&Ceamielwifte HeamleluilKenils VII. De zoals deze wordt Martinytoer üs hjoed to sizzen c/ÓlLS-^&lü.S door Nederland Fan de Dinsdag 13 Juni 1950 No. 45 46e Jaargang Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland B olsward I Uitgave van Drukkerij Fa. A. J. OSINjA Advertentieprijs: 10 een. ..er m t. Giro 87926 Hwat hat Gabe Skroar J Bolswards Nieuwsblad Watersport. Allereerst GABE SKROAR. KUILEN. de J. over Tj. de J. is de stertocht dus ook al merkt Bols- weinig van. Immers Kar tusken kuil en hea, Hoecht men net oer to tsieren. It kuilen sil dan nea, De boppetoan heech fiere. De rook, hea, risping ré, Waeit krüdich üs tomjitte, Kuil, foar de noas gjin pré, Fris? Dat mei sa wol hjitte. '/erschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) Hengelaarsgeluk. Dezer dagen slaagde de heer J. Coenen te Blerick er in een baars gereduceerde van 6 pond en 200 gram met een lengte —..I 1 wanw. KO nw. v. n I I .n a. n 1 z-1n a. V. Nog goed afgelopen. Een schilder, die op de vierde verdieping van een huis aan de Spaamdammerstraat te Amsterdam werk te, is naar beneden gevujlen. De afstand van de plaats waar hij werkte tot de be gane grond was 13 meter. De man ont wrichtte evenwel slechts zijn schouder. Boter in de brij. Drachten heeft zijn 10.000e inwoner, het is Pieter van der Jagt, die van de gemeente ’n spaarbankboekje kreeg van de ver. van Zakenlieden een kinder wagen, terwijl de gemeente zijn ouders een beter huis beloofde, want zij wonen nu met 9 andere personen in een heel kleine wo ning. Vissers naar Denemarken. Nu de visser ij op de Noordzee minder gunstige opbrengsten heeft opgeleverd, besloot een deel van de Urker Noordzeevloot naar Esbjerg te gaan en ongeveer 50 mijl uit de kust werden goede, vangsten van prima kwaliteit ge daan. Minimum vleesprgzen. Te Zwolle en op nog enige andere plaatsen heeft het merendeel der slagers besloten minimumprijzen vast te stellen voor de verkoop van vlees. De mieden foarlik en ticht, Mei inkeld hege raetjen. De boer folget allicht ’t Fêst wurkprogram, sünt Maeije. Heawinne doe to ier. Gersdroegje woe hy net en Sa waerd - mei, sünder flier, De earste kuilbult setteh. De gêrsfracht blauwich grien, Winterfoer foar de bisten, Riist op elk boerehiem, Njonken de reed of jister. Der wurd’ modellen foun, Lyk skeane Pisa-tuorren, Ek heapen kant, rjucht, roun, As weitsers foar de skuorre. Men kin sa’n parate gers- heap min in sieraed neame, Hja jow’ stof - op syn bést, Ta griis-antike dreamen, Biklaeid mei dong of san, Fan boppen en fan siden ’t Fryske gea - EgyptelÊn, Telt tüzen pyramiden. (Fragmint üt ’e taspraek fan Gabe op de gearkomste dy’t justerjoune hélden is yn ’e Doele. Sjoch it for- slach Under Stadsnieuws. Red.) Vr.: Heamielwike A.: dat Boisward niet dicht genoeg bij het wa ter ligt. Maar zo is het niet. Boisward ligt herschapen in één vlaggenzee bijv, veel dichter bij de nieren dan Leeu warden, dat van plan is een nieuwe jacht- Dlercntrouw. Ruim twee jaar geleden ver kocht een landbouwer te Westergeest (Texel) een paard aan een landbouwer te Den Hoorn. In de nacht van Woensdag op Donderdag brak dit paard uit de weide by Den Hoorn en galoppeerde na.,r zijn oude baas terug. Geen goedkope kolen meer? Daar de vraag naar brandstoffen tegen voorjaars- en zo- merprijzen de verwachting heeft overtrof fen, konden de Limburgse mijnen de pro ductie niet bijhouden, waardoor de handel mogelijk niet aan alle aanvragen zal kun nen voldoen. Aannemen ober! Hoteliers, café- en restau ranthouders zullen bij de nieuwe koffietoe- wijzing op 29 Juli een gulden per half pond meer moeten betalen. verdrinking om het leven. Het Fries in de kerken. De Gereformeer de Kerken