Witmarsum Martinytóer üs hjoed to sizzen door Nederland Fan dfe 65-jarig bestaan Kaats vereniging „Witmarsum” 55-jarig bestaan Fanfarecorps „Frisia” 45-jarig bestaan „Elk wat wils” 30-jarig bestaan Permanente Feestcommissie 47e Jaargang No. 60 Dinsdag 7 Aug. 1951 Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa. A. J. OSINGA - Bolsward ;on ra- De partij tussen 3 en 4 had een zeer een zijdig verloop. No. 4 liep al direct uit tot 2 spel, daarna no. 3, dat op alle kanten te kort schoot, het eerste succes boekte. Hier bleef het by, want op 1-5 en 0-6 sloeg Zeijlmaker buiten. Hwat hat Gabe Skroar plus kleine kaats, bracht hy door tactisch opslaan de partyen weer in evenwicht. Me de door de goede opslag van Faber liep partuur 4 uit tot 3 eersten, wel gelukte het no. 2, Stavinga c.s., daarna nog een eerst te behalen, doch de resterende 3 eersten werden door Faber c.s. genomen, resp. op de standen 4-6, 4-6 en 2-6, dank zg het zwakke perkspel van no. 2. Punten 38-58. De partij tussen de nos. 6 en 8 kenmerkte zich door een groot aantal buitenslagen, een euvel waaraan meerdere partgen op deze dag mank gingen. (We telden in deze party maar eventjes 21). ■I- Bolswards Nieuwsblad Jubileumfeesten I I 3 2. 4. Het 5. 6. 7 8. Tj. de J. iver- atste band De Nederlandse Vakcentrale heeft vorige week aan de Raad van Ministers een tele gram gezonden in verband met de stijging van de kolenprgs. Het bestuur geeft daarin uiting van haar bange zorg omtrent deze 4-2-Ö-8-8-8-8-4-2-4 54 p. 8-8-8-4-2-0-4-8-8-8 58 p. In de tweede omloop alzo tegen elkaar uit de nos.: nieuwe aantasting van het loonpeil voor de Nederlandse arbeiders. Een grote verbetering. De N. T. M. heeft plannen te Heerenveen een centraal auto busstation te vestigen in de onmiddellgke Artsen kunnen Internationale bewijzen van inenting afgeven. Bijna alle landen verlan gen van binnenkomende reizigers een door de Wereldgezondheidsorganisatie ingesteld bewijs van inenting tegen pokken, vlekty- phus, cholera of gele koorts. Tot dusver kon men die alleen bekomen bij de gemeen telijke gezondheidsdiensten thans kun nen alle artsen die zulks wensen, na inen ting, internationale certificaten afgeven. Alleen moet de handtekening van de arts door het Gemeentebestuur worden gelega liseerd. In deze geest heeft de Minister van Buitenlandse Zaken geschreven aan de ge meentebesturen en him medewerking voor deze regeling gevraagd. Onlusten op de kermis te Middelburg. Zon dagavond ontstond een twist tussen een burger en 4 Ambonnezen. Dit is ten slotte ontaard in een ware veldslag tussen politie en een grote groep Ambonnezen, die met dolken en krissen de politie bedreigde. In overleg met Den Haag zullen ernstige maatregelen getroffen worden, volgens de burgemeester. Een 200 man sterk detache ment rijkspolitie heeft het kamp bezet. Aardgas bij Wanneperveen. Bij de boring van de Ned. Aardoliemaatschapprj te Wan neperveen is op 1400 meter diepte gas aan getroffen. Thans Wordt deze laag aan een productieproef onderworpen, teneinde de waarde van de gasvondst nader te waar deren. Korea-soldaat uit Workum gewond terug. Vrijdagmiddag zijn op het vliegveld Val kenburg bij Leiden negen gewonde Korea- vrgwilligers gearriveerd. Onder hen bevond zich soldaat J. H. Pranger van Workum. De export van groenten naar Duitsland werd Maandag weer beperkt. Altyd mei forstdn der by, Jowt de minste averij.' Veischijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Bolsward Telefoon 451 (K 5157) gen 1 zegevierde ten slotte met een spel voorsprong. De eerste prijs, de Mulierbeker (houder afd. St. Anna Par.) plus 3 zilveren pols horloges werd alzo gewonnen door het Har linger partuur P. Dijkstra, P. Schuil en H. Bultje. De 2de prijs, Gero lepel, mes en vork, was voor hun stadgenoten