MARINUS ZAHRADNIK (20 j.) DE SNELSTE Martinytoer Ronde van Bolsward üs hjoed to sizzen Flinke prestatie van Jan Charisius door Nederland Fan de 47e Jaargang No. 50 Dinsdag 3 Juli 1951 Uitgave van DruRRerlj Fa. A. J. OSIN GA - Bol sward I Laatste Berichten :ing >ud. a dat Charisius, die taal had volgehouden, als eejste over de finishlijn stormt. Veischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) rd 5 en film ,r ,t StreeRblad voor West- en Zuidwest Friesland 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs: 10 cent per m.m, Giro 87926 Hwat hat Gabe Skroar Bolswartls Nieuwsblad la Grouw. 2 3 I, c L 1 ler- Het duo. Weer probeerden enkele renners of groe pen renners uit te lopen. De pogingen faal den tot na een premie van (f 5.-van de watersportver.) Wierstra en Trompetter aan de kop kwamen. De le won de premie. Op dat moment moesten nog 88 ronden gereden en waren er nog 29 renners in de baan. De twee maakten zich hoe langer hoe meer los, totdat zij ronde voor la gen. Ondertussen lag Charisius een paar maal aan de kop van het peleton. Baum garten en Pranger probeerden hem een loef af te steken, maar even later lag Charisius weer voor. De Moor en Pranger probeer den hetzelfde en ditmaal gelukt het, hoe wel Pranger afzakt. De twee koprijders hebben 18 sec. voorsprong, maar de Moor valt weer terug. Afwisselend zijn dan de Amsterdammers Schotman, de Zeeuw en Duflker, leider van het peleton. De kop groep, die op halve baanlengte voorsprong rustig voortpeddelt en nog steeds bestaat uit Trompetter en Wierstra, verdienen hier mee resp. 2 en 1 fles limonade (Schilstra), terwijl een andere fles ingezet wordt voor de uitlopers. Door een ongelukje viel Schip per van Enschedé, die een val en schaaf wonde opliep, uit, zodat de aandacht even werd afgeleid. De fles limonade werd ge wonnen door Baumgarten, terwijl de voor sprong van de kopgroep afnam en het duo Wierstra-Trompetter tenslotte geheel af zakte. De laatste moest enige tijd na deze veelbelovende uitloop geheel opgeven. Gedistilleerd werd duurder. Tengevolge van de verhoging van de accijns op het gedistil leerd is van Maandag 2 Juli af, de prijs van een glas gedistilleerd in restaurants, café’s en bars verhoogd, al naar gelang van de prijsklasse waarin het bedrijf is in gedeeld, 5 tot 10 cent per glas. J. Charisius, Leeuwarden. K. Muys, Amsterdam. J. Mehagnaal, Amsterdam. W. Jun, Amsterdam. A. de Zeeuw, Amsterdam. A. Schotman, Amsterdam. J. Beumkes, Amsterdam. M. Baumgarten, Amsterdam. B. Ouwehand, Den Haag. Dy libbet fan de wrüld forgetten Hat ’n bytsje hertsear to forsetten. Hja komme del, (Busgroen oer ’t fel) Foarker, splitter en „hijser". Golle oer de kop, Headamp stiicht op, Lyk as 'n lislfinske geijser. Rook-broeijich-fyn, De roede 'r yn, Is hast net mear to daeijen. Sin of gjin sin, Omsette! Oars kin De reade hoanne kraejje. Gestin, geklael? Hja binne tael; 't Is hiel wol to fomearen! De taek folbrocht, Rêst! Blide nocht; Blluwt wier: It kin forkeare. In hjitte thé slok, Pak oan! Gjin klok Mei nou de wetten stelle! Sjoch plicht it earst! ’t Hea weardeleas, Wurdt ’r djürst gelach bitelle. De doller wrot, Split, raemt en skuort. Swit dat fan it antlit strielet. Hüdskleur lyk taen, Hawar, de kraen Jowt op om Óf to spielen. tl k t 5 Tl d Charisisus Bracht dit even spanning, niet minder het feit, dat Charisius zich aan de kop van het peloton plaatste en na een uitloop de hoofdgroep inhaalde. Dit was een geschikt moment om door een uit te loven premie de prestatie nog op te voeren. Zo stormden nadat de bel geluid had de Booy en Kooyman, de laatste uit Den Haag, die zich ook in de kopgroep had we ten te plaatsen, tegelijk over de lijn. Ze kre gen van Kramer ieder een lepel en vork. De sprint had