?7 K Kamerleden voor onze Martinytoer „UNGETIID” óók üs hjoed to sizzen Leert personeel dansen In diensttijd? door Nederland Fan de I 47e Jaargang No. 42 Dlnadag 5 Juni 19êl Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa. A.J.OSINGA - Boliward Kamer draaide op volle toeren Ook ’s avonds branden de lampen in de Ridderzaal ;ede :ras- Veischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) ird )AG film Abonnementsprijs 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs i 10 cent per m.m, Giro 87926 1 Hwat hat Gabe Skroar Bolswards Nieuwsblad PYT. I Internationale - 54 vel, lag Tl de J. radig ;epta- inen, per rok- s de raad mjitte. Dêrüt allinnich kin men ek for- klearje de drang om fuort to kommen nel oare wrdlddielen. Dat giet op it heden hurd, der binne gemeenten, dy’t fan in algemiene flecht prate kinne. Yn Barradiel, yn de Dongeradielen, mar ek hjir stiet it net stil. Hast wike oan wike lit him in learling üt- skriuwe, dy’t nel Australië of Canada giet, meastal mei de hiele hüshaiding. Ek de sakelju sjogge dy kant üt. En wiene it nou allinnich de lju, dy’t hjir gjin bistean of in min affear hiene, mar dat is sa net. Hja sjogge hjir gjin takomst foar de bern, hja miene, dat it nou op it heechste punt stiet en dat it mei gauwens allegear nacht yn ’e nane wurde sil. Dat oanfielen fan de gewoane man, dy’t derfoar winlik neat hat as syn yntuysje, moat men net licht telle. Der sit faken meat realiteit yn as yn mannich ekonomysk detailforhael. Op forskate plakken sjogge hja ek de biwizen al oan it Ijocht kommen. De tekstyl-, de skuon- en de sigare-yndustriën bigjinne al wer mei wurkleazen. De fierst-to-fier üt- boude oerheitstsjinsten moatte bisunigje, dus lju dien jaen, de forkeapen geane de oare kant wer üt, de boeren bigjinne wer skerper to rekkenjen, hwant alles wurdt djürder mar de molkpriis is sakke. En dit binne noch mar de earste lytse wolkjes, dy’t de blauwe loft sjen lit. Men kin it yn twa wurden sizze: It giet wol moai, mar it giet forkeard. Sa fielt men it oan. Hwant it mei wier wêze, dat men troch de jildma- nupulaesjes en al mar nije bilêstings skyn- ber de holle jit boppe wetter hfildt, it mei wier wêze dat Amearika troch de Marshall help it lekke skip driuwen docht, it is jit folie mear wier, dat soks net ivich duorje kin en dat wy hjoed as moam op eigen flerken fleane moatte. En it is it Regear net slagge om dat bitrouwen yn it folk to bringen, dat dit klear komme sil. Fan- sels kin in gewoan boarger it kompleks fan wetten en maetrigels net oersjen, noch minder kin er mei de finger oanwize, hwat krekt barre moat, mar hy kin wol sjen oft it bistjür fortuten docht op it libben, hy kin wol sjen of de sunige en warbere lju straft of bileanne wurde, hy kin noch folie better sjen oft de loaije en Ctnwillige op in sêfte stoel set wurdt. Der roun forline Snein in boerefeint nel de jister om de kfl zen uitgesproken beschuldiging van Ds. Zandt en kon ook niet nalaten, enige steel se blikken te werpen in de richting van zijn op de gereserveerde tribune gezeten (man lijke) hoofdambtenaren. RUTERJEN. Ier meand grien fan de groun, Kin hea it gaedllkst woun, Neffens foarljochtingswetten, Dêrom wurdt hast oeral Yn 't greidlén in machtich tal Smel houten ruters setten. Aeisykje, fiskje en frije, Hwat is it wist fan dlzze trije? Ruter haedman H. B. Dreamt al fan ’t strto, de sé, It lean fan goed hea-tearen. In rutertint ophoud, Dy’t 't simmerlangstme jowt, Dêründer to kampearen. ’t Ramt liket in linnearak, Biklaejjing, in n(j fak, 'n Foarke hea sa to skikken» Dat der model oan komt. Praktysk wurdt gau foroomd: Fral net to greate stikken. GAns oars tinkt grif de baes: It béste winterfoer, Docht my it meast fortuten. Ruterhea - pittich - dreech, Molke opbringst omheech, Dat haidt üs op ’e kluten. ide, en- „En wen an.” net lijn, To ots oie er- der >ok 3rd iVY :olo- nen. ken