ID Heamleluillie-nils Buitenlands Overzicht Provinciale Kroniek üs hjoed to sizzen door Nederland s- Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa A.J.OSINGA - Bolsward 0, d. e- sn U Hwat hst Gabe Skroar No. 39 46e Jaargang Vrijdag 19 Mei 1950 Bolswards Nieuwsblad I I en b. Ds. F. Boonstra fan 19.15—19.30. e gouden zwepen, van Op het Twee dul» Tentoonstelling „Scheppende Han den”, Buitenpost. Hoe besteden onze jongens die in dienst zijn hun vrfle tgd? Deze vraag en het antwoord zfln niet alleen voor de leger leiding van belang, maar evenzeer voor de direct betrokkenen. Buiten hun opleiding hebben de militairen immers vrije uren, die zij naar eigen goeddunken kunnen beste den. De tentoonstelling „Scheppende han den” heeft dan ook de volle belangstelling van de militaire autoriteiten. De legerlei ding heeft volle medewerking toegezegd. Ei zal een groot aantal werkstukken wor den ingezonden die door onze militairen in vrfle tijd zijn vervaardigd. Ook de Mili taire Kapel te Assen zal medewerken aan het welslagen der tentoonstelling door het geven van een middag- en avond-concert op het tentoonstellingsterrein. Behalve inzendingen voor expositie zal de heer Lever van Muntendam, een der beste, zoo niet de beste van de enkelen in ons land, die nog de knipkunst beoefenen, zal gedurende de tentoonstelling aanwezig zfln Het Friese waterland geniet de voorkeur. het de Verkoopleiders van Londense Meditaesje fan Leens. Stimmen üt It HeltelSn. De Reinbóge, foardrachten üt de Fryske poëzfl. FoardragersAuck de Boer, Hin- ne Feenstra en D. A. Tamminga. For- binende tekst fan Fókke Slerksma. Ter gelegenheid van van de luchthaven -r Woensdag een Vetscbijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) De Grote Drie was bjjeen. Het resultaat nog vaag. De hoop blijft gevestigd op de Ver. Staten. Het probleem der overbevolking. West-Dultsland tevreden. Rusland omstreeks 1954 klaar? c d. De enige zekere conclusie, welke uit de of ficiële mededelingen, verschenen over de conferentie der Grote Drie, is te trekken is deze, dat de verantwoordelijke staatslie den van het Westen voorlopig geen moge lijkheid tot een verzoening met Rusland zien. Eer het tegendeel. Want in het slotcom muniqué worden zinsneden geweven, waar in Rusland onomwonden als de vijand voor gesteld wordt. Zo wordt gezegd „dat de krachten van de vrije wereld nooit gebruikt zullen worden voor aanvalsdoeleinden”, een verzekering, welke nog eens gegeven wordt omdat de enige militairistische en agres sieve mogendheid in de wereld ten deze valse voorstellingen propageert”. Om het risico van oorlog te verminderen, heet het elders in het communiqué, zal er een grote mate van samenwerking worden gebracht in de aanwending van de geza menlijke hulpbronnen der betrokken lan den. En elders weer wordt gezegd, dat men het eens was dat de toestand in :e- FarkherstelUngsoord. Het doet enigszins vreemd aan te weten, dat het aantal tuberculose patiënten nog steeds toeneemt, omdat de medici thans de beschikking hebben over nieuwe genees middelen zoals streptomicine en P. A. S. De geneeswijze is veel verbeterd en het tuberculose-sterftecflfer is al weer gedaald tot beneden dat van 1940. Het toenemende aantal patiënten behoeft geen reden tot on gerustheid te zijn, daar het een gevolg 13 van het verbeterde en uitgebreidere onder zoek der bevolking. Intussen schept dit grote aantal patiënten tal van problemen. Ons land heeft een schreeuwend tekort aan sanatorlumrulmte. Friesland heeft enkele inrichtingen, waarin belangrijk werk wordt verricht in de strijd tegen de t.b.c. In Leeuwarden, aan de rand van de stad, Achter de Hoven, ligt het Parkherstellingsoord, een sanatorium, dat oorspronkelijk uitsluitend lichtere, maar thans ook ernstiger patiënten uit de ge hele provincie