?D De Tentoonstelling van Vlaamse Kunst plechtig geopend Martinytoer üs hjoed to sizzen door Nederland Fan de 47e Jaargang No. 54 Dinsdag 17 Juli 1951 StreeRblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van DruRRerlj Fa. A. J. OS IN GA - Bol sward Schelte a Bolswert thans in hun geboortestad. EN. Laatste Berichten Vejschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) Voor de critische waardering van het con cert zie men het volgende nummer van ons blad. 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Giro 87926 Hwat hat Gabe Skroar Het werk van Kostbare bult uit kapel. De Rotterdamse politie heeft twee jongemannen, de 20-ja- rige machinebankwerker W. H. en de 24- jarige isoleerder J. R„ aangehouden omdat zij zich hadden schuldig gemaakt aan dief stal van waardevolle goederen uit de kapel van Onze Lieve Vrouw Ter Duinen in Os- sendrecht. Beiden hebben een bekentenis afgelegd. Prijsindex één punt omlaag. Het prijs indexcijfer van het gezinsverbruik is van 15 Mei tot 15 Juni met één punt gedaald van 122 tot 121. Aldus blijkt uit de cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. De daling is voor een belangrijk deel het gevolg van de daling van textielprijzen. Het indexcijfer van kleding liep terug van 142 tot 138. Schoeisel daalde eveneens iets in prijs en wel van 143 tot 141. De voe dingsmiddelen daalden met een punt van 125 tot 124. Stijgingen kwamen voor in de posten „reiniging”, gas en electriciteit. Bote en Bolswards Nieuwsblad Dial Bolswards zonen ivrochien I I DE SCHEERKWAST. 4 En dat In deze dure tjjd. PIET. ,ben Tj. de J. om ram „Mijn dasseharen kwast, Fier tronend op de kast, Jij, die trouw elke morgen, Mij nieuw van dienste zijt, Je moet nu mettertijd Maar worden opgeborgen!” „En weelde een hard feit -- Moet elk in deze tijd, Naar hen, die ons regeren, Wil ’t land weer boven Jan, Je weet er alles van, Zo mogelijk ontberen.” „Wie had er ooit gedacht, Dat jij, die altijd trouw Mijn stoppelwangen streelde, ('k Heb steeds jou nut beweerd!) Werd geclassificeerd Onder de rubriek „weelde”? „Nu ben ik geen econoom, Heb daarom stille schroom, Dit hoog besluit te honen, Ik ga mü dus (zal ’t staan?) Als wijlen Shaw voortaan Onder ’t publiek vertonen.” „Lieftinck, jou welbekend, Is nooit Inconsequent, Ik heb het zo begrepen: Dees man, nee word niet boos, Is zelf mans om kwastloos Zijn klanten in te zepen.” „Ik heb lang droom-verwaasd, Gepiekerd en gedaasd: „Mijn scheerkwast - waarom weelde?” ’k Dacht heel diepzinnig na, Plots riep ik: Eureka! ’k Wist hoe men dit klaar speelde. In faem nei ’t sin, Jowt libbensmin. TRIOMF VOOR NEDERLAND. Wim van Est, de renner uit het Brabantse St. Willebrord, is er gisteren niet alleen in geslaagd de twaalfde etappe van Agen naar Dax te winnen, hij veroverde tevens de gele trui. Een groot moment in de historie van de Nederlandse wielersport. Nog nooit heeft een Nederlandse renner in het algemeen klassement van de Tour de leiding gehad. 1 Je hou eft, iet ffln ik ens nee tien ebt LEOPOLD m DEED AFSTAND VAN ZIJN TROON. Gistermorgen om 12 uur heeft Leopold Hl, Koning der Belgen, officieel afstand gedaan van de troon ten behoeve van zijn oudste zoon, de Koninklijke Prins Boudewijn, die vandaag de troon zal bestijgen. Leopold zal de titel van Koning behouden, zijn zoon zal die van Boudewijn I, Koning der Bel gen, dragen. Op verzoek van de thans 49-jarige Koning Leopold, die 17 jaren (met onderbreking der oorlogsjaren) heeft geregeerd, droeg de plechtigheid in het Koninklijk Paleis te Brussel een uiterst sober karakter. jon- En >cht, niet slijk, itor- Ger, 3 de aar. slijk aar- zou nog lem Ier: )op. dan mfl ou- let molke. De lêzer wit noch wol, dat der mei Minister Mansholt tsierd is om in healtsje, mar it is nou sawn healtsjes worden. En dizze Ongunstige forhülding liket jit min. der to wurden. De sterk-konsentrearre kunstmestyndustry hat syn prizen foar it kommende seizoen ek bikend makke. En dat is net mis. De kalkammonprizen kom- me op f 18 tot f 19 de 100 kg. en de super- prizen wurde sahwat fordübele. Forline jier wiene dy by de greate partij fan ’e fabryk: f 6.en nou f 11.