I» o I» Gabe Skroar üs hjoed to sizzen door Nederland 47e Jaargang No. 15 Vrijdag 23 Febr. 1951 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa. A.J.OSINGA - Bolsward Hwat haf Buitenlands Overzicht Stalin geeft het Westen de schuld De strijd in Korea OL Laatste Berichten nlj« en irief. Telefoon 451 (K 5157) va«n. dréf taum. ie yn me| view «bl FORMATEUR BERAADT ZICH OVER EEN PROGRAM. Advertentieprijs! 10 cent per m.m Giro 87926 v*,, I Bolswards Nieuwsblad M Europa heen een leper nodig weer moeite om contact met Peking te krij- I en- weken. ler- ge- 19.17-19.25. 19.25-19.30. 5 Sl- ioat ing. sjes rren üke /tse wer wol al sille tter wer dus dyn oad jim Jar t is en eer het rlof Jou ele, tje nla Japan, dat straks zal worden opgenomen in een Pacific pact met Australië, en Nieuw-Zee- land alleen onder deze voorwaarde schij nen beide laatstgenoemde landen genoegen Oorlogsgetroffenen ontevreden. Op een de zer dagen te Arnhem gehouden vergadering heeft de Lai lelijke Federatie van Stichtin gen van Oorlogsgetroffenen een motie aan genomen, waarin de teleurstelling en ver ontwaardiging wotdt uitgesproken over de wijze, waarop de wet Materiële Oorlogs schade wordt uitgeoefend. Zes „Harpoons” (Amerikaanse vliegtuigen) die aan Nederland worden overgedragen in totaal krijgen we er 18 zullen door Nederlandse bemanningen worden overge vlogen als die, na in April naar de V.S. te zijn vertrokken, aldaar in circa zes weken zijn opgeleid. „Communisten worden er belachelijk In ge maakt”. „He stayed for breakfest” en „The woman on pier 13”, twee nieuwe Ameri kaanse films, zullen wegens bovenstaande reden niet worden toegelaten voor openbare vertoning in ons land, zo heeft de Centrale Commissie voor de Filmkeuring beslist. Een HUversums effectenkantoor is geslo ten, omdat het, naar verluidt, met een te kort van enkele honderdduizenden guldens te kampen heeft. Inmiddels tracht men een accoord met de crediteuren te bereiken. In bytsje minder as jin lést, Bikomt jin wis yn alles ’t bést. lil dl Öt lui* loech asse bést ■aek de wild iwe. oer- tlle- fke ge- op- sa ?tie ?en. 't 9 :en, dat ten. ne- aar VetschIJnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward alle- ikan- roast abt. •uten alles 1 sa- fik- mrk. nd, tje, los, tje. ets jen ofd la- >on an- ite, om ler- cht Als tieë ;en, :am- fkes nfle hjlr ver- t de latst n B. ,r in wat dü fan abele r yn loike s. yks- ■urk, Dare Will Acht marii.e-piloten officeren en onder officieren vliegen Vrijdag naar Amerika om te worden opgeleid op vliegkampsche- pen. Er volgen nog drie groepen; allen gaan n of m 'e sn as hiel a de j en leas- i fan bar- Gister was er weinig of geen nieuws van het „crisisfonds”. Mr. Steenberghe heeft, nadat htf de vorige middag op het kabinet van minister Drees nu ook uitvoerige in lichtingen van de demissionnaire ministers Lieftinck, Van den Brink en Mansholt over de hangende financiële en economische pro blemen en over de besprekingen in het de missionnaire kabinet over het bekende ambtelijke rapport betreffende een urgen- tieprogram had gekregen, thans voldoende voorlichting ontvangen, om zelf een voor lopig program op te stellen. HOOFDMACHT VAN DE V. N. RUKTE 16 K.M. OP. Generaal Ridgway, commandant van het 8e leger ih Korea, heeft strijdkrachten van vjjf landen in de centrale sector bevel ge geven op te rukken. De eerste 24 uur vor derden zij 16 k.m. door de modder, waarin de tanks vaak bleven steken, en de regen, die het noodzakelijk maakte ook overdag de koplampen van de auto's aan te hou den. Patrouilles, die ver voor de hoofd macht opereren, berichten, dat de vijand een nieuwe linie aan het inrichten is. De wig, die de Noordelijken tijdens hun laatste of fensief in de geallieerde stellingen hadden gedreven, is geheel opgeruimd. Generaal