Moskou lachende derde üs hjoed to sizzen door Nederland DEÖ uitslag van de verkiezing in de Ver. U Staten heeft aanleiding gegeven tot zeer uiteenlopende beschouwingen. No. 90 40e Jaargang Vrijdag 17 Nov. 1950 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa. A.J.OSINGA - Bolsward Buitenlands Overzicht dering :fln. a. Hoe- geschroefd. d. n van sn van onder Uitspraken Kantongerecht - Sneek -an 1 tie. otter man» irvan wat jf en i alH niet Veischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) rijderfl zeer- nnaris Abonnementsprijs 1.35 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs i 10 cent per m.m Giro 87926 Hwat hat Gabe Skroar Bolswards Nieuwsblad te af. 1. 2. 3. 1. BH b. c. ijsclub arver- voor- uls en i toe- eel te estuur ieuwe Joume werd j aan ,Wal- oude chter >aatje mor- n om le zo, 'de. Venezuela is de militaire dictator Chalbaud doodge schoten. Zjjn beide medeleiders van het mi litair bewind blijven dat voeren. Evenals in vele andere Z.-Amerikaanse republieken is er aanhoudende strijd om de macht tussen de verschillende groepen, meer om persoon lijke dan politieke redenen, en die zal zich dan ook wel in deze moord geuit hebben. t.e.m. 15 October zijn door de Ned. douane daar 20000 kg koffie in beslag genomen, Ernstige concurrente van de ooievaar. Te Emmen heeft mevrouw Lammers-Holl haar 25-jarig jubileum als vroedvrouw gevierd. Zij hielp bijna 5000 babies ter wereld ko men. O, dat verkeer! De verkeersovertredingen namen ditmaal wel een bijzonder grote plaats in op het daardoor wat eentonige programma. Be halve de twee jagers uit Sloten, die op ver boden terrein jaagden, wat hun f15.of 7 dagen en him jachtgeweer kostte, een opkoper uit Bolsward die koper van een minderjarige kocht, een slager uit Wyckel, die ongestempeld vlees in zijn koelcel had en een te langzame chauffeur, die daar door een spoorboom op zijn cabine kreeg, kwamen er alleen verkeerszondaars op het matje, aldus het Sneker Nieuwsblad. Dat koper in Bolsward was trouwens geen voordelig zaakje voor de opkoper Jac. V. aldaar. Want omdat hij Dat de muorren earen ha, Docht net folie hinder, Mar dat se ek wol tongen ha, Dat is folie slimmer. id een jrslag, l voor f 75.84 t kon t rap- ■schot Die kat kwam weer.in Ellecom, waar een dame dat dier vijftien maanden geleden had overgedaan aan iemand anders. Dezer dagen zat de poes weer gewoon op het haardkleedje. het nooit kind t alle or de :at?" oogje van mag zoek aan geld- preken lereme waagd n der- een de i gym- ontaan lid be- egging werd -. Ook 3osma aan- ran de -erenl- en. eizoen m i)e- n 67- oones- >f. dr. noml- >lt. Win- an de reed» loeder naar >nder- studie eerst anken aarna chr. HBS «sten chten nmer. druk- kelfjk er en ilt. ken? tocï gees- n zfjn er al- ereld- ;s be- i R.U. iteits- weest n. Htf ulteit jlera- s zijn KOFFIEBONNEN AANGEWEZEN. Het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten te Den Haag heeft de bonnen 486 Algemeen en 494 Algemeen aangewezen voor het kopen van 125 gram koffie. Deze bonnen kunnen met ingang van Vrijdag 17 November 1950 worden ge bruikt. Zij blijven geldig voor het kopen bij de detaillist tot en met 2 December '50. Om distributie-technische redenen zijn uit maal twee bonnummers aangewezen. Bon 486 Algemeen komt voor op de A- en B- kaarten, bon 494 Algemeen op de D-kaart. Met het oog op de feestdagen zal de eerst volgende bonaanwijzing op 21 Decemoer 1950 (dus na 5 weken) plaats hebben. Daarna volgt weer een bonaanwijzing na zes weken. Overigens is het rantsoen per persoon onveranderd. Mevroiiw Hertogh te Singapore. De moe der van Bertha Hertogh is te Singapore aangekomen. „Ik zal al het mogelijke doen om het meisje terug te krijgen,” zo deelde zij de aanwezige journalisten door middel van een tolk mede. Bij een bezoek aan Ber- ---Ik houd niet van U, vroeger hebt U me weggegeven. Geen alcohol bij snelverkeer schijnt nog niet voldoende tot de expedi teur B. V. te Bolsward te zijn doorge drongen. Bij de L.A.B.