opneemt. In 1947 hebben de drie werknemersorgani saties hun schouders gezet onder een z.g. één-uur-loonactie". Deze actie werd een doorslaand succes en de opbrengst (circa f 15000) vormde een basis voor een ingrij pende uitbreiding en verbouwing. Een dezer dagen werd de Friese pers in de gelegenheid gesteld het nieuwe sana torium te bezichtigen. Er is een fraai, ruim keukengebouw met zusterhuis gebouwd en er is een nieuw Zweeds paviljoen bijgeko- men. Het belangrijkste is, dat de opname capaciteit met 23 bedden is uitgebreid. Dat betekent in deze tijd zeer veel! Om de groei van dit sanatorium te illustreren die nen de volgende cijfers van het aantal ver- pleegdagen: in 1927: 2385, in 1937: 5225, in 1947: 11000, in 1948: 17.176. Daarnaast heeft de openluchtschool zo’n 11000 ver- pleegdagen per jaar. De strijd tegen de tuberculose moet wor den voortgezet. Nu het Parkherstellings oord voortaan ook ernstiger tuberculose patiënten opneemt, is het noodzakelflk, dat de outillage daarbij wordt aangepast en de inrichting komt te beschikken over een röntgen-installatie. Weer waren het de 3 werknemers-organisaties, die zich bereid verklaarden aan een actie, ditmaal een grote loterij, mee te werken. Deze verlo- tingsactie wordt een dezer dagen over de gehele provincie ingezet om in Juli te wor den afgesloten. De echtgenotes van de Friese doktoren zegden ook medewerking toe en zo lijkt het er op, dat, wanneer de Friese bevolking haar onontbeerlijke me dewerking verleent, de actie zal slagen en onze provincie een behoorlijk, goed geoutil leerd sanatorium rijker wordt. Nieuwe dienstregeling N. T. M. De wijzigingen in de dienstregeling van de N. T. M. kenmerken zich door een doel matige bezuinlgingspolitiek, zonder dat de belangen van het reizend publiek daar door in het gedrang komen, Integendeel, naast de .beoogde bezuiniging worden te vens nog belangrijke verbeteringen in uit zicht gesteld. Dat de stadsdienst In Leeuwarden van 4 op 3 lijnen wordt teruggebracht, is te wij ten aan te weinig belangstelling van de kant van het publiek. Of de ingestelde 20- minutendienst zal kunnen blijven gehand haafd zal afhangen van de mate van de stadsdienst verder gebruik zal worden ge maakt. Een belangrijke verbetering is, dat diverse lijnen nu aansluiting zullen geven op de vroege- en late Dieseltreinen. Hiervan zul len voornamelijk die plaatsen profiteren, die liggen aan de trajecten: Drachten Leeuwarden, Drachten-Heerenveen, Sneek- Heerenveen en Assen-Heerenveen. Ook wordt een speciale bus voor zieken huisbezoek Ingelegd op het traject Leeu- warden-Surhuisterveen en één op Zondag te uit België heeft de hef- Het Kon. Ned. Ind. Leger. Het KNIT., be man, zal 26 Zuld-Oost-Azlë ernstig is en dat de regeringen van de nieuwe souvereine staten die daar zijn ont staan, aangemoedigd en gesteund moeten worden, terwijl men geen gelegenheid voor bij zal laten gaan om de doelstellingen en methoden van het communistische impe rialisme, dat de nationalistische bewegin gen slechts exploiteert voor eigen baatzuch tige bedoelingen aan de kaak te stellen. Daar is geen woord Frans bij, het is alsof het Westen nu toch wel alle hoop heeft opgegeven met de Russen een accoord te bereiken. Dienovereenkomstig schijnt de organisatie van de militaire en economische hulpbron nen ter verdediging van het Westen het voornaamste punt van overleg geweest te zfln zoals dat blijkbaar ook tiet geval was in de op de conferentie der Grote Drie gevolgde bijeenkomst van de minis ters van buitenlandse zaken van de landen van het Atlantisch pact. Over de bereikte resultaten ten deze hoort men echter niets. Slechts wordt gezegd, dat de opbouw van een toereikend defensie-apparaat, waar het Westen over verreweg het grootste deel van de industriële en technische hulpmid delen der mensheid beschikt, niet ten koste behoeft te gaan van de handhaving van de sociale en materiële levensstandaard. Dat hopen we van harte, maar blijft voor ons een vraag, omdat deze hulpmiddelen vooral bfl één land zijn opgestapeld, de Ver. Staten, en alleen als dat land zeer vrijgevig en opofferend is, de andere partners hun offer aan de defensie niet zullen behoeven te betalen met een daling van hun levens standaard. Wat het communiqué over de hulp aan Z.O.