'll Het midden-Oosten een kokende massa DE kokende massa, welke feitelijk het gehele Midden-Oosten vormt, moet I üs hjoed to sizzen te door Nederland lieg. Omroep Noord Streekblad voor West- en Zuidwest Friesland Uitgave van Drukkerij Fa. A.J.OSINGA Bolsward Buitenlands Overzicht opvoeren WOL DE SNEEKWEEK a. Hwat hat Gabe Skroar HET middel om het communisme bestrijden in achterlijke landen is het van de welvaart 47e Jaargang No. 65 Vrijdag 24 Au^. Bolswards Nieuwsblad Arabische staten en Israël. nje op :ei z( dat als men alle rapporten van de bijna duizend •m moat dan sill lelt nu aide tik sanglêt wol tj ly wie, hami ippe !i 31, dat ;ht de lok toon tische regering heeft reeds enige verzach ting der maatregelen aangekondigd. De kern der kwestie ligt trouwens buiten het bereik van de Veiligheidsraad. Er dient n.l. vrede te worden gesloten tussen de Vogelpest in Bellen. De veeartsenijkundige dienst te Groningen heeft pseudovogelpest geconstateerd onder de pluimveestapel van de landbouwer W. Homan te Hooghalen. Tweehonderd kippen zijn afgemaakt. 188 M. Jong hoopje wy op hege jierren, Aid winskje wy de jeugd werom; Altyd stiet it lok fan fierren, ’t 'Sil komme, ’t komt nea werom. wol rii y’t sok- u, dyli n Hich- 'iuwster lar helt itum is tsjerke. i de fe- idsberg, irdt net :rke bj. ie dyk- rst stie rbrocht it efter .e stiei i swart steam luighes. al, for- wapem brocht tik, dat ou hat ha ek t is in thüs. alle- [uoike t leed n ge stoe- drong t het slokje ir ge in de ubber Verschijnt DINSDAGS en VRIJDAGS Redactie en Administratie Marktstraat 13 - Boisward Telefoon 451 (K 5157) al Fryi d-tank-j ai-je de ija is i lés ütj ikemotl vêze. Ai ês leed je. Lan •arre. sênglê ié, oan nglês 4 iste, da sanglê loch yi 1 bést a sail ingen. ha. t bést wurk. jonge. thüa, Het ver en ik Dit jaar dure augurken. Tengevolge van het ongunstige weer, wordt op de Venlose veiling slechts een aanvoer van 6 millioen kg. augurken verwacht (vorig jaar 13 mil lioen). Een uitvloeisel daarvan is, dat de prijzen zich op een zeer hoog niveau be wegen. Voor de A-sortering werd vorige week zelfs een recordprijs van f 1.40 per kg genoteerd. Duitsland is een goede af nemer en ook de Nederlandse fabrieken leggen een grote belangstelling aan de dag. bent wo» i niet dat rvei n e» schil st ze .en. -de?" waarschijnlijk niet direct worden uitbetaald aan de soldaten, maar gebruikt worden om allerlei fondsen te verkrijgen; daaruit zouden dan bijzondere aanschaffingen, die de soldaat het leven in de militaire dienst kunnen veraangenamen, worden betaald. - Bus met muzikanten botste tegen auto met varkens. Te Sittard botste een bus met Zweedse muzikanten, die terugkeerden van het concours te Kerkrade, tegen een auto met varkens. De bestuurder van de bus en een muzikant werden licht gewond evenals de bestuurder van de vrachtauto. Een naast hem zittende broer van de chauffeur werd ernstig gewond. Alle vijftien varkens werden van de auto geslingerd. Sommige moesten worden afgemaakt. Gevaarlek spel van Mossadeq. Engeland heeft Woensdagavond de olie- onderhandelingen met Perzië afgebroken. Gisterochtend keerde minister Stokes naar Donden terug. Dit dramatische besluit viel, nadat de Per zen geweigerd hadden, Stokes’ ultimatieve eis, dat de raffinaderij te Abadan onder d< leiding van een Britse directeur zou moe ten worden geplaatst, in te willigen. Tot tweemaal toe had de Britse minister Woensdag op Mossadeq’s verzoek de ter mijn van zijn ultimatum verlengd. Klokslag halfzes overhandigde premier Mossadeq, na een dag van koortsachtige besprekingen, zijn antwoord. De Perzische weigering stond feitelijk reeds Woensdagmorgen vast, toen een bleke en bijna flauw vallende Mossadeq in het par lement verklaarde, dat hij niet accoord kon gaan met een ttjdelijke regeling met En geland. „Wij wensen uitsluitend