1 I L, 3 s een succes Martinytoer Ondanks regen de li üs hjoed to sizzen door Nederland Fan de t r No. 51 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa A. J .OSINGA - Bolsward LAAT/TE EERICIHEN l olitie- arter. Weerpraatje Hwat hat Gabe Skroar I 46e Jaargang Dinsdag 4 Juli 1950 Bolswards Nieuwsblad van I I Heamielwike fezel- t. IND- 0.60. van chap 0.30. ïn am sen mingd bidriuw. Tj. de J. I I mars >ark. ;orps daartoe inspant, doet ons waarlijk goed. Wij denken aan dat gezegde wat wij on langs opvingen: „Er is maar één Bolsward maar in de Heamielwike is Bolsward één." Zo is het, ieder doet mee, of zoals wij het gisteravond in een vraaggesprek voor de radio-microfoon uitdrukten: dit feest wordt in tegenstelling met de voormalige ker mis gedragen door alle lagen van de bevolking. Reeds gistermorgen bjj de officiële opening was er veel volk op de been. De sirenes hadden reeds geloeid, de klokken geluid, toen te ruim 9 uur plechtig van het stad huis door burgemeester J. G. 8. Brulnsma deze afkondiging werd gedaan: savelgroun, dy’t folie bimesting freget en lang net frij is fan stouwen. De swierdere groun is allegearre omearre foar de bou- buorkerijen. Men kin in boer sa mar net skatte sokke dagen, mar nel de uterlike meneuvels to sjen wiene der hiel hwat dy’t LING n het lichte ratis. ard. tfe ■ol ie- :en tea Veischljnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) B'j ten i ge- - aan LK”, Dien: roba- w. irden ff I fyftich man, dy’t mei in opsichter it fjild yngyng, wiene op it lést mar twa boeren mear, dy’t him neigyngen, de oaren wiene stiltsjes ütpykt. Mar dat seit it measte net, hwant mei keapjen of lanhieren wol de iene faken jit slimmer wêze as de oare en de greatste lekskoaijer blykt létters soms de fülste leafhawwer to wêzen. Foei de kwaliteit fan de groun de measten net ta, de hierkondysjes dyngen dat ek net. De hieren, dy’t yn it boekje stiene rounen fan f 50 oant f 70 de pounsmiette, troch- geans. Dat liicht der net om en is heger as op it Aide ian. Foar dit nfle ian is it ek tige stüf, hwant der moat jit hiel hwat barre foar dit soarte fan bidriuwen op peil is. De greide lelt iepen en wol, allerhanne mankeminten dogge harren noch foar en hoe’t de tiid wurde sil, witte wy net, mar de kans, dat de prizen heger wurde sille, mei men lytser achtsje as it omgekearde. Né, de pioniers yn de Wieringermar binne yndertiid aerdich makliker oan in pleats slagge as dizze collega’s yn it Suderleech. En nou noch stiet men dêrre foar ünge- woane dingen. Forline wike siet ik by in boer yn de Wieringermar, dy’t hiele stro ken weet hie, dy’t fordroegen, deun der neist stie it bést, mar hiele galen rounen der troch, hwer’t neat fan to lanne kaem. Op in stik hjouwer hie hy de kwael baes wurde kinnen troch it brüken fan Man- gaansulfaat, mar dat koste him goed fjir- tich goune de pounsmlet ekstra. Ek mei de oare kunstmest moast hy tige royael wêze. Op de biten laei 700 kg. stikstof en sa fierder. Oan de oare kant ha de lju oant diz tiid ta yn de nfle polders in goed stik brea fortsjinje kind en men mei hoop je, dat ek de boeren yn it Suderleech der net hinne helle wurde om harren it fel oer de earen to strüpen. Oant ankomme Tongersdei, dan kom ik seis. Ik hoopje myn lêzers dan to moetsjen. Mei Fryske hünslach, GABE SKROAR. Toen ging het de stad door, voorop een 3- tal herauten, een muziekcorps en de Am sterdamse politie met één van de figuren, die het feest kwamen opfleuren, gevolgd door de landelijke rflverenigingen van Oos- terend en Nijland. Inmiddels was de laatste hand gelegd aan de versiering der stad en was men druk bezig met de opbouw van de markt op het Hengstepad. Jammer, dat in de loop van de namiddag de regen een lelijke spelbreker werd, zodat enkele nummers moesten worden afgebro ken of afgelast. Men zie hiervoor onder stadsnieuws. de