ige- en i de raar ifel. De (ko nen de len, dorp en wijde omgeving een zeer gevrees de persoonlijkheid. Om in het bezit te ko men van de verzekeringspenningen stak hij het door hem gehuurde en bewoonde huis in brand, na veel van zijn bezittingen voor af in veiligheid te hebben gebracht. Mevrouw Roosevelt heeft tegenover de cor respondent van NCRV’s radiokrant haar grote bewondering geuit over het resultaat van de Haak-In actie. eerste betreft, liet Minister Wemmers, die voor de eerste maal zo’n groot ontwerp verdedigde, een klaar geluid horen. De Spoorwegen zullen niet mogen vervoeren op die verbindingen, waar particulier ver voer is. Zo definitief is het nog nooit van de kant van de Regering gesteld. De Ka mer, die altijd aandrong op een billijke re geling, kon hiermede wel genoegen ne men. Eindelek zal het dus uit zijn met deze in wezen oneerlijke concurrentie. Want welke particulier kan tegen de Spoorwe gen (in wezen de Overheid) op? De ter mijn van de vergunning heeft heel wat voeten in de aarde gehad. Ieder Kamerlid was het er over eens, dat dit vervoer ein delijk eens geordend moet worden. Volgens de Minister kan dat het beste ge beuren als men ook o.a. de gelegenheid krijgt om na verloop van tijd de vergun ning in te trekken. Anderen vonden het onbillijk, omdat de ondernemer dan ook nooit weet waaraan hij toe is. Zij wilden een vergunning voor onbepaalde termijn. Vooral de heer Algera (a.r.) was hiervan een voorstander, maar zijn amendement werd verworpen. Er werd een redelijke tus senoplossing gevonden. Een vergunning zal niet verlengd kunnen worden als het al gemeen vervoersbelang dit eist of als de vervoerder zijn vervoersplicht niet nakomt. Als men eenmaal een vergunning heeft, moet men n.l. ook vervoeren. In deze twee gevallen kan de Minister ook een vergun ning weigeren. Het derde grote debat betrof de behande ling van de begrotingen van Oorlog en Marine. Deze debatten staan van oudsher in het middelpunt van de belangstelling. De militaire specialisten in de Kamer zijn meestal niet de slechtste Kamerleden. En het is een materie, die het volk zeer inte resseert. Verleden jaar konden de vele be langstellenden getuige zijn van de felle critiek op de toenmalige Minister van Oor log en Marine, Schokking. Daarna heeft men ’s Jacob gehad, die een paar maanden later werd opgevolgd door de heer Staf. Eindelijk eens een bewindsman, die met vol vertrouwen door de Kamer wordt be groet. Deze oud-Directeur-Generaal voor de Landbouw is een groot organisator, een man, die weet, wat hij wil. Daarom kan het gebeuren, dat de Kamer nu eindelijk eens kon praten over een defensieplan, dat zich uitstrekt over vier jaren. Zo verheugd was de Kamer, dat het debat bijna geen einde nam. Enige dagen waren daarvoor nodig. Critiek was er toch, maar De loze vos. In geuren en kleuren zat de heer Veltrop te Schoonebeek thuis te ver tellen hoe hij een vos had overmeesterd, toen het dier, dat hg mee naar huis had genomen, door een ruit van de voorkamer sprong en verdween. Het verhaal was met een uit. In het vorig nummer van ons blad hadden we helaas niet meer de gelegenheid stil te staan bij hetgeen in de afgelopen dagen in de Tweede Kamer is behandeld. Daarom geven we hier alsnog een resumé van de belangrijkste besprekingen. TAY’T it foarrjocht hat yn dizze iere sim- merdagen it fjild ris troch to gean en de pracht fan it bloeijend gewaechs to skögjen, dy moat wol ünder de yndruk komme fan de wündere krêft en de skient- me fan de skepping. Seis moanne kjeld en wiette lizze der efter üs, ünbarmhertich hawwe de reinfloeden it neakene Ito teis- tere en sjeder, mei in ünbigryplike oer- krêft komme de blommen en gerzen, de fruchten en beammen yn ’e moaiste pronk. Men kin der jin hast net sêd oan sjen en it docht it twivelige minskehert goed, diz ze keine pronk to skögjen. Ek wy hawwe nou al sa mannich