V -I CHINA ZAL COMMISSIE VOOR GOEDE DIENSTEN NEGÉREN ngle L J Gabe Skroar 4ÓliS-</ÓlCLS Martinytoer J p'i door Nederland Fan de - B olaward Uitgave van Drukkerij Fa. A.J.OSINGA Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Hwat hat üs hjoed 1 to sizzen >ol :ht, zal /ard „Van nul en gener waarde” F 1 De Kabinetscrisis Dinsdag 6 Febr. 1951 47e Jaargang No. 10 Bolswards Nieuwsblad •ii l. PIET. 1 I j M l ■MIH ■i steedi icogste Tj. do J. iri jl eeni ikomen FEBR 'd filffl. Toch staakt het vuren. De commissie van goede diensten zal trach ten in Korea een „staakt het vuren” tot stand te brengen, ondanks het beweerde weigeren van China om zich met de com missie in te laten. De president van de algemene vergadering Nasrollah Entezam (Perzië), die aan het hoofd zal staan van de commissie van drie verklaarde aan de pers: „We moeten de hoop niet verliezen. Wij zullen ons best doen”. Zjjn besluit kwam voort uit de houding van Verschillende Europese en Aziatische afge vaardigden, die aandrongen niet te snel te werk te gaan bjj het in beraad nemen van sancties. Engeland was niet van oordeel, dat door de verklaring van Tsjou-en-lai de deur is gesloten. Entezam heeft de beide andere leden van zjjn commissie nog niet uitgekozen. De oorspronkelijke commissie bestond uit En tezam, Sir Benegal Rau en Liester Pear son. Naar verluidt zou Rau een uitnodiging heb ben verworpen en zou Pearson niet bereid zijn een functie te aanvaarden zonder Rau. Entezam zou van plan zijn de Zweed Sven Graftstrom te benoemen. Dokter weer In dienst. Ook dit jaar zullen meer tandartsen en artsen door oproeping in militaire dienst aan hun burgerpracttfk worden onttrokken. AMBONEES AANBOD OM NAAR KOREA TE GAAN. Goedkoop vliegen. Tijdens het Festival of Britain zullen op bepaalde vluchten van Amsterdam naar Londen en terug goed kope tarieven gelden. Underlining wit ik dat de figuer fan ien jonge en len famke op de greate Grinzer pleatsen as it ideael sjoen waerd fan in materiallstysk en op eigenbaet ynsteld folkje en neame wiene de arbeidsleanen en de forhüldingen tusken boer en arbeider minder as yn Grins. De Sudersépolders wur- de droechlein mei in üntsachlik natlonael kapitael, it kostet forskrikkelik folie en al- linnich de motivearring dat wy foar in groeiend folk romte ha moatte, kin dit bil- likje. Mar dan is it ek düdlik, dat by de nije bifolking tige oandacht jown wurde moat oan de opnlmmlng fan safolle müglik boerehüshéldings en fierder dat de streken mei de greatste oerbifolking it earste hol- pen wurde moatte. Beide bihoeften komme yn de polders net genoch oan bod. Lang net. Hieltyd wer moat der fül foar fochten wurde om lytsere bidriuwen to krjjen; liet men de Direksje bigean, dan waerden de polders in nij stik Grins mei greate pleat- sen en in sa fier müglik trochfierde me- chanisaesje. Yn dat systeem pasje de Grin zer boeren it bést en sa is it sünt jier en dei in hiele toer om it skip yn oare wei to triuwen. It nije boek: „Pioniers” fan Jant Nienhuis oer it libben fan de polderbifol- king is in treflike reportaezje fan de pio niers en fan de Grinzer mentaliteit. Ek Jant Nienhuis hat har Grinzer hert net it swijen oplizzë kend, likemin as Minister Mansholt. Lykwols yn in boek mei men soks appreciëre, yn in Ministerieel biwéld moat de strange rjochtfeardichheit It bl- slissende wurd sprekke en It is net alllnnich yn Fryslén, mar rounom dat men lüdop seit: De Grinzers wurde foarlutsen. Folie earnstlger Is It forwyt, dat Minister Mansholt gjln rjuchte fuorgen snflt yn syn lénboupolltyk, hwant dat giet It hiele folk oan. De recente molkpriiskwesje is derfan In symptoom. Hwer slt men krekt mei syn biswieren? Dêroer de ore wike mear. Persmannen alle uren, Melden geschaaf, gekraak, Staan voor de ruit te gluren, Der Haagse timmerzaak. Voor hen een mooi verzetje, Maar helpt ’t het werk op gang? Zulk doen, soms ver van netjes, Dient zelden ’s landsbelang. Kortstondig hoopgeflikker, Wordt aan gewerkt althans, Maar onderzoeker Stikker Zag tot herstel geen kans. Twee timmerlui ervaren, Gingen nu in consult, Kunnen ze ’t zaakje klaren? Men wacht vol ongeduld. 