-Aziö zegt, is zo vaag, dat men er niets aan heeft: aan Afrika wordt ditmaal ook enige aandacht gewijd, men is het eens over het belang van de politieke en eco nomische ontwikkeling van de Afrikaanse volken, en de Franse, Britse en Afrikaanse mogendheden zullen met Amerika moeten samenwerken om daartoe te komen. Die samenwerking kan belangrijk worden, ze beoogt klaarblijkelijk te voorkomen, dat het communisme ook vat op de Afrikaanse volken krijgt, maar men zal eerst belang rijke onderlinge geschillen moeten oprui men voor men in deze iets kan doen, men denke maar eens aan de politiek van de Zuid-Afrikaanse Unie, onderdeel van het Gemenebest ten opzichte van de inboor lingen. Een commissie van deskundigen zal onderzoeken hoe West-Europa zijn overbe volking kan lozen. En ten slotte wordt dan medegedeeld, dat de Grote Drie in de naas te toekomst weer zullen bijeen komen. Behalve een zeer fors stellingnemen tegen over dMtjflring. Omke Rob fan Ljou- wert mei de aep dy’t prate kin. Reg. Omroep Noord 188 M- Abonnementsprijs 1.35 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprfls i 10 cent per m.m. Giro 87926 en op aanschouwelijke wijze de „knip kunst” demonstreren. De inschrijvingen stromen binnen. Om ech ter tegemoet te komen aan de wensen van hen, die een groter aantal kleine werk stukken denken in te zenden, heeft het comité besloten hiervoor Inschrijfgeld te berekenen volgens te benutten oppervlakte en wel tegen f2.50 per vierkante meter, jnet een minimum van vierkante meter. Subsidies uit AnjerfondscoUecte 1949 Zoals reeds eerder werd bericht heeft de In 1949 gehouden Anjerfondscollecte in de ze provincie rond f5350.opgebracht. Van een 100-tal verenigingen en instellin gen is een verzoek om subsidie uit deze opbrengst Ingekomen. Een uitkering uit de opbrengst der collec te, variërende van f50 tot f300 hebben o.a. ontvangen: de .Dorpsbibliotheek „Wit- marsum" te Witmarsum; het Chr. Fan farecorps „Concordia” te Welsrtjp; het Ste delijk Muziekcorps Hindelopen; de Chr. Muziekver. „Asaf” te Lollum; het Chr. Harmoniecorps „Excelsior" te Parrega; de Muziekver. „Frisia” te Witmarsum; de Oratorium ver. Bolsward; het Chr. Gem. Koor te Bolsward; de Chr. Zangver. „Nije Moed” te Oosthem; de Commissie voor Cultuur en Ontspanning te Bolsward. Rusland is alles maar zeer vaag in dit communiqué, dat kan ook welhaast niet anders omdat men zijn plannen en richtlijnen geheim moet houden. Even vaag is eigenlijk het communiqué, dat de Grote Drie afzonderlijk uitgaven over hun besprekingen inzake W est-Duitsland. Aan dat land wordt een hogere mate van zelfstandigheid In het vooruitzicht gesteld, naarmate het daartoe de nodige geschikt heid zal blijken te bezitten. Blijkbaar is de bedoeling dat, als West-Duitsland zich netjes blijft gedragen, het in de herfst bij de herziening van het bezettingsstatuut weer enkele concessies zal krijgen. Maar de bezettingstroepen blijven. Hun aanwe zigheid wordt verontschuldigd door een verwijzing naar de gespannen toestand tussen het Westen en Rusland, de houding van het laatste land maakt een hereniging der belde delen van Duitsland voorlopig ónmogelijk. De zin van dit alles is blijk baar, dat het karakter der bezetting gaan deweg zal worden gewijzigd. Wat nu be- voor bezoekers van het sanatorium Appelscha, welke ’s