jier in tiid meimakke, dy’t as hjerst en winter oer üs hinne gien is en jit altyd sykje wy om in nije mai- tiid en jong ünthjittend libben. Hwat mis se wy noch, dat de rjochte gong jit altyd ütbliuwt? Hwerom is üs jongerein sa mis- moedich en twivelriedich Wiswier ek yn de maetskippij is de tiid fan werbouwen al in jier as fiif dwaende. Ek hjir is man nich ferwoast gebiet yn in nije pronk set, de forsüpte Wieringermar is wer klear en fannijs giet hjir de weagjende wielde fan flaechs en nöten, fan jirapels en biten oer it fjild. En dochs, sjogge wy it for keard as wy merkbite, dat de minsken hoeden en mei soarch troch it libben gean Binne wy mis as wy miene, dat der sa’n bytsje freugde is en safolle mismoedich- heit en tryste tof orskillichheit Hwer’t men syn ear ek to harkjen leit, yn roun- ten fan arbeiders, boeren of sakelju, roun- om heart men de toan: wy steane de kom- mende jierren net, wy sjogge it min to Het dure koper. Waarschijnlijk op zoek naar (waardevolle) metalen hebben indrin gers een koperen gaskraan uit een huis te Venlo gestolen. Buren roken 's morgens een sterke gaslucht de bewoners waren gelukkig niet thuis en waarschuwden de politie. Van de daders geen spoor. Herbouw. De 300 jaar oude Schotse kerk bij het bombardement van Rotterdam vernield zal worden herbouwd. Kindje at achttien pillen op. Het twee jarig kindje van de heer H. van der Leest te Suameer zag kans om achttien pillen, die voor vrouw Van der Leest bestemd wa ren, op te eten. De dokter kwam net op tfld om in te grijpen. In de avondvergadering van de Tweede Kamer heeft de heer Van de Wetering (c.h.) Donderdagavond de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening geïnterpelleerd over de vorming en vast stelling van de broodprijs. Z.i. kan het overheidsbeleid ten deze de toets der cri tiek niet doorstaan. De interpellant legde tal van cijfers inza ke onderzoeken over, welke in de Hande lingen worden opgenomen. Minister Mansholt betoogde, dat de cijfers, welke de heer Van de Wetering had aan gevoerd, niet juist waren. Hij stelde er an dere cijfers tegenover, om aan te tonen, dat er wèl van een redelijk inkomen kan worden gesproken. Een verschillenrekening vond hij de overweging waard, maar ze zal z.i. een zeer grote administratie mee brengen. Als daarvoor een oplossing is te vinden, was hij bereid ze in te voeren. Spr. was van oordeel, dat het niet gewenst is wijziging te brengen in de bloem- of in de broodprijs. Ook de minister legde een aan tal cijfers over ter opneming in de Hande lingen. De heer Van de Wetering meende, dat de cijfers van de minister geflatteerd waren en handhaafde zijn opvatting. He heer Hooij (k.v.p.) was van oordeel, dat de bij deze interpellatie geproduceerde cijfers thans niet kunnen worden bezien. Hij vroeg, of het mogelijk was, dat de minister een nota over het broodprijsvraag- stuk overlegt. Dan kan daarover gespro ken worden. Hij diende een motie in om de beraadslagingen daartoe te schorsen. De minister verenigde zich met dit denk beeld. De voorzitter meende, dat de zaak nog voor het zomerreces aan de orde zal moeten ko men. De motie werd zonder hoofdelifke stem ming aangenomen. Verdrag. Tussen ons land en de Unie van Zuid-Afrika is een cultureel verdrag geslo ten, dat vijf jaar zal gelden. Het is Don derdag ondertekend. Gallup-congres. Van 2 tot en met 7 Sep tember komen de directeuren der Gallup- instituten over de gehele wereld in Neder land bijeen. Kind verdrinkt In put. De 4-jarige Jac. C. Baxs int de Nassaulaan te Hilversum is Donderdagmiddag, toen hij bij de beneden buren in de tuin speelde, in een waterput gevallen en verdronken. De buurman was zijn tuin aan het besproeien en had daar toe het deksel van de put (waarin slechts een meter water stond) afgehaald. De man die met een andere buurman was gaan praten, merkte daardoor niet dat het jon getje in de