Buitenlands Overzicht Provinciale Kroniek <KaLs-<KjiClS üs hjoed door Nederland to sizzen No. 29 46e Jaargang Vrijdag 14 April 1950 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland ACHESON Giro 87926 Swier en swier is twa: in swiere pampus sit net altyd oan in gewichtich persoan; hwant in gewichtich persoan moat eigenlik in man wêze, dy’t in great for stSn hat en dy’t dat ek goed brfikt. Uitgave van DruRKerij Fa A. J. OSINGA - Boisward i..J 1JSKX.L.UU.. i, 1 1 -.!! J-U...-!J„. setting fan Dr. D. Kalma, op 'e lappen to kommen, al wie it net it earste bisykjen. Is der yn 1926 net op it AmelAn by lampe- Ijocht yn in skuorreed in opfiering jown fan de „Hamlet”? Dit bisykjen fan de learlingen fan A.F.U.K. leargongen fortsjinnet wurdéarrlng en nei- folging, hwant nou’t it mei üs eigen toa- nielstikken gjin sprekken Irje kin, is der alles foar om in stik fan Shakespeare to nimmen. Wy binne sa gelokkich de biskik- king al to hawwen oer béste oersettings fan inkelde stikken en dat tal sil mei de jierren greater wurde, as de Fryske Sha- kespeare-Stifting, dy’t alderearst bifoarder- je wol de fuortsetting en ütjefte fan de tolsleine Shakespeare-oersetting, dêr’t Dr. D. Kalma mei dwaende is, mar stipe wurdt. Toanielselskippen, Ut it ris yn jimme om- gean, as jimme hwat oars wolle. It sil jim wis net muotje. Weerpraatje Hwat hat Gabe Skroar 1 Bolswards Nieuwsblad 1845. 1050. zal zfln gericht ook in het Acheson Mei met a. b. De Rottefalsters mei „In Ko- meedzje fan Forslnnen”. De Rottefalsters hawwe it mar oandoarst om mei in stik fan Shakespeare yn de oer- Moandeitomoarn, Op hege toan „Wilhelmus van Nassauwel”. Mof naem de wyk, 't Oerdwealsk publyk Hfild men net mear yn touwen. Loft as flewiel, In sinnestriel, Biruorre alle herten, Fiif jier fan smert, Dijen - gebet, len amerij forgetten. Oarloch hie 't leard, Né, 't ]owt üs neat, Jild en hwer’t wy üs op foarstean, Oars folie foar, Need meiinoar, Moat dizze skyn toloar gean. 'eischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) c d Reg. Omroep Noord 188 M. ’t Waerd doe forstien, Wy binne ien, De Alden en de jongen. Heech, earm of ryk, Wy blnn’ allyk, lenriedich waerd der songen. Wrijving tussen India en Pakistan. De theo cratische inslag van het Mohammedanisme. Arabische Liga wil geen verzoening met IsrabL ’t Verre Oosten In de belangstelling. Japan wordt weer ingeschakeld. Russisch Ameri kaans incident. FRYSLAN FRIJ! 14 April. In kAlde Snein, B. S. yn trein, „De Kanadezen komme!” Rin tichtebü, Ring blnn’ wy frü, Elts amme wer forromme. Fryslên waerd frij! Ien amerij, Wie ’t folk ien greate sibbe. Ien Ijochte dei. Dan skiedt de wei Buts m’ seis wer ’t netst yn ’t libben. PYT. een steuntje te geven als hij in Engeland en Frankrijk te Londen over al lerlei politieke vraagstukken gaat spreken. Want waarschijnlijk zal Acheson al het ge zag waarover de Ver. Staten beschikken, Tiisdei 18 April. 18.4520. Fryske ütstjüring. „Bemeketierke". Omke Rob fan Ljou- wert mei de aep dy’t prate kin. Meditaesje fan de hear W. Nauta fan Snits. SUmmen üt it HeitelAn. „De Reinböge”, foardrachten üt ft boek fan Anne Wadman. Forbinende tekst fan Fokke Sierksma. Abonnementspr^s 1.35 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs t 10 cent per m.m. nodig hebben om het Amerikaanse radica le standpunt In deze ontmoeting der Grote Drie te doen zegevieren. Dat standpunt komt zeer kort gezegd hierop neer dat hier in Europa West-Duitsland met volledige rechten in de West-Europese samenwerking straks ook- militair moet opgenomen en in het Verre Oosten Japan een belang rijke rol moet spelen. Als niet alle tekenen bedriegen denken de Amerikanen er zelfs over laatstgenoemd land tot de spil van de samenwerking der nog niet communis tische