II TRUMAN KRAAKT HARDE NOTEN HNG Martinytoer ngen H°1 wichtich de saek fan in goede bi- ropskar wêze kin, biwiist in kear to mear it libben fan dokter Sible Andela, dy’t justerjoun yn de Doele öfskie naem fan syn wenplak en patiënten. üs hjoed to sizzen Zuiniger leven Langer werktijden 140 milliard dollar nodig I a.s. door Nederland Fan de swsrd G 14 JAN. vurig (rag. ’.OORLOG !EN uien in die Dinsdag 16 Jan. 1951 No. 4 47e Jaargang Uitgave van Drukkerij Fa. A.J.OS1NGA - Boltward Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland iMBON. in. i Veischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) X SMITH, JNE e.v.a. .waiï En- loeven raders.,,,,, ir voor maar Abonnementsprijs 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs» 10 cent per mm Giro 87926 I Hwat hat Gabe Skroar Bolswards Nieuwsblad i E Langer werken. regering heeft geen aanbod kunnen aan- verdeeld PIET. 4. 5. 1; Barend Tj. de J. en heb- ts voor >g even alsje- de Co- gemoed aar het ouder- chkreet an hiel- 1 2. 3. en sinen, vitael en radicael, in geboren lieder. doodgebeten, het kippenhok vaarden, daar zij hier enkel verse boter wenst te kopen. Fan syn jild en knappens sprekke, Docht gjin wize mar in gekke. Eisenhower. W eermachtbouwer, Legt af toga en baret. Reizen - trekken, Moed opwekken; Alle krachten ingezet. Eisenhower. Geen heeft trouwer Zaak van ’t vrij bestaan gediend. Bittere dagen, Nooit versagen. West-Europa’s grote vriend. Eisenhower, Band wordt nauwer. Nu men u hier weer ontmoet. Medewerking, Geestkracht sterking, Geef de agressor nimmer voet. Eisenhower. Hoop werd flauwer, 't Lichtje dat haast niet meer scheen. Gaat weer branden, De pact-landen Staan verenigd om U heen. co 03 3 ie el o iok, dat gen een b, maar len. En je wat e dwars nandant i reuze- iigenlifk vrolijk en opa m?" ais wat mtving, -den en Optimistisch bouwgeluid. Volgens het aan vankelijke plan van de regering zouden er in 1952 50.000 woningen gebouwd wor den en in 1953 en de daarop volgende ja- ren 55000. In het afgelopen jaar zijn er echter bijna 50.000 woningen gereed geko men en het staat thans al vrijwel vast, dat in 1951 eveneens de 50.000 wordt bereikt. Zonder tegenslagen zal de woningproductie in 1952 dan 55000 bedragen, zodat één jaar op het plan is ingelopen. Documenten Te New Delhi, in India, ver wacht men binnenkort copieën uit Den Haag van Nederlandse documenten, die van nut zullen zijn voor het schreven van een gedetailleerde geschiedenis van India in de 17e en 18e eeuw. De stukken zijn gesteld in het Nederlands en hebben voor een groot deel betrekking op de werkzaam heden van de Nederlandse Oost-Indische Compagnie. Trouwe gast. Recordhouder onder de trou we gasten, die in 1950 de Rotterdamse ha ven binnenliepen, is de kleine Noordzee- vaarder „Sheringham” uit Harwich, die 113 maal binnenkwam. tien om zerweet zen ge- Der kaem dokter Andela mei yn ’e ploech. Foar it earst in nije dokter en in Rooniske dokter, dat hie Boalsert noch net kennen. Alle forskouwingen yn it libben, hoe reed- lik of fanselssprekkénd ek, jowe har bi- paelde swierrichheden. De measte minsken oanfaerde maklik in bisteande situaesje, goed of net goed, mar foroaringen bringe de mülen oan it praten en de hollen soms oremus. Fan datoangeande hat men lyk- wols mei dokter Andela’s kommen net fol ie fornaem. Der wie hy de man net foar. Hy naem syn plak yn en bigoun syn wurk, hjir yn ’e stêd en binammen ek by de boe ren yn de omkriten, hwerfan Blauhüs mei in bulte goekunde en famylje al rillik gau tige mei dizze ienfftldige Fryske dokter op hie. Yn ’e stêd lei dat sa maklik net. Ik kin dat hjirüt neigean, dat by üs thüs, hwer’t men de bitsjutting fan in dokter mei de- selde principiële libbensopfetting