8 8 7 7 5 5 6 6 3 2 2 0 2 0 1 0 3 3 2 2 1 4 26 18 16 15 14 13 13 12 12 7 8 6 sen erg jan m|) *en me. rkering al uit- in wel, elf niet inplaats ,Ik zou unstig! :ht ha Vesschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Botsward Telefoon 451 (K 5157) Veevoernleuws. De regering heeft besloten te subsidiëren. Dit zal haar, op basis van de aankoop van veevoeder door de boeren de prijzen van dit moment f 150 millioen per jaar kosten. Op de import van veevoe der zal de uiterste zuinigheid moeten wor den betracht. 64—18 37—29 36—33 21— 26 32—25 28—19 22— 27 25—22 22—29 18—33 18—42 20—40 VI aar. eigen- lan zelf s tegen j doet," r wal.” lerhou- dan, je Of aas aard is, Ik aas iet een 8—2 3—2 ol. J dingen leiding likt is, en die Radio-Peking heeft thans gemeld, dat Kim Tsjaik, de Noord-koreaanse vice-premier, en bevelvoerend officier niet is gesneuveld, doch aan een hartaanval is overleden. Eer dere berichten hadden gezegd, dat hij op 3Q Januari op het slagveld was gesneuveld. Te Washington is medegedeeld, dat de ver bonden troepen tot 10 Januari 136.188 man gevangen hebben genomen. Slechts een klein percentage hiervan bestond uit Chi nezen. Echtpaar verdronken. Waarschijnlijk door de duisternis misleid, is Woensdagavond laat het echtpaar M. Lutterop-Gankema te Hoogezand in een wijk te water geraakt en verdronken. Het echtpaar, dat negen kin deren heeft, was op visite gegaan b|j fa milie te Kiel-Wlndeweer. De kinderen wa ren al naar bed en misten hun ouders pas 's morgens. te, ble- jal wat woede is, hoe /COMMUNISTISCH China zal de Koreaan- se commissie voor goede diensten, voorgesteld om de oorlog in Korea tot een einde te helpen brengen, negéren. Aldus heeft Tsjoe en Lal, premier en mi nister van Buitenlandse Zaken der Volks republiek China, verklaard. De verklaring werd omgeroepen door Radio-Peking, na dat tweemaal een „belangrijke mededeling was aangekondlgd en weer uitgesteld. Volgens Tsjoe en Lal was de resolutie der V. N., waarin China veroordeeld wordt als agressor, aanvaard „onder de overheersing en dwang van de Verenigde Staten”. De resolutie bewees aan „de vredelievende vol keren van de wereld dat de Amerikaanse regering en haar medeplichtigen geen vre de willen, maar oorlog, en dat zij de weg naar een vreedzame regeling hebben ge blokkeerd.” „Opmarcheren”. Kuo Mo Jo, de plaatsvervangend premier van communistisch China, heeft Zondag de „Chinese vrijwilligers” in Korea in een rede aangespoord „dapper op te marcheren tot dat de Amerikaanse Imperalisten uit hun laatste steunpunt In Korea zullen ztyn ver dreven”. Baby-sitters in Den Haag. Evenals In Am sterdam hebben de studenten in Den Haag een oppas-centrale gesticht. Met Ingang van Zaterdag is deze haar werk begonnen. Dé Hagenaars kunnen dus weer een oppasser ofwel een baby-sitter bestellen. Een com missie van twee dames geeft de studenten advies ten aanzien van de eventueel te verrichten werkzaamheden. Zo wordt hun met name geleerd hoe een baby van een schone luier te voorzien. 