—. Dat wurdt dus f 14. by de boer. Ek it slakkemoal is oant 9 ct. per pet. forhege. Dit bitsjut rounom, mar binammen op de boubidriuwen en de lich tere grounen, in bilangrike ütjefte mear. Der is dan ek gjin sprake fan, dat men op de lichtere grounen mei dizze molkpriis üt komme kin. En ek hjir op de béste groun is de reamme al wer fan ’e molke óf. De fokkerij makket jit in goede tiid, mar dat hinget alhiel óf fan it bütenlün. En dit gebiet sit mei deselde finansjele swierrich- heden troch de easken fan fordigening en herstel, dy’t üs ek de noppen fan ’e klean hélde. It kin samar üt wêze en forbean wurde. Der hat men gjin sizzen fan. Foar de binnenlünske fokkerij nimt de K. I. al- oan in greater plak yn. Yn hiele kontrijen giet de eigen fokkerij oan ’e kant. Yn Sybekarspel yn de kop fan Noard-Hol- Ifin ha wy forline wike oer sa’n station bi- sjoen en yn tiid fan fjouwer jier is der de hiele streek oansletten by de K. I. Fan- sels ek dizze moatte bollen ha, mar op it foarste plak allinnich de alderbêsten en twad folie minder yn oantal. Troch de K. I. is it müglik yn pleats fan hündert kij, in- kelde tüzenen to bitsjinjen en it kin net ütbliuwe, dat mannich tuskenbeiden fok ker, dy’t oars in boltsje foar in knappe prils nei sokke streken forkoft, blluwt nou mei de boel sitten. Al mei al stiet it der net sa bést foar en it stiet net yn ’e klif, Minister Mansholt kriget in swierder ek- samen to forduorjen as hy ea makke hat. It mist ek net, dat üs eigen binnenlünske merk sil wer mear omtinken freegje. Op mannich gebiet ha wy dy hwat sloere lit- ten, mar dat kin lang net. Ik neam nou mar it artikel jirapels. Dy’t de léste wiken yn Holl&n of eame oars üt iten west hat, gaafde, zo niet de bekwaamste vertolker worden van de werken van deze schilder, maar dit was na de dood de kunstenaar. De eigenlijke opening van de tentoonstel ling geschiedde door Z. Exc. E. Graeffe, buitengewoon en gevolmachtigd ambassa deur van het Koninkrijk België, die in zijn toespraak wees op de culturele uitwisse lingen, die er steeds tussen de Noordelijke en Zuidelijke Nederlanden zfln geweest. Bote en Schelte enerzijds en Vondel ander zijds zfln daar treffende voorbeelden van. De opening van de tentoonstelling werd door het Frysk Orkest (LOF) muzikaal omlijst met als soliste Coby Frankendaal, aan wie door de heer Burgemeester van Bolsward, die de leiding van deze plechtig heid had, bloemen werden aangeboden. Een van de Belgische gasten op de tentoonstelling van gisteravond kreeg eergister een uitnodiging van een vriend uit Keulen, maar antwoordde dat hij hieraan onmogelijk kon vol doen, daar hij naar Bolsward moest. „Is dat een plaats in Europa?” had toen de vriend gevraagd, „daar heb ik nog nooit van gehoord, wel ken ik twee graveurs van die naam: Bote en Schelte!” Na de openingsplechtigheid werd door dé genodigden een rondgang langs de tentoon stelling gehouden. Hierbij bleek, dat de Bel gische gasten zeer verrukt waren over het fraaie raadhuis. Ook de manier van plaat sing der kunstschatten werd zeer geroemd. Tenslotte bleven de genodigden op de raad zaal nog enige tijd gezellig bijeen. Hier werd nog het woord gevoerd door de heer Em. Langui, adviseur in kunstzaken van het Belgisch ministerie van openbaar onderwijs, Dr. Bender namens de Neder landse minister van Binnenlandse Zaken en Mr. Muller, Griffier