11 Mac Arthur van alle militaire functies ontheven üs hjoed to sizzen Ridgway volgt hem op door Nederland NEDERLAND- BELGIE Een voorbeschouwing van de heer H. W. II. Herberts, oud-voorzitter van de Keuze-Commissie. 47e Jaargang No. 28 Vrijdag 13 April 1951 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Buitenlands Overzicht van a en Attje a en Attje tikje Piet- >P het n zich gee: Jriet- Leeu- terts, e Ju- baar gekomen, In Finland vreest raen vee»?a Door de kat Een oude baas, die een kat nieuwe Russische druk, nu er een nieuwe ambassadeur uit Moskou is gekpir'en, eerst in Polen zijn taak op voor Moskou zeer bevredigende wijze heeft vervuld. Uitgave van Drukkerij Fa. A. J. OS INGA Bolsward Hwat hat Gabe Skroar wilde wegjagen, welke zich te Diemen tij dens een wedstrijd voor wielrenners op de weg bevond, veroorzaakte daardoor een valpartij, waardoor de oude heer zelf met een gebroken been naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. Bolswards Nieuwsblad gene. Mac Arthur Toen lerst laar ;rs." Is be- ■erken it be- rband alone- ilpbe- lopte tus- zich om irm ite te n, Da. Idem J. M. et St. dezer idiplo- d aan Bols- i. Tot Tilma kunde arden. oclale r Th. ivam keek Itjke, men. |nen. Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) sland- is ge- ittena. 1 illem zaak was Wtl- van half een Feint: Hwannear meist my ’t leafste iye Faem: My tinkt altyd by 't fuortgean, Tfce. in wfl. t weer stren- il her- >p niet neemt wfln- l ge it in Geen :aak. slot aan- kers van char- ndela Isum. i der erda, uwet Jong itum. >seph na te aS The- Get- tuds- Dat de JK vind in de afstand tussen het Belgische en het Nederlandse voetbal niet zoveel doelpuntenverschil als men wel eens wil beweren. Stellig, onze Zuiderburen kunnen een knap elftal op de been brengen, met Abonnementsprfls 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs: 10 cent per m.m, Giro 87926 Parjjse agenda-conferentie geen vorderingen maakte in deze over zicht speriode is haast vanzelfsprekend. De Russen wachtten eerst eens af waarheen het verschil van mening tussen de Ver. Staten en in het bijzonder Engeland over de Korea-oorlog zou leiden; en zij doen dat nu met te meer belangstelling omdat het ontslag van Mac Arthur in Amerikaans-re- publikeinse kringen tot een sterke stijging van hun reeds aanzienlijke antipathie te gen Engeland zal leiden. Om niet in mi neur te eindigen, zij nog even herinnerd aan het feit, dat de Organisatie voor Euro- pes economische samenwerking tenminste tijdelijk een oplossing heeft weten te vin den voor de moeilijkheden der kleine lan den met grote agrarische uitvoer, veroor zaakt door de Duitse be.talingscrisis. De Duitsers worden in staat gesteld weer een deel dezer producten in te voeren en Engeland en Frankrijk zullen als kopers van een ander deel optreden. Een hoopge vend begin van deze samenwerking. Wij zijn intussen benieuwd of met name Engeland bereid zal zijn een behoorlijke prijs voor deze producten te betalen. Tot nog toe haperde daar heel wat aan. Maar de Engelse regering ia niet alleen hard voor haar leveranciers, ze is het ook voor haar eigen volk. De nieuwe begroting brengt weer nieuwe belastingen, van radio- en televisietoestellen en auto’s moet nu zelfs 2/3 van de waarde aan weeldebelas ting worden betaald en de geneeskundi ge hulp wordt niet meer gratis verstrekt. opperbevel in Korea. Het is een besluit van geweldige binnenlandse en buitenlandse politieke betekenis voor de Ver. Staten en het is te hopen, dat mèt het heengaan van Mac Arthur, nu ook de Amerikaanse Ko- rea-politiek gelijkgeschakeld zal worden met die van Engeland en andere West- Europese staten, n.l. dat ze gericht zal worden op een beperking en belegging van dit conflict. Dat is dringend nodig. Want de wereldsituatie zit juist nu boorde vol gevaren, welke elk ogenblik de aan dacht van