tige op priis stelde, dochs net de eigen dokter op- joech. Dokter Banning bleau by üs syn wurk dwaen, derfoar wie de bê.n tusken him en üs famylje to goed. Linkendewei sil him de kring fan syn patiënten ütwreide hawwe, hwant nei koarte jierren hie dok ter Andela in drokke praktyk. Mear as fjir- tich jier is hy in bikende figuer west yn de stêd en de omkriten. Altyd mei in goed sin, moamsk wie er nea, op it fytske of mei de auto gyng hy ünder üs roun. Mei greate deugden as medicus en as minske en ek mei trije greate biswieren. Alderearst syn forjitlikens. Der soe men andekdoten fan ophelje kinne, mar dat is myn wurk net. Doe’t forline wike in bijierrige patiënt tsjln him sei: „Is dy nije dokter hjir al, dokter? Och, ik wurd grif ünwennich fan dokter!” doe sei er leukwei: „Nou, ien ding kin ik jo wol sizze, hy is grif sa forjitlik net.” Faek sei er: „As ik it-forjit, dan skilje jo mar efkes of helje my mar.” Ja, dêrmei joech er in buite minsken stof ta praten en dat is yn in lytse stêd ek hiel hwat wurdich. In twadde ündeugd wie, dat er earlik wie, hy koe him gjin air, hy koe SENHOWEB. Eisenhower. Lucht wordt grauwer, Wereldvrede een dure prijs. West-Europa, Overhoop; ga Als chef-strateeg naar Parfls. gjin djipsinnich orakel spylje, hy wie as in iepen boek mei greate, düdlike letters. Koe dat altyd Hje? Minsken is raer guod en in bytsje komeedzjespyljen is soms de forstannichste wei. Dokter Andela koe dat net, hy sei, ik wit net hwat it mei jo is. Ik sil dat ris prebearje, en as it dat net is, sille wy it oars bisykje, hy koe net in bytsje reklame meitsje foar de alwittendheit fan de medicus. Hy koe dat net. Dat blykte ek üt syn foarskriften. „Mei ik der nou wol wer öf?” frege de patiënt en meastentiids sei er dan: „As jo tinke fan al, dan kin jo it wol ris prebearje.” En dat wie soms net nei it sin. Dokter moast harren dit en dat forbiede en hwat mei- beare. Earlik as goud en ienfaldich as in dou, dat koe men fan him sizze. Wie dat jimmer de forstannichste wei? Dat leau ik net, mar great respekt foar dizze ündeugd haw ik wol. In tredde ündeugd fan him wie syn ünfor- steurberens foar it praet fan de minsken. Minsklik opsicht koe er net. Hy gyng syn wegen yn syn ambt en yn syn partikulier bistean, hy klage nea, hy soe nea immen to nei komme, hy roun troch de buorfrou- wen hinne en alle praetsjes rounen by him del as wetter by in einekop. Hy hat net in maklik libben hawn, soe men sa sizze, mar oan him to sjen wie dat net. Mei syn ynnimmend wêzen, syn golle ienfald en klassike doktersaerd hat er mear as fjir- tich jier hjir ploetere. Jild hat er net woun, earebaentsjes net oerhfi-lden, mar wy bi- warje it byld fan dokter Sible Andela yn üs hert in treflik minske, en in geve, bi- kwame medicuST dy’t syn hiele kinnen en kennen oan de Boalserter mienskip jown hat sünder ea to freegjen, hwat hy werom krije soe. Fan herten hoopje wy, dat hy en syn famylje yn it biskieden hüske yn it Oranjewüld noch lange jierren genietsje mei fan it lên, dat him boppe alles dierber wie, it lfin fan syn folk, fan syn wurksum libben en nos it Iftn fan syn swiete for- tsjinne rêst. Defensie vóór herstel. De Raad beseft ten volle, dat de gestegen grondstoffenprjjzen en de noodzaak om meer defensiemiddelen te produceren, de Europese landen voor een enorm pro bleem plaatsen, doordat zij nu minder kun nen voortbrengen voor export, binnenland se consumptie en investering. Economische hulp voor hersteldoeleinden die allengs minder noodzakeTijk is gewor den, moet thans plaats maken voor steun, die er op gericht zal zijn, de gemeenschap pelijke defensie te versterken. „Wij moeten onze bondgenoten versterken en zij van hun kant moeten helpen om ons krachtig te maken,” vatte de president zijn boodschap samen. „De Amerikaanse eco nomie kan de thans gevraagde inspanning dragen. De economische kracht van de vrije volken der wereld is groter dan die van him vijanden.” Int. handelspolitiek. Tniman verklaarde, dat de internationale handelspolitiek aan de gemeenschappelijke behoeften aangepast moet worden. Een groot deel van deze handel zal zich, on- I Wraakneming? Gistermorgen om vier uur is in Drachten de woning van de brigadie.r der gem.