Hoe het precies gebeurd is, staat niet vast. Het schijnt, dat de burgemeester op weg naar huis door een tegenligger MAKKUM, 11 Nov. Bij de heden gehou den stemming voor 8 leden in het kies college der Ned. Herv. gemeente van Makkum en Cornwerd, werden 5 der aftr. n.l. de heeren Foppe de Boer, J. Wes tendorp, F. van der Veen, S. van der Kooij, en J. Kooljenga (Cornwerd) her kozen en in de plaats van den heer J. M. van Kuiken, die vertrokken is, werd gekozen de heer H. D. Visser. In de bui tengewone vacature voor 2 nieuwe leden werden gekozen de heeren B. de Vries Ir. en W. van der Weerd. In een vergadering van het kiescollege werden de heeren T. op de Hoek (ouder ling) en P. Westra (diaken) beiden her kozen. Allen hebben hunne benoeming aangenomen. „O, ik hoor het al,” aldus wendde de compagnon zich tot den secretaris. „Hij weet nog nergens van.” Haastig als of hij bang was, dat de heer Zilver hem het mooie nieuwtje voor den neus weg zou kapen, vervolgde hij: „De burge meester is gisteravond tegen een boom opgereden. Auto in brokken, hij zelf half in brokken.ze hebben hem voor dood opgenomen en naar een ziekenhuis ge bracht. Je hebt heele volksstammen die ’t nooit leeren,” liet hij er lachend op volgen. De secretaris, die den toon waarop de Co. over het ongeluk sprak, hoogst on gepast vond, ging naar zijn schrijfwerk terug. Ruw volk, die aannemers. Trokken zich nergens iets van aan. „Meneer ZilverI” hoorde hij zich toevoe gen. „Is het waar, wat m’n compagnon vertelt?.Heeft de burgemeester een ongeluk gehad?.Is het ernstig?. Verwonderd keerde de secretaris zich om. Nee, dét had hij niet verwacht. Die Derksen scheen anders dan zijn Co. waarlijk met het lot van Harrelaars bur gervader begaan. „Vertelt u er mij alles van,” verzocht Derksen gejaagd. „Wan neer is dat ongeluk gebeurd?. Hoe kwam het?.Is meneer Poort mans ernstig gewond. een wedstrijd heeft plaats gehad, opge luisterd door de beide muziekkorpsen. Het ledental bedraagt momenteel bijna 500. Notulen en verslag werden beiden goedgekeurd. Hierna bracht de heer O. de Jong, penn., een financieel verslag uit waaruit bleek, dat er nog een saldo van f 122.65 stond geboekt. Namens de con tröle commissie deelde de heer S. P. Postma mede, dat ze de boekhouding enz. zeer keurig in orde hadden bevon den. Er was een uitnoodiging gekomen van ’t bestuur voor de z.g. Tjallingawedstrijd te Huizum, waarop een bespreking volg de. Als afgevaardigde naar de Bondsver gadering werden de heeren H. Jansma en Sj. de Boer benoemd. Als kascommissie voor een volgend jaar werden de heeren K. van der Eems en Sj. de Boer gekozen, terwijl de oude baanschoonhouders blijven gehandhaafd. Er moesten twee bestuursleden worden gekozen. Een voor den heer J. F. Berg sma en een voor wijlen den heer C. Tjeerdema, die op 1 Dec. 1945 onver wacht is overleden. Voor men .tot stem men overging, werd door al de aanwe zigen, staande, een minuut stilte betracht als nagedachtenis aan den overledene. De uitslag der stemming was, dat de heeren H. Jansma en L. P. Poepjes wer den gekozen, welke beiden hun benoe ming aanvaarden. Besloten werd om bij de eerste gelegenheid een z.g. groote hardrijderij te houden om de prijzen van 100, 60, 40, 20 en 10 gulden met wellicht nog eenige medailles. Dit belooft wat te kunnen worden op de wijd uitgestrekte IJsselmeerijsbanen. Bij de rondvraag werden nog eenige be sprekingen gevoerd over kleedtentjes, scherper contröle op de bijbanen en een