Aziatische- landen te maken, zij het voorlopig alleen economisch. De Amerika nen zullen hun eigen economische hulp aan Japan dan zo inrichten, dat dit rijk deze rol in Azië kan spelen. Een verdere stap Japans militaire medewerking, kan dan niet ultbltjven. We mogen, wat de ogenblikkelijke verhouding tussen Rus land en de grote Westelijke mogendheden betreft, wel aannemen, dat het Russisch Amerikaans incident, ontstaan doordat de Russen een ongewapend Amerikaans mili tair vliegtuig neerschoten, dat de omge ving van Bornholm passeerde, waar de Russische vloot manoeuvres houdt, geen ernstige gevolgen zal hebben. Tegenwoordig hebben de regeringen daar voor een te harde huid, ze z\jn al veel ge wend en men maakt geen oorlog om tien Amerikaanse militairen, die het leven lie ten tengevolge van Russisch wantrouwen en vrees voor spionnage. weerklank begint te vinden in Friesland, getuige de grote toeloop van leerlingen van de volksdanscursussen, uitgaande van de volksmuziekschool te Leeuwarden, naar het vorige week gehouden volksdansfeest in Zalen Schaaf, die te klein waren, om deze gemeenschapsdansen, waaraan prac- tisch alle aanwezigen deelnamen, tot hun recht te'doen komen. Met de demonstratie-nummers door groe pen uit Leeuwarden (3), Witmarsum, Balk, Giekerk, Stiens, en Dokkum was dit wel het geval en het kan zonder overdriving worden geconstateerd, dat mevr, de Leeuw de leidster van al deze cursussen, met de uitvoering eer heeft ingelegd. Dat het werk van mevr, de Leeuw door de deelnemers ten zeerste op prijs wordt gesteld, is overduidelijk gebleken en dat alle deelnemers even zovele propagandis ten voor het volksdansen zullen zfln, staat wel vast. De volksdans herleeft. Ook in Friesland. Volksdansen is niet zo maar een aardig heid. Het wordt doelbewust beoefend en gedemonstreerd, om op de duur ook op deze wijze weer kleur en stijl te geven aan onze volksfeesten, die daaraan kennelijk be hoefte hebben. Het is daarom een verheu gend Verschijnsel, dat het streven om de volksdans weer ingang te doen vinden I'AASDAGEN VERWAAID EN VERREGEND. En.April blijft maar te koud! Hoewel het misschien beter is het slechte weer tijdens de afgelopen Paasdagen niet weer ter sprake te brengen en wij misschien ook beter deden de Pasen van 1950, wat bet weer betreft, maar gauw te vergeten, willen wij toch enkele interessante situaties even nader onder de loupe nemen. De te genstelling met het weer tijdens de Paas dagen van verleden jaar was dit keer wel enorm groot. Bij duizenden trokken de toe risten met fietsen, auto’s enz. er toen op uit, gelokt door het prachtige, warme, zon nige weer, terwijl anderen zich de hele dag languit in het gras vlijden. Sinds 1938 zijn de Paasdagen niet zo koud geweest als de achter ons liggende Paas dagen van dit jaar, terwijl van Zaterdag middag vóór Pasen tot Dinsdagmiddag na Pasen op alle vier de dagen de wind in het grootste deel van ons land de storm- grens passeerde. Zaterdagavond en op Paaszondag werden er zelfs windstoten van bü de 100 km. per uur waargenomen. Langs de Waddenkust en langs de kust van Noord- en Zuid-Holland werden de zwaar ste windstoten waargenomen. Velen bleven Zondag nog achter de kachel zitten met de stille hoop dat het weer Maandag, wanneer bü goed weer bijna ieder er op uittrekt, nog wel wat zou verbeteren. Wat een teleurstelling, toen de actieve de pressie, waarvan 's morgens het regenge bied nog over Ierland was gelegen, met een snelheid van 100 km. per uur in ooste lijke richting naar het zuidelijk deel van de Noordzee trok, zodat deze regenzöne na 6 uur tijds al het westen van ons land be reikte, en het vrijwel de gehele middag in het gehele land regende bij een stormach tige wind. Zo verUepen in het kort de Paasdagen van 