van de Prov. Staten van Friesland. Abonnementsprijs TT is wer de tiid fan reiskes, ekskursy's, fakünsjes en ütforkeap op ’t heden. Oan de oare kant: eksamens, tokoart oan bi- driuwskaptael, beursskommelingen, kre- dytkrapte, rinteforheging en bouwstop. It libben bliuwt ynteressant, salang men oan de goede kant sit, oars wurdt it nuodlik en swier. Minister Lieftinck hat syn swie- re plicht foar it lên oer mei alle energy ta in goed ein brocht. It is gjin maklike baes, mar hwa kin men op dat plak oars brüke Dy’t it bitelje moatte, sjogge prot en it sil in lyts kunstke wurde in diel fan har ren yn it kommende forkiezingsjier nei de müle en de beurs to praten. Mar yn greate linen kin it net oars, sa wiis moasten for- stannige minsken meiinoar hast wol wêze. Dat de middenstün it net maklik hat en in minne tiid yn ’e miette giet, mei men wol oannimme, mar hja binne de iennichsten net. Us hiele folk kriget it- swier en men mei forwachtsje, dat de Ministers, dy’t foar har eigen folk oer, de swipe net sparje, nou mei alle macht en oertsjüging har yn- floed brüke sille om de Amerikanen üs noudlike posysje düdlik to meitsjen. Hwant it kin net folie mear lije, dan giet de, binnenlênske frede oer yn oarloch. Fan ’e wike krige ik in oersicht fan in fiks tal bidriuwen, hwat har ynkomsten en üt- jeften oanbilange yn dit jier en it foarige. De seis moanne fan 1951 en de seis moanne fan 1950. Derüt blykte in hiele efterüt- gong. Troch forleging fan de suvelopbring- sten en forheging fan de ünkosten, wie der in lytsere bruto-winst fan 3% ct. per kilo sil wol murken hawwe, dat it mei de kwa liteit fan de jirapels raer gesteld wie. Fa ken wie it gjin minske-iten mear. De soar- ten, dy’t wy hjir net oars as foar eksport en fabryk bisjogge, wurde der ünder de namme fan Fryske klaei-jirapels oan ’e frou brocht. It is in griis. En de namme giet dêrmei om in luchje. Ir. A. J. Reesman to Wageningen hat in Ündersyk dien nei de hannel yn Amster dam. Nou dat wie forgoed raek. Mar in lyts diel fan de yt-jirapels komt ünder eigen namme by de lju. De handige, Am- sterdamske detail-forkeaper levert de minste, gleiste, fabryksprommen óf ünder de namme fan „Friese kleiaardappelen”. Hy skermt mei nammen fan Reade Star en Furore en de eardere fabryksfamkes, dy’t nou de strjitten as „mevrouwen” bifolkje, hawwe fan dizze dingen gjin grevel bigryp. As der ien terrein is, hwerby it bilang fan de bifolking en it bilang fan de serieu ze jirpelbouwer lyk op geane, dan is it hjir- re. It sil perfoast nedich wêze, de jirpel- hannel op to lizzen de jirpels to forkeapjen ünder har eigen namme. Dy’t Bintsjes of Yndustry ite wol, kin syn gong gean, mar nou wurde de minne soarten ünder moaije nammen en djüre prizen forkoft ta greate skea fan publyk en forbouwer. It sil net oars kinne of oan de öflevering en forpak- king fan de goede consumpty-jirpels moat te hegere easken steld wurde, mar dat is yn beider bilang. Minister Mansholt sil dochs mei de hiele jirappelregeling alhiel op en nij bigjinne moatte, hwant sünt Nij- jier hat men der kompleet de gek mei hawn. De bisteande ünpraktyske regeling is dead pompier bleaun en gjin CCD of Ekonomysk rjuchter wist der mear üt to kommen. Dat dermei de Oerheit in fiks stik fan har ge- sach en ynfloed farre litten hat, is düdlik. It is nou de tiid om dizze bilangrike saek foar de folksfieding en it hüshüldbeurske ris goed to bisjen, hwant it giet hjir om in artikel, dat by millioenen minsken alle dagen op ’e tafel komt. En foar Fryslün is, nei de molkpriis, de jirapelpriis wol it bilangrykste punt fan it agrarysk ynkom- men. En der moat it hjir dochs foar in great diel fan komme. o.a. van Rubens, Mierevelt, van met andere gedetineerden naar het huis van