een volle dige en definitieve overeenkomst,” zei hij. Na de parlementszitting kwamen de olie- commissie en kabinet bijeen om het ant woord aan Mossadeq op te stellen. De Per zen verklaarden zelf, dat het niet het „ja” bevatte, dat Stokes verwachtte, maar tot het laatst toe geloofden zij, dat de Britse minister niet zoals hij gedreigd had gistermorgen naar Londen zou terugkeren Hoger soldjj bij de landmacht? In verband met de langere lichtingsduur wordt over wogen, zo vernemen wij, de soldij van de dienstplichtigen bij de landmacht iets te verhogen. Indien deze verhoging doorgang zal vinden, zal de toeslag op de soldij „Heerenveen” In twee kampen verdeeld. De aanstelling van een nieuwe (Engelse) trainer door de voetbalvereniging Heeren veen heeft in het Friese Haagje een storm van geruchten ontketend, die evenwel niet zonder grond schijnen te zijn. Het Heeren- veen-kamp schijnt n.l. te zijn verdeeld in verband met het afdanken van de oude trainer, de heer Piet v. d. Munnick, die ontslagen zou zijn naar aanleiding van de slechte resultaten van Heerenveen in de kampioenscompetitie. De ene groep kan het niet schelen te trainen onder de Engelsman. De andere helft onder wie Abe Lenstra, is echter op de hand van de oude trainer. Als protest wenst dit gedeelte niet te trai nen onder Kelly en dus niet meer uit te komen voor de club. Britse „home-zorgen”. Zijn de zorgen der Britse regering in de buitenlandse politiek zeer zwaar, mede door de beide hierboven aangeroerde kwesties de Perzische en de Egyptische, in het bin nenland dreigen ook niet geringe. Deze komen nog wel van de zijde van die machtige instantie, waarop de huidige re gering steunt, n.l. het Britse verbond van vakverenigingen, waarvan het bestuur thans zijn leden openlijk adviseert loons verhoging te eisen. Direct na dit advies heeft het spoorwegpersoneel 10 pet. ver hoging gevraagd. Deze actie gaat lijnrecht tegen de huidige regeringspolitiek in en maakt de basis van het kabinet Attlee wel uiterst wankel. Baby gestikt. In Amsterdam is een baby van nog geen jaar oud het slachtoffer ge worden van ’n droevig ongeval. Het kindje speelde in de box en had van zijn moeder een fluitje gekregen, dat aan een koord om de hals hing. Dit koord schijnt te zijn blijven hangen aan een haakje van de box, toen de baby struikelde. Het gevolg was dat het kindje door het touw werd ge wurgd. Maar dat is voorlopig onbereikbaar, de Arabische staten zijn het op geen gebied zo eens als in hun haat tegen Israël. Haat, die, en hier stoten wij ook weer op dezelf de symptomen als in het Perzische olie- geschil, speciaal ook in Egypte wordt aan- gewakkerd door die groepen, welke het nationalisme uitbuiten om hun bevoorrech te positie in eigen land te beschermen. Zij wensen geen vrede met Israël dat een so ciale politiek volgt tot verheffing van het volk, welke geheel vreemd in dit deel van de wereld is. Het is echter met deze, zeer behoudende, kringen in de Arabische we reld, waarmee het Westen bij zijn onder- handelingen te doen heeft en dat maakt de Westerse positie in het Midden-Oosten zo moeilijk. Het middel om het commu nisme te bestrijden in de achterlijke lan den is ten slotte opvoering van de welvaart dezer volken in al him geledingen. President Truman heeft daarvoor het be kende programma voor economische hulp aan dergelijke landen opgesteld, maar wat komt daarvan terecht als de leiders dier landen terwille van de positie van de be voorrechte groepen geen werkelijke sociale verheffing van geheel hun volk wensen? Vliegtuigen boven Harlingen. Aan het watersportprogramma, dat Zaterdagmid dag in de N. Willemshaven zal worden ge geven, zal ook door de Marine medewer king worden verleend, althans indien het weer geen spaak in het wiel zal steken. Be doeling is een reddingsdemonstratie te ge ven op