Welkom op de Heamieldagen d l t J o o o Martinytoer ós hjoed to sizzen n Optochtnleuws Fan de ra, 3 DE gecostumeerde Klnderoptocht belooft gezien de aangifte en de reeds beschik bare prijzen, iets goeds te worden. Hwat hat (jClbC SJCfOCl^ O I 47e Jaargang No. 48 Dinsdag 28 Juni 1951 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa. A.J.OSINGA - Bolsward De Draverij ■d Ons Heamielnummer Heamiel De ronde van Bolsward i Zeilwedstrijd L Voetbal Ook de kraampjes komen is. :ft. N, 1 Wandelsport Bolswards Nieuwsblad haar omgeving Snekerpoort, t. !S n d. B 3 F Tj. de J. e r it it it it it Namens de Ver. ter bevordering v. d. Paardensport te Bolsward' A. ANDRIESMA Jr., Secr.-penn. a. b. c. It 1» net altyd grót mei krOdde, mar.ek wol ris rys mei rezinen. a ■t e u Veischtjnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) Namens de commissie: W. K. HOEKSTRA. De uitslag van deze optocht wordt Dinsdag 3 Juli in Bolswards Nieuwsblad bekend ge maakt, waarna de prijzen afgehaald kunnen worden. Jongens en meisjes, besturen van vereni gingen, U kimt zich nog opgeven tot Vrij dagmorgen 10 uur. Namens de commissie: K. FALKENA Bs. De Burgemeester van Bolsward, J. G. S. BRUINSMA. en aar :en l- f. e it St St L 9 e, ld De wedstrijd tegen Snoek L ALS laatste attractie van de Heamlelda- gen staat de wedstrijd tegen de le klasser Sneek op het programma, die Za terdagmiddag 8 uur ep het CABtarneiM zal woadM gehouden. Het zal voor de Belzwardianez. Ml zware We zijn nog niet die oude vader vergeten, die tegen zijn zoon zei: bist nou gek, jon ge, om naar die gekkeboel te sien? Die zelfde ouwe baas echter werd overgehaald om toch eens een kijkje te nemen en wat was het resultaat? Na afloop kwam hfl bij ons en zei: och, och, wat was dat prach tig, ik zal iederien anrade om dit een volgende keer niet te vezitten, ik had nooit docht, dat dit se mooi weze su, en al kost het volgend jaar ok een knaak.ik bin presint, dêr kinne de heren op an. Wat echter de entreeprijs betreft, heeft de commissie, ondanks de zeer hoge kosten, besloten deze zo laag mogelijk te stellen, n.l. slechts 50 cent en kinderen 25 cent, zodat dit voor niemand een bezwaar zal zijn. Een dringend verzoek echter aan de inwo ners van Bolsward, past' er vooral op, dat er geen kinderen op de baan komen en laat vooral HONDEN thuis, daar deze de groot ste ongelukken kunnen veroorzaken. Zoals we reeds memoreerden, werden vo rige jaren vele prijzen door winkeliers uit geloofd voor de diverse sprints en ook nu zal de commissie eenzelfde spontane mede werking weer op hoge prijs stellen, doch zij zag deze prijzen zeer gaarne vóór de wedstrijd ingeleverd, opdat reporter de Haan dit tijdig kan omroepen, en deze prij zen bovendien dan dezelfde avond nog aan de renners uitgereikt kunnen worden. Eventueel uit te loven gebruiksvoorwerpen en dergelijke kunnen ingeleverd worden bij de seer. K. Brandenburg, Secr. Haitsma- laan, Drogisterij „De Gaper” of Rijwielhan del „De Kroon”. Namens het bestuur R.K. W. V. „De Kanaries”: J. KOLKENA, Secr. waerden as de slimste plakken neamd. FryslAn kaem der better öf, en mear as len fan de net-Friezen neamde de tasta.ii hjirre bilangryk gunstiger. Ek waerd de opmerking makke, dat it materialisme meardere foarmen hie, hwerfan de iene folie minder stjittend wie foar it gefoel, mar net minder fatael yn syn gefolgen as de oare. Sa seach men yn GelderlAn en Oerisel en ek yn Südlike hoeken faken it type, dat gjin oare bilangstelling hie as iten en drinken, al it oare hie by him gjin wearde. len neamde dat, yn tsjinstelling mei it wurd: „menswaardig bestaan”, in foarm fan „varkenswaardig