Ridgway heeft nog eens duidelijk gemaakt, dat het er niet om gaat spectaculaire ter reinwinsten te boeken, maar alleen de vij and zware verliezen toe te brengen. Daar om is het nodig, dat de verbonden troepen de vtjand niet de gelegenheid te geven zich opnieuw te groeperen. Radicaal. In Limburg wordt drastisch op getreden in verband met de snel in omvang toenemende looddiefstallen. Twee mannen werden bijv, in één dag tijds gearresteerd veroordeeld tot resp. twee maanden en een maand en een kwartier na de zitting in de gevangenis ingesloten. lins verklaring was eigenlijk dat wat de Russen mogen doen, het Westen niet is toegestaan. In Westerse diplomatieke kringen heeft men allerlei uitleggingen voor het inter view van Stalin. Men neemt in het alge meen aan dat het is uitgegeven ter inlei ding van de conferentie van Vier, om voor al Frankrijk vrees in te boezemen en aldus verdeeldheid te veroorzaken tussen de Grote Drie. Bovendien acht men deze verklaring aan de vooravond van de verkiezingen voor de opperste sovjet, bestemd voor het bin- Nog 800.000 centen tekort. De stroom van koperen centen, die lange tijd voor het le- germonument uit alle windstreken van ons land naar Rhenen vloeide, is opgèdroogd. Het Comité Nationaal Legermonument Grebbeberg ontving op deze wijze f20.000. De burgemeester van Rhenen, die deze ac tie heeft aangemoedigd, deelde mede, dat er thans nog een tekort is van f8000. of 800.000 centen. Abonnementsprijs 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling REGIONALE OMROEP NOORD 188 M. Tilsdei 27 Febrewaris: 19.1720. Fryske ütstjüring. Stimmen Ut eigen formidden. De prolooch üt „De Hoara's fan Hastings” fan Simke Kloosterman mei musikale omlisting fan Paulus Fol- kertsma. Foardracht: H. Geertsma. Oan 'e fleugel: Marijke Dijkstra. 19.35-20.„Op 'e sneup nei moai, hén sum en brükber guod”. Petearen mei stille nifelders en lytse yndustriëlen dy’t it F.A.F.-merk hawwe. Oan dit programma dogge mei: Frou Lutske Vonk fan Oerterp, Frou Broek huizen fan Noardwaïde, Sj. Buikstra fan Wergea en fan de Stifting F.A.F.: Ir. G. J. Bouma, Ir. R. Wartena en Juffer Klaske Anema. Het waterbezwaar. Het provinciale bestuur van Friesland overweegt stichting van twee gemalen, maar dan niet van te grote ca paciteit. Dit werd ter vergadering van de afd. Idaarderadeel-Oost van de Friese Mij. van Landbouw medegedeeld door het Sta tenlid J. de Visser, naar aanleiding van een rapport omtrent d» waterstanden In de provincie. Zes dekhengsten, ter waarde van 42.600 mark (ruim f40.000) zijn o.a. in December van West-Duitsland naar ons land geëx porteerd. Ook naar Denemarken, Frankrijk en België exporteerde West-Duitsland paar den tot een totale waarde van 2.3 millioen mark. Voor bij haar eigen volk weg te nemen, kwam dus de Franse regering met dit plan van het Europese leger. Voor een zelfstandig Duits apparaat is daarin geen plaats, de Duitsers mogen als de andere deelnemers, onderdelen van di visies van dat leger leveren, een zelfstan dige generale staf, die alle plannen uit broedt en leidt, zou Duitsland dan ook niet krggen, de leiding zou bij een Europese de- fensie-commissie berusten. Terwijl het Franse plan nog enkele maan den geleden als kansloos werd beschouwd, heeft het daarna aan betekenis gewonnen, en wel om velerlei redenen. De Amerikaan se wapenproductie blijkt niet voldoende om binnen enkele jaren naast de leden van het Atlantisch pact ook nog Duitse troepen van wapenen- te voorzien. Daarom moet de Duitse herbewapening maar wachten; de W.