open zee, met deelneming van een snelle torpedobootjager, een Mitchelbom- menwerper en een amphibievliegtuig. Van uit een der vliegtuigen zal aan op een vlot ronddrijvende schipbreukelingen een rubberboot worden toegeworpen, waarna getracht zal worden de slachtoffers aan boord van het amphibievliegtuig mede te nemen. door het Westen wel uiterst voorzichtig gehanteerd worden, zullen er geen ongeluk ken gebeuren. Het kookt daar niet alleen door een oplaaiend nationalisme, dat zich zeer fel uit, omdat het gevoed wordt uit in het verleden ondergaan onrecht en ver nedering van de zijde van het Westen. Leidende groepen in tal van landen van het Midden-Oosten gebruiken dat nationa lisme echter ook om te trachten hun be voorrechte positie te handhaven en bin nenlandse hervormingen, welke hun deze voorrechten zouden ontnemen, tegen te gaan. We hebben er al eens eerder op ge wezen hoe achter de Perzische oliekwestic ook deze Perzische binnenlandse woeste ling om hervormingen schuil gaat. Het oliegeschil tussen Engeland en Perzië is mede geboren uit het verlangen van een aantal Perzische vooruitstrevende elemen ten om meer geld voor sociale hervormin gen beschikbaar te krijgen. Men vraagt zich waarschijnlijk echter niet ten onrechte af of in een later stadium van dit geschil de heersende klasse der grootgrondbezit ters zich niet van deze nationalisten zo welgevallige kwestie bedient om door het saboteren der besprekingen met het Wes ten ook de binnenlandse hervormingen te voorkomen. De griffier neemt afscheid. Mr. N. H. Muller, de griffier der Staten van Fries land, die per 1 September in gelijke func tie is benoemd in Gelderland, zal vandaag afscheid nemen. Vanmiddag tussen twaalf en één was er in de koffiekamer van het Provinciehuis te Leeuwarden gelegenheid hem en zijn echtgenote de hand te druk ken. Vader en zoon verdronken. Uit de Maas zijn Woensdagmorgen de stoffelijke over schotten van de 54-jarlge gepenslonneerde mijnwerker L. de W. en diens 13-jarige zoon L. Vader en zoon waren Dinsdagmid dag gaan vissen, ’s Avonds vond men het rijwiel langs de oever, twee hengels en de pet van de mijnwerker drijvende op het water. Knaap door redliJn onder getrokken. Op nieuw heeft zich aan het Scheveningse strand een drama voltrokken, waarvan een jongen het slachtoffer is geworden. De jongen, die de zwemkunst onvoldoende machtig was, geraakte bij een golfbreker in moeilijkheden. De ondernomen reddings pogingen was reeds vrijwel geslaagd, toen de knaap door ondeskundig binnenhalen van de reddingsljjn onder water werd ge trokken en verdronk. Trouwe hond. Due, de 2-jarige herders hond van de fam. Brouwer te Bussum, voor welk dier, wegens overtolligheid, een goed plaatsje in Franeker gevonden was, kwam van die plaats weer naar Bussum en zijn oude baas lopen. Dood van boswachter na 4 jaar opgehel- derd. De opkoper M. P. en de koopman H. P. uit Bussum hebben bekend vier jaar geleden in Juni 1947 de oorzaak te zijn ge weest van de dood van de 58-jarige bos wachter A. v. d. Schagt op de Loosdrechtse heide. V. d. S. had hen bij een diefstal uit een tentenkamp betrapt en bij een wor steling zou de revolver van v. d. S. afge gaan zfln en hem zelf hebben getroffen. V. d. S. werd later dood op de heide ge vonden. stand ook een eind zou moeten worden ge- 1 maakt aan de belemmeringen welke de I oorlogvoerende partijen elkaar in de weg leggen, hoe moet het dan met het gelden de Amerikaanse verbod van levering van strategische goederen aan rood China, als er in Korea een wapenstilstand zou wor- I Centrale Brandweerlnspectie in Den Haag den gesloten? Dergejijke zaken alleen al j in afwijking van de in andere jaren ge- wettigen de voorzichtigheid, waarmee het volgde gewoonte besloten dit jaar een Westen in de Veiligheidsraad deze zaak is I apart rapport te laten opstellen