bewaring teruggebracht. Op het mo ment, dat de deur van de celwagen, waar mede zij werden vervoerd, werd geopend, zag de machinist kans de benen te nemen. Daar men de andere gevangenen niet on bewaakt kon laten, kreeg de vluchteling een voorsprong en wist te ontkomen. Baby-auto over de kop; bestuurder gewond. Een zelf-gebouwde baby-auto, die zeer hard reed is Vrijdagmiddag om 12 uur op de zeer drukke Velperweg te Arnhem, drie keer over de kop geslagen. De bestuurder, de 37-jarige J. A. K. uit Arnhem, werd uit het wagentje geslingerd en moest, ernstig gewond, naar het ziekenhuis worden over gebracht. Grafkisten- van Nederlanders in Duitsland leeg gevonden. Bg het opgraven van de stoffelijke resten van vier Nederlandse Staatsburgers op het kerkhof te Eschwege (Hessen-Nassau) bleek, dat twee van de vier kisten leeg waren. Een kapitein Van het Nederlandse leger, die in opdracht van de Nederlandse Rijksdienst voor Identifi- eatie en Berging voor het overbrengen naar Nederland zou zorgen, tracht nu de zaak tot klaarheid te brengen. Bijzonder jubileum. Te Roosendaal vierde mevrouw De Jong-Stenten haar gouden ju bileum als verloskundige. Zij heeft 15000 babies ter wereld helpen komen. Dit is tweemaal zoveel als er inwoners in Bolsward zjjn. Kom alstublieft terug. Hoogleraren van de sociaal-economische faculteit te Makas sar, kregen in Nederland telegrammen van het Indonesische ministerie van onderwijs met het dringend verzoek, naar Indonesië terug te keren en de werkzaamheden te hervatten. Na bevrijding liet ons land 10.000 mensen toe. Sedert de bevrjjding werden in ons land in totaal bijna tien duizend vluchte lingen en verplaatste personen toegelaten. Gelet op de economische toestand van het overbevolkte Nederland en het nog steeds nijpende woningvraagstuk, kan het aantal, in vergelijking met andere landen, als groot worden beschouwd. Drente wordt modern. Het recreatiegebouw voor het personeel van de Ned. Aardolie Maatschappij is te Schoonebeek geopend. Dit centrum bevat behalve dit luxueus in- gérichte gebouw tevens een voetbalveld, twee tennisbanen, een zwembad en een speelweide voor kinderen. Geen spoken. Een spookgeschiedenis, die vele Hagenaars op straat bracht, omdat uit een huis vreemde klopsignalen werden vernomen, is geëindigd met een oplossing van natuurlijke aard. Het bleek, dat de bouwvalligheid het huis deed kraken. De politie kon weer naar huis gaan en Bouw en Woningtoezicht stelt een onderzoek in. Een machinist uit Enschedé, die er van verdacht werd een serie inbraken in Gelderland en Overijsel te hebben gepleegd, moest voor het Arn hemse Gerechtshof verschijnen, nadat hjj door de Rechtbank te Almelo tot 2% jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Het Ge rechtshof bevestigde deze uitspraak. Na de uitspraak werd de machinist, tezamen Polietieman redt twee Denen. Een Deens toeristengezelschap was ter hoogte van „Seinpost” in zee aan het baden. Plotseling geraakte een 46-jarige Deen in gevaar. Een landgenoot wilde hem redden en kwam eveneens in levensgevaar. Het drama werd opgemerkt door een agent van politie, die met een reddingslijn te water ging. Zfln gummistok bevestigde hij aan het einde van de lijn en zo wierp hij deze aan de beide in nood verkerende baders toe. De agent die tot zijn middel in het water stond kreeg contact met de twee Denen en wist ze naar zich toe te krijgen. Kokkin kan haar schilder trouwen. Het 44-jarig kamermeisje, dat om haar vriend, een schilder te kunnen onthalen, verduiste ringen had gepleegd, is door de Vacantie- kamer veroordeeld tot 6 maanden gevan- met aftrek en voorwaardelijke ter beschikkingstelling. Daar zij sinds Fe bruari in voorlopige hechtenis verbleef, komt zij zeer spoedig vrij, zodat de schil