het Westen kunnen vragen, al moet men niet overdrijven, zoals enige Amerikaanse autoriteiten deden blijkbaar met de bedoeling de belangstelling van hun volk voor de militaire inspanning, welke verflauwt, weer aan te wakkeren. Maar er zijn toch gevaren. Ia het Noorden vaa Vietnam zijn Chinezen binnengedrongen, men ver moedt dat het slechts roversbenden zijn, doch het baart de Fransen toch zorg. Per- zië gaat voort met zijn nationalisatieplan- nen voor de olievelden. Britse protesten werden afgewezen. Amerikanen en Engel- sen confereren hierover en de Amerikanen dringen op gematigdheid aan als de Per zen bereid zijn alle olie aan het Westen te blijven leveren, maar zullen ze dat kun nen Een genationaliseerd oliebedrijf is een staatsbedrijf en als Perzië op een neutrale houding prijs stelt, zal ze de Russen ook olie moeten leveren. Tussen In Albanië heerst partisanenverzet tegen premier Hodsja, de gehoorzame dienaar van Mos kou. Maar Tito waarschuwt ernstig voor buitenlandse hulp aan deze partisanen de Grieken tonen daartoe neiging omdat juist dit voor Rusland een aanleiding zou kunnen zijn in de Balkan in te grijpen. De Zuid-Slaven hebben thans niet-officieel wa- penleveranties van Amerika en Engeland gevraagd. Ze hebben daarmee lang geaar zeld, doch achten de tijd daarvoor nu biyk- AMERIKA DENKT IN WERELDDELEN. EUROPA OM EIGEN. HUID. ONRUST OVERAL. TOCH EEN LICHTPUNT. van hun krachten maar Grote trek naar N.O.P. Voor de uitgifte van 178 boerderijen in de Noordoostpolder die in de herfst van dit jaar zal geschie den, hebben zich niet minder dan 4800 ge gadigden gemeld. Candidaat-pachters moe ten echter aan allerlei voorwaarden vol doen, zodat, evenals verleden jaar, velen der gegadigden waarschijnlijk zullen afval len, maar in elk geval hebben zij gesolli citeerd en hieruit blijkt, dater grote be langstelling voor de Noordoostpolder blijft bestaan. Lotsy: chef de mission. Het bestuur van het. Nederlands Olympisch Comité heeft de heer K. J. Lotsy benoemd tot chef de mis sion van de Nederlandse ploeg, welke naar de Olympische Spelen van Helsinki zal worden afgevaardigd. Fostkantoornouder beroofd. Een jongeman van 22 23 jaar zag kans op het postkan toor Stadskanaal een kantoorhouder van f 225 te beroven. De jongen wist in een per. sonenauto in de richting Nieuw-Pekela te ontkomen. Geen devaluatie. Minister-president dr. Drees heeft medegedeeld, dat de regering er niet over denkt om de Nederlandse gul den te devalueren. In verband met de hui dige moeilijkheden zal de regering tot maatregelen van andere aard overgaan. Over de aard dezer maatregelen kon de minister-president nog niets mededelen. Nummerborden van rubber. Binnenkort zullen nummerplaten voor motorrijtuigen in de handel worden gebracht, die groten deels van rubber zijn gemaakt. Dit is een uitvinding van de heer Engelman te Rot terdam. Compost door stalmest. In Drente en N.- Overgsel heeft men bijzonder goede resul taten bereikt door de stalmest te mengen met V.A.M.-eompost. De mest wordt daar door met haotariën geënt ea verrijkt naet HET IS NOG GEEN WEER om het bol lenland te bezoeken, maar de kwekers heb ben toch hun eerste slingers reeds aan de man gebracht. Nog een klein beetje zon en alle bollenvelden kunnen weer door tienduizenden bewonderd worden. De foto toont ons een bloemenstalletje langs de weg bij Hillegom. daarmee een poging der Ver. Naties en der landen die direct bij het conflict be trokken zijn om langs diplomatieke weg tot overeenstemming met Peking China te komen. Terecht is Mac Arthurs houding in dezen in West-Europa gegispt. Toege geven moet worden dat hij als militair lei der in een moeilijke, ja bijna onmogelijke positie verkeerde, omdat hij niet ten volle alle militaire middelen, welke tot zijn be schikking staan, mocht gebruiken om aan het conflict een eind te maken, terwijl de Chinezen dat wel met hun eigen militaire hulpbronnen, nog versterkt door Russische materiële steun, doen. Daardoor waren niet alleen de kansen niet gelijk, doch dreigen de V. N.