1950, die op het laatst niet alleen ver waaiden, maar ook verregenden. Hoewel het op Goede Vrijdag al aardig voorjaars weer begon te worden, is na dit drama in de atmosfeer, het koude Aprilweer terugge keerd. Zoals de situatie er in het midden van de week uitzag, mag worden aangenomen, dat het te koude Aprilweer met plaatselijke lichte nachtvorst nog wel enige dagen zal aanhouden. Zou April dit jaar dan toch eens gemiddeld te koud worden, zoals wij enige weken geleden reeds meenden te mo gen veronderstellen, op grond van het feit, dat April al 8 jaar aaneen te warm is geweest? Het is te hopen, dat Mei er an ders ever denkt en dat de Hemelvaartsdag en Pinksteren, die belde In deze maand val len, geen voorbeeld aan de Paasdagen zul len nemen. Bij voldoende aanvragen om mooi weer, zal de weérdlenst te De Bilt dit zeker in overweging nemen, daar er tij dens die feestdagen ook geen.„Paaseitje” is, dat veel van het slechte weer kan ver goeden. Mochten er onder onze lezers zijn, die vragen op weerkundig gebied mochten hebben of één of ander verschijnsel of on derwerp op dit gebied gaarne zagen behan deld, schrijft U dan even aan de redactie en U krijgt persoonlijk of in ons wekelijks praatje antwoord. FryslAn forwachtet syn gasten. Mar kom bileaven net tagelyk! Hoefolle mear minsken soene net fan al it moaije genietsje klnne, dat FryslAn to bie den hat, as men hwat better foar it for- stAn hie, dat net allinne July en Augustus de fakAnsje-moannen by ütstek binne, mar dat ek Maeije en Juny wol tige yn ’e bi- neaming komme, om de rêst to finen, dy t elk minske op syn tlid nedich hat. En bop- pedat, binne Maeije en Juny net fan de moaiste moannen fan it jier? Leart de Underlining net, dat it dan Oma ris minder reint as yn de beide folgjende moannen? Is it net in foardiel, dat de dg- gen'dan op syn langst binne? It is ek in misbigryp, dat in fakAnsje yn FryslAn, mei syn wide fjilden, syn bos- ken en blnammen syn puilen en marren, allinne mar weilein wêze soe foar inkelen. As men mei in man of hwat is, is de hier fan in boat hiel wol to dragen en foar de smelle beurzen binne der kampearplakken en kamphuzen, hwer’t men foAr in bytsje in goed ünderdak fynt. De kosten komme dan net botte heech, mar soene fansels forlege wurde kinne, as de fakAnsjes ütsmard wurde oer 4 of 5 moan- ne, hwant ek Septimber hat folie moais to bieden. Wol men dus wis wêze fan in rêstige fa kAnsje en in bitsjlnning, dy’t de drokte nei- komme kin, dan docht men der goed oan, cm yn Maeije en Juny mei fakAnsje to gean. Komt men yn it drokst fan ’e tild, dan spant it der wol ris om, dat men de biskikking krije kin oer in sylboat, hwant dan kinne de leden fan de foriening fan boatforhierders de drokte lang net oan. Foar de fakAnsjegongers büten FryslAn wei, dy’t seis mei in boat komme, is it nfle kanael fan Grins nel De Lemmer in hiele forbettering, yn safier dat it minder tiid nimt om yn en üt it wetterlAn to kom men. Hoe moai it wetterlAn om dizze tiid fan it jier wêze kin, hat it ütsje dat de „Ver eniging van Botenverhuurders in het Frie se Merengebied” oan de lju fan de krante op Goedfreed oanbea, wer ris biwiisd. As de lju ris heal wisten, hoe in ryk bisit it wetterlAn foar üs allegearre is, fan hoe in greate wearde it foar üs jongerein is om mei it wetter yn ’e- kimde to kommen, hwat in rykdom fan fiskwetters wy hjir bisitters fan binne, hja soene folie mear fan dizze ütsünderlike gelegenheit gebrük meitsje. FryslAn forwachtet syn gasten en is der oer alle boegen klear foar. Een der ernstigste geschillen tussen India en Pakistan is dat over Kasjmir, waar de bevolking in grote meerderheid Moham medaans is, maar een Hindoe-minderheid deze overheerst. Kasjmir leverde evenals Bengalen oorlogsgevaar tussen India