I Provinciale kroniek vin Bonnenlijst Vrijdag 20 December 1946 No. 62 42e Jaargang Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa. A. J. OSINGA 53-3 Boter 54-1 Melk 250 gram sui- voor V 64 bonnen meer! lijkheid is inmiddels opgelost, door de druk week van Totaal Bo sward 1768 1329 85 1020 218 195 TJERKWERD. De Ijsclub „Tjerkwerd” hield haar algemeene jaarvergadering, die werd bezocht door 33 leden van de 160. Uit het verslag van de penn. bleek, dat de kas sloot met een batig saldo van f 239.09. Door het bedanken van den heer Tj. Pasma als bestuurslid, werd gekozen de heer B. G. de Boer. Als keur meester werden benoemd de heeren D. Walsma en W. Schakel en als Bestuurs lid werd herkozen deheer Joh. Reit- sma; als afgev. naar de Bondsvergade ring in Leeuwarden werden aangewezen de heeren A. v. d. Meer en Joh. Reitsma. Er zal als eerste een rijderij van paren worden gehouden. Na vele besprekingen sluit onze voorz. Sj. Zwaagstra deze avond met een woord van dank aan alle aanwezige leden voor hun opkomst. De schaatsen werden gewonnen door den Heer D. Walsma. 54-1D Reserve 54-IE Reserve X 63 X 64 Abonnementsprijs 1.25 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs10 cent per m.m. Giro 87920 melk vleesch vleesch suiker, enz. Veischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) 53-4 Melk 53-4 Vleescft 53-5 Vleesch 53-4 Kaas 53-4 Suiker ir. J. W. i voor de K.G. onder de katholieke prozaschrijvers eerste, maar dere plaats in. Veel gedichten werkingen van 1 nen van zijn hand. 1600 gram brood 800 gram brood 200 gram kaas 4615 K.G. MAKKUM, 17 Dec. Hedenmiddag werd alhier een hardrijderij gehouden van' mannen op het Ijsselmeer en hoewel het vinnig koud was, was er op de bijbanen flink bezoek van liefhebbers van schaatsrijden. 53-1 Melk 53-2, 53-3 Melk 53-1 Vleesch 53-2 Vleesch 53-1 Algemeen 53-2 Algemeen 53-3 Algemeen 53-4 Algemeen boterhamstrooisel of 1500 gram jam, stroop enz. 53-1B Reserve 53-IC Reserve 53- 2B Reserve Bonkaarten KD KE 701 (strook no. 1). 54- 1 Brood 54-1 Boter 54-2 Boter 800 gram brood 400 gram brood 125 gram boter 125 gram margarine ot 100 gram vet 250 gram margarine of 200 gram vet 4 liter melk 3 liter 100 gram 400 gram 200 gram kaas 100 gr. Suikerwerk 1 ei 750 gram 100 gram vleesch 100 gram kaas 100 gr. suikerwerk 1 ei MAKKUM. Binnenkort worden de be woners van Makkum en de omliggende plaatsen in de gelegenenheid gesteld, bestemming Amerika. De bedoeling is p. p. een mooie, nuttige en leerzame zang en muziekavond bij te wonen De zang vereniging „Gode zij d’ Eer’ alhier en de zangvereenigingen van Idsegahuizum en Piaam, Dir. Br. de Vries Jr. hebben een accoord getroffen met het bekende 3-tal virtuozen op het gebied van mu ziek en zang, welke in verschillende plaatsen in Friesland met groot succes concerten organiseeren n.l. de heeren: B. J. Makkes v. d. Deyl, Organisat, K. Tuinstra, Fluitist en Arjen Zondervan, Concertzanger. Met medewerking van dit drietal, hopen bovengenoemde vereenigingen op 1 Jan. ’47 een uitvoering te geven. WONS. Ds. G. va.t Hoeven, Ned. Her vormd Predikant te Wons zal wegens verkregen emeritaat tegen 1 Mei 1947 zijn ambtsbediening neerleggen. 