üs hjoed to sizzen Vrijdag 8*Sept. 1950 No. 70 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Buitenlands Overzicht L door Nederland Provinciale Kroniek Telefoon 451 (K 5157) Uitgave van Drukkerij Fa. A.J.OSINGA - Boisward Hwat hat Gabe Skroar 46e Jaargang Bolswards Nieuwsblad I I Defensie vraagt offers n B De I de i 1 1 1 e B f 3 3 3 1 De Amerikaanse minister van .buitenlandse zaken DE AMSTERDAMSE JORDAAN VIERT FEEST EN HEEFT EEN JOR- DAAN-FESTIVAI. GEORGANISEERD. Als onderdeel worden vis wedstrijden in de grachten van de Jordaan gehouden, ook voor vrouwen. Enige Jordaanse moeders in actie. en mei hast algemiene stimmen, kin men dochs wol oannimme, dat it hiele folk de bitsjutting der fan ynsjocht. De Akademy is oprjochte as in wurkfor- bftn; hy is ütgroeid ta in orgaen, dat bi- stiet üt ünderskate öfdiellngen, wurkfor- bannen neamd. De publikaesjes binne al mei it foarnaemste wurk fan de Akademy. Der binne al aerdich hwat ütkommen, mar noch lang net genöch. Der lizze al wer nije ré, oaren komme ré. Nou mei it forhege subsydzje kin der mear barre, en it leit teffens yn de bidoeling in füns dêr foar to foarmjen. Ek oare wittenskippelike for- middens sjogge mei greate bilangstelling nei de Akademy lyk as it regear ek. It joech foar de foarsitter greate foldienens dat er de lieding oerdrage koe oan de nije direkteur, dr. W. Kok, fan it bigjin óf al in trou meiwurker. Mei in hertelik wurdtsje waerd hy tasprutsen en dr. Kok liet yn syn andert ütkomme, dat er oan de iene kant tsjin it nije wurk oanseach, mar oan de oare kant it ek wer mei fortrouwen bigong, omdat er op melwurking rekkenje koe. Hy brocht hulde oan dr. Wumkes, dy’t de foar- stap yn dit wurk nommen hat, en dr. Sip- ma, dy’t it organisearre hat. Dy’t in gnoarpot Trout om syn sparpot, Forliest de sparpot En hftldt de gnoarpot. at er dü 311 i r '^eischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Reg. Omroep Noord 180 M. ces to rat ne in an 1st ’e Te irt ed tfe de It 21. it e- in ést lat iyn ist la ’t 3h ;en im. iet rel. o a n a i oan late rih- nné ■oe- gen J.7 st- in vol 3r- Jor- aak Ine 1. oar kje in ek iüs 3e t. >1- te r, lm it m- ir- te m 3T re Bt e, it ei n i- r l- n n e a. b. c. Acheson, ziet blijkbaar ook gevaren in de Balkan opdoemen. Hij heeft in een verklaring be toogd, dat de versterking van het Noord- Atlantisch gebied belangrijk voor de veilig heid van de gehele wereld is, maar dat ook de militaire bijstand aan zekere vitale ge bieden in andere delen van de wereld o.a. Griekenland, Turkije en Perzië moest wor den vergroot en versneld. Dit weer meer op de voorgrond treden van de Balkankwestie in de internationale politiek is ook zeer belangrijk voor West-Europa. Zoals bekend heeft Turkije kort geleden immers verzocht in het Noord Atlantisch Pact te worden opgenomên. De Raad van het Atlantisch Pact en waarschijnlijk ook de Grote Drie zullen o.a. over dat verzoek spreken als zfl in September bijeenkomen vóór de alge mene vergadering der Ver. Naties, waaraan zoals nu wel vaststaat ook door Rusland zal worden deelgenomen, waaromtrent eerst twijfel bestond. De eventuele opname van Chr. Bouwarbeidersbond in Friesland heeft Zaterdag zijn jaarlijkse toogdag weei gehouden. Op een der mooiste plekjes van ons gewest in de bossen van Olterterp waren ’s morgens een duizendtal bezoe kers bfleen om op deze hoogtijdag, waar aan ook de vrouwen natuurlijk deelnamen, een goed woord te horen spreken en van de natuur te genieten. De goede woor den kwamen er een zevental functio narissen beklom het spreekgestoelte maar de natuur liet het zitten. Zó erg. dat men 's middags zijn toevlucht moest zoe ken in de Geref. Kerk te Drachten, waar het tweede gedeelte van het programma werd afgewerkt. Na de opening door de heer