echter te veel van de rijders gevraagd, ze zakten af tot het peleton en weer was alles mogelijk. Sprlntpremies. Het aanzien van 150 ronden zou eentonig worden, als niet af en toe door het uitlo ven van een sprintpremie enige variatie werd gebracht. De burgers waren ditmaal niet zo scheutig, met het beschikbaar stel len van premies als verleden jaar, De re porter moest tenminste gedurig bedelen. Later beter. Reeds spoedig werd met het uitloven van premies begonnen. De le sprint ging om f 5.beschikbaar gesteld door de Ijsver eniging Bolsward. Winnaar werd A. de Moor van Amsterdam. Even later verover de zijn stadgenoot L. van der Berg al fietsend een interlock hemd en broek (Wierdsma babyzaak). Ondertussen kon D. Fokkema van O.B.Djjk het tempo niet volhouden. Deze Friese rijder zakte af, maar bleef op z}jn eentje toch doorpeddelen. On dertussen kwamen er reeds enige uitvallers, zoals b.v. de Lange van Oostzaan, die we gens een gebroken pedaal de wedstrijd moest staken. De nieuwe premie, f 5.eveneens van de Ijsvereniging, werd gewonnen door Helle der, de leider van de Olympia’s, de volgen de f 5.beschikbaar gesteld door C.A.B. werd door kopgroeprjjder J. Mehagnaal in de wacht gesleept. De Friezen reduceerden op dit moment tot één man, Fokkema moest staken wegens 2 ronden achterstand, terwijl Westerterp van Leeuwarden ’n lekker band kreeg. Zon der dat iemand nog'een ronde was uitge lopen lagen nog 112 ronden voor de boeg De kopgroep wisselde telkens, herhaaldelijk ging een uitlooppoging teniet, alleen gelukte het K. Muys van Amsterdam een flinke voorsprong (30 m) te krijgen en die gedu rende een flinke tijd te handhaven. Dit muisje had echter een staartje, want hij werd achtervolgd door Bredius en Zahrad- nik van A’dam, in de volgende ronde door hun stadgenoot Zieleman die hem inhaalde. Baumgarten voegde zich hierbij en terwijl Zahradnik weer was afgezakt, doen ze ge drieën (Zieleman, Baumgarten en Muys) een uitlooppoging. Als er nog 103 ronden moesten worden gereden zet de Booy van Alkmaar een felle achtervolging in. Hij slaagde er zelfs in de 3 te passeren en de leiding te nemen. oer de lju, dy’t men yn winkel en affear mei in keapmansglimke faeks hwat guod yn 'e magen drukte? As men it lan ris trochgiet, hwer hat men dan achting foar de boer en syn folk? Yn ’e greate stêd- den net foar in sint. Allinnich yn de lyt- sere plakken, hwer’t men tichter mei en by de boeren libbet, hwer’t mannichien, dy’t nou dokter of master, keapman of geast- like is, seis üt de boerestan fuortkomt, der is ft better. It is binammen better yn Frys- lén, hwer’t men folie mear mei de boere stan meilibbet as earne oars. En as wy de moderne tiid sjogge, dan is it yn 1886, dat it earste biwiis fan mei- libjen komt, nei de füle lanboukrisis fan de tachtiger jierren. En hwat rieden de deskundigen oan? Mear en better fé, mear en bettere bimesting, mear en bettere ünt- wettering en al sa mear, mar wie yn it hiele tsjokke boek fan de Steatskommisje fan ’86 ien wurd to finen oer de boer en syn hüshalding, oer syn geastlike ynven- taris en syn kulturele posysje? Gjin inkeld wurd. Mear produksje, better lün en better fé, dat is it biedwurd fan de hiele 19e en 20e ieu. En nou noch is dit itselde hwat Minister Mansholt de boeren foarhftldt. It klinkt hwat hurd, mar it is de wierheit tichte by, dat de measte lju yn de boer net oars sjogge as in needsaeklike produksje- masine, dy’t men nou ien kear by krj en nöt net misse kin. Is it hiele lünbou-ünder- wiis, is it hiele wurk fan de Maetskippijen fan Lftnbou oan de tritiger jierren ta, hwat oars west as de boer opslypje en oantrünje. sadat hy mear produsearje soe. Men hat yn de 20ste ieu tige omtinken hawn foar de boer, mar men kin better sizze