50-JARIG JUBILEUM. Met een blij vooruitzicht in de toekomst, heeft de muziekvereniging „Hallelujah” te Makkum het plan opgevat, bovenge noemd jubileum D.V. te gedenken op Hemelvaartsdag 1947, met het houden van een groot muziekconcours hier ter plaatse. Aan verscheidene corpsen is daarom reeds bericht over dit plan toegezonden, waarop reeds eenige antwoorden zijn binnengekomen, hieraan te zullen deel nemen. Mep hoopt en verwacht dat ook B. en W. van Wonseradeel alsook de burgerij van Makkum hunne volle medewerking zul len willen verleenen. v. d. Weide, S. Terbraak, W. de Jong Sr., E. Bak ker, Sj. Visser en W. de Jong Jr. De prijzen, bestaande uit rolladen en vleeschprijzen, zullen met de Kerstda gen zeker een welkome aanvulling zijn. H. Hogenhuis riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe, in ’t bijzonder de eereleden, bewaarschoolcommissie enz. ma- HINDELOOPEN. De heer L. de Boer heeft met ingang van 21 Dec. bedankt als directeur der Vischafslag. HINDELOOPEN. Hielpen II speelde een slechte wedstrijd tegen Bakhuizen III en won met 21. NIEUWE BURGEMEESTER VAN IJST. IJLST.Met ingang van 1 Jan. 1947 is be noemd tot burgemeester van Ijlst, Mr. J. Oppedijk, rechter te Batavia, thans met verlof alhier woonachtig. De installatie zal plaats hebben op 2 Jan. LOLLUM. De heer A. Poortinga en echtgenoote welke per vliegtuig naar Californië zijn vertrokken, zijn daar be houden aangekomen. Op Dinsdag 17 Dec. is ook onze dorps genoot J. S. de Vries op reis gegaan met De uitslag der wedstrijd is als volgt: le pr. N. Rotgans van Wieringen; 2e pr. B. Hof van Gaastmeer; 3e pr. F. Al- gera van Wons; 4e pr. A. Osinga van Cornwerd; 5e pr. KI. A. Poepjes van Makkum. De heer Hof, die reeds het kampioen schap van: Friesland had verworven, zooals werd medegedeeld, werd alhier verslagen door .Rotgans. Posthuma fan ’e Jouwer, wie troch fa- myljeomstannichheden forhindere to kommen en waerd doe forfongen fan master Harm Scheffer fan Wommels, dy’t in taspraek hold oer: „Fryske striid troch de ieuwen hinne.” De toanielploech fan ’e krite fierde op: „Flor Fina de Lükse,” fleurige ienakter fan Abe Brouwer, en Ingelske Thé”, noch fleuriger ienakter fan dr. Ype Poortinga. De stikjes waerden flot spile en der is tige om lake. It grimearjen fan kapper Kemker en de aerdige toanieloan- klaeijing forhegen tige it effekt fan ’e opfiering. As slot hawwe noch in ploech fan fiif fammen tsjin in like greate ploech fein- ten en in ploech troude froulju tsjin ien fan troude manlju oan ’t „harsenskrab- jen” west. Ut en troch waerden Fryske sangen son- gen by it akkordeon. It wie in learsume en fleurige joun. De Friesche loonploegcrs en -maaiers burgerlijke gemeente eigenares te laten hebben de naar hun inzichten juiste ta- worden voor de somma van f 1. rieven vastgesteld. Zij zullen aan een commissie uit de Lanbouwstifting over gelegd worden, waarna men tot over eenstemming hoopt te komen. Aange nomen werd een motie, waarin tot uit drukking wordt gebracht, dat de offi- cieele tarieven te laag zijn en waarin aan de verschillende instellingen ver zocht wordt voor Friesland nieuwe ta rieven vast te stellen in overleg met de hier voor dat doel ingestelde commis sie. De Bouwhoek van Friesland. Dit is de titel van de nieuwe rolprent van Paul Schuitema. Opmerkelijk is de wijze, waarop Schuitema zijn film verdeelt in beweging en tegenbeweging, van de lucht uit en van den grond af. Met deze film zijn wij er een rijker, die er mag zijn. Hij heeft een goed gebruik ge maakt van de accenten, die hem ten dienst stonden: een overvloed van oude torens, boerderijen, weiden, bouwland, luchten en vaarten. Tegen één zaak heeft een critiekschrijver bezwaar, n.l. de muziek van Hugo de Groot, die te agressief is. De Provinciale Staten gaan hun win- terzitting weer houden. Op 24 dezer ko men zij bijeen. Een drietal kerktorens, die zeer van den