van het tegemoet getreden. President Truman heeft het Congres het bekende Russische vredesvoorstel, waarin Amerika’s mede werking wordt verzocht om een verdrag tussen de vijf grote mogendheden tot stand te brengen, doen toekomen. In zijn commentaar bij dit voorstel somt de president nog eens alle bezwaren op, welke het Westen tegen de Russische poli tiek heeft. Van een daadwerkelijke vredes wil bleek bij Rusland tot nog toe niets. Het is zelfs zo dat de Amerikaanse onderhan delaars te Kaesong bij de Chinezen meer begrip voor hun standpunt ontmoetten, dan bij de Noord-Koreanen, die geheide aan hangers van Moskou blijken, terwijl de Chi nezen meer zelfstandig oordelen. Daarin zit misschien iets voor het Westen. Omge keerd zal Moskou misschien denken dat er iets voor haar zit in een neiging bij een zeker deel van de Amerikaanse zakenwe reld, om toch wel iets te voelen voor onder- handelingen met Moskou op economisch terrein, omdat als. de grote Russische markt openkomt, dat de Amerikaanse in dustrie met haar machtige productie mo gelijk Voor een crisis in de toekomst kan behoeden. Men weet het: de Amerikaanse regering voelt voor dit praten met Moskou niets, eerst moet het Westen militair sterk zijn, om vanuit zijn kracht met de Russen over allerlei onderwerpen te kunnen spreken. PRINSES MARGARET’S 21ste VER JAARDAG. Prinses Margaret, de jongste dochter van de Koning en Koningin van Engeland, vierde Dinsdag haar 21ste verjaardag. Deze werd gevierd te Balmoral, Scotland, waar de Koninklijke familie hun vacantie doorbracht. De foto toont ons het jongste portret van H. K. H. Prinses Margaret. Abonnementsprijs 1.50 per kwartaal bij vooruitbetaling Advertentieprijs 10 cent per m.m. Giro 87926 Tiisdel 28 Augustus: 19.1720. Fryske ütstjüring. 19.17- 19.30. Stimmen Ut eigen formidden, üo. in keatsforslach fan de hear C. S. Roersma fan Frentsjer. 19.30-19.45. „Snypsnaren”, in fleurich pro gramma fan silers-sankjes mei Cor de Jong, sang; Pyt Postma, guitaar; W. Koster, bas en Theo Scheepstra, ac cordeon en piano. 19.45-20. „In bisite oan Feankleaster”, de bosk en it museum m.m.f. de hear F. S. Sixma baron van Heemstra. De for- slachjowers binne: S. J. van der Mo len en Siebe Veenstra. Weekblad Sportief verdwijnt. liet week blad Sportief, een van de bekendste en bes te sportbladen, dat in ons land verscheen, is opgeheven. Men heeft zich genoodzaakt gezien de uitgave te staken wegens het af nemen van het aantal abonné’s, de ver hoogde technische kosten en de gestegen papierprijzen. Dr. Gallup naar Nederland. De Interna tionale Vereniging van Instituten voor de Publieke Opinie houdt begin September in Amsterdam haar derde congres. Er komen publieke opinie-onderzoekers uit alle delen van de wereld naar dat congres, o.a. dr. George Gallup, de man die befaamd is ge worden door de opinie-onderzoeken, die de naam „Gallup-polls” kregen. Dr. Gallup zal op 5 September spreken over het onder werp: „De huidige ontwikkeling van de openbare mening”. Rokersnieuws. De 28-jarige biochemicus Berend Munneke heeft in zijn Laborato rium voor Toegepaste Chemie in de Nieuw- Baamstraat te Baam een procédé uitge vonden, dat wellicht in het groot toe gepast millioenen rokers over de gehele wereld ten goede zou kunnen komen en een revolutie teweeg zou kunnen brengen in de tabaksindustrie. Hij is er namelijk in ge slaagd, langs chemische weg kwaliteit en geur van rooktabak aanzienlijk te verbete ren. Ook houdt zijn vinding de mogelijk heid in, dat het maandenlange en riskante fermenteringsproces teruggebracht zal kun- Het nationale zeilfestijn op Woensdag in de Sneekweek is als een magneet, die op de harten van zeilers en liefhebbers van de watersport een onweerstaanbare aan trekkingskracht uitoefent. Reeds vroeg in de morgen drongen de vreemdelingen de stad binnen en