zuivere contröle bij de eindstreep der startbanen. Er waren 84 personen in de vergadering aanwezig, welke bij het sluitingswoord van den heer S. Attema allen werden bedankt voor de groote belangstelling. I Ruim half elf ging men zeer voldaan te geven. Misschien hebben wij nog wel huiswaarts. MAKKUM. Bij de gehouden zangwed- strijden op 13 en 14 Nov. te Leeuwarden behaalden de zangkoren „Gode zij d’ Eer”, dir. de heer B. de Vries Jr. alhier en „De Lofstem”, dir. de heer J. R. Blank- sma van Witmarsum. beiden een 1ste pr. met een gelijk aantal (225) punten. Wel iets bijzonders voor twee koren uit één plaats. Stadsnieuws VOETBAL. R. E. S. IBergum I 3-5. Het is R. E. S. niet mogen gelukken re vanche te nemen van de in Bergum ge leden nederlaag. Uit den Omtrek. MAKKUM, 14 Nov. De ijsclub „Makkum” hield hedenavond in „Ons Gebouw” haar jaarlijksche ledenvergadering, onder lei- din( S. „Moeder vieren wij dit jaar St. Nicolaas V* Ja, 't is waar, wij moeten het toegeven: het is ook dit jaar nog lang niet gemak kelijk om het aloude kinderfeest te vie ren. Juist in de omstandigheden, waarin wij allen zonder uitzondering gedurende de oorlogsjaren en ook gedurende de jaren daarna hebben verkeerd, is de groote en belangrijke plaats van ons, huisvrouwen, duidelijker geworden dan ooit tevoren: het middelpunt. Wij zijn de kern van het gezin, dat op zijn beurt weer een der bouwsteenen vormt, waarmede het ge bouw van elke welgeordende maatschap pij wordt opgetrokken. Man en ook kin deren hebben het niet gemakkelijk en ook wij hebben ’t, al is de oorlog dan voorbij, nog altijd moeilijk (moeilijker dan wie ook, zeggen sommigen), maar toch.toch is het juist, dat er van ons iets dient uit te gaan, iets van dat blij moedige, levenwekkende en gezonde op timisme, waardoor wij de kracht en de steun van ons gezin waren en dienen te blijven, dat alle leden van de kleine maatschappij, die ons gezin vormt, in moeilijke oogenblikken nimmer mogen ontberen. Ach, het is niets bijzonders, het is „slechts” het gewone leven. Maar zoo veel als mogelijk de normale gang van dat gewone leven te bevorderen, dat ge wone leven na den oorlog weer op gang te brengen, is dat geen schoone taak? Daarom, zonder eenige twijfel: ook dit jaar vieren wij het feest van den ouden kindervriend, of beter misschien, dit jaar moeten wij het Sinterklaasfeest opnieuw gaan vieren. Misschien hebben wij en kele jaren de 5e of 6e December over geslagen, omdat er werkelijk in het ge heel geen mogelijkheden waren. Ook al zijn die mogelijkheden er ook dit jaar nog lang niet Volop, zelfs verre van dat, toch mogen wij ons daaraan niet meer storen. H< ren hebben Sinterklaas nog nooit gezien, hebben den grijzen heilige in ieder ge val nooit op bezoek gehad? Als wij ouder geworden zijn, herinneren wij ons nog de charme van het zetten van het schoen tje met hooi bij den haard, herinneren wij ons nog duidelijk dat spannende en angstige moment, als Sinterklaas met zijn zwarten knecht binnentrad en hoe wij dan in den beginne schuchter en be vreesd achter moeders rok wegkropen om later misschien iets brutaler te wor den. Dét mogen wij onzen kinderen niet onthouden! Zii worden toch al zoo spoe dig ouder, verliezen hun kinderlijk geloof de notulen voor en brengt een verslag WYTMARSUM. De „Fryske krite” öfd. een enkele handbeweging legde de heer ,Laat meneer vertéllen,” verzocht ook mooie combinatie was het door den r.