-politie J. Oenema uitgebrand. De bewoners werden gered. Men denkt aan kwaadwilligheid. Een veertien dagen gele den is het motorrijwiel van de heen Oenema dat ergens anders in Drachten gestald was, door onbekende oorzaak verbrand. Meisje op contract. Hulsvrouwenorganisa ties hebben een ontwerp arbeidscontract voor dienstmeisjes opgesteld en leverden daarmede ëen bijdrage om de dlenstboden- nood op te lossen. Naar de West. Het bekende cabaretgezel schap van Wim Sonneveld zal, te beginnen een rondreis door de West ma- bouwproblemen en een krachtig pleidooi voor een West-Europese marktordening voor landbouwproducten, ziehier enige hoogtepunten van de redevoering, waarmee minister Mansholt Zaterdagmiddag het agrarisch congres van de P.v.d.A. in Zwolle sloot. Uitbreken wordt mode. Woensdagmiddag om ongeveer 5 uur zijn twee gedetineerden afkomstig uit Nijmegen en Breda, uit de strafgevangenis te Alkmaar ontvlucht. Zij waren bezig de gevangenis van buiten te schilderen en hadden zich blijkbaar aan het toezicht weten te onttrekken. Tot nu toe heeft men nog geen spoor van de vluchtelingen gevonden. defensie en buitenlandse hulp tussen de 45 en 55 milliard per jaar nodig heb ben, dat is het dubbele van wat er thans wordt besteed. Om dit bedrag op te brengen zullen de be lastingen moeten worden verhoogd „met heel veel meer dan de 8 milliard, die bij de twee jongste verhogingen werden ge vraagd”. Voorts zal er naar gestreefd moeten wor den, de nationale productie in een tijds verloop van vijf jaar met 25 pet. op te voeren. De consumptiebeperking zal mede bereikt moeten worden door een doeltref fend stelsel van loon- en prjjsstabilisatie. Bjjna een millioen mannen en vrouwen zullen nog dit jaar bij de strijdkrachten worden ingelijfd en niet minder dan vier millioen mannen en vrouwen zullen in het defensieproductieproces moeten worden op genomen. Dit laatste betekent, dat gepen- sionneerden en vrouwen weer aan de slag moeten. De defensie kostte Amerika in het op 39 Juni 1950 eindigend belastingjaar vóór Korea dus ruwweg tussen de 18 en 20 milliard, dit jaar vermoedelijk tussen 45 en S 55 milliard, d.w.z. ongeveer 7 pet. van de bruto nationale productie. De thans voorgestelde maatregelen be ogen, deze kosten te bestrijden uit 18 pet. van het nationaal inkomen, welk cijfer vergeleken zou kunnen worden met het laatste oorlogsjaar 1944-’45, toen het 45 pet. bedroeg Als om het gewicht van deze boodschap voor Europa nog te accentueren voegde president Truman er een rapport van zijn Roodvonk. In de week van 31 December 1950 tot en met 6 Januari 1951 kwamen in Friesland 8 gevallen van besmettelijke ziekte voor, felle roodvonk. In het gehele land waren in deze periode 168 gevallen, waarbij 108 roodvonk. Melkwolfabriek gaat ultbrelden. De melk- wolfabriek van de Coöp. Zuivelbond te Leeuwarden, die reeds 5000 kg melkwol per week produceert, gaat haar productie apparaat belangrijk uitbreiden. Aanleiding hiertoe werd de textielschaarste en de ho ge textielprjjzen op de wereldmarkt, die een gevolg zfln van de huidige internatio nale spanningen. De inventaris van de suikerfabriek, die In de buurt van Helmstedt in Duitsland óp de grens van de Russische en de Amerikaan se zóne stond, is door