-Duitsers zelf vragen thans op politiek gebied een te hoge prijs voor de Duitse mi litaire medewerking, ook daarom is wach ten aanbevelenswaard. Mislukt die conferentie, dan is er natuur lijk de kans, dat zeer snel op militair ge bied moet worden gewerkt en komt van het Franse plan, dat heel wat tijd van voor bereiding zal vergen, niets terecht. Dan zal misschien toch, naast de nationale legers die de Europese landen van het Atlantisch pact thans mobiliseren versterkt met nog eens een extra 100000 man Amerikanen die dit jaar waarschijnlijk nog naar Europa komen ook een nationaal W.-Duits le ger uit de grond moeten worden gestampt. Het risico dat deze uitdaging van Rusland dan mee zou brengen, zou kunnen worden verwaarloosd, omdat de Westerse mogend heden alleen tot zo’n stap zouden over gaan als overduidelijk was gebleken dat de Russen toch op oorlog uit waren. Stalin verklaarde in een interview, toegestaan aan de Prawda, oorlog niet onvermijdelijk te achten, doch uit de verdere inhoud van dat interview bleek, dat hij eigenlijk bedoel de dat oorlog onvermijdelijk was als het Westen met zijn bewapeningsplannen voort, ging. Blijkbaar werd hiermee niet alleen op de W.-Duitse herbewapening gedoeld, want Stalin noemde dat land niet eens al heeft Polen, waarschijnlijk op Russisch ini tiatief, de kleine landen van het Atlan tisch pact wel gewaarschuwd voor de ern stige gevolgen van die herbewapening. Sta lin veroordeelde scherp de agressie, welke de Ver. Naties onder leiding van Amerika in Korea pleegden, en liet dus de mogelijk heid doorschemeren, dat Rusland uit de V. N. zqu treden. Een felle aanval deed Stalin op Attlee, al even fel door de Engelse regering beant woord en hij ontkende dat Rusland een gevaar voor de wereldvrede opleverdé. Naar Westerse begrippen zet Stalin hier de din gen op de kop, niet de Ver. Naties of de Ver. Staten pleegden agressie in Korea, doch het door de Russen opgestookte N.- Korea, de Westerse bewapening is slechts gevolg va* da Russische; de kern van Sta- delen de Russen ook mochten behalen, het einde van de oorlog Ruslands ondergang zou brengen. Bovendien zijn de Russische satellietstaten in Oost-Europa nog niet zo vast in Russische handen al wordt daar aan gewerkt dat ze zich in een oorlog Volkomen voor de Russische zaak zouden geven. De mogelijkheid blijft echter dat Rusland zal trachten de wereld* in onrust te houden door acties op kleinere schaal door satellieten te doen ondernemen. Men noemt dan veelal Zuid-Slavië als slacht offer, waardoor, als het weer onder Rus sische invloed kwam, ook grote gevaren voor Griekenland en Turkije zouden ont staan. In de Ver. Staten wordt dan ook sterk aangedrongen op een ondubbelzinnige verklaring van Washington dat een aanval van wie ook op Zuid-Slavië niet zal worden geduld. Voorlopig heeft de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Acheson volstaan met de waarschuwing, dat een dergelijke aanval groot gevaar voor de we reldvrede zou veroorzaken, terwijl Tito verklaarde nog geen wapens van het Wes ten te zullen aanvaarden, omdat hij het gevaar voor een aanval op zijn land nog niet onmiddellijk aanwezig achtte. Washington schijnt echter uit op een bond genootschap tussen Griekenland, Turkije en Zuid-Slavië waardoor met hulp van de Ver. Staten en Engeland een sterk bolwerk op de Balkan kan worden gevormd. De Ame rikaanse diplomatie schijnt zich thans in Europa vooral te concentreren op deze kwestie en op Spanje, waarvan men zowel de gunstige ligging als de mankracht aan de Atlantische defensie wil doen ten goede komen. Enige wijzigingen in het Spaanse kabinet de eerste sedert 1945 zouden de bedoeling hebbenhet diplomatiek over leg gemakkelijker te maken. Dat de Ver. Staten Zwitserland verzocht hebben de uit voer van strategische grondstoffen naar Oost-Europa stop te zetten, past volkomen in de huidige Amerikaanse politiek, een vraag is of zo’n maatregel ook past in de Zwitserse, die er steeds een was van de meest volstrekte neutraliteit. Tenslotte nog iets over de campagne'in