der zijn belofte haar te trouwen dan ge stand kan doen. Gevangene ontsnapte. KOREA Zaterdag hebben de Noordelijken in Korea meegedeeld, dat zfl de eis van Ridgway om varf Kaesong een neutraal en gedemili tariseerd gebied te maken, hadden aan vaard. Daarop heeft Zondag de derde bij eenkomst plaats gevonden der onderhan delaars over een wapenstilstand en gis teren de vierde. Beide hebben slechts en kele uren geduurd. Zondag heette de stemming „grimmig”, gisteren werd er gesproken van een bewo gen zitting, maar de besprekingen zouden wel zijn gevorderd. B. en W. van Delft stellen de raad dezer gemeente voor, om een nieuw onderdak voor een gemeente archief tot stand te brengen. Geraamde kosten in totaal f 536.000. Dit fantastische bedrag komt te drukken op 65000 inwo ners. Donderdagavond winkelavond. Minister Al- bregts heeft zich bij het mondeling over leg met de vaste commissie uit de Tweede Kamer voor middenstandszaken bereid ver klaard, een wijziging in het ontwerp win kelsluitingswet aan te brengen, waarbij de Donderdagavond als koopavond met name wordt genoemd. Daarmede wordt tegemoet gekomen aan de bezwaren van hen, die te gen de Vrfldag- en Zaterdagavond bezwaar hadden. Droef einde van een schoolreisje. De 11- jarige Robbie van G., die Donderdag met rijn schoolvriendjes het jaarlijkse uitstapje Van de Prinsenschool te Amsterdam mee maakte, is tijdens het verblijf in het Soes- ter Natuurbad bij het zwemmen verdron ken. De jongen was, ondanks het uitdruk kelijke verbod van de onderwijzers, op de springplank van de duiktoren geklommen. Onopgemerkt dook hij plotseling in het wa ter, zwom enige slagen, maar verdween toen in de diepte. Schoolvriendjes probeer den hem weer boven te brengen en pas toen dit niet lukte, waarschuwden zij de bad meester, die de jongen onmiddellijk uit het water haalde. Bijna twee uur zijn dokters en EHBOers vergeefs bezig geweest de le vensgeesten weer op te wekken. Koninklijk bezoek. Er heerste een enthou siaste stemming in de met oranje, rood, wit en blauw versierde Noordoostpolder, waar het Koninklijk Paar Vrijdag voor het eerst een bezoek heeft gebracht. Ko ningin en Prins vertoefden onder grote be langstelling van de polderbevolking in een groot aantal dorpen om een indruk te krij gen van de technische en sociale zijden van de inpoldering van het nieuwe land en ver trokken om vijf uur via de brug bij Rams- pol hetzelfde punt waar de tocht om tien uur begonnen was in de richting Van Kampen. TWANNEER men te Bolsward of te Leeu- warden of waar eventueel elders stra ten zijn genoemd naar Bote en Sohelte Bolswert eens een willekeurige voor bijganger, desnoods een willekeurige inwo ner aan de jas zou trekken en vragen wat voor beroemdheden deze mensen wel wa ren, dan zal men in vele gevallen het ant woord schuldig blijven. Ware dit tot nog toe te vergeven, straks is dit vooral wat Bolsward betreft niet meer het geval. Bote en Schelte of zoals zij zich zelf bij voorkeur noemden Boëtius en Scheïderic, waren twee broers, zonen van Adam Uij- tema, die zeer grote bekendheid hebben ge kregen als graveurs. Prachtige schilderijen, Vinckebooms, Bloemaert, Dijck, van Ertveld, Jordaens enz. hebben zij op koperen platen gegraveerd. Dit was in het begin van de 17e eeuw (de broers stierven resp. in 1633 en 1659) hét middel om schilderijen te reproduceren en verme nigvuldigen. Van de broeders, die na in Amsterdam verder in België (Antwerpen) hebben ge werkt, waren tot op heden slechts enkele werkstukken in Bolsward aanwezig. Gisteravond is echter te Bolsward een ten toonstelling geopend, waar meer dan 100 gravures van Bote en Schelte zijn tentoon gesteld, benevens een vrij groot aantal kost bare schilderijen, een fraaie collectie zilver