J. len in te hts in Abonnementsprijs 1.35 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs! 10 cent per m.m Giro 87926 Si DEINING IN HET ZOMERWEER. Bijzondere weersverschijnselen rond de langste dag. Het zal zeker de moeite waard zijn om nog eens even een terugblik te werpen op enkele bijzondere weersverschijnselen, die zich in het midden van de vorige Weken boven en langs ons land voordeden. De langste dag, 21 Juni, was nog maar enkele uren oud of de eerste zware buien werden al gemeld. De omgeving van Wil lemstad en het Zuid-Westeltfke deel van de Veluwe kregen zelfs een vrij zware wind hoos te verwerken. Hoewel windhozen in ons land geen zeld zaamheid zijn, komen ze toch ook niet veel vuldig voor. In de meeste gevallen raakt de slurf de grond niet; deze keer echter wel. In het laatste geval wordt grote schade aangericht. In deze slurf, die ver schillende afmetingen kan hebben, maar toch niet dikwijls een grotere middellijn heeft dan 50 tot 100 meter, komt een zeer snel draaiende luchtwerveling voor met grote luchtdrukverschillen. Deze werveling is soms zo sterk, dat zelfs dikke bomen als lucifersstokjes worden afgedraaid. Het plaatsje Willemstad weet hier thans van mee te praten. Een windhoos laat zich niet voorspellen, maar het is goed, vooral bij zwaar, buiig weer met zwarte kantluchten uit te kijken, daar men een hoos op betrek kelijk grote afstand wel kan zien aanko men. Tevens kwamen er op deze eerste „zomer dag” in vele delen van ons land zware ha gelbuien voor, waarbij plaatselflk zelfs stukken ijs vielen ter grote van duiven eieren en nog iets groter. Er zijn dan ook heel wat ruiten vernield, terwijl er tevens heel wat schade aan land- en tulnbouw- gewassen is aangericht. Alleen in en rond Ossendrecht bijv, bedroeg de hagelschade al meer dan f250.000. Ook de hiermede vergezeld gaande on- weersverschflnselen hadden op verschillende plaatsen inslag en brand tot gevolg. Het is dan ook geen wonder, dat velen zich bfl het naderen van de inktzwarte onweers- lucht bang maken, want met de hiermede gepaard gaande natuurkrachten valt niet te spotten. Deze kunnen in enkele minuten een heel dorp verwoesten, zoals wij ons van Borculo nog zullen herinneren. Op dit geval komen wij volgende maand uitvoe rig terug, daar het dan juist 25 jaar ge leden is, dat deze ramp plaats had. De Donderdag, volgend op deze onweersdag van 21 Juni, bracht een depressie, die dicht langs onze Waddenkust passeerde en de wind in de kuststreken en in het Noorden van ons land tot stormkracht deed aanwak keren. Het station van het K. N. M. I. op het vliegveld Eelde registreerde de zwaar ste windstoot, n.J. van 96 km. per uur. Een dergelijke storm komt in de zomer maanden ook maar een enkele keer voor. Wij hebben dus de vorige weken op twee opeenvolgende dagen wel buitengewone weersverschijnselen in ons land gehad. De Meteorologische post van het K.N.M.I. te Eelde, maakte, zoals wjj in vele dag bladen reeds konden lezen, Dinsdag 20 Juni nog een beste beurt, door de Konink lijke stoet, tfldens het bezoek aan Gronin gen, juist op tfld voor een zware onweers bui te waarschuwen, waarmede zfl veel suc ces heeft gehad, daar men door o.a. het tempo te verhogen, juist vóór de bul bin nen was. Juni is weer ten einde en hoewel er nog geen cijfers bekend zijn, mogen wfl wat het weer in deze eerste zomomaand be treft, niet mopperen. Mar it sop wurdt wol aerdich tin, sa to sjen. Dit alles nimt net wel, dat'men der bliid mei wêze kin, dat op en nfl goed 250 nfle boeren in plak fine kinne dit jier. Al is dan kommercieel bisjoen dit wurk net rendabel, men mei sizze, dat hjir in sa mar takocht wiene. len ploech fan sa'nj nij en fruchtber stik Nederlkn üntstiet, dat oan hünderten minsken wurk en brea jowt. It binne lykwols net allinnich de boeren dy’t hjir bilang by hawwe, ek