een Nederlandse fir ma aangekocht. De fabriek was de laatste jaren niet meer in gebruik omdat zij te on gunstig in het grensgebied lag; er voor stond een Amerikaanse en er achter een Russische soldaat. De Inventaris, waaron der machines, zal worden gebruikt voor een drogerij te Marknesse in de Noord- Oostpolder. De derde man. De laatste van de drie ge vangenen, die vorige week Donderdag uit de strafgevangenis te Leeuwarden ont snapten, zekere, C. B., is nu ook gearres teerd. In Dongen (N.B.) is de rijkspolitie hem Donderdag op het spoor gekomen. De man, die tot acht jaar was veroordeeld wegens een roofoverval te Alphen aan de Rijn, en na zijn ontsnapping kans heeft ge zien enige inbraken te plegen, is weer naar de Friese hoofdstad teruggebracht. Sigarettensmokkel. Op het Zweedse s.s. „Ellinor”, dat Woensdagavond de Zaandam- se haven binnenliep, hebben douane-amb- tenaren een partij van 32000 Amerikaanse sigaretten in beslag genomen, waarvoor geen invoerrechten waren betaald. Voetbalprjjsvraag narigheid. De gewezen directeur van The Netherlands Goal werd gearresteerd, omdat bif een door dit blad uitgeschreven voetbaluitslagen prijsvraag een meneer een prijs was toegekend, die niet had ingezonden en het blad niet eens kende. De echtgenote. Tegen een vrouw uit Hou- them, die haar man door vergiftiging van het leven had willen beroven, werd te Maas tricht zeven jaar gevangenisstraf geëist. De winkelsluiting. De vaste commissie voor de Middenstand uit de Tweede Kamer heeft critiek geoefend op het ontwerp-win- kelsluitingswet en wil o.m. de gemeente besturen minder bevoegdheid geven. Sterk verhoogde belasting. De 140 milliard, die bjj het Congres worden aangevraagd, zullen niet noodza kelijkerwijs geheel in anderhalf jaar be hoeven te worden uitgegeven. Een gedeel te van dit bedrag zal over meer jaren worden uitgesmeerd. Maar in elk geval, zo verklaart Truman, zullen de Verenigde Staten tegen het eind van dit jaar voor 14^. „WU moeten ze dragen”. „In twee opeenvolgende wereldoorlogen zijn Amerika de verwoestingen van een oorlog bespaard gebleven,” zo benadert Truman in zjjn boodschap/de verhouding tot West-Europa. „Ten dele als gevolg hiervan zjjn de Verenigde Staten sterker geworden, terwijl andere vrije volken ver houdingsgewijs zwakker zijn geworden. Het zou daarom onjuist zijn indien wij er van zouden terugschrikken, thans een groter deel van de lasten te dragen. Wij zijn in staat om ze te dragen. Wij moeten ze dragen.” De president zet dan uiteen, dat er geen „waterdichte scheiding” bestaat tussen mi litaire steun en economische steun. De vorm van hulp, die Amerika zal verlenen, moet realistisch worden bepaald naar eisen van döelmatigheid, en niet volgens wille keurige etiketten. De economische hulp, die tot dusver is verleend, zou weggegooid geld zijn, wanneer de militaire inspanning waartoe wij thans overgaan, hun staat huishoudingen zou verzwakken. „Maar hoe groot ook onze eigen hulpbron nen zjjn ze zijn niet onbegrensd. Indien wij een deel van deze hulpbronnen afstaan aan anderen, dan verwachten wij, dat die anderen ze efficient en voor het gemeenschappelijk doel gebruiken.” danks de inspanning voor de defensie, langs vrije kanalen blijven bewegen. Het gemeenschappelijk doel is het best gebaat bij een verlaging van de douanetarieven, contingenteringen en andere handelsbar- rières. De Amerikaanse douaneformalitei ten dienen vereenvoudigd te worden en het invoerrecht op koper moet weer worden af geschaft. Met cijfers toonde de Amerikaanse presi dent aan, dat Amerika in het afgelopen jaar het zijne in dit opzicht heeft gedaan door veel minder te exporteren en veel meer te importeren. Van een exportover schot van 6200 millioen in 