bestaan”. Jenever en woarst, frette en süpe, dat wie- ne de hichtepunten fan it libben en dêryn bistiene dan ek feesten en bruiloften. Yn oare hoeken demonstrearre him dit mate rialisme folie mear yn pronk en huzen. Men neamde Grins en Utert, hwer’t de greatskens folie mear ta utering kamen. Ek de Wieringermar wie sa’n oarde. Hjir wie it de auto en de piano, de deftige djüre spullen, de kasten fol guod en de brede gouden kjettings, dy’t toane moasten hwat de lju weardich wiene. Ut hiel hwat hoe ken kaem de klacht, dat de drank in hiel greate rol spile yn it boerelibben. East en Süd wiene hjiryn ienriedich en ek üt hiel hwat oare hoeken kaem datselde lüd. Ik moat mei klam sizze, dat yn dit formidden minsken byinoar wiene, dy’t agrarysk yn- steld wiene, gjin stedsminsken of sa en it makke op my in sterke yndruk, dat it al- gemiene oardiel net folie öfwykte. Doe stie der immen op en sei likemoch it folgjende: Men kin wol oannimme dat it materialisme, de sucht nei stoflik bisit en stoflike dingen, yn de boerestAn great is. Mar mei ik freegje, is dit yn oare dielen fan it folk ek net it gefal? Is it by de arbeiders better, is de sakeman net mate- rialistysk? En binne ek de saneamde he- gere stannen minder troch dizze kwael cantaeste? Hoe stiet it mei hiel hwat aca demici en liedende lju? Sjoch, sei hy, de boer is immen, dy’t syn aerd trochgeans earlik sjen lit, hy is, sa’t hy is, en hy mist it raffinemint om der in moaije draei oan to jaen. In sakeman of yntellektueel docht it hwat oars. Hy hat in gesicht foar de klanten en it publyk en in oar gesieht foar fortroud milieu. Hy jowt in kop kofje mei in lekkere slgaer. TETMAN KIN T NET LTFTE. Al hAldt de tiid gjin skoft, Foar Tetman is de loft Wer blau fan moaije dagen. Hy wurdt net de sigaer (Dat wie ek al to raer) Bigjint wer foar to dragen. Al is er net mear stedman, Hy bliuwt deselde Tetman. Hy strüst wer mei syn broer En suster FryslAn oer, Nei greate en lytse plakken. En dit mei moajje sang De minsken faek en lang By ’t Fryske hert to pakken. Gean sa mar fierder, Tetman, Dêr hat it folk for let fan! Hwa’t sa flot skriuwe kin, Yn ’t libben leauwe kin, Dy moat him oppenearje. Hy bringt in fonkje oer Op stedman, buorster, boer En lit dy kwinkelearje. Dy wurde der net sêd fan, Wolle al mar wer nei Tetman. De seal is ütforkocht, Der wurdt hwat gaedliks brocht, Dat mei in Fries graech heare. Al siet er earst yn noed, It komt nou dochs wer goed. It kin ek.goed biteare. Set mar üt ein wer, Tetman! It is noch net to let, man. Set yn in kauwe in ljurk, Mel foer, mar «Under swurk, Hy sil der net lang sitte. Is 't doarke 's op in kier, Dan giet er tierelier! Hy kin it mar net litte. Kliuw yn 'e hichte, Tetman, En gel it üt! Goed ret, man. Al haidt de tiid gjin skoft, Foar Tetman is de loft Wer blau fan moaije dagen. It Fryske folk is bliid. „Hy is wer by de tiid!” Wurdt sein yn alle lagen. In goed sukses, hear, Tetman! De seal is goed biset, man! Tsj. SIBE SIPKE DE JONG Dsn. L. ULST, Hoofdbestuurder Centr. Ver voor de Markt-, Straat- en Rivierhandel om it tryedübele werom to nimmen, hy bringt jo gratis thüs mei de auto, mar lit jo de kilometers leaf yn ’e prils bitelje. De dokter of accountant is foar jo drok yn it spier, mar hwat tinkt hy derby? Dat seit er jo net, mar de rekken seit al hwat. It wiere aerd wurdt hjir camouflearre troch in ütwindige biskaving, mar hy is like reëel, Ek yn de oare stannen fan üs folk, spilet it drankdlveltsje in greate rol. De „borrel” is wer forgoed yn eare, net it minst yn de, maetskiplik, foaroansteande formiddens. Mar hja binne hwat hoedener foar it ütwindich