tand des tijds hebben geleden, zal gerestaureerd worden en Ged. Staten stellen voor met 20% in de kosten bij te dragen. Het is de zadel- daktoren van de Ned. Herv. kerk te Dantumawoude, welke omstreeks het jaar 1200 gebouwd werd en in 1886 werd gewijzigd. De toren is danig in verval. De Rijkscommissie voor de Mo numentenzorg acht de restauratie al leen verantwoord, indien daarbij het materiaal wordt toegepast, waarin de toren is opgetrokken, n.l. tufsteen. De kosten worden geraamd op f 17.225. De Ned. Herv. kerk te Hollum is ge bouwd in 1678 uit de bouwval van de in 1569 door de Watergeuzen verwoes te kerk en is in 1879 hersteld. De toe stand van den toren is bedenkelijk; wil nieur provinciale waterstaat in Fries- het bouwwerk niet reddeloos verloren gaan, dan moet ten spoedigste worden ingegrepen. De kosten van herstel zijn geraamd op f 6.100.De sedert de af braak der bijbehoorende Ned. Herv. kerk in 1905, alleenstaande vroeg- gothische toren te Oosterwierum, waar schijnlijk dateerende uit de laatste helft der 12e eeuw, is in den loop der jaren in verval geraakt. Pogingen tot herstel hebben langen tijd schipbreuk geleden en wel voornamelijk door de omstan- land en J. Hooykaas te Zwolle. Vorst. Waarmee kunnen -ve deze brief beter eindigen, dan met een paar woor den te wijden aan de schaatsensport, die ons te wachten staat. Op het oogenblik, dat ik deze regelen schrijf, zijn ook in onze provincie al verschillende wed strijden verreden en bij tientallen wor den ze aangekondigd. Er zijn reeds op timisten, die aan een zeer nabije Elf stedentocht denken. Of het er van ko men zal? De omstandigheden en weer berichten lijken gunstig. Wé hopen er het beste van, want dan zien we Fries land weer op zijn best en den rasechten Fries in z’n element. van Schiphol bij Amsterdam te starten. 25-JAR1G JUBILEA VRIJZINNIG KERK KOOR. WOMMELS, 9 Dec. Het Vrljz. Kerkkoor (vroeger „Helje op”) vierde haar 25- jarig bestaan op de zaal van Gerlsma te Wommels, onder leiding van voorzitter Tj. Boonstra. Ofschoon men zich had voorgesteld ook oud-leden en donateurs te inviteeren, bleek dit door verschillende omstandigheden niet mogelijk en had men zich beperkt tot werkende leden en enkele introducé’s, hetgeen ongetwijfeld vele oud-leden, die met het jubileerende koor sympathiseerden zal hebben teleur gesteld. De zaal was keurig versierd en na een kort openingswoord verkreeg de secre taris het woord, die één en ander uit de geschiedenis de revue liet passeeren. Hierbij kwamen nog verschillende voor vallen ter sprake en evenzeer zij, die door onvermoeide werkkracht de „zang” op het huidige peil konden brengen, ook zij die ons door den dood ontvallen wa ren werden gememoreerd. Verder de di verse dirigenten, en allen die op eeniger- De kosten van herstel zijn geraamd op f8.100.—. Ook voor Ameland is er een goed be richt; het eiland krijgt n.l., dank zij het onvermoeide streven van zijn burge meester, den heer Walda, een Ulo school, waaraan sinds jaren groote be hoefte was. Dit beteekent vooral voor den mindere man een kans om zijn kin deren te laten leeren, want tot nu toe moest men naar den vasten wal, wat niet een ieder kon bekostigen. De vuurtoren van dit eiland zal ook onder handen genomen worden; voor de capitulatie is n.l. door onze jongens het draaiende lenzenstel grondig ver nield, maar binnenkort zal de toren weer een draai-inrichting rijk zijn, wat onze scheepvaart weer ten goede komt. De provinciale huishouding vraagt geld, veel geld. De voor uitbreidings werken van