T. Stobbe, de voorzitter van de afdeling Leeuwarden, voerde de Bondsvoorzitter, de heer J. van Eflbergen, het woord. Hij nam principieel stelling tegen het communisme, maar ver gat niet te wijzen op de schuld der kerk. Uitvoerig stond hjj vervolgens stil bij de toestanden in Amerika de „democratie” daar heeft ook zijn schaduwkanten! om ten slotte in te gaan op de principiële taak van de Chr. vakbeweging. Tot de overige sprekers behoorden de 2de Bondsvoorzitter Th. Palma en de districts- bestuurder J. H. Hazes. De Chr. muziekvereniging „Concordia” te Drachten zorgde voor een welkome af wisseling. zette koers naar Boisward om een kijkje te nemen bjj het Geref. rusthuis, waaraan thans de laatste hand wordt gelegd; de officiële opening is bepaald op Woensdag 13 September. Het gebouw maakt een uiter mate verzorgde indruk en het was de leden van de Friese Bouwkring wel duidelijk, dat architect T. van der Zee uit Boisward alles in het werk heeft gesteld om het de ouden van dagen, die hier zullen worden gehuis vest, zoveel mogeljjk naar de zin te maken. In Plngjum werd een bezoek gebracht bij een z.g. „gelede" boerderij, eveneens een schepping van de heer Van der Zee. Een voordeel van deze bouwwijze is, dat bij eventuele brand slechts een gedeelte van de boerderij verloren kan gaan. Deze boerderij heeft f 77.650 gekost; dit is aanmerkelijk goedkoper dan de gebruikelijke bouw. Vervolgens ging men naar Tacozijl, waar de grote kanaalwerken in het teken der belangstelling stonden. De excursisten stel den zich grondig van de vorderingen van dit grote project op de hoogte, waarbij de toelichtingen van deskundigen zeer verhel derend waren om een juiste indruk mee naar huis te nemen. Het grote stoomge maal werd eveneens bezocht en de heer Van der Meer, chef-machinist, zorgde er hier voor dat de bezoekers het een en an der aan de weet kwamen. Tenslotte stond in Balk een bezichtiging van de centrale werkplaatsen van het auto bedrijf „De Zuidwesthoek” w^er een pro duct van architect Van der Zee op het programma. Deze grote en ruime gebou wen, die kort geleden in gebruik werden genomen, trokken algemeen de bewondering van de deskundige bezoekers. Tilsdei 12 Septimber: 1819. Fryske ütstjörlng. Meditaesje Ds. D. van Dyk fan Grins. Stimmen üt it Heitelftn. „Ut it muzykboek fan in lietsjesjonger” Pyt de Jong sjongt eigen lietsjes mei bigelieding fan Fokke Kramer. Toogdag van de Christi. Bouw arbeidersbond te Olterterp en Drachten. Griekse wantrouwen jegens Tlto bestendigd bleef, Maliks bedoeling met zijn aanklacht voor de Veiligheidsraad zou nu ook zijn Z.- Slavië, dat lid van die Raad is, te nopen zich uit te spreken over het meedogenloze optreden van het Griekse „fascisme”. Keurt Zuid-Slavië dat af, dan wordt de kloof tus sen Grieken en Zuid-Slaven wijder; keurt Zuid-Slavië het niet af, dan heeft Moskou opnieuw reden Tito voor de volken achter het Ijzeren Gordijn af te schilderen als de handlanger der „fascisten”. Trouwens die beschuldiging zal hij toch wel niet ontgaan nu Zuid-Slavië ook officieel de actie van Noord-Korea veroordeelde. Blijkbaar heeft de samentrekking van Russische troepen en divisies uit de satellietstaten aan zijn grenzen nu toch wel enige zenuwachtigheid in Z.