-troepen door de voortdurende slijtage in dit gerekte con flict op den duur ook in steeds ongunsti ger omstandigheden te komen, omdat de landen, welke troepen naar Korea zonden, slechts de mannen en middelen beschik baar stellen voor een campagne op be perkte Schaal. Als dus zijn principalen on tevreden waren over Mac Arthurs uit stapjes op politiek terrein, de generaal mocht ontevreden zijn over het feit, dat dezen hem de middelen onthielden om het militaire conflict als zodanig tot een goed einde te brengen. Dit wil natuurlek niet zeggen, dat de Ame rikaanse regering de zijde had gekozen van de felste anti-Europese republikeinen in de Ver. Staten, die West-Europa liever van daag dan morgen in de steek zouden laten om alle Amerikaanse kracht op het Verre Oosten te concentreren. Dezen zien voor bij welke grote gevaren er voor de Ver. Staten zelf uit zouden voortvloeien als de gehele industriële capaciteit van West- Europa in Russische handen viel. Maar de regering te Washington kan ge loofd hebben aan Mac Arthurs voorspie gelingen, dat het communistisch China met betrekkelijk geringe inspanning en met bijstand van Tsjang Kai Sjek spoedig ver nietigd kon worden. Zelfs als deze onder neming slaagde, wat zeer te bezien zou zijn, omdat Rusland waarschijnlijk niet af zijdig zou blijven, zou dit het Westen niet veel baat brengen; ook de vrije Aziatische volken zouden dit Westerse optreden be schouwen als een poging tot terugkeer tot het kolonialisme en die niet accepteren. Ook in vooruitstrevende kringen in de Ver. Staten voelde men dit wel en drong men er bij Truman op aan Mac Arthur aan de kant te zetten, maar bijzonder in Enge land is er zeer fel verzet tegen Mac Ar thur gerezen en wilde men hem het liefst ontslagen zien. Men vreest bij uitbreiding van het Kore aanse conflict een sterke verzwakking van het militaire apparaat in Europa en dat de Russen daarvan gebruik zullen maken en het W.-Europese vasteland overstro men. Amerikaanse generaals mogen In wereld delen denken en hun strategie daarnaar richten, wjj in Europa denken om onze eigen huid. Eigenlijk nog onverwacht, want Mac Ar thur heeft ook ontzaglijk veel bewonde raars in de Ver. Staten en steun van po litieke kopstukken, heeft president Tru man de knoop doorgehakt en Mac Arthur ontheven van zijn bevel in het Verre Oos ten en generaal Ridgway belast met het het leven gekomen; een derde man werd licht gewond. Prins vloog over Andesgebergte. Prins Bernhard heeft Dinsdag een van ’s werelds moeilijkste routes gevlogen, namelijk dat deel van de reis van Buenos Aires naar Santiago, dat over het Andesgebergte loopt. Toen de contouren van het gebergte in defverte opdoemden, nam de Prins plaats in de cockpit en onder de hoede van cap tain Charles, Curls vloog hij het toestel over de Andes. Captain Curls was naderhand vol lof over de vliegcapaciteiten van de Prins. Er werd gevlogen met een D.C.-6 van de Pan American Grace Airways, die een dagelijkse dienst onderhoudt op deze route. -- Wandelen. De „wandelende schoenmaker”. Arthur Andersen uit Moss in Noorwegen wil deze zomer van Oslo naar Nederland wandelen, een afstand van ongeveer 1000 km. De 62-jarige Andersen is bij ieder Noors kind bekend als de „wandelende schoenmaker” om zijn voettochten van Trondheim naar Oslo en van Kopenhagen naar Oslo. Bovendien zwemt hij ’s win ters iedere Zondag in zee, na met een bijl een gat in het ijs te hebben gehakt. Ander sen loopt dagelijks grote afstanden; vier dagen per week loopt hij 's avonds 30 km en ’s Zondags 70. Over deze Zondagswan delingen doet hij negen uur. Gemeentepersoneel krijgt voorschot. De minister heeft aan de gemeentebesturen