S. de Vries, J. Keizer en Sj, Couzgn. De 3e en 4e prijs waren resp. voor Leeu warden en Berlikum. Het was een zeer goed geslaagde kaats- middag. Het zoontje van de boer speelde met luci fers en daardoor brandde de boerderij van de heer J. J. Cnossen op de Aegehoek bij Grouw, behalve een deel van het woonhuis geheel af. De gehele hooi-oogst ging verlo ren. De schade wordt door verzekering ge dekt. gehad luwen, klein mwen, □oedig ging lingen ibeve- de en :t, dat tening i aan gingen werd lingen ras de nadat werk- rt en m de i een Is het itaan- ingen JONGENSKAATSMTEDSTRIJD op Zaterdag 4 Augustus. Niet minder dan 29 drietallen namen Za terdag deel aan de jongenskaatswedstrijd, uitgeschreven door de kaatsver. „Witmar sum”. Twee Harlinger parturen, t.w. P. Dijkstra, P. Schuil en H. Bultje en S. de Vries, J. Keizer en Sj. Couzijn plaatsten zich in de eindstrijd, waarbij laatstgenoemd partuur niet over gebrek aan geluk had te klagen. Menaldum toch had in de 2e omloop reeds een voorsprong van 2 om 1 spel, toen Kei zer (Harlingen) door flink optreden (hij stond voorin en sloeg voor best op) het getij deed keren. Twee spel aaneen werden behaald, waartegenover Menaldum slechts 8 punten kon boeken. Intussen waren reeds meerdere goede for maties van de lijst verdwenen, zoals Peins, Engelum, Franeker, Kimswerd, St. Jac. Par. Op het viertal zorgde Harjingen 2 (S. de Vries c.s.) voor de verrassing. Dit partuur versloeg Berlikum, nadat dit in een ommezien een voorsprong had van 1 spel. Keizer van Harlingen toonde zich ook hier de grote figuur. Leeuwarden kon het (mede doordat het al leen van A. van der Woude moest komen) tegen Harlingen 1 lang niet bolwerken. Met slechts 1 spel moesten zij het veld rui men. In de eindstrijd tussen de beide Harlinger parturen toonde Harlingen 2 (Schuil c.s.) zich onbetwist de meerdere, kregen zelfs een voorsprong van 3 om 1, maar doordat zij beduidend minder speelden dan in voor gaande partijen, wisten hun tegenstanders (waar ook nu weer Keizer de uitblinker was) deze achterstand weg te werken. Het was echter uitstel van executie en het in beter verband spelende partuur Harlin- van i een en en b van maar rvoor .-aren. Daan, vocr- i Mei En de <laar, leden. dere iten. gebrük ta har foldwaen. Yn it léste nümer fan it orgaen: „Mededelingen van de Land- bouwstichting” komt nou in publikaesje fan alles, hwat dy kommisje oer it nije Unt- werp sein hat. Hja hawwe der in goed jier oer studearre en net stil sitten. Dêrneffens binne dan de seis greate agraryske orga- nisaesjes yn de gelegeriheit steld om elts apart to sizzen, hoe’t harren taliket. Dizze demokratyske methoade makket fansels, dat der gtas hwat tiid yn sitten giet, mar oan ’e oare kant sil de Minister strakaen- sens sterk stean as hy mei de stipe fan de bilangrike organisaesjes foar de Twadde Keamer forskine moat. De gong fan sa- ken lit düdlik sjen, hoe’t de sosiale orga nisaesjes yn bitsjutting winne, hwant hja binne praktysk de keurders fan dizze Wet en men kin hast fan tinken wol ha, dat de politike organisaesjes harren net botte drok mear meitsje sille as de bihanling yn de Keamers op komst is, Dizze ynterne foroaring hat in bulte foar. Jierren forlien hat men der al ris oer tocht de Earste Keamer óf to skaffen en der- foar yn it plak in Sosiale Keamer to meit- sjen. Dat idé is doe net trochgien, mar de forskouwing fan de politike nel de sosiale ynstellingen giet wol troch. It tal Keamer- leden, hwat in greate rol yn dy sosiale organisaesjes spilet, is ek eltse kear ta- nomd en winliken sitte der tsjintwurdich net folie Keamerleden mear, dy’t net bi langrike forbiningen hawwe mei de sosiale organisaesjes. Hwat elts, dy’t mei de Pachtwet hwat tit to stean hat goed bigri- pe mpat, dat is, dat it nou syn tiid wurdt