het P.E.B. benoodigde gel den zijn voorloopig in afwachting van te regelen definitieve dekking verkre gen door het sluiten van kasgeldleenin- gen. Het laat zich aanzien, dat een be drag van f 4.500.000.niet voldoende zal zijn, waarom Ged. Staten verhoo- ging vroegen van dit cijfer tot 13 mil- lioen gulden. Het gaat met de Ljouwerter Orkest Foriening den goeden kant uit. „Kunst aan Allen” vroeg aan Ged. Staten een jaarlijksch subsidie van f 10.000. Groningen verleent aan de G. O. V. f 6.000.Limburg voor hetzelfde doel f 7.500.en Noord Brabant f 5.000. Het Friesche college stelt nu f7.000.—. De heer Van Dijk, directeur van het P. E.B. en de hoofdingenieur van den pro vincialen waterstaat gaan op pensioen. Voor deze vacatures worden aanbevo len resp. ir. J. K. Lyfering, bedrijfs- ingenieur bij het P.E.B. in Friesland, ir. J. D. Fokma te Nijmegen en i Bartelds te ’s Gravenhage en andere functie G. L. Walther, inge- DOARPSJOUN TSJERKWERT. TSJERKWERT, 14 Des. ’46. De krite hjirre fan it Boun fan Fr. N. Jongerein hold jiusterjoun wer in doarpsjoun, dy’t tige yn ’e smaek fallen is. De oan- kundige sprekster, frou Spanninga- lei wijze hadden bijgedragen tot de bloei van het zangkoor. Aan mej. Anna Kooistra, die vanaf de oprichting op se rieuze wijze de belangen der zangvereen. had gediend werd als blijk van erkente lijkheid een fraaie vaas met bloemen aangeboden, terwijl een zestal verzen (van dö heer P. Idsenga: „Helje op „yn ’t sulver”) buitengewoon in de smaak vielen en dan ook op de bekende zang wijzen spontaan werden gezongen. Ook het koor liet zich nog eens hooren en het mag gezegd worden, met eere en niet tevergeefs is de keurige medaillekast ge vuld met een 18-tal eereteekenen. Dat onder de koorleden tevens goede tooneelkrachten zijn kwam bovendien ook weer sterk naar voren. Menige toast en voordracht was gewijd aan de „25- jarige”, en menigmaal zou men geneigd zijn in plaats van amateurwerk, beroeps krachten aan het werk te zien, waardoor bijwijlen onbedaarlijk werd gelachen. Een „fleurich dounske” was het slot van deze goed geslaagde jubileumsamen- komst. Wij wenschen het jubileerende kerkkoor alle goeds om op de ingeslagen weg voort te gaan, mede tot heil der dorpssamenleving. WOMMELS. De ijsclub „Winterwille” hield als eerste rijderij van leden (esta- fetta) met 13 deelnemende drietallen. Er is vinnig gestreden en er heerschteon- Stadsnieuws Schutjaspartij Door de Kath. Arbeidersbeweging werd JJet programma werd op een vlotte Woensdagavond in het St. Jozefgebouw de traditioneele Kerstmis Schutjaspartij gehouden. Hieraan namen 74 spelers deel. De prijzen werden gewonnen door: R. de Wit, J. Siemonsma, Joh. Palstra, H. Stienstra, P. v. d. Weide en S. Adema. De troostprijzen door P. Palstra, A. v. d. Meulen, B. Bootsma, P. de Jong, S. Tolsma en J. Boekema. De poedelprijzen door Jac. 267 K.G. 145 93.5 52.5 190 310 800 gram brood 250 gram boter1. 250 gram marga rine of 200 gram vet 5 liter melk 300 gram vleesch 100 gram vleesch 200 gram kaas 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. Voor de week van 29 December t/m 4 Januari zullen geen worden aangewezen. Deze week is wederom 100 gr. vleesch extra beschikbaar, zoodat men in to taal 500 gram per vee hen dagen ontvangt. Het aanvullende kaasrantsoen voor per sonen, geboren in een der jaren van 1927 t/m 1932, i'zal in den vervolge worden verstrekt in den vorm van 200 gram per 4 weken in plaats van 100 gram per 2 weken. De in de bonnenlijst vermelde num mers van de bonkaarten MA, MB, MC, MD 