foar de buorkerij, hwant der gyng it om. As men nou konstatearret, dat de boer yn Nederian frijhwat materialistypk ,is, soe men dan net sizze moatte: Wy hawwe him ek noait hwat oars leard? Gjin inkeld algemien foarmjend fak wie op cursussen en skoallen foar de boer omearre, allinnich dy fakken hwertroch de buorkerij mear op- bringe koe. Dat wie de motor, hwer’t men smaroalje foar oer hie, hwant dy kaem mei greate winst werom. Mar oan de kulturele en sosiale foarming wurdt jit op dit stuit in bidroefd bytsje~dien. De LAnbouskoallen kinne wol mei in pear HEADOLLE. Sinnich; wyn heech. It hea, jong, dreech, Mei faesje yn ’e golle, Bilunet gans In kweade kans, Men neamt it wurd „headolle". NAAR DE VREDE? De bevelhebbers van de Noord-Koreanen en van de Chinese vrijwilligers hebben in eén gemeenschappelijke boodschap aan generaal Ridgway ingestemd met zijn voorstel, een conferentie over het staken van het vuren te houden, doch tussen 10 en 15 Juli te Kaesong op de 38ste breedtegraad, aldus meldt radio-Peking. Het antwoord luidt aldus: „Uw verklaring van 30 Juni van dit jaar over vredesbe sprekingen is ontvangen. Wfl zijn gemach tigd u mede te delen, dat wfl er mede in stemmen uw vertegenwoordigers te ont moeten voor het voeren van besprekingen over stopzetting van militaire actie en het tot stand brengen van de vrede. Wij stel len als plaats van bijeenkomst voor het ge bied van Kaesong aan de 38ste breedte graad. Wanneer gij hiermede instemt, zijn onze vertegenwoordigers bereid uw verte genwoordigers te ontmoeten tussen 10 en 15 Juli 1951”. Dit antwoord was ondertekend door maar schalk Kim H-Soeng, de Noord-Koreaanse opperbevelhebber, en generaal Penk Teh- Hoeai, de bevelhebber van het Chinese le ger in Korea. Dit aanbod Is door generaal Ridgway aanvaard. Wanneer nog 12 ronden gereden moeten worden, halen Schotman en Beum kes het peleton in, wat dus wil zeggen, dat ze een ronde voorsprong hebben. Schotman, die het eerst deze prestatie leverde, ver dient hiermee een vulpen, aangeb. door Fal- kena’s boekhandel. Geduld. Met de bouw van het nieuwe sa natorium „Beatrixoord” te Appelsga zal zeker niet eerder dan over 2 a 3 jaar kun nen worden begonnen. Dit deelde de voor zitter van de vereniging voor sanatorium- verpleging Beatrixoord, de heer P. Eringa, op een te Appelsga gehouden algemene vergadering mede. Droevig. Voor een schoolclub van zestig kinderen uit Grootegast, die Zaterdag een uitstapje naar Ameland maakte, is deze reis wel zeer dramatisch verlopen, want 2 kinderen, de 15-jarige Anne Smit en de 14- jarige Roelof Niemeyer zijn bij het zwem men in zee omgekomen. Een badmeester, de 50-jarige J. Plat, die in zee ging om de kinderen te redden, raakte in de stroom en verdronk. Abonnementsprijs De wielersport begint in Bolsward populair te worden, De Ronde van Bolsward trok ditmaal dan ook veel belangstelling Het was de dag van de 20-jarige Amsterdamse grondwerker Marinus Zahradnik pas uit de nieuwelingenklasse overgegaan naar de amateursgroep die met één ronde voorsprong over de eindstreep stormde. Jan Charisius, die de eer voor Friesland moest ophouden, kweet zich uitstekend van z\jn taak en eindigde na een fantastisch gereden eindsprint als tweede. Weer 22 mille voor Haak-In. De „Haak- in”-tentoonstelling, welke van 18 tot 23 Juni in Rotterdam werd gehouden., is een groot succes geworden. De tentoonstelling werd door niet minder dan 34.506 personen be zocht; de tentoonstelling sloot af met een bedrag van ruim f22000. Niemand thuis, kind in wastobbe verdron ken. Toen mevrouw Van de Berg aan de Gildestraat te Bussum Zaterdagmiddag haar bijna 2-jarige kleine miste, ging zij in de buurt op zoek, maar zij vond het kind nergens. Ten slotte ging zij bij de buren kijken, omdat het kind daar nog wel eens speelde, deze waren niet tjiuis. Mevrouw Van de Berg kon echter de woning binnen komen en vond haar kindje in een was tobbe gevuld met zeepsop. Het kind was toen al overleden. Bierverbruik gestegen. Gedurende het eer ste kwartaal van 1951 heeft men in ons land niet minder dan 20.880.000 liter bier gedronken, tegen „maar” 17.920.000 liter in de overeenkomstige periode van ’50. 