Korea nadat Chinezen en Noord-Koreanen aanvan kelijk weer voordelen hadden behaald, zijn ze later op forse wijze teruggeslagen en kwam dus de vraag weer aan de orde of de V. ~N. troepen de 38ste breedtegraad zouden overschrijden. Vooral op Engelse aandrang schijnt ook Washington nu beslo ten te hebben dat dit niet gebeuren zal voor de landen, die aan dé campagne deelnemen weer zijn gehoord, terwijl generaal Mac Arthur verklaarde, dat hij zijn troepen de bedoelde lijn niet zal doen overschrijden, indien daartegen beslissende politieke be- zwaren bestaan. Dat alles betekent dus een gebaar jegens rood Qifina, dat men opnieuw bereid is tot besprekingen en zowel India als de commissie van drie voor het Kore- Knaapje verdronken. Het vierjarig zoon tje van de heer J. Stienstra raakte Woens dagmiddag in de Spoorsloot te Sneek. Kin deren, die het ongeluk zagen, probeerden tevergeefs de kleine te redden. Zwart.ook van geweten. Te Weverlo, gem. Venray, is een schoorsteenveger ge arresteerd, die bij het vegen in een schoor steen een boerenworst die daar te roken hing, had meegenomen. Plotselinge dood. Maandagavond vond de nachtwaker van een garenfabriek, tijdens z$n rondgang, het stoffelijk overschot van een 36-jarige werkster. Zfl had tijdens het naar Pensacola veor een training van 20 werk een hartverlamming gekregen. Overreden, ongedeerd. De 62-jarige heer A. Stramrood werd te Hilversum door een 12-jarig jongetje van de fiets gelopen, zo dat hij kwam te vallen eri' languit op de weg bleef liggen. Een uit de richting van het station komende bestelauto reed over hem heen, doch de man mankeerde niets en een ontboden geneesheer kon geen en kele kwetsuur constateren. Tweejarig meisje na mishandeling overle den. Zaterdagmorgen heeft een 16-jarig dienstmeisje van een familie te Bergen op Zoom een 2-jarig kindje dusdanig mishan deld, dat de kleine in de loop van de dag in het ziekenhuis is overleden. Eerst Maan dag kon de politie mededelen, dat het dienstmeisje een volledige bekentenis had af gelegd. Westerse landen snel een grote legermacht op de been moesten brengen, om mogelijke- Russische agressie te voorkomen, hebben de Fransen deze noodzaak aangegrepen om voor te stellen als eerste practische stap in de richting van een federalisatie van Europa, een Europees leger te vormen. De ene kant van het Franse plan is dit leger als een soort propagandamiddel voor het Europese federalisme te doen dienen. Dit leger zou het opzetten van boven-natio- nale organen eisen, eenmaal zover, zou het niet zo moeilijk vallen die organen uit te bouwen tot of in te voegen in een totale federatieve organisatie van West-Europa. Een andere kant van het Franse plan be oogde het Franse volk te winnen voor de gedachte van de Duitse herbewapening en deze ook meer acceptabel te makën voor de Russen. De Fransen hebben in 1870, in 1914 en 1940 aan Duitse invallen blootgestaan, zij heb ben dus een gegronde reden de vorming van een nieuw zelfstandig Duits militair apparaat te vrezen; de Russen hebben in 1914 en in de loop van de tweede wereld oorlog kennis gemaakt met de geweldige macht, welke dat apparaat kan ontwikke len, bovendien hebben zij sedert in de vo- rige eeuw de Duitse eenheid tot stand te nebben genomen met Japans herbewa- kwam, het Duitse rijk steeds als een gevaar pening waardoor een zeer zware bedrei- Voor hun land beschouwd. Om het uitda- ging in Ruslands rug ontstaat. In Europa gend karakter van de Duitse herbewape- moge RUSiand thans nog in staat zijn W.