-Slavlë veroorzaakt. Het heeft ten minste doen weten, dat als het wordt aan gevallen, het direct een beroep op de Ver. Naties zal doen. We hebben in de laatste tijd steeds zoveel aandacht moeten schenken aan de verhou dingen in Europa en Azië, dat de rest van de wereld er wat schraal afkwam. Nu was daarvan ook niet zoveel te melden, doch thans moet toch even gewag worden ge maakt van de verkiezingen in Zuid-West- Afrika, het voormalige Duitse gebied, waar vorige week de blanken voor het eerst zes afge- vaardigen voor het Zuid-Afrikaanse parle ment hebben gekozen. Er wonen wel 350000 zwarten tegen 38000 blanken, maar de eer sten hebben geen stemrecht, trouwens een deel er van is nog zeer onontwikkeld. De 26000 blanke kiezers, tenminste een meer derheid van hen, hebben zes afgevaardig den van de Zuid-Afrikaanse partij der na tionalisten van dr. Malan, die op het ogen blik aan de regering is, gekozen, zij kregen 12400 stemmen en de partij van generaal Smuts kreeg ruim 10000 stemmen. De on geveer 3000v. stemmen van gewezen Duitse onderdanen gaven de doorslag en het was wel te verwachten, dat zij op Malan, die in de tweede wereldoorlog voor een neu traal Zuid-Afrika was, zouden stemmen en niet op Smuts, die zijn land aan geallieerde zijde liet meestreden. 6 zetels is niet veel, maar toch betekenen zij in dit geval heel wat, omdat de regeringsmeerderheid in ’t centrale Zuid-Afrikaanse parlement nu van zes op twaalf zetels is gekomen. En dat betekent dat Malan zijn politiek van schei ding tussen het blanke en het zwarte ras vergezeld van ontrechting van het laat ste met groter beslistheid kan voortzet ten. Maar het betekent ook, dat Zuid- Afrika daardoor vroeg of laat met andere delen van het Gemenabest als Engeland zelf en India in moeilijkheden zal geraken en dat daardoor de spanningen binnen dat Gemenebest zullen toenemen. In Denemarken hebben verkiezingen voor de Tweede Kamer plaats gehad, nodig ge worden, omdat de socialistische minder heidsregering was afgetreden wegens me ningsverschil met de meerderheid der Ka mer. De socialisten hebben bij de nieuwe verkiezingen opnieuw het grootst aantal zetels verkregen, maar geen meerderheid. Een coalitieregering lijkt waarschijnlijk. Bevln, die Zuid-Slavië’s pogen om toenadering tot communistisch China te zoeken om dat ook bij Moskou weg te lokken ook aanmoedig- de. Toch botert het nog niet tussen Athene en Belgrado. Men zegt, dat Tito nog altijd streeft naar een vereniging van de Griekse Macedoniërs en de Macedoniers in zijn eigen land in een republiekje onder Zuid-Slavisch gezag (ook de Z.-Slavische radio maakt daarvoor propaganda) en dat daardoor het Abonnementsprijs 1.35 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs t 10 cent per m m Giro 87926 heerst heeft in huishoudgoed en onderkleding hadden de belangstelling. Turkfle in het Atlantisch Pact zou voor West- Europa belangrijke consekwenties kunnen meebrengen. Zolang Turkije niet in dit pact is opgenomen, zullen de West-Europese naties, als er in die stormhoek van’Europa iets gebeurt, alleen als lid der Ver. Naties een vrijwillige bijdrage aan het Turkse weerstandsvermogen behoeven te verlenen. Is Turkije echter lid van het Noord Atlan tisch Pact dan brengen de verdragsver plichtingen mee dat zij het land, dat Tur kije aanvalt en dat kan eigenlijk geen ander land dan Rusland zijn de oorlog vcrklaron ook een tipje van de sluier opgelicht, welke Qverigens brengt men Maliks klacht tegen j Griekenland ook in verband met de verhou- j ding van Athene tot Joego-Slavië. Een i hecht verbond tussen deze beide landen zou barrière welke Rusland scheidt van de Middellandse Zee aanzienlijk versterken. West-Europese politici hebben daarvoor ook al hun best gedaan, o.a. de Engelse minister van buitenlandse zaken Friese Bouwkring op excursie. Zaterdagmiddag maakten de leden van de Friese Bouwkring een van de twee jaar lijkse excursies. Dit was de z.g. kleine ex cursie, waarbij men zich bepaalt tot het eigen gewest. Men vertrok per touringcar uit Sneek en tot nog toe de Nederlandse plannen voor de snelle opbouw van een militair apparaat bedekte en generaal Kruis heeft in een brief tot de dienstplichtigen, die 2 October de opnieuw moeten opkomen, terecht gezegd, 1 - - dat Korea en al wat daaromheen is ge beurd, de weegschaal