put viel. Waterbouwkundigen naar Friesland. Wa terbouwkundigen, die in Brussel congres- seren, zullen een technische excursie naar ons land maken en daarbij ook een bezoek brengen aan Friesland. Het is de „Asso ciation Congrès de Navigation”, vormt tussen waterbouwkundige ingenieurs uit de gehele wereld, waardoor deze ex cursie wordt georganiseerd. Moet dat zo? Te Valthermond gaan de vaders van kinderen die ruiten ingooiden bij een complex huizen-in-aanbouw de scha de vergoeden door ’s avonds aan deze hui zen te werken. to melken, in ploechje opsketten feinten leine yn it gers doe’t hy harren foarby gyng. Hja rópen him nei: „Bealigje dou 'mar, wy sille wol in sigretsje smoke!” Sjoch, dat is in mentaliteit, dy’t om wraek skreaut. As der ien ding is hwat üs wer op eigen fuotten bringe kin, dan is it hurd en fül arbeidzjen en sunich libjen. En de greatste flater, dy’t men yn de nei-oar- logske tiid bigien hat, is dat men sokke minsken op alle terreinen fan it libben dwers sitten hat en har de moed om dêr- mei troch to gean, foar in great diel tot- nomd hat. It bistean fan üs folk leit yn twa faktoa- ren: de arbeidsprestaesje fan de minsken en de capaciteit fan üs produksjemiddels of wol men it yn biwende wurden: arbeid en kapitael bipale üs libbenspeil. Sil men de wearde fan de minskelike arbeid aloan forgreatsje kinne om de mear as tsien millioen mülen itende to hélden, dan moat men in bilangryk diel brüke om de bidriu- wen steesoan to forbetterjen en to forgreat- sjen. Dêrfoar moat men fan de fruchten fan it wurk in fiks diel wer yn de bidriu- wen stekke, oars melkt men de kjj droech. Yn it earstoan twingt dat ta forsoberjen, mar dertroch wurdt it aloan better. Wy binne yn de foarbije jierren de oare wei opgien en wy ha in fierst to great diel brükt om meilnoar op to brüken. Wy haw we net greater bidriuwsreserves makke, mar wy hawwe dizze foar in bilangryk diel omparten yn it to hege libbenspeil. Dêrom sinkt it skip jit djipper. En dêrom springe party lju yn in roeiboat om fuort to kommen nei in oar skip. En dêrom sjog ge de pomp^rs mismoedich nel de oare pas sagiers, dy’t harren to goed dogge oan de reservefoarrieden fan de „Seven Provin ciën”. It wurdt hege tiid, dat de kaptein de hiele bimanning ynskerpet, dat it sa net kin, dat hja allegearre byspringe moatte en as it moat op heal rantsoen, omdat it earstnoadige foar it hiele folk is, dat it skip yn de feilige haven bilAnnet. Earst dan sil it bitrouwen fan it Nederltoske folk wer gong oan it libben jaen en stean- de op de aide tradysje fan ieuwen, de han- nen ütstekke om foar harsels en har bern de takomst to winnen yn eigen Ito. Aandachtig vogeltje. In het Gelderse Ma- riënvelde heeft een schoolklas al geruime tijd een pottenkijker: een roodborstje broedt daar op vijf eitjes, op de rand van het schoolbord. Het is een erg aandachtig vo geltje, zegt juf. Autohandel. Er zijn na de oorlog zeker 1000 Amerikaanse auto’s van zo’n 20.000 gulden per stuk op onbehoorlijke wjjze in gevoerd. De mensen die dit deden, lieten jonge meisjes voor een notaris verklaren, dat ze de auto van een Amerikaan cadeau kregen, en dan kregen ze de officiële pa pieren. De wagens werden dan weer met grote winst verkocht. Drie jonge vrouwen zijn te Amsterdam voor deze valse verkla ringen tot 3 maanden voorw. en f200 boe te veroordeeld. Maar de Nederlander J. F., de aanstoker, die wel 70 wagens verhan delde, zit veilig in de Ver. Staten. Droevig einde. Tegen de 77-jarige W. K., een der laatste schaapherders in ons land, eiste de procureur-generaal bij het Amster damse Gerechtshof, mr. J. F. Hoeffelman, bij verstek drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, terzake mis handeling van zijn schapen. Johannes de Heer onderscheiden. De heer Johannes de Heer te Driebergen, evange list en hoofdredacteur van „Het Zoeklicht” heeft, naar aanleiding van