15 jaar voor verraadster. De 31-jarige Pau lina V. is tot 15 jaar veroordeeld. Zij heeft in de bezettingstijd een groot aantal pilo ten verraden en bovendien de dood van 2 marechaussees en een vrouw op haar ge weten. De eis was levenslang. De geschiedenis herhaalt zich. Het peleton was dus weer een geheel en weer doen verschillende renners uitlooppo- gingen, die veelal weer teloor gaan. Enkele sprintpremies kunnen de troep zelfs niet losrukken. Zg worden gewonnen door Wierstra (f 5, aangeb. door café Bruin- sma), Kleefstra (3 flessen levertraan, aan geb. door de fa. Brandsma), en Schotman (f5 aangeb. door Elfst. Ver.). De sprint van het peleton werd gewonnen door Holleder (knakjes van Riemersma). Op dit moment moesten nog 36 ronden wor den gereden. Het schilderij van Van den Oever werd na felle sprint gewonnen door Kleefstra. Intussen zijn Schotman en J. Beumkes, de laatste van Lochum, uitge lopen en hebben bijna een halve baan voor sprong. Een sprintpremie van f 5 (aangeb. door hotel de Lindeboom) wordt door Schotman gewonnen, f 5 (aangeb. door Bruinsma) weer door Kleefstra, terwijl Schotman nog f 5 (aangeb. door Gaarman) Voor zijn rekening neemt. Kleefstra, de lei der van het peletton, doet er nog een schep je op en wint een doos sigaren van Eerd- mans. Eigenlijk gaat de toestand zich herhalen, want opnieuw is het een duo, in dit geval dat van Schotman-Beumkes, dat geduren de vele ronden een voorsprong behoudt van een halve baan. W. Jun, die aan de kop van het peleton rijdt, verdient daarmee de Edammer kaas (aangeb. door H. J. Boer- sma). Jun, gevolgd door Muys, maakt zich trouwens los van het peleton en probeert het kop-duo in te halen. Charisius ligt dan weer aan de kop van het volgpeleton. De strijd wordt spannender, want er behoe ven nog slechts 13 ronden gereden. Kleef stra neemt nog eens een premie van f 10 (WAC) voor zijn rekening, terwijl Wier stra f5 (Red. Het Vrije Volk) in bezit neemt. winters ta, of mei oardel dei yn ’e wike, men hoecht ek nou net, oan boerebern hwat oars to learen asrtechnyk en bidriuw- kennis, oan de minske is men noch net ta. Ik siz net dat it mei de minsken fan it plattelan üt oare biroppen folie better wie, it hiele plattelan leit op mannich terrein frijhwat foar wyld. En as men dat alles sjocht, moat men jin mear forwünderje, dat de situaesje noch sa goed is as oarsom. Hwant gjin doarpke yn üs provinsje of it ken syn harinony- of fanfare, syn toaniel- of sjongforiening en it sil in wite raef wêze, dy’t foar dit kulturele wurk hwat fan gemeente of provinsje kriget. Hja binne yn 99 pct. fan de gefallen op harren seis oanwizen. En hwer binne de bydragen foar dingen fan algemiene charitative en kulturele bitsjutting it heechst? Foar de Binding of missy, foar Beatrixoard of Uni- versiteit, it plattelan stiet boppe de stêd, hwer’t men kultureel sa bifoarrjochte is. Wis, it libben yn it Oldambt is materialis- tysk, mar is de Effektenbeurs in kultureel sintrom? Sa it sied is, is ek de rispinge. Men hat ieuwen lang fan boppe óf, it plat telan oars neat taparten as materialisme oer alle boegen. Allinnich de inkelde plat- telênsfreonen wiene de ütsünderingen op de regel. En dy kleije net. Dy hawwe dêrre in wurkterrein foun, sa trou en sa meilib- jend, sa fruchtber en sa tankber, dat hja harren der thüs fine as in fisk