in Friesland hebben belangrijke beslissingen genomen inzake het gebruik van het Fries in de erediensten. Ook voor de gewone diensten op Zondag ligt de be- I slissing, of de dienst in het Fries of het I Hollands zal worden gehouden, „in de vrij heid der kerken”. Dat wil zeggen, dat iedere plaatseiyke kerkeraad daarover zelf standig en in vrijheid kan beslissen. Door de warmte bevangen- is de 58-jarige W. J, Groeneveld uit Ameide bij zijn werk zaamheden te Lexmond onwel geworden. De man was onmiddellijk dood. wurdt. Net inkelde hünderten moatte emi-1 fraech nei goede molke der hiel great is grearje, mar tüzenen en faeks tsientüzenen. En in twadde gedachte fan him wie, dat dit dén allinnich foar Nederlén en foar de emigranten seis winst wie, as de bén mei üs lén en kultuer sa sterk müglik biwarre bliuwt. Dêrom hat er earst sahwat twa jier Süd-Amearika bireizge en tofoaren mei it Regear yn Brazilië fêste kondysjes makke, in deeglik ündersyk ynsteld nei de groun en it klimaet en yn eigendom krige in stik groun fan 5000 H.A. De bidoeling fan Ir. Heymeyer wie om hjirfan in echt Nederlénsk boeredoarp to meitsjen mei al les, hwat yn sa’n doarp heart to wêzen. Dit bisit hjit de „Fazenda Ribeirao” en wurdt alhiel yn mienskiplik eigendom en yn slet ten forbén opboud. Der binne nou goed fiifhündert minsken oan it wurk. Net al linnich boeren en tünders, ek faklju, in dokter, in geastlike, fiif susters foar it ün- derwiis en de siken en al sa mear. Hieltiid as der wer wenten by boud binne dat dogge se seis kin der wer in nije ploech komme. Hja wurkje coöperatyf, stean ün- der ien lieding en ha fierder in bistjür üt de kolonisten. Alles hwat hja bouwe giet mienskiplik nei de klanten ta. De Razenda keapet en forkeapet en eltse kolonist hat syn rekken by de direkteur. Foar de frij- gesellen is der in mienskiplik tohüs en nei in pear jier kinne hja ien fan de sels- boude wenten biwenjen gean en de frou üt Nederlén oerkomme litte. It leit yn de bi doeling om mei bihald fan dit mienskiplik steunpunt yn de rin fan de jierren fierder üt to swermjen en de nije emigranten hjirre in oanrin to jaen, hwer’t hja linkendewei bihurdzje yn It klimaet en de oare methoa- den fan buorkjen. Neist inkelde boeresoan- nen' üt dizze omkriten is lêstendeis ek in Boalserter famke as frou fan in suveldi- lekteur der hinne setten om de earste eigen suvelfabryk to lieden. In pear moanne lyn is in oar Boalserter famke as Süster der binne gien, in dochter fan de hear Koos Oosterbaan, dy destilds in winkel hie op ’o Apelmerk. It binne meast greidebidriu wen dy’t hja dér ynrjochtsje, omdat de Abonnementsprijs 1.35 per kwartaal bij vooruitbetaling monstreren. Vr.: Is deze demonstratie alleen van be lang voor beroepsmensen? Rare manieren. Een meubelmakerspatroon te Amstelveen, die van het Gewestelijk Ar beidsbureau een arbeider niet mocht ont slaan, weigerde deze man werk te geven en liet hem de gehele werkdag in de can- tine zitten om op de kleren te passen. i Radio voor de boeren. De Stichting voor de Landbouw zal van 1 Juli af des ochtends van tien over half tot kwart voor zeven een agrarisch nieuwsbulletin over beide zenders verzorgen. Het kost ook wel wat. De wederopbouw en uitbreiding van Schiphol, welke reeds een bedrag van Amsterdam vergde van f 51.420.000, zal thans een nieuw crediet vragen van f 14.548.000. Kóninglnneharing. Een vaatje eerste Hol landse Nieuwe werd H. M. de Koningin ten paleize Soestdijk aangeboden, waarna een tweede vaatje naar Prinses Wilhel mina op het Loo werd gebracht. Effectenzwendel. De Utrechtse recherche ontdekte een complot, dat in effecten zwendelde en ontdekte daarbij een verzwe gen vermogen van