gleden tientallen boten door de Houkesloot naar het meer. Uit het Zuidwesten woei een flinke bries, die in de middag constant bleef waaien: ideaal zeilersweer! De teamwedstrijd Holland-Friesland in de Regenboogklasse was ’n spannend nummer, waarin na een schoon gevecht ten slotte twee Snekers als eerste en tweede finishten en het voordeel aan de kant der Friezen viel. Gisteren werd de eindstrijd gehouden. In de Verenigings-groepswedstrjjd Valkenklasse was „De Kaag” zo gelukkig de beste plaats te bezetten. Als „koninklijk zeiler” mogen we Rieks Helder te Paterswolde beschou wen, die de door H. M. de Koningin uit geloofde zilveren medaille won in de 16 M- Eenheidsklasse. Tweede gelukkige in de fa milie Helder werd Joop, die met zijn „Por- teus” de wateren beheerste en zijn mede dingers achter zich liet, waarvoor hij win naar werd van de door Prins Bernhard uitgeloofde zilveren medaille. In de klasse Regenbogen won de Rotterdamse zeiler John Hofland de uitgeloofde medaille. Ook willen we nog even memoreren de fraaie prestaties van H. R. Schaap in de 22 M2 klasse, die op vier achtereenvolgen de dagen als eerste finishte; van Sj. Kraan de favoriet en eerste op vier wedstrijdda gen in de sharpieklasse; van H. Bos, die zijn „Paddeltje” zo meesterlijk over de woe lige baren manoeuvreerde, dat ook hij op vier achtereenvolgende dagen winnaar werd. Rond het Suezkanaal. Met dezelfde voorzichtigheid waarmee de Amerikanen de Perzische oliekwestle be handelden, traden zij, evenals Engeland en Frankrijk ook op in de kwestie van de be lemmeringen welke Egypte de vrije scheep vaart door het Suezkanaal in de weg legt. Deze kwestie is door Israël bij de Veilig heidsraad aanhangig gemaakt, daar Egyp te, omdat het zich, ondanks de wapenstil stand, toch nog altijd in staat van oorlog met Israël beschouwt, vervoer van ruwe olie naar de raffinaderij te Haifa in Israël ónmogelijk maakt, door deze tankers in het Suezkanaal aan te houden. Ook hier zijn netelige kwesties aan de or de, o.a. of Egypte zijn volledige souverei- niteitsrechten ook kan uitstrekken tot het Suezkanaal, waarvoor in 1888 het recht van vrije doorvaart werd vastgelegd. Zou dat recht niet erkend worden dan is moei lijk te zien hoe men Egypte, zolang er slechts wapenstilstand en geen vrede tus sen de Arabische landen en Israël bestaat, zou kunnen verbieden schepen naar Israël bestemd aan te houden. Bovendien zouden aan zo’n verbod eigenaardige consekwen- ties voor het Westen verbonden zijn. Wan neer het Westen zich stelt op het stand punt dat bij het sluiten van een wapenstil- I I nen worden tot een chemische behandeling van enkele uren, die nog betere resultaten oplevert dan het natuurlijke proces. In Juli en Augustus meer branden dan normaal? Naar wij vernemen heeft de Dodelijke aanrijding te Koufurderrige. Zon dagavond om 9 uur is de achttienjarige Bergstra van Woudsend, die te Koufurder rige met zijn meisje op de rijweg liep, van achteren door een personenauto aangere den. De jongeman werd zo ernstig gewond dat hij tijdens het vervoer naar het zieken huis overleed. Waarschijnlijk is de chauf feur van de auto verblind door een tegen ligger. De politie stelt een onderzoek in. Nationale manifestaties.j. In zijn ope ningsrede voor de grote internationale in dustrie- en landbouwtentoonstelling „FF”, die Dinsdag in Enschedé werd geopend, deelde de burgemeester van Enschedé, de heer M. van Veen mede, dat hij tot zijn spijt geen Ministers kon begroeten. „Gaar ne eerbiedig en begrijp ik het,” aldus de heer Van Veen, „als ministers zich afzij dig houden van exposities van het meer dan regionaal of locaal belang, zoals mij is medegedeeld. Daaronder valt de FF dan klaarblijkelijk. Daaruit blijkt dan tevens, dat de voorzitter der tentoonstelling wat lichtvaardig sprak over nationale manifes taties. Ook