1949 zal waarschijnlijk niet meer overbltjven dan 600 millioen, zoals de zaken thans staan. "PRESIDENT Truman heeft het Congres machtiging gevraagd om vóór 30 Juni 1952 het duizelingwekkende bedrag van 140 milliard te mogen lenen, heffen en uitgeven. Ziehier de orde van grootte van de krachts inspanning, die nodig wordt geacht om een algemene oorlog te voorkomen .of hem te winnen als hij komt. In zijn jaarlijkse economische boodschap aan het Congres verlangt de Amerikaanse president zowel van zijn eigen volk als van de vrije West- Europese volken, dat zij de buikriem zullen aansnoeren en de productie opvoeren ten bate van de defensie. Als motto voor de ernstige taak, die de vrije wereld te wach ten staat, gaf Truman vijf punten: Wö allen moeten een plan maken; Allen moeten dienen. De offers moeten eerlijk worden. Wfl moeten onze hulpbronnen verstan dig exploiteren. Wij moeten met onze bondgenoten sa menwerken voor de gemeenschappelij ke zaak. Kort na zjjn vrijlating. De Leeuwarder rechtband heeft de Leeuwarder koopman Jan W. veroordeeld tot één jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek we gens diefstal van een fiets. Hij pleegde dit delict enige dagen nadat hij uit de gevan genis was ontslagen. De Officier van Justi tie had twee jaar geëist. „Geen critiek, maar rel,” zegt Mansholt. Een felle veroordeling van de wijze waar op de Friese Maatschappij van Landbouw en het Koninklijk Nederlands Landbouw- Comité de strijd om de melkprijs voeren een griepaanval, („dit is geen gezonde ertiek meer, maar een rel”) een verklaring over de Benelux-land- De torpedobootjager Tjerk Hlddes is uit Den Helder naar Indonesië vertrokken. Het ligt in de bedoeling, dat het schip daar wordt overgedragen aan de Indonesische marine. Raad voor Economische Aangelegenheden aan toe, waarin o.m. de volgende punten naar voren worden gebracht: West-Europa bezit het grootste industrie- potentieel buiten de V.S. Zjjn reservoir aan geschoolde arbeid overtreft dat van Amerika en de Sovjet-Unie. In handen van een potentiële vijand zou het een uiterst waardevolle actiefpost zijn. West-Europa kan en moet het grootste deel van de hulpbronnen, nodig voor zijn eigen herbewapening, zelf opbrengen. De werktijd zal in West-Europa moeten wor den verlengd, zoals dit trouwens ook in Amerika het geval zal zijn. En ook in W.- Europa zullen het verbruik zowel als de kapitaalvorming beperkt moeten worden. België wil verse boter. De Nederlandse regering heeft aan België officieuze voor stellen gedaan betreffende de verkoop aan dit land van koelhuisboter. De Belgische ken. 50 Veenboeren naar Brazilië Onder aus piciën der Chr. Emigratie-centrale zullen 50 veenboeren naar Brazilië vertrekken, waar zij een gesloten Nederlandse land bouwkolonie zullen stichten. Deze boeren zullen hun eigen vee en landbouwmachines mogen meenemen. Door middel van gramo- foon-taalcursussen bekwamen zij zich in 't moeilijke Braziliaans-Portugees. Maar toch zal naar deze nieuwe kolonie een mentor meegaan, die de taal door e<i door kent. Bloeddorstig dier. Een hond heeft 115 kip pen van de pluimveehouder P. de Groot te Uden (N.Br.) doodgebeten. Het dier drong ’s nachts het kippenhok binnen. Schade 600 gulden. Prins Bernhard en Prinses Beatrix hebben griep. Prins Bernhard en Prinses Beatris: moeten, als gevolg van voorlopig het bed houden. i - M ..1 r—W Wonderlijke gewoonte. Twee jonge Hage naren maken er blijkbaar een gewoonte van bij Haagse garagebedrijven auto’s te huren die zij dan elders verkopen. Zij hebben nu voor de vierde maal een auto verduisterd. Naar van de zijde der politie wordt mede gedeeld, huren zU de auto’s op naan van de echtgenoot van een hunner. Drie gewonden aan boord van een