de middenstên hat hjir in kêns. Frfle festiging kin hjir al likemin as by de boeren. Allin nich via de Direksje en neffens in fêst plan, dat der safolle bidriuwen talitten wurde as foar de bitsjinning fan de Tiifbl- king noadich binne en foar de middenstan- ners seis in stik brea jowe. It fait jin hjir likegoed as yn de Wieringermar op, dat der sa’n bytsje Friezen by binne. Döare hja net, hawwe gjin kaptael genöch of hwer sit de oast. Sjochris, sa’n midden- stanner bigjint mei in stikmannich klan ten, dy’t hjir en dêrre wenje. Men kin wol sizze, dat der yn de earste jierren gjin bistean to finen is. Mar alle jierren kom- me der in pear hündert minsken by en dat is it moedjaend perspektyf. As nou de an- gelstók mar lang genoch is, wurdt it mei- dertiid in pracht affear, hwant wylde kon- kurrinsje komt der net. Hwa der wêze wol as der hwat to winnen is, moat der hinne gean nou’t it noch in wyldemis li- ket. Hwa dat oangean kin om de sinte- raesje is yn hdldershan. Yn Wieringerwerf wurde nou prachtsaken iepene troch mins ken, dy’t jierrenlang de fiere buorkerijen yn in greate krite bisutele hawwe. Lyksa giet it yn it Suderleech. En hwa dan sjocht hoefolle slachters, bakkers, winkellju op plakken sitte, hwer’t hja meimekoar nea gjin bistean fine sille, dy tinkt: Foar dat jlmme nei Australië geane, prebearje dan earst in kêns yn eigen lên. Een zwarte ooievaar. Oele nabij Hengelo werd door een vogel kenner op korte afstand een hoogst zeld zame zwarte ooievaar waargenomen. Van pier afgegleden en verdronken. Een 13- jarig meisje uit Steggerda (Fr.) dat met een groep van 500 schoolkinderen op Vlie land aan zee speelde, is van een pier afge gleden en verdronken. De politie te Zevenbergen heeft proces-ver- baal opgemaakt tegen vier jongens, die katten vingen, welke zfl in een schuur doodranselden. Tegen een dergelflke wreed heid kan niet streng genoeg worden opge treden. Ons duurder leven. Het prflsindexcflfer van het gezinsverbruik, dat is gebaseerd op de huishoudrekeningen, is per 15 Mei weer met een punt gestegen. In en uit. De waarde van de Nederlandse invoer bedroeg in Mei f 663 millioen, waar tegenover een uitvoer stond van f 377 mil lioen. Geluk gehad. Te Rotterdam kwam dezer dagen een driejarig jongetje onder een personenauto. De wielen raakten het ech ter niet en ongedeerd kroop het weer on der de wagen uit. Drie is genoeg. B. en W. van Zaandam stellen voor de politieverordening zo. te wij zigen, dat het houden binnenshuis van meer dan drie honden boven de leeftijd van drie maanden wordt verboden. Ernstige fraude. In Zevenbergen zijn mal versaties bfl een waterschap ontdekt, waar mee ongeveer f 30.000 zfln gemoeid. De ad ministrateur van dit waterschap, J. de L., heeft zichzelf gemeld bfl de Rotterdamse politie. De politie te Enschedé heeft een aldaar wonende 30-jarige eigenaar van een filmbe drijf aangehouden wegens het versprei den van pornografische films. i Aan de burgers en boeren in en rondom de Hanzestad Bolsward. Heden, dé 3de Juli 1950, bfl de ope ning van de Heamielwike, doen wfl U plechtig weten, dat de feestelijk heden een aanvang kunnen nemen. Laat het zijn 'n feest van dankbaar heid, een feest van meerdere ver broedering van boer en stedeling. Geen wanklank store de Heamiel wike. Viert dankbaar feest, de Ungetiid is gedaan. Geen vlssersIattJn, Een bekende sportvis ser (hengelaar) uit Balk ving bfl het stoom gemaal te Taeozfll ruim 200 pond brasem. Er waren knapen bfl van boven de 4 pd. Kwaadaardige hokkellng. Een hokkellng in een weiland te Huins, heeft een 4-jarig meisje aangevallen. Het kind werd op de grond gegooid en danig door het dier toe getakeld. De nieuwe minister. Bfl Koninklflk besluit van 28 Juni is met ingang van 10 Juli be noemd tot minister van justitie mr. A. A. M. Struycken, advocaat en procureur en wethouder