decorum en hja witte folie better har plak en tiid üt to sykjen. Ik leau net, dat men dêrom sizze kin, dat it materialisme yn oare stannen lytser is. Derby komt jit in oare omstannichheit. De buorkerjj is in bidriuw, hwer’t alles draeit om stoflike dingen, alles lükt nei de mate- ry, gjin inkelde boer kin boer bliuwe as hy net yn in bipaelde sin it materiële tige yn ’e gaten hAldt. As in boer niget hat oan moaije blommen yn syn weet en de klap- roazen yn de rogge sa fleurich fynt, giet it forkeard. As hy in aide kou hAldt omdat hy sa’n bulte mei it bist op hat of de keal- len by de ki) rinne lit omdat dy bistjes dat sa graech wolle, dan giet it fêst for keard. Syn bidriuw makket, dat hy yn in bipaelde sin de materiële kant tige yn om tinken hAlde moat. Mar ek de oare stan nen helpe him derby. Fan de tsien bisikers op in pleats,' komme njoggen om der hwat to fortsjinjen of to heljen en de iene, dy’t dat net docht is de ütsündering op ’e regel. Jit in tredde omstannichheit mak ket de boer tige gefoelich foar it materiële en dat is, dat hy sünder materiële middels foar himsels en syn bem stok-ünklear is. Om boer to wurden moat hy dy middels ha, om syn bem boer to meitsjen, is it wer itselde lietsje. Tsientallen jierren fan ünseker en faken earmoédich bistean haw- we him de ünmisberheit fan in materiële grounslach fan it libben leard. Is it dan wünder, dat hjirre materialisme foun wurdt? Mar as men yn mannige streek ris in earlike forgeliking meitsje soe mei oare stannen, is men der dan wis fan, dat dizze lyk hAlde koene. Hwant de medaille hat ek noch in oare kant. Dêroer in oare kear. TTET „Heamiel” zal dit jaar gehouden worden op de Nieuwmarkt en wel op Donderdag 28 Juni a.s., 's avonds 6 uur. Hieraan kan een iéder mee aanzittén. De kosten hiervoor bedragen f 0.75 per per soon. De aangifte voor dit „Heamiel” duidt aan, dat ook dit gedeelte van deze feest dagen zal slagen. Dit „Heamiel” zal ook met muziek worden opgeluisterd. Tot Donderdag en.eet smakelijk. De Commissie. VOERLEDEN jaar viel de zeilwedstrijd Heeg-Bolsward helaas in het water. Eerst was het bladstil en toen ging het re genen. Natuurlijk kan men weer en wind niet dwingen, maar als het wat meeloopt, kan het ditmaal een interessante wedstrijd worden, temeer daar het geen „wilde” wed strijd wordt, maar deze officieel is uitge schreven en goedgekeurd door de Ned. Wa- tersportbond. Een viertal fraaie wlsselbekers zijn be schikbaar gesteld. Het startsein wordt Za terdagmiddag om 1.30 uur gegeven te Heeg. Bij bezeilde wind wordt gevaren via He- germeer, Gaastmeer, Zandmeer naar Spoor brug Workum. Vervolgens via Parrega en Tjerkwerd naar Bolsward. Mocht het traject Workum-Bolsward NIET te bezeilen zijn, dan wordt gevaren: Start te Heeg, vervolgens Hegermeer, Gaast meer, Zandmeer om een ton in de Oude- gaaster Brekken (ter hoogte van Oudega) en finish bij Spoorbrug Workum, waarna verder sleepgelgenheid naar Bolsward. De vrachtboot van Horjus vaart voor e.t. bagage de route mee. Er is voor liefhebbers tegen de entreeprijs van een kwartje gele genheid de route mee te varen. Er wordt gevaren in vier klassen, n.l.: 16 M2, eenheidsklasse A en B. 16 M2, toerklasse. gemengde klasse boven de 16 M». zeil- oppervlakte. Idem, beneden de 16 MJ. Bij zeer goede zeilwind kunnen de eerste bootjes om 4 uur arriveren, bij normaal weer om 5 uur. Wil men van de finish ge nieten, dan zoeke men tegen die tijd een plaatsje langs de Workumer trekweg ten N. van de z.g. le Tille. Een 30-tni of meer schepen nemen aan de wedstrijd deel. Het Bestuur van de Bolswarder Watersportver. K. VAN GOSLIGA. Alleen zjj nog opgemerkt, dat ook groepen voor deze gecostumeerde optocht kunnen inschrijven. Zelfs scholen of verenigingen kunnen hier aan meedoen. Opstelling om 2 uur aan de Secr. Haitsma- laan. Start precies 2.30 uur. De route is als volgt: Secr. Haitsmalaan, Hid Herostraat, Hid Heroplantsoen, Gasthuissingel, Snekerpoort Broereetraat, Grote Dijlakker, Nieuwmarkt, Skilwyk, Bargefenne, Harl.straat, le Holl.