-chauffeurs althans geniet hij geen gunstige reputatie. Als hij zo zig-zag over de weg rijdt weten zij wel hoe laat het is en kunnen ze hem moeilijk passeren. Deze verzwarende getuigenis werd afge legd door de Bolswarder chauffeur F. N. wiens wagen onder Spannum door V. werd aangereden, omdat deze geheel links op de weg kwam. De Ambtenaar herinnerde er aan, dat ver dachte al meermalen wegens verkeers overtredingen terecht heeft gestaan, waar bij de borrel ook een rol speelde. Ook nu had hij weer drank op. Deze man moet van de weg verwijderd worden, luidde het strenge oordeel en daarom eiste spreker een boete van f 25 of 12 dagen plus 6 mnd. ontzegging van het rijbewijs. Het vonnis werd f 20 of 10 dagen en 6 mnd. ontzegging. N oord-Af rikaans gebied bedreigen, nu heeft Egypte aange- kondigd, dat het 't verdrag met Engeland had vernomen, werd in de gedenksteen waarbij dit land werd toegestaan troepen in de zóne van het Suez-kanaal te legeren, zal opzeggen. Dat is een eenzijdige opzeg ging van een verdrag, dat nog een aantal jaren geldig was, het is een bepaald on vriendelijke daad, maar tevens een bewijs hoezeer het nationalistisch besef allerwege aan de overzijde van de Middellandse Zee groeiende is. Wanner eEngeland de bewa king van het Suez-kanaal moet opgeven, die belangrijke verkeersweg met het Verre Oosten, betekent dat een verzwakking van het gehele Westen. Uit Frankrijk wordt nog gemeld dat Maurice Thorez, de secre- taris-generaal van de Franse communisti sche partij, die door een verlamming ge troffen is, voor behandeling door Russi sche dokters naar Rusland vertrokken is. Dit zou geschiedt zijn op last van dé door Stalin zelf gestichte gezondheidscommissie voor de behandeling van zieke leiders, zo wel Russische als buitenlandse, van de com munistische party. In n‘ :t-communlstlsche kringen zoekt men er ochter iets anders achter, óf dat Thorez besmet is door Ti- toisme en moet worden „gecorrigeerd” of dat hy in veiligheid wordt gebracht voor het geval de Franse communistische party straks een scherpe actie tegen de regering zal beginnen, wat licht tot Thorez’ arresta tie zou kunnen leiden. In i Blakend, balkend of allebei 1 Het gezin Van zeer ernstig mishandeld en ten slotte van zyn geld beroofd. De dader is in arrest. De 24-jarige A. V. was met de 63-jarige van M. uit geweest. Beiden waren nogal dronken. By een kraampje werden nog patates frites gekocht. V. wilde zyn portie biykbaar niet zelf betalen. Hy had op een tractatie van Van M. gehoopt. Zo ont stond de twist. Een Spaanse verstekeling, aan boord van het Zweedse ss Edith” was vóór Rotter dam spoorloos verdwenen om aan arresta tie te ontkomen. Ten einde raad meldde hy zich toch by de rivierpolitie. De Vreem delingendienst stuurde hem met dezelfde gelegenheid terug. Op het scherm. De BBC heeft voorberei dingen getroffen om de aankomst van Ko ningin Juliana en Prins Bernhard op het Victoriastation in Londen op haar televisie net uit te zenden. Het is alleen maar jammer, dat zelfs over De eerste fabriek In Nederland van adres die eigen bewapeningsplannen de drie Wes- teiyke grote mogendheden het nog niet eens zyn. Engeland biykt nu ook de vorming van een verenigd Europees leger te heb ben verworpen; in dezelfde vergadering van het Lagerhuis waarin dit werd meegedeeld, bleek ook de geringe sympathie van de En gelse regering voor een Europese federatie en stappen in die richting. Wel is deze re gering er vlug bij geweest om gebruik te maken van het besluit der V. N. dat toe