meegedeeld, dat er geen bezwaar tegen is, als de gemeentebesturen reeds aanstonds een voorschot geven op de loonsverhoging van 5 procent. spore-elementen. Men verkrijgt dan een snellere omzetting van de mest, waar door men reeds na drie tot vijf maanden goed verteerde en zeer actieve mest tot zijn beschikking heeft. Volgen de practijk zou de werking van deze gemengde mest belangrijk beter zijn dan van enkele stal mest. Arts by auto-ongeluk omgekomen. de arts Dr. E. Noll uit EIten van een be zoek aan een patiënt de Elterberg afreed, botste zijn auto met grote snelheid tegen een boom. De auto werd geheel vernield en de arts werd zwaar gewond in het zie kenhuis te Arnhem opgenomen, waar hij is overleden. Het slachtoffer was 50 jaar. - Ook staking by Verkade. Bij Verkade te Zaandam is een loonconflict ontstaan, waarby 110 jonge meisjes en 10 tot 15 mannelijke arbeiders zijn betrokken. Het zyn hoofdzakelijk werknemers en werk neemsters uit de hoofdstad, werkzaam op de inpakafdeling van de beschuitfabriek. Walt Disney komt naar ons land. Half Juli komt de grote man van de Ameri kaanse tekenfilm Walt Disney naar ons land om er een korte vacantie door te brengen. Weer een clandestiene zender ontdekt. Ambtenaren van de P.T.T. hebben, in sa menwerking met de rykspolitie te Harden- berg, de clandestiene zender „Hollandia” opgespoord. De eigenaar, de 20-jarige H. O. uit Hardenberg ’kreeg een proces-verbaal De zender en negentig grammofoonplaten werden in beslag genomen. Knevelary? De heer Caris te Amsterdam diende by de procureur-genefaal van de Hoge Raad een klacht in tegen de Minis ter van Financiën, omdat bij zijn definitie ve belastingaanslagen f 200.000 te veel zou ztju geëist en een ambteiyké correctie hem werd geweigerd. JOUDEN de Russen al hetgeen is voort- gevloeid uit de door hen geïnspireerde agressie van Noord- op Zuid-Korea al voor uit gezien en berekend hebben? Wie weet, zij zijn uitstekende schakers en niet alleen op de 64 velden, maar ook op ’s werelds politieke schaakbord. Maar in ieder geval hadden ze geen groter plezier van een geslaagde agressie der Noord-Ko- reanen kunnen beleven dan zij nu heb ben van het feit, dat deze niet geslaagd is en nu eens de Noord-Koreanen en Chinezen dan weer de V.N.troepen in opmars zijn. Daardoor wordt niet alleen communistisch China verzwakt wat een apart genoegen voor de heren te Moskou moet zijn en worden daarbij ook de Westelijke mogend heden genoodzaakt tot een inspanning in het Verre Oosten, welke de concentratie elders afbreuk doet, deze Korea-campagne blijkt ook uiterst gevaariyke kanten te hebben voor de onderlinge verhouding en eenheid van het Westen. Deze verhouding toonde zelfs crisisverschynselen naar aanleiding van ge neraal Mac Arthurs bekende verklaring, dat als Peking China niet bereid was tot een wapenstilstand, het ogenblik daar zou zijn om China’s aanvoerbases in Mantsjoe- rije en het Chinese spoorwegnet te bombar deren. Ook wilde de generaal Chinese na tionalistische troepen, die op Formosa door Tsjang Kai Sjek zijn afgericht, inzetten in Korea of op het Chinese vasteland. Zoals ook reeds in een vorig overzicht werd uiteengezet, doorkruiste Later bloei. Hoewel de knopzetting meest al goed is, verwachten deskundigen dat tengevolge van het gure voorjaarsweer de fruitbomen een of twee weken later zullen bloeien dan verleden jaar. Gouda gaat grachten dempen. Na een be raadslaging van vier uur heeft de gemeen teraad van Gouda besloten de grachten in de Naaierstraat en Achter de Vismarkt te dempen. Vooral het dempen van het schil derachtige grachtje Achter de Vismarkt met het toogbrugje viel de raadsleden drs. G. Nederhorst en dr. J. G. W. Bik zeer zwaar. De overige 23 gemeenteraadsleden waren voorstanders van het dempen. De gevreesde ziekte. In de week van 18-25 Maart kwamen in ons land in 15 gemeen ten (waarvan 