- straat, 2e Holl.straat, Harl.straat, Dijk- straat, Marktstraat, Jongemastraat, Sne kerpoort, Snekerstraat, Secr. Haitsmalaan (ontbinding). AbonnementsprQi 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs10 cent per «.m. Giro 87926 TN het kader van de „Heamieldagen” x krijgt de „Ver. ter bevordering van de Paardensport” te Bolsward op Donderdag 28 Juni 1.30 uur nam. haar traditionele jaarlijkse „harddraverij” te verzorgen. In verband met en zeer bevredigende in schrijving o.a. van de zeer snelle korte- baners Mr. Fried, (winnaar te Alkmaar in de zeer snelle tijd van 58.2 sec.), Marry Simons, Marathonloper, Lycurgus, Louis F. H., Leidstar, Pretty Polly, Leeuwerik S, enz. belooft deze draverij zeer interessant te worden. Daar ook, evenals vorige jaren, de „Toto” weer aanwezig zal zijn, zal dat deel van het publiek, dat een „gokje” op een van zijn favorieten wil wagen, zijn hart weer kunnen ophalen. Indien het weer nu wat meewerkt, ver wachten wij, ook al omdat de entreeprijs zo laag mogelijk is gesteld, een talrijk pu bliek. Voordat wij dit kleine artikeltje gaan be sluiten, willen wij echter nog even in her innering brengen de man, die ook deze tra ditionele Bolswarder harddraverij nog tot in de puntjes verzorgde, n.l. de secr.-penn. de heer A. Andriesma, die op 2 Juni j.l. zo plotseling overleed. Ruim 40 jaar heeft hij zijn geliefde draaf- sport, waarvoor hem nooit iets te veel was, als secr.-penn. gediend. Het zal moeilijk zijn hem te vervangen, maar wjj hopen in de toekomst de door hem ingeslagen weg te volgen. rpHANS is het de tijd van de wandel- sport, dus zijn en worden er van alle kanten marsen en tochten georganiseerd en uitgeschreven. Verschillende malen is er deelgenomen door een groep uit Bols ward en met succes, want meerdere prijzen werden reeds behaald. Nu de gelegenheid zich dan ook voordeed om samen met Makkum de. avondvierdaag se te organiseren, werd hiervan gretig ge bruik gemaakt, om Bolsward kennis te laten maken met de mooie wandelsport. Mooier werd het nog door de mogelijkheid dit samen te laten vallen met de Hea mieldagen, want de laatste avond der avondvierdaagse, is meteen de inzet van de Bolswarder Hoogtijdagen. Het belooft mooi te worden en gezellig, want de muziek zal zijn best doen, als het weer nu ook een beetje meewerkt, dan komt het best voorelkaar, want de plan- commissie geeft zijn volledige steun. Zo kan dan Bolsward van dichtbij zien hoe mooi de wandelsport werkelijk is. Het is echt genieten van de vrije natuur, en gaat zuiver om de sport en niet om het eerst binnen te zijn. Het ligt in de bedoeling om de stad er zoveel mogeljjk van mee te laten genieten. De routes zijn dan ook: Aan het verzoek óm in dit feestelijke Heamiel-nummer een enkel woord tot de bevolking van Bolsward en omgeving te richten in verband met de aanstaande Heamieldagen heb ik gaarne voldaan, omdat het gemeente-bestuur van Bolsward zeer gaarne ziet, dat deze dagen tot stand konden komen door de activiteit van de ingezetenen zelf. In het bijzonder mag ik wel roemen het steeds ijverige bestuur van de W.A.C., dat een commissie voor de feestviering wist in te stellen. Er is hard door deze commissie gewerkt. Het feest is zodanig op