van de gemeente Breda, aldus deelt de Regeringsvoorlichtingsdienst mede. Van een aap en een meisje. Uit het Noor- derdierenpark te Emmen is Vrfldagmorgen een chimpansee ontvlucht. Door de kordaat heid van de buffetjuffrouw van het restau rant kon hij echter worden achterhaald. Het droeve einde. Het stoffelijk overschot van de vlieger G. M. G. Noyons, die met een straaljager bfl Schiermonnikoog om 't leven kwam, is geborgen en naar Leeu warden overgebracht. Twee Nederlanders in Trier verongelukt. Twee Nederlanders, de 27-jarige F. Homan uit Zuidhom en de 25-jarige H. D. J. Méin- sma uit Hantum, zfln bfl een motorongeluk te Trier om het leven gekomen. Hun mo tor kwam In botsing met een tank. De stoffelflke resten zfln naar het militaire hospitaal te Trier vervoerd en zullen van daar naar Nederland gaan. Weet hfl- er meer van? In verband met een brand, die onlangs in een autosloperij te Terneuzen ontstond, ten gevolge waarvan deze geheel uitbrandde, Is een Terneuzens ingezetene gearresteerd. Een 72-jarige verdronken. Op de grens van Brandwflk en Bleskensgraaf in de Alblas- serwaard is Zondagmorgen een toeringcar met 45 inzittenden op een smalle weg te water geraakt. Dit ongeval kostte een 72- jarige inzittende uit Rotterdam ’t leven. In een donker gangetje tussen een school en een kerk in Kampen heeft de politie Zaterdagmorgen een skelet opgegraven, dat vermoedelijk afkomstig is van een, in begin 1944 vermoord lid van een regiment Duitse pantsertroepen. Kellner doodt zfln chef. Zondagavond heeft te Leeuwarden een kellner zfln chef dood geslagen. Naar de juiste toedracht van deze zaak stelt de politie en onderzoek in. In de ondergrondse werken van de mfln Julia te Eygelshoven is de 36-jarige ar beider E. Arkenbosch uit Kerkrade door verstikking om het leven gekomen. Te Sluiskil is een 42-jarige Italiaanse ar beider gearresteerd, verdacht van aanran ding van een 12-jarig meisje. Het kind kon een nauwkeurig signalement van de aan rander geven, waardoor deze kon worden opgespoord. In het Noord-Hollands Kanaal is de 17- jarige J. Nijman die niet kon zwemmen verdronken, nadat zfln kano was omgesla gen. Zijn 16-jarige vriend, die met hem in de kano zat en wel kon zwemmen, kon zonder moeilijkheden de kant bereiken. Het onweer. In geheel ons land woedde gisteravond een zwaar onweer. In Holland werd veel ravage aangericht. Een viertal personen verloor hierbij het. leven, waar onder een vader van 7 kinderen. Dielissen kampioen. De 26-jarige sigaren maker uit Beek en Donk, de amateurren- ner, die tweemaal in successie de Friese elfstedenrflwieltocht won, heeft thans te Zandvoort beslag gelegd op de kampioens titel. In de buurtschap Aardgas. Bfl de boringen te Gramsbergen is gebleken, dat de bodem daar in leder geval aardgas bevat. Uit veiligheidsovei* wegingen heeft men het vrflkomende gas aangestoken. Aardgas Is n.l. zwaar, blflft laag hangen en kan daardoor gevaar op leveren voor de omgeving. Eerste Nederlandse vlieger 70 jaar. De eerste Nederlandse vlieger, de heer Mulder te Breda vierde zfln 70ste verjaardag. De heer Mulder behaalde 39 jaar geleden zfln vliegbrevet en heeft reeds een Möelbewogen Vliegeniersleven achter zich, maar zelf vliegen is er nu niet meer bfl, aldus de jarige. Auto met textiel te water. Een personen auto met textielgoederen is even voorbij Diemen te water gereden. De Inzittenden kwamen er met een nat pak af; de goede ren, die niet verzekerd waren, kregen veel schade. Nu reeds Maria Gorettl-parochie. Aan de dezer dagen heilig verklaarde Maria Go- retti is reeds nu een Nederlandse r.k. pa rochie toegewfld, de pas opgerichte paro chie Nulland te Kerkrade; daar zal te zij ner tfld een Maria-Goretti-kerk in worden gebouwd. Ze wórden niet wflzer. Een bewoner van Terneuzen stak enige door hem gevonden slaghoedjes met een lucifer aan en