en Pakistan en de Ver. Naties bemoeien zich ■allang met deze kwestie. Haar bemiddeling had tot nog toe niets opgeleverd, doch dé vooruitzichten zjjn nu iets gunstiger, nu beide landen de door de Ver. Naties aan gewezen bemiddelaar, een Australiër, aan vaardden en de ontmoeting der premiers heeft geleld tot een algemene ontspanning .tussen beide landen, al zal Liquat Ali Khan heel wat meer moeite hebben zijn landge noten te winnen voor een verzoening met India, dan Pandit Nehroe de zijne. Dat zit hem in een verschil in godsdienstige op vatting. De Mohammedanen zijn theocra tisch ingesteld, d.w.z. godsdienst en poli tiek zijn bü hen min of meer onafscheide- Iflk verbonden, hetgeen tot minder toeschie- télükheid jegens de tegenstander leidt, dan verwacht mag worden van India, dat als staat niet grondt op de daar het meest beleden godsdienst, het Hindoeïsme, of schoon ook dat zijn fanatieke richting kent, de Mahasaba, die de strijd tegen de Islam predikt, maAr welke door de Indiase' rege ring zoveel mogelijk wordt onderdrukt, tal van haar aanhangers zijn de laatste weken weer gearresteerd. De theocratische inslag van het Mohamme danisme is ongetwijfeld ook een der drijf veren, waarom de landen der Arabische Liga niets willen weten van een verzoening met de Joodse staat Israel. De verhoudingen zfln nu weer verscherpt door het besluit van de zeven landen der Arabische Liga om de economische blokkade van Israel te verscherpen; ook zou ieder lid uit de liga worden gestoten dat een afzonderlek poli tieke of militaire of economische overeen komst met Israel zou aangaan. Dit laatste besluit is een wenk aan koning Abdoellan van Transjordanië die op het punt heeft gestaan een verdrag met Israel te sluiten en het Arabisch deel van Palestina te an nexeren, dit laatste heeft de politieke com missie der liga absoluut afgewezen. Nog houdt Abdoellah een deel van Jeruzalem bezet waarvan Israel het andere deel in handen heeft. Beide landen verzetten zich tegen de door de Ver. Naties gewilde inter nationalisatie van Jeruzalem, welke de raad van de Arabische liga thans wel heeft aanvaard. Ook heeft de politieke commissie van de liga eenstemmig een verstrekkend verdrag van collectieve veiligheid aangeno men, waarin ook een bepaling is opgeno men, dat tegen ieder lid, dat het verdrag niet goedkeurt, politieke en economische strafmaatregelen zullen worden genomen. Het klinkt allemaal zeer zelfbewust, maar het is nog maar op papier. De onderlinge naijver dezer staten, van welke Transjor danië, doordat het zü’n troepen in Arabisch Palestina heeft, de beste troepen heeft, waarop Egypte zeer jaloers is, zal de ver wezenlijking dezer plannen wel zeer in de weg staan. Toch is deze poging tot nauwer aanhalen der banden tussen de Arabische landen een verschijnsel, dat nauwlettend zal worden gevolgd door Israel. Het zal er misschien een nieuw argument uit putten om van de Ver. Staten de zware wapens te verkrügen, waarom het had verzocht. Dat verzoek is nu afgewezen, omdat Was hington Israel al de sterkste staat in het Midden Oosten acht en het blijkbaar vrees de het bij de Arabieren te verkerven als het de jonge Joodse staat nog sterker maakte. De uitlating van Syrische zijde betreffende een mogelüke zwenking der Arabische sta ten naar de Sovjet Unie, vestigt intussen er nog eens de aandacht op, dat er geen enkel deel der wereld is, dat buiten de worsteling tussen West en Oost kan blü- ven, al staat dan in deze tijd het Verre Oosten vooral in het brandpunt der belangstelling. Dat laatste blükt ook weer uit de benoe ming door president Truman van John Foster Dulies als adviseur van de Ameri kaanse minister van buitenlandse zaken Acheson. De benoeming van deze gezag hebbende republikein wüst er