gezet dat er „elck wat wils” wordt geboden. Moge de feestelijkheden de band tussen Bolsward en I versterken en moge ook in alle opzichten het Heamiel-feest uitgroeien tot een goede traditie. nog gedacht mocht hebben, dat het mét de „Heamieldagen” ditmaal niet veel zaaks zou zijn, zal zich na het lezen van dit nummer de ogen wel van verba zing uitwrijven. Veel behoeven we er niet aan toe te voe gen. De vrees, die de commissie zich eerst koesterde, dat deze dagen te vroeg zouden zijn, is beschaamd. De üngetiid heeft het dit jaar wel behoorlijk getroffen en het nat tige weer van de laatste paar dagen kwam de meesten wel van pas. Werpen we een blik op het programma, dan is dit aan de ene kant sober, aan de andere kant gevarieerd. De Heamielwike, moest bijv, plaats maken voor Heamielda gen. Een week feestvieren is in deze tijd van versobering ook wel wat te veel van het goede. Nu er een drietal bijzondere da gen worden gegeven, kon men deze zo in richten, dat onvoorziene omstandighe den daargelaten succes bij voorbaat ver zekerd was. Dit geldt allereerst van de Donderdag, de boerendag bij ouds. Ruitersport en draverij vormen de hoofdschotel. Op de markt zal het gezellig zijn en ’s avonds volgt weer het heamiel. Verleden jaar was dit iets nieuws en wilden velen de kat eerst eens uit de boom kijken, dit jaar verwacht men grotere deelname, ook ja vooral van buitenmensen. Het moet zo worden, dat niemand het gevoel heeft goede heamiel dagen te hebben gevierd, als men niet heeft deelgenomen aan het heamiel zelf. De avonden zijn verzorgd door Tetman en zjjn „mannen”. Succes bjj voorbaat verze kerd. Verder is in deze dagen een ruime en passende plaats gegeven aan de sport. De wielerronde zal weer veler belangstel ling trekken, het voetbal is bij de massa favoriet en de volkssport, het waterfietsen, heeft eveneens een plaats op het program ma. De zeilwedstrijd geeft aan deze dagen een bijzonder cachet. Geen feest zonder optocht. Dit jaar is de kracht gezocht in een klnderoptocht. De deelname is goed, de belangstelling zeker niet gering. Ook is aan de feestviering ieder wat wils een Lunapark verbonden. Wat de deur dicht doet, is echter de actie van de gezamenlijke winkeliers. De WAC was weer wakker en ditmaal ging men van het standpunt uit, dat het publiek behoort te profiteren. Daarom geen rompslomp van bonnetjes dit en bonnetjes dat, maar in elke courant één nummer en de rest vindt U in Bolsward zelf. De kans van 1 op 2 (vijf prijzen op tien nummers) is niet weg te poetsen. Als U en uw buurvrouw samen naar de heamieldagen gaan, komt één van tweeën met een prijs thuis en.allebei met koopjes. De advertenties in dit num mer vormen dan ook wel het grootste nieuws. De Edelachtbare Heer Burgemeester, die zo vriendelijk wilde zijn dit nummer in te leiden en al de ijverige commissies, die ons hun gegevens verstrekten en het ons zo mogelijk maakten dit speciale nummer uit te geven, onze hartelijke dank. Red. TEN fan de ynteressante dagen fan in fjouwertal, wjjd oan de bilangen en fraechstikken fan boerestAn en platteian, wie dy, hwerop it fraechstik bihannele waerd fan: is de boer yn NederlAn tige materialistysk Lit ik fuort sizze, dat op dit kongres minsken üt alle hoeken fan üs lAn bymekoar wiene, organisaesjemannen, ieararen, lanbou-yngenieurs en ek inkelde leararessen by it lAnbouhüshAldünderwiis. De earste ynlieder sei fan al. Hy makke frijhwat los oer de sterke materialistyske libbensopfetting en praktyk fan de boere stAn. Jild en bisit, dat wiene de beide poa- len, hwer’t it libben om draeide en ek yn iten en drinken, feestjen en brulloftsjen wie it