701 hebben betrekking op de extra- rantsoenen, geldende voor bijzondere arbeid en voor aanstaande en jonge moeders. Zij, die hierop recht hebben, zijn en worden periodiek in het bezit van deze bonkaarten gesteld. Ziekenvoedsel De Hoofdingenieur van de Volksge zondheid heeft bepaald dat vanaf 22 December ’46 voor extra ziekenvoed sel uitsluitend in aanmerking zullen ko men patiënten aan tuberculose, suiker ziekte of maagzweer. Voor lijders aan andere ziekten is het dus nutteloos zich om een extra toewijzing tot hun dokter te wenden. De Friesche Kamer van Koophandel en Fabrieken heeft getracht verbetéring te bereiken in de voorziening van indu- strie-arbeiders met rijwielbanden. Van bevoegde zijde heeft zij bericht ontvan gen, dat de nog steeds zeer ongunstige bandenpositie het niet mogelijk maakt, van de gestelde normen af te wijken. Het zij zoo. Waar vandaan komen dan al die mooie karretjes, die men op straat ziet rijden? Allemaal heel drin gende gevallen? Van den Minister van Economische Za ken ontving de Kamer van Koophandel bericht, dat deze het besluit der Kamer, om haar garantie ten behoeve van de kruidenteelt en verwerking door de Stichting Kruidentuin te Buitenpost, ook voor de oogst 1947 te doen gelden, goedkeurt. Financieele bijdragen heeft bovenge noemd lichaam verleend aan de Ge meentelijke Handelsavondschool te Sneek, ten bedrage van f 400.— en voor die van Heerenveen tot een bedrag van f 300.— Brazilië fokt weer vee van Friesch ras. Na een periode, gedurende welke men zich nagenoeg niet meer had toegelegd op het fokken van Friesch rundvee, valt er in Brazilië sedert 1943 weer een herleefde activiteit op dit gebied waar te nemen. Door toedoen van de Stam boeken aldaar, is er een kern van ras zuiver fokvee gehandhaafd. Van 1935 af tot eind 1945 werden 4290 dieren in de stamboeken opgenomen; in het laatst genoemde jaar alleen 555, terwijl van 1 Januari tot 15 April 1946 reeds wer den opgenomen 426 dieren, wat wel n goed beeld geeft van de opbloei. Twee kunstenaars van Frieschen bloe de hebben de afgeloopen week hun 70en resp. 60en verjaardag mogen vie ren, n.l. Tjipke Visser, die op 12 De cember 1876 te Workum werd geboren en de Weleerw. Pater M. Molenaar, die het eerste, levenslicht aanschouwde op 12 December 1886 en wel te Sneek. Visser behoort als beeldhouwer in ons land tot de eersten; werk uit zijn han den van den ’aatsten tijd vindt men te Leeuwarden, waar hij voor het Burma- niahuis, waarin de kantoren zijn geves tigd van de Alg. Friesche Levensver zekering Maatschappij, beelden heeft gemaakt bij gelegenheid van het on langs gevierde jubileum en dat voor de te restaureeren Ned. Herv. Kerk in zijn geboorteplaats. Pater Molenaar neemt "dan ook een heel bijzon- digheid, dat de Kerkvoogdij niet over i en be- de noodige middelen beschikte om heiligenlevens versche- de restauratie bij te dragen. Deze moei- 800 gram brood 250 gram boter 125 gram margarine of 100 gram vet 12 liter melk 54-1, 54-2 Vleesch 54-1 Algemeen 54-2 Algemeen 54-3 Algemeen 54-4, 54-5 Algemeen ker, boterhamstrooisel enz. of 500 gr. jam, stroop, enz. 800 gram brood 500 gram rijst, kin dermeel (uit rijst bereid) of kinderbiscuits. Tabakskaarten enz. T 63, T 64 Snoekbaar gr. Blei Karper kl. Blei Baars Voorn Aanvoer en besomming 14 Dec. ’46. Snoekbaars Baars gr. Blei kl.Blei Karper Voorh voor de eerste helft van de 1ste periode 1947 (22 Dec. t.m. 4 Jan. 1947). Bonkaarten KA, KB, KC 701 (strook 1) 53-1 Brood 53-2 Brood 53-1 Boter 53-2 Boter HINDELOOPEN. De bakkerij van den heer J. Hoekstra is onderhands verkocht aan S. v. d. Kooij te St. Anna Parochie. HINDELOOPEN. De Ijsclub Hindeloopen hield Zaterdag 14 December een goed bezochte vergadering. Aanwezig 39 le den. W. B. Meines wordt benoemd tot secre taris. De kas vertoont een batig saldo. Een verlotoing bracht aan H. Ligthart een taart en voor Jan Mulder een paar schaatsen. De volgende rijderijen werden vastge steld: le Ledenrijderij 3 aan de stok, vrouw in de midden. 