ik weet niet wat precies een nationale manifestatie is, maar misschien zfln het die tentoonstellingen, waarop de regering bijdraagt in het tekort. Negen roulettespelers in de cel. Maandag avond heeft de Haagse recherche een in val gedaan in een speelclub in de Piet Heinstraat te Den Haag, waar gelegenheid werd gegeven tot hazardspel. Vier dames en een vijftal heren werden gearresteerd en voor een verhoor naar het politiebureau i overgebracht. Ze werden in cellen gevan- I gen gezet. Het geld, de fiches en de roulet- j te-tafel van zeer licht maaksel, werden in beslag genomen. De club was reeds jaren lang in de Piet Heinstraat gevestigd en I werkte geregeld. Ontploffing op zee: loos alarm. De red dingboot van Hollum op Ameland is Maan- 1 dagavond omstreeks kwart voor tien uitge varen, nadat men een zware ontploffing op zee ten Noorden van Terschelling had ge hoord. De reddingboot heeft de hele nacht de zee afgezocht, maar keerde Dinsdag morgen terug zonder iets gevonden te heb ben. Men vermoedt thans, dat een mijn op een zandplaat tot ontploffing is gekomen, zonder schade aan te richten. By legeroefeningen van tank gevallen. De ouders van H. Veenstra te Gorredijk heb ben bericht gekregen, dat hun zoon een ernstig ongeval is overkomen tijdens leger oefeningen bij Arnhem. Hij viel van een tank, waarbij zijn borstkas werd ingedrukt. Zijn toestand is zorgwekkend. Nederlands fruit naar Olympische Spelen. Deelnemers aan de Olympische Spelen te Helsinki in 1952 zullen Nederlands fruit eten. Op verzoek van ’t Nederlands Olym pisch Comité zal het Centraal Bureau voor Tuinbouw 50.000 kg groente en fruit aan bieden aan de ruim 5000 sportmensen, die in de Finse hoofdstad in het strijdperk tre den. Finse schepen brengen dit geschenk volgende zomer naar Finland. Fanny Blanker» „goede tweede”. Mevrouw Roosevelt is de meest bewonderde der le vende vrouwen (leden van de Koninklijke familie niet meegerekend) doch Fanny BlankersKoen is een „goede tweede”, iets wat haar overigens op het sportveld zelden overkomt. Derde in de rij is Henriëtte Ro land Holst, vierde is (niet schrikken) Eva Perorg vijfde mevrouw Tsjiang Kaisjek, zesde dr. Nicolette Bruining en zevende madame Curie. Dit rijtje is zo opgesteld na een enquête van het N. I. P. O. (Neder lands Instituut voor de Publieke Opinie). Al sedert enkele jaren heeft mevrouw Roo sevelt de leiding, mevrouw Spoor en Maria Montessori komen niet meer op de lijst voor, na vorige jaren nog genoemd te zijn. Van twee gevluchten weer één In de cel. Een van de beide mannen, die twee weken geleden uit het Huis van Bewaring aan de Amstelveenseweg te Amsterdam wisten te ontsnappen, is Maandagavond weer ge pakt. De Amsterdamse recherche had een tip gekregen, dat de vluchteling de 26- jarige koopman H. V. om half elf met twee vrienden door de Staalstraat zou lo pen. Deze tip bleek juist en zo kon de politie de ontsnapte gevangene gemakke lijk arresteren. Hij verklaarde, dat hij na de ontvluchting geen contact meer had ge had met zijn mede-gevangene, een accoun tant uit Utrecht. De politie vermoedt, dat deze inmiddels naar Frankrijk is uitge weken. I aantal branden in Juli en Augustus. Dit Men heeft het dan ook gelaten bij een omdat wordt vermoed, dat het aantal beroep op Egypte om de vrede te dienen, branden dit jaar in genoemde maanden ho en heeft nog niet getracht juridische ger ligt dan normaal. Het rapport zal kwesties uit te kienen, doch de zaak uit- waarschijnlijk eind September gereed zijn, gesteld in de hoop, dat Turkije, ook lid *van de Raad, dat achter de schermen bemid- plaatselijke brandweercommandanten bin- delt, nog een uitweg zal vinden. De Egyp- nen heeft. last al dwaei leske Wike! me. dü ei moaijt west! léze: ne. Al jlkom- i thüs. moaije i noch baejje, ■1 -

Bolswards Nieuwsblad nl | 1951 | | pagina 1