om de saek earnstich to bisjen. Hwant it sprekwurd seit net forgees, dat it naeid wurdt, sa’t it knipt en mei dat knippen is men al aerdich op streek. Forline wike sei ik al, dat it bygelyks mei de mounlinge oeriehkomsten wol üt wêze soe. Nou dat wiist ek net bést, hwant yn it Untwerp wurdt ütsteld om de lju, dy’t gjin skriftlik kontrakt hawwe to straffen mei „onopzeg bare, onbepaalde pacht”. Dit wol dus sizze, dat men fan sa’n hierder net wer öfkomme kin. Hy kin dwaen en litte hwat hy wol, Relletjes in Eindhoven. Bijna drie uur lang is de binnenstand van Eindhoven Zondag avond het toneel geweest van wilde rel letjes, die enkele malen op een complete veldslag uitliepen. Een groot aantal mili tairen van het kamp Oirschot, die in de stad passagierden en die werden bijgestaan door andere militairen en opgeschoten jon ge kerels, stelden zich te weer tegen leden van de Koninklijke Marechaussee en de ge meentepolitie en daarbij ging het nogal warm toe. Meer spanning, hoewel geen hoogstaand spel te zien werd gegeven, bood de partij tussen de nos. 5 en 6. Van der Meulen poedelde meerdere malen aan de opslag en vooral op kritieke momenten, zodat de stand na eersten gelijk al spoedig 1-4 was voor Hoekstra c.s. Ook deze poedelde nogal eens en zodoende werd het met een voorslag van hem 2-4; een zitbal van dezelfde speler bracht de stand op 2-5, doch ook v. d. Meulen wist vervolgens op 6-6 een zitbal te plaatsen, stand 3-5. Weer werd het 6-6. v. d. Meulen sloeg op, Groen als achterinse miste en de stand werd 4-5, waarmede de spanning weer rees. Evenwel kwam hierna het ein de der partij, toen op 4-6 de kaats door no. 5 niet werd gepasseerd. Puntenaantal 58—66. De partij tussen de nos. 7 en 8 had in het begin een eenzijdig verloop. 8 liep direct uit tot 3 eersten waartegenover 7 12 pun ten kon plaatsen. Bij deze stand trad de regen als spelbreker op en moest de party enige tyd worden gestaakt. Deze gedwon gen rust had klaarbiykeiyk no. 7 goed ge daan, want dit partuur wist niet alleen gelyk te maken, maar zelfs de leiding te nemen met de stand 4-3. Hiermede scheen echter alle kruit verschoten te zyn, want Kuipers c.s. maakten vervolgens de 3 spel aaneen vol en ook no. 7, het laatste par tuur met het oneven cyfer, verdween van de lyst. Ziehier het puntenschema: 7: 8: In de Maas verdronk Vrijdag de 16-jarige Piet van de Pol, uit Schy'ndel, die met elf andere priesterstudenten uit Stevensbeek in de Maas wilde baden, vermoedelijk ten gevolge van hartverlamming. Een pater, die de jongens begeleidde, poogde vergeefs hem te redden; de andere jongens, konden niet voldoende zwemjmen om aan het red dingswerk deel te nemen. De finale werd alzo gespeeld tussen de nos. 4 en 8 en wie de hoop koesterde, dat deze party de zo gewenste spanning zou brengen, ge zien de activiteit van H. de Haan en daar tegenover de sterke opslag van Kuipers, kwam teleurgesteld uit. Al dadeiyk liep no. 8 uit tot 2 spel, waar tegenover no. 4 slechts 10 punten kon plaatsen. Het perk van no. 8 liet het daarna zitten en van deze gelegenheid maakte no. 4 ge bruik, nadat de stand was gekomen op 1-5, in te halen tot 3-5, doch op de stand 6-6 maakte no. 8 met voorbyslaan der grote kaats het laatste eerst vol en werd alzo winnaar van de eerste prgs, bestaande uit 3 verg. zilv. med., aangeboden door de Wel Ed. Geb. Heer W. J. H. Mulier, den Haag, 3 verzilverde lauwertakken, aangeboden door de Permanente Commissie, plus 45 gulden. Koning van de party werd R. Kuipers, en alzo voor een jaar houder van de konings- prgs „de Teade Zyistra-beker". De 2de prys, 3 verz. lauwertakken, aangeb. door de Perm. Comm, plus 30 gulden, was voor partuur 4. De 3e en 4e prys werd resp. gewonnen door de parturen 2 en 4. Een behooriyk talryk publiek woonde de wedstrijd by. 800 emigranten naar Nieuw Zeeland. s.s. „Zuiderkruis” zal Zaterdag 25 Aug. a.s., onvoorziene omstandigheden voorbe houden, met ongeveer achthonderd Neder landse emigranten en passagiers naar N.