1 4 5 5 6 5 5 6 7 8 8 2 10 De uitslagen: Heerenveen-Achilles Sneek-HSC China „belasterd”. Tsjoe en Lal noemde het besluit der Ver enigde Naties om China als agressor te brandmerken en een commissie voor goede diensten In te stellen „van nul en gener waarde”, omdat geen vertegenwoordigers van communistisch China deel hadden ge nomen aan de besprekingen. De aanvaar ding van de resolutie was derhalve „on rechtmatig” geweest, en China was hier in bovendien „belasterd”. „De meerderheid In de Verenigde Naties,” aldus de premier, „negeert onder leiding en dwang van de Verenigde Staten de pogin gen der afgevaardigden van de Sowjet Unie, Polen, Tsjechoslowakije. Ook de resolutie, ingediend door de twaalf Aziatische en Ara bische landen is, tegen de verlangens van de vredelevende landen der wereld, verwor pen. Daarentegen is de Amerikaanse reso lutie, die in flagrante strijd is met de waar heid en wit met zwart verwart, aanvaard.” Tsjoe en Lal herhaalde de communistische- beschuldiging, dat Amerika het conflict in Korea heeft uitgelokt, Korea is binnenge vallen en ook is overgegaan tot Invasie van Formosa. Niettemin beweerde de Ame rikaanse resolutie, dat de Chinese commu nistische partjj Interventie pleegde in Ko rea en dat China Korea was binnengeval len. Tsjoe noemde de hulp der „Chinese vrij willigers” in Korea tegen de „Amerikaan se agressie” volkomen rechtmatig. Hij voegde hieraan toe, dat China nooit enige steun had verwacht van de „medeplichti gen der Verenigde Staten” en zeide, dat welke steun deze „medeplichtigen” de VS ook mochten geven, deze nooit in ctaat zou blijken Amerika te behoeden voor „een noodlottige nederlaag in Korea” „Na wat is geschied, Is het Chinese volk vastbeslo tener dan ooit, de aanvaller de nederlaag toe te brengen”. swier tsjin him is, dat hy de rjuchten fan de forhierders of eigners mei sin fierst to fier tobek set hat, sadat dizze al mear as tsien jier op gjin stikken nei oan har rjuchtfeardich part takomme. Fan dy tsien jier mei men de earste fiif fansels allin- nlch oan de Dütske bisetter taskriuwe en net oan de Minister. Ik kin der net oan tinke bod to jaen oan alle lêbbige praetsjes dy’t de greate „men” oer regearing en Mi nisters hearre lit. As ik dizze trije punten neam, dan mien ik, dat der hiel hwat wiers in sit, al is it iene folie better wier to meit- sjen as it oare. Sa kin men uteraerd nea biwize, dat Minister Mansholt de Grinzers foarlükt en op it foarste plak om de si- tuaesje fan de greate Grinzer bouboeren tinkt. Ek as it net wier wêze soe, koe men de gedachte forklearber achtsje. By elke boer sprekt syn eigen ünderfining altyd sterk mei en Minister Mansholt héldt der fan himsels by de boeren as boer-collega oan to tsjinjen. En dan muoit it my sizze to moatten, dat de tawizing fan de pleat- sen yn it Suderleech sterk de kant ütwiist dat hjir oan de Grinzer greate boeren de béste kansen en plakken jown binne. Wie dat nationael of net frij fan ünbiwust pro- vinsiael chauvinisme. Sawol yn de Wierin- germar as nou wer yn de Suderleechpolder fynt men de measte en de béste buorkerijen yn hannen fan Grinzer bouboeren. Dizze lju binne oer it gehiel tüke boeren, flinke bidriuwslieders, mar ek troch de bank tige frjjsinnige, materialistyske jildlju. Har sosiale opfettings, har mienskipsfor- antwurding, koe nea gjin sprekken lije en har heechhertigens en klasse-opfettings binne like bikend as ünsympathyk. De greatte fan de pleatsen is yn Grins na venant it minst nuodlik.. Krekt der lizze bidriuwen, hwer’t maklik twa soms trije hüshéldings fan libje koene. En oan de oare kant tilt It der net op fan jonge boe ren sünder bidriuw. De gesinsopfettings fan de Grinzer boerestAn wiene al jierren sa, dat alderearst It bilang fan it bisit en alderléet de bemesegen meitelde. Ut eigen MINISTER MANSHOLT TE LEEUWARDEN. Aan het landbouwbeleid zjjn algemene na tionale vraagstukken en internationale aspecten verbonden, aldus minister Mans holt in een te Leeuwarden gehouden rede. Het beleid moet gericht zijn op het geven van een redelijk bestaan aan de boeren. Ter bereiding daarvan is nodig dat de productie wordt opgevoerd en