treller. Tijdens het binnenhalen van de netten zijn aan boord van de stroomtreiler Batav’a IJM 99 drie leden van de bemanning door een overkomende golf tegen de verschan sing geslagen. De een kreeg een gebroken bovenarm, de tweede een gebroken pols en de derde een schouderfractuur. De reis, wel ke 4 Januari was begonnen, werd afge broken teneinde de gewonden zo snel mo- gelijk te IJmuiden aan land te zetten. Het brede pad lokte. Door een aanwijzing van een waakzaam winkelier wist de po litie van Roosendaal de hand te leggen op een 20-jarig jongmens, dat soms alleen en met behulp van zijn zwager diefstallen pleegde. Huiszoeking bij hem bracht een flinke hoeveelheid bewijsmateriaal te voor schijn, waaruit kon worden afgeleid, dat men met de 20-jarige de dader had gegre pen van verscheidene diefstallen van de laatste twee jaar, die onopgehelderd wa ren gebleven. De kinderbijslag. Er is nu een nieuwe re geling voor de uitvoering van de kinder bijslagwet: van 1 Januari af wordt voor, 't recht van kinderbijslag over een kalender kwartaal uitgegaan van het aantal kinde ren op de eerste dag van dat kwartaal. Ontploffing in gasfabriek. Er heeft zich in de gasfabriek te Hilversum een ontploffing voorgedaan. Met een hevige klap explo deerde een electrische blazer, waarmee lucht in de watergastoestellen wordt ge perst. Een grote buis scheurde en stukken Ijzer kwamen omlaag. Alle ruiten in het gebouw werden vernield en er ontstond grote ravage. Behalve enige schrammen liepen de in het gebouw aanwezige arbei ders geen verwondingen op. Dsjengis Khan. In de studentensociëteit te Utrecht is een mozaik onthuld van Dsjengis Khan, de hoofdfiguur van de kbmende lus trumfeesten der universiteit (Juli a.s.). Galgenhumor? Van soldaten op Java, wier diensttijd was verlengd, ontving de minister van oorlog kerstkaarten met op schriften als: Tot Kerstmis 1955 en Kun nen wij hier nog niet wat langer blijven - Alweer een vliegongeluk. Precies een week nadat een Britse straaljager redde loos neerstortte in de Waddenzee, is op nieuw een dodelijk vliegongeluk voor de Nederlandse kust gebeurd. Vrijdagmiddag omstreeks kwart over vier is een „Seafury” van de Marine Luchtvaart Dienst, afkom stig van de marine-vliegbasis Valkenburg, voor Noordwijk aan Zee in zee terechtge komen en onmiddellijk daarna geëxplo deerd. De piloot, enig inzittende van het toestel, de 29-jarige luitenant-ter-zee vlie ger der tweede klasse, F. Langenbach, is verongelukt. Vergaderen wordt duur. De Horecaf zal ad viseren, de zaalhuren me» 20 pet. te ver hogen. In boeresoan, beme yn de minne tachtiger jierren, hwerfan de famylje it noadige grif ünderfoun hat, mar dy yn de stadige gong fan de tiid tusken '90 en 1900 troch eigen oanliz en in forstannige heit de kans krige om to learen. Hy wie al rillik gau Wear en nei in skoft yn Wijk bij Duurstede doktere to hawwen, hwer’t de situaesje net sa bjuster wie, kaem er hjir yn Boalsert. Neist him wie- ne doe de bikende dokters Banning en Beekhuis, beide mannen mei in greate leaf- de foar har treflik ambt. Banning de goe de biminlike dokter, hwerby Mefrou alhiel I har oansleat. As dokter in jong baeske in tosk of kies lutsen hie, naem sy de lytse patiënt oer en treaste mei in goed wurd en in suertsje nei. Moast men op dokter wachtsje, dan praette hja mei de wacht- sjende lju en koarte harren de tiid. Ban ning, de goede meilibjende minske en Beek huis de man fan de greate oanpak, de or ganisator en sprekker, de man mei initiatyf, de foarse trochbitende medicus, de geasti- ge en pittige minske, rap as de wyn, foar nimmen en neat bang, de sportman yn leren A-M M M V*44-Aa1 AW WA /-I 4 A A? 4 VA aaVawaw

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1