f300.000. Reclasserlngsdag. Op Zaterdag 17 Juni zal door het gehele land een reclasserlngsdag worden gehouden. Nederlands werk naar den vreemde. De Franse regering liet by de firma L. Smit en Zn te Kinderdijk een slibzuiger bouwen, welke 12 Juni werd af geleverd. Tegen de omzetbelasting. De bakkers- en banketbakkersorganisaties zullen een pro- testvergadering houden tegen de voorge stelde verhoging van de omzetbelasting, die voor vele van de bakkerij-artikelen van 3 op 8% pet. zal worden gebracht. Tegen bos- en heidebrand. In de militaire kazernes zullen gedurende de zomermaan- den speciale brandpiketten aanwezig zijn, die zo nodig de bosbrandweer assistentie kunnen verlenen. Vissers protesteren. De Coöp. Vereniging van IJsselmeervissers heeft protest aange tekend tegen het besluit van de Minister dat per 1 September de maaswijdte van de snoekbaarsnetten van 92 mm. op 100 mm. moet worden gebracht, daar deze eis de vissers duizenden guldens zal kosten. Zorg voor de dieren. De Dierenbescherming vestigt er de aandacht op, dat het gewenst is, gedurende de grote hitte dieren van voldoende drinkwater te voorzien en in de weide voor zoveel mogelijk schaduwrijke plaatsen te zorgen. Op één dag dubbel doctor. Te Utrecht promoveerde de heer A. Stolk tot doctor in de biologie, om een uur later zijn genees kundig proefschrift te verdedigen en tot doctor in de geneeskunde te promoveren. Uitgevers gearresteerd. Twee uitgevers van te Amsterdam verschijnende tijdschrif ten, waarvan de inhoud aanstoot zou geven voor de eerbaarheid, werden gearres teerd. It üngetiid habyt, Wol ’t sintsje strieljend skine, De boeren sit yn ’t wyt Klaeid op de swylmesjlne. Kuilen it heale hiem Fan jarredrits trochweakke, Wiettich waer - in gegriem, Jow my mar wudze en reakken'. PYT. A.: 1. 2. en tige djür. Nederlénsk fé docht it dêrre goed en hja hawwe fierder alle hoop, dat ek de grientebou meidertiid tige der yn- falle sil. In great diel fan it lén moat bi- sproetd of bifloeid wurde. Wetter bringe de rivierkes genöch oan, mar it moat de hellingen fan de heuvels troch irrigaesje- sleatten opbrocht wurde. Fanüt Brazilië is tige meiwurking jown. De helt fan it jild dat noadich wie foar dizze koloanje, is rinteleas liend troch de steat San Paulo en Brazilië, de oare helt moatte de kolo nisten meimekoar leverje of fortsjinje. It liket in bulte op de gong fan saken by de Sudersépoldersearst yn oarder meitsje, wegen en hüzen bouwe en dan boer wur de. Hja rekkenje op sa’n twahündert boe- rebidriuwen en likernóch tüzen oant fyf- tjinhündert minsken, as alles yn kultuer brocht is. Der binne nou straks in seishün- dert oan it wurk. Is de koloanje klear, dan leit it yn de bidoeling om der fanüt nije ündemimmingen to bigjinnen. Dit is in brêgehaed en hjir fanüt kinne de- Ne- derlénske emigranten fierder it lén yn. De Fazenda Ribeirao is in ündernimming fan katholike emigranten, mar it liket my ta, dat oare geastlike groeperingen mei dit initiatyf foar eagen ek op har wize soart- gelikense kolonisaesjekeamën opbouwe kinne. Dan bliuwt by it stribjen nei in nije takomst folie wisser bihélden, hwat it swierste waecht. Dan ek kinne de élden folie gerêster har bern om utens gean litte as hja witte, dat hja dergunder de stipe hélde fan geloof, sede en tradysje, Hwant ek foar de emigrant bliuwt it wurd fan Christus anker en warsköging: „Hwat baet it de minske as er de hiele wréld wint, mar skea lei oan ’e siel.” De Feesttent. Opnieuw gevoelden wij ons opgelucht. Al weer was er een stukje van het waas ver dwenen. ’s Avonds wordt in de tent een voorstel ling gegeven door het beroemde gezel schap Carter van Rotterdam, met promi nente figuren in de hoofdrollen. Het