staat weer ambassadeurs in Spanje te be noemen. Bevin deelde mede dat Engeland te gelegener tijd een ambassadeur naar Madrid zal zenden. De Engelsen wensen blijkbaar de betrekkingen met de landen aan deze zijde van de Middellandse Zee zo innig mogelijk te maken. We wezen kort geleden op de moeiiykheden die Frank rijk in zijn REG. OMROEP NOORD 188 M. Tilsdel 21 Novimber: 18.45—19. Literair kwartier. Fokke Sierk- sma bespreekt „Nünders” van Sjoerd Spannninga en „Jerk” van T. Straat- sma. 19.0220. Fryske ütstjdring. Frouljusketier tinder redaksje fan Frou L. PostBeuckens. 1. Op bisite by Franke en Tsjal. 2. Fraechpetear mei in ünderwizeres. Stimmen üt it HeitelAn. It toaniel yn FrysléLn. „De Hoogerhuissaek” fan D. A. Tamminga. „It bloed sprekt” fan Lammert Popma. „In têst mei stuorkes”, fan Barend van der Veen. L. de Bock uit Leiden. Het onderzoek dat zeer werd bemoeilijkt omdat alle papie ren nat waren, bracht Woensdagmiddag meer licht in deze aanvankelijk duistere geschiedenis toen de heer de Bock zich bij de politie meldde en meedeelde dat hij te zamen met de heer Julien voor een Haagse firma reisde en zij Dinsdagavond Gronin gen waren binnengereden. Zij hadden en kele café’s bezocht, waarna de heer Julien een eindje was gaan ryden. Hoe de vrouwe- lyke passagier in de auto was gekomen, kon de heer De Bock de politie niet vertel len. Een aquariumgebouw voor Groningen Voor de oorlog bestonden in Groningen reeds plannen tot oprichting van een aqua- rium-gebouw, met eventueel later uitbrei ding tot dierentuin. De oorlog verhinderde echter die plannen, doch de initiatiefnemers hebben ze nu weer opgevat. Men heeft des- tyds 'n bedrag van f 70.000 byeengebracht en dit is in de loop der jaren aanzieniyk vergroot. Er is nu een N.V. gevormd, die de plannen zal uitwerken. Er zyn sombere, die voorspellen dat, nu de republikeinen aanzienlijk aan zetels in het Congres hebben gewonnen, al hebben de democraten de meerderheid behouden, I West-Europa het kind van de rekening zal worden. De republikeinen zouden, gesteund door de conservatieve vleugel van de de mocraten, Truman willen dwingen, te be zuinigen zowel op de militaire als econo mische hulp aan Europa om meer aandacht aan Azië te kunnen wyden. Er zyn echter ook optimistischer klanken, die het waarschyniyk achten, dat het in de practyk wel wat zal meevallen. Er zyn immers al leiders van de republikeinen ge- geweest, die verklaard hebben dat de hulp aan West-Europa niet zal worden vermin derd. De belangen van de Ver. Staten en West- Europa waren nu al zo ineengestrengeld in het verzet tegen Rusland, dat een terug weg eigenlyk niet meer mogelijk was. Een Amerikaans belang van de eerste orde was West-Europa voor een Russische inval te behoeden, omdat, als de West-Europese industrie en in de eerste plaats die van het Roergebied, in Russische handen viel, dat een enorme versterking van Moskou zou betekenen en een groter nadeel voor de Ver. Staten, dan het prys geven van welk deel van Azië ook, aan Rusland. Als hier en daar betoogd werd dat de uit slag der verkiezingen toch wel aantoont, dat de kans op een herkiezing van presi dent Truman of verkiezing van een Euro pa even gunstig gezind opvolger over 2 jaar twyfelachtig is, wijst men er ander- zyds op, dat by een dergelyke verkiezing veel meer kiezers naar de stembus gaan dan by een tussentydse congresverkiezing en dat dus daarover ook nog niets valt te zeggen. Met dat al betekent toch de hui dige verkiezingsuitslag, dat Trumans rege ring in deze twee jaar, die ze nog voor de boeg heeft, meer rekening met de wen sen der republikeinen zal moeten houden dan in de voorbygegane periode, dit kan zekere ombuiging van de Amerikaanse po litiek, zowel van de binnenlandse en bui tenlandse, tengevolge hebben, waarmee de huidige regering haar aanhangers van zich zóu kunnen vervreemden en dus zelf haar kansen voor 1952 bederven. Het Westen zit nu in Azië met een uiterst onbehaaglijke situatie, en het kan best zijn dat tenslotte de V. N.