- ning voor de Russen en ook de vrees daar- Europa onder de voet te lopen, de kans daarop vermindert voortdurend en het weet dat het Westen de zee beheerst, dat inzake aanse conflict door de V. N. gevormd, doen de atoombom de Ver. Staten nog een voor sprong hebben, zodat welke tijdelijke voor- gen. nrE Parjjs werd deze week de conferentie over het Europese leger gehouden. Men weet, dat dit een Frans plan is, dat beoogt de nationale legers der West-Europese na ties te vervangen door een gemeenschap pelijk Europees leger, voor de recrutering, organisering en oefening waarvan eventu eel een Europees commissaris van defensie zal worden aangewezen, die zal samenwer ken met een commisie van ministers der betrokken landen, welke commissie weer onder contróle zal staan van een Europese assemblee. Toen in de loop van 1950 bleek, dat de nenland, om het volk, het voorhoudend dat het (j00r vijanden omringd is, tot een de monstratie van nationalistische geestdrift en tot verdere offers te brengen. Russische commentators leggen er de nadruk op dat het Westen Stalins waarschuwingen niet ernstig genoeg kan nemen, Westerse daar entegen, dat Stalin zijn onderhandelaars ter conferentie van Vier slechts in een zo voor delig mogelijke onderhandelingspositie heeft willen manoeuvreren. Zij geloven niet, dat, wat er ook gebeurt, Moskou een directe oorlog met de Ver. Staten en West-Europa zal wagen, zij achten de Russen daarvoor begiftigd met te veel werkelijkheidszin. Deze deskundigen vinden de positie van Rusland in Azië niet zo rooskleurig als op pervlakkig gezien het geval is; wel werkt het nu samen met rood China, maar komt Rusland in moeilijkheden, dan zal datzelfde rode China een onbetrouwbaar bondgenoot blijken, die zal trachten, wat het oude Chi na eenmaal aan Rusland moest afstaan, weer in handen te krijgen. Bovendien oezet Amerika Twee jongens door windwatermolen mee gesleurd. Woensdagmiddag waren drie ne- gen-jarige jongens te Drachten met polsen naar buiten getogen om over sloten te springen en wilgentakjes te snijden. Aan de Zuiderhoeveweg bij Kortehemmen trok een heftig ronddraaiende waterwindmotor hun aandacht. Ten einde de mechaniek eens van dichterbij te kunnen bewonderen, klom men zij over de omheining. Zij werden plot seling door de lust bevangen het draaiende karkas in zijn vaart te belemmeren en zo mogelijk stil te doen staan. Dit echter werd twee hunner noodlottig. De beide jongens geraakten met hun bovenkleren in de ra deren van de molen verward, met het droe vige gevolg, dat zij meer en meer werden vastgesnoerd en met het raderwerk mee draaiden. De 9-jarige Sake Booi moest dit met de dood bekopen; de 9-jarige Sibe Tuinstra ligt in het ziekenhuis. de Duitse eenheid tot stand i te hebben genomen met Japans herbewa- kwam, het Duitse rijk steeds als een gevaar pening waardoor een zeer zware bedrei ging in Ruslands rug ontstaat. In Europa Someren is dit jaar 650 jaar stad, daar op 2 Juli 1301 hertog Jan van Brabant het plaatsje verhief tot vrijheid, zodat het stadsrechten en een eigen bestuur ver kreeg. De 9000 inwoners gaan ’t opgewekt vieren, o.a. met een openluchtspel. De eerste nieuwe Korea-vrflwilligers zijn te Roosendaal aangekomen, om daar geduren de zes weken een commandotraining te on dergaan. Overreden en gedood. Woensdagmorgen werd de 59-jarige M. van der L. die per bromfiets van zijn nachtdienst huiswaarts keerde, op de snelverkeersweg Maarheeze- W®art door een vrachtauto gegrepen. De man werd op slag gedood. Meer huwelijken in 1950. Op 1 Januari 1951 had, blijkens een publicatie van het 1 Centraal Bureau voor de Statistiek, Neder- land 10.200.022 inwoners. In het afgelopen jaar stapten meer paartjes in ’t huwelijks bootje dan in 1949, doch minder dan in i 1948. Het aantal huwelijken was resp. I 83.060, 82.261 en 87.719. Er kwamen in 1950 229.249 kinderen ter wereld tegen 236.177 in ’49 en zelfs 247.923 in ’48. Het geboortecijfer loopt dus terug. Ook het aan tal onwettig geboren kinderen liep terug tot 3363 tegen 3773 en 4211 in de beide voorafgaande jaren. Kapper