de productiekosten ver laagd, willen wjj kunnen blijven concur reren op de buitenlandse markten. Op het ogenblik lijkt het, of de ontwikkeling voor de boer gunstig is, nu er grote vraag is naar zijn producten. Laten wij ons echter niet vergissen, zo zei de minister, want er moet een diepe val op volgen, die steeds voor de boeren ellende heeft betekend. Intensivering, vooral van het kleine bedrijf, is het hoofddoel van het landbouwbeleid. Dit vereist een hoge veevoederproductie van eigen bodem. Minder geschikt grasland zal hiervoor moeten worden omgezet in bouwland voor het telen van producten met een hoge zetmeelwaarde (met name hak- vruchten). De positie van het landbouwbedrijf is sinds de oorlog belangrijk beter geworden. De minister noemde in dit verband enige cij fers, die betrekking hebben op het zuiver inkomen (dus zonder premies en belas ting). Op basis van 100 in 1938 bedroeg het zuiver inkomen in 1948: van de arbei ders in de industrie 107, van die in de land bouw 164 en van de ambtenaren 82. Voor de ondernemers waren deze verhoudingen: industrie 105, landbouw 175 en overige be roepen 48. Over de critiek, die de Friese Maatschappij van Landbouw in haar orgaan het „Friesch Landbouwblad” heeft geuit op de verlaging van de melkprijs, sprak Z. E. zijn ernstige afkeuring uit. De vertegenwoordiger van de „republiek „Zuid-Molukken” in Den Haag heeft de Veiligheidsraad aangeboden, dat twee ba taljons van de op Java aanwezige Ambo- nese militairen ter beschikking van gene raal MacArthur zullen worden gesteld. Van Indonesische zijde te Djakarta wordt er op gewezen, dat de Ambonese militairen die tijdel|jk de K.L.-status bezitten, inder daad na hun demobilisatie vrtf zjjn in Korea te gaan vechten. Zij zullen dan echter, wegens het zich begeven In vreemde krijgs dienst, hun status van Indonesiër verlie zen. Naarmate de verbonden troepen in Korea langzaam-aan dichter bij de Zuidkoreaan- se hoofdstad Seoel komen, groeit de tegen stand der communistische strijdkrachten. Zondag, op de elfde dag van het „beperkte offensief” der V.N.-troepen, werd de com munistische tegenstand de hevigste sedert het begin van dit offensief genoemd. Niet temin boekten de verbonden troepen weer enige vorderingen en op één punt drongen zij door tot op 15 km. van Seoel. Op de flanken echter werden zjj weer terugge dreven. Gisteren deden zij zelfs een uitval, waarbij zij Seoel tot op 8 km. naderden. De gevechten waren hier en daar verbitterd en om het bezit van bepaalde heuvels werd zwaar gevochten. Heuvel 431, 11 km ten noordwesten van Soewon, wisselde in 24 uur vijfmaal van bezetter; hier vielen Turkse troepen de communisten aan. De Turken waren niet gesteld op de steun van de artillerie die hun niettemin te hulp kwam omdat dit „hun kansen op ge vechten met de bajonet verminderde”. Op het centrale front namen de gevechten A: 14 13 14 13 13 13 13 13 13 14 12 14 14 Voor de Oostkust van Korea is de Ameri kaanse mijnenveger „Partridge” op een m|jn gelopen en gezonken. Het schip was na twaalf minuten in de golven verdwenen. Er zijn vier doden, vier vermisten en zeven gewonden. Abonnementsprijs 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs t 10 cent per m.m Giro 87925 Ook een oplossing. Te Zaandam is een bruidspaar per autobus naar het stadhuis gereden vanwege het grote aantal broer tjes en zusjes. Moedige vrijster. Onlangs is door de po litie een vrijend paartje uit een 75 meter hoge mast van de hoogspanningsleiding aan het kanaal door Zuid-Beveland gehaald. Het initiatief tot deze klimpartij was van héér uitgegaan. Hertenjacht. Een hond is binnengedrongen in de hertenkamp te Veendam en bij de wilde jacht, die daardoor ontstond is een der herten in de vijver terecht gekomen en verdronken. 