zijn 85ste jaar, een benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau ontvangen. (Verbeterd be richt). Gevaarlijk fietsen. Een jongeman uit Ma- rum, die de ambachtsschool in Leek be zocht, heeft zich op de fiets door een auto laten trekken. Toen de auto stopte kon hij niet remmen. Hij kreeg een stuk ijzer in zijn gezicht en zal misschien een oog moe ten missen. deze lag op een geheel ander plan dan vorige jaren. Nu ging het om verwachtin gen, die niet geheel werden vervuld. En in het verleden mopperde men, dat er niets gebeurde. Dat is een heel verschil. Een onontkoombaar gevolg was echter, dat het debat minder interessant was dan bij vo rige gelegenheden. De grote lijn ontbrak. Te verwonderen is dat echter niet, want de Kamer telt maar een enkel lid, dat nu pre cies met militaire zaken op de hoogte is. Dit is een moeilijk vak. En nog moeiltjker is het, dat wij daarbU sterk afhankelijk zijn van tal van internationale factoren. Door ons toetreden tot het Noord-Atlantisch Pact zUn we geen baas meer in eigen huis. Voor de vrijheid zal men dit echter moeten over hebben. Het was Woensdag j.l. in de Tweede Ka mer bepaald de dag van Ds. Zandt. Jaar in jaar uit heeft deze staatkundig-gerefor- meerde predikant en politicus zjjn strijd tegen de door hem op principeel-religieuse gronden verworpen! Inenting gevoerd. Nu zijn er, als bescherming tegen een in middels gelukkig wel bedwongen pok- ken-epidemie v,ele tienduizenden Nederlan ders zonder enige ongunstige gevolgen in geënt, maar helaas heeft een van militaire zijde voor alle militaire (dus ook voor hen, die nog nooit eerder waren ingeënt, met uitzondering voor de gewetensbezwaarden) gestelde verplichting enige slachtoffers ge elst. Dat is een hoogst pijnlijke en drama tische zaak en het is waarlijk niet alleen Ds. Zandt, die het opleggen van deze ver plichting over de gehele linie, afkeurde. Dinsdag getuigden dr. Bruins Slot (a.r.) en de heer Korthals (v.v.d.) daarvan reeds en Woensdag voegde ook de heer Tilanus (c.h.) zich nog bij hen. Vermakelijk was hetgeen Ds. Zandt ter ore zou zfln gekomen, namelijk dat het vrou welijk personeel van 's ministers departe ment in diensttijd dansen of dansmuziek had ingestudeerd. Minister Staf (die dansen of dansmuziek in diensttijd zeker niet goed zal keuren) had toch kennelijk enige moeite, ernstig te blijven bij deze op een toon van afgrij- TN Finsterwolde werd de gemeenteraad naar huis gestuurd. Dat is geen alle daagse zaak. Een raad, die toch aan het hoofd van de gemeente staat en die door de burgers wordt gekozen, moet het wel heel bont maken wil dat gebeuren. Met dergeljjke maatregelen staat de democra tie op het spel. Voor het behoud daarvan hebben we pas vijf jaren lang gevochten en we zullen alles moeten doen om haar als een kostbaar kleinood te bewaren. Men moet eerst de dictatuur hebben meege maakt om de waarde van de democratie te beseffen. Maar in Finsterwolde werd juist de dictatuur uitgeoefend, ook al kwam de raad van deze plaats op democratische wijze tot stand. De Communisten hadden daar nl. de overhand. Zij waren met zes man in de meerderheid tegen vijf van an dere partijen. Dat betekende, dat alle wet houders trouwe Stalinisten waren. Dit feit op zichzelf zou nimmer aanleiding mogen zijn om deze raad uit zjjn functie te ont zetten. Dat mag volgens de grondwet al leen maar, als de huishouding der gemeen te grovelijk wordt verwaarloosd. Nu, daar voor waren bewijzen te over. O zeker, de begroting klopte voortreffelijk. Daar was geen speld tussen te krijgen. Maar de communisten maakten een andere fout, die volkomen in strijd is met een behoorlijk bestuur. Zij behartigden niet het belang van alle inwoners van de gemeente, maar alleen die van hun partijgenoten. Was men geen com munist, dan kreeg men niets gedaan. Een onhoudbare toestand, want in wezen was dit een methode om