- buiten reeds spoedig 1-0. Hierdoor aan- gemöedigd volgden eenige mooie aan vallen, maar bij een tegenaanval van Ber gum werd het door een blunder van den keeper 1-1. R. E. S. bleef domineeren, de midvoor verdeelde het spel goed en het was ook deze speler, die met een strak schot doel trof, 2-1. De keeper van R. E. S. gaf Bergum een doelpunt cadeau, 2-2. Het spel bleef aan trekkelijk en het was wederom den mid voor Piet Kager, die R. E. S. de leiding gaf, 3-2. Het waren een paar blunders van de R. E. S.achterhoede, welke Ber gum met de rust een onverdiende 4-3 voorsprong bezorgden. Door het zware veld was het spel na de thee minder goed. Bergum was iets ster ker en bracht den stand op 5-3. Wel Uitgave van Drukkerij Fa. A. J. OSINGA - KERKELIJKE VERKIEZINGEN. EXMORRA. Tot ouderling bij de Ned. Herv. gemeente alhier werd inplaats van den heer P. Feenstra gekozen de heer J. Mink, tot diaken de heer J. Gietema, tot kerkvoogd de heer I. Postma en rot notabelen de heeren O. Oord en Tj. Berg sma. :en by Hofstra. Spile waerd: „Peaske” aan spelen.om dan juist als de tg te zlln, om- iemand op de en nemen „dien ouwen sik” bij de ca deautjes op den koop toe. Natuurlijk, er is nog maar weinig speel goed en dat wat er is, is peperduur, er zijn nog niet zooveel goedkoope prenten boeken en leesboeken en men kan nog maar altijd niet zóó maar suikergoed en marsepain en ander lekkers krijgen, dat voor „het vroolijk avondje” onont beerlijk is. Maar het is toch niet speciaal noodig juist dat ten geschenke te geven, dat wij moeilijk kunnen krijgen, het gaat toch niet om het wat maar om het hóé? Maakt het rondloopen met een zwart ge zicht het leven gemakkelijker te dragen? Neen immers? Daarom nogmaals: doe gewoon.,... doe wéér gewoon, ander half jaar na den bevrijdingsdag. En tot dat gewone leven behoort ook het vieren van Sinterklaas, het familiefeest, het ge- zinsfeest als geen ander. Wij hooren het in onze dagen zoo vaak. óók van onze kinderen: „Moeder, vieren wij nu dit jaar Sinterklaas? Ze zeggen, Sinterklaas komt niet, 't Is er nog geen tijd voor.En ik heb Sinterklaas nog nooit gezien. Zwarte Piet heeft hier nog nooit gestrooid!" ’t Is er geen tijd voor, nog altijd niet. Óch kom, het mocht wat! Sinterklaas trekt zich daarvan toch niets aan, behoeft zich daarvan althans niets aan te trek ken. Wij vrouwen en Sinterklaas. Wij weten toch altijd wel iets te verzinnen en hoe weinig feesten van en in ons gezin heb ben wij maar. Zoo wat kleine, leuke sur prises, aardige, eenvoudige pakjes, doen het kinderhart reeds sneller kloppen en tooveren een blos van spanning op de Het blijft toch waar: een kinderhand is snel gevuld, als wij maar op de juiste wijze weten :hi een bonnetje van dit of van dat weten uit te sparenwe krijgen toch ook iets extra’s, al is het niet veel wij weten toch, hoe wij vrouwen, wij huisvrouwen zijn! om ons gezin met Sinterklaas een extra verrassing te kunnen bieden. Waarom zou vader dit Jaar niet zooals vroeger weer eens voor Sinterklaas kun nen gi Sint binnen is, toevallig wet dat er nu eenmaal buiten ieman schimmel moet passen! Natuurlijk,' dit jaar zal dat weer zoo kunnen gaan. er voor zorgen, wij móéten er voor zor gen, dat het kinderfeest, het goede, oude familiefeest, zal slagen! I ’ll Bolswards Nieuwsblad in ir; r; r; r» f; r. n 4 t i r i I r i 6 I I I a 4 A v w L w4 WvwAA, V C4 Ln L4 I IJ XV aar zal dat weer zoo kunnen gaan. ,71j vrouwen en Sint Nicolaas! Wij zullen

Bolswards Nieuwsblad nl | 1946 | | pagina 1