yn it wet ter. Hwant as de plattelanner echte freon- skip en oprjocht meilibjen ünderfynt, blykt hy folie minder materialistysk to wêzen as de measte stedslju. Dêrom is it forwyt net op syn plak. Dêrom moast men earst seis ris ündersykje, hoe’t it stiet mei de materialistyske libbenssfear yn eigen formidden. Hwant ik üntken net, dat it materialisme tige yn üs folk sit en binammen tsjintwurdich. Mar dan sjoch ik gjin inkelde reden hwerom men hjir de farizeërsfinger ütstekke moat nei in diel fan it folk, dat de forgeliking, as hja ea^- lik hart, skoan trochstean kin. Hwant fan it plattelan is jit fan alles to meitsjen as men mei earlike bidoelings, geastlik en kultureel, ta de minsken komt om harren de wei omheech to toanen en to learen. En yn dat opsicht is hjir „nog vee! te doen". Tj. de J. DN nou de oare kant fan de medaille! As de boerestari, foar in bilangryk diel, en yn de measte kontreijen, frijhwat mate rialistysk is, mear as minder dan oare stannen, dan litte wy derbüten, hwat sil dat dan fomuverje? Sa it sied, sa de ris pinge. En hokfor sied hawwe wy, net- boeren, yn üs kontakt mei de boerestan ütsiedde? Hünderten jierren lang wie de boer, de man büten de poarten, de greate ünbikende en ünbiminde figuer. Yn de Midsieuwen draeide alles om de stêdden, de gilden, de privileges, de adel en de rid ders, om fan de geastliken mar to swijen. De boer wie nei it klassike wurd „taillable et corveable a merci”, d.w.s. men koe mei him dwaen, sa’t men woe. Hy libbe yn. in aparte wrald, hurd en rüch as de bisten, hwer’t hy mei forkearde. Dichters makken soms wraldfrjemde ferskes op him en syn libben: „Hoe genoeglijk rolt het leven eens gerusten landmans heen”, en mear fan soks. Mar de hurde wierheit wie: hy moast himsels rédde en düke en wer düke tsjin alles hwat fan büten kaem. Kunst, witten- skip, kultuer, gyng him foarby, de boer by de kij en hier opbringe, bilestings op- bringe, hearetsjinsten dwaen en de lün- hearre bijubelje by trouwen en oare heech- tijdagen en as léste tsjinst mei in lange rige nei it famyljegrêf bringe. Hwant hwa en hwat is fakentiids de boer foar de stêdman oars, as in klant, dy’t jild yn it laedtsje bringt, hwaens minder bi- skaefde manearen men swijend fordraecht omdat hy goed is foar it jild en foar in goede winst. Hoe tocht men binnenkeamers Man bij ruzie doodgestoken. Tijdens een vechtpartij in de Krommesteeg te Doetin- chem, beter bekend als „Het Fort”, tussen de families E. en Van D., is in de nacht van Zaterdag op Zondag de 31jarige H. E., vader van drie kinderen, met een scherp voorwerp, doodgestoken. De politie arres teerde Van D. en diens twee zoons. Helaas een half uur over de vastgestelde tijd waardoor Tetman ruim een uur over tijd moest beginnen werd het startsein voor de 2e Ronde Van Bolsward gegeven. Een 47-tal renners in kleurige shirts krom den him ruggen en met een 40 km vaart ging men zich door rijstebrijberg van 150 rondjes (Marktstraat, Rijkstraat, Nieuw- markt, Skilwyk) heen worstelen. De groot ste helft van de renners bestond uit Am sterdammers, slechts 3 Friezen namen aan de strijd deel. Reeds in de eerste ronden wierp Kleefstra van Amsterdam, die meer van zich zou doen spreken, zich aan de kop van het peloton, op de voet gevolgd door bekende elfstedenrijder Pranger van Anna Paulowna. Na een 5-tal ronden moest deze plaats worden afgestaan aan de even eens van Pinkstermaandag zo bekende G. Holleder van Amsterdam. De chronometer wees, dat men het rondje reed in 48 sec., een snelheid die later nog zou worden op gevoerd. Wees toch voorzichtig. Te Donderbroek heeft het 2-jarig zoontje van de heer B. Bul een pot met hete thee omver getrok ken. Het liep daarbij zulke ernstige brand wonden op, dat het is overleden. Bus