-troepen, ondanks de aanwezigheid van Chinese troepen in N.- Korea, toch de Mantsjoerijse grens nog zullen bereiken. Maar zullen zij daar maar altijd de wacht aan de Yaloe moeten be trekken om tegen een eventuele inval van het vijandige China te waken 7 Hier wreekt zich de fout, dat men Oost-Aziatische vraagstukken buiten het grootste Aziati sche rijk om heeft willen regelen. Een weg terug is moeiiyk te vinden. Misschien dat India het Westen mag zich gelukkig prijzen dat dat grote ryk in ieder geval lid der V. N. is in deze bemiddelend kan optreden. Het heeft zelf het grootste belang by rust in Azië en heeft door de ver anderde positie van Tibet en een burger oorlog in de nabuurstaat Nepal, ook al zorgen genoeg. Gesnapt. De Haagse politie heeft Vrydag een inval gedaan in een pand, dat gebruikt werd, als verzamelplaats van gestolen fiet sen. De fietsen werden hier gedemonteerd en daarna weer met andere onderdelen ge monteerd, waarna ze weer werden ver kocht. Veertig karretjes stonden klaar voor aflevering. Drie rywielherstellers, die deze „zaak” behartigden, zyn gearres teerd. Dat ging niet. Ook een record. In Alkmaar is iemand voor de derde keer geverbaliseerd wegens overtreding van het vestigingsverbod voor de middenstand. Voor Alkmaar is dat een record. Acht gewonden by botsing. Acht licht- en zwaargewonden (voor het leven van een van hen wordt gevreesd) is de tol van een ernstig auto-ongeluk, dat Dinsdagavond omstreeks halfzeven is gebeurd op de ryksweg Meppel-Steenwyk, ter hoogte van Nyeveen. Oudere man van geld beroofd. In Roermond heeft een jongere arbeider een oudere man getikt telexbericht heid” verkeren. Een koeponny. Te Oldeberkoop (Fr.) is een kalf van maar tien pond geboren; het diertje, dat goed gezond is, zal wel een dwergkoe worden, verwacht men. Auto In Hoenrlep gereden. De Groningse brandweer heeft een auto uit het Hoendiep gehaald, waarin zich de dode lichamen van een man en een vrouw bevonden. De man bleek te zyn de heer L. P. A. Julien uit Voorburg; het stoffeiyk overschot van de vrouw is geïdentificeerd als mevr. E. E. J. S. uit Groningen. De politie werd op het ongeluk opmerkzaam gemaakt toen een schip op de gezonken auto stootte. Uit het eerste onderzoek bleek dat de wagen toe behoorde aan een Haagse garage en op 9 November was verhuurd aan de heer G. P. In Amsterdam in de effectenbeurs wordt van 10 November tot 10 December een groot internationaal schaaktournooi gehouden. Hieraan wordt deelge nomen door Nederlanders, Fransen, Tsjechen, Joegoslaven, een Amerikaan, een Argentijn, een IJslander en een Zweed. Foto: Overzicht van het toumooi. Lachende derde is by dit alles Moskou, dat, omdat het Westen nu enigszins de handen gebonden zijn in Azië, welgemoed de conferentie der Grote Vier tegemoet gaat, welke er ver- moedeiyk toch wel zal komen, al staat het Westen tegenover het te verwachten resul taat pessimistisch. Bevin, de Britse minis ter van buitenlandse zaken, heeft het Rus sische voorstel, zoals het luidt zelfs van de hand gewezen. Dat voorstel behelsde alleen besprekingen over de door het Westen voorgenomen herbewapening van West- Duitsland. Als er echter gesproken moet worden, wenst het Westen dat over alle geschillen tussen de andere mogendheden en Rusland en dat schynt nu de voorwaar de te zijn, welke voor een byeenkomst der Grote Vier aan Rusland gesteld is. De algemene houding van het Westen ten opzichte van deze ontmoeting kan samen gevat worden in de woorden: „het kruit