naar de veiligheids- kant heeft gedrukt en gedwongen tot een geforceerde opbouw van het militaire appa raat inplaats van een geleidelijke. Zo is het in alle betrokken landen, en de moei lijkheid zit mede ook in het feit, dat die geforceerde opbouw moet geschieden in landen, waar de levensstandaard ook op een geforceerd peil staat door de Marshall hulp. De Amerikanen schijnen nu wel van plan die hulp voort te zetten, en er niet op te beknibbelen al geven ze dan ook een geweldig bedrag voor de militaire hulp, maar het staat wel vast dat de extra kos ten welke voor de verdere uitbreiding var het militaire apparaat ten laste van elk land zelf kunnen komen, door die volken ook zelf zullen moeten worden betaald en zich dus in een verlaging van de levens- standaard zullen moeten uitdrukken. De Engelse minister-president Attlee heeft dit dan ook ruiterlijk verklaard in de con ferentie van het Britse Verband van Vak verenigingen. Versobering. Wie echter niet blind is voor de dreigende gevaren van de huidige internationale ver houdingen, zal bereid zijn een versobering te aanvaarden, om er toe mee te werken, dat geleidelijk weer min of meer een even wicht in de militaire krachtsverhoudingen tussen West en Oost wordt bereikt. De tijd, welke daarvoor nog moet verlopen en wel ke de militaire leiders van het Westen zo kort mogelijk trachten te maken, is het gevaarlijkst. Helemaal gerust zijn we niet over het feit, dat een Russisch vliegtuig een aanval op vaartuigen der Ver. Naties in Koreaanse wateren heeft gedaan. Het is neergeschoten, doch het Hjkt veel op een Russische provocatie. De Amerikanen heb ben het feit in de Veiligheidsraad gebracht. Bovendien hebben de Russen ook weer op een ander front een zenuwenoorlog ontke tend. In de laatste vergadering van de Veiligheidsraad welke de Rus Mallk presideerde, wilde h(j op de agenda van die raad ook een punt brengen: „het terrorisme en de massale terechtstellingen in Griekenland”. Vervolgde Griekse communisten zouden ’n beroep hebben gedaan op Stalin, meer dan 100 Griekse vakbondsleiders zouden naar verlaten eilanden zijn gedeporteerd, waar zjj mishandeld zouden worden. In hoeverre, zelfs als de beschuldiging juist is, de Vei ligheidsraad gerechtigd zou zijn in deze tussen beide te komen, is een vraag, om dat dit toch wel duidelijk een binnenlandse aangelegenheid is. We geloven overigens best, dat het huidige Griekse regime niet al te humaan tegen zijn tegenstanders op treedt. In Rusland noch in enig ander land achter het Ijzeren gordijn is het echter be ter, maar het ging Malik natuurlijk hele maal niet om het lot dezer vakbondsleiders maar allicht om weer eens een nieuw wa pen in de zenuwoorlog te proberen. Trouwens nog kort geleden meldde Griekse regering zelve, dat er voortdurend in Polen opgeleide Griekse communisten over de Griekse grens kwamen, zodat met een opleving van de opstandige communis tische beweging, die ook vanuit Bulgarije wordt aangeblazen, rekening moest worden gehouden. De Fryske Akademy. De jiergearkomste fan de Fryske Akademy brocht Sneon rju foaroansteanden op wit- 1 tenskippellk gebiet nei de Harmonie to Ljouwert. »Wol in biwiis, dat dizze stifting de bilangstelling hat. En net allinne fan bistudearde lju, mar ek fan party oaren, sa die wol bliken üt it oersjoch, dat de foar sitter, dr. P. Sipma, oer it Cfroune jler joech. Hy koe dêryn in blide toan hearre litte. hwant it hat wei’ in fruchtber jler foar de Akademy west. Yn 1938 lyts bigongen mei in 100 leden is it tal nou al ütwreide ta amperoan 300, it tal meiwurkers rint yn de hünderten, it tal stipers is dêrmei 1000. Dat tal is to lyts, mar der sil wer aksje fierd wurde, om dat forhege to krijen. Fan greate bitsjutting is, dat de Provin- siale Steaten in subsydzje