werd ernstig aan de hand gewond. Dank zfl aardappelen. Te Noordwflkerhóut is de eerste houten school, waarvan de on derdelen pasklaar zfln vervaardigd in Oos- tenrflk, in gebruik genomen. De school Is geïmporteerd in ruil voor pootaardappe- len. Ridders zonder Harnas. De Regeerlngs- voorlichtingsdienst heeft de jeugd-speel- film van de Nederlandse Padvinders „Rid ders zonder Harnas” aangekocht voor ver toning In Indonesië, Suriname en de Ne derlandse Antillen. De lange jacht is wer iepen. Fjouwertüzen boeren, jonge boeren of lju, dy’t graech boer wurde wolle, hawwe oan de Direksje fan de Sudersépolders de kondysjes frege foar de nfle buorkerflen yn it Suderleech (N.O.Polder). Yn greate kloften binne hja de foarige wi- ken nei de polder tein om de objekten persoanlik to bisjen. Dei- stiet de Direksje op: earst sjen en dan sizze, hwat jim wol le. Ik haw de yndruk, dat de lju, dy’t doe foar it earst de polder seagen, net hjitter wurden binne. Alderearst *et, omdat üt dizze hoeke de measte lju tingje nei in De greate boubidriuwen doare hja net oan en yn it algemien kinne hja dy ek net oan, omdat hja fan hüs üt greidboeren binne. Ik soe it harren ek net oanriede büten har ünderfining om in greate boupleats oan to gean, stel, dat de Direksje deryn biet, hwant sokke bidriu wen freegje in bulte kapitael en in bitüfte bouboer. En dat léste is men fuort net, ex al kin men dan wol ploeije en eidzje. Dy I mingde bidriuwen foelen de measten tsjin, de groun hiene hja swierder forwachte. it wie noch al frij hwat sênnich. Dat is wier. Yn it algemien hawwe de lju de foarstel- ling dat de polders üt swiere klaei bistean en dat is net wier. It Suderleech is efkes swierder as de Wieringermar, mar ek hjir- re binne de mingde bidriuwen hiele lichte NIEUW AMERIKAANS FRONT IN KOREA. Gisteren zijn Amerikaanse communiqué’s gepubliceerd over de stand van de krijgs verrichtingen in Korea. Het vooruitgescho ven hoofdkwartier der Amerikanen (thans gevestigd in Taejon) zegt, dat de situatie niet al te goed was. Bfl de Oostkust opererende communisti sche troepen waren afgezwenkt naar het Westen, waar zfl op ongeveer dertig ki lometer ten Oosten van Soewon Zuide lijke troepen terugdrongen. Het communiqué van Mac Arthurs hoofd kwartier meldde, dat andere troepen 16 kilometer ten Noorden van Soewon ston den. De stad en het vliegveld waren toen weer in handen van (na de overhaaste vlucht van Zaterdag) teruggekeerde Zuide lijke troepen, die echter omsingeld dreig den te worden. De Noordelflke eenheden, die het gebied van Soewon Zaterdag binnendrongen, waren blijkbaar niet sterk genoeg geweest, om hun terreinwinst te behouden. Zaterdag beperkte de regen de operaties. Het hoofdkwartier van de luchtmacht be vestigde, dat twaalf Amerikaanse toestel len waren verloren gegaan. Het is niet uit overmoed, dat we deze woorden neerschrflven, nu de Heamielwike nog maar pas is gestart. Wel uit (gezond) optimisme. Om maar eens te beginnen met twee din gen, twee dingen, die misschien niet eens het meest tot het „feestvierend” publiek spreken, maar die toch boekdelen spre ken. Daar is allereerst de tentoonstelling van 17 eeuwse kunst, die vanavond door de Minister van Onderwijs, Kruisten en Weten schappen officieel geopend wordt. Heeft u de vorige tentoonstelling in ons fraaie stadhuis ook gezien? Neen? Dan is het nu het moment eens een kflkje te nemen en daarmede direct overtuigd te geraken van het grote belang van deze expositie. Volgde U geregeld hetgeen er geboden werd aan Friese, Nederlandse en Limburg se kunst? Dan zult U het bfl het zien van de tentoonstelling die heden wordt geopend met ons eens zfln, dat wat de waarde be treft deze expositie door het Rflksmuseum toch wel de kroon spant. De expositie van meesterwerken uit het Rflksmuseum te Amsterdam in het Bols- warder raadhuis belooft