droog houden, terwyi men praat”. Hetgeen betekent, dat men zowel met de eigen be wapeningsplannen als met die voor West- Duitsland intussen wenst voort te gaan. de Ley te Amersfoort is verbiyd met een drieling; allen jongens die volgens een fout „in balkende gezond- seer- en kantoormachines is Maandagmor gen officieel door burgemeester Oud aan de Parallelweg te Rotterdam geopend. In totaal zyn al 300 electrische machines af geleverd. Drieling in Socstdijk. De familie Van der Bley, Julianastraat 56 te Soestdijk is ver blijd met de geboorte van een drieling. Het was voor de moeder een hele verrassing. Het eerste kind werd thuis geboren, maar toen oordeelde dokter het beter mevrouw Van der Bey naar het ziekenhuis „De Lich tenberg” in Amersfoort te laten brengen. Hier zijn de twee andere kinderen geboren, allen jongens. Gevallene herleefd. Onder de uit Rusland terugkerende krijgsgevangenen is ook de 26-jarige G. L. van Boxtel uit Eindhoven, die tot 23 Juni 1943 bij de afdeling spiraal- makerij van Philips werkzaam was. Toen men na de bevryding niets meer van hem van het monument voor de gevallenen van Philips te Eindhoven zijn naam gebeiteld. Die naam zal nu uiteraard weer worden verwyderd. Gemak dient de mens. Een Amsterdammer heeft ten behoeve van automobilisten een apparaatje geconstrueerd, dat aan het dashboard wordt bevestigd en waardoor men door een draai aan een handeltje een brandende sigaret te voorschyn kan halen. Juist het aansteken onder het ryden, ter wijl men tevens het verkeer in het oog moet houden, «levert vaak moeiiykheden op. Zich een jaar vergist. Dezer dagen vierde 'n echtpaar te Zantvoort (samen 171 jaar) onder grote belangstelling hun diamanten huwelijksfeest, totdat de afd. bevolking van de gemeentesecretarie met de klompen in het spul kwam en met de mededeling kwam, dat de beide oudjes „pas” 59 jaar waren getrouwd. Het kerkarchief kwam er ook nog aan te pas, maar ook dit ver meldde het jaar 1891. Maar Zandvoort, zo tekent Het Parool by dit bericht aan, gunt het krasse paar zyn „by vergissing” ont vangen presentjes toch wel! Inval in nachthuis. Dinsdagochtend vyf uur heeft de polite een inval gedaan in een huis aan de Kerkstraat te Amsterdam, waarbij een 35-jarige exploitant en een 30-jarige pensionhoudster wegens overtreding van de Drankwet werden gearresteerd. De hele in ventaris van het nachthuis, waar zonder vergunning borrels van diverse soort fl.per stuk werden verkocht, werd in beslag genomen, waaronder een piano, een pick-up en diverse dranken. Tegen de ex ploitant en de pensionhoudster is proces verbaal opgemaakt; de negen bezoekers zyn na verhoor vrygelaten. 5000 maal Snip en Snap. In het Scala-thea. ter te Den Haag zyn Zondagavond Willy Walden en Piet Muyselaar gehuldigd om dat zy daar voor de 5000ste maal als Snip en Snap voor het voetlicht traden. Bloemen van de directie en cadeaux van bewonder aars vertolkten met een gul applaus van het publiek de waardering van velen voor de bekende Snip en Snap-creatie. Vrouwe Justitia gestolen. Uit een kantoor aan de Herengracht te Amsterdam is een zilveren beeldje, dat vrouwe Justitia voor stelt en een waarde heeft van f 300, gesto len. Ljjk gevonden van landbouwer. In de wo ning van zyn onder de gemeente Temeuzen gelegen bedryf, werd het stoffelyk over schot gevonden van de ruim 40-jarige land bouwer K. de K. Een melksiyter, die des ochtend de melk kwam ophalen, vond de woning gesloten. De politie verschafte zich toegang tot het huis en trof de K. geheel gekleed dood op de vloer liggen. De justitie onderzoekt thans wat de doorsoorzak is. Ex-krygsgevangenen in arrest. Zes van de ruim zeventig in ons land teruggekeerde krijgsgevangenen uit Rusland, zijn aan de Haagse politie overgegeven. Zy