5000 mensen meer aan ’t werk b|j Philips. Het jaar 1950 is voor Philips een gunstig jaar geweest, zowel in Nederland als in het buitenland. De voor 1950 opgestelde plan nen werden over de gehele linie gehand haafd, soms zelfs overschreden. Het perso neel van Philips is in een jaar gestegen van 34000 tot 39000 (waarvan in Eindhoven van 23000 tot 26000). Sjoerd wol syn hert oan Fintsje w^e, Mar 't mjjend famke wol ’t net life. Voor de huisvrouw. Iemand te Gorssel demonstreerde met een toestel, Waarmede hij de vuilste was in v(jf minuten schoon moet kunnen maken. Winterflora. Te Bovenkarspel wordt van 21 tot 25 Februari een bolgewassententoon stelling gehouden: de „Winterflora” zal 1400 vierkante meter beslaan. Een even grote oppervlakte zal worden ingenomen door een expositie, gewijd aan de mecha nisatie van de tuinbouw. Consumptie in 1950 gedaald. De consump tie van de Nederlandse bevolking was in 1950 1 pet. lager dan in 1949, terwijl de uitgaven met 8 pet., de prijzen met 9 pet. stegen. De hamsteraankopen in Juli en September hebben de cijfers, die door het Centraal Bureau voor de Statistiek zijn op gesteld, sterk beïnvloed. Zonder deze aan kopen, zou de consumptie naar schatting 2% pet. lager zijn geweest. Ede gaat leren schieten. Het ligt in het voornemen in de gemeente Ede en in om liggende dorpen en buurtschappen schiet verenigingen op te richten, die komen te ressorteren onder het instituut „Steun Wettig Gezag”. Aan mannen tussen 18 en 65 jaar zal gelegenheid worden gegeven zich In de techniek van het schieten vol ledig te bekwamen. Schaking. De 45-jarige expediteur H. J. M. den D. uit Rotterdam Is wegens scha king van een 18-jarige schone tot drie maanden met aftrek veroordeeld. Op straat door beroerte getroffen. Te Leeu- worden is een 55-jarige man, Jan van Ze venhuizen uit Franeker door een beroerte getroffen en daaraan onmlddellifk overle den. De heer Van Zevenhuizen was in de stad in verband met het huwelijk van een van z|jn kinderen. Lof voor het L.O.F. Ongeveer duizend Frie zen hebben Vrijdagavond in Leeuwarden het „Frysk Orkest” hulde gebracht voor de resultaten, die het LOF na v|jf jaren hard en moeizam werken bereikte. Twee autodieven gepakt. Twee Hagenaars, die reeds geruime tijd door de politie wer den gezocht, z|jn in België gearresteerd, bij een poging tot beroving van een Brus selse dame. Het zfjn een man en een vrouw die auto’s plachten te huren en deze in een andere plaats weer verkochten. De nieuwe varkenspis f 2.06. Naar wij vernemen heeft de regering besloten de nieuwe varkenspis in verband met de ge stegen veevoerprijzen te verhogen tot f 2.06 per kg. Tevens zal de toewijzing van vee voer aan de mesters worden verhoogd. „Luchtwegen” in Nederland? In Maart zal In Nederland een conferentie worden gehouden van West-Europese landen over de z.g. „airways”, de vaste luchtwegen, die vliegtuigen aanhouden. Sinds de bevrijding wordt in verscheidene delen van Europa dit systeem toegepast. Men wil nu trachten een Europese oplossing te vinden. Voor de tweede keer op avontuur. De bak kersknecht Johan P. uit Heerenveen, die enkele weken geleden wegliep, is Vrijdag middag weer spoorloos verdwenen. Ook dit maal was z|jn avontuur van korte duur; Zaterdagmorgen reeds kon hij in Groningen achterhaald worden. - - Dure haring.Een chauffeur van een vrachtwagen, die bijzonder veel trek in een haring scheen te hebben, parkeerde z|jn auto op de afrit van de Rotterdammer Brug in Amsterdam. Hij was in de overtuiging de handrem te hebben aangetrokken, maar terwijl hij rustig een harinkje stond te eten begon de auto te rijden en het vehikel kwam pas tot stilstand nadat het zijn bumper door de etalageruit van een sigarenwinkel had geboord. Schade ruim f 100. Ieder