op, dat de Amerikaanse buitenlandse politiek weer gaat steunen op beide grote Amerikaanse politieke partijen, democraten en republi keinen. De laatsten hadden naar aanleiding van de mislukte Amerikaanse politiek in China, hun steun aan het beleid van het ministerie van buitenlandse zaken onttrok ken, Dulles’ benoeming is waarschünlük ’n bewüs dat de leidende democraten en re publikeinen elkaar weer hebben gevonden in een gemeenschappelijke buitenlandse po litiek, die dan wel zeer scherp tegen de Een paardetweeling. De vosmerrie van de beer E. Schimmel te Barneveld heeft het leven geschonken aan twee veulens: een merrie en een hengst. Moeder en kinderen maken het goed. Toogdag „Jonge Kerk”. Op drie plaatsen: Apeldoorn, Haarlem en Zwolle, hebben Paas-Maandag de jonge lidmaten van de Ned. Herv. Kerk, verenigd in „De Jonge Kerk”, hun jaarlijkse toogdag gehouden en met elkaar getuigenis afgelegd van en zich bezonnen op hun geloof. De politie te Meppel heeft een bende, be staande uit vijf jeugdige personen, ontmas kerd, die er werk van maakte lood van daken van huizen en fabrieken te slopen en daarna te verkopen. Ten minste zes en twintig diefstallen hebben zij gepleegd. Hersengymnastiek. Dezer dagen is een be slissing genomen inzake het geschil tussen de AVRO en de heer Bob Wallagh. Het ge schil was ontstaan door de uitzendingen voor de hersengymnastiek. De kantonrech ter stelde de heer Wallagh in het gelijk en veroordeelde de AVRO tot betaling van een schadevergoeding van f1100. Restauratie aan de lopende band. Het vo rige jaar is men na een arbeid van nage noeg tachtig jaar met de restauratie van de buitenbouw der Bossche St. Jan gereed gekomen. Thans blijkt, dat het gehele dak der kathedraal moet worden gerepareerd. Echtelijke twist berecht. De Leeuwarder Rechtbank heeft de 59-jarige Leeuwarder magazünknecht Pieter C. veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf, waarvan drie maan den voorwaardelük. Hü had zijn zoon en zü'n vrouw met een schoenmakershamer op het hoofd geslagen. Paratyphus eist een dode. De voedselvergif tiging te Veenendaal heeft een slachtoffer geëist. Het is de 60-jarige mevrouw van Dük, die reeds lijdende was aan suikerziek te. De andere slachtoffers van deze vergif tiging maken het redelük Wel. Er is rumoer in de Nederlandse zwemwe- reld. De Robbenzwemsters Geertje Wielema Dicky van Ekris, de zwemmers Hans Kel der en Rinus van Dasselaar en de H.D.Z.- zwemster Hannie Termeulen, allen leerlin gen van Jan Stender, hebben namelük ge weigerd een verklaring te ondertekenen dat zij' deel zullen nemen aan de maandelijkse door de sportcommissie van K. N. Z. B. te organiseren trainingsbüeenkomsten. Lotsy Zaterdag thuis. De voorzitter van de K.N.V.B., de heer K. Lotsy, zal juist op tijd uit Indonesië terug zün óm de wedstrijd tegen België te kunnen blfwonen. Naar de Sportkroniek meldt, wordt hü Zaterdag op Schiphol verwacht. i Kantongerecht Sneek. Uitspraken. Gerrit de J. te Rien: Fietsen zonder bran dend voor- en achterlicht 2 x f2 of 2 x 1 w. t. Jeljer B. te Makkum: Het verkeer in gevaar brengen, f 17.50 of 7 d. h. Age F. te Heidenschap idem, f20 of 10 d. h. Wil lem H. te Boisward idem, f 30 of 15 d. h. Jarig H. te Wommels: Afleveren van brood met te weinig droge stof f40 of 20 d. h. Namme B. te Makkum; Het houden van een loterü zonder vergunning, f50 of 25 d h. voorw. proeftfld 2 jaar plus vernie tiging. Namme B te Makkum: Na 18 uur een winkel voor het publiek geopend heb ben, f 6 of 3 d. h. Johannes D. te Oosterlit- tens: Goederen vervoeren zonder vergun ning van de R.V.I., f 6 of 3 d. h. Wobbe v. d. H. te Itens: Na 10 uur 's avonds nog publiek in zü’n tapperü hebben, f10 óf 5 d. h. Eeltje D. te Baüum, Geen voorrang verlenen, f 6 of 3 d.h. Klaas