stonden sinds 1945 te boek als SS’ers en frontar- beiders. Aanryding. De 11-jarige G. H. sprong op de Monsterseweg in Den Haag van een groen tewagen vlak voor een andere auto. Hy werd gegrepen en was op slag dood. Wie zal het zyn? De 18-jarige Annie v. d. Veen te Groningen heeft als 20.000ste be zoeker van de poppententoonstelling twee gouden ringen cadeau gekregen. Zy zoekt nu naar een bypassende verloofde. Op de koffie. Men schat dat per dag alleen over de Limburgse grens 500 kg koffie naar Duitsland gesmokkeld wordt. Van 1 Sept, ^t^v^èen ‘^Inder'jZrige' jongëman“köcht en het bovendien niet in zijn register no teerde, kreeg hij voor het eerste feit f 10 of 5 dagen en voor het tweede f 20 of 10 dagen. De leuze Een verzoek om een pro- I vlnclale subsidie voor het Openluchtmu seum te Arnhem, is door Gedeputeerde Staten van Friesland afgewezen. j Een dooie boel. Een poging om in Em- I meloórd (NOP) dat 600 gezinnen telt, een vereniging op te richten, die by voorko mende gelegenheden feesten moet organi seren is mislukt; er kwamen maar zeven belangstellenden. Over 2 jaar. Als is dan wat er in 1952 in de Ver. Sta ten zal gebeuren ook van groot belang voor Europa Trumans economische adviseur Gordon Gray heeft pas nog aangeraden de economische hulp aan de Marshall-landen na 1952 nog 3 i 4 jaar voort te zetten van zeer byzondere betekenis is toch wel wat er tussen nu en eind 1952 zal geschie den. Immers dat zyn juist de jaren waar in de landen van het Atlantisch pact sterk moeten worden gemaakt, de mogeiykheid van een crisis met Rusland dreigt en het Westen zyn houding ten opzichte van de voornaamste vraagstukken, welke zich in Azië voordoen, moet bepalen. Van de laatste is wel het belangrykste die ten opzichte van rood China. Voor de Ame rikaanse verkiezingen wilde de Amerikaan se regering geen toelating van Peking tot de Ver. Naties en dus geen erkenning van rood China, omdat dit de republikeinen, aie hier fel tegen waren, de wind in de zeilen zou brengen en het lykt weinig waarschyn iyk, dat zy nu anders kan, nu de Ameri kaanse groepen die voorstanders zyn van een harde politiek jegens rood China aan invloed hebben gewonnen. Ze bepaalde en bepaalt feiteiyk de Amerikaanse kiezer de politiek van het Westen tegen over een van de belangrykste vraagstukken van Azië en een erg gelukkige politiek lykt het ons niet Zowel tegen de wil van India als Engeland die de verhoudingen in Azië kennen is rood China buiten de Ver. Naties gehou den en tegen de wil van India zyn de V. N.- troepen in Korea over de 38ste breedte graad getrokken, waardoor Peking zich bedreigd gevoelt. Dat heeft communistisch China meer en meer aan Russische zyde gedrongen. Dat is maar al te duldeiyk ge worden uit de toon van het antwoord, dat Peking heeft gegeven op de uitnodiging der V. N. om afgevaardigden naar Lake Success te zenden ter bespreking van de Koreaanse kwestie. Rood China verklaart j zich daartoe enkel bereid als de Veilig- j heidsraad deze bespreking wil combineren met die over de agressie door de Ver. Sta ten jegens China gepleegd door Formosa binnen de Amerikaanse beschermingsgor- del te trekken. Peking acht de vorming van het opperbevel der V. N. in Korea onwet tig omdat toen de Veiligheidsraad het be sluit daartoe nam, deze werd beheerst door de Ver. Staten in afwezigheid van de Sov- jet-Unie en de volksrepubliek China. Het is uit dit stuk wel duideiyk, dat China steeds meer onhandelbaar wordt, het snelle succes in Tibet, dat al is onderworpen, ze kere zelfstandigheid zal krygen, maar welks buitenlandse betrekkingen geheel in handen van Peking komen, zal de Chinese zelfbewustheid ook nog wel wat hebben op- tha, verklaarde deze echter:

Bolswards Nieuwsblad nl | 1950 | | pagina 1