rijdt ’t water in, zonder passagiers. Het mag een geluk heten, dat een dertigtal passagiers uit Rotterdam, die Zondag met een autobus van het veer te Rhenen ge bruik maakten, waren uitgestapt, want de ze bus reed bij het verlaten van de veer pont aan de Liendense zijde, te water en verdween in de diepte. Het gebeurde tij dens een poging de bus, waarvan de car rosserie vastzat, op de pont los te krijgen. Ook de chauffeur zat óp dit moment niet in de cabine. Alle bagage van de passagiers ging verloren. Coloradokever bjj Grouw. Zwemmende meisjes vonden drijvende op het water van het Pikmeer bij Grouw een coloradokever. De meisjes hebben de kever bij de politie in Grouw ingeleverd. Slaapwandelaar na val overleden. De 47-:' jarige F. Frieze uit Nijmegen, die in de nacht van Maandag op Dinsdag te Heer bij Maastricht door slaapwandelen uit een raam viel, is Zaterdagnacht in het zieken huis St. Annadal te Maastricht, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden. Hij is vader van twee kinderen. De eindstrijd. Nog 9 ronden moeten worden gereden en sprintpremies mogen niet meer worden uitgeloofd. De spanning stijgt. Wel hebben de twee koprijders het peleton ingehaald, maar ondertussen heeft zich hier de groep van los gemaakt, die met steeds groter wordende voorsprong hen weer op de hie len zit. Met gekromde rug en verbeten trappen rukt Marinus Zahradnik zich hieruit los en hij weet zelfs de koprijders te passeren en daarmee him voorsprong van een ronde teniet te doen. Zelfs presteert hij het op zijn eentje een halve baanlengte voor te komen. Wanneer nog twee ronden moeten worden gereden stormen na de 20-jarige Marinus, die nog maar pas uit de nieuwe lingenklasse is overgegaan naar de ama teurs, Baumgarten, Ouwehand (Den Haag) Mehagnaal en Beumkes door de bocht. Wanneer Marinus de finish is gepasseerd zetten de anderen een verwoede eindspurt in met als door niemand verwacht gevolg, Drie doden bij botsing door rook over weg. Door een botsing tussen motor en auto bus zijn Zondagavond op de weg West- kapelleDomburg een echtpaar en een 2- jarig kind op slag gedood. Door rookont wikkeling van een duinbrandje was het uitzicht op dat moment slecht. Straks mag het weer. De intrekking van het verbod voor volwassenen om twee kin deren op de fiets te vervoeren, is op han den. Deze intrekking zal vooral in de grote steden bjj de ouders algemene bijval vin den. Historische vondst. Zaterdag zijn bij opgra vingen bij het te restaureren raadhuis aan de Burchtstraat te Nijmegen overblijfse len opgegraven uit een Romeins graf uit de vierde eeuw na Christus. Simavi schenkt penicilline. Het bestuur van Simavi te Haarlem heeft besloten aan 32 ziekenhuizen en artsen in Suriname, N- Guinea en Indonesië, een zending van ieder 100 x 1 millioen eenheden penicilline te schenken. Men bereikt thans met de peni cilline verbluffende resultaten tegen fram- boesia. De uitslag. Over de uitslag was het men het niet spoe dig eens, in de laatste seconde was de strijd zo onoverzichtelijk, dat' niemand pre cies de juiste volgorde wist. Zelfs vergat men de juiste tijd te noteren. Ten slotte werd de volgorde als volgt vastgesteld: lste prijs: M. Zahradnik, Amsterdam. 2de 3de 4de 5de 6de 7de 8ste 9de 10de De Amsterdammers kwamen dus wel zeer goed voor de dag. Volgens vele toeschou wers zouden Schotman en Beumkes hun ronde voorsprong behouden hebben en dus niet een ronde zijn afgezakt, waardoor ze automatisch op de 2e en 3e plaats zouden komen. Na enig gedebatteer hebben de ren ners zich geschikt in de officiële uitslag, zoals wij dje hierboven vaststelden. Bolsward had weer een groot sportgebeu ren beleefd. Aan de organisatoren alle lof.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1