is een licht amusementsprogramma, waar echter ieder naar kan luisteren, daar do te geven nummers met zorg zijn ge kozen. Een volgende keer hopen wfl gesprekken weer te geven met leden van andere com missies, zoals die van sport, draverij, en optocht. Inmiddels heeft U misschien ge zien, dat ook de dagbladen hun kolommen reeds aan de Heamielwike hebben gewijd. Bovendien laat de radio zich niet onbe tuigd. In het Frysk programma van Dins dag 20 Juni krijgt U reeds een voor proefje. Emigraesje, it kin der net sünder, mar j moat it sa? Moat men as ienling yn de frjemdte en alles hwat eigen is, lizze litte om nei koarter of langer tiid mids in hiel oar folk of in grienmank fan minsken in bi stean to finen en as it treft in sek mei jild? Der geane emigranten nei de Steaten, nei Canada, nei Australië, nei New-Zeeland, 1 nei Süd-Afrika of nei Frankryk, mar yn de primitive, materialistyske libbenssfear folstean: hja hawwe brea en brea docht wenjen, mar oars rook noch smaek kinne hja der fine. It liket my ta, dat men dan wol alhiel yn ’e lytse loege sitte moat om dizze ruil to dwaen. Der binne oaren, dy komme by famylje of goekunde en dat is I o) cfilrbnn hnHor xm cnmwiio'o binne safolle Friezen of Nederlanners, dat hja by need oanhéld fine kinne, mar sel- den kinne hja sa ticht bymekoar wenje, dat hja in eigen tsjerke of in eigen skoalle yn it libben roppe kinne. Der is by myn witten mar ien ütsündering op. Dat is de emigraesje, dy’t ünder lieding fan Ir. Hey- meyer, dy’t eartiids secretaris wie fan de Kath. Boeren- en Tündersboun, nei Bra zilië gi^n is en hwer’t nou de 17de fan dizze moanne wer in 81 minsken hinne gca- ne. Dizze jonge ingenieur gie fan de ge dachte üt, dat de emigraesje folie mear bi- tsjutting kriget dan yn it algemien tocht op het ijsbaanterrein)Ook hier wilden we graag iets meer van weten en dus stap ten we alweer naar een van de commissie leden. Vr.: Lijkt u deze demonstratie een goede inzet van de feestweek? A.: Zeer zeker. De bekwaamheid van het hoofdstedeiyk politiecorps is zeer bekend en het gebeurt uiterst zelden, dat de Am en tevens een grote zeilwedstrijd van Heeg sterdamse politie in het Noorden gaat de- naar Boisward op Woènsdag 5 Juli 1950 voor zeiljachten in één klasse, met uitzon dering van de 16 M2, jachten (vergrote B.M.) die by voldoende deelname een klas- i se op zich zelf zullen vormen. Vr.: Bestaat hiervoor belangstelling? A.: Men zal in 't oude Friese stadje velerlei ontspanning kunnen vinden op het gebied van wandel-, wieler- en motorsport, dra verijen etc., terwijl elke avond in een daar voor geplaatste feesttent een uitstekend programma wordt gegeven. De deelnemers ontvangen voor deze feest avond een gratis toegangsbewijs, terwijl voor de eventueel meerdere manschappen die bij het jacht behoren, p kaarten worden verstrekt, welke vooruitvan 53 cm in de Tangkoel aldaar op het kunnen worden besteld. De reacties van ’t droge te halen. Het uitzonderlijke exem- varend publiek hierop zijn gunstig. Vr.: Hoe stelt U zich die stertocht voor? A.: De tocht is opengesteld voor: a. zeil jachten, b. motorjachten. De start mag niet eerder plaats vinden dan 24 Juni a.s. Voor het vertrek dient de startkaart te worden afgestempeld door de havenmeester, Poll- Ik bin jim freon, ik bin gjin oar, Ik bin jim snider: Gabe Skroar. De sinne skynd’, it hea dat brett’, Hjoed lape ’k net, en skreare net, Ik holp üs Pibe-om yn it hea, Wylst Sask-muoï sterke kofje sea, Ik kearde, skodde, fuorgeswile, Ik loek as skroar in swiere sile. Nou yn ’t jounskoft pander’ ik nei hüs, Hearde yn dizz’ seal in feestgerüs, Ik frege in hüsman yn ’e doar: „Siz jo nou ris oan Gabe Skroar: Hwat mei