T. T. te Oos- terlittens: Fietsen met losse handen, f2 of 1 d. h. Leo A. S. te Westhem: Fietsen zon der brandend voorlicht: f2 of 1 d. h. Pier B. te Oosthem: Fietsen zonder brandend achterlicht, f 2 of 1 d. h. Gerrit G. te Wels- rijp, idem; Hendrik J. te Baüum idem; Siebren H- te Arum, idem; Harmen B. te Hartwerd, idem. Martinus de J. te Wor- kum: Fietsen zonder brandend voor- en achterlicht, 2 x f 2 of 2 x 1 d. h. It Frysk yn amtlike stikken. Foar de Peaske hat der yn Ljouwert ünder auspysjes fan ’e Ried fan ’e Fryske Biwe- ging in bisprek west oer de kwestje fan it Frysk yn amtlike stikken. Lyk as men wit, is dêr de léste tiid it ien en oar oer to rédden. Fan ’e kant fan it officium wurdt üt en troch it brüken fan de NederlAnske tael frege, mar it gefaer bistiet, dat op sa’n wize it Frysk strak yn net ien iepenbier register mear komt. Dêrom wie de Ried fan bitinken, dat dizze dingen ris yn bre der formidden bipraet wurde moasten. Der wiene bihalven fortsjintwurdigers fan Fryske Biwegingsorganisaesjes ek in pear foaroansteande rjochtsgelearden. Fierder wie it notariaet fortsjintwurdige. De resul taten fan it oerliz wurde neüer ütwurke. De Ried fan de Fryske Biweging is fan doel om Sneon 27 Maeije, d.i. de Sneons foar de Pinkster, wer in „Biwegingskön- ferinsje” to hAlden op Stania-State, dêr’t foaroansteande persoanen üt ’e Biweging prate sille oer aktuéle problemen. Sovjet Unie Verre Oosten. De benoeming komt ook te rechter tüd cm De perste steen. (Dinsdagmiddag werd te Ermelo de eerste steen gelegd voor het vacantiehuis, conferentieoord „Het Tref punt” van de C. H. Jongerengroepen.» Zedendelict in Ettsn. In het Brabantse dorpje Etten is éen groot aantal arresta ties verricht in ve-nand met een omvang rijk zedendelict. Tot de aangehoudenen be horen een aantal volwassenen, maar ook verscheidéne kinderen zijn door de politie aan de tand gevoeld. In totaal gaat het om twintig personen. De justitie stelt een onderzoek in. Als aanstichster van het kwaad wordt de bewoonster van een krot woning beschouwd. Koninklijk gezin. De Koningin, Prins Bern- hard en de oudste twee prinsesjes zullen deze week hun verblüf in de Franse Alpen besluiten. De Koninklijke familie is voor nemens vandaag naar Nederland terug te kéren. Gezuiverde ridders. Volgende maand zal in de Staatscourant een lü'st verschijnen van de namen van personen, wier ridder orden bü de zuivering zün ingetrokken. Wegens onvoorzichtigheid met een projec tiel, waardoor enige arbeiders werden ge wond, is de Hagenaar C. J. P. veroordeeld tot een gevangenisstraf vaïi zes weken. Hü had te Rockanje een projectiel in het vuur geworpen. Goede vangst. Te Udenhout (N.Br.) za gen jagers, dat een wild zwijn vlak voor hun voeten wegschoot in het water. Zij probeerden vergeefs het dier te vangen, maar tussen het riet dicht bfl het water deden zij een goede vangst: met enige moeite gelukte het him een heel nest jon ge wilde zwünen van vier weken te be machtigen. Overboord en verdronken. De 39-jarige schipper B. A. Stevens, die in de Keileha- ven te Rotterdam op zün sleepschip „Koop vaart 27” bezig was de lading van dekkle den te voorzien, is door de storm overboord geslagen en verdronken. Woning afgebrand te Ankeveen. Het was voor de familie Bos en Ketelaar in Anke veen geen prettige Paasdag. Him woning brandde tot de grond toe af. De brand ont stond in een hooiberg, vermoedelük doordat kinderen met lucifers hébben gespeeld. Aan de gevolgen overleden. De heer Broer van der Meer uit Oudehaske, die Donder dag bij een motorongeluk op weg naar de automarkt te Boisward ernstig werd ge wond, en naar het ziekenhuis te Heeren- veen werd vervoerd, is daar aan de ge volgen overleden.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1