6 nieuw) op 16 boerderijen (waarvan 6 nieuw) gevallen van mond- en klauwzeer voor. Oude Wülem (100) overleden. De oud- Schiermonnikoger Willem Visser is te Am sterdam overleden. Op 27 Augustus vorig jaar vierde hy zijn honderdste verjaardag Niet op het eiland, waaraan hij zo gehecht was, omdat zijn huisje gevorderd en door anderen bewoond was. Meisje gedood by ruzie. Twee jongens hebben Zaterdagmorgen, toen zy naar school gingen ruzie gemaakt met het 11- jarig dochtertje van de familie De Ruiter en daarby het meisje zo ernstig mishan deld, dat het kind vrjjwel onmiddeliyk dood was. Noorse zeeman te Schiedam verdronken. Een 19-jarige Noorse zeeman kwam Zon dag onder invloed van sterke drank op de werf Wilton-Feyenoord te Schiedam en wilde langs een der meertouwen aan boord van zijn schip gaan. Halverwege bleef hij steken. Een motorman en een machinist begonnen reddingspogingen, doch voordat de motorman bij de gestrande maat was, liet deze los, viel in het water en kwam niet meer boven. Na de hele nacht gedregd te hebben, is Maandag het stoffelijk over schot van de man opgehaald. De Invoer van Nederlandse appelen in Bel gië. De contingenteringsmaatregelen in zake de invoer van appelen afkomstig uit Nederland, zyn opgeheven. In bevoegde Belgische kringen schat men de voorraad appelen, waarover Nederland nog beschikt, op ongeveer 20 millioen kilogram. „Minlsterdochter” kreeg 9 maanden. De- -teehnieehzeer bekwame voetballers ën Alkmaarse rechtbank heeft de Amsterdam se modiste J. van G. veroordeeld tot negen maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest, en terbeschikkingstelling van de regering. Zij heeft vorig jaar zich uit gegeven voor „dochter van minister Van Maarseveen” kans gezien een Bergens pen sionhouder voor ettelijke duizenden guldens op te lichten. Zuiveldelegatie naar Engeland. Maandag avond is een speciale handelsdelegatie naar Londen vertrokken om de in Parijs over eengekomen afspraken ten aanzien van de levering van enkele Nederlandse producten naar Engeland nader te regelen. Het gaat met name om boter en eieren. Amerika zoekt 100.000 fietsen. Aan boord van de stratocruiser der Pan American World Airways hebben dezer dagen drie splinternieuwe sportkarretjes, twee heren en een damesfiets, de reis naar New York aanvaard. De fietsen zijn door de gezamen lijke Nederlandse rywielfabrieken als mon sters naar de Verenigde Staten verzonden in de hoop dat de Amerikanen grote be stellingen zullen doen. Volgende week lonen opnieuw aan de orde. De besprekingen, die tussen delegaties van de regering en de Stichting van de Arbeid over de loon- en prijspolitiek zijn gehou den, zullen volgende week Dinsdag worden voortgezet. Tweede prys. Nederland heeft de tweede prijs behaald op het internationaal bakkers concours in Dublin. Schotland werd eer ste. Wereldbeweging. In de raad der wereld beweging voor een federalistisch wereld bestuur werd gekozen dr. D. van der Meu- len, oud zaakgelastigde der Nederlandse regering in Saoedi Arabië. Extra. Met him extra-diensten zullen de mijnwerkers een 124.000 ton kolen meer aan de oppervlakte brengen. Dr. Drees werd ongesteld. Tijdens de pau ze in het debat in de Eerste Kamer is de minister-president dr. W. Drees, door een duizeling bevangen. De minister voelde zich na korte tyd evenwel toch in staat zijn rede, welke hy voor de lunch had afge broken, voort te zetten. Nauwelijks was de vergadering echter heropend en had dr. Drees wederom het woord verkregen, of de minister-president werd door een nieuwe duizeling overvallen. Het debat is daarop geschorst. Dr. Drees is in gezelschap van minister Lieftinck naar zyn woning ge gaan. Dief een uiL In Linne vermiste de kippen- houder S. ruim 180 kuikens. De dief bleek een kanjer van een uil te zijn. Vier scho ten uit een jachtgeweer en de diefstal hield voorgoed