winlik alles oan it lichem en neat oan ’e geast. De godstsjinst wie oan de iene kant in saek fan Aide tradysje en dea- de foarmen, oan de oare kant in middel om sjen to litten, hwat men materieel birikt hie. It béste plak yn tsjerke, it earebaen- tsje, de kAns om nije klean oan de hiele gemeente sjen to litten, en al sa mear. It byld dat dizze ynlieder ophinge fan it boerelibben liet oan düdlikens neat to winskjen oer, it wie swart, poerswart. Hannelspraktiken waerden oanhelle, a-so- ciale opfettingen en praktiken, sa min en sa hurd, dat Finsterwolde mei syn meartal fan kommunistyske arbeiders derüt wol komme moast. It wie yn ien wurd: hei- densk! Men moat tajaen, dat sa goed as de hiele gearkomste mei de stelling, dat it mate rialisme yn de boerestAn in great plak yn- nimt, it iens wie. Mar der wie daliks in bilangryk tmderskied, hwat de streek oan- gie. Grins, SélAn, Süd-HolIAn en Utert yOALS we reeds in ons Vrijdagsnummer lieten weten belooft de wielerronde over 80 km Vrijdagavond a.s. iets bijzonders te worden, daar een sterk bezet veld van ren ners aan de start zal verschijnen, w.o. de Amsterdamse matador Kleefstra, die we hier in Bolsward thans voor het eerst zien verschijnen, de Booy, Gebr. Holleder, de Moor, Kooiman, de winnaar van vorig jaar, gebr. Schippers van Enschedé, de Leeuwarder Charisius en vele andere op de voorgrond tredende renners. We kunnen gerust zeggen, dat alle provincies hier ver tegenwoordigd zullen zijn. De wedstrijd begint 's avonds half zes en zal ongeveer 7.45 uur geëindigd zijn. De start vindt plaats op de Marktstraat, ver volgens langs Rijkstraat, Nieuwmarkt en Skilwyk. Wanneer we rekenen, dat de rou te 'n lengte heeft van pl.m. 500 meter, dan zullen de toeschouwers de lange sliert van renners dus 160 maal met een vaart van pl.m. 40 km per uur voorbij zien flitsen en wanneer er bovendien weer, evenals vorige jaren, diverse prijzen door de verschillende winkeliers en wielerenthousiasten worden beschikbaar gesteld voor e.t. sprints, dan zal ook nu de spanning en sensatie niet van de lucht zijn. Ongetwijfeld zal deze ronde dit jaar dan pok zeer veel publiek trekken, want de genen, die vorig jaar dit voor Bolsward i. nieuwe sportgebeuren gade hebben gesla- Igen zijn er nu nog enthousiast over. I qpER gelegenheid van de „Heamieldagen” welke eerste feestdag op Donderdag 28 Juni a.s. wordt gehouden, zal een zeer groot aantal Marktkooplieden en Stand werkers Bolsward bezoeken. Meer dan 70 kooplieden uit alle delen '^an Nederland hebben zich reeds opgegeven voor een standplaats op deze dag in Bols ward. De Centr. Ver. Stelt het op zeer hoge prijs, de medewerking te kunnen verlenen, in het streven van uw geachte burgemeester, om van Bolsward te maken een trekpleis ter voor de Boerenstand. Dinsdags: Marktplein, Marktstraat, Wit herenstraat, Hid Herostraat, Secr. Haitsma laan, Snekerpoort, Broerestr., Gr. Dijlakker, Hichtum, Burgwerderhoek, Witmarsum (verpl. rust), langs oude weg terug naar Bolsward. Donderdag: Marktplein, Bargefenne, Har- lingerstraat, Tjerkwerd, Blauwhuis, Wol- sum, Nijlanderzijl, Bolsward (met muziek voorop?) Snekerpoort, Jongemastraat, Marktplein. Begin- en eindpunt is bjj hotel „de Post hoorn”. Zij, die nog wensen deel te nemen voor één avond, bijv. Donderdag ontvangen een avondherinnering. Men stelle zich in ver binding met de heer J. Kolkena, St. Jozef- buurt 10. De start is om 6 uur en om pl.m. half negen is men weer thuis. Dus wande laars, op naar Bolsward 26, 27 en 28 Juni. De E. H. B. O. vergezelt de tippe laars langs de gehele route.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1