werk, antieke meubels, enz. Deze tentoonstelling werd ingericht onder auspiciën van het Belgisch-Nederlands Cul tureel accoord dóór het Ministerie van Openbaar Onderwijs van België met me dewerking van het Koninklijk Prentenka binet te Brussel en diverse Nederlandse eh Belgische Musea. Dit is een hele mondvol, maar wil kortweg zeggen, dat we hier met een tentoonstelling van internationale allure te doen hebben. Het was een prachtige géste van de Belgi sche regering het werk van de beide te Bolsward geboren kunstenaars, die inter nationale bekendheid genieten te verzame len en in één tentoonstelling onder te bren- I gënïsstraf gen. Het was bovendien zeer sympathiek en zeer hoffelijk als plaats van expositie de keuze te laten vallen op Friesland en wel op de geboortestad van de kunstenaars: Bolsward. De inwoners van onze stad en omgeving, ja van heel onze provincie, dienen dit zeer te waarderen en deze waardering te uiten door een persoonlijk bezoek aan de ten toonstelling te brengen en anderen op te wekken hetzelfde te doen. Deze tentoonstelling is in meer dan één op zicht „anders dan anders”. Bekijkt men schilderden op een afstand (hetgeen in de gang vooral vaak hinderlijk was) op de gravures raakt men ook van dichtbij niet spoedig uitgekeken. Daar komt nog bij, dat de onderwerpen, meest Bijbelse voor stellingen, zeer tot de bezoeker spreken. Op de tentoonstelling zelf komen we nog nader terug. Dat het hier een zeer bijzondere, culturele gebeurtenis geldt, bleek ook uit de ope ning, die gisteravond tijdens een concert Van het LOF plaats vond. Eén van de hoogtepunten van de avond was zeker de improvisatievan de heer Frank van den Wijngaert, conservator van het prentenkabinet te Antwerpen, die sprak in plaats van Prof. Louis Lebeer, die plot seling verhinderd was. Spreker had zich enige jaren bezig gehouden met de studie van de Rubensgrafiek en had in dit ver band ook studie gemaakt van het grafische werk van de gebroeders Bolswert. Heeft men eerst aan het einde van de vo rige eeuw de eigenlijke naam van de beide broer ontdekt, n.l. Adams Uytema Bols wert, later afgesleten tot de aanduiding Bolswert, aan spreker was het gelukt nog enkele nog niet eerder gepubliceerde bij zonderheden uit het leven vande beide broeders te openbaren, n.l. het feit, dat wat trouwens reeds vermoed werd Schelte, de jongere broer, een leerling is geweest van Bote. Ook bleek uit dezelfde bron (een door Schelte opgesteld request bij het overlijden van Bote in 1633) dat de broers ook nog twee zusters hadden, waar van de ene Juliana heette. Ook gaf spreker een uitvoerige karakter schets van de beide Bolswarder zonen. Bote blijkt bij nadere beschouwing de sterke per soonlijkheid te zijn geweest, in wiens scha duw Schelte voortdurend heeft geleefd, zo zelfs, dat deze jongere broer zich pas na de dood van Bote volkomen heeft ont plooid. Vooral Bote was van de twee broers, die niet alleen aan plaatsnijden hebben ge daan, maar de teken- en de schilderkunst •hebben beoefend, een vrij onafhankelijk en zeer zelfstandig persoon, die zelfs voor ge meenschappelijk risico met de schilder Ru bens diens doeken op koper bracht. Tus sen Rubens en Schelte, die beschreven wordt als slank van persoon, discreet, ver standig en godvruchtig, en in het bezit zijnde van maar één gezond oog kwam een verwijdering. Toch zou Schelte een be- Ontsnapping vla zes meter hoge muur. Uit het Huis van Bewaring n te Scheveningen is Woensdag tijdens het luchten een gevan gene ontsnapt, die zich daar in voorarrest bevond. Hoe de man er in geslaagd is aan de buitenkant van de 6 meter hoge muur van het gebouw te komen Blijft een raad sel. Inmiddels is hij weer gepakt.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1