n.l. een unieke ge beurtenis te worden voor geheel Friesland. Donderdagmiddag is een door de hoofddi rectie uitgezóchte collectie schilderijen en zilverwerk in de Gysbertstad gearriveerd, waarna men terstond een aanvang heeft ge maakt met de inrichting van de tentoon stelling. Hier en daar eens een kijkje nemend, ont dekten wfl de namen van beroemde 17e eeuwse meesters. Jan Steen is met een vijftal karakteristieke werken vertegen woordigd: „De kwakzalver”, „De losbol”, „Tweeërlei spel”, enz. typeren deze mees ter van het vrolflke tafreel wel bfl uitstek. Meindert Hobbema, Aert van der Neer, de Avercamps, Ferdinand Bol, Gerard ten Borch, Van der Helst en de beide Van de Veldes en vele andere prominente schilders uit onze Gouden Eeuw hebben zeker geen enkele aanbeveling nodig. Van de in Fries land gewerkt hebbende Lambert Jacobsz. en Wybrand de Geest is elk één werk aan wezig. Onder het bflzonder fraaie zilver werk bevindt zich o.a. een drinkhoorn met beslag van het grootschippersgilde te Sta veren (1538), een drinkhoorn met aliantie- wapens Ozingavan Walta en het merk Bolsward (1609), benevens meesterteken van Jan Stoffels, terwfll de bekende Bols- warder zilversmid Claes Baerdt gerepresen teerd wordt door een gewelfde plaat met drflfwerk en inscriptie „Anna Gaeijkema.” Misschien had U de aanhef van dit artikel in geheel andere trant verwacht, bijv, over de Carter-avond, waar gister de primière werd gegeven en waarvan vanavond een herhaling volgt, of misschien over de poli- tiedemonstraties, die gistermiddag reeds plaats vonden of de wedkamp Fanny-Foek- je. Natuurlijk, ook hierover leest U in dit blad, maar als U ons vraagt wat nu een cultureel cachet aan deze week geeft, dan is het wel de tentoonstelling. U komt deze week toch in Bolsward, nog eens, verzuim deze kans niet. Zo vaak hoorde U misschien al van schilders als Jan Steen, welnu, hier ziet U schilderflen, die hfl zelf heeft ge maakt. Moedgevend is ook, dat voor het (nogal dure) concert, dat hedenavond wordt ge houden, zo’n grote belangstelling blijkt te bestaan. De Doelezaal is totaal uitverkocht, zodat, wat dit betreft dit concert reeds bfl voorbaat geslaagd is. Genoeg hierover, er is in Bolsward meer te zien. Weer bedoelen we niet alle gebeur tenissen op sport en ander gebied, die we vanzelfsprekend warm bfl U aanbevelen, maar vragen in dit verband uw aandacht voor de etalages. Waar het hart vol van is, loopt de mond gemakkelijk van over en we moeten de verleiding daarom weerstaan enkele fir ma’s bij name te noemen, die er iets heel bflzonders van hebben gemaakt, wfl wil len immers de uitslag van de etalagewed strijd niet beïnvloeden. Wat ons trof is dit, dat het middenstand met de Heamielwike ernst is. Heel Bols ward is in Heamielstemming en heel wat zakenmensen hebben een geheel nieuw, ge heel origineel en zeer goedkoop etalage- materiaal ontdekt, n.l. hooi. Doodgewoon hooi. Zag U het ooit zo gek? Hooi in een etalage, maar hier past het, hier is het een symbool van de verbondenheid tussen stad en platteland. Sommigen hebben met dat doodgewone hooi wonderen verricht. Dan is er nog iets wat ons goed heeft ge daan. Zowel in de officiële feestgids, in ons Heamielnummer van de krant als in de etalages, heeft men plotseling ontdekt, dat het Fries toch wel degelijk mogelijkheden biedt voor reclame. De toepassing van Frie se gezegden, spreuken, spreekwoorden en de reclame is legio. Hoe kan het ook an ders met een zo Friese feestweek, die een Friese naam heeft, waarover zelfs radio reporters proberen hun tong te breken. Het is misschien nog incidenteel, dit ge bruik van Gabe Skroar zfln taal, maar symptomatisch. Kortom ’t is ’n bewfls, dat Bolsward al zfln best doet de feestweek een bepaald cachet te geven. Dat ieder zich

Bolswards Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1