dit wêze, dit bisjutte, Dit folk, dy lytse lju en grutte?” „Je mut,” sa sei er, „mar gau ris kike, ’t Gaat loof ik over ’e Heamielwike!" Nou, hjir bin ik dan, nijsgjirrich as ien, De Heamielwike, ha ’k dat goed f orstien Ik bin jim freon, ik bin gjin oar, Ik bin jim snider: I. ceerde prijzen, n.l. voor de avondvoorstel- Er hangt nog een waas rond de „Heamiel- lin£ f 0.75 en voor het schippersbal f 0.75. wike”, aldus voorzitter Hagenaars onlangs op de persconferentie te Boisward „en de courant kan meehelpen ditwaas weg te nemen.” Wij hebben deze wenk goed in onze oren geknoopt en zijn onmiddellijk op pad ge gaan om alvast enkele van de bestuursle den van de diverse secties (16 in getal) te polsen over de plannen, die men alzo heeft. I plaar zal worden opgezet. Tragisch. Doordat de wind een kinderwa gen met een negen weken oude baby van de familie De Boer te Geefsweer (Gr.) in beweging bracht, geraakte de wagen met het kind te water. De baby kwam door tie, op een Postkantoor of andere instan- j tie. Indien niet de kortste route wordt gevolgd, is het nodig, dat de startkaart zodanig ai- gestempeld wordt, dat aan de hand hier van het aantal afgelegde kilometers is vast j te stellen. De stertocht eindigt op het Kruiswater te Eolsward uiterlijk Woensdag 5 Juli te 18 uur. De deelnemers kunnen op 3, 4, of 5 Juli hun startkaart in Boisward laten afstem pelen btf het Bureau V. V. V. in het histo risch stadhuis, waar ook de insignes zullen worden uitgereikt. Pr.: worden er ook nog speciale prijzen be schikbaar gesteld? A.: Voor de twee verstwegkomende jachten d.w.z. voor de boten, die in de hiervoor vastgestelde tijd de meeste kilometers ge varen hebben, worden extra prijzen be schikbaar gesteld, zowel voor de motor- als voor de zeiljachten. \r.En hoe stelt u zich de zeilwedstrijd voor? Deze wedstrijd staat open voor: 16 Ma (vergrote B.M.). alle andere jachten in gemengde klasse. De start vindt plaats op Woensdagmiddag I 4 Juli a.s. 2 uur, vanaf de jeugdherberg te Heeg. Route: Hegermeer, Gaastmeer, Workumer Trekvaart, Boisward. De fi nish is op het Kruiswater te Boisward. 1 Vr.: Zijn hiervoor ook prijzen beschik baar? A.: Voor iedere klasse zijn twee prijzen be schikbaar, welke aantal bij grote deelname vermeerderd kan worden. Tevens ontvangt iedere deelnemer een insigne. Vr.: Komen al inschrijvingen binnen? Waneer sluit de inschrijvingstermijn en moeten de deelnemers ook inleggeld beta len? A.: De uitnodigingen zijn pas verzonden, maar van verschillende kant werden we reeds opgeheld en toezeggingen gedaan. De inschrijving sluit op 26 Juni 1950. Hét inleggeld bedraagt voor de stertocht en/of de zeilwedstrijd f2.50. Startkaarten worden tijdig toegezonden. De prijzen zullen worden uitgereikt in de ai stikken better, yn sommige kontrljen feesttent na afloop van de voorstelling van Woensdag 5 Juli. Vr.: Ik heb zoiets horen mompelen i schippersbal. Wat is dat eigenlijk? A.: Op Woensdagavond 5 Juli wordt een gezellig schippersbal gehouden na afloop van de voorstelling in de feesttent. Het avondprogramma in de feesttent begint om half acht. Iedere inschrijver heeft recht op één gra tis toegangsbewijs voor een hele avond, dus voor de avondvoorstelling en het schippers bal. Voor de bemanning kunnen vooruit kaarten worden besteld tegen sterk gerodu- A.: Neen. Natuurlijk bestaat er in de Noordelijke politiewereld grote belangstel ling voor dit gebeuren. Maar niet minder belangrijk is de demonstratie voor de bur gers. De demonstratie is zowel voor de één als de ander bedoeld. Vr.: Hoe moet ik mfl zo’n demonstratie indenken A.: Gedemonstreerd wordt bijv, met speurhonden, die verbluffende staaltjes ver tonen. Waarschijnlijk