morgens 9 uur Drachten vertrekt. De lijnen OosterwoldeLeeuwarden DrachtenMarum zullen voortaan door de E. S. A. worden verzorgd. Het belangrijke watersportcentrum krijgt een verbinding op het traject Leeuwarden- Sneek en Stroobos een Vrijdagsdienst op Leeuwarden. Joure krijgt op Vrijdag een vroege bus 5.40 naar Leeuwarden en de laatste bus Leeuwarden-Joure vertrekt voortaan ’s avonds 23.15. Appelscha zal men straks vla drie routes kunnen berei ken, n.l .over Gorredflk, Heerenveen en over Drachten. Tenslotte: dat in de nieuwe dienstregeling diverse aansluitingen op trein en andere busdiensten zijn aangegeven, is een prac- tische verbetering. Tiisdei 23 Maefle: 18.4520. Fryske a. Bemeketierke. zettingsleger heet zal straks het leger wor den dat het Westen op W.-Duitse bodem handhaaft op een frontlijn tegen Rusland. De t West-Duitse regering toont zich erg tevreden over de gedane o.i. zeer vage toezeggingen. Vermoe delijk hebben de Amerikanen de Fransen nu nog niet tot groter toeschietelijkheid kunnen brengen. Maar ten slotte hebben de laatste het enige practische plan geop perd om de zaak van W.-Duitslands opne ming in de Europese gemeenschap aan te vatten n.l. door samenwerking tussen de Franse en Duitse staal- en kolenindustrie tot stand te brengen. Daarover zegt het communiqué der Grote Drie niets, het is bt) hun deskundigen nog in studie, zoals te verwachten was staan de Engelsen er vrij lauw tegenover. Niet al- vereni gingen Minister van tenschappen deeld. Verlaagde vleesprjjzen. Met het oog op de steeds stijgende prijzen van het rundvlees zal de regering er toe overgaan de be schikbare voorraden bevroren rundvlees op de markt, te brengen. De prtfs van dit vlees zal aanmerkelijk lager zijn dan die van vers rundvlees. Als relsbureaux, die Friesland dezer dagen met een kort bezoek vereerden, gelukt het gro te enthousiasme voor Friesland met zijn prachtig waterland over te dragen op hun klanten, dan kan Friesland ’n stroom van gasten verwachten, die liefhebbers van de watersport tot nu toe het Meer van Genève als ontspanningsoord kozen. Het is een verheugend verschijnsel, dat Friesland op allerlei terrein in het middel punt van de belangstelling komt te staan. Wel een bewijs, dat Friesland op velerlei gebied iets eigens te bieden heeft, dat niet verloren mag gann. Donderdag 25 Mei: 1919.30. Uitzending vanuit het gebouw „Irene” te Leeuwarden, verzorgd door het Leeuwarder Kamerkoor en het Leeuwarder Kamerorkest o.l.v. Mar. Naberman. Vrijdag 26 Mei: 18.4519. Litterair kwartier. Fokke Sierksma bespreekt „Forgotten Post” van R. W. van Tuinen. Woensdag 24 Mei: 18.4519. Landbouwkwartier. Bezoek aan de veemarkt in Leeuwarden, m.m.v. de heer P. Sjollema, directeur van de Provinciale gezondheidsdienst voor Dieren te Leeuwarden. De Stem van het Noorden. bezuifiigingsoverwegingen geschieden. Stikker bfl Cripps. Minister Stikker heeft Maandagmiddag gesproken met Sir Staf ford Cripps, de Britse minister van Finan ciën. Minister Stikker voerde deze bespre king in het kader van zijn functie bij de Organisatie voor Europese Economische Samenwerking; zfl ging vooral over het plan van de Europese Betalingsunle. Omroepverenigingen blflven. Het ligt In de bedoeling het systeem van de Omroep- te handhaven, zo heeft de Onderwas, Kunsten en We de Eerste Kamer medege- De sport als vrije-tfldsbestedlng. De plannen van de Commissie van voorbe reiding voor de Sporttentoonstelling, welke in het kader van de „Sportweek Leeuwar den 1950” van 3 tot 10 Juni in het „Fries Museum” zal worden genouden, beginnen thans vaste vorm aan te nemen. Van alle zijden, zowel van openbare ver zamelingen, sportverenigingen als particu lieren wordt grote medewerking ondervon den en zijn belangwekkende inzendingen tóegezegd. Het „Fries Genootschap” heeft