op. Dierenarts dronken. De dierenarts G. uit Venlo kreeg van de politierechter in Roer mond een boete van f175 subs. 30 dagen hechtenis, omdat hy in staat van dronken schap een auto had bestuurd. Munitie ontplofte, 2 doden. By het op ruiman van munitie in de Vredepeel tussen Venray en Ovr-rloon zijn twea personen om vaak ook met stevige, goed ontwikkelde lichamen. Ze hebben echte sportfiguren, zijn handig met de bal en beschikken over spel-technisch inzicht. Maar het moet hun voor de wind gaan om de machine te doen lopen en een geringe tegenslag of een plot seling verhoogde druk van de tegenpartij ontneemt hun gemakkel.ijk het initiatief. Dan is het of de glanzende machine niet meer wil lopen. Na twee soiled gespeelde oefenwedstryden tegen Middlesborough en Sunderland is het Ned. Elftal geconsolideerd en staat het op het punt voor een nieuwe krachtmeting met onze Zuiderburen. Tussen haakjes, de balans van de wedstrij den Nederland-België staat nog altijd be langrijk ten onzen gunste. Met Kraak in het doel, Schyvenaar en De Jong achter, bezitten de Nederlanders een stevige, ge routineerde achterhoede, welke ongetwij feld goed gesecundeerd zal worden door stopperspil Terlouw, die in een vorm schijnt te zijn als nooit tevoren. Deze middenhalf trouwens lijkt my in deze wedstrijd wel de spil te zullen zijn waarom alles draait. Hij is van nature en lichaamsbouw reeds een onverzettelijk heer, maar als hy bovendien geïnfecteerd zal zijn door de wil om met zijn medespelers op de Belgen wraak te némen voor de in Antwerpen geleden ne derlaag, dan zal de Belgische aanval het moeilijker hebben dan ooit. Van Schijndel en Biesbroek flankeren Ter louw. Hun huidige vorm schenkt vertrou wen. Een van de toekomstige veelbeloven de figuren van het Ned. Elftal ly’kt my de H.B.S.er Kuneman te zullen worden. Dit is een speler uit de school van Van der Vegte, die zijn leermeester echter over treft in snelheid. Ik heb veel verwachting van hem. Rechtsbuiten Kokkie van der Tuin is bekend genoeg en van Abe Lenstra be hoeven we helemaal niets te zeggen. Deze schijnt vandaag in prima conditie te zijn en als hy er zin in heeft, dan zal Meert in het Belgische doel er goed aan doen de bliksemsnelle manoeuvres van de Fries steeds in de gaten te houden. Groeneveld van Haarlem, op de linksbuitenplaats heeft bewezen in het doelgebied een gevaariyk heer te zijn Laten we hopen, dat hy zich Zondag weet te herinneren, wat zyn leer meester Kick Smit hem zal hebben Inge fluisterd. Als midvoor werd opnieuw aan Melis van Eindhoven de eer waardig ge keurd. In geen enkel elftal is de center- voorplaats tegenwoordig gemakkeiyk en deze Melis is stellig ook nog niet de ideale centervoor, maar hy heeft plezier in het spel en dat is naast capaciteiten, al een groot ding. Ik heb voor me zelf het gevoel, dat wy Zondag helemaal niet in verloren positie het veld in gaan. Integendeel, durf ik dit Nederlands elftal mgn vertrouwen te ge ven. Deze Oranjeploeg zal zonder zelfover schatting het veld in komen, maar wel zal het juist dat voldoende vertrouwen in haar eigen eensgezindheid en teamgeest bezit ten, om de Belgen elke duimbreed van het spel te betwisten. Dat voorspelt een sparman en «ixr wy hopen ook een sportieve wedstrijd Israël en Syrië zyn grensincidenten voorgevallen, welke wyzen op de moeiiykheden die hier nog altyd bestaan en die de Arabische wereld zo heftig in beroering brengen. Een licht puntje hier is dat de nieuwe Engelse mi nister van buitenlandse zaken Morrison, bereid schynt Egypte in zyn eis de Suez- kanaal-zóne te ontruimen, in zoverre tege moet te komen dat Egypte in eerste in stantie zelf dit kanaal zal mogen verdedi gen, doch de Engelse legerplaatsen daar in goede staat moet houden, opdat de En- gelsen als het nodig is te hulp kunnen snellen.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1