- Zeeland vertrekken. kwamen 2-4 en 6-8 In de strijd tussen de nos. 2 en 4 sloeg Stavinga by de stand 6-6 plus grote kaats buiten wat no. 4 de leiding bezorgde, doch in het volgende eerst, ook by de stand 6-6 mar hy bliuwt jou hiersman. As de forhier- der dan op in stuit dochs in skriftlik kon trakt meitsje wol, dan kin dit net oars as mei de termyn fan 12 as 6 jier en meije de forroune jierren net meiteld wurde. It wurdt dus wol saek om de hierdery yn oerienstimming to bringen mei de easken fan de Wet, hwant de nije Wet is yn dit stik fan saken jit folie stranger. In bilangrike wiziging wurdt oanbrocht yn it bipalen fan de hiersom. Oant nou ta hie de Grounkeamer de taek de pachtpriis sa fêst to stellen, dat de hierder in reed- like winst krige. Hoe’t it mei de eigner kaem hie de Grounkeamer bflten to bliu- wen. Dat hat yn de forroune jierren hiel hwat ünrjucht brocht en de hiele Kom misje en de Organisaesjes ek, stimme dat ta. Yn it nye Untwerp is dit gêns oars om- skreaun. Nou stiet der: De pachtnormen strekken tot waarborging van een rede lijke opbrengst van het gepachte voor de pachter, by een behooriyke exploitatie daarvan, met inachtneming van de rede- jy’ke belangen van de verpachter” (art. 4). Dit bitsjut in greate foroaring yn de groun- slach fan de noarmen. Nei de miening fan alle ynstansjes torjucht, hwant it wie nou iensidich rjucht en dat is altiten ünrjucht. It soe my hjir to fier fan hüs bringe de ünderskate kwesjes to bisprekken, mar jit- teris wol ik mei klam alle bilanghawwen- den sizze, dat hja ien en oar nou bisjen en bisprekke moatte. Hwant al is yn grea te linen wol in mearderheit foar dit Ont werp, der binne jit hiel hwat dingen, hwer- yn de mieningen foarinoar oer steane en dus jit alle kanten üt kinne. Mar dan mei men net wachtsje, hwant is dit Untwerp ien kear Wet wurden, dan kin men der grif op oan, dat er de earste tweintich jier net maklik wer op ’e list fan de Keamer- agenda to bringen is. En de hierkwesje is foar it hiele agraryske libben jit altyd fan oergreate bitsjutting. Fryslên mei syn mear as 70 pet. hierdeboeren wit der fan mei to praten. Abonnementsprijs 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs10 cent per m.m. Giro 8792G In Korea gesneuveld. De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen tydens ge vechten in Korea op 26 Juli j.L o.a. is ge sneuveld de soldaat eerste klasse F. Brou wer, geb. 4 Juli 1927 uit Haskerland. Zaterdag 4 Augustus was het de eerste feestdag voor de 4 jubilerende verenigingen. Om 2 uur hield het bestuur van de muziek- ver. „Frisia” in de feesttent haar receptie. Veel bloemstukken en telegrammen werden binnengebracht en gaven biyk van waar dering. Aanwezig waren de ere-voorzitter, Burge meester Reitsma, de ere-burger van Won- seradeel, Pim Mulier, fam. J. A. Kooi- stra, ereleden, het hoofdbestuur van de Friese Bond van Harmonie- en Fanfare corpsen, de heren Timmer en Schilstra, oudbestuurs- en oud-lid en die Frisia heb ben opgericht. Als ceremoniemeester fungeerde de heer G. Zaagemans. De voorzitter, de heer J. Koopmans, heette alle aanwezigen harteiyk welkom. Een ry van sprekers voerde het woord. De heer Timmer was de eerste die sprak en eindigde met deze woorden, dat het ge hele dorp zich achter Frisia moet scha den en financiel steunen moest, nu het corps een grote dirigent heeft. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer Veenstra namens „Oranje”, door Alb. Wybenga namens Vriendenkring, door W. Reitsma namens de P. C., door M. van Toom namens Elk wat Wils en Gymn.ver. V. en O., door M. Hiemstra namens kaats ver. Witmarsum en Krite, door R. Hoo- geveen namens muziekver. O.K.K. te Kims werd, door D. Hilarides, namens muziekver' Pingjum, door P. Hibma namens ysver. Witmarsum, door W. van Popta namens Volksonderwys afd. Witmarsum, door een bestuurslid namens muziekver. Hosanna te Harlingen, door H. Hettinga namens Au- gustinuskring, door P. Straatsma, als oud- lid van Frisia. De heer Anema, directeur van het corps bracht hulde aan de werkende leden, voor al aan de voorzitter, die nu al 41 jaar lang werkend lid was geweest. Ten slotte dankte de voorzitter alle spre kers en vooral diegenen die couverts met inhoud hadden aangeboden. De heer R. de Boer, die dezer dagen zyn 25-jarig jubileum als werkend lid viert, ontving van de voorzitter een medaille, ook de directeur werd niet vergeten en evenals zyn dochter kregen beiden een cadeau. ’s Avonds gaven de beide muziekverenigin gen „Frisia” en „O. K. K. te Kimswerd, een groot concert in de feesttent. Het tal- rgke publiek dat aanwezig was, wist dit ten zeerste te waarderen en de heer W. Reitsma, voorzitter der P. O., dankte dan ook namens alle aanwezigen voor deze zeer geslaagde en op hoog peil staande avond. Na de receptie van „Frisia” nam het be stuur der kaatsver. „Witmarsum” haar plaats in. Ceremoniemeester was de heer M. v. Toorn. Ere-voorzitter, ereburger, ere-leden, hoofd bestuurslid van de K. N. K. B., afgevaar digden van de zusterafdelingen e. a. waren vertegenwoordigd. Ook hier was een ry van sprekers, die hunne gelukwensen aanboden. De voorzitter van de kaatsver. dankte alle sprekers. 18000 Chinese nationalistische soldaten trekken volgens berichten uit Saigon de Zuideiyke Chinese provincie Joennan bin nen. Het leger zou bestaan uit 15000 man geregelde troepen inclusief valschermjagers en 3000 guerilla’s, het geheel onder bevel van generaal Li Mi. West-Duitsers leven te rijk. De West- Duitse vicekanselier dr. Bluecher heeft in een te Münster gehouden rede het „mate loze verbruik” in Duitsland aan de kaak gesteld. Tegeiykertyd heeft in Keulen de economische minister van het land Noord- ryn-Westfalen, dr. Straeter, gesproken over „onverantwoordeiyke luxe der grote mas sa". TT mei bikend stean, dat de Pachtwet yn 1952 op ’e helling komt. Hy is nou in jier as tsien goed yn de praktyk fan it libben yn gebrük west en it hat wol bliken dien, dat der it ien en oar oan man- kearret. Einlings moat men sizze dat dizze tsien, toalf jier de Pachtwet yn in dwang- posysje brükt is en dat dertroch de fry'e wurking fan dizze Wet jit komme moat. Mar lit üs dat hjoed rêste litte. Ik woe it ien en oar oan de tüzenen bilanghawwen- den sizze, hwat gjin langer ütstel mear talit. Dingen dy’t lju üt ’e koken wol witte, mar de measten, dy’t hjir alle bilang by hawwe, faeks net. En dat is de greate yn- floed, dy’t eltsenien op de tekst fan ’e Wet hawwe kin as hy op tiid him dermei ynlit. Sünt Febr. 1947 is der in Steatskommisje dwaende om de nye Pachtwet ünder ban nen to nimjmen. Dizze Kommisje hat yn it foarjier fan 1950 har wurk oan it Mi- nistery oanbean en by it Untwerp in wiid- weidich kommentaer levere, hwerüt bli ken docht, dat hja de saek fan alle kanten bisj oen hawwe. Mar doe’t de Minister dit saekje krige, hat er lykwols mear dien. Hy stjürde dit Untwerp nei de Organi saesjes fan hierders en forhierders mei it forsyk harren bitinken deroer to sizzen. De bilangrykste organisaesjes binne alle- gearre yn de Stifting fan de LAnbou gear- bondele en dizze Stifting hat dan ek in fêste kommisje foar alle dingen fan groun- Zeepost. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waar op de correspondentie uiteriyk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld: In donesia m.s. „Oranje” (21-8), Nieuw Gui nea m.s. „Roebiah” (17-8); Antillen m.s. „Willemstad” (7-8); Suriname m.s. „Cot- tica” (8-8). Het haventje van Laaxum. Dezer dagen is men overgegaan tot het uitbaggeren van de ingang der haven. Wanneer dit gereed is, zal de haven zelf onder handen worden genomen. Steeds meer nieuwe huizen in de N.O.P. In Emmeloord is men bezig met het leg gen van rioleringsbuizen, om over te kun nen gaan tot de bouw van ruim 90 wonin gen. Deze woningen zullen verryzen op het terrein naast de Lange Nering en achter de R.K. Kerk. nabyheid van het station. De bouwkosten worden geraamd op f 60.000. Vóór het sta tion van de Spoorwegen zal een verkeers- eiland worden aangelegd. De gemeente Heerenveen zal de kosten voor het maken van een afscheiding dragen. Een meisje uit Burgwerd werd te Wyckel aangereden, doordat zg, toen zij met en kele vriendinnen op de driesprong by de Ned. Herv. Kerk geen voorrang verleende aan een auto, die uit de richting Sondel kwam. Het meisje liep vrij ernstige ver wondingen op. Een arts, die met zyn auto kort na het ongeval passeerde, heeft het meisje naar huis vervoerd. De „Van Speijk” kwam weer thuis. Vele honderden familieleden en belangstellenden hebben Vrijdagmiddag in Nieuwediep de opvarenden verwelkomd van het fregat „Van Speijk”, dat na een verblgf van twin tig maanden in de West thuiskwam. Vooraf nam schout by nacht C. W. Slot een zoge naamde varende inspectie af. In Argentinië staakt het treinpersoneel. Vier hoofdlgnen van de spoorweg naar Buenos Aires werden door sabotage opge blazen. 12 Polen vragen asyl in Zweden. Een deel van de 30-koppige bemanning van een Poolse mijnenveger is voor de Zweedse kust aan het muiten geslagen: 11 leden hadden hun officieren opgesloten en poog den toen het schip zelf te besturen. Dit lukte niet al te goed. De Zweedse loods- dienst heeft het schip de haven van Usstad binnen gebracht. UITNODIGING» WEDSTRIJD Seniores 1ste klas op Zondag 5 Aug. K. Kuipers van Makkum koning. Moeder natuur, de altyd grillige, had het Zondag, vooral in de eerste helft niet goed voor met Witmarsum, waar de actieve kaatsver. een uitnodigingswedstryd voor sen, 1ste klas had georganiseerd. Jammer, dat enige der prominente figuren in verband met een tournée naar Frank- ryk, op de lyst mankeerden. Wy reden naar het terrein Bonga-State, het regende, eerst kalm aan, later iets harder en nog later pypestelen, de donder gromde en het eind van het lied was dat de party een uur later aanving dan in het program ma stond vermeld. Om de partij niet te laat te doen eindigen werd aangevangen in twee perken, onder leiding van de heer de Vries van Kims werd. De lyst, die 8 parturen vermeldde, zag er uit als volgt: 1. De strijd ging tot de stand 2-2 gelg’k op, doch hierna kwam no. 6 er practised niet aan te pas. De resterende 2 spel waren voor no. 8. Vooral de opslag van Kuipers domi neerde sterk in deze party. M. v. d. Weerd, Arum, J. Ferwerda, Bolsward, Sj. Rypstra, Winsum. Joh. Stavinga, Poppingawier, S. van der Zee, Leeuwarden, W. Vlietstra, Franeker. 3. S. Zeglmaker en S. Olivier, Harlingen, Sj. Helfrich, Warga. Jan Faber, Peins, Joh. Zyistra, Ach- lum, H. de Haan, Holwerd. A. v. d. Meulen, Berlikum, A. Yntema, Witmarsum, P. de Boer, Peins. R. Hoekstra, Temaard, E. v. d. Mey, Berlikum, G. Groen. St. Anna Par. M. v. d. Leest, Stiens, P. de Haan, Ak- kerwoude, H. Zijlstra, Witmarsum. R. Kuipers, Makkum, Jan Wallendal, St. Jac. Par., A. Hiemstra, Leeuwar den. De nos. 1 en 2 speelden tot spellen gelijk een spannende stryd, daarna liep no. 2 uit tot 2-5, profiterende van de inzinking van no. 1. Wel haalde no. 1 nog een eerst, het werd zelfs gelgk 6, doch toen kwam het einde, doordat Van der Zee een bovenslag plaatste en hiermede voor zyn partuur won.

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1