2e Groote hardrijderij mannen; 80 gld. de prijs. Een plan voor een nieuwe ijsbaan is in een vergevorderd stadium. VISCHAFSLAG HINDELOOPEN. Aanvoer 13 Dec.: 269 K.G. 519 741 1615 1 46 2 rantsoenen tabaks artikelen 200 gram chocolade en/of suikerwerken 2 rantsoenen tabaksartikelen 100 gram chocolade en/of suikerwerken Bonkaarten MA MB MC MD 701 (strook No. 1). 53-4 Brood 53-4 Boter 53-4 Margarine nier afgewerkt. Na de opmarsch, waaraan de pl.m. 140 leden, groot en klein deelnamen, werd onder het spelen van de Turnmarsch, vendelgezwaaid, waarna het clublied werd gezongen. Het programma be stond uit gevarieerde nummers, zooals evenwichtsboom, vrije oefeningen, rin gen, fantasienummers, brug, partner- oefeningen, hoog rek, knotsoefening, stokoefening, springoefening en sluier- zwaaien. Nadat de slotgroep was gevormd, werd nog een clublied gezongen. De leidster, mej. M. de Vries te Bolsward, ontving als blijk van waardeering, een envelop met inhoud. De leidster kan, evenals de aanwezigen, met genoegen terug zien op deze zeer geslaagde avonden. KIMSWERD. Dinsdagavond gaf de Zangvereen. „Zanglust” onder leiding van haar directeur J. v. d. Berg van Drachten een uitvoering op de zaal van v. d. Ley. Na het zingen van een vijf tal liederen werd door het „Frentsjer- ter Krite Toaniel opgevierd „Saté De Kat”, blijspel in 3 bedrijven van Y. C. Schuitmaker, daarna gevolgd door een viertal zahgnummers. Het tooneelstuk zoowel de zang, werd keurig vertolkt. Van het na afloop bal werd een d._l. gebruik gemaakt. GEMEENTELIJKE VISCHAFSLAG MAKKUM. Aangevoerd werden in de 9 t/m 14 Dec. Ijsselmeer bot Snoekbaars Baars Blei Voorn Spiering p. p. HINDELOOPEN. De Gebr. Bootsma van Hindeloopenen vingen in één schot pl.m. 1700 K.G. Visch. Uit den Omtrek. Folksünderwiis, Wytmarsum Folksünderwiis hüldde Tiisdei 15 Des in tige min bisochte jiergearkomste. It bistjür waerd sadwaende twongen, om •yn syn gehiel oan to bliuwen. Der waerd bisletten om foar de gebrük- like feestjoun in sprekker üt to noeg- jen en inkelde leden in toanielstikje op- fiere to litten. De foriening telt 101 le den, 8 dêrfan wiene op ’e gearkomste. Fryske Krite Wytmarsum - Doarpsjoun Moandei wie der op ’e seal van Hofstra in gesellige kofjejoun. It Kritekoar hat him tige ward en is yn ’e koarte tiid fan syn bistean al gans foariitgien. De sprekker fan ’e joun wie Dr. P. Sip- ma mei syn ynlieding: „Humor yn.’e folkstael”. len en oar foei wol yn ’e smaek en Dr. Sipma hat wer ris it bi- wiis jown, dat üs Fryske tael in ryke tael is. Der is tige lake. Yn oanmerking nommen, dat der al- linne mar kofje to krijen wie, der gjin dounsjen wie en alles fansels Frysk, wie der foar Wytmarsum syn dwaen in moai keppeltsje minsken. G. V. „Sparta” ARUM, 16 Dec. De G. V. „Sparta” hield haar jaarlijksche uitvoeringen bij de heer D, Lukkes. De voorzitter, de hr. 4 74 ct. 22 52 16 34 16 77 ct. 36 22 16 44 16 Bolswanls Nieuwsblad in n Q, muwjb», M 99 99 91 91 99 99 19 19 99 99 91 11 99 11 99 een 99 99 99 91 19 91 19 M 'A

Bolswards Nieuwsblad nl | 1946 | | pagina 1