van Een geslipt. De heer M. J. van j Rooyen de befaamde kapper van Een 1 is nabij Dordrecht met zijn auto geslipt. De wagen, die nog over de kop sloeg, was zwaar beschadigd, doch de kapper en de hem begeleidende assistente liepen slechts lichte wonden op. Met een huurauto zetten zij hun tournee door de Zuidelijke provin cies voort. H. K.H. PRINSES MA RIJKE werd Zondag 4 jaar, ter gelegenheid waarvan Maandag op Paleis Soestdijk aan het Prinsesje een kinderfor- nuis werd aangeboden door een deputatie van het Regiment Verbin- dingstroepen. Een soldaat met Prinses Ma- rjjke bij het fornuis. Twee slachtoffers van projectiel. In de Vredepeel nabij Venray, waar de Rjjksop- ruimingsdienst geregeld het uit N.-Limburg verzamelde oorlogstuig vernietigt, zijn de zwaar verminkte lijken gevonden van de 41-jarige mevrouw Voesten en de 49-jarige G. Relouw. Zij zijn naar alle waarschijnlijk heid het slachtoffer geworden van een pro jectiel, dat zich daar sinds de oorlog In de bodem bevond. i Naar de 4 pet. De Coöp. Zuivel-Export- i Vereniging de Frico te Leeuwarden heeft het afgelopen jaar aan de bij haar aange- sloten fabrieken 493.968.248 kg melk ont vangen, met een gemiddeld vetgehalte van 3.94 pet. De opbrengst van de producten bedroeg 104 millioen gulden, waarvan 62.5 millioen aan deviezen. Minister Stikker naar Washington. De mi nister van Buitenlandse Zaken, mr. D. U. Stikker, zal Zaterdag 24 Febr. naar Was hington vertrekken, waar hij in zijn functie van voorzitter van de O.E.E.C. op uitnodi ging van de E.C.A. en het State Depart ment enige besprekingen zal voeren. Mi nister Stikker zal ongeveer een week af wezig zijn. De Nederlandse Spoorwegen zullen een boete van f 2000 moeten betalen voor elke overtreding van de bepaling, dat hun bus- sen in Groningen alleen mogen rijden van station tot station, zich houdende aan de dienstregeling, zo heeft de president van de Groninger rechtbank Maandagmiddag uitgesproken. Na-inlevering oude kwartjes en stuivers. Onder het publiek circuleren nog betrek- kelijk grote hoeveelheden zilveren en zin ken kwartjes en nikkelen en zinken stui vers, die op 15 Augustus 1950 buiten om loop werden gesteld. In verband hiermede zal van 5 tot en met 30 Maart een laatste gelegenheid worden gegeven tot inwisseling van deze oude munten tegen gangbare be taalmiddelen. Vroeg begin van voetbalcompetitie. Naar de „Sportkroniek” meldt, heeft het Bonds- bestuur van de KNVB besloten de compe titie in het nieuwe'seizoen reeds op 2 Sep tember te doen beginnen. Dat is dus een week vroeger dan tot dusver de gewoonte was. Beurtvaart mag hogere tarieven heffen. Krachtens een beschikking van de Minister van Economische Zaken is het de beurt vaart toegestaan met ingang van Woens dag j.l.' boven het bepaalde maximum-ta- rief een toeslag van 5 pet. in rekening te brengen. Diamanten huwelijksfeest. Te Heerenveen heeft het echtpaar B. Wjjland en E. Wij- land-Joltinga deze Week de dag herdacht, waarop het zestig jaar geleden in het hu welijk trad. Beide echtelieden zijn 84 jaar oud. Zaak-de Boer weer uitgesteld. De president van de civiele kamer van de rechtbank te Leeuwarden verleende Donderdag aan mr. R. Römer, optredende nafnens de landsad vocaat in de zaak-De Boer uit Drachten contra de Staat der Nederlanden, een laat ste uitstel van zes weken. Vandaag zal dus de conclusie van antwoord moeten worden overgelegd. Majoor Eekhout commandant in Korea. Tot commandant van het Nederlands deta chement Verenigde Naties is benoemd de majoor W. D. H. Efekhout, die na het over lijden van de luitenant-kolonel M. P. A. den Ouden belast was met de waarneming van dit commando. Majoor Eekhout wordt met ingang van 1 Maart bevorderd tot tjjdelijk luitenant-kolonel. -

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1