in zijn mu seum de grote schildertjzalen en het daar onder gelegen prentenkabinet ter beschik king gesteld. Van de eerste zaal zal het achterzaaltje plaats bieden aan de flssport. Hier zal men tegen een passend decor de ontwikkeling van de benen schaats uit de terpen tot de moderne onzer elfstedenrflders kunnen aan schouwen. Daarnaast ook afbeeldingen en prijzen van grote wedstrijden uit vroeger en later tfld. De lange wand van de grote zaal zal gewijd zijn aan de watersport. Scheepsmodellen oude zowel als nieuwe prenten en foto’s, wedstrfldprflzen, vlag gen en wimpels zullen hier een keurig beeld geven van deze tak van sport. De daar tegenover gelegen wand zal de wieler sport huisvesten de oude fiets met het hoge en lage wiel, naast het moderne racekarretje. En wie weet nog, dat er een dikke vijftig jaar geleden in onze stad wedstrijden werden georganiseerd in het. langzaam fietsen? Men zal er de prijzen voor kunnen aanschouwen. Het voorzaaltje zal in hoofdzaak de bij uit stek Friese sport het kaatsen herber gen, met zjjn portretten van beroemde kaatskoningen, vaandels, een medalllekast ener vereniging en de verzameling van een der grote kaatsers, beroemde prijzen en wat dies meer zij. Daarnaast vinden hier ook enkele andere sporten o.a. voetbal hun plaats (zilveren stadhuis Bolsward, P. H. de Haan beker, de bal van Göbel). Het prentenkabinet zal naast en keur van prenten en affiches op sportgebied plaats bieden aan de paardensport met haar keur van vorstelijke prijzen: oorijzers en van andere belangwekkende voorwerpen. Ook zal getracht worden een overzicht te geven van oude volksvermaken, welke thans grotendeels door de sport verdron gen zijn. Vaak waren het zeer wrede zoals het palingtrekken of het katknuppe len, waarom wij niet behoeven te treuren, maar ook de minder ruwe spelen, zoals tipelen, bikkelen en dergelijke sterven langzamerhand uit, vrijwel zonder een spoor na te laten. Op deze wijze hoopt de commissie een over zicht te geven van de wijze van vrfle-tflds- besteding door sport en volksvermaak in Friesland, toen en nu. leen trouwens omdat er een mogelflk na deel voor de Engelse Industrie uit zou kun nen voortvloeien, maar ook omdat men achter dit plan vermoedt een Frans stre ven op het W.-Europese vasteland gelei delijk tot een blok te komen, dat een soort derde macht tussen Rusland en de Ver. Staten zou moeten vormen. Onder de ge geven omstandigheden en met de grote af hankelijkheid van West-Europa van de Ver. Staten lijkt zo’n plan inderdaad niet uitvoerbaar. Doch de grondgedachte: om via een samenwerking der FransDuitse industrie tot een wederopneming van W.- Duitsland in de Europese samenwerking te komen lijkt gezond en practlsch uitvoer baar. En het is een zaak welke direct kan worden aangepakt. En dat is in een wereld waarin men altijd maar weer van plannen hoort en nog niet anders, belangrijk. Want als het waar is dat in de hoge politieke kringen wordt aangenomen, dat Rusland zo omstreeks 1954 klaar zal zijn met zijn militaire voorberei dingen, mag men in het Westen toch wel heel snel opschieten met een hechtere sa menbundeling der naties en concentratie ook der defensie. Voor dit laatste schijnen echter nu de plannen gereed. Een Amerikaans generaal zou het oppercommando over de verdedl- gingsorganisatie van het Atlantisch pact krijgen. Montgomery zou aftreden als voorzitter der commissie van stafchefs der Westerse verdedigingsgroep en chef der Britse verdediging worden, terwijl een Frans generaal de leiding zou krijgen van de verdediging van het Europese vasteland hetgeen billijk lijkt omdat de Fransen de grootste bijdrage aan die verdediging moe ten verlenen, zolang er van West-Duits land nog geen gevraagd wordt. Veranderde heffing. F fing op Nederlandse kaas vervangen door