de gewetensvrijheid van de burger geweld aan te doen door hem te nopen toe te treden tot de commu nistische partjj. In de politiek kan men wel bezwaren tegen elkander hebben en deze worden ronduit uitgesproken.. Maar als het er op aan komt, hebben alle par tijen uitgezonderd de CPN één ding gemeen: zij vechten voor het behoud van de democratie. Dit is een basis waarop men steeds met elkaar kan praten. Zo’n raad naar huis sturen, kan natuurlijk niet zo maar. Daar voor is een wet nodig. Die werd dezer dagen door de Tweede Ka mer behandeld. Het was de bedoeling van dit ontwerp om het bestuur over de ge meente op te dragen aan de huidige bur gemeester, de heer Tuin, die dan voortaan regeringscommissaris zal heten. Er was nog een gedachte geopperd om toch nog een soort gemeenteraad te vormen, be staande uit goedwillende elementen. Een Raad dus zonder communisten. Het was een gedachte, die echter spoedig werd ver worpen, omdat men ervan uitging, dat de bewoners van Finsterwolde moeten gaan hunkeren naar een normale bestuursvorm. Zij zouden veel te gauw gaan denken, dat het met zo’n nood-Raad ook wel zou kun nen. Over het debat kunnen we kort zijn. Zon der aarzeling stelden de partijen zich ach ter Minister van Maarsseveen. De commu nisten bestreden het ontwerp zeer fel. In terrupties waren niet van de lucht. Een drama werd het echter niet. Daarvoor was de Minister te kalm. Verder bleek, dat de socialistische afgevaardigde Scheps nog welbespraakter was dan verschillende com munistische afgevaardigden, zoals bijv, de heer Gortzak, die werkelijk met stomheid werden geslagen, toen ’t oratorische vuur werk op hen werd afgestoken. Een mees terstukje, zoals men slechts zelden in de Kamer hoort. Het zjjn overigens drukke dagen voor de Tweede Kamer geweest. Vroeger bestond de goede gewoonte om na het Kerstreces geen avondvergaderingen te houden. Het programma werd dan steeds overdag afge werkt. Daarvan is thans geen sprake. Dinsdags- en Donderdagsavonds ziet men de lichten van de Ridderzaal op het Bin nenhof branden. Te veel licht echter voor de weinige afgevaardigden, die dan aan wezig plegen te zijn. Dat is een van de schaduwzijden van een avondvergadering. Moeizaam sleepte de Kamer zich zodoen de door de wet ter regeling van het ver voer van goederen per vrachtauto. Dit was een heel oud beestje. Reeds op 31 October 1947 was deze wet ingediend door de toen malige Minister Vos. Alle socialisatie-ge- dachten zijn er echter sindsdien uitgeban nen. Men hield uiteindelijk een ontwerp over, waarin geregeld werd, dat het vrachtautovervoer aan een vergunning zal worden onderworpen, die zal worden ver leend door een commissie. Zo’n vergunning is echter slechts 10 jaren geldig en men krijgt die alleen maar als men voldoet aan verschillende eisen, zoals vakbekwaam heid en credietwaardigheid. Twee punten kwamen in dit debat sterk naar voren. Ten eerste de positie van de Spoorwegen ten aanzien van het wegvervoer en ten twee de de termijn van de vergunning. Wat dit Permanente des die een bond Overleden na Inenting. Op de Leeuwarder luchtbasis zijn enige militairen, die waren ingeënt tegen pokken, ziek geworden. Een van hen, J. Hoff, uit Assen, is overleden. De eerste Meikersen. Op de veiling te Ressebemmel bU Nijmegen werden Vrijdag de eerste Betuwse meikersen aangevoerd. Zij kostten ruim 3% cent per stuk. Speelgoed voor Putten. Uit één der stads wijken van New York is een collectie ge bruikt, maar gaaf, speelgoed gezonden aan de jeugd van Putten. Koningin en Prins naar N.O.Polder. De Koningin en Prins Bernhard zijn voorne mens 13 Juli een bezoek aan de Noordoost- polder te brengen. Tachtigjarige krijgt 2 jaar. De rechtbank veroordeelde de tachtigjarige H. de H. uit Surhuizum wegens brandstichting tot twee jaar gevangenisstraf. De H. was in zijn 1.54

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1