jowe fan f 39000. De morele en materiële stipe is de Aka demy tige blild mei. Hy sil syn bést dwaen it fortrouwen, dat yn de Akademy steld is, net to biskamjen. Men hoeft der net oer yn to sitten, dat er nou üt de krêft waekse sil. Wol kin der nou aerdich mear dien wurde. It personeel kin nou fan 2 op 4 brocht wurde en it bineamen fan in fêste administrateur makket, dat de oaren nou fan dat soarte wurk üntlêstlge wurde. De foarsitter gong ek even yn op it bl- swier, dat wol ris heard wurdt, as soe de Akademy yn de Fryske biweging blhelle wurde. Dat is net it gefal, al binne foar in part it wol deselde minsken, dy’t dêr yn sitte. Mar it doel is lang ltselde net. Koart sein: de biweging wol foar FryslAn de strild, de Akademy de stüdzje. Is er wol yn it folk biwoartele? Hwat dêr ünder forstien wurdt, kin üngelvk oer tocht wurde, mar de foarsitter mient fan wol. Lju üt allerhande formiddens binne lid, meiwurker en sttper. En de steaten, binne dat net by ütstek de fortsjintwurdi- gers fan it Fryske folk? As dy stipe jowe, Geen verdere verlaging van belasting. In zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer over de wetsontwerpen tot belas tingverlaging, verklaart minister Lieftinck dat in geen geval tot een verdergaande be lastingverlaging dan de voorgestelde kan worden overgegaan. L|jk van piloot gevonden. Het stoffelijk overschot van de piloot van de „Firefly” van de Marine Luchtvaartdienst die vorige week Woensdag bij Kijkduin in zee ver ongelukte, is Dinsdagmorgen door de poli tie van Noordwjjk op het strand aldaar ge vonden. Van Meegeren’s huis. Het huis van de schilder Van Meegeren aan de Keizers gracht 321 te Amsterdam heeft dezer da gen op de veiling in Frascati te Amster dam een bedrag van f 132.000 opgebracht. Makelaar Brandt, de verkoop-makelaar, was tevens de koper. In wiens handen het huis is overgegaan is niet bekendi Vijfjarige jongen overreden. Een 5-jarig zoontje van de familie Vuyst te Naarden is dezer dagen onder een vrachtauto geko men, die een fabrieksterrein wilde oprij den. Het kind overleed spoedig. Jeugdherberg gesloten wegens besmettelij- ke ziekte. Wegens roodvonk in het gezin van de ouders is de jeugdherberg „De Poel- akker” te Lunteren op last van de inspec teur voor de volksgezondheid gesloten. Met de neus in de boter. Een volwassen Rhesus-aap is een poosje weg geweest uit do Rotterdamse diergaarde Bijdorp. Toen hij trugkwam had hjj een pakje margarine bij zich, vermoedelijk uit een openstaand keukenraam meegenomen. Fantasie. Het ia thans wel zo goed als zeker, dat de hele „beschieting” van de communisten in een bus bfl Breezand niets anders is geweest dan een gevolg van over spannen zenuwen der inzittenden en de zucht van de communistische leiders om aan het publiek een terreur tegen com munisten te suggereren. Er is niet gescho ten en de voorruit is door spanningsver schil binnen en buiten de bus geheel uit. de sponingen gebarsten. Dat is, wat de fei ten betreft, alles. De rest is door de com munisten gefantaseerd. 25 30 mille ontvreemd. Tijdens de ronde van Den Bosch op Zondagmiddag tussen 3 en 6 uur, terwijl de familie bditen de stad vertoefde, hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot een perceel in de Kerk straat aldaar, bewoond door de familie V., die een handel in gedistilleerd heeft. Een groot bedrag aan geld is ontvreemd. Er werd gesproken over 25 ft 30.000 gulden, maar vast staat dit nog niet. De gedupeer de was niet tegen inbraak verzekerd. De 13-jarige P. de Vilder uit Uzendöke is bjj het uitwijken met een autobus in botsing gekomen en op slag gedood. Schoenreparatie duurder. De gezamenlijke schoenmakerspatroonsbonden hebben be sloten de reparatieprtjzen met 15 pet. te verhogen vanwege de hogere prgzen van de