I een premieregeling voor de productie van I kaas, gecondenseerde melk en volle melk poeder. Dat is een wagen. Een personen-auto, die met een snelheid van 90 km remmende over de kop sloeg, bleef onbeschadigd, evenals de drie inzittenden. V erkeers-schoft. Op de provinciale weg bij Montfoort werd een arbeider, die op het voetpad liep, door een dronken automobi list, die zich van de aanrijding niets aan trok en doorreed, doodgereden. Minnenjjd. Bfl een twist om een meisje te Oudenbosch werd een 22-jarige inwo ner van Roosendaal met een biljartkeu op het hoofd geslagen, met het gevolg, dat hij een dag later overleed. Nederland werkt voor den vreemde. Philips zal drie radiozenders voor Iran bouwen. Geen tunnel voor Zwolle. De tunnelbouw op het Zwolse station-emplacement zal uit bezuifiigingsoverwegingen voorlopig niet L Ja, de redacteur ornearre: ik moast myn libbenswysheit mar in wykman- nich foar my seis hélde en mar ris op ’e tekst oer de kommende hea- mielwlke. Alle wiken twarls in lep- pelfol. Hjir is it earste heamlel- praetsje dan. Ik ha al fan de kommisje heard, dat it de hiele wike fan ’e Moandeis oant de Freeds ta feest wéze sil, mar de Tongersdeis sil dochs de kroan wol spanne. Hwat der dy deis allegearre komt (ü.o. hynstesport, hurddraven of tugen, tink), forklappe wy nou noch net. Wy wolle it hjir efkes oer de optocht ha. Ha jimme de adfor- tinsje lézen? Sjoch, dy optocht moat sé wurde, dat de hiele Süd West- hoeke, hwat siz ik: hiele Fryslén dêrfan sprekke sil. Alle doarpen üt ’e omkrlten moatte f meidwaen. It hoege allegearre gjln boereweinen to wêzen. Wis, dy moat te ek mei, mar alles hwat mei de Simmer yn forbftn stiet, kin yn de optocht in plak fine. As ik de kom misje goed ófharke ha, wurde der moafle prizen jown foar de moalste weinen en groepen. Hwant ek groe pen kinne oan de optocht dielnimme lyk as sportforienings, wandelclubs, rydforienings. En by de weinen ek forsierde auto’s, reclameweinen en neam mar op. Inkelde büterfabriken hawwe b.g. al taslzzing dien, dat it personlel mei in eigen wein komt. Hwa folget? De oare kear meat. Mei Fryske hénslach, GABE SKROAR. staande uit ongeveer 50.000 Juli a.s. zjjn opgeheven. Let op coloradokever. Degenen, die dit jaar nalatig blijven bfl het treffen van maatre gelen ter bestriding van de coloradokever zullen in het algemeen zonder voorafgaan de waarschuwing worden bekeurd. Dit geldt voor iedere teler van aardappelen, dus ook voor de particulieren, die voor eigen gebruik wat aardappels in de tuin verbouwen. Nederlandse ministers te Rome. Mr. J. H. R. v. Schaick, minister zonder portefeuille, en prof. dr. J. R. M. van den Brink, minis ter van Economische Zaken, zfln te Rome aangekomen, aan het hoofd van de delega tie, die Vrijdagochtend de maquette van Radio Anno Santo aan de Paus zal over handigen. Beloning onderwijzers redelijk geacht De Minister van Onderwfle, Kunsten en We tenschappen is van oordeel, dat de thans geldende salarisregeling voor onderwijzers •voldoet aan redelflke eisen. Hfl geeft deze mening weer in zfln memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van 1950. 8 Reu zen-acht baan naar Nederland Op het kermisterrein aan de Linnaeuwrtraat te Amsterdam zal een van de grootste acht banen ter wereld worden opgebouwd. Het gevaarte dat door NV C. M. Vermolen e« Zonen te Den Haag van een Oostenrflkse exploitant is gehuurd, is 60 meter lang, 20 meter breed en 13 meter hoog. F zend mensen kunnen zich hier per uur vermaken. Vlootschouw KLM. het 30-jarig bestaan Schiphol, heeft de KLM Woensdag een kleine vlootschouw gehouden. Noodwet huisvesting gerepatrieerden. Bfl de Tweede Kamer is spoedig de indiening te verwachten van een ontwerp-noodwet huisvesting gerepatrieerden.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1