kreeg er minstens twee. Chauffeür Oor Dros van de busdienst De KoogDen Burg (Texel) heeft op zijn verjaardag alle passagiers op ulevellen getracteerd. Veel animo. Donderdag begint de keuring van de vrijwilligers, die zich gemeld heb ben voor het aanvullings- en aflossings- detachement Korea. Er zijn nu 400 aan meldingen binnen. ZO STAAN DE CLUBS ER VOOR. Afdeling Heerenveen Be Quick Leeuwarden Go Ahead Sneek Frisia Zwartemeer GVAV Achilles Zwolse boys Velocitas HSC Een nlet-loze vos. Een vos heeft in Exlo (Dr.) 22 van de 29 kippen van een boer gedood en is toen rustig in het nachthok gaan slapen. De boer riep daarop zijn waak hond; deze won het gevecht met de vos. Stilstand. Op Schiermonnikoog heeft het leven van 25 December tot 25 Januari stil gestaan. De burgerlijke stand (in De Dorps bode) vermeldt over dit tijdvak: geboren geen, gehuwd geen, overleden geen. r Naar de sloper. De „Volendam" van de HollandAmerikalijn zal nog acht reizen met emigranten maken en daarna zeer waarschijnlijk naar de sloper gaan. De kosten, verbonden aan een algehele re paratie van het schip, zijn te hoog. TVY’T net alhiel in frjemdling is yn it agrarysk Jeruzalim wit linkelytsen wol, dat de forhéldingen it léste jier net better wurden binne. Binammen tusken Fryslün en Minister Mansholt. Der is in tanimmend gefoel fan wantrouwen by de Boerestén en as ik it goed sjoch, ek in skerpere kyk op de bidoelingen fan dizze Minister. Om net om to rieren yn de organisatoaryske kant fan de kwesje lit ik büten bisprek de skerpe contraverse tusken de Minister en de hear Ir. Dr. J. B. van der Meulen, de secretaris fan de Fryske Maetskippü Dat is hjir it plak net om deroer to pra ten. Mar sjoch ik it goed, dan hawwe hiel hwat minsken tr|je dingen op it bileid fan de Minister tsjin. Alderearst miene hja, dat hy yn syn alge- miene agraryske polityk net de fuorgen rjocht sn|jd hat, hy makket bochten, dy’t by de boerestén faken de fraech üntstean docht: hwer bilanje wy nou wer? Op it twadde plak fielt men hjir yn mannich ding de Grinzer bouboer tofolle. Elk minske is, dy’t hy is en lokkich dat men yn in per- soan éfkomst en styl herkenne kin, mar it forwyt is, dat de Grinzer bouboer: Sikke Mansholt, as Minister fan LAnbou, syn bl_ w&ld troch dizze persoanlike eigenskippen rondom Wonjoe eveneens In hevigheid toe. tofolle biynfloedzje Ut En it tredde bi- Onmiddellijk na een bezoek van ruim an derhalf uur aan de Koningin door de mi nisters Drees en Van Schalk is verleden week bekend gemaakt, dat H.M aan dr. W. Drees en mr. J. R. H. van Schalk opdracht heeft gegeven tot het vormen van een ka binet, dat geacht mag worden het vertrou wen te genieten van het parlement. Dr. Drees en mr. Van Schalk hebben de op dracht in beraad gehouden. In politieke kringen heeft de opdracht tot vorming van een nieuw kabinet aan dr. Drees en mr. Van Schalk geen opzien ge baard. Nadat mr. Stikker zfln rapport had uitge bracht, mocht wel voor zeker worden aan genomen, dat thans de twee corypheeën van het oude kabinet de eerst aangeweze nen waren om een poging te doen de kabi netscrisis op te lossen. Het enige, dat de aandacht trekt, is dat In de opdracht nle» wordt gerept van een onderzoek naar re constructie-mogelijkheden. HET KABINET. Het hout, lang aangestoken, Door een overzeese mot, De tweede poot gebroken, Thans ligt de zaak kapot. Door deskundige heren Wordt 't wrakke hout beklopt. Wis kan het restaureren? De breuk dient vlug gestopt! - Nederlander op Java vermoord. De Neder landse employé van de suikerfabriek „Ke- bong Agung” P. J. M. Bruno is bfl het werk in de rietvelden in de rug geschoten en aan de gevolgen overleden. De daders z|jn niet bekend, meldt Aneta uit Ma lang.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1