grondstoffen. Jongetje viel in brandende kolk. In het af gelopen weekend heeft zich een tragisch on geval voorgedaan aan de z.g. Mormonen- kolk te Twello, dat de zesjarige Jantje Haf kamp het leven heeft gekost. Het kind zak te door een laagje zand, dat in de kolk was gestort en kwam tot de borst terecht in smeulend zaagsel, dat zich er onder be vond. Deerlijk gewond werd het jongetje naar een ziekenhuis te Deventer vervoerd, waar het Maandagavond is overleden. Kooplust steeg, De cijfers vertellen on» weer, dat in Juli een ware kooprage ge- de detailhandel. Vooral Erebundel van Dr. G. A. WImkes. Toen dr. G. A. Wumkes verleden jaar ter gelegenheid van zjj 80ste verjaardag werd gehuldigd als Fries historicus, publicist, bijbelvertaler en oud-bibllothecaris van de provinciale bibliotheek, werd hern door de „Fryske Akademy”, tot welker oprichting de jubilaris destjjds het initiatief nam, een erebundel toegezegd. Deze uitgave, een boekwerk onder de re dactie van drs. L. H. Bouma, drs. U. Ypma, dr. O. Postma en ds. C. van der Woude, is thans verschenen (fa. A. J. Osinga, Bois ward). Het eerste exemplaar werd aan dr. G. A. Wumkes aangeboden op zijn 81ste verjaar dag. Het boekwerk bevat een 14-tal weten schappelijke essays, op het gebied van de Friese historie, biografie, genealogie en heemkunde, de studieterreinen, die de bij zondere belangstelling van dr. Wumkes hadden. Medewerkers waren o.a. dr. M. j. Elzinga, prof. dr. K. Fokkema, drs. H. Halbertsma, terwijl ook de beide zoons van de jubilaris, ds. A D. Wumkes en dr. D. A. Wumkes, alsmede zijn schoonzoon prof, dr. W. J. Kooiman een bijdrage zagen op genomen. Het boekwerk bevat zowel bij dragen in de Friese als in de Nederlandse ta*L |XE plaatsvervangers van de ministers van defensie van de Noord Atlantische Raad hebben verklaard niet tevreden te zijn over de omvang van de plannen door de West-Europese landen vastgesteld als hun bijdrage tot de gemeenschappelijke verde diging van West-Europa. Dat betekent natuurlijk dat de Amerikaan se voorzitter niet tevreden was, want het zou zot zijn te veronderstellen, dat elke Vertegenwoordiger de plannen van z’n eigen land, waarmee hij ter vergadering kwam, afkamde. Deze plannen zullen dus zowel uitgebreid als versneld moeten worden. En in de eerste plaats zal daarbij de krachts inspanning gericht moeten worden op de vervaardiging van de uitrusting voor de legers. Amerika zal daarbij in belangrijke mate helpen. Het plan is, dat het aan W.- Europa alleen voor 3% milliard dollars aan wapenen enz. zal leveren, dat is zo iets van 13 milliard gulden, maar die duize lingwekkende som is nog niet voldoende, trouwens als ze voldoende was zouden de Ver. Staten niet zoveel geven, want te Washington rekent men er op, dat de be trokken landen zelf in de eerste plaats wat zullen presteren. Die 3% milliard dollars zijn eigenlijk bestemd om het tekort aan te vullen en zullen dus vooral wel bestemd zijn voor de zwaarste en modernste wa penen, welke niet of nauwelijks in West- Europa worden gemaakt. De opvoering der defensieplannen betekent niet alleen zwaar dere financiële lasten voor de West-Euro pese volken, maar ook zwaardere verplich tingen voor hen/die bij de defensie een rol spelen, zowel Engeland als Frankrijk en België hebben de diensttijd verlengd. Ook wij! Onze minister van oorlog en marine heeft Tentoonstelling knipwerk verlengd. Naar wij vernemen is de expositie van oud en modem knipwerk in het Coopmanshüs te Franeker, gezien de grote belangstelling op het verzoek van het Gemeentebestuur nog verlengd tot en met 25 September, de dag waarop H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard bij hun bezoek aan onze provincie ook Franeker zullen aan doen.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1