zal er wel eeu z.g. „boef” aan te pas komen, die door de hon den wordt aangevallen. Vr.: Een „boef”? vragen wij verwonderd. A.: Ja, maar natuurlijk geen echte. Ge woonlijk gebruikt men hiervoor iemand, die zich, gekleed in een dik rubberpak, door de honden laat aanvallen. Vr.: Komen er alleen honden? A.: Neen, er wordt ook gedemonstreerd met motoren. De Amsterdamse politie is bekend, zo niet beroemd, door de verbluf fende staaltjes van motorrljkunst. Ook komt er vermoedelrjk een radiowagen en nog meer interessante onderdelen. Kortom, ik verwacht voor deze demonstratie grote belangstelling. Polltle-demonstratie. Met het gevoel, dat we reeds een klein deel van het waas hadden weggewerkt, nanfen we afscheid. We haalden ons programma te voorschijn om eens te zien, wat er alzo meer geboden wordt. Op Maandag 3 Juli reeds in volle gang, ward daar voorlopig men mag verwachten, dat uit alle delen des lands de schepen naar Boisward zullen belandden wij bij eén der be- komen, in de week van 3 tot 7 Juli is er stuursleden van de afdeling watersport. nergens elders een sportgebeuren betref- GS.at U ook iets organiseren in de fende de watersport. Het feest begint dan met klokluiden en een Nou en of! De mensen menen vaak, optocht van landelijke ruiterveremgingen. Meteen komt Boisward dat natuurlijk is dus in feeststemming. De 17e eeuwse markt op het Hengstepad is dan inmiddels opge- liaven te bouwen van een half millioen.bouwd en geeft aan alles een aardig ca- Bolsward is vooral georiënteerd op de me-cLet. ’s Middags wordt er dan een grote ren in de Zuid-Westhoek en maar weini- politle-domonstratie gegeven (vermoedelyk geen weten hoe mooi die zijn. Vr.: Wat denkt U te organiseren? A.: Om aan het wijde merengebied in de Z.W.hoek van Friesland meerdere bekend heid te geven, organiseert de Bolswarder Watersportvereniging een stertocht naar Boisward voor: a. motorjachten; b. zeiljachten, Ambassadeur te Washington. In de vaca ture Van Klef fens werd tot ambassadeur te Washington benoemd dr. J. H. van Royen, die ambassadeur in Canada was. Zuiderzeemuseum. Zaterdag 1 Juli zal te Enkhuizen in het vroegere Peperhuis, het Zuiderzeemuseum worden geopend. Koninklijke Callenbach. De bekende druk kerij en uitgeverij C. C. Callenbach te Nlj- l:erk, werd het praedicaat „Koninklijke” verleend in verband met haar 75-jarig be staan. Bijen onder bedstede. Een bijenzwerm heeft zijn home gevonden onder een bedstede in de woning van de wegwerker van der Wol de te Kampen. Zelfs een imker heeft nog geen kans gezien de beestjes daar weg te krijgen, zodat de bewoners voor de keur staan de bedstede af te breken of haar een lange tjjd niet te gebruiken. Nieuwe minister? Mr. M. E. Lammers, thans belast met het Directoraat-generaal van het gevangeniswezen, komt ernstig In aanmerking voor benoeming tot minister van justitie. De heer Lammers is Katholiek en hij heeft bekendheid gekregen door de op zijn initiatief by ons gevangeniswezen ingevoerde veranderingen. Onnodig wreed doden van kippen? Het „Nederlandse Jack London Verbond” heeft aan de minister van Justitie verzocht, maatregelen te nemen tegen de onnodig wrede en strafbare wyze waarop dezer da gen soms kippen, besmet met pseudo-vogel- pest, worden gedood. Regen verwacht? In de regenkledlngfa- briek „Frisia” te Quatrebras werd dezer dagen ingebroken. Een groot aantal regen jassen werd ontvreemd. De politie vond enkele daarvan in een weiland terug. Nederlandse filmsterren. Dertien leeuwen van het Valkenburgse circus Klant gaan naar Rome om te spelen in de M.G.M.- film „Quo Vadls”, die in het Colosseum moet worden opgenomen.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1